Petőfi Népe, 1974. április (29. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-07 / 80. szám

1974. április 7. • PETŐFI NÉPE • 1 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN MTK—SBTC 2:0 (1:0) Salgótarján, 6000 néző, vezette: Marton. A mérkőzés nagyobb részében az SBTC tómadótt, 'mégis az MTK lőtte a gólokat, gyors ellentámadásokból. Koritár a 34. percben, Kovács B. a 70. percben talált a kapuba. VM Egyetértés—Zalaegerszegi TE 2:1 (1:0) Szőnyi út, 1000 néző, vezette: Há­mori. Az első félidő kiegyenlített küz­delmet hozott. Szünet után a sze­rencsésebb csapat került ki győzte­sen a közel azonos erők küzdelmé bői. Góllövők: Selenka, Siklósi, il letve Szabó. Tatabánya—Bp. Honvéd 1:1 (1:1) Tatabánya« 6000 néző, vezette: Ta polezai. Kezdetben nagy volt a mérkőzé: irama, de később mindkét csapa lendülete megtört. A döntetlen meg felelt a játék képének. Góllövők Takács, illetve Kozma. Vasast-Haladás 3 :i (2 :l) félbeszakad Szombathely, 15 000 néző, vezette Hévizi. A Vasas. , kihasználta a szombathe lyiek megingását és vezetést szerzetl Szünet után nagy erővel rohamozot a haladás. Ellentámadás alkalmává Müller kezezés után újabb gólt ér el, amit a játékvezető megadott, á gól után a játékvezető az 57. perc ben lefújta a mérkőzést, mert partjelző azt jelentette, hogy kőve megdobták, Góllövők: Komjáti, Vá radi, Müller, illetve Halmost. Üjpesti Dózsa—Pécsi MSC 0:0 Megyeri út, 5000 néző, vezette Szávó. A PMSC keményen védekezett, tah tikai szabálytalanságokkal széttördel te a játékot és ezzel kizökkentett a Dózsát a megszokott játékritmuss ból. Ferencváros—Videoton 1 :l (1:0) Népstadion, 15 000 néző, vezett« Somlai. A vezető gólig az FTC kezdem« nyezett többet, utána pedig az egyei lítésig eseménytelen mezőnyjáte folyt. Góllövők: Bálint, illetve Ticbe Rába ETO—Szegedi EOL 1:0 (0:0) Győr, 4500 ■ néző, vezette: Nagy 1 Alacsony színvonalú mérkőzése mindkét csapat, de különösen í ETO várakozás alatti teljesítmén; nyújtott. Góllövő: Glázer R. Csepel—Dorog 2:1 (2:0) . Dorog, 200Ö néző, vezette: Paloú Gyenge iramú mérkőzést vívó egymással a két csapat. A Csep szervezettebb játékának köszönhc győzelmét. Góllövők: Szurgent, Boz illetve peszeki. SPORT • SPORT • SPORT Megkezdődött a főiskolás bajnokság Kecskeméten Kiskunfélegyháza nyerte az NB Ill-as rangadót Kiskunfélegyházi Vasas—Jánoshalma 1:0 (0:0) A nyolcnapos versenysorozat nyitányát az asztalitenisz-ver- •seny kezdete jelentette, amely előtt tegnap reggel 8 órakor dr. Molnár Benedek a Kecskeméti Gépipari és Automatizálási Mű­szaki Főiskola főigazgatója mon­dott megnyitó beszédet. Molnár elvtárs üdvözlő szavai után, az MFSC-teremben asztalhoz álltak a fiatalok, hogy eldöntsék ki jut a mai döntőkbe. Tegnap délelőtt a versenyeket megtekintette dr. Greiner József, az MSZMP jegyei bizottságá­nak titkára és Bodor Jenő, a me- .* gyei tanács művelődési osztályá­nak vezetője. Az első nap folyamán hetven férfi és harminc nő mérkőzött az egyéni és csapatversenyek selej­tezőiben. Ma' délelőtt az egyéni és csapatversenyek döntőit tart­ják a műszaki főiskolán. A további műsor: április 3-án reggel 8 órakor a városi sport- csarnokban Németh Ferenc, a KISZ megyei bizottságának első titkára nyitja meg a röplabdá- zók versenyét. Ezen 4—4 női és férficsapat játszik körmérkőzést. Április 10—11-éu lesz a kosár­labdázók vetélkedője, ugyancsak 4—4 női és férficsapattal, köz­tük a TFSE is. amelyben több kecskeméti leány és fiú játszik. A megnyitót itt 10-én reggel Krajcsovszky József, a Felsőfokú Óvónőképző Intézet igazgatója Végül április 12—13-án kerül sor a tornászba]nokságra, ugyan­csak a városi sportcsarnokban. A megnyitót Bodor Jenő, a me­gyei tanács művelődési osztály vezetőié mondja. A versenyen a válogatott tornászok egész sora indul, s bátran rribndhatjuk, hogy ilyen nagyszabású és színvonalas tomászverseny még nem volt Kecskeméten. Kecskemét város, de az egész megyénk is nagy megtiszteltetés­nek tartja, hogy ilyen magas színvonalú országos bajnokság­nak adhat otthont és felkészül- ' ten várja a verseny résztvevőit. A megye vállalatai mintegy 10 ezer forint értékű tiszteletdíjat ajánlottak fel a győzteseknek. Azt szeretnénk, ha a résztvevők jól éreznék magukat Kecskeméten, s az itt eltöltött napokat később is a kedves emlékeik közé sorol­nák. Szabó Zoltán Kiskunfélegyháza. 600 néző, ve­zette: Gallyas. Kiskunfélegyházi Vasas: Gu­lyás — Iványi I.. Sahin, Szegő, Horváth — Varga. Dongó — Ri­gó I., Farkas, Patyi, Iványi II. (Jemei). Edző: Lantos János. Jánoshalma: Cserdák — Fad- di. Németh, Vaszari, Szécsi — Bu- csi, Ádám (Mizser) — Csernák, (Pásztor). Fenyvesi IV., Maráczi, Fenyvesi III. Edző: Zag József. Mintegy 100 főnyi lelkes szur­kolóhad kísérte el Félegyházára a Jánoshalmát. Nagy lelkesedés­sel kezdte a játékot mindkét csa­pat, de a színvonal az ideges hangulat miatt nem volt túlságo­san magas. Mindkét együttes el­sősorban a védelmét erősítette meg és mindkét oldalon kemény eszközökkel igyekeztek rombolni a támadásokat. Az első játékrész­ben komoly helyzet egyik kapu előtt sem adódott, s a távoli lö­véseket pedig a kapusok bizto­san hárították. Szünet után a Vasas fölénybe került. Dongó lövését hárította Csernák. a másik óldalon pedig Ádám jó labdákat adott a csatá­roknak, akik azonban így sem tudtak veszélyes helyzeteket te­remteni. A 64. percben Rigó bea­dását Patyi alig fejelte a kapu fö­lé. A 67. percben 18 méterről szabadrúgáshoz jutott a Vasas. Sahin a sorfal fölött a felső sa­rokba zúdította a labdát. 1:0. Két perc múlva Dongó lövését Cser­nák Fai-kas elé ütötte, aki azon­ban 5 méterről mellé lőtt. A_ 75. percben Rigó elvette Szécsitől a labdát, de beadását Farkas a ka­pu fölé küldte. A 76. percben Né­meth nagyerejű szabadrúgása a kapu mellett süvített el. A Vasas a második félidőben mutatott já­téka alapján megérdemelten nyerte meg a megyei rangadót. Jók: Sahin, Szegő, .Varga, illetve Németh, Szécsi, Ádám. Ifjúsági eredmény: 2:2. Pálfi József Bajai SK—Vasas Ikarus 1:0 (0:0) Ismét sok helyzetet hibáztak a KSC-csatárok Debreceni VSC—Kecskeméti SC 1:1 (1:1) Az NB I. állása 1. O. Dózsa 21 13 3 5 50-25 23 2. FTC 21 11 6 4 41-19 28 3. Videoton 21 *11 5 5 30-22 27 4. ETO 21 10 6 5 26-25 26 5. Honvéd 21 11 3 7 39-24 25 6. Tatabánya 21 9 7 5 25-26 25 7. MTK 21 9 5 7 28-23 23 8. Pécs 21 7 9 5 19-19 23 9. SBTC 21 5 11 5 16-22 21 10. Csepel 21 8 4 9 26-26 20 11. ZTE 21 8 3 10 22-32 19 12. Haladás 20 5 6 9 19-26 lö IS. Vasas 20 2 Ú-7 16-24 1« 14. Egyétértéá ' ‘21 *2 11 8 17-33 15 15. Szeged 21 4 6 11 20-29 14 16. Dorog 21 1 6 14 16-35 8 Megjegyzés: Az 1:3-as állásnál fél­beszakadt Haladás-Vasas-mérkőzést nem vettük figyelembe. MA Főiskolai asztalitenisz-bajnok­ság, döntők: Kecskemét, MFSC- terem, 9 óra. Előkészületi labdarúgó-mérkő­zés: Kiskunfélegyházi Vasas— Kecskeméti SC, Kiskunfélegyhá­za, 15 óra. KÉZILABDA Halasi győzelem a megyei rangadón KISKUNHALASI MAV—KECSKEMÉTI TE 6:5 (3:2) NB II. női. Kecskemét, 300 néző. Vezette: Szekeres, Ócsai. Kiskunhalasi MAV: Takács E. — Borosné, P. Szabó, Takács M. — Szabó, Bátorfalusi, Erdész. Csere: Jurity, Riegler, Kovács, Rácz. Edző: Paczolay Gyuláné. kte : Abonyi — Gubányi, Kovács. Szakolczai1 — Márky, Szűcs, Tóth. Csere: Rácz, Takács, Szabó, Czirkos. Edző: Győrfi Pál. A kiskunhalasiak szereztek kétgó* los előnyt, majd a KTE Szűcs bün­tetőjével és Szakolczai góljával egyenlített. A félidő vége felé Bátor- falusi megszerezte a MAV-nak a ve­zetést. A szünet után 4:2, 5:3 lett a MÁV javára, majd Borosné éles szögből dobott góljával 6:4 arányban vezetett a MÁV. Ezután a kecskemé­tieknek megvolt a lehetőségük az egyenlítésre, mert Bátorfalusi két­perces kiállítást kapott. A KTE ez­alatt két 7-est és egy biztos helyze­tet hibázott. A halasi csapat jobban játszott. El­sősorban védekezésben múlták felül a KTE-t és a győzelmük megérde­melt. Góllövők: Bátorfalusi 4, Boros­né, P. Szabó, illetve Szűcs 2, Gubá­nyi 2, Szakolczai. Jók: Takács E., Borosné, Bátorfalusi, Erdész, illetve Abonyi, Gubányi, Szakolczai, Márki. KECSKEMÉTI ÉPlTÖK—TISZA- FOLDVAR 18:15 (10:8) NB U. férfi. Kecskemét, 300 néző. , Vezette: Radó, Kónya. K. Építők: Farkas J. .— Kontra, Varga, Szeverényi — Ronkó, Farkas ^ S., Tóth. Csere: Liptai, Vörös, Sü­veges, Szabó, Demeter: Edző: Cza- gány Károly. Igen kemény mérkőzés volt. Bár végig a kecskeméti csapat vezetett, de előnyük többnyire csak 1—2 gól volt, s csak a második félidőben si­került egyszer 5 gólos vezetésre szert tenni. Kontra már az elején megsérült, s nagyon is vigyáztak rá, így csak tartózkodóan játszott. Var­ga viszont nagyon sokat dolgozott és a 7-eseket is hibátlanul értéke­sítette. Az Építőktől az első félidő­ben láttunk néhány ügyes megoldást és szép gólokat. Góldobók: Varga 9, Farkas S. 3, Kontra 2, Ronkó 2, tiőth, Szabó, illetve Danka 4, Kop- pendorfer 3. Jók: Varga, Ronkó, Farkas S., Farkas J., illetve Danka. Debrecen. 3000 néző. Vezette: Alfödi. DVSC: Szabó — Kuchta, Vachter, Sóvágó — Lipők, Makrai — Nagy, Tóth Erzse. (Torkos a 61. perc­ben). Vaczlavik. Némethi, (Pata­ki a 42. percben), edző: Maros­vári Béla. KSC: Gór — Oláh, Lantos. Kecs­kés — Diószegi, Pasek — Molnár, Gyifkó dr.. Szabó. Onódi, Koós, (Kókai a 61. percben). Edző: De­zsőt! Ferenc dr. A 3. percben Nagy beadását mentette szögletre a kecskeméti védelem. Az ellentámadás végén Sóvári is szögletre szerelte Sza­bót. A beívelt labdának Szabó ■ aláfutott. Lantos a kapu elé fe­■ jellé; de sem Molnár, sem pedig Koós nem tudta az üres kapuba fejelni. Mezőnyjáték folyt ezután, amelynek során a KSC tetszető­sen adogatott, sőt helyzetek is adódtak, de ezeket nem tudták kihasználni. A 25. percben Vacz­lavik balról ívelt be. A labda át­szállt a kifutó Gór fölött, de Nagy az üres kapu fölé emelt. A 28. percben Vaczlavik a jobboldalon futott el és közben szabálytalankodott Kecskéssel szemben, maid tovább vitte a labdát. Kecskés utolérte és a 16- oson belül fellökte. A játékveze­tő íl-est ítélt, ajnit Tóth lőtt a bal sarokba. 1:0. A 31. percben Gyifkó dr. be­adását Szabó fejelte a kapura, de Kuchta a gólvonalról kivág­ta a" labdát. A 35. percben Lan­tos 30 méterről futtából rálötte. A labda a felső lécet érintve ment ki. A 37.. perc hozta meg az egyen • lítést. Partdobás után Gyifkó dr. átívelt a bololdalra. ahol a két Szabó (a kapus és a kecskeméti csatár) indult a labdáért. A csa­tár lett a győztes és fejese a ka­pus lába között a kapuba gurult. 1:1. Az 50. percben Makrai 22 mé­terről lőtt. Lantos beledobta ma-1 > ‘ gát a labda útjába, közbgíipa kgn, zét is érte. de a' játékvezető jól látta hogy szándékos kezezésről nem lehetett szó. A 67. percben Kecskés mentett szögletre Nagy elöl. A 69. perc­ben a kiugró Molnárt Sóvágó a 16-oson kívül kézzel rántotta vissza. A 72. percben ismét a DVSC kapuja előtt adódott érde­kes helyzet. Kókai labdáját a ka­pus röviden ütötte ki. Újból Kókai elé -került, aki azonban kivárt és a kapusnak sikerűit előle eltolnia a labdát. Kókai új­ból megszerezte, de mire lőni tu­dott. a kapus visszaért kapujába és megfogta a nem túl erős lab­dát. A 78. nercben Onódi szöglete után Szabó az üres kapu fölé fejelt. A 88. nercben Molnár ug­rott ki. de lövését a kapus meg­fogta. A mérkőzés közepes iramban folyt. A helyzeteik alapján a kecs­kemétieknek gólokkal kellett vol­na nyerni. Jók: Lipők, Makrai, Nagy és Tóth. illetve Oláh, lan­tos, Diószegi. Gyifkó dr. Merényi Béla Az NB I. B állása 1. Diósgyőr 24 14 5 5 45-18 33 2. Szolnok 24 12 6 6 37-23 30 c3. KöVnlb1 5?1. r 2f­12 5­7" ‘27-18 «7 4. Békéscsaba. " 2* 11 7 6 27-21 29 5? Wav'd; 24 10 G '8 28-20 26 6. Dunaújváros 24 9 8 7 39-34 26 7. Budafok 24 8 10 6 28-26 26 6. Eger 24 9 6 9 32-32 24 9. KKFSE 24 9 6' 9 30-30 24 10. Ganz-M. 24 8 8 8 21-26 24 11. Szekszárd 24 * 7 8 9 20-22 22 12. Debrecen 24 6 10 8 22-25 22 13. Bp. Sp. 24 8 5 11 26-33 21 14. Olajbányász 24 7 7 10 25-35 21 15. Pénzügyőr 24 7 6 11 34-38 20 16. Várpalota 24 6 7 11 18-26 19 17. Oroszlány 24 6 6 12 19-32 18 18. Kecskemét 24 5 8 11 24-43 18 Baja, 400 néző. Vezette: Kacsányi. Bajai SK: Péter — Andrus- kó, Rausch, Viszmeg — Bódi, Győrfi — Herceg, Márity, Petre- sevits, Kemény, Laki. Edző: Schmidt Lajos. Az első félidőben jóval többet támadott a bajai csapat, de a helyzeteket nem tudták kihasz­Mezőfi SE—MOM 2:2 (1:1) Kecskemét, Városi pálya, 300 né­ző. Vezette: Dr. Horváth. Mezőfi SE: Balatoni — Molnár, Sági, Lévai. Szabó — Angeli. Lo- sonczi, Meggyes — Zubornyák (Filyó), Szegezdi, Bódis. Edző: Krivy Ottó. A 6. percben Bódis lőtt tiszta helyzetből a kapu fölé. A 8. perc­ben Tóth ügyesen ugratta ki Kisst. aki a hálóba lőtt. 0:1. A 11. percben Angeli szabadrúgását Balázs öklözte ki a berohanó csa­tárok elől. A 13. percben Kiss nagy helyzetből a kapu mellé lőtt. A 16. percben László lövése a kapufáról pattant ki. A 20. percben Angeli ugrott ki és a ki­induló kapus mellett a hálóba gurított. 1:1. r Af23, perebén: Angélit szöglet­re szerelték. A beívelt labdár Bó­dis fejéről ütötte le a kapus. Ez­után Bódis átadását Meggyes a léc mellé küldte. A 39. percben Meggyes lövését a kapus szöglet­re ütötte. A 46. percben Losonczi közelről a kapufát találta el- A 60. percben Angeli átadását nálni. A szünet után az Ikarus játszott mezőfölényben. A mér­kőzés sorsa a 86. percben dőlt el. Egy rossz kapukirúgás után Má­rity megszerezte a győztes gólt. A 65. percben Bódi a kiállítás sor­sára jutott. A bajai csapatból csak Rausch játszott kiemelkedően Meggyes élesen mellé lőtte. Lász­ló lövését védte bravúrosan Ba­latoni. A 69. percben Szegezdi emelt az üres kapura, de az utá­nafutó kapus kitenyerelte a lab­dát. A 71. percben Angeli beadá­sát Bódis lőtte a hálóba. 2:1. A 83. percben Meggyest a já­tékvezető kiállította. A 89. perc­ben a játékvezető a 16-os oldal­vonalától szabadrúgást ítélt a MOM javára. A szabadrúgásra Balatoni felugrott, de ketten is ellökték. A labda magasra pat­tant. közben a 16-oson kívülről berohanó Szombati nekiugrott Sá­ginak, majd eldobta magát. A já­tékvezető ■ „bevette” az egyébként nagyon átlátszó trükköt és 11-est .Ítélt, álhit Kiss értékesített. 2:2. A Üezőfi SÉ csapata gyengén ' játszott; de még így rs jobb volt ellenfelénél. Játékvezetőt nem szívesen bírálunk, de ilyen gyen­ge, vagy inkább rosszindulatú já­tékvezetést, amit Dr. Horváth be­mutatott. már régen láttunk. Jók: Angeli, Sági, illetve Ba­lázs, László. Április 4. Vasas—Kalocsai VTSK 3:1 (2:1) Szolnok—Kossuth KFSE 3:0 Szekszárd—Budafok 2:1 Bp. Spartacus—Eger 1:0 Diósgyőr—Olajbányász 5:1 Dunaújváros—Pénzügyőr SE 3:1 Oroszlány—Békéscsaba 3:2 Ganz-MAVAG—Komló 1:0 MÁV DAC (Győr)—Várpalota 1:0 Egy félidőn át jobb volt a KTE Kecskeméti TE—Szegedi Dózsa 1:1 (1:0) Kecskemét, Városi pálya, 1000 néző. Vezettíe: Ba­logh. KTE: Varga — Tormási (Magyar M.), Franczko, Virágh — Bende, Komáromi II. — Csurka, Má- nyoki, Csordás, Porhanda, Horváth. Edző: Varga Béla. Szegedi Dózsa: Gilicze ^— Szalai, Bíró, Csanádi — Kisjuhász, Pócsik — Pikó, Csömör, Csömör, Héger dr., Nagy. Edző: Zallár Andor. Az első nagy helyzetet a szegediek hagyták ki. Pikó középen egyedül tört kapura, de lassított és Franczko beérte. A 7. percben Csurka jobbról kö­zépre lőtte a labdát. Bíró lyukat rúgott. Porhanda kezelte és a bal sarokba vágta. 1:0. Erőteljes, jó támadó játékot láthattunk ezután is a kecskemétiektől. Csordás vállalt nagyon sokat magára és Porhandával, valamint Mányokival együtt sokszor hozták zavarba a szegedi védőket. A 13. percben Héger dr. ugrott ki, de Franczkó őt is beérte. Ezután Csordás ügyes átemelését láthat­tuk és mielőtt a labda földet ért volna, hatalmas lövést küldött, sajnos a léc mellé. A 21. percben is­mét Csordás lőtt futtából hatalmas erővel, s a labda szinte súrolta a felső lécet. A 37. percben Héger dr. és Nagy kevergetett, majd Héger dr. lőtt tiszta helyzetből, de éppen Varga kezébe. A 43. percben Bíró csúnyán hasbarúgta Csordást, de figyelmezte­tést sem kapott. A szünet után feljött a Szeged és mindjárt egyenlített. A 48. percben Miklós a 16-os sarkáról hatalmas lövést küldött a kapuba. 1:1. A KTE elfáradt és a második félidőben már a szegediek játszottak mezőnyfölényben. Igaz, közben a kecskemétiek is vezettek támadásokat, de ezeket a Dózsa védői kíméletlen, durva belemenésekkel ál­lították meg. A’ 60. percben Porjhanda lövését a ki­felé induló- Gilicze majdnem a saját kapujába ej­tette. Ezután a Dózsa lőtt lesről érvénytelen gólt, majd Márkonyit szerelték többször is a 16-os tájé­kán. Ekkor már a sérült Tormási helyett Magyar M. jött be és Csordás visszahúzódott a jobbhátvéd posztrar A KTE egy félidőn át igen jól játszott. Ekkor, még Csordás, Mányoki, Porhanda, Komáromi II. és Bende is remek teljesítményt nyújtott. A szünet után már csak Franczkó, Virágh és Porhanda ját­szott jól. A szegediek közül Csömör végig haszno­san játszott, a szünet után pedig Kisjuhász és Pó­csik javult fel. Szabó Zoltán Egyenlő erők küzdelme Kiskunhalasi MEDOSZ—Debreceni MTE 2:2 (1:1) kiskunhalas, 300 néző, vezette: Dravecz. Kkh. MEDOSZ: Dömény — Juhász, Barna, Dob­ra, — Kiss A. (Csáki), Kiss R. Szőke — Udvari I., (Udvari II.). Kocsis II.., Oláh, Csermák. Edző: Vi- rágh István. Debreceni MTE: Répánszky — Puskás, Patai III., Horváth, Szigeti, Csürke — Molnár, Patai II., Mó- zsa (Budai), Kerekes, Szabó III. Edző: Kertész Ta­más. Már az első percben szögletet harcolt ki a ME­DOSZ. A 8. percben Mózsa lövését Dömény védte. A 15. percben szöglet után Kerekes fölé fejelt. A 18. peícben Dobra felfutott. Lövését a kapus nagy szerencsével húzta le. A 20. percben baloldali tá­madás végén Csürke a védők között lőtt a hálóba 0:1. A 25. percben Oláh elől a kapus mentett. A 35. perc­ben Oláh Kiss R. elé tette a labdát, aki éles szögből lőtt a jobb sarokba. 1:1. A szünet után az 55. percben a MEDOSZ már a hetedik szögletét ívelte be, amelyből nagy kavarodás támadt, de a védők felszabaditottak. A másik oldalon Dömény kifutással mentett. Az 57. percben Budai lesről in­dult. Barna beérte és buktatta. A 11-est Szabó öl. értékesítette. 1:2. Egy perc múlva a másik oldalon Szőke jutott büntetőhöz és nem hibázott. 2:2. A 67. percben Dömény hárított kivetődéssel a má­sik oldalon pedig Oláh lőtt a léc fölé. A 68. perc­ben Csermák elhirtelenkedve a kapu fölé lőtt. A 75. percben Udvari II. lövését a kapus vetődve, lábbal hárított. A befejezésig mezőnyjáték folyt. A MEDOSZ jól védekezett, a debreceni csapat­nak pedig a támadósora volt a mozgékonyabb. Jók: Dömény, Juhász, Barna, Kiss R., illetve Répánsz- ki. Patai III., Budai, Kerekes. NB IL KELETI CSOPORT 1 FOSPED 20 IT 2 1 58-14 86 2. Volin SC 20 IS 4 3 48-18 30 3. Sz. Dózsa 20 11 4 5 34*28 26 4. Szabó SE 20 10 S S 26-19 25 5. DEAC 20 9 4 7 38-30 22 6. Bp. EP. 20 8 5 7 33-41 21 7. SZVSE 20 4 11 5 21-20 19 8. Cegléd 20 5 9 6 27-30 19 9. BVTSK 20 7 5 8 32-37 19 10. in. kér. 20 6 5 9 34-32 17 11. DMTE 20 7 3 10 32-34 17 12. H.-bösz. 20 6 5 9 22-30 17 13. Láng 20 6 4 10 . 25-31 16 14. KTE 20 5 5 10 17-31 15 15. SZ. MÁV 20 5 4 11 20-43 14 16. Kkhalas 20 2 3 15 19-54 7 Szabó Lajos SE—Vasas Láng 0:0 Szegedi VSE—Békéscsabai VTSK 4:0 Debreceni EAC—Ceglédi VSE 1:1 Volán SC—Bp. Építők 3:2 FOSPED Szállítók—Hajdúböszörményi Bocskai 3:1 III. kér. TTVE—Szolnoki MÁV 1:0 Budapest, 200 néző, vezette: Ónodi. Kai. VTSK: Niezner — Lajos, Pécsi. Kiss — Farkas II-, Gábor, Szabó — Kapitány, Vén, Laka­tos. Matos. Edző: Petrovics Fe­renc. __ A vendéglátók pályájának fü­vesítése miatt nagyon rossz- mi­nőségű, salakos pályán játszották a mérkőzést. Jól kezdett a VTSK, egyáltalán nem tisztelte a cso­port éllovasát. Előbb Vén a 10. percben kihagyott helyzete jelez­te a vendégfölényt, majd a 20. percben a VTSK látványos gól­lal szerzett vezetést. Lakatos nagyszerű labdával Lajtos elfu­tott és „menetköziben” hatalmas lövést zúdított a bal felső sa­rokba 1:0. A gól után magához tért a baj­nokjelölt és sorozatos támadásai­val szinte pergőtüzet zúdított a VTSK kapujára A 25. percben még a kapufa mentett, majd a Kiskőrös—Kistext 2:2 (1:0) Kiskőrös, 400 néző. Vezette: Vitárius. Kiskőrös: Ba — Jenei, Szlo­vák II., Balogh — Herczig (Ta­kács), Polereczki — Sárközi (Ambrus), Szlovák I., Bohács, László, Labák. Edző: Biácsi Sán­dor. Végig nagy iram és küzdelem ellemezte a mérkőzést. A szél egítségiével a Kiskőrös támadott s már az 1. percben Sárközi 8 aéterről fölé rúgta a labdát A . percben 18 méteres szabadrú­gásból Bohács a sorfal mellett a tálóba lőtte a labdát. 1:Ó. A 20. percben Ba önfeláldozó dfutással tisztázott, de közben :gyik fogát kirúgták. Ezután a lágy kedvvel játszó kiskőrösiek izinte tűzijátékot rendeztek, de a 38. percben a VTSK-védelem nem tudott felszabadítani és Erős egyenlített. 1:1. A 40. perc­ben vitatható 11-eshez jutott a Vasas, amelyet Ignácz értékesi- tett. 2:1. A második félidőben kiegyen­súlyozott játék volt. Döntő fö­lényt egyik csapat sem tudott ki­harcolni, jobbára a két 16-os kö­zött folyt a játék. A 75. percben Surman feleslegesen szabályta­lankodott a 16-os előterében. A megítélt szabadrúgás Csikhez ke­rült. Mindenki nagy lövést várt. A labda azonban leperdült Csik lábairól, és ez meglepte Nieznert. 3:1 A játék egyáltalán nem tükröz­te a két csapat közötti helyezés- beli különbséget. A vendéglátók győzelmükkel megerősítették ve­zető helyüket a bajnoki tabellán. Jók: Lajtos, Pécsi, Farkas II., illetve Ignácz. Csapat Lajos kapus és a szerencse mindent hárított. A 38. percben László nagy lövése kipattant a vetődő kapusról, de a kiskőrösi csatárok lemaradtak. A 44. percben Bo­hács fejesét védte a kapus. A 46. percben az elalvó védők között Fekete egyenlített. 1:1. Megtört a kiskőrösiek lendülete és az 55. percben Nagy lövése a jobb sa­rokba jutott. 1:2. A 70. percben Bohács ügyesen fordult le, de lövése a kapufá­ról kipattant. A befutó Labák a léc alá vágta. 2:2. A 89. perc­ben a kapus Bohács ravaszul csavart szabadrúgását a jobb fel­ső sarokból a kapufára ütötte. A kiskőrösi csapat különösen az első félidőben játszott jól.. Jók: László, Polerczki, illetve Nagy. 20 17 2 1 58-14 36 20 13 4 3 48-18 30 20 11 4 5 34t26 26 20 10 5 5 26-10 25 20 9 4 7 38-30 22 20 8 5 7 33-41 21 20 4 11 5 21-20 19 2Ö 5 9 6 27-30 19 20 7 5 8 32-37 19 20 6 5 9 34-32 17 20 7 3 10 32-34 17 20 6 5 9 22-30 17 20 6 4 10-25-31 16 20 5 5 10 17-31 15 20 5 4 11 20-43 14 20 2 3 15 19-54 7 Libor Ferenc-emlékmérkőzés Ma, vasárnap a 26. éves korá­ban egy évvel ezelőtt elhunyt Libor Ferenc emlékére rendez­nek labdarúgó-mérkőzést Hajó­son. Libor Ferenc őt évvel eze­lőtt a Kalocsai Spartacusban kezdte labdarúgó pályafutását, majd utána a hajósi sportkörben folytatta. Megyei ifjúsági válo­gatott volt. Most a volt kalocsai és hajósi játékostársai emlékmér- kózést rendeznek a tisztéletére, s ezzel szép példáját adják a já­tékostársai, az emberi megbe­csülésnek.