Petőfi Népe, 1974. május (29. évfolyam, 100-125. szám)

1974-05-21 / 116. szám

1974. májas 2L • PETŐFI NÉPI • V EZ TÖRTÉNT AZ NB I-ben Üjpesti Dózsa—Csepel 7:0 (2:0) Megyeri út, 8000 néző. vezette: Tapolczai. A Dózsa lói kihasználta helyze­teit és. szinte lehengerelte ellen­felét. Ezzel a győzelemmel az új­pestiek ismét megnyerték a baj­nokságot. Góllövők: Zámbó 2, Be­ne 2 (egyet tl-esből), Kellner 2, Fekete. Pécsi MSC—Bp. Honvéd 2:0 (1:0) Pécs. 8000 néző. vezette: Hévízi. A pécsiek közepes színvonalú játékkal is nyerni tudtak a gyen­ge teljesítményt nyújtó Honvéd ellen. Góllövők: Juhász. Bálint. VM Egyetértés—Dorog 2:0 (1:0) Szőnyi út. 3000 néző.- vezette: Csemefalw. A lelkesen küzdő Egyetértés a mérkőzés nagy részében a doro­giak . térfelén játszott. Góllövő: Siklósi 2 Salgótarján—Tatabánya 1:0 (0:0) Salgótarján. 6000 néző. vezette: Vincze dr. Küzdelmes mérkőzésen a beie- jezés előtt 6 perccel Kovács fel- jesgólja a tarjániak javára dön­tött. Vasas—Ferencváros 1:0 (0:0) Üllői út 30 000 néző. vézette: Somlai Mérsékelt színvonalú mérkőzé­sen nagy meglepetésre a Vasas szerezte meg a győzelmet. Törököt (Vasas) a 69. percben kiállította a játékvezető. Góllövő: Müller. ZTE—MTK 3:1 (1:1) Zalaegerszeg, 8000 néző, vezet­te: Palotai. A ZTE ezzel a győzelmével > megszabadult a kiesés rémétől. Góllövők: Soós 3. illetve Mihalecz (öngól). Rába ETO—Haladás 4:1 (3:1) Győr. 7000 néző. vezette: Ha- lá&Z M. Az ETO fél óra alatt a maga javára fordította a mérkőzés sor­sát. Góllövők: Stolcz 2. Pénzes, Horváth, illetve Hauzer. Szegedi EOL—Videoton 1:1 (1:0) Szeged. 5000 néző. vezette: Emsberger. A két ellentétes félidő alapjan a pontosztozkodás megfelel a já­ték képének. Góllövők: Antal, il­letve Szalmásv. • Szabó egyenlítő gólja a csabai kapában. Szép játék helyett kemény küzdelem Békéscsabái Előre Spartacus—rKecskeméti SC 1:1 (1:1) AZ NB I. ÁLLASA 1. Ü. Dózsa í 28 19 5 5 72-28 41 2 FTC 28 14 8 6 50-26 36 3. ETO 28 14 7 7 39-33 35 4. Tatabánya 28 13 9 6 35-33 35 5. Videoton 28 13 7 8 34-29 33 6. Honvéd 28 13 5 10 40-33 31 7. Vasas 28 9 12 7 32-28 30 8. Pécs 28 10 10 8 26-26 30 9. MTK 28 11 6 11 43-37 28 io. SBTC 28 8 12 8 23-28 28 11. Csepel 28 10 5 13 34-42 25. 12. ZTE 28 10 4 14 27-40 24 13. Haladás 28 8 7 13 30-42 23 14. Egyetért* s 28 4 13 11 24-47 21 15. SZEOL 28 4 10 14 26-44 18 16. Dorog 28 2 6 20 22-50 10 Kecskemét, 6000 néző, vezette:' Jaczina. Békéscsaba: Tasnádi — Dobó, Láza, Schneider — Paróczai (Zsíros a 65. percben), Vágási, Kerekes — Moós (Zielbauer a szünetben), Dávid, Németh, Ki­rályvári. Edző: Babolcsai György. Kecskemét: Winter — Diósze­gi, Lantos, Kecskés — Kuru- csai (Ónodi az~ 59. percben), Pa- sek — Oskolás (Czirkós a 74. percben), Gyiffkó dr., Szabó, Kó- kai, Molnár. Edző: Dezsőfi Fe­renc dr. Az első 20 percben a csabaiak játszottak fölényben. Az 5. perc­ben Schneider szabadrúgása a kapu fölé szállt. A 1L percben Moós ti'1 vezette a labdát az alap­vonalon. A 17. percben szöglet után Németh fejelt kapura, majd ugyanebben a percben Kecskés előreívelését Szabó sarkallta Mol­nár elé, de az átadás kissé hosz- szúra sikerült. A 20. percben Schneider bal­ról keresztbe ívelte a labdát, ami elszállt Lantos feje mellett. Winter késve indult ki és a felugró Vágási 8 méterről _ az fires kapuba fejelt. 1:0. Heves kecskeméti rohamok kö­vették a vendégek vezető gólját. Pasek remek átadását Szabó fut­tából lőtte mellé. Molnár elől Paróczai a lövés pillanatában so­dorta el a labdát. A békéscsabai próbálkozásokat keményen ver­te vissza a kecskeméti védelem. A 27. percben a bal oldalon ki­ugró Szabó ügyesen húzta el Lá­za mellett a labdát, aki kézzel ütötte ki az alapvonalon. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Molnár rúgta, erős, de nem eléggé helyezett labdá­ját Tasnádi ' egy gyors vető­déssel kiütötte és a védők szögletre mentettek. A 30. percben Oskolás feltar­tásáért a 16-os oldalvonaláról Diószegi ívelt be szabadrúgást. Szabót lökték a levegőben, és a fejese így nem sikerült. A 40. percben Molnár lövése lepattant a védőkről és Szabó 20 méterről laposan, egyből a kapu bal oldalába küldte. 1:1. A 42. percben Kókait lökték fel. A 20 méteres szabadrúgást Gyiffkó dr. fölé lőtte. A szünet utáni első percekben is a kecskeméti csapat maradt támadásban. Pasek jó labdáját Szabó lövés helyett Molnár elé csúsztatta, aki cselezni próbált és elvesztette a labdát. Egy perc múlva Zielbauer fejese alig ke­rülte el a kaput. Az ;51. perc­ben -Oskolás tisztára játszotta magát, de lövésébe Kerekes be­lenyúlt és Tasnádi kezébe pat­tant a labda, . Ezután a : csabaiak sokáig a mezőnyben tartogattak a lab­dát. Ügyesen adogattak, de helyzetet nem tudtak kialakí­tani. A 71. percben Királyvári keresztbe futva váratlanul lőtt, és Winter szépen védett. A 73. percben Molnár beadását Kókai a 16-osról lőtte, és a labda alig ment mellé. Az utolsó negyed­órában már egyik csapatnak sem volt ereje komoly támadásra. A csabaiak tartották az ered­ményt, a KSC pedig nem tu­dott kibontakozni. Szabónak volt még egy szép lövése, de ez is elzúgott a hosszú sarok mellett. Végeredményben a kecskeméti csapat az első félidőben többet támadott és a kihagyott 11-es után is volt erejük egyenlíteni. A szünet után inkább a békés­csabaiak elképzelései szerint ala­kult a játék, akik a mezőnyben tartogatták a labdát és erősen biztosított védekezéssel sikerrel fékezték a hazai rohamokat. A Békéscsabából Schneider, Vágási, Kerekes, Dávid és Ki­rályvári nagyon jól játszott. A KSC-ből Diószegi, Lantos, Pa­sek, Gyiffkó dr. és Szabó nyúj­tott jó teljesítményt. A többiek sajnos, gyengén játszottak. Szabó Zoltán AZ NB L B. ÁLLASA 1. DVTK 30 18 7 5 60-21 43 2. Komló 30 16 7 7 37-21 39 3. Békéscsaba 30 14 10 6 36-24 38 4. Szolnok 30 13 9 8 40-28 35 5. Dunaújváros 30 11 10 9 45-40 32 6. MÁV DAC 30 11 9 10 37-31 31 7. KKFSE 30 11 9 10 37-36 31 8. Budafok 30 10 11 9 35-37 31 9. Olajbányász 30 10 10 10 33-39 30 10. Eger 30 11 7 12 38-42 29 11. Ganz-MÁVAG 30 9 11 10 23-33 29 12. Szekszárd 30 9 9 12 28-30 27 13. Debrecen 80 6 14 10 27-34 26 14. Bp. Spart. 30 9 7 14 35-43 25 15. Kecskemét 30 7 11 12 34-48 25 16. Oroszlány. 30 8 8 14 26-38 24 17. Pénzügyőr 30 9 6 15 39-52 24 18. Várpalota 30 6 9 15 21-34 21 Debrecen—Szolnok 1:1 MÁV DAC—Oroszlány 3:2 Ganz-MAVAG—Eger 1:1 Budafok—Bp. Spartacus 3:2 Komló—Pénzügyőr 3:0 Diósgyőr^Dunaúj város 4:0 Szekszárd—V árpalota 2:1 Kossuth KFSE—Olajbányász 1:1 NB II. A Keleti csoport állása 1. FÖSPED 2. Volán SC 3. Szabó L. SE 4. Szegedi D. 5. DEAC 6. SZVSE 7. V. Láng 8. Bcs. VTSK 9. DMTE 10. Hajduböszörm. 11. Bp. Építők 12. III. kér, 13. Cegléd 14. KTE — 15. Szóin. OMÁV 16. Kiskunhalas 26 22 2 2 74-18 46 26 19 4 3 64-21 42 26 13 7 6 34-21 33 26 13 5 8 39-33 31 26 12 4 10 51-45 28 26 8 12 6 31-26 28 26 9 6 11 35-37 24 26 9 6 11 44-52 24 26 10 3 13 40-41 23 26 8 7 11 33-4Q 23 26 8 7 11 40-53 23 26 8 6 12 42-42 23 26 6 10 10 30-39 22 26 6 5 15 23-45 17 26 6 5 15 30-58 17 26 4 5 17 26-65 13 FÖSPED-vCegléd 4:0 Vasas Láng—Hajdúböszörmény 2:1 DEAC—Szolnoki' MÁV 5 :4 Volán—Szabó L. SE 2:1 Szegedi Dózsa—Bp. Építők 2:1 Szegedi- VSE—Debreceni MTE 1:0 KOSÁRLABDA A legjobb nyolc között a KSC az MNK-ban Az elmúlt hét végén rendezték meg a kosárlabda MNK női középdöntőit. A Kecskeméti SC csapata Szegeden a Rókusi- tomacsarnokban sikerrel küzdött a továbbjutásért. A szegedi csoportból a PVSK visszalépett, s így a KSC a BSE-től el­szenvedett vereség és a Szekszárdi Vasas legyőzése után a legjobb 8 közé jutott. Az MNK folytatása kétszakaszos körmérkőzés lesz, amely­ben a kupavédő Bp. Spartacus, a TFSE (mint a tavalyi má­sodik), valamint a középdöntőkből továbbjutott KSI, BEAC, BSE, KSC, MTK és a Vasas Izzó játszik. A világ sportja STUTTGART Herzogenhomban, a nagy nyugat­német síközpontb'an tartózkodik a VB-re készülő brazil labdarúgó-válo­gatott és minden időt jól kihasznál az edzésre, gyakorlásra. A St. Blasien sporttelepet kapták meg a dél-ameri­kaiak színhelyül és minden edzésük­nek több száz nézője van- Különösen nagy a sikere Paulo Cesar és Jair- zinho labdatechnikájának. BUKAREST Atlétikai versenyen a román Virgi- na loan 1,90 méteres magasugrással a világ idei legjobb női eredményét ér­te el. # NÁPOLY A Federation-Cup döntőjében Auszt­rália 2:1 arányban nyert az Egyesült Államok ellen, így megvédte elsőségét a női teniszsportnak ebben a versen­gésében. A MEDOSZ-nak állt a mérkőzés III. kér. TTVE—Kiskunhalasi MEDOSZ 1:1 (».?) Nem sok hiányzott az egyenlítéshez Békéscsabai VTSK—Kecskeméti TE 3:2 (2:0) Békéscsaba, 800 néző, vezette: Szabó J. BVTSK: Kovács — Hancsák, Laczkó, Lukoviczki, Kolarovszki — Bodö, Szász (Kátai) — Lip- ták, Zaborán, Varga' B., Bunda. Edző: Sülé István. KTE: Varga — Virágh, Franczkó, Kósa (Magyar) — Bende, Komáromi — Nagyhegye- si (Osurká), Mányaki, Csordás, Forhanda, Horváth. Edző: Varga Béla. A 10. percben Hancsák és Kór sa összecsapott. A kecskémét fiú ápolásra szorult. A 19./ percben Zahorán szabadrúgását Varga B. nagy erővel fejelte a bal felső sarokba. 1:0. Kezdés után Lacz­kó az utolsó pillanatban mentett Porhanda elől. A sarokrúgásból beívelt labdát Máfiyoki 16 mé­terről, kapásból durrantotta az üres kapu fölé. A 25. percben Szász közeli lövését Varga láb­bal hárította. A 36. percben a kitörő Liptákot Franczkó buk­tatta a 16-oson belül. A 11-est Zahorán a jobb alsó sarokba vágta. 2:0. A KTE számára jól kezdődött a második félidő. Mányoki ra­vaszul csavart szabadrúgása a hálóba kötött ki. 2:1. A 63. perc­ben Zahorán ritkán látható nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. 3:1. A kecskeméti csapat tovább tá­madott. Mányoki a jobbösszekötő helyén tört kapura és 6 méterről bombázott a kapuba. 3:2. A má­sik oldalon Zahorán nyesett sza­badrúgása a kapufáról Lipták élé pattant, aki az „égbe” lőtte a labdát. Jók: Hancsák, Zaho­rán illetve Varga, Mányoki. Machalek István Hévízi út, 800 néző. Vezette: Dorozsmai. III. kér.: Greff — Lendvai, Kocsis, Kiss S., — Guth, Sneff — Pécsi, Kiss B., Kőhalmi (Csa­ja), Karaikosz, Kovacsevics. Edző: Gigler Richárd. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Kiss L., Dobra -r- Kocsis, Kiss R. — Szőke, Kiss A., (Ud­vari), Tóth IV., Csermák, Oláh. Edző: Virágh István. A hazaiak támadásaival telt el az első negyedóra. A 18. percben Szőke átadását Csermák lőtte kapura és Greff nehezen hárí­tott. A 20. percben Szőke lőtt mellé. A 28. percben Oláh bombáját hárította a kapus. A 38. percben nagy helyzet maradt ki. Oláh — Csermák összjáték után az utób­bi. az oldalhálóba lőtt. A szünet után inkább a ME­DOSZ játszott fölényben, bár az 58. percben Dömény csak nagy bravúrral hárította i^ :rai- kosz léc alá tartó nagy lövését. A 60. percben Kiss A. ugratta ki Szőkét és csak nehezen men­tett a III. kér. TTVE védelme. A 70. percben Csermák kicselezte a védőket, majd nagy helyzetben a kapusba rúgta a labdát. A 72. percben Szőke lövését a léc alól tólta szögletre a kapus. A 75. percben a 16-os oldalvonalától beívelt labdát Kőhalmi a hálóba fejelte. 1:0. A 82. percben Cser­mák ugrott ki és élesen lőtt a jobb sarokba. 1:1. A 85. és a 90. percben két „mérkőzéslabdát” kihagyott a MEDOSZ. A változatos, gyors iramú mér­kőzésen a MEDOSZ-nak volt több és nagyobb helyzete, s így a döntetlen inkább a hazaiak számára volt kedvező eredmény. Jók: Greff, Kocsis, Kiss S., Kő­halmi, illetve Dömény, Kiss R., Tóth IV., Oláh. Szalai László SPORT-SPORT Két NB III-as csapatunk idegenben nyert Április 4. Vasas—Mezőfi SE 2:1 (1:0) Budapest, 300 néző, vezette: Komlósi. Mezőfi SE: Magó — Lévai, Szegezdi, Szabó, Sági (Illés). — Angeli (Filyó), Losonczi, Megy- gyes — Zsíros, Zubomyák, Bó- dis. Edző: Krivy Ottó. * A Vasas nagy lelkesedéssel játszott. Főleg két gyors szélsője révén vezette támadásait. A 14. percben Szegezdi a büntetőterü­leten belül felvágta az egyik csatárt. A ll-est Bozsik Magó kapus kezébe rúgta. A 20. perc­ben Zubomyák beadását Bódis a hálóba fejelte, de a játékvezető les miatt nem ítélt gólt. A 37. percben Hír- kapta a labdát, aki faképnél hagyta a lesre játszó Mezőfi SE védelmét és a kifutó kapus mellett lőtte a labdát a hálóba. 1:0. A kecskeméti csapat védelme a második félidőben Is „átjáróház” volt. Magó kapusnak köszönhető hogy a csapat nem szenvedett súlyos vereséget. A 68. percben ismét Hír volt eredményes. 2:0. A 88. percben Meggyes átadásá­ból Bódis szépített. 2:1. A két pont elvesztése a csa­pat lélektelen játékának tulajdo­nítható. Az együttesből egyedül Magó érdemel dicséretet. Fekete Ferenc Jánoshalma—Gyoma 3:0 (1:0) Gyoma, 400 néző, vezette: Barna. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Német, Bucsi — Vaszari (Szécsi), Mizser — Ádám (Bátyai), Cser­mák, Maráczi, Fenyvesi III., Fenyvesi IV. Edző: Zag József. Sáros, mély talajú pályán a Jánoshalma mindjárt támadásba lendült és a 2.' percben Csermák lőtt a bal kapufa mellé. Az 5. pen Bélteki nagy erejű szabad­rúgását Csernák a jobb sarok­ból ütötte szögletre. A 8. perc­ben Domokos fejelt a kapu fölé. A 10. percben Maráczi elől a ki­futó kapus lábbal rúgta el a labdát. Fenyvesi IV. egyből ka­pura lőtte, de a visszafelé roha­nó kapust találta eL A 25. perc­ben Csermák nagy helyzetben ki­várt és elvesztette a labdát. A 32. percben Ádám kapott nagyszerű labdát és Hunya az ötösön le­rántotta. A 11-est Faddi nagy erővel lőtte a hálótartó vasra. 1:0. A 35. percben Kokavecz sza­badrúgását mentette szöglett« Csernák. A 44. percben a be­ívelt labda átszállt Faddi fölött és Domokos óriási helyzetből, öt méterről vágta fölé. A második félidőben fölény­be került a Jánoshalma. Az 50. percben Fenyvesi III. beívelt labdáját még mentették, de az újabb beívelést Mizser a háló­ba lőtte. 2:0. A 60. percben kavarodás után Vaszari 5 méterről lőtt és a kapus nagy szerencsével kiütöt­te. Sokáig a mezőnyben patto­gott a labda. A 83. percben Fenyvesi III. szögletét Csermák a jobb sarokba fejelte. 3:0. Kiskőrös—Magnezit 2:1 (2:1) Bp., Gergely u., 100 néző, vezet­te:- Hradszky. Kiskőrös: Ba — Bőr, Szlovák 11., Balogh — Polareczki, Ta­kács — Sárközi, Szabó, Szlovák 1., Bohács, Lábát. Edző: Biácsi Sándor. A 3. percben szöglet után Ba szépen védett egy közeli fejest'. Ezután feljött a Kiskőrös. A 6. percben Lábát 5 lépésről a kapu mellé fejelt. A 15. percben Bo­hács elvette az egyik védőtől a labdát és nehéz szögből a jobb alsó sarokba lőtte. 1:0. A 20. percben egy gyors tá­madás végén Szlovák I. a há­lóba lőtt. 2:0. Ekkor még len­dületesen és jól játszott a Kis­kőrös. A 24. percben Sárközi átadására Lábát kitűnően raj­tolt és a kifutó kapuson is át­emelte, de a felső kapufát ta­lálta el. Ezután könnyelműsköd- ni kezdett a kiskőrösi csapat. A 44. percben Vanek lesről indul­va a leálló védők mellett a bal felső sarokba lőtt. 2:1.- A máso­dik félidőben nagy erővel roha­mozott a Magnezit, a kisköröd, siek pedig visszaestek. A 48. percben Bór szerelését szabály­talannak látta a játékvezető, és 11-est ítélt. A büntetőt a felső kapufára lőtték. A 75. percben Ba merész kivetődéssel mentett Még ugyanebben a percben Lá­bát két lépésről a kapusba rúg­ta a labdát. A végén eldurvult a játék, de az eredmény már nem ''változott. A kiskőrösiek a kétgólos vezetés után elköny- nvelműsködték a mérkőzést és a végén csak a szerencse segí­tett Jók: Ba, Balogh, Bohács. Kiskunfélegyházi Vasas—Orosháza 3:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 1000 néző, vezette: Szailer. Kiskunfélegyházi Vasas: Gu­lyás — Iványi I., Sahin, Szegő, Horváth — Varga, Dongó — Ri­gó I., Farkas, Patyi, Jernei (Ivá­nyi II.). Edző: Lantos János. Hazai rohamokkal kezdődött, s a 7. percben Farkas bal sarok­ba tartó lövését védte Kepka. A 10. percben Patyi buktatásáért 22 méterről szabadrúgáshoz ju­tott .a Vasas. Sahin lövése a felső sarokba vágódott. 1:0. Ez­után a Kinizsi átvette az irá­nyítást. . Dajka közeli, majd Soós és Dunai távoli lövését védte Gulyás. A 25. percben Dupsi lőtt a hálóba, de a játékvezető lest látőtt. A 35. percben Dupsi nagy helyzetben kivárt, és Sahin men­tett. A szünet után a 46. perc­ben a kapura törő Patyit a 16-oson belül Albert elkaszálta. A 11-est Gulyás a jobb sarokba rúgta és Kepka szépen védte. Bp. Ikarus—Kalocsai VTSK : Kalocsa, 300 néző, vezette: Lellei. Kalocsai VTSK: Niezner — Lajtos, Gerber, Szabó Ö. — Gá­bor, Pécsi, Szabó J. — Kapitány, Vén, Lakatos, Farkas II. Edző: Petrovics Ferenc. Az első negyedóra alacsony színvonalú játékot hozott. A VTSK láthatóan tisztelte a, ven­dégcsapatot, amely sok adogatá- sos játékkal igyekezett megköze­líteni kapuját A 40. percben Vén kiugrott a megtorpanó Ikarus-véd ők között, de a kapus Az orosházi csapat ezután soro­zatos durvaságokkal tűnt ki. Az 51. percben Sahin szabadrúgását a kapus csak kiütni tudta és Dongó a hálóba lőtt. 2:0. Egy perc múlva Gulyás szabályta­lansága miatt közvetett szabad­rúgáshoz jutott az Orosháza, a kaputól 8 méterre. Dupsi lab­dáját Soós nagy erővel lőtte a hálóba. 2:1. Ezután ismét bele­lendült a Vasas. Iványi II. lövé­sét szögletre ütötte a kapus. A beívelt labdát Iványi I. Farkas­hoz játszotta, aki a kapufára Tejelte, majd a visszapattanó labdát már a hálóba továbbí­totta. 3:1. Ezután durvaságokért a 78. percben Fejest, majd a 83. percben Albertet állította ki a. játékvezető. A Vasas a második félidőben mutatott jobb játéka alapján megérdemelte a győzel­met. Jók: Sahin (a mezőny leg­jobbja), Farkas, Patyi, illetve Kepka, Soós, Nagy. Pálfi József :0 (0:0) a másodszorra rálőtt labdát is hárította. Szünet után valamit javult a játék színvonala. Lakatos jó lab­dákkal indította társait, de Vén és Farkas II. a legjobb helyzete­ket is elhibázták. A 70. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Egy jobboldali beadásnál hibáz­tak a kalocsai védők, s résen levő Baráth zavartalanul lőhe­tett a hálóba. 1:0. Jók: Niezner, Gerber, Lakatos illetve G. Far­kas, Baráth. Csapat Lajos ÉRDÉRT MEDOSZ—Bajai SK 3:0 (1:0) xjuuaji/c:ob, avv v vaoiiiib . dovszki. BSK: Péter — Andruskó (Rausch), Vidosa, Petresevics, Viszmeg — Bódi, Győrfi — Pál­mai II., Kemény, Radics, Laki. Edző: Schmidt Lajos. Az ÉRDÉRT MEDOSZ ferge­teges támadásaival kezdődött a játék. Záporoztak a lövések, de egyelőre pontatlanul, vagy Péter védett szépen. A BSK nem tudta átvenni ezt a ritmust. A 20. perc táján sikerült csak néhány tá­madást vezetni. Kemény, jó láb- dáját Radics a kifutó „kapusba lőtte. Ezután ismét állandóan a bajai kapu előtt pattogott a lab­da. A 45. percben Andruskó tel­jesen ártatlan helyzetben rövi­den adott haza. Boruzs elcsípte a labdat es a hálóba gurította. 1:0. A szünet után nyomasztó volt a hazaiak fölénye. Az 52. perc­ben Boruzs nagy erővel lőtt a felső sarokba. 2:0. Két perc múl-* va Marozsi szabadrúgása a szét- ugró sorfal közt a hálóba jutott. 3:0. A 70. percben Pálmai Il-t a 16-oson belül szabálytalanul váltasztották el a labdától, de a játékvezetői továbbot intett: A 75. percben Radics lőtt fölé. A végén ismét a hazaiak támad- tak és Péter többször is bravú­rosan mentett. A BSK-nak nem volt esélyei Az ÉRDÉRT rutinos játékosai (Marozsi, Tusinger, Kamarás dr.)^ N végig kezükben tartották a já-‘ ték irányítását. Borsodi József