Petőfi Népe, 1973. október (28. évfolyam, 230-255. szám)

1973-10-24 / 249. szám

(L5i, »J» -1 *** ?! ■? 1973. Oktober 24. • PETŐFI NÉPE • 7 MA: A labdarúgó MNK megyei dön­tőjére kerül sor Hercegszántón a Hercegszántó—Lakitelek csapatai között. A mérkőzés 13.30-kor kezdődik. Röplabda MNK mérkőzés. Me­­•zöfi SE—Csepel, Kecskemét, Szolnokihegy (Mezőfi sportcsar­nok) 14 órakor. SPORT SPORT SPORT A KSC leány, a Bajai Vízügy fiú csapata jutott tovább a kosárlabda OIK-ban Kosárlabda Bajai SK—Oroszlányi Bányász 72:67 (44:38) NB I férfi. Oroszlány. 200 né­ző. Vezette: Bierendi, Nagy K. Kemény, szoros mérkőzésen győzött a bajai csapat. Ld.: Ka­rácsonyi 35, Kovács 13. Kecskeméti SC—Szigetvári ÁFÉSZ 56:48 (25:22) NB I női. Szigetvár. Vezette: Gergely, Varga. Végig vezetve, biztosan győ­zött a kecskeméti csapat. Ld.: Zakiján 14, Makayné 11, Ki­rály 10. Kecskeméti MFSC—Gyulai SE 80:68 (42:34) NB III. férfi. Kecskemét. Ve­zette : Soltész, Szabó. MFSC: Krizsán (10), Vasvári (19) — Lehoczky (28) — Mikó (17), Kupás (4). Csere: Tóth (2), Vados. Az első félidőben már 16 pont­tal vezetett az MFSC, amikor könnyelműsködni kezdtek. A Gyula felzárkózott, majd szünet után a vezetést is megszerezte. A végén jobban hajrázott az MFSC. Kitűnt: Lehoczky, Vas­vári, Mikó, Kupás. Kecskeméti SC—Szolnoki MÁV 61:40 (32:28) NB III. női. Kecskemét. Ve­zette: Vasvári, Fodor M. A zuhogó eső miatt a 3 perc­től már a Bányai Gimnázium kisméretű termében folytatták a játékot. A KSC a második fél­időben letámadó zónával teljesen megzavarta ellenfelét. NB III. Középcsoport 1. Mezőfi SE 10 e 3 1 26-8 15 2. Apr. 4. vasas 10 6 3 1 19-9 15 3. Ikarus 10 4 6 — 20-11 14 4. Baja 10 5 3 2 15-10 13 5. ÉGSZÖV 10 4 5 1 11-9 13 6. Ganz Villany 10 4 4 2 10-9 12 7. KISTEXT 10( 3* 5 2 22-18 11 8. Postás SE 10 4 3 3 20-18 11 &. ÉRDÉRT 10 3 4 3 22-16 10 10. Gamma 10 4 2 4 17-15 10 11. Bem SE 10 3 2 5 15-17 8 12. Kiskőrös 10 3 2 5 13-17 8 13. Magnezit 10 3 2 5 10-29 8 14. MOM 10 2 3 5 7-16 7 15. Kalocsa 10 li 1 8 1T-35 3 1«. Cs. Papírgyár 10 — 2 8 6-20 2 Délkeleti csoport 1. Orosházi K. 10 7 1 2 21-9 15 2. Apátfalva 10 4 6 — 18-10 14 3. HÖDGÉP 10 6 2 2 19-12 14 4. Szarvas 10 6 1 3 20-6 13 5. Dózsa SE 10 4 5 1 15-7 13 6. Jánoshalma 10 4 4 2 21-10 12 7. Gyula 10 4 4 2 13-14 12 8. B. Agyagipar 10 4 2 4 16-14 10 9. METRIPOND 10 4 1 5 7-11 9 10. Kkfháza 10 4 1 5 10-15 9 11. Sarkad 10 3 2 5 8-18 8 12. Szegedi AK 10 2 3 5 10-14 7 13. Gyoma 10 2 3 5 7-14 7 14. Szentes 10 1 5 4 11-20 7 15. B. MÁV 10 1 3 6 5-16 5 16. Tiszaföldvár 10 2 1 7 11-23 5 Kecskeméten kedden délelőtt a sportcsarnokban rendezték meg a kosárlabda Országos Ifjúsági Kupa megyei döntőjét. A küz­delemben 2 bajai és 1 kecskemé­ti fiú-, 2 kecskeméti és 1 kiskun­félegyházi leánycsapat vett részt. Lányoknál a kecskeméti csapa­tok voltak nyomasztó fölényben, a fiúknál pedig hármas holtver­seny után a Bajai Vízügy lett á győztes és a BSK a második. -Az ÓIK valójában már egy nappal korábban kezdődött, mert a két kecskeméti és a két bajai csapat előzőleg lejátszották az egymás elleni találkozót. A lányoknál a KSC első helye nem volt vitás. A kecskemétiek játéka ugyan kezdetben kissé döcögött a Vasas ellen, de a má­sodik félidőben már nagy volt a fölény. A Sportiskola nagyará­nyú győzelmét a félegyháziak el­len az magyarázaz, hogy a Va­sas ezen a mérkőzésen csak a cseresorát szerepeltette. A fiúknál hallatlanul izgalma­sak voltak a mérkőzések. Az elő­ző napon a BSK — amelyben Kubatov, a bajai NB I-es csa­pat kezdő játékosa is szerepelt — 6 ponttal győzött a Vízügy ellen. Kecskeméten az utolsó másodpercekben a KSC megfor­dította az eredményt és 1 pont­tal verte a BSK-t. A harmadik mérkőzésen viszont a Vízügy le­győzte a kecskemétieket 13 pont­tal és ezzel az egymás elleni eredmény alapján megszerezte az első helyet. A Vízügynek ugyan­is 12 pontos győzelemre volt szüksége a végső sikerhez és ezt még túlteljesítették. Eredmények: LÁNYOK: Kecskeméti SC—Kkfh. Vasas 66:18 (19:14) Ld.: Farkas 15, Maduna 11, il­letve Beliczai 6. K. Sportiskola—Kkfh. Vasas 66:4 (38:1) Ld.: Mohai 14, Kerpesits 12*. Sági 10, illetve Pálinkás'2. Kecskeméti SC—Sportiskola 43:22 (24:7) Ld.’ Bíró 12, Merász 8, illetve Kerpesits 10. Végeredmény: 1. Kecskeméti SC, 2. Kecskeméti Sportiskola, 3. Kiskunfélegyházi Vasas. Csütörtökön — hosszú idő után először — megnyíltak a kecske­méti sportcsarnok kapui is a kosárlabda kedvelői előtt. Ezen a napon NB I-e& női fordulót játszanak és a Kecskeméti SC női csapatának ellenfele a BEAC lesz. A mérkőzés rangadó jellegű, mert az egyetemisták a tábláza-FIÜK: Bajai SK—Bajai Vízügy 51:54 (19:20) Ld.: Kubatov 37, Karkas J. 12, illetve Nyirati 13, Tapodi 11. Kecskeméti SC—Bajai SK 45:44 (21:20) Ld.: Tóth V. 23, Pálvölgyi 9, illetve Kubatov 34, Farkas J. 10. Bajai Vízügy—Kecskeméti SC 56:43 (33:21) Ld.: Nyirati 17, Tapodi 14, il­letve Laczkó 14, Tóth V. 8, Sza­bó 8. Végeredmény: 1. Bajai Vízügy 3 pont (-f- 7 kosárarány) „52.5 Bár­jai SK 3 (+5), 3. KafékeSaé» SC 3 (—12). A megyei döntő alapján az Országos Ifjúsági Kupa területi döntőin megyénket a Kecskeméti SC női és a Bajai Vízügy férfi­csapata képviseli. Somos István tón elég közei' állnak a KSC-hez. A BEAC ellen a kecskemétiek ' mérlege igen kedvező és jó vol­na ezt még tovább javítani. A Kecskeméti SC—BEAC női NB I-es kosárlabda-mérkőzés te­hát csütörtökön 17 órakor kez­dődik a kecskeméti sportcsarnok­ban. Csütörtökön: NB I-es női kosárlabda-mérkőzés Búcsúmérkőzés ,,Eusebio ... Eusebio, a lisszaboni Benfica gólgyárosa Európában ma is a legjobban fizetett sztárok egyi­ke, annak ellenére, hogy már nem csillog régi fényében, nem­egyszer csak lézeng a pályán, s már Csak a nevéből él. Eusebiónak 1969-ben még si­került négy évre szóló, alapo­san „felsrófolt” 250 000 dollárős szerződést kötnie a Benficával. Majd ez év júliusában úgyneve­zett „jutalomjátékot” rendezte­­tett klubjával, amelyre meghív­ták az európai labdarúgás szá­mos .kiválóságát. Miután Eusebio „bezsebelte” a tekintélyes bevé­telt, másnap" kijelentette: „To­vábbi 3—4 évig szeretnék még ját­szani, s minél több dicsőséget szere'ni klubomnak és a portu­gál var gatottnak.” / Euseibo nem szűkölködik anyagiakban, hiszen több bér­háza van Lisszabonban, Barrei­­róban és szülőhazájában, Mo­­zambique-ben. Ezenkívül képvi­selője egy jónevű svéd gépko­­csigyámak. Felesége, a német származású Flora asszony a „pénzügyminisztere”, akinek alá­írása nélkül egyetlen csekket sem válthat be az egyébként bo­hém természetű, a „dolce vita”-t kedvelő férj. Mindezek ellenére Eusebio nagyon jó családapa, aki rajongásig szereti feleségét és két aranyos gyermekét, Carlát és Sandrát. Euseibo utóbbi időben nyúj­tott teljesítményéről a világla­pokban meglehetősen ellentétes híradások láttak napvilágot. Meg­írták, hogy a „fekete párduc”, az 1966-os angliai VB hőse pénzét könnyűvérű nőkre herdálja és családjának már betevő falatra sem jut. Ezzel szemben a tények egé­szen. mást mutatnak. Klubja, a Benficá — mint ismeretes — „utcahosszal”, 101:12-es imponáló gólaránnyal nyerte meg a nyár elején a portugál bajnokságot, s ebből Eusebio egymaga 40 gólt szerzett, amellyel mint Európa legeredményesebb góllövője, az 1973. évi „Aranycipő” jogos vá­rományosa lett. Számára azonban a góllövés, a győzelem mámora, s az jezek nyomában ölébe hulló, mesébe illő prémiumok, csak a játékkal természetesen velejáró múló örömöket jelentették. Egy szép napon klubja elé állt, s követelte, hogy érdemei elismeréséül rendezzenek számá­ra egy olyan „búcsúmérkőzést”, amelyen a világ legismertebb sztárjai szerepelnek. Kijelentet­te: ha kérését nem teljesítik — szögre akasztja stoplis cipőit. .„ A Benfica — mint korábban — ezúttal is térdet hajtott a dé­delgetett sztár követelése előtt, így került sor szeptember 25-én Lisszabonban az „Európa—Világ­­válogatott” fémjelzésű „búcsú­­mérkőzésre, amelyen nem kisebb sztárok, mint Jackie és Bobby Charlton, Netzer, Uwe Seeler, a brazil Paulo Cesar és a holland Kaiser is szerepeltek, s amely potom 100 000 nyugatnémet már­kát hozott Eusebio konyhájára. A lelátó egyik díszpáholyában ott volt Eusebio anyja is, aki Mozambique-ból érkezett és éle­tében először látta fiát játszani, de nem utoljára... Eusebio ugyanis a mérkőzést követő ban­ketten ünnepélyesen bejelentet­te: „Most, 31 évesen, formám csúcsopntján eszem ágában sincs visszavonulni!” ... Az eset alaposan felkavarta a port Eusebio körül. Egész sereg levél érkezett a FIFA-hoz, hogy miért játszik tovább ez a fut­ballista, akinek számára már bú­csújátékot rendeztek? Egyes le­vélírók még hozzátették: „nem íair-play a búcsúmérkőzés jöve­delmét inkasszálni és utána to­vább játszani!” Szigorú intézke­dést követelnek a FIFA részéről, mert vannak olyanok is, akik már háromszor is játszottak bú­csúmérkőzést. Tény, hogy a Benfica a szep­temberben kezdődött őszi for­dulóban sem a portugál bajnok­ságban, sem a nemzetközi po­rondon nem szerepel nevéhez méltóan, amelyhez nem kis mér­tékben járult hozzá Eusebiónak különösen az utóbbi időben nyújtott rendkívüli gyenge telje­sítménye. A Benfica a BEK első fordulójában, a görög bajnok Olympiakosz Piräus ellen Lissza­bonban 0:0-ás döntetlen után, majd annak otthonában keser­vesen, némi szerencsével kiví­vott 1:0-ás győzelmével jutott csak tovább a BEK második for­dulójába, ahol az Ü. Dózsa ellen kell megküzdenie. Időközben a portugál labdarú­gást'újabb „sokk” érte. Nemzeti tizenegyük a Bulgária elleni VB- selejtezőn Lisszabonban 2:2-es döntetlent ért el, mellyel „papí­ron” elbúcsúzott az 1974-es VB- től. Mindezek után felmerül a kérdés: sikerül-e az Ü. Dózsá­nak eredményesen kihasználnia a portugál labdarúgás „lelki krí­zisét”, illetve a Benfica gyenge­­ségi periódusát? Feltámad-e a már „eltemetett” Eusebio? Kérdések, amelyekre csak a szerdai lisszaboni és a novem­ber 7-i budapesti visszavágón kapunk majd — őszintén remél­jük — megnyugtató választ. Somos István A megyei II. osztályban Lakitelek nyerte az Északi csoport rangadóját ÉSZAKI CSOPORT Lakitelek—Dunapataj 4:1 (0:0) Lakitelek. 100 néző. vezette: Baán. Szakadó esőben nem alakult ki jó játék, de a küzdelem rangadó­hoz méltó volt. A 60. percben el­állt az eső és megkezdődött a „gólzápor”. Az első gól a 68. perc­ben esett. A 65. percben 0:0 ál­lásnál a laki teleki Barta 11-est hibázott. Góllövők: Parádi II. 2, Parádi I.. Sütő. illetve Herczeg. Jók: Gangli. Kakó. Parádi II., il­letve Páli. Pavelko. Salac. Ifjúsági eredmény: 7:0 Lakite­lek javára. Solt—MFSC 1:0 (0:0) Kecskemét. MFSC-pálya, 100 néző. vezette: Muszta. Síkos pályán kecskeméti játé­kosok sokat csúszkáltak, a máso­dik félidő eleién lőtt góljával a Solt megnyerte a mérkőzést. Gól­lövő: Vitek. Jók: Vitek. Kara I.. Obornyik, illetve Gulyás, Ko­sárka. Ifjúsági eredmény: 10:2 a Kecs­keméti MFSC javára. Hetényegyháza— Kecskeméti MÁV 1:1 (1:0) Hetényegyháza. 100 néző, ve­zette: Zsömbér. P Vé.gig kiegyensúlyozott játék folyt. A 2. percben Kulman ért el gólt. A 88 percben Tormási II. egyenlített. Jók: Sipka I., Varga, illetve Tormási II. Az ifjúsági mérkőzést elhalasz­tották. Dunavecse— Kiskunhalasi Spartacus 2:0 (2:0) Dunavecse. 200 néző. vezette: Kürtösi. A szemerkélő esőben nagy fö­lényben játszott a hazai csapat, s a két remek gólon kívül még sok helyzetet kihagytak. Góllö­vő: Bíró 2. Jók: Német. Krepsz, Réde. illetve Bezsenvi. Motok, Király. Ifjúsági eredmény: 2:1 Kiskun­halas javára. Kecel—Szánk 2:1 (0:1) Kecel. 100 néző. vezette: Nav­­ratil. Két egyforma képességű csa­pat nagy küzdelmet vívott. A 25. percben Kurucsics a szankiaknak szerzett vezetést. 0:1. A szünet "után Szvetnyik. egyenlített^ majd a 75. percbeh Kisste győztes gólt$ Fs megszerezte. 2:1. Jók': Polgár (a mezőny legjobbja), Ledényi, Zsember. illetve M. Tóth. Feke­te. Kurucsics. Ifjúsági eredmény: 2:0 Kecel javára. Helvécia—Kerekegyháza 3:2 (3:2) Helvécia, 50 néző. vezette: Mi­­kus. A sima helvéciai győzelmet ígé­rő mérkőzést, a gólképes hazai védelemnek sikerült izgalmassá tenni. Góllövők: Zsákai. Kiss, Pongrácz, illetve Pólyák. Benkő. Jók: Német J,. Kiss. Tímár, illet­ve Gogolák. Majzik. Ifjúsági eredmény: 4:2 Kerek­egyháza javára. Ifjúsági eredmény: 3:0 Mada­ras javára. Gara'—Kisszállás 4:1 (2:1) Gara. 150 néző. vezette: Nagy. Kiegyenlített első félidő után nagy fölénybe került a garai csa.­­pat és a helyzetek alapján na­gyobb arányban is győzhetett vol­na. Góllövők: Tényi 2. Zombor­­csevics. Takács, illetve Csincsák. Jók: Osztrogonácz. Tényi, Forrai, illetve Nirovics. Csincsák. Ifjúsági eredmény: 2:1 Gara javára. Szakmár—Csávoly 3:1 (2:0) Csávoly. 50 néző. vezette: Klein. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a vendégcsapat ilyen arány­ban is megérdemelten győzött. A 20. percben Tóth szabadrúgásból szerezte meg a vezetést. 1:0. A 27. percben András II. talált a hálóba. 2:0. A 76. nercben Sze­­kulity szépített. 2:1. Végered­ményt a 79. percben Szalontai állította be. 3:1. Jók: András II., Szalontai. Ifjúsági eredmény: 2:2. Sükösd—Kunbaja 4:1 (1:0) Kunbaja. 150 néző. vezette: Csipák. Csak a szünet után kerekedett felül és támadott többet a ven­dégcsapat és szinte valamennyi gólhelyzetét kihasználta. Góllövő: Cérna. Szabó. Táncsics. Kollár, illetve Komóczki. Jók: Lógó, Sza­bó. Csordás, illetve Latinyák II-, Komoróczki. Ifjúsági eredmény: 14:0 Sükösd javára. Szamuely SE—Bátya 6:5 (3:2) Bátya. 100 néző. vezette: Ba-Gólokban gazdag cérkőzést lát­hatott a közönség. A 75. percben még 5:4 arányban a Bátya veze­tett. A győztes gólt a 88. perc­ben érte el a Szamuely SE. Ki­­-állítva a 74. percben Márta, (Sza­muely SE), utánrúgásért. Góllö­vők: Nyári 3. Kucz 2. Márta, il­letve Hangya 3. Harangozó I., Dupsi. Jók: Nyári. Kucz. illetve Hangya. Ruzsinko. Ifjúsági eredmény: 8:0 a Sza­muely SE javára. Császártöltés—Mélykút 3:0 (2:0) Mélykút. 100 néző. vezette: Ko­csis. **'■ ’ Vákozqios. nagyiramú mérkő­zésen győzött a Császártöltés. A Mélykút két 11-est is elhibázott. Kiállítva a 80. percben Kunszabó (Mélykút). Góllövők: Lei, Török, Györge. Jók: Sungler, Mentus, Riska. illetve Horváth. Nagyvá­radi ' Ifjúsági eredmény: 3:0 Császár­­töltés javára. Bácsbokod—Kinizsi SE 4:0 (1:0) Bácsbokod. 100 néző. vezette: Csonka. Végig nagy fölényben játszott a hazai csapat. Góllövők: Mészá­ros 4. , Ifjúsági eredmény: 6:1 Bacsbo­kod javára. Kiskunfélegyházi Reménység— Apostag 7:2 (1:2) Kiskunfélegyháza. 100 néző, ve­zette: Horváth M. "Egy félidőn át meglepően jól {átszőtt az Aoostag. A szünet utáni zuhogó eső felébresztette a hazaiakat. A 62. percben Gyur­­csov (Apostag) kiállítva. Góllö­vők: Kelemen 3. Kratofill, Sikár, Horváth. Német, -illetve Hunyadi, Szecsődi. Jók: Kelemen. Kratofill, illetve Kiszelv. Szecsődi. Ifjúsági eredmény: 7:0 a Re­ménység javára. Kiskunfélegyházi Vörös Csillag— Tabdi 7:1 (2:0) Kiskunfélegyháza. 100 néző. ve­zette: Nagyczirok. Nagy fölényben játszott a fél­egyházi együttes. Góllövők: He­gedűs 4. Németh 2. Rádi, illetve Judák. Jók: Pallagi. Kovács, He­gedűs. Rádi. illetve B. Kovács. Ifjúsági eredmény: 2:2. DÉLI CSOPORT Katymár—Madaras 1:0 (1:0) Madaras. 100 néző. vezette: ifj. Molnár. Mindkét csapat, sokat támadott, a vendégcsapat szervezettebben védekezett. A gól a 40. percben Kormány lábáról jutott a saját kapujába, öngól: 1:0. Jók: Ba­kos. Birik. illetve Mák. Dunai. A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság állása Északi csoport 1. Lakiteiek 9 7 — 2 22-8 14 2. Dunapataj 9 6 1 2 26-17 13 8. Félegyháza R. 9 5 2 2 27-11 12 4. Dunavecse 9 5 2 2 23-10 12 5. K. MÁV 9 5 2 2 14-6 12 6. Solt 9 4 3 2 19-12 11 7. Hetényegyháza 9 5 3 2 16rl4 U 8. Helvécia 8 4 1 3 16-17 9 9. MFSC 7 4 — 3 16-10 fl 10. KJkfh. V. Cs. 8 3 2 3 15-12 8 11. Kecel 9 3 1 9 14-17 7 12. Szánk 9 3 1 5 17-24 7 13. Kerekegyháza 9 2 2 5 14-24 6 14. Kkh. Spart. 9 2 1 6 11-21 5 15. Tabdi 9 2 — 7 14-36 4 lfl. Apostag 9 1 8 11-39 1 Déli csoport 1. Sükösd 9 9 — — 40-8 18 2. Császártöltés 9 7 1 1 28-13 15 3. Bácsbokod 9 5 3 1 20-5 13 4. Szamuely SB 9 6 1 2 31-17 13 5. Szakmár 9 4 2 3 16-10 10 6. Kinizsi SE 8 5 — 3 17-13 10 7. Gara 9 4 2 3 11-11 19 8. Mélykút 9 * 1 4 12-12 9 9. Katymár 9 4 1 4 17-19 9 10. Csávoly 9 3 2 4 17-19 8 11. Madaras 9 2 3 4 21-21 7 12. Kkh. MÁV a 3 1 4 11-13 7 13. Kisszállás 9 1 3 4 19-29 5 14. Kunbaja 9 2 1 6 12-22 5 15. Bátya 9 — 1 8 9-30 1 16. Kelebia 7 — — 7 2-41 — NB-s tartalékbajnokság KTE II.—Kiskőrös II. 5:0 (4:0) Kiskőrös, vezette: Vágó. Góllövők: Komáromi I. 3, Csur­­ka 2. Ifjúsági eredmény: 0:0. KSC II.—Kalocsai VTSK 5;0 (2:0) Kecskemét. 100 néző. vezette: Nagy. Góllövők: Szabó 2. Kecskés, Csík. Horváth. Bajai SK II.— Kiskunhalasi MiEDOSZ II. 3:0 (0:0) Baja. 100 néző. vezette: Király. Góllövők: Juhász. Barta, Ko­csis. Ifjúsági eredmény: 5:1 a BSK javára. • Tóth Viktor, a kecskemétiek legjobbja tör a kosár felé. • Harc a palánk alatt a Sportiskola—Kkfházi Vasas mérkőzésen.