Petőfi Népe, 1973. október (28. évfolyam, 230-255. szám)

1973-10-30 / 254. szám

1973. október 30. • PETŐFI NÉPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN SPORT SPORT SPORT Az NB III-ban csak a Jánoshalma tudott győzni Átjáróház volt a védelem Debreceni VSC—Kecskeméti SC 6:2 (4:0) Ferencváros—Újpesti Dózsa 2:1 (1:0) Megyeri út. 10 000 néző, vezet­te: Petri. A 24. percben Szentmihályi ki­ütött labdáját Branikovits 7 mé­terről lőtte a kapu bal oldalába. 1:0. A 46. nercben Fazekas sza­badrúgásból egyenlített. Az 53. percben Branikovits 8 méterről lőtt a bal felső sarokba. 2:1. Rába ETO—Zalaegerszegi TE 2:1 (0:0) Gvőr. 9000 néző. vezette: Som­lai. Az ETO fölénybe került, nagy erővel rohamozott és megszerezte a győzelmet. Góllövők: Kelémen, Glázer. illetve Pénzes. Csepel—Videoton 2:1 (0:1) Csepel. 3000 néző. vezette: Ta­­polczai. A csepeliek szerencsés győzel­met arattak a Videoton ellen. Góllövők: Bartos. Csordás, illet­ve Kovács J. Salgótarján—Szegedi EOL 1:0 (1:0) Salgótarján. 5000 néző, vezette: Szkokán. A 11. percben Kegye beadását Kovács éles. lapos lövéssel to­vábbította a kapu jobb oldalába. Bp. Honvéd—Haladás VSE 2:0 (1:0) Szombathely. 12 000 néző, ve­zette: Müncz. A 4. percben Pusztai futott el a szélen, elhúzta a labdát Mur­­sits mellett és 15 méterről a jobb sarokba gurított. 1:0. A második félidő eleién Kocsis 20 méteres szabadrúgásból szerezte a Hon­véd második gólját. 2:0. Bp. Vasas—Dorog 3:2 (1:1) Dorog. 8000 néző. vezette: Hé­vízi. Fordulatokban gazdag 9Ö per­cet láthatott a közönség. Góllö­vők: Tóth B.. Földi. Berecz (ön­gól), illetve --Takács. Laczkó. VM Egyetértés—Pécsi MSC 0:0 Szőnyi út. 1500 néző. vezette: Bíróczki. Alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Tatabánya—MTK 1:0 (0:0) Tatabánya. 5000 néző. vezette: Katona. Az MTK kezdett jobban, de 2 kihagyott gólhelyzete megtörte lendületét. A 75. percben Nagy remekül perdítette a labdát Kő­műves elé. aki 26 méterről a bal felső sarokba lőtt,. Az NB I. állása 1. ETO 10 7 2 1 16-10 16 2. Ü. Dózsa 10 7 1 2 20-16 15 3. Honvéd 10 7 — 3 26-10 14 4. FTC 10 6 1 3 16-10 13 5. Tatabánya 10 5 3 2 16-12 13 6. SBTC 10 4 5 1 9-7 13 7. Pécs 10 3 5 2 10-12 11 8. Csepel 10 3 3 4 15-17 9 9. Videoton 10 3 3 4 12-15 9 lö. MTK 10 3 2 5 12-15 8 lil. Vasas 10 2 4 4 11-14 8 12. Szeged 10 3 1 6 13-14 7 13. ZTE 10 2 3 5 8-17 7 14. Haladás 10 1 4 5 8-13 6 15. Egyetértés 10 — 6 4 7-16 6 16. Dorog 10 1 3 6 11-18 5 Kecskemét. 3000 néző. Vezette: Győri. DVSC: Szabó — Sóvágó, Vach­­ter. Lápok — Erzse, Makrai — Torkos. Tóth, Kosa, Vaczlavik, Szojka. Edző: Marosvári Béla. KSC: Hasenauer — Oláh, Ku­rucsai. Kreidli — Diószegi, Kecs­kés — Padlás (Koós a szünetben), Szabó, Kókai. Pasek (Ónodi a szünetben). Molnár. Edző: Dezső­­fi Ferenc. Az első támadást a debrece­niek vezették, majd a másik ol­dalon Padlás próbálkozott előre­töréssel. Diószegi rossz átadása okozott izgalmat, szerencsére Ko­sa kisodródva hibázott. A kecs­keméti csapat támadott valami­vel többet. Az 5. percben Padlás beívelését a kapus rosszul számí­totta ki. de ezt a kecskeméti csa­tárok sem várták és így elúszott a nagy lehetőség. A 8, percben Erzse egy cselgáncsfogással sze­relte Pasekot. A 10. percben újabb nagy helyzet maradt ki­használatlanul. Kókai egy ügyes csellel elment a védők mellett és már csak a kapussal állt szem­ben, de lövés helyett elpattant tőle a labda. A játék általában a két 16-os közt hullámzott. A nálya közeoén azonban egyre inkább a DVSC irányította a játékot, mégis a 17. percben hideg zuhanyként lőtt az első gól. Egv hosszan előrevágott labda gurult a kecskeméti 16-os felé. A kapus kiindult, de aztán megtorpant és nem érte el a labdát. Kosa ott termett és éles szögből az üres kapuba gu­rította. 1:0. (Döbbenetes védelmi hiba volt. Hasenauer arra várt, hogy valaki elrúgja a labdát. A védők azon­ban elengedték, s így lett Kosáé. A szemfüles csatárnak alig volt esélye arra. hogy övé lesz a lab­da, de tovább futott és nekj lett igaza.) A gól után a debreceniek nagy lelkesedéssel játszottak, a kecs­keméti védelem oedie kapkodott és ennek eredményeként a 23. percben újabb védelmi hibából növelte előnyét a DVSC. Egy távolról küldött, teljesen ártalmatlannak látszó labdát Kreidli hazaadott, de rosszul találta el és a háta mögül be­ugró Torkos megszerezte, majd a jobb sarokba gurította. 2:0. Most már teljesen megzavaro­dott a kecskeméti védelem és a következő öt percben szinte min­den támadásból gól lett. A 26. percben Kosa hozta fel a labdát, s mivel nem tudta kinek leadni, mintegy 30 méterről rá­lőtte. A labda a lábak között utat ta­lált, s mire Hasenauer észre­vette, már be is csúszott a jobb alsó sarokba. 3:0. Újabb két perc múlva egy bal­oldali támadásnál Szojka a kapu elé lőtte a labdát. Senki sem tudta elfejelni és a jobb oldalon felfutó Kósr nagy erővel a léc alá bombája. 4:0. A négygólos vezetés után a DVSC kissé lefékezett, ezt azon­ban nem sikerült kihasználni. A szünetben kettős cserét haj­tott végre a kecskeméti csapat. Ónodi beállásával a középpályán a kecskeméti csapat feljavult és a csatársor is mindjárt aktívabb lett. Mindez azonban nem vál­toztatott azon, hogy a védelem továbbra ;s az átjáróház szerepét töltse be. A biztosított védelem­ből gyors kiugrásokkal próbálko­zó debreceni csatárok most is ál­landó gólveszélyt tudtak terem­teni. Az 52. percben Vaczlavik lefutotta Diószegit, csak Hase­nauer menteit bátor kifutással. Az 55. percben Kosa a jobb ol­dalon akadálytalanul futott az alapvonalig. Pontos begurítását Vaczlavik egyből a jobb kapufára lőtte és onnan a labda a hálóba pat­tant. 5:0. (Ez sajnos, tökéletes sakk-matt gól volt. Az egész KSC-védelem­­nek csak a néző szerep jutott.) Ezután elkeseredetten támadott a kecskeméti csapat. Előbb az 58. percben Kurucsai lőtt egvből mellé. Az 59. percben Molnár cselezett a bal oldalon. Lövése kipattant és Koós újból rálőtte és a labdát Lipők a gól­vonalról kézzel hárította. A 11-est ónodi értékesítette. 5:1. A 60. percben Hasenauer men­tett Szojka elől. A 65. nercben Molnár szinte a gólvonalit? cse­lezte magát; mégis kivágták a lövését. A 70. percben szöglet után Kurucsai fejesét a léc alól ütötte ki Szabó. A 85. percben a kecskeméti Szabó balról jól adott be és Ku­rucsai magasra felugorva fe­jelt a hálóba. 5:2. A kezdés után úgy lőtt újabb gólt a DVSC, hogy a labda nem ért kecskeméti lábat. Egy gyors indítás végén Kosa kiugrott és a hálóba bombázott. 6:2. Nem emlékszünk, hogy a kecs­keméti együttes valaha is ilyen rosszul játszott a saját pályáján. Az első. hatalmas védelmi hibáig nem volt különbség a két csapat között sőt a kecskemétiek hibáz­tak el két nagy helyzetet. Utána azután hibát hibára halmozott a védelem, amiben persze az is közrejátszott, hogy a középpálván is nagyon gyenge volt a csapat. A debreceniek — érthetően — hatalmas lelkesedéssel játszottak és a győzelmük ilyen arányban is megérdemelt, hiszen azt a kecskeméti védelem aktív közre­működésével érték el. Egvébként a középpályán kitűnően szervez­ték a játékot és szembetűnő volt, hogy csatáraik menn'dvel gyor­sabbak mint a KSC-védők. A debreceni csapatban Szabó kapus, Vachter. Vaczlavik és Ká­sa játszott kitűnően. A kecske­méti együttesből csak a szünet után beállt Ónodi emelhető ki. Szabó Zoltán Az NB I. B állása 1. DVTK 12 8 1 3 22-10 17 2. Szolnok 12 5 5 2 17-12 15 3. Budafok 12 5 4 3 17-10 14 4. B.-csaba 12 6 2 4 14-12 14 5. KKFSE 12 6 2 4 15-15 14 6. Kecskemét 12 5 4 3 1)5-19 14 7. Olajbányász 12 5 3 4 19-17 13 8. DVSC 12 4 5 3 13-12 13 9. Komló 12 5 2 5 14-13 12 10. Bp. Spart. 12 4 4 4 15-15 12 11. MÁV DAC 12 4 3 5 17-15 11 12. Dunaújváros 12 4 3 5 22-22 11 13. Pénzügyőr 12 5 1 6 20-21 11 14. Szekszárd 12 1 8 3 6-3 10 15. Várpalota 12 3 4 5 9-12 10 16. Ganz-M. 12 3 4 5 11-15 10 17. Eger 12 3 3 6 16-20 9 18. Oroszlány ^ 12 2 2 8 6-20 6 Kossuth KFSE­-Szolnoki MTE 0:0 Békéscsaba—Oroszlány 2:0 Diósgyőr—Olajbányász 1:1 Várpalota—MÁV DAC 1:0 Komló—Ganz-MÄVAG 1:0 Pénzügyőr SE—-Dunaújváros 4:1 Bp. Spartacus—-Eger 3:1 Budafok—Szekszárd 0:0 Nagy küzdelemben vesztett a KTE Gyenge volt a halasi védelem Jánoshalma, 800 néző, vezette: Pádár. Jánoshalma: Csernák — Pász­tor, Maráczi, Szécsi — Ádám, (Meggyesi), Bucsi — Vaszari, Mi­­zser (Faddi), Fenyvesi IV., Feny­vesi III., Csermák.- Edző. Zag József. Kiskunfélegyháza: Rigó Z. (Gu­lyás) — Gulyás (Dongó), Sahin, Horváth — Iványi M., Varga — Szegő, Patyi, Farkas, Iványi L., Rigó I. Edző: Lantos János. Az első percekben sok hibá­val teletűzdelt mezőnyjátékkal telt el. A 8. percben Rigó I. ala­posan megkeverte a jánoshalmi védelmet. Begurításából a berob­banó Patyi hatalmas kapufát lőtt. A 14. percben szabadrúgáshoz ju­tott a Jánoshalma. Fenyvesi III. lövését a kapus kiejtette és Csermák a hálóba fejelte. 1:0. A 20. percben szöglethez jutott a Jánoshalma. Ádám ívelte a ka­pu elé és Maráczi a hálóba fe­jelte. 2:0. A 28. percben Feny­vesi III. visszagurított és Cser­mák lövését alig tudta hárítani a kapus. A kétgólos vezetés, tu­datában a Jánoshalma engedett az iramból és ez felhozta a Va-MOM—Mezőfi SE 1:0 (1:0) Budapest, 200 néző, vezette: Kormány. Mezőfi SE: Magó — Molnár, Ságit, Lévay — Szabó, Meggyes — Losonczí, Angeli, Zubornyák, Fi­­lyó, Némedi. Edző: Krivy Ottó. A hazai csapat szoros ember­fogással védekezett, s időnként durva belemenésekkel tördelték szét a játékot. A sok szabályta­lanság miatt állandóan szólt a játékvezető sípja. A 24. percben szöglet után Losonczí az üres kapu helyett a kapufát találta él. A 31. percben Meggyes hatalmas lövése újból a kapufán csattant. A 43. percben dőlt el a mérkő­zés sorsa. Angeli Laknerhez adta a labdát, aki 20 méterről lőtt. Magó mellre akarta fogni, de ki­csúszott a kezéből és már csak a gólvonalon túl érte utói. 1:0. A 44. percben Szabó és Lévay összefejelt. Mindkettő er lsen vér­zett. Mindketten hatalmas tur-Mátyásföld. 100 néző. Vezette: Urbán. BSK: Péter — Andruskó, Ra­usch, Márity. Laki — Miókovics, Győrfi — Magyar, (Petresevits), Kemény, Bódi (Radics), Pálmai I. Edző: Fekete-Kovács Győző. Eajai támadásokkal kezdődött. Az 5. percben Magyar ügyesen cselezte át magát a védőkön, de nem maradt ereje ahhoz, hogy befejezze az akciót. A 7. percben Magyar a kapufát találta el, majd a visszapattanó labdánál Magyar és Kemény egymást za­varták. A 15. percben Magyar kapott szép labdát Pálmai I-től. de gól­helyzetben elpattant tőle. A 20. percben veszélyes Ikarus táma­dás végén Péter szépen védett. A 27. percben Bencsik indult meg a bajai kapu felé. Rausch elcsú­szott, s így a csatár zavartalanul helyezte a labdát a hálóba. 1:0. A gól után már az Ikarus tá­sast. A félegyháziak erőtlen tá­madásai azonban nem jelentettek komoly veszélyt a kapura. A fordulás után tovább tartott a Vasas enyhe mezőnyfölénye, de a hazaiak ellentámadásai mindig veszélyesebbek voltak. Az 53. percben újabb szöglethez jutott a Jánoshalma. Ádám labdáját most is Maráczi fejelte — a változa­tosság kedvéért — a jobb sarok­ba. 3:0. Az 59. percben Csermák futott el. Begurítására Fenyvesi IV. ér­­•kezett jó ütemben és hatalmas lövése alig kerülte el a kaput. A másik oldalon Iványi L. lövése ment méllé. A 71. percben Fenyvesi III-at Sahin akasztotta. A szabadrúgást Csermák a hálóba fejelte. 4:0. A 73, gereben Sahin szabadrúgá­sa elsuhant a sorfal mellett, de Csernák védett. A 81. percben Fenyvesi III. éles lövése jutott a kapu mellé. A megyei rangadón jó játék alakult ki .A hazai csapat négy fejesgóllal győzött. Jók: Pásztor, Maráczi, Vaszari, Csermák, illet­ve Szegő, Patyi. Madarász Ferenc bánnal folytatták a játékot. A második félidő alig hasonlí­tott a labdarúgásra. A hazai együttes mindent elkövetett az eredmény tartása érdekében. A kemény belemenések egymást ér­ték. Az 54. percben kettős ki­állítás is történt, de a játékve­zető is elvesztette a fejét. A for­dított ítéletek sorát hozta. A 72. percben Losonczí 10 méerről el­kapkodva mellé lőtt. A 78. perc­ben Angeli szabadrúgásból a fel­ső kapufát találta el. A 72. perc­ben Némedit fejelés közben orr­ba rúgták. A játékvezető mégis a Mezőfi ellen ítélt szabadrúgást. Közben a vérző orrú Némedi mondott valamit a játékvezető­nek és kiállították A durva já­ték és a gyenge játékvezetés mellett a kecskemétiek a lelke­sedés hiánya miatt vesztettek. Jók: Sági, Szabó. Molnár. Fekete Freenc madott. A 40. percben egy szeg­let után alig csúszott el a labda a bajai kapu fölött. A 42. percben Magyar—Ke­mény adogatás végén Kemény elől az utolsó pillanatban men­tettek. A második félidő is bajai rohamokkal indult. A 65. perc­ben mégis eldőlt a mérkőzés sor­sa. Márity a 16-oson belül kézzel ütötte le a labdát. (Semmi értel­me nem volt a szabálytalanság­nak.) A 11-est Vígh értékesítet­te. 2:0. A második gól után me­zőnyjáték folyt. Péter védett, egy nagy lövést, majd a 80. és 82. percben Kemény előtt tisztázott kivetődve a kapus. A 85. perc­ben a bajai, a 87. percben az Tkarus kapuja előtt volt tűzijá­ték. Az eredmény azonban már nem változott. A kemény, de sportszerű mérkőzésen a szeren­csésebb hazai csapat nyert. Min­taszerű volt a játékvezetés is. Jók: Márity, Lalii. Borsodi József Szegedi Dózsa—Kecskeméti TE 2:1 (0:1) Debreceni MTE—Kiskunhalasi MEDOSZ 6:2 (2:1) Kalocsai VTSK—Április 4. Vasas 2:2 (2:0) Szeged, 600 néző, vezette: Vi­­dó. Sz. Dózsa: Gilicze-Szalai, Emő­­di, Pécsik, Csanádi — Kisjuhász, Portörő — Pikó, Csömör, t/>res (Csömör) Héger dr. Edző- Zallár Andor. KTE: Varga — Tormási, Franczkó, Virágh, — Komáromi II., Dobó, Kovács — Mányoki, (Komáromi I.), Porhanda, Bán­­hidi, Nagyhegyest (Magyar M.). Edző: Varga Béla. Az első percekben óriási ira­mot diktáltak a hazaiak. A 4. percben Csömör közelről a ka­pufára fejelt, majd Pikó hibázott nagy helyzetben. A 10. percben Mányoki lövését Gilicze csak ök­lözve t'-dta hárítani. A 20. perc­ben Mányoki több védőt átját­szott a 16-osnál azonban felrúg­ták. A szabadrúgást Dobó végez­te el és erős lövése a sorfalról gólba tartott az elmozduló Gili­cze azonban bravúrosan menteni tudott. A 28. percben Kovács tá­voli lövése a védőkről lepattant Porhanda' elé, akit Emődi az utolsó pillanatban szögletre sze­relt. A 32. percben Nagyhegyesi —Porhanda—Bánhidi adogatás után jó helyzetben tisztáztak, a védők. A 34. percben Kisjuhász jó helyzetben a kapu mellé fe­jelt. A 38. percben egy gyors el­lentámadás végén a KTE meg­szerezte a vezetést. Porhanda a jobboldalon kiugratta Bánhidit. aki lefutotta a védőket és a 12 m-ről leadott nagy lövése a ka­pufáról pattant a hálóba. 0:1. Az 57. percben Franczkó biz­tos góltól mentette meg a csa­patát, amikor a gólvonalról rúg­ta ki a labdát. A sorozatos hazai támadások a 65. percben góllá értek. A kaputól 22 m-re Csömör kapla a labdát és hatalmas lö­vése a kapu bal oldalába kötött ki. 1:1. A kiegyenlítő gól a kecs­keméti védelmet egy kicsit meg­zavarta a hazaiakat pedig fellel­kesítette. A 70. percben jobbol­dali kavarodás után Héger dr. középre adott és a jó helyzetben lövő Csömör közelről megszerez­te a vezető gólt. 2:1. A 82. percben Bánhidi a 11-es ponton álló Dobóhoz fejelt, aki óriási helyzetben kapásból a ka­pu fölé lőtt. A hátra levő per­cekben az eddigi védekező KTE teljesen beszorította a hazai csa­patot. A 85. percben Magyar M. lövése a védőkről ment szöglet­re, a 86. percben Bánhidi szög­letét tenyerelte ismét szögletre a kapus. A sorozatos szögletek után a 89. percben Franczkó 10 m-ről leadott hatalmas lövését Gilicze ismét szögletre ütötte. Jók: Pócsik, Csömör, Héger dr., Csömör, illetve Franczkó, Komá­romi L„ Kovács, Bánhidi. Debrecen, 400 néző, vezette: Németh. Debreceni MTE: Gilányi — Puskás (Nagy), Divinyi, Patai III. — Patai I., Fohn — Púja, Ko­vács, Mészáros, Patai II., Szabó III. Edző: Kertész Tamás. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Rádi, Jáger — Kiss, Lévai — Szőke, Kocsis, Karsai, Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. A 10. percben Mészáros a ka­pufát találta el. A 25. percben a baloldalról beívelt labdát Rádi elvétette és Szabó III. közelről a hálóba lőtt. 1:0. A 28. percben Szőke ugrott ki, de a kapusba lőtt. A 32. percben Csermák szögletét Kocsis Oláh elé fejelte, aki egyből a felső sarokba bom­bázott. 1:1. A 35. percben Szőke futott el. Beadása az üresen álló Csermák előtt kicsúszott az alapvonalon. A 40. percben Szabó III. elől ad­dig hátráltak a védők, amíg a szélső nyugodtan a bal sarokba lőtt. 2:1. A szünet után folytatódott a hazaiak fölénye és mindjárt újabb gólt értek el. Patai I. a jobboldalon elesett. A szabadrú­gást Mészáros közelről besodorta. 3:1. Az 51. percben Karsai kö­zelről a kapusba vágta a labdát. Az 53 percben a halasi védők gyűrűjéből Szabó III. a sarokba gurított. 4:1. A 62. percben szépített a ME­DOSZ. Szőke ugrott ki és a 16- oson belül szabálytalanul akasz­tották. A 11-est Kocsis vágta a kapuba. 4:2. A 70. percben Karsai, a 81. percben Csermák hibázott. A 85. percben Kovács cselezett a ha­lasi kapu előtt, majd közelről növelte az eredményt. 5:2. A 86. percben Szabó III. lövését Kiss vágta ki a gólvonalról. A 87. percben, az utolsó hazai szöglet után Pulya visszafejelte a labdát és Mészáros a hálóba vágta. 6:2. A közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a debrecenieknek nem volt szükség különösebb megerőltetésre a fölényes győze­lemhez. A MEDOSZ nagyon gyen­gén játszott és szinte minden gó1 bosszantó védelmi hibából esett: Jók: Puskás, Patai III., Mészáros, illetve Szőke, Oláh. Szalai László NB II. Keleti csoport 1. FÖSPED 11 9 1 1 29-7 19 2. Volán SC 11 7 3 1 25-9 17 3. Bp. Építők 11 7 3 1 24-15 17 4. Szabó SÉ 11 6 2 3 13-8 14 5. Sz. Dózsa 11 6 2 3 19-17 14 6. BVTSK 11 4 3 4 18-19 11 7. DEAC 11 4 2 5 23-20 10 8. DMTE 11 4 2 5 23-20 10 9. Láng 11 4 2 5 15-15 10 10, Cegléd 11 3 4 4 12-17 10 11. III. kér. 11 3 3 5 19-17 9 12. H.-böször. 11 3 2 6 12-19 8 13. Sz. MÁV 11 3 2 & 14-22 8 14. KTE 11 3 2 6 11-20 8 15. SZVSE 11 — 7 4 6-13 7 16L Kiskunhalas 11 2 — 9 10-35 4 Szolnoki MÁV—m. kér. TTVE 2:0 Debreceni HAC—Ceglédi VSE 3:1 Volán SC—Bp. Építők 4:0 H.böszörm.—FÖSPED Szállítók 1:0 Kalocsa, 300 néző, vezette: Szendrő. Kalocsai VTSK: Búzái — Laj­tos, Pécsi, Kapitány L. — Ka­pitány, Schurmann — Farkos II., Gerber, Vén, Bende, Matos. Ed­ző: Petrovics Fereic. Az első félidőben nagyon lel­kesen küzdött és időnként jól is játszott a bevonulások miatt át­szervezett kalocsai csapat. A so­rozatos hazai támadások végén a 20. percben Bende góljával a ve­zetést is megszerezték. 1:0. Vál-KISTEXT—Kiskőrös 4:2 (0:2) Budapest, 400 néző. Vezette: Tóth. Kiskörös: Csesznék — Jenei (Bór), Szlovák II., Balogh — Ré­pás, Polareczki — Sárközi, Szlo­vák I., László, Kállai (Vén), Ko­­rozmón. Edző: Tóth Gy. Bátor támadójátékkal lepte meg a hazaiakat a kiskőrösi csa­pat de a KISTEXT játékát már ebben a játékrészben sok durva­ság jellemezte. A 28. percben Sárközi beadását Korozmán rúg­ta a hálóba. 0:1. A 31. percben Jeneit kíméletlenül térden rúg­ták. Nem Ls tudott tovább ját­szani. A 37. percben Kállait fel­vágták.' A szabadrúgásból László hatalmas gólt lőtt. 0 2. A második félidőben fokozódott a hazaiak durvasága. A 60. perc­tozatos támadásokkal telt el az első félidő. A 41. percben Vén növelte az eredményt. 2:0. A szü­net után a budapesti csaoat vet­te át a játék irányító ;át. Bebi­zonyosodott. hogy a Vasas nem véletlenül áll a táblázat elején. Ebben a játékrészben jobb volt a fővárosi együttes és Bánfi. va­lamint Fekete góljával egyenlí­tett. A csoport egyik bajnokje­löltjével szemben a fiatal kalo­csai csapat így sem keltett csaló­dást. Kitűnt: Pécsi, Vén, Bende. ben Zabari a 16-oson kívül nagy műesést produkált. A játékvezető fi -est ítélt, amit Zabari lőtt a hálóba. 1:2. 68. percben Szemők vagy 5 méteres lesről egyenlített. 2:2. A 75. percben Nagy belefe­jelt Sárközi arcába, s a játékve­zető mindkettőt kiállította. (Sár­közi semmit sem csinált). A 80. percben Fekete ívelt labdáját Csesznék elnézte. 3:2. A 86. perc­ben Zabari újabb műesését is ll­esnek látta a játékvezető. Ezt is Zabari értékesítette. 4:2. A 89. percben Szlovák I-et csúnyán felvágták és a játékvezető most is kettős kiállítást alkalmazott. Csúnya, durvaságokkal tarkí­tott mérkőzésen vesztett a Kis­kőrös. Jók: Szlovák II., Balogh. Biácsi Sándor Jánoshalma—Kiskunfélegyházi Vasas 4:0 (2:0) • Így esett Kurucsai szépítő gólja. Vasas Ikarus—Bajai SK 2:0 (1:0)