Petőfi Népe, 1973. október (28. évfolyam, 230-255. szám)

1973-10-16 / 242. szám

1973. október 16. • PETŐFI NÉPE • 7 Honvédelmi Kupa lövészverseny Kecskeméten a Magyar Honvé­delmi Szövetség C-típusú lövész klub.iai vasárnap vettek részt az Építők MSZMP Pártvégrehajtó Bizottsága, az Építők MHSZ-lö­­vészklubja és az MHSZ városi vezetősége által alapított Szalvai Kupa honvédelmi lövészverse­nyen. A 82* versenyző közül a há­rom próba és húsz értékelt lövés után elért eredmények: 1. 9. sz. Volán Lövész Klub 1747 köregy­séggel, 2. BRG 1706 krgy., 3. ZIM 1666 krgy. Egyéni eredmények: Férfiak: 1. Mészáros László 184 krgy. (9. sz. Volán), 2. Szabó Dániel 176 krgy. (BRG), 3. Komáromi Bertalan 176 köregységgel (ZIM). Nők: 1. Lukács Gizella 157 krgy. (BRG). 2. Urbán Anikó 154 krgy. (Volán), 3. Banzsal Ilona 152 krgy. (Volán). Ifjúsági korcsoportban: 1. Zó­lyomi István 168 krgy. (BRG), 2. Kalmás István 164 krgy. (Fém­­. munkás). 3. Homoki Pál 161 krgy. (BRG). A helyezetteket, és a versenyen résztvevőket Ádám Levente a Magyar Sportlövő Szövetség titkára az MHSZ megyei vezető­ség munkatársa köszöntötte. Három már szombaton Kéthetes szünet után szombat —vasárnap folytatják az NB I-es labdarúgó-bajnokságot. A talál­kozók közül hármat már szom­baton lejátszanak: a Tatabánya Kispesten, az Ü. Dózsa Pécsett és a Ferencváros Székesfehérvá­rott vendégszerepei. SPOR1-SPORT-SPORT Újabb bravúros győzelem idegenben Kecskeméti SC—Pénzügyőr 2:1 (1: 0> Bp. Pasaréti út. 3500 néző. Ve­zette: Hévízi. KSC: Winter — Oláh, Kuru­­csai, Herbály — Diószegi, Ónodi (Kiss II. a 74. percben), Botka — Pasek, Koós, (Oskolás az 56. percben), Kókai, Molnár. Edző: Dezsőíi Ferenc. Pénzügyőr: Vörös — Oláh, Zentai, Csekő — Kajtár, Kisházi — Kovács (Matulai a 60. perc­ben), Straub, Harangi, Havasi, Sashegyú. Edző: Miksovszky Zol­tán. A mérkőzés előtt feltűnően nyugodt volt a hangulat a kecs­keméti öltözőben. Dezsőíi edző­nek mindenkihez volt egy-két biztató szava. Nekünk ennyit mondott: — A csapat most jól együtt van és tud küzdeni. Egy döntetlennel elégedett lennék. A salakos pályán a kecskemé­tiek kezdték a játékot. Mindkét csapat feltűnően óvatos volt. El­ső eseményként Pasek ugratta ki Koóst aki azonban magasan fölé bombázott. A 3. percben Sashe­gyi lövése kerülte el a kaput. Az 5. percben Önódi szabadrúgása után kavarodás támadt a Pénz­ügyőr kapuja előtt, végül mégis felszabadítottak. A 7. percben Molnárt az utolsó pillanatban becsúszva szerelték. Ezután többet kezdeményeztek a hazaiak, de a kecskeméti védelem hibátlanul működött. A 17. perc­ben Winter ragyogóan hárította Staub bombáját. A 20. percben szögletet íveltek a kecskemétiek. Ebből még csak újabb szöglet lett. Ezt Ónodi ívelte be. Pasek lőtt és a labda az egyik védőről Molnár elé pat­tant, aki egyből a léc mellett a # Fotóriporterünk a FŐSPED kapujánál hiába várt a gólokra, s így mindössze Bánhidi érvénytelen lesgólját örökítette meg. Jobban játszott a FŐSPED FŐSPED Szállítók—Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Teuschler. FŐSPED: Lanczkor — Kárpáti, Molnár, Gabai — Kiss, Kanyó — Márkus, Major, Csépán, Loson­­czi, Szilágyi (Stefán). Edző: Ker­tész János. KTE: Varga — Tormási, Franczkó, Szabó — Dobó, Ko­máromi II. — Mányoki, Porhan­­-da, Nagyhegyesi, Bánhidi, Magyar M. (Kovács). Edző: Varga Béla. Az első lövést Porhanda küld­te a kapu fölé még az 1. perc­ben, majd a FŐSPED vette át a játék irányítását. Ügyesen ado­gattak a budapesti csatárok, bár '.a kapura nem voltak veszélye­sek. A 7. percben Mányoki lö­vésszerű beadása Kanyó fejéről csúszott a léc fölé, a 11. percben pedig Tormási 40 méterről kül­dött erős lövése zúgott el a léc mellett. A 14 percben egy megismételt partdobás után Major 25 méter­ről váratlanul kapura lőtt és a jól eltalált labda a jobb felső marokban kötött ki. 1:0. (Vargát annyira meglepte a labda, hogy mire megmozdult, már bent is volt a hálóban.) Mezőnyjátékkal folytatódott ez­után a játék és többnyire a ven­­-dégcsapat játékosai adogattak. A KTE csak gyors lefutásokkal pró­bálkozott és néhányszor sikerült is meleg helyzetet teremteni a FŐSPED kapuja előtt, de a na­gyon kemény budapesti védők mégis menteni tudtak. A 3-as számmal játszó Molnárt szinte nem lehetett átjátszani, bár az is igaz, hogy a Szállítók védelme nagyon gyakran nyúlt szabályta­lan eszközökhöz. A 21. percben Csépán hibázott tiszta helyzetben, majd Major rontotta el a hely­zetét. A 31. percben Losonczd lőtt 7 méterről Varga kezébe. A 36. percben Bánhidi lesről lőtt ér­vénytelen gólt. A szünetig nyo­masztó volt a FŐSPED mezőnyfö­lénye. A szünet után előbb a KTE lendült támadásba. A 47. percben Bánhidit az ötös sarkán hátul­ról ellökték, de a játékvezető to­­vábbot intett. (Bánhidit valóban alaposan meglökték hátulról, de a csatár talán túlságosan is „rá­játszott” és az eléggé távol álló játékvezető műesést láthatott.) Az 53. percben Porhanda jó lövését a kapufa segítségével há­rította Lanczkor. Ezután ismét a FŐSPED birtokolta többet a lab­dát. Jól adogattak, mindig akadt üres emberük, de a kaput válto­zatlanul nem veszélyeztették, sőt a ritkább KTE-ellentámadásokból könnyen egyenlíthetett volna ’a kecskeméti csapat. A 63. percben Varga már verve volt, de Loson­­czi az üres kapu helyett az „ég­be” lőtt. A 70. percben Bánhidi mintegy 4—5 méteres előnnyel egyedül tört kapura, de nem tudta há­lóba lőni a labdát. (Bánhidi ta­lán a szezon legnagyobb hely­zetét hagyta ki. Amikor a kapus kifelé indult, megcsúszott és el­esett. £íres volt tehát a kapu, de Bánhidi még közelebb akarta vin­ni, közben oldalt sodródott és Molnár beérte.) Helyzet még ezután is akadt, de a KTE-csatárok ereje is fogy­tán volt. A 79. percben Stefán balról lőtt és a labda a felső kapufán csúszot végig. A 80. percben Stefán beadását Major felugorva fölé fejelte. A 88. percben Stefán pontos beadását Csépán kapásból fölé emelte. Ennél az esetnél is teljesen ver­ve volt a KTE védelme. A mérkőzés legnagyobb részé­ben a FŐSPED játszott fölény­ben. A bajnokság élén álló bu­dapestiek nem játszottak ugyan jól, de így is felülmúlták a kecs­kemétieket. A -helyzeteik alapján rúghattak volna rtiég legalább két gólt. Igaz, a KTE-csatárok is el­­ügyetlenkedték a helyzeteiket, pe­dig volt alkalom az egyenlítésre. Végeredményben az egygólos győzelem megfelelt a játék ké­pének. Kitűnt: Molnár, Kiss, Kanyó, Márkus, illetve: Varga, Franczkó, Mányoki. hálóba lőtte. 1:0. (Okos gól volt. Molnár érezte a kaput és habo­zás nélkül lőtt.). Nagyon rákapcsolt a Pénzügy­őr es beszorult a kecskeméti együttes. Havasi fejelt mellé, majd a 29. percben majdnem újabb gólt lőttek a kecskemétiek. Pasek labdájával Molnár kiug­rott. Lesről szó sem lehetett, de a partjelző másként látta. A 41. percben Kovács rossz hazaadását Kókai elcsípte, de a kapus me­rész lábravetődéssel tisztázott. A második félidő rosszul kez­dődött. Szöglethez jutott a 47. percben a hazai csapat. Kurucsai ment fel fejelni, közben Havasi nagyot lökött rajta. Hévízi sípolt. Mindenki azt hitte, hogy kifelé ítél szabadrúgást, ám a játék­vezető kezezést (!) látott és li­est adott. Sashegyi értékesítette. 1:1. (Meglepő ítélet volt Hévízitől. Még a hazai közönség is nevetett az ajándék 11-esen.) Érthetően ideges lett a hangu­lat a pályán. Az 55. percben egy váratlan hazaadás adott munkát Vörösnek, majd Kókait szerelték, mielőtt lőhetett volna. A másik oldalon Winter remekelt és há­rította Havasi nagy lövését. Ke­ményen védekezett a kecskeméti csapat. A fáradt Ónodi helyére Kiss II. állt be. Az utolsó 10 percben ismét erőre kapott a kecskeméti csapat. A 82. percben Oskolás futott el a bal oldalon. Kókaá kapta közé­pen a labdát. Közben ugyan el­esett, de estében is a hálóba tud­ta rúgni a győztes gólt. 2:1. (Az esetnél Oskolás szerzett nagy érdemeket. Két védőt is ki­cselezett és pontosan adott kö­zépre, ahol Kókai is remek hely­zetfelismerésről tett tanúbizony­ságot.) A mérkőzés végéig már nem történt említésre méltó esemény. A Pénzügyőr képtelen volt újabb rohamokra, a KSC pedig már az eredmény tartására törekedett. A Pénzügyőr a mérkőzés leg­nagyobb részében mezőfölény­ben játszott Akadtak helyzeteik is, de a fegyelmezetten védekező kecskeméti csapat meg tudta aka­dályozni a góllövést. Valójában a kecskemétiek előtt jóval több és nagyobb gól szerzési lehetőség nyí­lott a kevesebb támadásból is. Jók: Winter, Kurucsai, Diószegi, Kókai, Molnár, illetve Oláh, Kaj­tár, Staub. Dr. Mezei István Az NB I. B állása lu DVTK 10 7 • 3 16-9 14 2. Kecskemét 10 5 41 1 13-8 14 2. Olajbányász 10 5 2 3 18-14 12 4. Szolnok 10 4 4 2 15-12 12 5. Budafok 10 4 3 3 14-10 11 G. B.-osaba 10 a Ü 4 12-12 11 7. KKFSE 10 5 1* 4 13-14 11 •8. MÁV dac 10 41 2 4 17-14 10 9. Komló 10 4 2 4 13-10 10 10. Bp. Spartacus 10 3 4 3 11-12 10 11. Dunaújváros io 3 3 4 19-17 9 IS. Pénzügyőr 10 4 1 5 16-18 9 13. DVSC 10 2 5 3 5 3 9 14. Dg er 10 3 2 5 14-1« c 15. Várpalota 10 2 4 4 8-10 8 15. Szekszárd 10 1 e 3 5-7 8 17. Ganz-M. 10 2 4 4 9-14 8 18. Oroszlány 10 2 2 6 5-16 6 Bp . Spartacus—Olajbányász SE 3:2 Eger—Komló Oroszlány—Diósgyőr Szolnoki MTE—Ganz-MAVAG MÁV DAC—Debrecen Kossuth KJFSB—Várpalota Békéscsaba—Szekszárd 2:1 2:0 1:0 5:0 1:0 1:0 A kihagyott helyzetek mérkőzése Volán SC—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:1 (2:1) Kiskunhalas, 500 néző, vezet­te: Bana. Volán SC: Benes — Erdős, Sze­pesi, Rattmann — Földes, Hajdú (Szegeczki), Lutz — Kiss, Né­meth, Török, Bartosik. Edző: Kiss Jenő. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász Rádi, Jáger — Kiss A., Tóth — Szőke (Dobra), Kocsis I., Karsai, Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. Már az első percben Csermák ugrott ki a bal oldalon, de nagy helyzetben elhamarkodottan lőtt és Benes szögletre mentett. A 4. percben Oláh Szepesibe lőtt. Lutz lövése szállt fölé. A 11. percben Csermák ellőtte a labdát a kapu előtt. Utána Szőke, Erdőstől szo­rongatva az oldalhálóba lőtt. A 15. percben nagy védelmi hi­ba előzte meg a Volán gólját. Egy elöreívelt labdánál minden­ki bentragadt, és Németh senki­től sem zavartatva lőtt a bal sa­rokba. 1:0. A 24. percben Lutz lövése a léc mellé szállt. Ezután Kocsis I. átadása után Oláh két csellel becsapta a védőket, és nagy erő­ivel lőtt a hálóba. 1:1. A 35. percben Rádi rossz ha­zaadását Kiss elcsípte és a kapu közepébe gurított. 2:1. A 40. percben Oláh lövése Be­nes lábáról pattant szögletre. A 44. percben nagy tűzijáték a Vo­lán kapujánál. Csermák bombá­ját Benes kiütötte, Oláh lőtt, a kapus ezt is kiütötte, végül Oláh szabadított fel, mert a visszapat­tanó labdát a kapu mellé küldte. 1. FŐSPED 9 8 1 — 26-5 17 2. Bp. Építők 9 7 2 — 23-10 16 3. Volán SC 9 5 3 1 15-8 13 4. Szabó SE 9 6 1 2 ll-5i 18 5. BTVSK 9 4 2 3 16-18 10 G. Sz. Dózsa 9 4 2 3 15-15 10 7. Cegléd 9 3 3 3 111-14 9 8. Üli. kér. 9 3 2 4 18-14 8 9. DEAC 9 3 2 4 18-15 8 10. DMTE 9 3 2 4 12-12 8 11'. Láng 9 3 1 5 13-14 7 12. H. Bocskai 9 2 2 5 10*13 6 13. Szóin. MÁV 9 2 2 5 11-19 6 14. KTTE 9 2 2 5 8-17 6 15. SZVSE 9 — 5 4 4-11 5 16. Kiskunhalas 9 1 — 8 4-27 2 Debreceni EAC—Szegedi Dózsa 4:1 Bp. Építők—Debreceni MTTE 3:1 Vasas Láng—Szegedi VSE 1:0 Ceglédi VSE—Hajdúb. Bocskai 2:0 Békéscsabai VT'SÍK—Hl. kér. 2:1 Szabó Lajos SE^-Szolnoki MÁV 1:0 Négy győzelem az NB III-ban Kiskunfélegyházi Vasas—Sarkadi Kinizsi 1:0 (0:0) Sarkad, 300 néző, vezette: Pó­lyák. Kkfh. Vasas: Rigó Z. — Gu­lyás, Sahin, Horváth — Iványi I., Varga, Dongó — Rigó I., Farkas, Szegő (Jernei), Iványi II. Edző: Lantos János. A szél támogatásával játszó Ki­nizsi SE már a 3. percben gól­helyeztet alakított ki. Sahin el­csúszott, de Lovasi lövését Rigó Z. hárította. A sarkadi együttes hosszú, előrevágott labdákkal kö­zelítette meg a Vasas kapuját, de a kiskunfélegyházi kapus, és a közvetlen védelem jól állta a ro­hamokat. Szünet után megváltozott a játék képe. Mindvégig a Vasas irányította a játékot, de a csa­tároknak nem sikerült az akció­kat góllal befejezni. A 70. perc­ben Gulyás, a jobbhátvéd saját térfeléről indult, négy védőt is kicselezett, s a kapusról vissza­pattanó lövését másodszorra rúg­ta a hálóba. 1:0. A 80. percben szinte megismétlődött a gólt megelőző jelenet, de ekkor Gu­lyás Iványi II-höz gurította a labdát, aki kivárt a lövéssel, s odalett a gólhelyzet. A 85. perc­ben Iványi II. jobb oldali sza­badrúgása a felső kapufáról hagyta el a játékteret. Jók: Rigó Z., Gulyás, Horváth, Varga. Ifjúsági eredmény: 2:2. Pálfi József Jánoshalma—Szarvasi Főiskola Spartacus 2:1 (1:1) Jánoshalma, 1200 néző, vezet­te: Szailer. Jánoshalma: Csernák — Pász­tor, Maráczi, Szécsi, Faddi (Mi­­zser) — Bucsi, Vaszari — Cser­mák, Fenyvesi IV., Németh, Fenyvesi II. Edző: Zag József. Gólhelyzettel kezdődött. Feny­vesi III. lövésszerű beadásába egy védő belenyúlt. A 12. perc­ben Gáli lövése a kapu fölé ment. Ezután Fenyvesi III. sza­badrúgása akadt el a sorfalban. A . 24. percben Oravecz beadását hárította a jánoshalmi védelem. A 27. percben Pásztor lőtt mel­lé. Ezután Lancsa kicselezte a védőket és csak szabálytalanság árán tudták szerelni. A 11-est Brakszatórisz értékesítette. 0 :1. A 36. percben Csermák hagyott ki nagy helyzetet, majd Bucsit aka­dályozták szabálytalanul: A sza­badrúgást Fenyvesi III. a jobb sarokba bombázta. 1:1. A fordulás után Csermák lab­dájával Fenyvesi IV. lemaradt. Csernák védett szépen. Magyar perdített kapura, de Csernák ezt is megfogta. A 86. percben Feny­vesi III. kicselezte már a kapust is, majd középre gurított és Né­meth az üres kapuba rúgta a labdát. 2:1. A hazai közönség jó mérkőzést láthatott és a János­halma megérdemelten győzött. Jók: Szécsi, Bucsi, Fenyvesi III., Csermák, illetve Dorkó, Lancsa, Oravecz, Gálik. Ifjúsági eredmény: 3:1 János­halma javára. Kiskőrösi -Petőfi Spartacus—Bem J. SE 1:0 (0:0) Kiskőrös, 400 néző, vezette: Fehér M. Az első félidőben már nagy lelkesedéssel játszott. a kiskőrösi csapat, de ez a játékrész inkább a két kapu közt hullámzó me­zőnyjátékkal telt el. A legna­gyobb helyzetet a ceglédi Sza­kács hagyta ki, mert közelről a kapu mellé lőtt. A szünet után a kiskőrösiek többet támadtak. A mérkőzést eldöntő gól az 53. percben esett. László szabadrú­gása a sorfalról Kállai elé pat­tant, aki mintegy 25 méterről megcélozta a kaput és a labda a hálóba vágódott. 1:0. Ezután he­ves ceglédi rohamok következ­tek, de a hazai védelem nagyon jól zárt. A 86. percben, ismét Szakácsnak volt helyzete, de a kiskőrösi kapus bravúrosan hárí­totta a csatár lapos lövését. Vég­eredményben a kiskőrösiek lel­kes játékukkal megérdemelten nyerték a találkozót. Kár, hogy csak, kevesen lájták a mérkőzést, mert ilyen lelkesedéssel a to­vábbiakban nemcsak jó eredmé­nyeket érhet el, hanem a'közön­ségét is visszahódíthatja a kis­kőrösi együttes. Mezőfi SE—Magnezit SK 4:0 (1:0) A szünet után a MEDOSZ a Volán térfelén tanyázott. A ven­dégek tartogatták a labdát. Az 58. percben Rattmann szögletre szerelte Kársait. A 60. percben Szőke lövését ütötte ki a kapus. Nagy volt a MEDOSZ nyomása. A 67. percben Oláh közelről lőtt fölé. Az utolsó 20 percben — fő­leg Szőke lecserélése után — megtört a MEDOSZ lendülete. A 80. percben Kiss lövését védte Dömény. A 86. percben ismét Kiss lövését ütötte ki Dömény, majd Karsai egyenlíthetett volna, de hibázott. A MEDOSZ-védők két súlyos hibáját jól használta ki a Volán. A hazaiak nagyon sok helyzetet hibáztak. Jók: Benes, Rattmann, Kiss._ Németh, illetve Juhász, Kiss A., Kocsis I., Oláh. Szalai László NB II. Keleti csoport Kecskemét, 200 néző, vezette: Simon. Mezőfi SE: Magó — Molnár, Szegezdi, Fábián, Janovics —Lo­­sonczi (Mécséi), Filyó, Meggyes — Zsíros II. (Némedi), Zubor­nyák, Bódis. Edző: Krivy Ottó. Kezdés után a Mezőfi. SE vet­te át a játék irányítását. A szé­leken vezetett; támadásaival gyakran okozott zavart az ellen­fél kapujánál. A 12. percben Zubornyák lövése a kapufán csattant. A 18. percben Bódis le­futotta a védőket és a kimozduló kapus fölött a hálóba emelte a labdát 1:0. Továbbra is táma­dott a kecskeméti csapat, de kö­rülményesen játszó csatársora nem tudott gólt lőni. A 62. perc­ben Molnár futott el a jobb ol­dalon, s beívelt labdáját Zubor­nyák fejelte kapura, de a kapus bravúrosan védett. A 64. percben Meggyes kapáslövése az egyik védőn irányt" változtatva került a hálóba. 2:0. A 76. percben Bó­dis lövésszerű beadása védhetet­­lenül vágódott a kapuba. 3:0. A 79. percben Zubornyák hibázott gólhelyzetben. A 86. percben Bó­dis 8 méterről laposan a bal sa­rokba rúgta a labdát. 4:0. Az ak­ciónál Bódis súlyosan megsérült, úgy kellett levinni a pályáról. Jók: Fábián, Meggyes, Filyó, Bó­dis. Fekete Ferenc Bajai SK—ÉGSZÖV MEDOSZ 0:0 Baja, 490 néző. Vezette: Bauer Bajai SK: Péter — Andruska, Rausch, Márity, Laki — Mióko­­vics, Győrfi — Magyar, Kemény, Radics, Páimai II. Edző: Fekete- Kovács Győző. Eseménytelen első tíz perc után a 11. percben Márity lab­dáját Kemény alig fejelte mellé. Ezután folytatódott az unalmas mezőnyjáték. A 33. percben 20 méteres szabadrúgásból Pálmai II. a sorfalba lőtte a labdát, majd amikor visszapattant, má­sodszorra a kapu mellé vágta. A 43. percben Magyar éles szög­ből leadott lövését a kapus köny­­nyen hárította. A 44. percben Postás SE—Kalocsai VTSK 4:1 A mérkőzésről még nem kap­tunk részletes tudósítást, így azt Kisutzki elől Péter önfeláldozó vetődéssel mentett. A második félidő sem bővelkedett esemé­nyekben. A 48. percben Pálmai II. lövését védte szépen a kapus. Az 52. percben Kemény lőtte a sor­falba a szabadrúgást. A 65. perc­ben Kisutzki nagy lövése ment a kapu mellé. A 75. percben Keményt — jó helyzetben — té­vesen állították meg lesen. Vég­eredményben alacsony színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jók: (vagy inkább csak elfogadható teljesít­ményt nyújtottak) Péter, Márity, Miókovics. Borsodi József csak lapunk szerdai számában tudjuk majd közölni. KOSÁRLABDÁBAN KÉT GYŐZELEM, EGY VERESÉG Kecskeméti SC—Pécsi VSK 70:60 (30:30) NB I. férfi. Baja. 200 néző. Ve­zette: Mihalyovszky, Weidinger. KSC: Kovács (11), Tóth (14) — Farkas (20) — Csányi (15). Rusz­­kai (2). Csere: Pajor (8), Felföldi, Székedi. Várszegi, Kovács Sz. Edző: Guóth Iván. Baján játszották a mérkőzést a kecskeméti pálya betiltása miatt. Pálvölgyi dobta az első kosarat, majd a PVSK vezetett. A 3. perc­ben 5:3, a 6. percben 10:6, a 12. percben 20:14 volt az állás a pé­csiek javára. A KSC a 17. perc­ben 24:22-nél szerzett először ve­zetést. majd 30:30 állással zárták a félidőt. A szünet után az 5. percben 40:36 volt a tábla a KSC javára. Innen végig a kecskemé­tiek vezettek 8—10 ponttal és biztosan nyerték meg a mérkő­zést. A kecskeméti csapat a má­sodik félidő alapján rászolgált a győzelemre. Kitűnt: Kovács, Tóth. Csányi. Farkas, illetve Pál­völgyi 28, Rab 13. Ganz-MÁVAG- 72:68 (32:38)-Bajai SK Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Kassai. Szabó II. Bajai SK: Ágfalvi (17), Ko­vács (13) — Kubatov (6) — Ka­rácsonyi (14), Csanádi (2). Csere: Láng (12). Brassói (4), Édző: Tax Imre. Nagyon jól kezdett a bajai csa­pat. Percek alatt 14 pont volt az előnyük. 34:20 volt az állás, ami­kor a MÁVAG egészpályás letá­madással próbálkozott és fokoza­tosan felzárkózott a budapesti csapat. A szünet után ismét a MÁVAG tudott erősíteni. Az ál­lás 40:40-nél lett egyenlő, s in­nen sokáig együtt haladtak a csa­patok. 60:60 után a MÁVAG hir­telen 6 pontos előnyt szerzett és ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. Kitűnt: Ágfalvi, Karácsonyi, Láng, illetve Galamb 21, Új­vári 21. Kecskeméti SC—FŐKÉRT HSC 47:45 (24:28) NB I-es női mérkőzés. Szolnok. 100 néző. Vezette: Herceg, Be­­rendi. KSC: Domokos (10), Zakiján (11). — Jurászik (2) —Makayné (14), Király (8). Csere: Csenki(2), Táczi-Szabó. Hólmanné, Bíró, Bajtai. Edző: Adarrlik Ferenc. Az elején a HSC érvényesítette magassági fölényét.. 8:4, 14:8 volt az állás a budapestiek javára. Továbbra is a fővárosiak ját­szottak fölényben, de szerencsére nagyon nem szakadt le a kecs­keméti csapat. A második fél­időben a 11. percben 36:36-nál egyenlítettek a kecskeméti lá­nyok, majd Domokos két távoli kosarával mindjárt 4 ponttal el is húztak. Ezt még egyenlítette a FŐKÉRT. A 14. percben 46:41-re vezetett a kecskeméti csapat, Nagy taktikai harc kezdődött. A 18. percben a HSC két duplát ért el és 46—45 lett az állás. Ezután Király bedobott egy büntetőt. 47:45. A befejezés előtt 8 másod­perccel ismét két dobáshoz jutott a kecskeméti csapat, de Jurászik mindkettőt elhibázta. Szerencsére a HSC már nem tudott egyenlí­teni. A kecskeméti csapat nagyon lelkesen küzdött. Makayné, Do­mokos és Zakiján játszott jól de Jurászikot is dicséret illeti a ma­gas válogatott játékos, Kárász semlegesítéséért.