Petőfi Népe, 1974. május (29. évfolyam, 100-125. szám)

1974-05-14 / 110. szám

1974. május 14. • PETŐFI NÉPE • V EZ TÖRTÉNT AZ NB [-BEN Ferencváros—Csepel 2:1 '(1:0) Csepel. 12 000 néző. Vezétte: Katona. Az első félidőben. FTC-vezetés dacára, a Csepel támadott töb­bet. A szünet után viszont a Ferencváros sokkal jobb volt. Góllövők: Branikovics, Kü, illet­ve Buronyi. Kiállítva Vépi és Bartos. MTK—SZEOL 6:1 (4:1) Hungária krt., 3000 néző. Ve­zette: Müncz. A SZEOL megszerezte a veze­tést, majd az MTK gólzáporral válaszolt. Gyorsabb, fegyelme­zettebb volt a kék-fehér gárda. Gólövők: Borsó (2), Kiss, Kori­tár. Kunszt, Becsei, illetve Szeg­halmi. Ü. Dózsa—Dorog 3:0 (0:0) Dorog, 8000 néző. Vezette: Há­mori. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, sőt a dorogiaknak voltak helyzeteik. A szünet után rákapcsölt a Dózsa, bán “likőr sem játszottak bajnokhoz méltó­an. Góllövők: Horváth, Dunai III., Fekete. Kiállítva: Berecz. Vasas—Pécsi MSC z:0 (1:0) Fáy u. 6000 néző. Vezette:, Nagy B. A Vasas-csatárok sokat mo­zogtak, és' a helyzetek sorát dol­gozták " ki. Góllövők: Müller, Váradi 11-esből. SBTC—Videoton 2:0 (1:0) Salgótarján, 5000 néző. Vezet­te: Petri, A Salgótarján a gyors vezetés után -sem játszott jól az elején. Később feljavultak a középpá­lyán és biztosan nyert az SBTC. Góllövők: Básti il-esből. Varga. Tatabánya—Rába ETO 3:2 (1:2) Tatabánya, 12 000 néző. Vezet­te: Szávó. A vidéki rangadó óriási küz­delmet és magas színvonalú já­tékot hozott. A Tatabánya dik­tálta az iramot, és megérdemel­ten győzött. Gólövők:1 Kőműves (2), Arany, illetve Stolcz, Somo­gyi. Haladás VSE—VM Egyetértés 5:1 (3:0) Szombathely, 10 000 néző. Ve­zette: Marton. Nagy fölényben játszott a Ha­ladás. Góllövők: Király (3), Sza­bó, Hauser, illetve Selenka. Bp. Honvéd—ZTE 0:0 Kispest, 5000' néző. Vezette:- Somlai. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a Honvéd tehetetlen volt a jól védekező ZTE-vel * szem­ben. az nb i Állasa 1. Ú. Dózsa 27 17 5 5 65-28 39 2. FTC 27 14 8 5 50-25 36 3. Tatabánya 27 13 9 5 35-32 35 4. ETO 27 13 7 7 35-32 33 5. Videoton 27 13 6 8 33-2C 32 6. Honvéd 27 13 5 9 49-31 31 7. MTK 27 11 6 10 42-34 28 8. Vasas 27 8 12 7 31-28 28 9. Pécs 27 9 10 8 24-26 28 10. SBTC 27 7 12 8 22-28 26 11. Csepel 27 10 5 12 34-35 25 12. Haladás 27 8 7 12 29-38 23 13. ZTE 27 9 4 14 24-39 22 14. Egyetértés 27 3 13 11 22-47 19 15. Szeged 27 4 9 14 25-43 17 16. Dorog 27 2 6 19 22-48 10 Ejtőernyős világbajnokság Szolnokon A magyar sport kiemelkedő nemzetközi sikereinek elismeré­séül a Nemzetközi Repülő Szö­vetség az 1974. évi J(I1. ejtőer-t nyős világbajnokság rendezésé­nek jogát Magyarországnak adta. Mivel nálunk az ejtőernyős sport­tal csak a Magyar Honvédelmi Szövetség foglalkozik, a rendez­vény lebonyolításának és meg­szervezésének oroszlánrésze az MHSZ-re vár. A verseny ünne­pélyes -megnyitására a 900 éves Szolnok MHSZ-repülöterén, Szá­dén kerül sor, július 28-án. A prbgramban többek között egyé­ni és csoportos célba ugrás, egyé­ni és kötelék-iműrepülés, távirá­nyítású repülőmodellek verse­nye. valamint harcászati bemu­tatók szerepelnek. A verseny ide­je alatt a repülőtér környékén felállított pavilonokban a Ma­gyar Honvédelmi Szövetség éle­tét, valamint hazánk gazdasági fejlődését bemutató kiállítást te­kinthet m,eg a közönség. Augusztus 11-én á részt vevő országok — eddig harminc or­szág' küldte el nevezését — lát­ványos ejtőernyős bemutatójával ér véget a hazánkban eddig egye­dül álló rendezvény. A nagy ér­deklődésre 1való tekintettel a vi* lágbajnokság sorozatára szóló kedvezményes jegyek már most megrendelhetők' a rendező bizott­ságtól, címe: 5001 Szolnok, Posta­fiók 32. A világbajnokság idején az elővételi jegy felmutatása mellett 33 százalékos vasúti uta­zási kedvezményben részesülnek az érdeklődők. SPORT* SPORT • SPORT A KSC állt közelebb a győzelemhez Kecskeméti SC—Kossuth KFSE 1:1 (1:1) Szentendre. 1000 néző, vezette: Gyimesi. • KSC: Winter — Herbály, Lan­tos. Kecskés — Diószegi (Ónodi), Pasek — Oskol ás (Koós), Gyiff- kí. dr. Szabó. Kókai. Molnár. Ed­ző: Dezsőfi Ferenc dr. Kossuth KFSE: Szűcs — Alber­ti. Tóth, Wéber — Staller, Ebed- li — Zöldi. Karalyos. Erőss (Jó­nás), Vad. Jemei, Edző: Budai László. A mérkőzés előtt nyugodt volt a KSC öltözőiében a hangulat. Dr. Dezsőfi edző a kivonulás előtt csak annvit mondott: „Ki­egyeznénk a döntetlennel”. Jól kezdődött a KSC számára a mérkőzés. A 2. nercben már a főiskolások hálóiában volt a lab­da. Oskolás indított a jobb olda­lon. majd a beívelt- labdát Tóth rosszul találta el. amely a jókor érkező Molnárhoz került, ó azonnal fejelt, és a labda a jobb oldali léc mellett jutott a hálóba 1:0. Elkeseredett hazai támadások kö­vetkeztek ezután. A 12. percben Ebedli 16 méterről küldött bom­báját Winter szénen hárította, a következő nercben azonban sú­lyosan hibázott. Erős vitte fel a labdát, majd mintegy 20 méterről lövésre szán­ta el magát. Wintert meglepte a lövés. Már-már megfogta, de a labda kiperdült a kezéből és a hálóba gurult. 1:1. Ezután felváltva támadott a két csapat, s mindkét kapu többször forgott veszélyben. A 22. percben nem sok hiányzott ahhoz, hogy a hazaiak megszerezzék a vezetést. Ebedli ívelt lövése átszállt a kecskeméti védők felett szeren­csére ott volt a kapufa. A követ­kező percben Szabó bombáját Szűcs csak másodszorra tudta megkaparintani. A kapusnak sze­rencséje volt. mert Szabó majd­nem előbb érte el a labdát. A 25. percben talán sorsdöntő lehetett volna a kecskemétiek számára Diószegi szabadrúgást ívelt a kapu elé. Szabó nagyszerű ér­zékkel ugrott fel és fejelte a labdát a hálóba. A játékvezető középre mutatott, de a partjel­ző lest jelzett és Gyimesi visz- szavonta a már megadott gólt. Három perccel késpbb újra nagy lehetősége volt a KSC-nek a gólszerzésre. Ezúttal Kókai a kapu torkából fejelte a kapu fölé a labdát. A félidő végéig már nem akadt említésre méltó ese­mény Szünet után az első meleg pil­lanatok a kecskeméti kapu előtt adódták. Vad a bal szélről a ka­pu elő gurította a labdát. Most szerencséje volt a KSC-nek, mert ketten is lekéstek a labdáról. A hazaiak ezután tartós mezőnyfö­lényt harcoltak ki. de ekkor már igen jól zárt a kecskeméti véde­lem. Az 56. nercben Oskolás he­lyére Koós jött be, majd Diószegi megsérült, helyére a 67. percben Ónodi állt be. A 68. percben Koós vitte fel a labdát, majd középre adta Molnárnak. A csatár sajnos, kivárt, majd pedig még egyet cselezett és a százszázalékos gól­helyzet természetesen kimaradt. Különösebb izgalom nélkül teltek el a hátralevő percek. Egyik csa­pat sem tudott már komolyabb gólhelyzetet kidolgozni ellenfele kapuja előtt. Alacsony színvonalú, de az első perctől az utolsóig küzdelmes és izgalmakban bővelkedő csatát ví­vott egymással a két csapat. Az eredmény igazságosnak mondha­tó. bár azt is elmondhatjuk, hogy a kecskeméti együttesnek — kü­lönösen az első félidőben — több gólhelyzete volt. A védelem jól zárt. s csak a kapott gólért hi­báztatható Winter A hátvédsor­ból Lantos iátéka emelkedett ki, de hasznosan játszott valamennyi védőjátékos. A védelemnek és a csatársornak a legtöbbet Diószegi segített. Rajta kívül dicséret illeti Gviffkó dr.-t is. A csatársor leg­jobbja Kókai volt. Kár. hogy a mérkőzés legnagyobb helyzetét nem tudta értékesíteni. A hazai csapatból Alberti, Wé­ber. Staller. Erős és Vad játszott nagyon jól Gyimesi játékvezető igen sokat hibázott a kilencven perc alatt. Különösen nagy hibát követett el Szabó góljának visszavonásával. M. I. az nb i. b Állasa 1. Diósgyőr 29 17 7 5 56-21 41 2. Komló 29 15 7 7 34-21 37 3. Békéscsaba 29 14 9 6 35-23 37 4. Szolnok 29 13 8 8 39-27 34 5. Dunaújváros 29 11 10 8 45-36 32 6. KKFSE 29 11 8 10 36-35 30 7. MÁV D. 29 10 9 10 34-29 29 8. Budafok 29 9 11 9 32-35 29 9. Olajbányász 29 10 9 10 32-38 29 10. Eger 29 11 6 12 37-41 28 11. Ganz-MAVAG 29 9 10 10 22*32 28 12. Szekszárd 29 8 9 12 26-29 25 13. Bp.» Spartacus 29 9 7 13 33-40 25 14. Debrecen 29 6 13 10 26-33 25 15. Pénzügyőr 29 9 6 14 39-49 24 16. Oroszlány 29 8 8 13 24-35 24 17. Kecskemét 29 7 10 12 33-47 24 18. Várpalota 29 6 9 14 20-32 21 Békéscsaba—Várpalota l:Ó Szekszárd—MÁV DAC 3:1 Oroszlány—Debrecen 0:0 Eger—Budafok 2:0 Olaj bányász—pénzügyőr 1:0 Diósgyőr—Szolnok 2:0 Dunaújváros—Ganz­-MA VÁG 4:0 Könnyelműsködött a KTE védelme KOSÁRLABDA III. kér. TTVE—Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Kecskemét, 1000 néző, vezette: dr. Jármai. III. kér. TTVE: Greff — Lá­dák, Kocsis, Kiss S. — Lendvai, Guth — Vaczlavik (Kovacsevics), Sneff,1: Pécsi1;' Kőhalmi,' Kiss B. Edzőy Giegféi* ‘Richártí'.J isméi KTE: Varga — Tormási, Gyor­sa, Virágh — Bende, Komáromi II. — Csurka (Nagyhegyesi) Má- nyoki, Franczkó, Porhanda, Hor­váth. Edző: Varga Béla. Már a 4. percben gólt lőhetett volna a KTE. Egy pattogós labda kicsúszott Greff kezéből és a be­rohanó Franczkó 5 lépésről fölé durrantotta. A 10. percben Ko­csis elesett. Mányoki beadott és Csurka átlépte a labdát, a csel azonban Franczkót is megzavarta és mellé lőtt. A KTE állandóan szorongatott. A 23. percben Má­nyoki lőtt mellé 8 méterről. A 28. percben Horváth szögletét Porhanda kapásból bombázta a jobb felső sarokra, de Greff hi­hetetlen bravúrral ezt is kiütötte. A KTE támadásai közben a kecs­keméti védők fölényeskedtek és ebből néhányszor gólveszély ala­kult ki, sőt, a végén megszületett a vendégek vezetése is. A 29. percben Tormási rántotta vissza kézzel a kapura törő Kiss B-t. A 36. percben Gyorsa volt kény­telen hasonló módon szerelni Pé­csit. A 41. percben Gyorsa „át­adásával Kiss B. futott el, majd a Pécsitől visszakapott labdát éles szögből lőtte a hálóba. 1:0. A 45. percben ismét Kiss B. szerezte meg Tormási 1 labdáját, de most fölé emelte. A szünet után folytatódtak a KTE támadásai, de a védelem könnyeilműsködései is. Az 50. percben Kőhalmi cselezte ki a védőket, majd 10 méteres lövé­sét Varga csak kiütni tudta. A 63. percben Pécsi adott be és Kő­halmi nem tudta lekezelni a labdát. A 72?percben Pécsi •(Sze­rintünk'” nyújjtöÖi^láBbal,' szabály­talanul) elvitte a labdát Gyorsa elől és egyedül tört kapura, de Gyorsa beérte és szabályosan szerelte. A 73. percben Kőhalmi kapott remek labdát, de a kiin­duló Varga megzavarta és' 10 .méterről fölé lőtt. Közben állan­dóan a KTE próbált támadni. A 75. percben Franczkó lövését fog­ta a kapus. A 73. percben Por­handa 6 lépésről fejelt a sarok­ra. Greff ezt is hárította. A 80.. percben a partjelző felemelt zászlója ellenére Pécsit nagy les­ről engedte el Jármai dr.. de a védők szerelték. A 83. percben. Franczkó fejelt közelről a kapus kezébe. A - 90. percben Nagyhe­gyesi 2 lépésről sem tudta a ka­pus' lába közt hálóba rúgni a labdát. A KTE végigtámadta a mér­kőzést és a helyzetek egész sorát hagyták ki a gyámoltalankodó csatárok. Ha mégis sikerült a kaput eltalálni, akkor Greff ka­pus védett bravúrosan. A kecs­keméti védelem könnyelműskö- dései miatt a vendégeknek is volt néhány nagy helyzetük és bizony néhányszor nem sok hiányzott ahhoz, hogy tovább növeljék elő­nyüket. Jók: Greff (a mezőny legjobb­ja), Lendvai. Guth, Pécsi, Kőhal­mi, Kiss B., illetve Bende, Má­nyoki. Szabó Zoltán. 1 Csak a szünetig volt egyenrangú ellenfél a MEDOSZ FOSPED Szállítók—Kiskunhalasi MEDOSZ 4:1 (1:1) Kiskunhalas. 600 néző, vezette: Szilvási. FÖSPED: Lanczkor — Egri, Molnár, Kárpáti — Kiss, Kánya — Nagy, Major, Stefán, Losonczi, Szilágyi (Márkus). Edző: Kertész János. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász. Kiss L., Dobra (Udvari Ií.) — Lévai, Kocsis II. — Szőke, Tóth IV., Kiss A. (Lengyel), Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. Jól kezdett a MEDOSZ. Oláh hagyta ki az első helyzetet, majd a .6. percben Losonczi lőtt és Dö­mény nehezen csípte el a felpat­tanó labdát. A. 10. percben veze­tést szerzett a MEDOSZ. Oláh gurított hátra és a jókor érkező Csermák nagy gólt ragasztott Lanczkor hálójába. . 0:1. A 12. percben Losonczi szabadrúgását hárította Dömény. A 17. percben Csermák csúszott el jó helyzet­ben. A 25. percben Major átadá­sára a késlekedő védők közé Nagy robbant be és a hálóba lőtt. 1:1. A játék hazái támadásokkal folyt tovább a szünet után is. A 47. percben Kiss A. hirtelenke- dett el egy nagy helyzetet, majd a másik oldalon kavarodás tá­madt a MEDOSZ kapuja előtt és a menteni akaró Dobra a saját kapujába rúgta a labdát, öngól. 2:1. A 60. percben Nagy beadását Stefán átlépte és Kanyó nagy gólt lőtt. 3:1. A FÖSPED ezu'tán le­fékezte a rohamait és a halasiak vezettek eredménytelen támadá­sokat. A 89. pprgben Major a ka­pu előtt pattogó labdát 3 méter­ről nyomta a hálóba. 4:1. Jók: Molnár, Kanyó, Major, Stefán, illetve Juhász, Kocsis II.. Oláh, Csermák. Szalai László Lejátszották a női kosárlabda NB I. tavaszi utolsó fordulóját. A Kecske­méti SC csapata vereséget szenvedett a Bp. Spartacustól. Sajnos, a hosszú szünet után a KSC nagyon visszaesett és egyszer sem tudott győzni. Bp. Spartacus—Kecskeméti SC 70:48 (44:17) NB I. női. Bp. Szentkirályi u. ve­zette-: Szabó. Puhr. . Ld.: Kiss L. 26, Herbert ló, Verteti'cs 10, ill.: Domokos 13 A további eredmények: BSE—PVSK 64:58. TFSE—BEAC 59:47, Csepel—Va­sas Izzó 60:56, KSI—Székesfehérvári Építők 77:66, VM Egyetértés—DVTK 83:48, MTK—Ganz-MAVAG 88:37. TAVASZI VÉGEREDMÉNY 1. MTK 2. BSE 3. Bp. Spart. 4. TFSE 5. VM. Egyetért. 6. KSI 7. Pécs •­8. V. Izzó 9. Kecskemét 10. BEAC 11. G. MAVAG 12' Székesf. Ép. 13. Diósgyőr 14. Csepel 13 13 — 917:629 26 13 10 3 894:697 23 13 10 3 935:642 23 13 9 4 778:691 22 13 8 5 760:677 21 13 7 6 720:736 20 13 6 7 760:837 19 13 5 8 685:778 18 .13 5 8 717:804 18 13 5 8 698:790 18 13 4 9 670:813 17 13 4 9 780:868 17 13 4 9 709:849 17 13 112647:85914 RÖPLABDA Kecskeméti SC—Székesfehérvári Volán 3:2 (16, —13, 13, —7, 11) NB I. férfi. Székesfehérvár. Vezette: Fátyol. KSC: Mizsei, Pápai, Börcsök — Ko- rnyári. Hegedűs S., Szekeres. Csere: Kocsis, Szabó, Nagy P. Edző: Dunszt Ferenc. A nagy tét miatt ideges hangulat­ban kezdődött a mérkőzés. A Volán nem próbált nagyokat ütni, hanem gyors mezőnyjátékkal és „szúrt” lab­dákkal igyekeztek pontot elérni. A kecskemétiek a nagyobb ütőerőt akarták kihasználni, mert az amúgyis gyenge mezőnyjátékuk a csúszós ta­lajú fehérvári csarnokban még job­ban kiütközött. Az első játszmában mindkét csapatnak volt játszmalabdá­ja, s a KSC használta ki. A mérkőzés ezután szoros küzdelemben, váltakozó sikerrel folyt. Az ötödik játszmában Dunszt edző pályára küldte a hosszú sérüléséből épphogy felépült Szabót, és a visszatérés remekül sikerült. Igaz, az első nyitásoknál ő is elcsú­szott, de aztán a többit már mind el­csípte és a feladott labdáit elől jól ki­használták. ii:lo-nél a másodbíró el­vette a labdát a kecskemétiektől, de ez sem használt. Konyári nagy üté­seivel sorra szerezték a pontokat a kecskemétiek. A KSC rendkívül fon­tos mérkőzést nyert meg. Jók: Ko­nyári, Börcsök, Szabó. Labdarúgó NB II. A Keleti csoport állása 1. FÖSPED 25 21 2 2 70-18 44 2„ .Volán SC 25 18 4 3 62-20 40 3* Szabó SE 25 13 7 5 33-19 33 4. Sz. Dózsa 25 12 5 8 37-32 29 5. DEAC 25 11 4 10 46-41 26 6. SZVSE 25 7 12 6 30-26 26 7. DMTE 25 10 3 12 40-40 23 8. Hajdúböszörm. 25 8 7 10 32-38.23 9. Bp. Építők 25 8 7 10 39-51 23 10. Láng 25 8 6 11 33-36 22 11. Cegléd, 25 6 10 9 30-35 22 12. BVTSK 25 8 6 11 41-50 22 13. IH. kér. 25 8 5 12 41-41 21 14. KTE 25 6 5 14 21-42 17 15. Sz. MÁV 25 6 5 14 26-53 17 16. Kkhalas 25 4 4 17 25-64 12 Hajdúböszörm. B.- Volán SC—Ceglédi-Szabó VSE L. SE 1:1 2:1 Bp. Építők—Békéscsabai VTSK 1:1 Szegedi Dózsa—Debreceni MTE 2:1 Szegedi VSE—Debreceni ! EAC 3:2 Nagy gólarányú győzelmek és értékes döntetlenek az NB IQ-ban Mezőfi SE—Érdért MEDOSZ 4:0 (3:0) Kecskemét, 500' néző. Vezette: Glück. Mezőfi SE: Magó — Lévai, Szegezdi, Sági — Szabó, Meggyes — Zsíros (Zubornyák), Angeli, Némedi, Losonczi (Filyó), Bó- dis. Edző: Krivy Ottó. A csoport rangadója a nagy­számú közönség biztatása köz­ben a Mezőfi SE támadásával kezdődött. A , 8. percben mégis Boruzs küldte az első lövést a kecskeméti kapura, de Magó szé­pen védett. A 12. percben egy kapu előtti kavarodásból Bódis megszerezte a vezetést. 1:0. A 28. percben Angeli labdájával Losonczi lefutotta a védőket és a kifutó kapus felett a hálóba emelt. 2:0 Nagy erővel támadott a Mezőfi SE. A 32. percben Bódis beadá­sát Meggyes kapásból a kapufá­ra bombázta. A 41. percben Lo­sonczi vitte fel a labdát, majd 18 méterről egy ritkán látható hatalmas lövést küldött a háló­ba. 3:0 Az 58. percben Némedit ki­állította a játékvezető. A Mezőfi SE csapata 10 emberrel is to­vább rohamozott. A 64. percben Zubornyák beadásából Meggyes ismét a kapufát találta el. A 78. percben Angeli ugratta ki Zubornyákot, aki futtából lőtt a hálóba. 4:0. A 82. percben Bó­dis 5 méterről lőtt az üres kapu mellé. A Mezőfi SE nagy lelkesedés­sel és az idei legjobb játékával fektette kétvállra a bajnokjelöl­tet, s a győzelem még ebben az arányban is megérdemelt. Jók: Angeli (a mezőny legjobbja), Lo­sonczi, Lévai, Meggyes. Fekete Ferenc Jánoshalma—Szentesi Vízmű 5:0 (2:0) Jánoshalma, 1000 néző. Ve­zette: Mihály. Jánoshalma: Csernák — Oro- vics, Németh, Szécsi — Faddi, Vaszari, Mizser — Ádám, Cser­mák, Fenyvesi IV., Fenyvesi III. Edző: Zag József. Vizes, csúszós pályán kezdő­dött a játék, s meglepetésre a szentesiek vezették az első tá­madásokat. Két szöglet is je­lezte a fölényüket. Ezután a já­noshalmi csatárpk következtek és Csermák 5 lépésről fölé lőtt. A 13. percben Csermákot buktat­ták a 16-os előtt. A szabadrúgást Fenyvesi III. fölé lőtte. A 20. percben Ádám lábát húzták el a 16-oson belül, ám a játékve­zető kivitte a labdát a 16-os ol­dalvonalán kívülre. A 28. perc­ben Csermák lövése pattant le a kapufáról és Ádám közelről nyomta a hálóba. 1:0. Két perc múlva Németh nagy lövése a felső sarokra tartott,, de a ka­pus bravúrosan védett A 40. percben Fenyvesi III. élesen be­lőtt szabadrúgását Csermák a bal sarokba fejelte. 2:0. A szünet után sem változott a játék képe. A Jánoshalma — főleg Fenyvesi III. révén — sok veszélyes támadást vezetett. Az 53. percben Faddi lövését kiej­tette a kapus és Csermák a há­lóba kotorta. 3:0. Közben a szen­tesiek is vezettek néhány tá­madást, amit könnyen hárított á hazai védelem. A 70. percben szöglet után röviden szabadított fel a védelem és Ádám felugor­va az üres kapuba fejelt. 4:0. A 85. percben Csermák átfejelte a labdát a védők fölött és Feny­vesi in. vagy 30 méteres vágta után a bal alsó sarokba lőtt. 5:0. A látottak alapján a Jánoshal­ma könnyen nyert a nem túl- nagy játékerőt képviselő Szentes ellen. Jók: Fenyvesi III., Cser­mák, Németh. Ifjúsági eredmény: 1:1. Kiskőrösi Petőfi Spartacus—EGSZOV MEDOSZ 1:1 (1:0) Kiskőrös, 1000 néző. Vezette: Hári. Kiskörös: Ba — Izsák (Bőr), Szlovák II., Balogh — Polerecz- ki, Jenei — Sárközi, Szabó, Szlo­vák I., Bohács, Lábát. Edző: Bi- ácsi Sándor. 1 Mindkét .csapat győzni akart,, sr így jó iramú, változatos küz­delmet láthatott a közönség. Á 3. percben Bohács lövését védte a kapus. A 13. percben is Bo­hács foglalkoztatta a kapust. A 25. percben Lábát kivárt gól­helyzetben és szerelték. A 31. percben Ba öklözéssel hárította a szögletet. A 33. percben Var­sányi ugrott ki, majd a kifutó Ba kapus mellett a kapu. mellé gurított. A 40. percben Sallai kicselezte Izsákot, majd a kapus mellett is elhúzta a labdát és a hálóba lőtt. 1:0 az ÉGSZÖV ja­vára. Az 59. percben Bohács lőtt fö­lé. Az 56. percben Bőr húzott él a jobboldalon. Erős lövése a ka­pusról kipattant és Sárközi kö- zelrőt helyezte a labdát á ka-3 púba. 1:1. A 60. percben Ba csak a ka­pufa segítségével hárított. A 65. percben Jenei csak az utolsó pillanatokban szabadított feL Kiskőrösi támadásokkal ért vé­get a játék. A Kiskőrös, bár folytatták a tavaszi jó szerep­lést, ezen a mérkőzésen csak nagy küzdelemben harcolta ki a döntetlent. Jók: Bohács, Szabó, Bór, illetve Mángó. METRIPOND—Kiskunfélegyházi Vasas 1:1 (1:0) Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: Kiss. Kkfházi Vasas: Gulyás — Ivá- nyi L, Sahin, Szegő, Horváth — Varga, Dongó — Rigó I.. Far­kas, Patyi Jemei (Iványi II.). Edző: Lantos János. Ázott, mély talajú pályán, sza­kadó esőben kezdődött a játék. Az 5.: percben Rigó T. elfutott, de nehéz szögből leadott lövését a kapus hárította. A 20. percben Patyi ugrott ki a védők közül, de a 16-osnál elcsúszott. A meg­szerzett labdát Nagy II. gyorsan előrevágta és Hegedűs II. 10 mé­terről vezetést szerzett. 1:0. A 25. percben Szilágyi 20 mé­teres szabadrúgását Gulyás szög­letre mentette. A szünet után elállt az eső. Támadásba lendült a Vasas. Sa­hin szabadrúgását nehezen fog­ta Égető kapus. A 60. percben Jernei ívelt be szögletet. Sahin lefejelte Patyi elé, aki 10 mé­terről hatalmas erővel küldte a kapuba. 1:1. öt perc múlva Pa­tyi fejese a felső kapufán csat­tant, majd továbbra is támadás­ban maradt. a Vasas. Jernei és Farkas hagyott ki gólhelyzetet. A döntetlen értékes, bár a já­ték alapján a félegyháziak a győzelemhez is közel álltak. A lelkesen küzdő Vasasból Sahin, Varga és Patyi játéka emelke­dett ki. Ifjúsági eredmény 2:2 Bajai SK—Magnezit 0:0 Baja, 300 néző, vezette: Bodnár. Baja: Péter — Andruskó, Vido- sa, Petresevics, Viszmeg — Bódi. Győrfi — Herceg, Pálmai II. (Ko- sis), Radios, Lakis. Edző: Schmidt Lajos. A 6. percben Laki beadását Bódi lőtte kapura és a kapus szögletre mentett. A szöglet után Laki alig fejelt fölé. A 10. perc­ben Herceg lőtt fölé. A 12. perc­ben Radics 20 méteres lövése a kapufa éléről vágódott ki. A 16. percben Pálmai II. szabadrúgá­sába egy védő belenyúlt és a ka­pus csak nagy üggyel-bajjal há­rított. A 24. percben Radics— Pálmai II. akció után az utóbbi lövése a védőkben akadt el. A 30. percben szöglet ' után Laki fejesét Herceg toldotta meg és ezt is megfogta a kapus. A 34. percben Bódi 5 méterről lőtt mel­lé. A 39. percben Radics kapott jó labdát és az oldalhálóba lőtte. A mérkőzés 56. percében Ra­dics tisztára játszotta magát és már a kifutó kapus felett is át­emelte a labdát, de a lövés a felső lécről fölé perdült. A 77. percben Viszmeg beadását Laki 8 méterről fölé küldte. A 87. perc­ben kavarodás támadt a Magne­zit kapuja előtt és Radics lövé­sét a gólvonalról vágták ki. A bajai csapatból csak az újonc Vi- dosa és Laki nyújtott elfogad­ható teljesítmé’nyt. KISTEXT—Kalocsai VTSK 4:0 (1:0) Bp., KISTEXT-pálya, 300 néző, vezette: Németh. Kalocsai VTSK: Niezner — Lajtos, Gerber. Szabó S. — Gá­bor, Pécsi, Szabó J. — Kapitány, Vén, Lakatos, Farkas II. Edző: Petrovics Ferenc. Az első negyedóra fergeteges rohamait gól nélkül vészelték át a kalocsaiak, sőt. a 20. perc után néhány jó támadást is vezetett a VTSK. A 25. percben egy felugró KISTEXT-csatár a 16-oson kí­vül a földre huppant. Bár senki sem ért hozzá, a játékvezető nagy meglepetésre 11 -est -(!!!) ítélt, amit Nagy lőtt a hálóba. 1:0.-A kalo­csaiak a mezőnyben továbbra is egyenrangú. ellenfelek voltak, de a kapu előtt a KISTEXT volt határozottabb. A 60. percben Ma- nikász szinte Niezner keze közt fejelt hálóba. 2:0. A 75. percben a gólba tartó labdát Gerber kéz­zel hárította. A jogos 11-est is Nagy értékesített. 3:0. A VTSK ezután már feladta és a védők csak nézték, amikor a 80. perc­ben Fekete egy cselsorozat végén ■gólt lőtt. 4:0. A VTSK a mérkőzés nagy ré­szében becsületesen küzdött, de ez nem volt elég még a szoros eredményhez sem. Jók: Pécsi, Lakatos, Gerber, Farkas II. T >