Petőfi Népe, 1974. április (29. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-17 / 88. szám

1974. április 17. • PETŐFI NÉPE • i EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN SPORT - SPORT • SPORT Végre jó játék és sok gól Kecskeméti SC—Pénzügyőrök 5:0 (1:0) Vasas—Csepel 2:1 (0:0) Csepel, 30Oí*'néző. Vezette: Szávó. ^ Nem túlságosan) magas színvonalú', de érdellces játék volt. A szünet után a Vasas átvette a< játék Irányítását és két gólt lőtt. A Csepel csak a végén jött .iSU .Góll&tfŐk: Gase, Várad!, illet­ve Varga. Rába ETO—Pécsi MSC 2:0 (1:0) Győr, 4500 néző. Vezette: Marton. Fóczik sérülése mlaitt hamar meg­bomlott az EfTO hadrendje. A győriek támadtak, de elkapkodták a helyze­teiket. A második félidőben már nagy fölényben játszottak a győriek.!; Góillö vők: Cslidlel, Stolcz. Salgótarján—Zalaegerszeg 1 :o (0:0) Már az eted félidőben 1® többet tá­madott a Salgótarján. A gólt a 70. percben íl-esből Básti lőtte. U. Dózsa—Videoton 1:0 (OrO) tüjpest, 5000 néző. Vezette: Palotai. NÍagy taktikai harc folyt a pályán. A Videoton is vezetett veszélyes tá­madásokat. A két .pont sorsát Tóth szabadrúgásból elért gólja döntötte el. Bp. Honvéd—Dorog 1:0 (0:0) Dorog, 3000 néző. Vezette: Mohácsi. A 00 percből 00 perbet a Honvéd tá­madott. mégis allig volt egy valamire­való akció az egyetlen gól kivételé­vel. Tatabánya—SZEOL 2:1 (0:1) Tatabánya, 9000 néző. Vezette: Kő­rös. Az Cső fél dőben a szervezetten vé­dekező és lelkesebb SZEOL megérde­melten vezetett. A második félidőben már a Tatabánya is megpróbált küz­deni és megfordRótták az eredményt. Góütövők: Arany. Szabó, illetve He­vesi. VM Egyetértés—Ferencváros 1:1 (0:0) Szőnyl út, 10.000 néző. Vezette: Ha­lász. Az elején többször zavarba jött, az FTC védelme. A szünet után FTC-tá- mndások közben az^. Egyetértés lőtt gólt, s végül csak a szerencse segí­tette az FTC-t az egyenlítéshez. Góllövők. Siklósi, illetve Braniko- vlcsi. Haladás VSE—MTK 2:0 (2:0) Szombathely (zárt kapuk mögött). Vezette: Somlai. Nagy lendülettel játszott .a Haladás és végig 1obb volt mint az MTK. Gól­lövők: Hauzer. szabó. az nb I. Állása. 1. U. Dózsa 23 14 4 5 52-26 32 2. FTC 23 11 6 4 43-21 30 3. Honvéd 23 13 9 7 45-24 2i9 4. Videoton 23 12 5 6 31-23 20 5. ETTO 23 111 6 6 23-26 28 6. Tatabánya 23 10 a 5 28-28 28 Ti. Pécs 23­6 9 6 21-21 25 8. MTK 23 9 6 8 29-26 24 9. SBTC 23 6 12 5 18-23 24 10. Vasas 23 6 11 71 24-27-21 11. ZTE 2)3 9 3 H 23-33 21 1(2. Csepel 23 a 4 11 27-29 20 13. Haladás 23 6 6 11 22-34 18 14. Egyetértés 23 2 1)2 9 1)8-36 16 15. Szeged 23 4 7 12 22-32 15 16. Dorog 29 1 6 16 17-39 8 Széktói Stadion. 1000 néző. Ve­zette: Vörös. KSC: Winter — Oláh, Lantos, Kecskés — Diószegi, Pasek — Oskolás, Gyifkó dr. (Ónodi a 77. percben). Szabó. Koós, Molnár (Kókai a 65. percben). Edző: dr. Dezsőfi Ferenc. Pénzügyőrök: Bajkai — Zentai, Kaj tár, Csekő — Vida, Kisházi, Staub — Harangi (Oláh az 53. percben), Sashegyi, Sülé (Fonyódi a szünetben). Havasi. Edző: Mik- sovszky Zoltán. Éles, csípős szélben • — amely inkább a Pénzügyőröket segítette — kezdődött a játék. Az első percben Szabó távoli erős lövése kiperdült Bajkai kezéből, de nem volt közelben KSC-csatár. A já- . ték a vendégcsapat térfelén folyt, s a Pénzügyőrök még a félvona­lon is alig jutott át az első tíz percben. A 7. percben Gyifkó dr. labdája a háló tetején állt meg, majd a 8. percben Szabó 18 mé­teres lövése suhant el a léc mel­lett. Winter csak a 10- percben ért először labdához. A 13. percben Oskolás beadása átszállt a felugró Szabó és Zentai fölött is. Molnár kapta a 11-es ponton teljesen tisztán, s ettől annyira meglepődött, hogy rosz- szul találta el, és leperdült a lá­báról a labda. Lantos szabadrú­gása után Molnár elől szögletre fejelték a labdát a védők, majd a kiugró Molnárt ketten is feltar­tották. A 20. percben Winter ke­zéből perdült ki egy labda, de veszély nem volt. mert a csatá­rok messze voltak. A 25. nercben Oskolás ívelt szögletet. A labdára Szabó ug­rott fel és élesen, védhetetlenül fejelt a bal sarokba. 1:0. A 27. percben Sashegyi rava­szul csavart szögletét Winter a rövid sarokból tenyerei te ismét szögletre. Ezután Pasek lövése akadt el Zentaiban majd Csekő letalpalta Koóst. A 37. percben Oskolás beadása után Diószegi célozta meg a kaput, de a lövés egy közbenyúló lábról szögletre perdült. Sokat támadott ezekben a percekben a kecskeméti csapat, de a Pénzügyőrök védelme ekkor még elég jól zárt. A 45. percben Koós az alapvonalról adott ke­resztbe. de a labda elsuhafit a be­robbanó Szabó előtt. A szünet után a 46. percben Szabó elcsípte Baikai rövid kirú­gását és azonnal lőtt. de a kapu mellé. Ezután mintegy 10 percen át a játék kiegyenlített volt. Az 57. percben a kiugró Szabót Fo­nyódi a lO'-oson belül csúnyán el­kaszálta. Vörös játékvezető azon­ban továbbot. intett. Ez az ítélet láthatóan megzavarta a bírót, mert ezután sorozatban követte el a hibákat. Oskolást például há­tulról a csuklójánál fogva rán­totta vissza Csekő. és a játékve­zető a KSC ellen ítélt szabadrú­gást. A 63. percben egy remek tá­madást láthattunk. Pasek adott be balról. Koós visszahúzta Mol­nár elé, a!ki egyből lőtt. de a ka­pus egy reflex mozdulattal bele­ütött a hálóba tartó labdába és az felpattanva a kapu tetejére esett. A 69. percben végre megindult a „góltermelés”. Kókai labdája a védők lába közt gurult, de této­váztak az elrúgássalv Szabó közibük robbant, majd a labdával kiugrott és élesen a bal sarokba vágta. 2:0. A 70. percben Gvifkó dr. a KSC kapuja előtt éppen Sashegyi elé tette a labdát aki rögtön lőtt, de a lapos lövést Winter nagy bra­vúrral megfogta. A 77. percben Szabó pontosan ívelt a nagy lendülettel futó Koós elé. aki két védő közt is élesen, futtából bombázott a bal kapufa mellett a hálóba. 3:0. A 80. percben Koós 25 méteres váratlan lövése a bal kapufáról pattant vissza és a befutó Szabó a kapuba nyomta. 4:0. A 86. Dercben Oskolást vágták fel csúnyán a 16-os oldalvanal- nál. A 90. percben szöglethez ju­tott a kecskeméti csapat. A labda átszállt a kapus fölött és Lantos a hálóba fejelte. 5:0. Megérdemelt taps köszöntötte a levonuló kecskeméti- csapatot, hi­szen egy nagyon hosszú és keser­ves hazai nyeretlenségi sorozatot sikerült végre megtörni, méghoz­zá kitűnő iátékkal és sok góllal. A játék végig egyoldalú volt, hi­szen legalább 80 percet a KSC támadott, a Pénzügyőrök pedig védekeztek, mégpedig a 69. per­cig nem is rosszuL A védelem minden tagja nagyon jól játszott. Diószegi és Pasek rengeteget volt játékban és kitűnő labdákat ad­tak előre. A támadósorból Szabó játszott legjobban. Hátulról in­dított maid felzárkózva szemfü­les és eredményes csatárnak bi­zonyult. Oskolás gyors volt és pontosan adott be. Koós csak a második félidőré iött fel. Gyifkó dr. sokat vállalt magára és a szünet után elfáradt. Molnár so­kat futott de ném volt szeren­cséje a helyzetek kihasználásánál. A Pénzügyőrök elég gyengén játszott. Baikai. Havasi és Csekő játszott elfogadhatóan. Szabó Zoltán AZ NB I. B ALLASA 1. Diósgyőr 25 14 6 5 46-19 34 2. Szolnok 25 12 7» 6 37-23 31 3. Komló 25 13 5 T 29-18 31 4. Békéscsaba 25 12 ? G 28-21 31 6k Dunániváros 25 10 e 7 40-34 28 6. MÁV D. 25 10 7 8 30-22 27 7. Budafok 25 9 10 71 28-27 26 8. KKFSE 25 9 7 9 31-31 25 9. Ganz-M. 25 B 9 8* 21-26 25 10. Eger 25 9 6 10 32-34 24 11. Debrecen 25 6 il 8 24-27 23 12. Szekszárd 25 7 a 10 20-23 22 13. Bp. Sp. 25 a 6 11 27-34 22 14. Olajbányász 25 7 a 10 26-36 22 15. Várpalota 25 6 a 11 1)9-27 20 16. Pénzügyőr 25 ? 6 12 34-43 20 17. Kecskemét 25 6 8 11 29-43 20 18. Oroszlány 25 6 T 12 20-33 19 Ganz-MAVAG—Szolnok 0:0 Dunaújváros—Budafok 1:0 Oroszlány—Diósgyőr ui Komló—Eger 2:0 Bp. Spartacus—Olajbányász SE 1:1 MÁV DAC—Debrecen 2:2 Békéscsaba-:szekszárd . 1:0 Varpa lota—Kossu tti KFSE 1:1 Jól játszotjt a KTE, de vesztett FOSPED Szállítók—Kecskeméti TE Czabán Samu tér, 1000 néző, vezette: Tapolczai. FOSPED: Lanczkor — Egri, Molnár, Kárpáti — Vágási (Ba­logh), Kanyó — Márkus, Major, Csabai (Csépány), Losonczi, Ste- fán. Edző: Kertész János. KTE: Varga — Csordás, Gyor­sa, Virágh — Bende, Komáromi II., — Csurka (Komáromi I.j, Mányoki, Porhanda, Magyar, Horváth. Edző: Varga Béla. 2:0- (0:0) Fölénye ellenére, ötven percig képtelén volt megtörni a FÖSPED* a kecskemétiek ellen­állását. Szünet után már több volt az elképzelés a FÖSPED játékában, de a rákospalotaiak így is csalódást keltettek. Mind­két hazai gólt szerintünk sza­bálytalanság előzte meg. Gól­lövők: Csabai, Stefán. Jók: Mol­nár, Csabai, Varga, illetve Gyor­sa, Virágh. Egy félidőre futotta az erőből Volán SC—Kiskunhalasi MEDOSZ 5:0 (1:0) Rákoscsaba, 400 néző. Vezette: Rózsa. Volán SC: Benes, Erdős, Sze­pesi, Ratmann — Márkus, Hajdú, Földes — Német, Bodó, Lutz, Bartosik.- Edző: Kiss Jenő. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Barna, Dobra — Kiss R., Kiss A. — Csáki (Trunkos), Ud­vari J., Udvari M., Oláh, Cser­mák. Edző: Virágh István. Az erősen megfiatalított, tar­talékos MEDOSZ egy félidőn át méltó ellenfele volt a Volán­nak. Váltakozó játékban a halasi csatárok nem tudták kihasználni »z erős hátszél segítségét. A 26. percben Bartosik szögletét Dö­mény kiütötte, majd Szepesi a hálóba fejelte. 1:0 A szünet után a Volánt segítette a szél. A csú­szós pályán egyre nagyabb fö­lényben kerültek a hazaiak. Az 55. percben Bartosik közel­ről a hálóba lőtt. 2:0. Még mint­egy 15 percig jól hárították a MEDOSZ-védőik a rohamokat, de ezután egy kapu előtti tömörülés közben-Dömérty-egy ütéstől el­kábult és Németh a lábak közt a hálóba lőtt. 3:0. A labda Barna lá­bát is érintette. A 75. percben Oláh elcsúszott és Márkus közelről lőtt a. hálóba. 4:0. A 73. percben Ratmann jól el­talált lövése után már 5:0. Ez­után a látási zavarokról panasz­kodó Döményt Virágh edző le­hívta és helyét mezőnyjátékos, Udvari foglalta el. Az utolsó 10 perc mezőnyjátékkal telt el. Jók: Szepesi, Márkus, Lutz, Bartosik, illetve Kiss R., Oláh. Szalai László NB II. KELETI CSOPORT 1'. FÖSPED 21 18 2 1 60-14 38 1 2. Volán SC 21- 14 4 3 53-18 32 3. Szabó SE 21 II 5 5 28-16 27 4. Sz. Dózsa. 21 11 4 6 35-28 26 9. DEAC 21 10 4 7 40-31 24 6. Bp Építők 21 a S 8 35-49 21 7-. Cegléd 21 5 10 6 28-31 20 8. III. kér. 21 7 5 9 38-34 19 9. DMTE 21 8 3 10 36-36 IS 10. SZVSE 21 4 11 6 23-23 19 U. BVTSK 21 7 5 9 34-41. 19 12. Láng 21 7 4 10 28-33 U 18. H.böszörm. " 21 6 6 9 28-31 18 14. KTE 21 6 5 11 17-33 15 15. Sz. MÁV 21 5 4 12 21-45 14 1«. Kk.halas 21 2 3 18 19-59 7 Debreceni BAC—Szegedi Dózsa 2:1 H.böszörm.—Ceglédi VSE 1:) Debreoeni MTE—‘Bp. Építők. 4:2 IH. kér. TTVE—Békéscsabai VTSK 4:2 V. Láng—SZVSE 3:2 Szabó L. SE—Szolnoki MÁV 2:1 Csak egy döntetlen Soltvadkert—Radnóti SE 3:1 (0:1) Solitvadkert. 430 néző, vezette: S/.ücs L. Az első félidőben a Radnóti SE, szü­net után a Solitvadkert irányította a játékot. G-óMövők: Wolf 2 (egyet 11-esből). Benkő, illetve Farkas. Jók: Meskó, Wolf, illetve Janovics, Szom­bati. Ifjúsági eredmény: 1:0. a Radnóti SEI javaira. Kecskeméti Fémmunkás—Fájsz 3:0 (1:0) Kecskemét, Széktói edzőpálya. UK) néző, vezette: Dobra. Mindkét félidőben hazai fölény jel­lemezte a mérkőzést. Megérdemelten jutottak a két ponthoz a «hazaiak. GótUövők: Dorogi (11-esből), Kállai II., Kiss. Jók: Bende IV., Balte, Kál­lai I., Kállai U.. illetve Kollár, Gomb­kötő I., Galambos. Ifjúsági eredmény: 4:2 Fájsz javá­ra. Kunszentmiklós—Gábor A. SE 2:0 (1:0) Kiumszentmiklós, 300 néző, vezette: Nagy L». Változatos, jó iramú mérkőzést ví­vott a két csapat. Az erős szél! igen sokszor zavarta a játékot. GólUövők: a 20. percben Gyengési, az 50. perc­ben Kálaimam. Jók: Székely. Takács, Janovics, Gyengési, illetve Adám. Posztobányi. Bácsalmás—Tiszaalpár 2:o (0:0) Bácsalmási, 400 néző, vezette: Szabó. Közepes iramú mérkőzés, enyhe ha­zai fölénnyel. Határozottabb és len­dületesebb játékával a Bácsalmás megérdemelten győzött. Göüövők: Véber, Piukovics. Szabót (Tiszaalpár) a játékvezető a 75. percben kiállította. Jók: Futó, utterer. Vében ildetve Al­bert. Haticza. Ifjúsági eredmény 2:1 Bácsalmás ja­vára. Kun Béla SE—Kiskunmajsa 4:0 (2:0) Kiskunmajsa, 200 néző. vezette: Bé­lák. Kun» Béla SE a helyzeteit jobban kihasználva megérdemelten győzött. GóMövök: Valik 3. Agárdi. Jók- Va­lik. Száraz, Makay, illetve Szögi. Koz­ma-. Ifjúsági eredmény: 1:0, a Kun B. SE jayára. Tiszakécske—Érsekcsanád 1:0 (1:0) Tiszakécske. 300 néző, vezette: dr. Fekete. Az első félidőben a hazai csapat, míg szünet után a vendégcsapat tá­madott többet, csak szerencsés gól­lal sikerűit nyerraiök. Gólüövő: Szitán Jók: Ezsiás, Varga, illetve Pólyák. Ifjúsági eredmény: 2:0 Tiszakécske javára. Izsák—Vaskút 1:0 (0:0) Vaskút, 300 néző, vezette: Vargacz. Hatalmas iramú mérkőzésen megér­demelten nyertek az Izsákiak. A 82. percben Nagy által lőtt gófllal'. Jók: Miárkli, Mezei I.. BAhkás, illetve Gyu­ri cz-a* Palatin sz ki, Sipőcz. Ifjúsági eredmény: 3:0 Vaskút javá­ra. Tompa—Hajós i:i (0:1) Tompa, 900 néző. Változatos, jó iramú mérkőzést ví­vott a két csapat. A hazaiak csatárai igen sok helyzetet hagytak ki. Góllö­vők: Csapiáros. illetve Kovács. Jók: Barth a, csapiáros, illetve Kovács, Kol­lár. > | Ifjúsági eredmény: 2:1 Hajós javáTa. MA: 19.30-kor NSZK—Magyarország válo­gatott labdarúgó-mérkőzést közvetít a TV. 16 óra: KSC—Szabó Lajos SE előké­születi mérkőzés a Széktől Stadion­ban. 17.30: KSC—Vasas NB I-es férfi röp­labda- mérkőzés a városi sportcsarnok­ban. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA li. Söltv.adkert 2. Ksz.miklós 3. Tompa 4‘. Kun B. SE 5. Fájsz ‘ 6. Bácsalmás 7. Izsák ®. K. Fémmunkás 9. Hajós 10. Vaskút 11. Gábor A. SE 12. Radnóti SE 13. Tiszaalpár 14. Érsekcsanád 15. Tiszakécske 10. Kiskunmajsa* 20 14 2 4 55-21 29 21 12 3 6 43-33 27 21 12 2 7 29-23 25 20 10 3 7. 42-24 23 20 10 3 7 30-24 25 20 9 5 6 25-1? 23 20 9 4 7 28-20 22 2li 10 2 9 29-27' 22 .21 8 5 8 33-32 21 21 9 3 9 33-33 21 18 8 2 9 31-23 18 20 6 4,10 31-43 16 21 7 1 13 23-35 15 21 6 9 12 32-48 15 21 7 1 13 35-56 15 21 4 3 14 18-52 9 Idegenben nyert a Mezöfi SE Mezőfi SE—Magnezit 4:2 (3:1) Budapest, 100 néző, vezette: Kővágó. ', Mezőfi SE: Balatoni — Mol­nár, Sági,. Papp, Lévai — Szabó, Filyó (Kovács) — Losonczi. An- geli, Szegezdi (Zsíros), Bódis. Ed­ző: ' Krivy Ottó. Zuhogó esőben, orkánsszerű széllel szemben kezdett a Mező­fi SE. Az 5. percben Losonczi le­futotta a védőket és lövés helyett a lesen álló Szegezdihez játszott, aki így érvénytelen gólt lőtt. A 12. percben Balatoni aláfutott a beívelt szögletnek és Vanek az üres kapuba fejelt. 0:1. A 15. percben Bódis az alapvonalról visszagurított és Szegezdi a háló­ba lőtt. 1:1. Hiába támadott ez­után nagy erővel a Mezőfi SE, mert a csatárok pontatlanul löt­és a Kiskőrös tek kapura. A 22. percben végre Losonczi megszerezte a vezetést. 2:1. A 38. percben Bódis (közé­pen lefutotta a védőket és gólt lőtt. 3:1. A szünet után Angeli, Zsíros és Losonczi hibázott nagy helyzetben. A 76. percben Bódjs nagy lövése a felső lécről vágó­dott a hálóba. 4:1. A 81. percben Lévai felesleges hazaad ásáhfil Molnár és Balatoni egymásba várt és Szenicli gólt lőtt. 4:2. A 89. percben Zsíros az üres kapu mellé gurított. A fiatal hazai együttes nem tette komoly pró­bára a Mezőfi SE csapatát és több gólt kellett volna lőni eny- nyi helyzetből. Mindkét kapott gól durva kapushibából esett. Jók: Bódis, Filyó, Papp, Sági. Fekete Ferenc Kiskőrösi Petőfi Spartacus—Bem SE 1:0 (0:0) Cegléd, 500 néző, vezette: Bauer. Kiskörös: Ba — Jenei. Szlo­vák II., Balogh — Polareczki, Takács — Sárközi, Szlovák I.. Herczig, Bohács, László. Edző: Biácsi Sándor. A szél segítette a kiskőrösie­ket és bátran támadtak. Már az első percben László szabadrúgá­sát a bal felső sarokból ütötte ki a kapus. A 3. percben Bohács már a 11-es ponton járt, amikor hátulról felvágták. A különben igen jól bíráskodó játékvezető itt csak közvetett szabadrúgást ítélt, amit a kiskőrösiek a kapu mellé rúgtak. A 15. percben Sza­kács 5 méterről Ba kezébe lőtt. Változatos, nagy iramú játék folyt. A 25. percben László lövése fölé Szarvasi Főiskolai Spartacus- 6:1 (4:0) • Szarvas, 800 néző, vezette: Szailer. Kkfh. Vasas: Gulyás — Ivá- nyi I., Sahin, Szegő. Horváth — Dongó (Tioiár), Varga — Rigó, Farkas, Patyi, Iványi II. (Jenei). Edző: Lantos János. Viharos szélben játszották a mérkőzést. A hazaiak az első fél­időben a szél támogatásával fer­geteges rohamokat vezettek, s Gulyás két ízben is remekül há­rította Lancsa és Magyar lövését. A 20. percben Varga labdáját Oravecz 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtte. 1:0. A 40. percig jól védekezetté .ezutánIrt^ífi1^asas, de ekkor rövid hat ~pefc alatt három újabb gólt értek el a ha­zaiak. A 40. és a 44. percben Brakszatórisz, a 45. percben pe­dig Magyar gólja állította be a félidő 4:0-ás eredményét. 'A Va­sas „szerencséjére” jellemző, hogy a második félidőben elállt a szél. Az 54. percben Oravecz ment. A 35. percben Bohács 6 méterről lőtt mellé. A 41. perc­ben Sárközi teljesen. egyedül fu­tott kapura, de az elébefutó ka­pus kezét találta el. A szünet után a szél a hazaiakat segítette. Így is a Kiskőrös rúgott gólt. Az 53. percben Sárközi kiugrott, kicselezte a kapust és gólt lőtt. 1:0. A 60. percben Bohács elcsí­pett egy hazaadást és kapura tört. de a 16-osnál beérték. A 73. percben ismét Sárközi tört ki, de Lengyel hátulról csúnyán felvág­ta. Lengyelt a játékvezető azon­nal kiállította. A kiskőrösiek bá­tor támadójátékkal lepték meg a tavasszal veretlen Bem SE-t és megérdemelten győztek. Jók: Po- lareczkii Jenei. László, illetve Szakács.-Kiskunfélegyházi Vasas átesett Iványi I. lábán, s a já­tékvezető 11-est ítélt. Brakszató-. risz büntetőjét Gulyás lábbal há­rította. Ismét Gulyás következett két szép védéssel, de a 73. perc­ben már nem tudta hárítani Brakszatórisz labdáját. 5:0. A 80. percben Farkas nyolc méterről a felső sarokba lőtte a Vasas becsületgólját. 5:1. A következő percben Rigót buktatták a 16-oson belül, de a játékvezető kivitte a 16-oson kívülre. A 83. percben Brakszatórisz közelről állította be a végeredményt. 6:1. A 85. perc­ben Timár lefejelje a labdáfc.jgg- , i cSai Rigó elé "ütötte, aki azon- j 1 ban 3 lépésről mellé gurított.-*’ * A Vasas rossz napot fogott ki. a Szarvasi Spartacusnak pedig minden sikerült. A Vasasból csak Gulyás (aki a hat gól ellenére jól védett) és Rigó játszott elfo­gadhatóan. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Szarvasi Főiskola javára. Fálfi József Jánoshalma—Gyulai SE 0:0 Jánoshalma, 1000 néző, vezet­te: Bacsa. Jánoshalma: Csemák — Pász­tor, Németh, Bucsi, Faddi — Vaszari. Mizser, Fenyvesi IV. — Csermák, Maráczi, Fenyvesi Hl. Edző: Zag József. Jánoshalma kezdett jobban. Az első percben Csermák a kifutó kapusba lőtt. A10. percben Feny­vesi III. ügyesen fordult le és 8 méterről élesen mellé lőtt. A 20. percben Csermák alig lőtt fölé. A 30. percben szöglet után nagy kavarodás támadt a gyulai kapu előtt és többször is a gólvonal­ról vágták ki a labdát. A gyu­laiak csak védekeztek és alig prólbálkoztak előretöréssel. A 40. percben Mizser lövése adott Bp. Postás—Kalocsai VTSK 6 Kalocsa, 300 néző, vezette: Bondor. Kalocsai VTSK: Niezner — Lajtos, Pécsi, Kiss (Tóth) — Far­kas II., Gábor, Szabó — Gerber; Vén, Lakatos, Matos. Edző: Pet- rovics Ferenc. Szomorú húsvétja volt annak a 300 lelkes kalocsai futballszur- kolónak, aki kilátogatott erre a mérkőzésre. A hazai csapat tel­jesen szétesően, esetlenül játszott, s már az első félidőben is csak a szerencsének közönhették, hogy megúszták két góllal. Szünet után is szinte macska— egér harc folyt a pályán, a Pos­ÉGSZÖV MEDOSZ—Bajai SK munkát a kapusnak. A fordulás után sem változott a játék képe. Az 50. percben Csermák a mér­kőzés legnagyobb helyzetét hagy­ta ki. Alig 6 méterről lőtt .mellé. Nagy lendülettel támadott a Já­noshalma. A 70. percben Cser­mák 7 méterről lőtt fölé. A 80. percben Fenyvesi IV. lőtt mellé. A 84. percben egy ellentámadás­ból majdnem gólt kapták a ha­zaiak. A kiugró Ladányi lövésé­be Csemák beleütött, majd má­sodszorra megfogta a labdát. A 85. percben Csermák 5 méterről a kivetődő kapusba lőtt. A hely­zetek alapján akár több góllal is nyerhetett volna a Jánoshal­ma. Jók: Csernák, Mizser. Madarász Ferenc 0 (2:0) tás kitűnő jobbösszekötője, Vass . révén, aki egymaga 5 gólt lőtt —» és szinte tetszés szerint érte el góljait. Így 6:0-ás „kiütéses” győ­zelme teljesen megérdemeltnek mondható. A VTSK az egész idényben nem játszptt még ilyen rosszul. Játékukból teljesen hiányzott a küzdeni akarás, a lelkesedés, pe­dig a kalocsai együttest — ve­reségei ellenére -— éppen ezek a tényezők jellemezték. A VTSK- ból senkit sem lehet kiemélni, a Postás legjobbja Iglói és Vass volt. Csapai Lajos 1:0 (0:0) REMÉLJÜK. ALKALOM LESZ A JAVÍTÁSRA A KSC röplabda-szakosztályának vezetői szerdán fél 6 órára tették a 1 KSC—Vasas NB I-es találkozó időpontját. Remélik, hogy a 19.30- kor kezdődő válogatott labdarúgó-mérkőzés előtt be is fejeződik, és így sokan nézhetik a két régi nagy ellenfél, a KSC és a Vasas küz­delmét. Pedig a nézők segítségére nagy szükség lesz a kecskeméti sportcsar­nokban. A KSC még soha nem nyert a Vasas ellen, s a szakemberek sze­rint a Vasasnak nincs Isi jobb csapa­ta -mint a kecskemétieknek, mégis eddig csak barátságos, vagy Téli Ku­pa mérkőzésen sikerült nyerni elle­niig. Bajnoki találkozón mindig a Va­sas kerekedett feliül. Az idén eddig a KSC szerepelt job­ban és meglepetésszerű győzelmeket szerzett, a Vasas pedig otthonában kapott ki a MALÉV-tők A táblázatom a KSC egy hellyel előzi meg ellenfe­lét, tehát ez a találkozó rendkívül fontos. Az elmúlt héten a Vasas fö-. lényes biztonsággal 3:0-ra verte a ZT7r>t. a kecskemétiek pedig ugyan­csak 3:0-ra kikaptak az Izzótól. A Vasas mellett szól tehát a pilla­natnyi jolbb forma és a két válogatott — Mtomdl és Dévényi — játéka. Külö­nösen aj 6-os számmal játszó Dévé­nyit ajánljuk a kecskeméti szurkolók figyelmébe. Nagyszerű irányító és jól szolgálja ki a Qeütőket és lehetetlen­nek látszó labdákat szed össze a me­zőnyben. A kecskemétiek mellett van a hazai pálya, a lelkes közönség biz­tatása és az esélytelenebb csapat nyu­galma. Eddig ugyanis mindig a KSC volt az esélyes és a Vasas nyert. Re­méljük, most fordítva lesz. Megjegyzés’: A *-gal jelzett csapat­tól két büntetőpont levonva. TOTÓ 1. Egyetértés—ITC X 1:1 2. Dorog—Honvéd. . 2 0:1 3. Haladás—MTK 1 2:0 4. DVSC—MAjV DAC X 2:2 5. Olajbányász—Bp. Spart. X 1:1 6. G .-MÄVAG—SZMTE X 0:0 7. Kazinb.—MVSC X 1:1 8. Ózd—Izzó 1 5:1 9. Dunakeszi—Vác X. 0:0 10. Fiorenltina—Roma 1 1:0 11. Foggia—^Torino X 1:1 12. Lanerossi—inter. 1 1:0 19. Sampdoiia—Cesena X 1:1 ■+1 14. Budafok—Dunaújváros 2 0:1 Kiskunlacháza, 300 néző. Ve­zette: Molnár. Bajai SK: Péter — Andruskó, Márity, Viszmeg (Miókovics), Rausch — Petresevits, Győri! — Herceg (Radics), Kemény, Laki, Pálmai II. Edző: Schmidt Lajos. Bajai támadásokkal indult a mérkőzés, komoly helyzet nélkül. A 20. percben Herceg beadását a kapus csak nagy üggyel-bajjal szerezte meg. Váltakozó mezőny­játék közben csak a MEDOSZ védőinek durva belemenései bor­zolták a kedélyeket. A 42. perc­ben Viszmeg sérült meg és nem tudta folytatni a játékot. A második félidő 49. percében egy ártatlannak látszó támadás végén dőlt el a mérkőzés sorsa. Egy beívelt labdára Andruskó és egy támadó ugrott fel. Bár lát­hatólag semmi szabálytalanság nem történt, a játékvezető nagy meglepetésre 11-est ítélt, amit Zsoldos értékesített. 1:0. Ezután a Bajai SK támadásba lendült, de körülményes támadójáték miatt nem volt nagyobb helyze­tük, és a hazaiak ellentámadásai olykor veszélyesebbek voltak. Zsoldos a 70. percben a kapufát találta el. A 85. percben Miókovics ment el a jobboldalon, de begurított labdáját elvétették a csatárok. A BSK igen jól játszott, mégis vesz­tesként hagyta el a pályát Jók: Péter Miókovics, Márity. Borsodi József