Petőfi Népe, 1973. november (28. évfolyam, 256-280. szám)

1973-11-28 / 278. szám

1973. november 28. • PETŐFI NÉPE Szanki panasz- 27 éve játszunk már a lab- datúgó-csapatunkkal a különbö­ző osztályokban. Voltunk már me­gyei I. o. együttes, járási csapat, most pedig a megyei II. o.-ban szerepelünk. Olyan rangos baj­nokság ez, ahol nemcsak tőlünk várják el joggal a sportszerű ma­gatartást, hanem mi is az ellen­felektől — panaszkodott Csepregi Imre, a Szanki Olajbányász SK egyik vezetője. — A vasárnapi Tabdi elleni mérkőzésünkig legalábbis azt hit­tük, hogy az ilyen magatartás mindenki számára kötelező. Saj­nos csalódnunk kellett. — Szép számú közönség várta a mérkőzést, s tabdiak mindössze 7 játékossal érkeztek. Még ne­gyedórát sem játszottunk, ami­kor az egyik labdarúgójuk, Szi­lágyi Tibor „megsérült". Leg­alább is úgy tett, mintha képte­len lenne tovább játszani Mivel g. szabályok értelmében hat em­berrel már nem lehet folytatni, a bíró kénytelen volt a 14. perc­ben lefújni a mérkőzést. Mit tett erre a „súlyos sérült”? Felugrott és szaladt a gépkocsi­jukhoz. Még azzal sem törődött, hogy mindenki látja, nincs sem­mi baja sem. Mi szeretjük a labdarúgást és persze győzni akarunk, de nem így. A játék nélkül kapott 2 pontnak nincs igazi értéke. Csak azt nem értem, hogy ha a tabdi­ak nem akarnak játszani, vagy nincs elég labdarúgójuk, akkor miért indulnak a bajnokságban? (Ezt kérdezzük mi is! Szerk.) <*■?.. Z. KOSÁRLABDA DASE—Kiskunfélegyházi Vasas 88:20 (45:12) NB II. női. Kiskunfélegyháza. V.: FUcsór. Ld: Bódi A. 10. A Vasas legidősebb játékosa a 14 éves Bódi Andrea volt. A fél­egyháziak ezzel már az NB III-ra készülnek. MFSC—Szeghalmi MEDOSZ 99:52 (54:26) NB III. férfi. Vezette: Csuta, Bíró. MFSC: Tóth (8), Krizsán I. (13) — Mikó (12) — Tar (30), Vasvári (-23). Csere: Abaífy (10), Kifor (3), Krizsán II. Kiskunfélegyházi Lenin TSZ SK—Gyulai SE 122:68 (71:35) " NB III. férfi. Kiskunfélegyhá­za. Vezette: Bacsfay, Faiidt. Lenin TSZ SK: Nemcsók (18), Csáki (22) — Kerék (32) — Mé­száros (32), Czikó (2). Csere: Ta­nács (6), Polner (4), Czakó (6), Csenki. Edző: Mészáros Gyula. MEGKEZDŐDÖTT A „MINI” BAJNOKSÁG Kecskeméten a Széohenyivárosi Ál­talános Iskolában megrendezték a városi „mini” leány kosárlabda-baj­nokság első fordulóját. A bajnoksá­gon a Kecskeméti Sportiskola hat csapata vesz részt. Az első forduló eredményei: Sí Széchenyiváros I—Sportiskola B. 22:s (10:3). Ld.: Miklós A. 12, Gödi B. 6. illetve Borsos 2, Dudás 2. Sportiskola A—Sí Zenei n. 16:8 (9:2) Ld.: Sütő M. 5, Szepes A. 4, illetve Csősz 1 Sí Zenei I—Sí Széchenyiváros II. 70:2 (38:0). Ld.: Unyi 24, Nyilas 1«, Herceg 10. Osztályozóra Befejeződött a megyei aszta­litenisz-bajnokság, amelynek fér­fi mezőnyében a Bács-Kiskun megyei Tervező Vállalat együtte­se szerezte meg az elsőséget. A bajnoki cím megnyerése nem vé­letlen műve, hiszen a Tervezők csapata többszörös megyei egyé­ni bajnokokból tevődik össze. Varga, Dézsi, Báics nem sokszor akadt legyőzőre a megyehatáron belül. De rajtuk kívül ugyancsak erőssége lett a csapatnak Kosa, Papp és Mayer is. — A szakszervezeti bizottságon belül alakítottuk -meg a vállalat sportkörét — tájékoztatott Mayer Antal az asztalitenisz szakosztály vezetője. — A természetjáró- és a sakkszakosztály után 1970-ben alakítottuk meg az asztalitenisz­csapatot. Az idei célkitűzésünk az volt, hogy meg kell nyerni a megyei bajnokságot. Ez sikerült. Veretlenül lettünk elsők, s 4 ponttal előztük meg a kiskunha­lasi együttest. így tehát a Kecskeméti Terve­zők utazik a december 15—16-án Szegeden tartandó osztályozóra, az NB III-ba jutásért. — Ez a csapat képességei sze­rint megérett az NB III-ban való szereplésre — latolgatta az esé­lyeket Varga Sándor a csapat egyik legjobbja. — Ha az ellen­felek nem erősítenek az osztályo­zóra, akkor továbbjutunk! Az NB III-ra pedig majd mi javítunk a csapat összetételén. A Tervezők asztalitenisz-szak­SPORT - SPORT • SPORT Középiskolás bajnok a Szilády Gimnázium Kiskunhalasi Szilády A. Gimn.—Kkfh. 608. ITSK 5:0 (1:0) Kiskunhalas, vezette: Vágó. Az elején a halasi csapat egy­más után hagyta ki a nagy hely­zeteket. A félegyháziak ezután feljöttek és kiegyenlített lett a játék. A félidő befejezése előtt egy kavarodásból Halász szerzett vezetést. 1:0. A szünet után a 60. percben Udvari fejesgóljával (2:0) már eldőlt a mérkőzés. A har­madikat Lorencz küldte a féi- egyháziak hálójábá. 3:0. A végén nagy fölénybe került a halasi csapat, és Mondi két góljával növelték az eredményt. 5:0. Ezzel a győzelemmel a Kiskun- haasi Szilády Á. Gimnázium csa­pata veretlenül nyerte a megyei középiskolás labdarúgó-bajnok­ságot, s az országos bajnokságon képviseli majd megyénket. Re­méljük sikerrel. Cél: az NB II-be jutás A Kecskeméti Építők női röplabdacsapata Veszp­rémben sikeresen vette az NB Il-es osztályozó el­ső fordulóját. A kecskeméti lányok bizakodva ké­szülnek a december 1—2-án sorra kerülő második fordulóra. Eddig a rövid, de örvendetes hír. Ahhoz azonban, hogy az osztályozón részt vehessenek, az Építők csapatának előbb meg kellett nyerni a megyei baj­nokságot. Ez hogyan sikerült? Ezt kérdeztük az együttes fiatal edzőjétől, Dunszt Istvántól. — Ne vegyék szerénytelenségnek, ha azt mon­dom, hogy a vártnál jóval könnyebben. A Kalocsai VTSK tavaly már NB II-be került, a Bácsbokod pedig feloszlott. A nagy ellenfelek közül tehát csak a Tiszakécske maradt. Fejlődött is a csapat, s így végül a megyei bajnokságot veretlenül — mind­össze két játszmaveszteséggel — nyertük. Ez valóban olyan „döntő fölénynek’’ látszik, de nyilván nem érdemtelenül jutottak hozzá. A hírek szerint nagyon keményen és sokat dolgozott az együttes. — Valóban mindent megtettünk a siker érde­kében. A csapat két éve alakult, s tavaly második lett. Heti négy alkalommal tartunk edzést, s eh­hez még hozzá kell számítani a naponta reggel 7 órakor tartott külön edzéseket. A lányok szeretik a röplabdát, s öröm velük dolgozni, mert van ben­nük akarat, s szeretnének minél jobban játszani. Melyik iskola képezi az utánpótlás bázisát? — A csapat még az Ének-Zenei Gimnáziumban alakult, de ebből ma már mindössze hárman van­nak. A többiek — mintegy 15—16-an — a Közgaz­dasági Szakközépiskola tanulói, s az iskola vezető­ségének köszönettel tartozunk a támogatásért. Milyen esélyei vannak a csapatnak? — Az első fordulóban jól ment nekünk, s talán a másodikban is sikerül. Ez még nem jelenti azt, hogy most már biztos a végső győzelem, de min­denesetre közelebb vagyunk hozzá. És mi lesz, ha mégsem sikerül? — Akkor sem keseredünk el, hanem dolgozunk tovább, s jövőre újra megpróbáljuk. Persze, az elveszett időért nagy kár lenne. Mi ugyanis na­gyon szeretnénk bizonyítani, hogy az országos hí­rű férfiföplabdázók ^mellett- a .női röplabdával is éfüimes foglalkozni, .inabfudad ' r t isi x­• A lányok edzés közben a leütést és sáncolást gyakorolják a hálónál. Hogyan sikerült a rövid két év alatt ilyen érett, ütőképes csapatot összekovácsolni? — Sokat edzettünk és rengeteg mérkőzést ját­szottunk. A bajnoki találkozókon kívül egész sor kupaküzdelemben vettünk részt. Ebből kovácsol­tuk ki a mi kis „tőkénket’. Reméljük, hogy az osz­tályozó után újabb NB Il-es csapattal növeljük megyénk élcsapatainak számát. A. S. VÍVÁS Faragó János ifjúsági aranyjelvényes Vasárnap a Béke téri Általános Iskolában országos III. o. férfi- tőrversenyt rendezett a KSC ví­vó-szakosztálya. A versenyre 9 sportkör 42 vívót küldött, és így a selejtezők, valamint középdön­tők után kerültek csak a verseny­zők a nyolcas döntőbe. A hat kecskeméti vívó közül legjobban Faragó János, a KSC ifjúsági versenyzője szerepelt. A végén csak holtverseny után ke­rült a második helyre. Ezzel az osztálya nemcsak a vállalat szak- szervezeti bizottságának támoga­tását élvezi, hanem az Építők Szakszervezetének megyebizott­ságáét is. A feltételek lehetőséget nyújtanak az alapos felkészülés­re. Ezzel élnek is a tervezők asz­taliteniszezői. Esténként a Szé- chenvivárosi Általános Iskolában edzenek. Felkészülésük minden bizonnyal megfelel majd az osz­tályozó követelményeinek, s jö­vőre magasabb osztályban bizo­nyíthatják képességüket. B. I. eredménnyel megszerezte a II. o. minősítést és ifjúsági aranyérmes lett. Végeredmény: 1. Galántha György (Nyíregyháza) 2. Faragó János (Kecskeméti SC), 3. Mózes István (KSC), 4. Tolna K. (Szol­nok), 5. Makai (Nyíregyháza), 6. Dohanics (Szolnok), 7. Medgyes (Szánk), 8. Rábai (KSC). A döntő 1—2 helyezettje II. o. minősítést, a 3—8. helyezett III. o. minősí­tést szerzett. A MEGYEI ASZTALITENISZ- BAJN.OKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. K. Tervező 22 22------- 303:49 4 4 2. Kiskunhalas 22 20 — 2 285:67 40 3. K. Fémműn. 22 15 2 5 223:129 32 4. Tiszakécske 22 15 1 6 221:131 31 5. K. Likőr. 22 12 1 9 194:158 25 6. Kiskőrös 22 12 — 10 2121:131 24 7. Kalocsa 22 10 2 10 187 M 65 22 8. Kiskunmajsa 22 9 — 13 1712:180 18 9. Lajosmizse 22 6 — 16 128:224 12 lft. Kunszállás 22 4 — 18 108:244 8 11. Mélykút 22 2 — 20 38:314 4 12. Sz.szállás 22 2 — 20 32:320 4 Az egyik pontot elvitték Kalocsa VTSK—Csepeli Papír 0:0 Kalocsa, 500 néző. Vezette: Kele­men. Kalocsai VTSK: Niezner — Lajtos, Pécsi, Kapitány Ii. (Kiss), schurmann Szabó — Farkas EL, Kapitány I., Vén II.. Bende (Gábor), Matos. Edző: Pet­ro vics Ferenc. A VTSK már a 2. percben megsze­rezhette volna a vezetést. Vén II. jól vette át a hosszú átadást. Kiugrott a védők közül és már csak a kapussal állt szemben, de elhamarkodva a ka­pusba lőtt. A 7. percben Matos be­adásáról lemaradtak a csatártársak. A 12. percben ismét Vén II. előtt nyílt jó helyzet, de kivárt és szögletre rúg­ták előle a labdát. A 15. percben Far­kas Ii, a kapu előterébe cselezte be magát, de az átadása nem sikerült. A 20. percben Matos tört kapura, de a védők szögletre mentettek. Ezután fo­kozatosan visszaesett a VTSK és. a vendégek is vezettek néhány veszé­lyes támadást. A 37. percben Niezner csak nagy bravúrral mentett a ráfutó csatárok elől. A szünet után az erőtlen kalocsai támadásokat biztosan verték vissza a csepeli védők. A 85. percben Kapitány I. átadását Bende közelről a kapu fölé emelte. (Mérkőzéslabda volt.) A VTSK nagy pontszerzési alkalmat mulasztott el. Az alacsony színvona­lú, sok hibával tarkított mérkőzés után csalódottan távózott a közönség. Jó: Pécsi. TEKE Szegeden, az Építők-pályán szomba­ton és vasárnap került sor a teke NB II-be jutásért vívott osztályozókra. A Kecskeméti Pincegazdaság képviselte megyénket és a feljutás most sem sikerült. A kecskeméti csapat a nagy eredményt (pályacsúcsot) elért Bp. Vörös Csillag Traktorgyár és a Szol­noki MÁV mögött harmadik lett. Az NB n-be csak az első helyezett ju­tott fel. Az osztályozó eredménye: (300 do­bás) : yegyes Tarolás össz. 1. Bp. V. Cs. T. 5360 1703 7063 2. Szolnoki MÁV 5211 1650 6861 3. K. pineegazö. 5123 1580 6703 4. Kocsári Tsz SK 4914 1397 6311 A verseny során a legjobb' egyéni eredményt Kocsis János (K. Pince- gazdaság) érte el 1229 fával. A kecs­kemétiek közül még Faragó Sándor 1170, és P . Kovács Pál 1128 fával ért el jó eredményt. (Egy érdekesség: a Kecskeméten rendezett osztályozó csoport győztes csapata nem érte el a 6500 fát.) készül a bajnokcsapat 0 Balról jobbra: Maycr Antal szakosztályvezető, Varga Sándor, Kósa József, Papp Sándor. A megyei II. osztályban a Kecskeméti MÁV és a Sükösd r7 o i ff őszi első ÉSZAKI CSOPORT Kiskunfélegyházi Vörös Csillag— Apostag 3:1 (0:0) Após tag. 50 néző, vezette: Var­ga J. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen az Apostag csak az első fél­időben volt egyenrangú ellenfél. Szünet után a Vörös Csillag jól kihasználta kevés helyzetét, az apostagi csatárok, pedig mindent elhibáztak. Góllövők: Rádi 2, Tér­jék, illetve Gyurcsó. Jók: Rádi, illetve Búzás. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Kkfhá­zi Vörös Csillag javára. Solt—Helvécia 2:1 (1:1) Solt, 100 néző. vezette: Czen- czik. Küzdelmes mérkőzésen a solti csapat a helyzetek alapján na­gyobb arányban is győzhetett volna. Góllövők: Hantos Peczur- ka, illetve Pongrácz. Jók: Végi, Berg. Kara I.. illetve Zsákai, Kiss. Ifjúsági eredmény: 1:1. Dunapata.i—Dunavecse 3:1 (2:1) Dunapataj, 350 néző, vezette: Illés. A nagy lendülettel támadó ha­zai csapat már a 11. percben Vaj­da góljával megszerezte a veze­tést. 1:0. Ezután Bíró egyenlített, majd újra Vajda juttatta vezetés­hez a Dunapafajt. 2:1. Szünet után nagy erővel támadott a Du­napataj és Ocskó szögletből elért góljával növelte az eredményt. 3:1. Jók: Ocskó. Vajda, Pavelka, illetve Krepsz. Ifjúsági eredmény: 5:3 Duna­pata.i javára. Kiskunfélegyházi Reménység— Kecel 0:0 Kiskunfélegyháza, 50 néző, ve­zette: Horváth. Az első félidőben a hazai csa­pat két kapufát lőtt. Szünet után kiegyenlített játék folyt. A talál­kozó utolsó percében Ézsit és Dórát (mindkettő Reménység) a játékvezető kiállította. Jók: Né­meth, Solymosi. illetve Szvetnyik, Kiss. Ifjúsági eredmény: 1:0 Kecel javára. Lakilelek—Kiskunhalasi Spartacus 2:0 (1:0) Kiskunhalas 50 néző. vezette: Ficsor. ~”tékavaí győző U a Laki lelek. Gól*" lövők: Bartha. Puskás. Jók: Dóka, Harczos. Tóth. illetve Királykúti, Figura. Ifjúsági eredmény: 2:1 Lakite­lek iavára. MFSC—Hetényegyháza 4:0 (2:0) MFSC-pálya, 100 néző, vezette: Kiss. Már a 10. nercben 2:0 arány­ban vezettek a főiskolások, utána is végig nagy fölényben játszot­tak. Góllövők: K. Nagy. Papp, Kubacsek. Piczi. Jók: Gulyás, Bo­ra, Ócskái, illetve Sipka II., Fá­bián. Kiállítva Kulmann. Ifjúsági eredmény: 3:2 az MFSC iavára. Szánk—Tabdi 0:0 (félbeszakadt) Szánk. 150 néző. vezette: Benke. A tabdiak mindössze hét játé­kossal érkeztek meg és a mérkő­zés 14. percében sérülés miatt csak hat játékosuk maradt és így a szabályok értelmében a játék­vezető lefújta a találkozót. Ifjúsági eredmény: 2:1 Tabdi javára. Kecskeméti MÁV—Kerekegyháza 2:1 (1:0) MÁV -pálya. 150 néző. Vezette: Dobra. Változatos ió iramú mérkőzést vívott a két csapat. A MÁV job­ban kihasználta a gólhelyzeteit és ezzel megérdemelten győzött. Gól­lövők: Bimbó 2. illetve Szélesi. Jók: Pongrácz, Bimbó; Barta, il­letve Gogolák. Rossi. Szélesi. Ifjúsági eredmény 0:0. DÉLI CSOPORT Sükösd—Császártöltés 3:0 (2:0) Sükösd. 400 néző vezette: Ró­nai. A nagy lelkesedéssel játszó ha­zai csapat az 5. és 9. percben Ma- rusa góljaival már 2:0-ra vezetett. Az 55. percben Tóth egy fejesgól­lal növelte az eredményt. 3:0 Jók: Katus. Kulmann. Bajai, illetve Reicz. Ober. Ifjúsági eredmény: 4:1 Sükösd javára. Madaras—Bátya 11:1 (4:0) Madaras. 200 néző. vezette: Klein. A sok gól ellenére a bátyai csa­pat végig sportszerűen és lelke­sen küzdött. Góllövők: Burányi 3. Kollár 3. Juhász 2. Babos, Kor­mány, Gulyás, illetve Maros. Jók: Kollár, Burányi, Babos. Kormány, illetve Kőhegyi, Harangozó, Ma­ros. Ifjúsági eredmény: 14:0 Mada­ras iavára. Szamuely SE—Szakmár 10:0 (2:0) Kalocsa. 350 néző. vezette: Péti­tek. A nagy fölényben játszó hazai csapat könnyen érte el a sok gólt. Góllövők: Nyári 6. Putz 3. Szabó. Jók: Nyári (a mezőny legjobbja), Kerekes. Szabó, illetve Bende. Ifjúsági eredmény: 3:2 Szak­már iavára. Kiskunhalasi MÁV—Kunbaja 0:0 Kiskunhalas. 50 néző, vezette: Zsigó. A lelkesen küzdő Kunbaja az egyik pontot megérdemelte. Ki­emelkedő teljesítményt egyik csa­patban sem láttunk. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Kis­kunhalasi MÁV iavára. Kisszállás—Bácsbokod 1:1 (1:1) Kisszállás 100 néző. vezette: Sólymos. Nagy iramú, kemény küzdelem jellemezte a mérkőzést. Az 5. percben Növák a hazaiaknak szerzett vezetést. 1:0. A 7. perc­ben Hársch egyenlített. 1:1. A ha­zai csapatnak volt több gólhely­zete. de ezeket nem tudták ki­használni. A 65. percben Novák (Kisszállás) a kiállítás sorsára ju­tott. Jók: Urbán, Csincsák, Hor­váth. illetve Tokodi. Papp. Ifjúsági eredmény: 4:0 Bácsbo­kod iavára. Katymár—Csávoly 3:1 (2:0) Katymár. 100 néző. vezette: Martinecz. A 20. percben'Mák. a 28. perc­ben Ispártővics lőtt gólt, s ezzel 2:0.-ra vezetett a Katymár. Szünet után Ispánovicsnak az 56. percr, "1 áláktnt" á’Z" 'eredmény. VégtiT' Ma- di 11-esből szépített. 3:1 Jók: Ispánovics. Dunai, Balogh, illetve Mádi Ifjúsági eredmény: 1:1. Gara—Kinizsi SE 1:0 (1:0) Baja, 100 néző. vezette: Almási. Közepes színvonalú, de eléggé küzdelmes mérkőzésen győzött a lelkesebben játszó Gara. Góllövő: Takács. Ifjúsági eredmény: 4:0 Baja ja­vára. A megyei II. o. állása ÉSZAKI CSOPORT 1. K. MÁV 15 11 2 2 27-15 24 2. Dunapataj 15 11 1 3 46-26 23 3. Lakitelek 15 10 — 5 31-19 20 4. Hetényegyháza 15 8 4 3 28-22 20 5. Kkfh. Rém. 15 6 8 3 37-18 13 6. MFSC 13 8 1 1 33-18 17 7. Solt 15 7 3 5 30-24 17 |). Helvécia 14 7 2 6 28-24 16 9. Kkfh. V. Cs. 14 6 4 4 27-20 16 10. Dunavecse 15 6 2 7 31-25 14 11. Kecel 15 5 3 7 25-24 13 12. Kerekegyháza 15' 5 3 T 26-33 13 13. Szánk 14 4 2 8 25-33 10 14 Kkh Spart. 15 2 3 10 15-35 7 15. Tabdi 14 2 1 11 21-53 5 16. Apostag 15 — 1 14 15-57 1 Megjegyzés: Az MFSC—Kkfházi Vö­rös Csilla« mérkőzést december 2-án rendezik. A Helvécia—M^SC mérkő­zésre csak tavasszal, 1974. március 10-én kerül sor. DELI CSOPORT 1. Sükösd 15 14 1 — 53-9 29 2. Szamuely SE 15 10 2 3 51-18 22 3. Bácsbokod 15 8 5 2 27-10 21 4-. Császártöltés 15 9 3 3 35-20 21 5. Katymár 15 8 1 6 32-26 17 6. Madaras 14 6 4 4 40-26 16 7. Gara 14 7 2 5 22-19 16 a. Szakmár 15 6 3 6 23-24 15 9. Kkh. MÁV 14 6 2 6 25-19 14 10. Mélykút 14 5J f2 7 16-20 12 11. Kisszállás 15 4I 4 7 29-39 12 12. Kinizsi SE 14 5 1 8 18-25 11 13. Csávoly 14 4 3 7 20-29 11 14. Kunbaja 14 2 2 10 15-35 6 15. Bátya 15 — 1 14 14-61 1 16. Kelebia 7 — — 7 2-41-— Az NB III-as labdarúgó-bajnokság állása Középcsoport Délkeleti csoport 1. Apr. 4. Vas. 15 9 5 1 28-12 23 1. Orosházi K. 15 10 1 4 29-12 21 2. Ikarus 15 7 7 1 29-16 21 2. Szarvas 15 9 2 4 35-10 20 3. Mezőfi SE 15 7 6 2 29-11 20 3. HÖDGÉP 15 8 4 3 26-16 20 4. ÉRDÉRT 15 7 4 4 35-22 18 4. Apátfalva 15 6 7 2 27-22 19 5. KISTEXT 15 6 6 3 30-24 18 5. Jánoshalma 15 7 4 4 32-18 18 6. Ganz-Villany 15 6 6 3 16-13 18 6. Gyula 15 6 6 3 18-17 18 7. Baja 15 5 6 4 18-16 16 7. Metripond SE 15 7 3 5 13-14 17 8. Bem SE 15 5 5 5 23-21 15 8. B. Agyagipar 15 5 4 6 22-21 14 9. MOM 15 5 5 5 15-21 15 9. Dózsa SE 15 4 6 5 19-18 14 10. Postás SE 15 5 4 6 32-28 14 10. Kkf.háza 15 6 2 7 17-23 14 11. Gamma 15 5 4 6 22-19 14 11. Szegedi AK. 15 5 3 7 17-19 13 12. ÉGSZÖV 15 4 6 5 14-16 14 12. Gyoma 15 3 7 5 16-20 13 13. Kiskőrös 15 4 3 8 20-29 U 13. Szentes 15 3 6 6 13-28 12 14. Magnezit 15 4 2 9 13-42 10 14. Sarkad 15 4 3 (f 16-30 11 15. Kalocsa 15 2 5 8 22-39 9 lö. Tiszaföldvár 15 3 3 9 17-37 9 16. Cs. Papírgyár 15 — 4 11 8-30 4 16. B. MÁV 15 1 5 9 10-27 7