Petőfi Népe, 1973. november (28. évfolyam, 256-280. szám)

1973-11-13 / 265. szám

1973. november 13. • PETŐFI NÉPE • 11 i EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN MTK—Dorog 2:0 (0:0) Dorog, 5000 néző, vezette: Somlai. Alacsony színvonalú első fél­idő után a 60. percben Koritár góljával szerzett vezetést az MTK. 1:0. A 88. percben ugyan­csak Koritár góljával, 11-esből növelte előnyét az MTK. 2:0. Csepel—Bp. Honvéd 2:0 (0:0) Csepel, 6000 néző, vezette: Petri. Jó iramú, változatos mérkő­zést láthatott a közönség. Góllö­vők: Csordás, Bartos. Haladás- VSE—Szegedi EOL 2:0 (li:0) Szombathely, 7000 néző, vezet­te: Kőrös. Az első félidőben a Szeged, szünet után a Haladás kezdemé­nyezett többet. Góllövők: Király, Kulcsár (11-esből). Salgótarján—Pécsi MSC 1:1 (1:0) Salgótarján, 5000 néző, vezette: Nagy B. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen került sor a pontosztozko­dásra. Mindkét együttes csaló­dást keltett. Góllövők: Kovács, illetve Juhász. Ferencváros—Rába ETO 1:1 (1:1) Győr, 14 000 néző, vezette: Emsberger. A forduló nagy érdeklődéssel várt mérkőzése nem hozott szín­vonalas, jó játékot. Góllövők: Máté, illetve Glázer R. Űjpesti Dózsa—VM Egyetértés 1:1 (0:0) Szőnyi út, 7000 néző, vezette: Katona. A lila-fehérek ezúttal mérsé­kelt teljesítményt nyújtottak. Az Egyetértés örülhetett az egyik pontnak, de akár mindkettőt is megszerezhette Volna. Góllövők: Fazekas, iletve Weiber. Tatabánya—ZTE 2:1 (0:0) Tatabánya, 6000 néző, vezette: Szilvási. Csak a második félidő hozott jó játékot. Ekkor a Tatabánya többet támadott és megérdemel­ten tartotta otthon mindkét baj­noki pontot. Góllövők: Kőműves 2, illetve Bita. Vasas—Videoton 0:0 Fáy u. 3000 néző, vezette: Pa­lotai. A Vasas nagy mezőnyfölény­ben játszott, de kevés gólhely­zetét is elügyetlenkedte. Az NB I. állása 1. ETO 12 7 3 2 17-13 17 2. Honvéd 12 8 — 4 28-12 16 3. FTC 12 7 2 3 22-12 16 4. Ü. Dózsa 12 7 2 3 29-20 16 5. Tatabánya 12 6 4 2 19-14 16 6. SBTC 12 4 6 2 11-10 14 7. Pécs 12 4 6 2 13-13 14 8. Csepel 12 5 3 4 19-17 13 9. Videoton 12 4 4 4 15-17 12 10. MTK 12 4 2 6 15-17 10 11. Haladás 12 3 4 5 12-14 10 12. Vasas 12 2 5 5 11-16 9 13. ZTE 12 3 3 6 11-20 9 14. Szeged 12 3 2 7 14-17 8 15. Egyetértés 12 — 7 5 9-22 7 16. Dorog 12 1 3 8 11-22 5 Nagysolymosi aranyérmes • Bukarestben az Ifjúsági Ba­rátság Versenyen nagyszerű sike­reket arattak a magyar cselgán- csozók. Szombaton az ifjúságiak mezőnyében a pehelysúlyú Nagy­solymosi Sándor (Kecskeméti SC) aranyérmet szerzett. A KSC te­hetséges cselgáncsozója a döntő­ben a szovjet Negovojt győzte le. A félnehézsúlyban Tomszer Mik­lós, nehézsúlyban pedig Tóth Mi­hály lett második. A juniorok versenyében hár­man jutottak dobogós helyezés­hez. S PO RT- S PO RT- SPO RT Csak az egyik pontot sikerült megmenteni Oroszlányi Bányász—Kecskeméti SC 2:2 (2:2} • Nem tévedés, csak a fotoriporter kopirozta egy képre mindkét kecskeméti gólt. Balról a második, a Koós-szabadrúgás után, a kapus elkésve mozdul. A jobb oldalon Szabó lő a hálóba. Kecskemét 1500 néző. Vezette: Laubér. Oroszlány: Fiedler — Németh, Máté, Jelinek — Szabó. Aradi — Rinnbacher (Koródi a szünetben), Holánszky, Papp, Tambor, Egyed. Edző: Mészáros Imre. Kecskemét: Gór — Oláh, Ku- rucsai, Herbálv — Diószegi, Pa- sek (Oskolás a 62. percben) — Molnár, pnodi. Szabó. Koós, Kó- kai. Edző: Dezsőfi Ferenc. Kellemes napsütésben, ideális labdarúgóidőben kezdődött a já­ték. Meglepetésre az Oroszlány nem állt be védekezni, s az első negyedórában nemcsak támadtak, hanem gólokait is lőttek. Már az 5. percben szöglet után Papp fe­jese alig kerülte el a felső sar­kot. A 7. percben Egyed iramodott meg a bal oldalon. Oláh szabálytalanul sem tudta megállítani, majd amikor már a 16-os vonalon belül járt, há­tulról buktatta. A megítélt 11-est Máté a bal sarokba küld­te. 1:0. (A 16-os előtt még Oláh kézzel próbálta visszahúzni a balszélsőt, aki azonban tovább ment és a játékvezető ezért alkalmazta az előnyszabályt. A buktatás sajnos, már 1 méterrel a vonalon belül történt. A 11-es jogosságához te­hát nem fért kétség.) A pálya közepén továbbra is a vendégcsapat játszott jobban. A kecskeméti védelem kapkodott, bizonytalankodott s ebből újabb gólt ért el az Oroszlány, A 10. percben még Szabó hatalmas lö­vése süvített el a felső sarok mellett. A 21. percben egy előregurított labdánál ketten is tétováztak az elrúgással. A szemfüles Papp rácsapott és mielőtt a kifutó Gór elérhette volna, a 16-os vonalról a kapu bal oldalába, gurította. 2:0. (A kapus nem hibáztatható a gólért. Mire észrevette a védők hibáját és kifutott, már elkésett a közbeavatkozással.) Ez a második gól úgy látszik végleg felébresztette a kecskemé­tieket. Támadásba lendült a csa­pat. A középpályán Pasek és Ónodi most már iól szervezték a játékot és kitűnő labdákat ad­tak előre a csatároknak. A 21. percben a kecskeméti 16-os előtt Pasek kissé „szigo­rúan” szerelte Pappot. Hosszú indítását Szabó a bal- összekötő helyén tisztán kapta és a kiinduló kapus mellett a hálóba vágta. 2:1. Két perc múlva ismét Szabó tette maga elé a labdát a bal ol­dalon, de a kapu mögé ívelte. A 24. percben Aradi a kapu­tól 18 méterre leterítette Molnárt. A szabadrúgás elvégzésére töb­ben is készüldőtek. végül Koós futott neki és a sorfal fölött hatalmas erővel, ballal a felső léc alsó lapjára lőtte, s onnan a labda a gólvonal mögé, majd ismét fel a hálóba vágódott. 2:2. (Ritkán látható ilyen jól elta­lált lövés. A kapus még a kezét sem tudta felemelni.) A 27. percben Diószegi ugratta ki Szabót, aki a kapustól szoron­gatva a léc fölé emelt. A követ­kező percben Herbálv tört előre, de csak szögletet tudott kihar­colni­A 32. percben ismét Herbály futott fel. Átadását Ónodi lapo­san rálőtte és Fiedler csak nehe­zen foga a labdát. Még egy szép Ónodi-szerelést és indítást lát­hattunk. amely azonban nem si­került, mert Ónodi kifelé adta, Kókai pedig befelé indult. Aradi rúgta meg alaposan Szabót az oldalvonal mellett és a szünetig már semmi sem történt a pályán. A második félidő is kecskeméti rohamokkal kezdődött és az 51. percben kimaradt az első nagy helyzet. Koós a jobb oldalon há­rom védőn is átment, végül az ötös sarkán a kifutó kapussal üt­között. s az elpattant labda az egyik védő kezéhez ért. A játék­vezető nem látta szándékosnak a kezezést. (Nem is volt az.) Az 55. percben Koós a lfi-oson belül egy csellel remekül fordult le a védőkről és laposan lőtt ka­pura. Fiedler kapus már kifelé indult és egy reflex mozdulattal lábbal mentett. Ezzel még nem szabadult fel a kapu. mert Koós az alapvonal közeléből vissza- emelte az ötösre, de Szabó feje­sét már a kapus megfogta. Az 59. percben a kiugró Koóst Máté csúnyán felvágta. Mindkét játékost ápolni kellett. A szabad­rúgást Pasek átívelte a sorfalon és egv védő kézzel ütött a labdá­ba. A iátékvezető azonban nem aidott 11-est. hanem les miatt ki­felé ítélt szabadrúgást. (Szerin­tünk tévedett, mert az elrúgáskor szó sem volt lesről, és ezután már csak a kezezést láttuk.) A 60. percben Molnár futott el a bal oldalon. Pontosan gurított vissza Kókainak. aki 7 méterről lőtt a bal sarokra. A kapus most is lábbal tisztázott. (Valamennyi közül talán ez volt a legnagyobb helyzet, mert Kókai előtt nyitva volt az egész kapu.) A 72. percben még Ónodi be­adását Koós hanvatvetődve lőtte a kanu mellé. A szép játéknak ezzel vége is volt. A Pasek helvett beállt Os­kolás nem sok vizet zavart, s Ónodi is elfáradt már. Nem volt ereje újabb támadásindításra. A 76. percben Tambort Oláh szerel­te a lövés pillanatában, majd Papp hatalmas lövését Gór reme­kül ütötte szögletre. Az iram és a színvonal is nagyot esett. Mind­két csapatból hiányzott már az erő. Inkább csak az eredményt akarták tartani. A 86. percben még Molnár próbálkozott felfu­tással. de Ónodi hosszan tette elébe a labdát. A mérkőzés úgy kezdődött, mint az utóbbi időben már több­ször is. A kecskeméti védelem bizonytalankodását kihasználta a vendégcsapat és negyedóra alatt kétgólos előnvt szerzett. Eddig nagyon hasonlított a játék az elő­ző hetek teljesítményéhez. A foly­tatás szerencsére már nem. Amíg Pasek és Ónodi bírták erővel a pálya közepén, jól is játszott a kecskeméti csapat. Az egyenlítés után a helyzetek is megvoltak a győztes gólhoz, de ezt már nem sikerült belőni. Jók: Fiedler, Máté. Egyed, illetve Gór, Ónodi, Koós. Szabó Zoltán Az NB I. B állása 1. DVTK 14 8 3 3 23-11 19 2. Szolnok 14 '6 5 3 19-15 17 3. Budafok 14 5 6 3 19-12 16 4. Olajbányász 14 6 4 4 20-17 16 5. K'KFSE 14 7 2 5 19-17 16 6. B.-csaba 14 6 3 5 15-14 15 7. Kecskemét 14 5 5 4 17-23 15 8. MÁV D. 14 5 4 5 19-15 14 9. Dunaújváros 14 5 4 5 24-23 14 10. Fom'ó 14 5 4 5 14-13 14 11. TWSr’ 14 4 6 4 13-13 14 12. pón/üevőr 14 6 1 7* 24-26 13 13. O-qtv/.-M. 14 4 5 5 13-16 13 14. Szekszárd 14 2 8 4 8-9 12 15. Pn Snart. 14 4 4 6 16-19 12 16. Várpalota 14 4 4 F 11-14 12 17. Eger 14 4 3 7 19-25 11 18. Oroszlány 14 3 3 8 10-22 9 Diósgyőr—Budafok 1:1 Vároalota—Szolnoki mtf 2:0 Olajár)vász sv—MÁV D. (Győr) o-n K om i ó—Debrecen o:n pónyüovőr—Bn. Soartacus 2:1 Kossuth KFSE—Eeer 3:0 B^k^so^i^a—Dunaújváros 0:0 Ganz-MA V A.O—Szekszárd 1 :0 Lábtörés és kiállítások MA: Szegedi VSE—'Kiskunhalasi MEDOSZ 3:1 (1:1) Szeged, 600 néző, vezette: Mé­zes. SZVSE: Bolya — Csigér, Ter­hes, Komjáti — Kovács M.. Róth — Horváth, Szabó, Tóth J. (Oláh), Sándor, V. Tóth. Edző: Rábai László. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász. Barna, Kocsis, Jáger — Rá- di, Tóth — Szőke, Karsai, Oláh, Kiss R. (Varga). Edző: Virágh István. Az SZVSE, az MNK-ban elért sikeren felbuzdulva a szombati bajnoki mérkőzést is a kis mé­retű, salakos pályán rendezte. Az 5. percben Sándor lőtt a kapu elé, majd a másik oldalon Kar­sai addig cselezett, amíg a védők felszabadítottak. Váltakozó me­zőnyjáték után a 30. percben a MEDOSZ szerezte meg a veze­tést. Formás támadás végén Kocsis Jáger elé tolta a labdát, aki mintegy 25 méterről hatalmas gólt ragasztott a felső sarokba. 0:1. Nem sokáig örülhettek a veze­tésnek. Két perc alig telt el, ami­kor V. Tóth beadását Tóth J. 3 méterről a hálóba nyomta. 1:1. A 42. percben sajnálatos bal­eset történt. Rádi és Sándor ug­rottak fel fejelni, majd a szege­di csatár rázuhant a fekvő Rá- dira, akit lábtöréssel szállítottak kórházba. A szünet után enyhe szegedi fölény alakult ki. Az 55. percben a kapura törő V. Tóthot a ke­resztező Barna buktatta. A meg­ítélt 11-est Terhes vágta a háló­ba. 2:1. A 66. percben 10 főre csök­kent a MEDOSZ. Dömény nyúj­tott -lábbal ugrott Sándorba és a játékvezető kiállította. Virágh edző ezután kényszer­cserét hajtott végre. Kiss R. he­lyett Varga ment a pályára és a kapuba állt. A 70. percben Kocsis hatalmas lövését Bolya kitomászta a felső sarokból. Ä 75. percben Varga mentett Sándor elől. A 78. perc­ben újabb balszerencsés gólt ka­pott a MEDOSZ. V. Tóth lövé­sébe Barna oly szerencsétlenül nyúlt bele, hogy lábáról a lab­da a saját kapujába jutott, ön­gól. 3:1. A 88. percben, hazai támadás közben Juhász nagy lendülettel szerelte Sándort és a játékvezető őt is kiállította. A szokatlan talajú és méretű pályán sem játszott a MEDOSZ alárendelt szerepet. Rádi lábtö­rése és Dömény kiállítása ideges hangulatot teremtett és ez befo­lyásolta az eredményt is. Jók: Kovács M., Róth, Szabó, illetve Oláh, Jáger. Szalai László Kedden este 18 órakor kezdődik a kecskeméti városi sportcsarnokban a Csehszlovákia—Bp. Honvéd nemzet­közi férfi kézilabda-mérkőzés. Előtte 17 órakor Kecskeméti úttörő—Garai úttörők fiú mérkőzés. Délelőtt fél 12-kor a Széktói Sta­dionban Bács—Békés serdülő váloga­tott, 13 órakor Bács—Békés ifjúsági válogatott labdarúgó-mérkőzés. Végig biztosan Baja SK—Kecskeméti SC 65:56 (35:22) NB I férfi. Baja, 300 néző. Ve­zette: Pajor, Kardos. BSK: Kovács (14), Csanádi M. (4) — Kubatov (6) — Láng (13), Karácsonyi (20). Csere: Ágfalvi (8), Pék. Edző: Tax Imre. KSC: Kovács T. (18), Pajor — Felföldi (10) — Székedi (4), Tóth Gy. (2). Csere: Farkas (18), Csá- nyi (4). Edző: Guóth Iván. Az első kosarat a kecskemé­tiek dobták, s ezután a bajaiak jászottak jobban. A 8. percben 14:8 volt az állás, a 12. percben már 26:12-re vezetett a BSK. A két csapat között a 15. percben 31:14-nél volt a legnagyobb kü­lönbség. A szünetig valamit ja­vított a KSC. A második játék­Chile a VB 16-os döntőjében A Nemzetközi Labdarúgó Szö­vetség (FIFA) hétfői hivatalos közlése szerint a Chile—Szovjet­unió világbajnoki selejtező szín­helyére vonatkozó tárgyalások nem vezettek eredményre, s mi­vel a Szovjetunió nem hajlandó Chile földjén pályára lépni, a VB szabályzatának 22. paragrafusa értelmében elveszítette jogát a világbajnokságon való szereplés- re. A jelentés alapján az európai 9. és a dél-amerikai 3. csoport győztese közötti mérkőzésből a Szovjetunió kizárásával moszk­vai 0:0-lal Chile jutott a 16-os mezőnybe. (MTI) Kalocsa nyerte az NB III-as megyei rangadót Kalocsai VTSK—Bajai SK 2:1 (2:0) Kalocsa, 500 néző, vezette: Nyári. Sajnos, kalocsai tudósítónk többszöri ígéret dacára ismét cserbenhagyott bennünket, s így a megyei rangadóról nem tu­dunk teljes részletességgel be­számolni. Az alábbiakat sikerült mégis megtudnunk. A 30. perc­ben Vén II. a kalocsaiaknak sze­rezte meg a vezetést, majd a 38L percben egy szöglet után 11-est ítélt a játékvezető, amit Farkas II. értékesített). 2:0. A szünet után a bajai csapat csak szépí­teni tudott. A 73. percben Ke­mény fejelt a hálóba. 2:1. A mérkőzés egyébként eléggé kemény volt és akadt néhány sportszerűtlenség is. A játékveze­tő az első félidőben Bendét (Ka­locsa) küldte le a pályáról, majd a második félidőben Pálmai II. és Bódi (mindkettő Baja) jutott a kiállítás sorsára. Jók: Niezner, Matos, Vén II., Pécsi, illetve Kemény. Bp. Gamma SE—Mezőfi SE 1:1 (1:0) Budapest, 200 néző, vezette: Daruda. Mezőfi SE: Magó — Molnár, Sági, Szabó — Angeli, Meggyesi — Zubornyák, Losonczi, Tóth, Filyó, Bakos (Szegezdi). Edző: Krivy Ottó. Kis méretű, földes pályán ke­rült sor a mérkőzésre. Kezdés után a Gamma vette át a játék irányítását. A 8. percben Magó rosszul futott ki a kapuból és a fölötte átívelt labdát Angeli a gólvonalról rúgta vissza a me­zőnybe. A 14. percben megismét­lődött az előbbi jelenet, de ezút­tal Berkes elhúzta a labdát a ki­futó kapus mellett és megsze­MOM—Kiskőrös 2:1 (0:0) rezte csapatának a vezetést. 1:0. A második félidőben a kecs­kemétiek vették át a kezdemé­nyezést. Angeli irányításával jobbnál jobb támadásokat vezet­tek. Csak a jól védő kapus és a szerencse mentette meg a Gam­ma kapuját a góloktól. A 76. percben Losonczi beívelt labdá­ját Meggyesi fejelte a kapuba. 1:1. Váltakozó mezőnyjáték után a 81. percben gólt rúgtak a ha­zaiak, de a játékvezető nem ad­ta meg, mert szabálytalanul aka­dályozták a kapust védés köz­ben. Á 84. percben Losonczi nagy erejű lövését védte a Gam­ma kapusa. Fekete Ferenc Budapest, Csörsz utca, 200 né­ző, vezette: Bartók. Kiskörös: Csesznák — Bór, Szlovák II., Balogh — Répás, Korozmán, Kállai — Vén, László, Bohács, Labák. Edző: Tóth Gyula. A kemény, földes pálya nem ízlett a kiskőrösieknek, mégis az első félidőben jól tartották ma­gukat. Mezőnyfölényt harcoltak ki, sőt a 20. percben Vén jó helyzetben — már csak a ka­pussal állt szemben — mellégu­rított. A második félidőben esett az iram és a színvonal is. Az 55. percben egy beadásnál Csesz­nák a kapuban ragadt és Balázs 5 méterről fejelt a hálóba. 1:0. A 60. percben megismétlődött az előbbi jelenet, de most Kemény fejelt a hálóba. 2:0. A 75. perc­ben egy előrevágott labdával Szlovák II. ugrott ki és a kapus felett a hálóba lőtt. 2:1. A Kiskőrös a középcsoport leg­gyengébb csapatától szenvedett vereséget. Jók: Korozmán, Répás. Kiskunfélegyházi Vasas—HÓDGÉP SK 0:0 í > ...-jjj..,aí'pr *! &yr ■ n"iiO ób.r StirftóiÉ Kiskunfélegyháza, 300 néző, ta gólra váltani. A 65. percben vezette: Mile. Farkas, Iványi II., Patyi volt a Kkfh. Vasas: Rigó Z. — Don­gó, Sahin, Üjvári I., Horváth — Varga, Szegő (Tímár) — Jernei, Farkas, Patyi, Iványi II. (Fara­gó). Edző: Lantos János. A közönség feszült várakozás­sal tekintett .a bajnokjelölt Kis­kunfélegyháza vendégjátéka elé. Sajnos, csalódottan távozott, mert a HÓDGÉP 90 percig vé­dekezett. Szünet után a Vasas teljesen magához ragadta a kezdeménye­zést, fölényét azonban nem tud­labda útja, de Patyi lövését Bé- kefi ezúttal is menteni tudta. A 77. percben Csaba a 16-oson be­lül kézzel ütötte le a labdát. A megítélt 11-est Iványi II. gyen­gén lőtte a bal sarok felé, és Békefi kivédte. A Vasas az utol­só percekben is szorongatott, de gyámoltalan csatárai képtelenek voltak betalálni a HÓDGÉP ka­pujába. Jók: Dongó, Sahin, Jer­nei, Iványi I. Ifjúsági eredmény: 4:2 a HÓD­GÉP javára. Pálfi József Jánoshalma—Orosházi Dózsa 4:2 (3:1) Jánoshalma, 1000 néző, vezet­te: Czirok. Jánoshalma: Csernák — Pász­tor, Maráczi, Faddi (Szécsi) — Vaszari, Bucsi — Adám. Né­meth, Csermák. Fenyvesi III., Fenyvesi IV. Edző: Zag József. Már a 3. percben a hálóban volt a labda. Bal oldali szöglet után hibázott a védelem és Cser­mák jobbról, külsővel a hálóba nyeste a labdát. 1:0. A 6. perc­ben újabb gólt ért el a hazai csapat. Egy hosszú labdát a vé­dők ismét hibáztak. Fenyvesi. III. rácsapott a labdára és a hálóba lőtte. 2:0. A 10. percben Tímár ügyesen gurított középre és a tisztán álló Cselei szépített. 2:1. A 17. percben Ökrös a 16-oson belül szabálytalanul szerelte Fenyvesi III-at. A 11-est Faddi értékesítette. 3:1. Ezután nagyot esett a játék színvonala, s csak mezőnyjáték folyt a két. 16-os között. A 37. percben Csernák egy kirúgás után feleslegesen szabálytalanko­dott, s ezért a játékvezető 11-est ítélt. (Ki is állíthatta volna a kapust.) A 11-est Kiingert nagy erővel a bal kapufa mellé bom­bázta. A 41. percben Németh (Orosháza) és Pásztor csapott össze. A játékvezető Némethet kiállította. A fordulás után is csak lan­gyos mezőnyjáték folyt. A 78. percben Fenyvesi III-at buktatták. Az újabb 11-est már Fenyvesi III. vágta a hálóba. 4:1. Á 84. percben Halász szépí­tett. 4:2. Jók: Pásztor, Vaszari, illetve Kuriola, Halász, Tímár. Ifjúsági eredmény: 7:2 János­halma javára. vezettek a bajaiak részben ismét a bajaiak kezdtek jobban. A 7. percben 47:30-nál ismét 17 pontos különbséget mu­tatott a tábla. Ezután a kecske­métiek ismét feljöttek. Felföldi egymás után három duplát is dobott és 58:48 lett az eredmény. Innen már felváltva estek a ko­sarak és a végig vezető bajaiak biztosan nyerték a megyei ran­gadót. Jók: Láng, Kovács, Ka­rácsonyi, illetve Kovács T., Far­kas. A junior mérkőzés ered­mény 57:42 a BSK javára. Kecskeméti SC—Videoton 68:55 (32:24) NB I női. Kecskemét, 300 né­ző. Vezette: Szitty, Szamosi. KSC: Zakiján (8), Domokos (9) — Jurászik (6) — Király (22), Holmanné (8). Csere: Makayné (5), Cseniki (6), Táczi-Szabó (2), Bíró (2). Edző: Adamik Ferenc. Az első 10 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 9. percben 16:15-re, a 14. perc­ben már 26:19 arányban vezetett a KSC. A szünet után a 6. perc­ben még csak 38:30 volt az ál­lás. Ezután Király, Zakiján és Holmanné sorra dobta a kosara­kat és a 12. percben már 59:35 arányban vezetett a KSC. A vé­gén szóhoz jutottak a cserejáté­kosok is, de ezzel fogyott a két csapat közti különbség. Végered­ményben mégis biztosan győzött a KSC. Kitűnt: Király, Holman­né, illetve Szentesiné (20) és Sajniné (13). 1