Petőfi Népe, 1974. április (29. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-30 / 99. szám

1974. április 30. • PETŐFI NÉPE • 1 EZ TÖRTÉNT AZ NB -I BEN Ferencváros—Salgótarjáni BTC 2:1 (1:1) Salgótarján. 11 000 néző, vezet­te: Müncz. Jó iramú mérkőzésen nagy vé­delmi hibából szerezte góljait az FTC. Góllövők: Martos. Máté, il­letve Szoó. Csepel—MTK 3:2 (1:0) | Csepel. 7000 néző. vezette: Hé­vízi. Eseménytelen első félidő után élvezetes, izgalmas mérkőzésit ví­vott a két csapaitt A Csepel négy perccel a befejezés előtt nyerte meg a mérkőzést. Góllövők: Bu- ronyi. illetve Csordás, Borsó. Haladás VSE—Zalaegerszegi TE 2:0 (0:0) Szombathely (zárt kapuk mö­gött), vezette: Emsberger. A ZTE kihagyott 11-ese után a Haladás akár nagyobb arány­ban is nyerhetett volna a lélekte- lenül játszó zalaegerszegiek ellen. Góllövők: Király. Dorog—Szegedi EOL 3:0 (1:0) SPORT* SPORT • SPORT Vasárnap megkezdődött a Határőr Dózsa VIH. nemzetközi lovasversenye Négy gólt lőtt a Bajai SK a Kalocsai VTSK-nak Bajai SK—Kalocsai VTSK 4:1 (2:0) Dorog. 2000 néző. vezette: Nagy B. Szünet után feljavult a doro­giak támadó játéka és végleg a maguk javára döntötték el a mér­kőzés sorsát. -Varga (SZEOL)^ a 67. percben a kiállítás sorsára jutott. Góllövők: Gubán. Horváth P.. Tóth. VM Egyetértés—Videoton 2:0 (1:0) Szőnyi út. 4000 néző, vezette: Szilvási. Az Egyetértés több gólveszélyes támadást vezetett és feltétlenül rászolgált a győzelemre, a mélyen' tudása alatt játszó Videotonnal szemben. Góllövők: Siklósi, Weimper. Tatabánya—Pécsi MSC 2:1 (2:0) Tatabánya, 6000 néző, vezette: Vincze dr. Az első félidőben a Tatabánya, szünet után a Pécs támadott töb­bet. Végül a helyzeteit jobban ki­használó hazaiak nyerték a mér­kőzést. Góllövők: Takács, Kőmű­ves. illetve Kardos. Újpesti Dózsa—Rába ETO 1:1 (0:0) Győr. 14 000 néző. vezette: Som- lai. A Dózsa vezető góljáig változa­tos volt a játék, utána az újpes­tiek beálltak védekezni, s szinte várható yolt az ETO egyenlítse. Góllövők: Fekete, illetve Pénzes. Vasas—Bp. Honvéd 3:1 (2:0) Fáy u., 6000 .néző. vezette: Pa­lotai. A Vasas nagy lendülettel és lel­kesedéssel játszott és helyzetei alapján akár nagyobb arányban is nyerhetett volha. Góllövők: Vá- radi 2. Müller, illetve Kozma. Vasárnap délután két órakor Kiskunhalason, a Határőr Dózsa Sportegyesület versenypályáján több ezer néző jelenlétében nyi­totta meg Tánczos Sándor, a vá­rosi tanács elnöke a Vili. nem­zetközi lovasversenyt. A lelátón ott volt két országgyűlési képvi­selő: Ispánovits Márton, a járási pártbizottság első titkára és Nagy Csaba, Bútor Sándor, a Magyar Lovasszövetség főtitkára, dr. Érsek Bertalan, határőr ez­redes, a BM Határőrség országos parancsnokának helyettese, Du­dás István, határőr alezredes. A nemzetközi munkásmozga­lom nagy ünnepének május „1- nek jegyében rendezte meg is­mét a Határőr Dózsa Sportegye­sület ezt a verseuyt. A BM Ha­tárőrség lovas iskolája és maga a sportkör is tervszerűen foglal­kozik fiatal lovasok képzésével, s az elmúlt 21 év alatt sok tehet­séges versenyzőt nevelt. Ennek köszönhető, hogy a kiskunhalasi lovasok többször nyertek orszá­gos és nemzetközi bajnokságot, a sportolók pedig állandó tagjai a magyar • válogatott keretnek E sportkörhöz fűződik a magyar lovassoprt sok jelentős nemzet­közi eredménye — mondta töb­bek között megnyitójában Tán­czos Sándor. A megnyitót követően felvo­nultak a csapatok: a Csehszlo­vákiából érkezett Slávia SVST, a TJ VSZ Kosice, a jugoszláv Granicar és a Dakovo lovas­klubok, a lengyel Gwardia War- sawa, a román válogatott keret. Hazánk lovasait az igari Lenin ÄHKBSMfeSa • Az ünnepélyes megnyitón a Határőr Dózsa csapata. • Varró József, a Határőr Dózsa lovasa az akadály felett. Tsz, a lajoskomáromi Győzelem Tsz lovascsapatai, illetve a ven­déglátó kiskunhalasi Határőr Dó­zsa lovas szakosztálya képvisel­te. Nem érdektelen megemlíteni, hogy a külföldről érkezett lovas sportolók között Európa-bajno- kok, olimpiai második helyezet­Baja. 600 néző, vezette: Ta- bányi. BSK: Péter — Andruskó, Pet- resevits, Rausch, Víszmeg — Miókovics, Győrfi — Pálmai II. (Herceg). Kemény, Kiss (Kocsis), Radics, Laki. Edző: Schmidt La­jos. Kalocsai VTSK: Niezner — Lajtos, Gerber, Pécsi, Szabó — Gábor (Schurmann), Szabó II. — Kapitány, Vén, Lakatos, Halász (Jenei). Edző: Petrovics Ferenc. Erős széltől támogatva támadott a bajai csapat. A VTSK védel­mének elemi hibáit a bajai csa­tárok hasonló okokból nem tud­ták kihasználni. A 13. percben Miókovics beadását Pécsi az utol­só pillanatban vágta szögletre Kemény elől. A 14. percben Pet- resevits beadását Pálmai II. alig fejelte fölé. A 24, percben Niez- ner lábbal mentett szögletre. A 27. percben Radics lefejelte a labdát Keménynek, aki 14 méter­ről lőtt a hálóba. 1:0. A 37. perc­ben Niezner ejtett ki egy labdát, s csak nehezen mentett szögletté a védelem. A 43. percben Szabó kézzel nyúlt a labdához és a megítélt 11-est Kemény értéke­sítette. 2:1. 1 A fordulás után a VTSK kéz-- dett jobban. Az 50. percben Ka­pitány beadását Lakatos szépen lekezelte és a bal sarokba, emel­te. 2:1. Ismét a BSK került fö­lénybe. Radics és Laki hibázott, majd a teljesen visszaeső kalo­csai védelem mellett sorra hagy­ták ki a gólhelyzeteket. Andrus­kó 5 méterről lőtt fölé. A 79. percben Herceg elcsípett egy ha­zaadást "és gólt lőtt. A 82. perc­ben Radics sorozatos védelmi hi­bák után lőtte a negyediket. 4:1. A bajai csapat közepes telje­sítménnyel is könnyen győzött Jók: Viszmeg, Miókovics, Kemény, illetve Pécsi, Kapitány, Lakatos. Borsodi József Jánoshalma—Békéscsabai MÄV 6:1 (2:0) tek, kiváló sportolók vanak. El­sőként az ifjúsági díjugratást bonyolították le, majd a nem­zetközi megnyitó verseny követ­kezett. A lovasverseny részletes eredményeit lapunk pénteki szá­mában közöljük. Az idei leggyengébb játékkal Oroszlányi Bányász—Kecskeméti SC 2:0 (2:0) az nb i. Állasa 1. Ü. Dózsa 2. FTC 3. Tatabánya 4. ETO 5. Videoton G. Honvéd 7'. Pécs 8. MTK 9. Csepel 10. Vasas 111!. SBTC 12. Haladás 13. ZTE 014. Egyetértés 115. Szeged 16. Dorog 23 IS 25 12 25 12 25 12 25 12 25 10 25 10 i 10 7 6 3 25 9 9 6 4 8 12 6 12 71 7* 9 3 3 12 4> 8 6 25 25 25 25 25 25 5 59-28 36 5 46-24 32 5 312-30 32 8 31-28 31 7 31-25 30 9 47-29 29 T 213-23 27 9 35-31 26 Ul 32-32 24 7 27-28 24 7 19-26 24 Ui 24-34 21 li3 24-3? 21 HO 21M2 18 13 22-35.16 OTT 22-43 10 Csak döntetlenre futotta Kiskunhalasi MEDOSZ— Szegedi VSE 1:1 (1:1) Kiskunhalas, 400 néző, vezette: Polcz. Kiskunhalas: Dömény — Juhász, Kiss L., Dobra — Lévai, Kiss A. — Szőke (Csáki), Udvari II., Trunkos, Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. Szeged: Bolya — Csigér, Bol­gár. Kovács M. — Tímár, Hor­váth — Herold, Róth (Kutasi), Tóth J., Sándor V,, Tóth. Edző: Rábai László. Csapkodó játék. Góllövők: Oláh, illetve Sándor. Jók: Ju­hász, Kiss L.. Kiss A., Csermák, illetve Bolgár, Kovács M., Hor­váth, Sándor. A mérkőzésről a telefonvonal hibája miatt nem tudtuAk részletes tudósítást kapni. NB II. KELETI CSOPORT T. FÖSPED 23) 19 2 2 62-16 10 2. VOl'án. SC 28 1)6 4 8 95-18 36 3. Szabó SE 23 13 5 5 32-18 31 4. Sz. Dózsa 23 11 4 8 SS-31 26 5. DEIAC ,23)0 1 9 41-36 24 6. 'SZVSE 23 5 10 6 26-24 22 7. Bp. Építők 23 8 6 9 36-47 22 9. DMTE 23 9 3 11 38-36 21 9. Láp« 23 8 5 10 31-33 21 10. Cegléd • 23 8 10 7 29-32 21 11. BVTSK 23 8 5 10 39-44 21 12. H.böszftrm. 23 7 6 10 26-36 20 1B. m. kér 23 T 51 39-37 19 W. KTE 23 0 5 12 20-36 17 15. Sz. MÁV 23 6 4 13 24-49 16 Hfl. Kkhalias 23 3 4i 16 22-60 10 Szabó Lajos SE—Debreceni M!TE 2:1 Ceglédi VSE—Szegedi Dózsa 1:0 Vas ashLámg—DEAiC 9:0 FÖSIPED SzáUttók)—Bp. Építők 2:1 Volán SC—m. kér. TTVB 1:0 Békésos. VTSK—H.böszönro. B. 41 A, Oroszlány, 1000 néző. Vezette: Rúzsa. • . ‘1 Oroszlány: Kerekes — Németh (Vízkeleti a 78. percben), Szabó, Jelinek — Sárosi. Kovács — Rinnbacher, Papp, , Máté, Aradi, Rácz (Tóth A. a 75. percben). Ed­ző: Mészáros Imre. Kecskeméti SC: Winter — Oláh, Lantos. Kecskés — Diószegi, Pa- sek (Oskolás a szünetben) — Mol­nár (Czirkos a szünetben), Gyifkó dr., Szabó Czéh. Koós. Edző: dr. Dezsőfi Ferenc. A 2. Dercben Kecskés hibájából Rinnbacher elfutott és a kifutó Winter mellett a jobb kapufa mellé lőtt. A 3. percben Gyifkó dr. nagy lövése szállt a kapu fölé. A 6. percben megszerezte a .ve­zetést az Oroszlány. Kecskés most is szabadon hagyta Rinnbachert. Papp labdájával a szélső elfu­tott és a bizonytalankodva ki­induló Winter mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 1:0. A 11. percben Winter haitalmas ■ kirúgásával Koós elfutott az el­csúszó Németh mellett, de közben oldalt keveredett, s bár bent ket­ten is üresen álltak, begurítás helyett az oldalhálóba lőtt. A ha­zai csapat-játszott mezőnyfölény­ben és sorozatban vezették a tá­madásokat. A 25 percben Diószegi szabály­talansága miatt 30 méterről sza­badrúgáshoz jutott az Oroszlány. Winter a kapufára ütötte a lab­dát, amely a gólvonalon túlra esett és Winter már csak ezután tudta megfogni. 2:0. (A labda valóban már bent volt.) A 33. percben Szabó beadását a kapus lábbal vágta szögletre a berohanó Molnár elől. A szünet után az 55. percben Oskolás nagy lövését szögletre ütötte a kapus. A beívelt labdát a kapus éppen Czirkos fejére ök­lözte, aki az üres kapu helyett ol­dalra adta a labdát. A 63. percben Koós beadásával Szabó ugrott ki, majd gyatrán mellé lőtt. Ezekben a percekben vezetett néhány erőtlen támadást a kecskeméti csapat. A 65. perc­ben Máté kicselezte az egész kecs­keméti védelmet. Nyitva volt az út a kapu felé. a csatár azonban 8 méterről csúnyán mellé lőtt. A 68. percben Rácz futotta le Oláht, majd átjátszotta a ki vetődő Win­tert is. Lövését Kecskés a gólvo­nalról szögletre vágta. Hazai támadások következtek ezután is. A 80. percben Papp labdájával Tóth iramodott meg és egészen közelről Winter kezébe gurított, A 84. percben egy gyors kecskeméti ellentámadás közben Kerekes á 16-oson kívül kézzel hárított A szabadrúgást Lantos a sorfalba lőtte, majd a visszapat­tanó labdát másodszorra is a vé­dőkbe rúgta. A 87. percben Papp 30 méteres szabadrúgását Winter szögletre tolta. A 88. percben Os- - kolás lőtt távolról fölé. A mérkőzés közepes színvonalú volt. A játék legnagyobb részé­ben az oroszlányiak támadásait láthattuk. A hazaiak sok jő hely­zetben hibáztak, de a KSC-nek is volt néhány lehetősége a góllö­vésre amit azonban elügyetlen­kedtek. Sajnos, a kecskemétiek az eddigi leggyengébb ; játékukat nyújtották. Jók: Szabó. Jelinek, Kovács. Papp. illetve Lantos, Dió­szegi. Merényi Béla Jánoshalma, 1200 néző, vezette: Oravecz. Jánoshalma: Csemák — Faddi, Bucsi (Keszner), Szécsi — Mi- zser, Vaszari, Ádám — Csermák, Maráczi (Bátyai), Fenyvesi IV., Fenyvesi III. Edző: Zag József. Az első támadásnál Mizser— Csermák volt a labda útja. A be­adást Maráczi 14 méterről fölé lőtte. A 3. percben Fenyvesi III. lőtt mellé. A széltől támogatott Jánoshalma szinte egykapura ját­szott és a gólhelyzetek egész so­rát hagyták ki. A 7. és 8. percben Csermák hi­bázott jó helyzetben. A 14. perc­ben kezezés miatt 11-eshez jutott a Jánoshalma. A büntetőt Faddi a jobb sarokba lőtte. 1:0. A 20. percben a könnyelműsködő já­noshalmi védők mellett Patai az első békéscsabai támadásból majdnem kiegyenlített. A 35. Mezőfi SE—Gamma 1:1 (1:1) Kecskemét, 100 néző, vezette: Hradszky. Mezőfi SE: Magó — Lévai, Szegezdi, Sági — Angeli, Papp (Romsits) — Zsíros, Szabó, Né- medi, Kovács (Losonczi). Bódis. Edző: Krivy Ottó. A Mezőfi SE támadásaival kez­dődött- A„9. percben. Ném^i, ugrott a Védők közül és a kive­tődő kapusba vezette a labdát. A 12. percben Bódis futott el, de beadását sorra elvétették a csa­tártársak és végül felszabadított a védelem. A 19. percben Bódis addig cselezett, míg Koltai szög­letre rúgta a labdát. A 28. perc­ben Zsíros kapott jó labdát, de lövés helyett begurított és a vé­dők mentettek. A 36. percben Néroedi labdájával Zsíros futott el. Becsapta a rátámadó védőt. Beadását Némedi a hálóba lőt­te. 1:0. A 41. percben Poór 25 méterről fölé rúgta a szabadrúgást. A 43. percben Oberfrank lesről elfutott. percben Csermák középre emelt, de Maráczi elől felszabadítottak. A 38. percben Fenyvesi III. szög­leténél Vaszarit ellökték. A 11-est Faddi a jobb felső sarokba rúgta. 2:0. A 60. percben Patai labdáját Albert a hálóba lőtte. 2:1. A kez­dés után gyors támadás végén a kipattanó labdát Bátyái az üres kapuba lőtte. 3:1. A 67. percből Fenyvesi III. futtából hatalmas gólt lőtt. 4:1. A 69. percbenji kapus bravúrral védte Vaszari ravaszul nyésett szabadrúgását. A 80. percben Bátyai vissza gurí- tását Csermák vágta a hálóba. 5:1. A 90. percben Fenyvesi ÍIL szögletét Bátyai lefejelte"'és Cser­mák gólt lőtt. 6:1. Minden csa­patrészben jobb volt a Jánoshal­ma. Jók: Mizser, Vaszari. Faddi, illetve Andó, Tapasztó. Madarász Ferenc A beadásnál a védők csak néz­ték, amint a beugró Nyári II. a hálóba lőtt. 1:1. A 48. percben Bódis beadását Angeli közelről a kapus kezébe emelte. Az 51. percben Losonczi a kapu előtt a labda mellé rú­gott-. .Az 58, percben Zsírcigi elfu­tott. A beadást Bódis közelről rálőtte és a kapus a kapufa se­gítségével mentett. A 66. percben Jezső a kapu fölé lőtte a szabad­rúgást. A 70. percben kavarodás­ból Némedi a kapus fölött átível­te a labdát. Egy védő a gólvonal mögül (a védő a labda is hálót érte) kifejelte. A játékve­zető nem ítélt gólt és a kipatta­nó labdát Angeli fölé fejelte. A mérkőzés végéig eredmény­telen mezőnyjáték folyt. A 89. percben még Angeli lőtt fölé. Alacsony színvonalú, gyenge já-- ték volt. Jók: Magó, Angeli, Zsíros, il­letve Jezsó, Oberfrank, Nyári IL Kiskőrösi Petőfi Spartacus—MOM 2:1 (1:0) Nagy iram, jó játék és három gól Kecskemét TE—Szolnoki MÁV 3:1 (1:0) Kiskőrös. 800 néző, vezette: Ónodi. Kiskőrös. Ba — Izsák (Bór), Szlovák II, Balogh — Polarécz- ki, Jenei — Sárközi, Szlovák I, Lábát, Bohács, László (Takács). Edző: Biácsi SÍándor. Gyors, veszélyes MOM-táma- dásokkal kezdődött. A vendégek a szél segítségével meglepték a kiskőrösieket A 20._ percben Ba csak bátor előre vetődéssel men­tett. A 22. percből Szlovák I. csavart labdájába a kapus bele­ütött és Sárközi 2 lépésről fejelt a kapuba. 1:0. A gól után ki­egyenlített volt a játék, egészen a szünetig. A második félidőben is a vendégek támadtak először. A 60. percben Kovács fejelt a hálóba. 1:1. A kezdés után mind­járt szöglethez futott a Kiskőrös. Bohács benyesté a labdát, s a kapus kiütötte. Lábát 10 méterről a hálóba lőtt. 2:1. A 70. percben Lábát szöktette Sárközit, aki tel­jesen egyedül futott és a 11-es ponton a kapusba rúgta a lab­dát. A 82. percben Gödri belerú­gott Polareczkibe és a játékveze­tő kiállította. A 86. percben is­mét Sárközi iramodott meg. Ki-» cselezte már a kapust is, de bal­lábas lövése a kapufán csattant Bent már ketten is várták a be­adást Ezen a mérkőzésen a kis­kőrösiek csak küzdenitudásból vizsgáztak jól. Szerencsés gólok­kal nyertek. Jók: Szlovák L, Szlovák II, Lábát. Kiskunfélegyházi Vasas—Gyomai TK 4:1 (3:1) Városi pálya. 1800 néző, ve­zette: Alföldi. KTE: Varga — Virágh, Francz- kó, Gyorsa — Bende, Komáromi II. — Csurka (Nagy hegy esi), Má- nyoki, Csordás, Porhanda, Hor­váth. Edző: Varga Béla. Szolnoki MÁV: Fehér — Tóth M, Kókai, Kucser — Kormos, Varga — Fazekas (Tóth Gy.), Bánfalvi, Kovács. Kollár, Ladá­nyi. Edző: Himer István. A KTE támadott, s a MÁV szo­ros emberfogással védekezett. Ezt jól csinálták, mert az első ne­gyedórában alig jutottak lövéshez a kecskeméti csatárok. Igaz, a szolnokiak pedig még a kecs­keméti 16-osig sem merészked­tek. Az iram pedig igen nagy volt. és rengeteg átadási hiba mindkét oldalon. A 20. percben Franczkó sza­badrúgása elzúgott a sorfal mel­lett, de Fehér kiöklözte a lég: mellől. A 31. percben Franczkó hazaadása okozott izgalmat. La­dányi majdnem elérte. A 33. percben Csurkát tartották fel a 16-oson belül, de a szabadrúgás­ból nem lett semmi. A 38. percben az előretörő Gyorsa a 16-osnál ütközött egy védővel, majd nála maradt a labda, és megindult a kapu felé. Tóth M. az ötösön hátulról akasztotta. A 11-est Porhanda nagy nyugalommal helyezte a bal sarokba. 1:0. A 40. percből a szolnoki Ko­vács egymás után négy szögletet ívelt jobbról. Háromszor csak üggyel-bajjal sikerült újabb szögletre menteni a léc alá csa­varodó labdát, s csak a negyedik után szbadult fel a kapu. A 43. percben szép adogatás után Por­handa 10 méterről rosszul talál­ta el a labdát. A második félidő góllal kezdő­dött. A 46. percben a játékvezető 18 .méterről szabadrúgást ítélt a szolnokiak javára. Kovács a sor­fal felett pontosan csavarta a labdát a bal felső sarokba. 1:1. A KTE nagy lendülettel táma­dott. Csordás ugrott ki, de hosz- szan szöktette magát. A 61. perc­ben Mányoki beadása után a szol­noki kapu előtt pattogott a lab­da. Porhanda hirtelen kigurította az oldalt álló Horváthoz, aki egy­ből élesen a hosszú sarokba vág­ta. 2:1'. A gól után Varga kétszer is nehezen mentett öklözéssel. har­madszorra pedig lábbal hárított Kollár elől. A 65. percben Má­nyoki beadásánál a kapus későn indult ki. Csordás elfejelte a lab­dát, s a kapus másodszorra sem tudta megfogni, végül Csordás 5 méterről a hálóba vágta. 3:1. A .KTE tovább támadott, de majdnem a Szolnok lőtt gólt. Ladányi belenyúlt a labda útjá­ba és felszabadított a védelem. A 78. percben Horváth szögle­tét Bende öt lépésről, lövés he­lyett le akarta kezelni, és elpat­tant tőle a labda. Végig a KTE támadott, de helyzet már nem alakult ki. A KTE végig sokkal támadóbb széliemben játszott. A játékosok — főleg a második a félidőben — sokat mozogtak és ekkor már nem zárt olyan jól a szolnoki védelem. Jók: Virágh, Franczkó, Bende, Mányoki, Horváth, illetve Kókai, Kormos. Varga, Kovács. Szabó Zoltán Gyoma, 400 néző, vezette: Tóth L. . Kkfházi Vasas: Gulyás — Iva- nyi I. (Tímár), Sahin, Szegő, Hor­váth — Varga, Dongó — Rigó I., Farkas, Patyi, Jernei. Edző: Lan­tos János. A nehéznek ígérkező mérkőzés a Vasas szempontjából jól in­dult. A 3. percben a gyors Patyi lefutotta a védőket és 5 méterről lőtt a hálóba. 1:0. A 8. percben ismét Patyi száguldott el és most 8 méterről vágta a labdát a ka­puba. 2:0. A kétgólos Vasas-ve­zetés után mezőnyjáték alakult ki, majd a 30. percben Rigó I. egyéni játék után gurított a háló­ba. 3:0. A 38. percben Iglódi szé­pített 3:1. A szünet után a 46. percben Patyi labdájával Farkas elindult Kicselezte a védőket és megszerezte a negyedik gólt. 4:1. A továbbiakban a gyomai csapat hosszan előrevágott labdákkal kí­sérletezett de a védelem. Gulyás­sal az élen biztosan verte vissza a próbálkozásokat. A Vasas csa­pata fegyelmezetten küzdött és az idei legjobb játékával győzött A sok teljesítmény közül is ki­emelkedett Dongó, Rigó I., vala­mint Patyi játéka. Ifjúsági eredmény 3:0 Gyoma javára. Pálfi József ŰTTÖRŐOLIMPIA A X. nyári úttörőolimpiá já­rási labdarúgó-döntőit ünnepé­lyes külsőségek közt tartották meg Kiskőrösön. Az I. korcso­portban négy csapat versenyzett és Akasztó csapata lett az első. Veretlenül nyerték a bajnok­ságot. Második Császártöltés, a harmadik pedig Kiskőrös csapa­ta lett, a 4. pedig Bócsa. A II. korcsoportban is négyen indultak. Kecel lett a bajnok. Második Soltvadkert, harmadik Kiskőrös, a negyedik pedig Csen­gőd együttese. AZ NB I. B AIXASA lt. Diósgyőr 27 15 7 9 52-21 37 2. Szolnok 27 13 8 6 39-23 34 3. Koml'ó 2713 7 7 31-20 33 4. B.-Csaba 27 12 9 6 29-22 33 5. MÁV DAC 27 110 9 8 33-25 29 6. Dunaújváros 27 10 9 8 41-38 29 71 Ganz-M. 27 9 10 8 22-26 28 8. KKFSE 27 10 7 10 32-33 27 9. Budafok 27 6 11- 8 28-31 27 10. Eger 27 10 6 Ilii 34-36 26 11. BP. Spart. 27 9 7 11 31-35 25 10. Olajbányász 27 8 9 1B 30-38 25 13. Debrecen 27 6 12 9 94-29 24 14. Szeksz&rd 27 71 9 11*. 21-25 23 15. Oroszlány 27 8 7 10 24-34 23 16. pénzügyőr 27 8 6 13 36-46 22 17. Kecskemét 27 6 9 12 30-46 21 18. Várpalota 27 6 8 13 20-31 20 Diósgyőr—Budafok 4:0 Bp. Spartacus—Pénzügyőr SE 3:0 Szolnok—Várpalota 2:0 Ganz-MAVAG—Szekszärd 1:0 Dunaújváros—Békéscsaba ' 111 Debrecen—Komló Eger—Kossuth KESE 2:0