Petőfi Népe, 1973. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-04 / 206. szám

1973. szeptember 4. • PETŐFI NÉPE • 7 Ez történt az NB I-ben Ferencváros—Vasas 2:1 (1:0) Budapest, Fáy utca. 17 000 né­ző. vezette: Marton. A 11. percben Kovács rövid fe­jesét Kű szerezte meg. s Albert­hoz játszott, aki ügyesen perdí- tette a sarokba. 1:0. A 62. perc­ben Máté 5 méterről növelte az FTC előnyét. A 87. nercben Vi- dáts szépített a tétovázó ferenc­városi védők között. 2:1. Szegedi EOL—Videoton 3:1 (1:1) Székesfehérvár. 8000 néző, ve­zette: Tapolcai. A 9. percben Karsai jobb ol­dalról beívelt szögletét Wollek fejjel csúsztatta a kapuba. 1:0. A 13. percben Vörös átadását Antal 13 méterről lőtte a sarokba. 1:1. I Az 58. percben Vass be­adását Antal szerezte meg, majd egy csel után 6 méterről a sa­rokba gurította a labdát. 2:1. A 62. percben Szefiiialmi kihasznál­ta a fehérvári győzelem megin­gását és 3:1-re növelte a sze­gediek előnyét. Újpesti Dózsa—Csepel 2:1 (0:1) Csepel, 15 000 néző. vezette: Müncz. A 31. percben Horváth sza­bálytalanul választotta el a lab­dától Buronyit. A megítéli 11-est Szurgent értékesítette. 1:0. A 86. percben az újpestiek javá­ra ítélt 11-est a játékvezető, amit Tóth értékesített. 1:1. Egy perccel később ismét Tóth végezte el a megítélt büntetőt, s ezúttal sem hibázott. 2:1. Dorog—VM. Egyetértés 1:1 (1:0) Dorog, 12 000 néző. vezette: Hámori. A 21. percben Peszeki 25 mé­teres lövése Gubánt érintve Haj­dú fölött hullott a léc alá. 1:0. A 80. percben Siklósi középre- adását'Túrái 8 méterről lőtte a kapuba. 1:1. Kába ETO—Haladás VSE 1:1 (1:1) Szombathely. 15 000 néző, ve­zette: Vízhányó. A 27. percben Glázer beadását Horváth L. kanta és 8 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát. 1:0. A 44. percben Fehérvári be­adását a kivetődő Borbély Bíró elé ütöttte. aki 14 méterrq) a kapu közepébe vágta a labdát. 1:1. Salgótarján—Tatabánya 1:1 (1:1) Tatabánya. 10 000 néző, vezette: Nagy B. A 15. percben Jeck átadását Kajdi kapta, aki a kimozduló Csepecz mellett 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A 22. percben Kőműves és Varga együtt futott a labdára. Mindketten fel­ugrottak, s a labda Varga fe­jéről hullott a jobb alsó sarokba. 1:1. (öngól). MTK—ZTE 0:0 Bp. Hungária krt.. 8000 néző, vezette: Bíróczki. Az MTK támadott többet, de helyzeteit nem tudta kihasználni. Bp. Honvéd—Pécsi MSC 3:0 (1:0) Kispest. 8000 néző. vezette: Szkokán. A 26. percben Kozma elé ke­rült a labda, aki 5 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1:0. Az 52. percben a berobbanó Kocsis 7 méterről a kapu jobb oldalá­ba továbbította a labdát. 2:0. A 77. percben Kocsis Morgóshoz ad­ta a labdát, aki 17 méterről ta­lált a bal sarokba. 3:0. Budapest, Népligeti pálya, 100 néző, vezette: Bacsa. y Bp. Építők: Veróczki — Szeitl, 'Vass, Szőllősi — Menyhárt, Eich — Karéi, Windl (Tamon), Rozs­nyó, Nagy (Kaszás), Budai. Ed­ző : Boívári Ferenc. KTE: Varga — Tormási, Gyor­sa, Franczkó, Virágh — Dobó, Ko­máromi II. — Mányoki, Porhan- da, Bende II.,- Balatoni (Nagyhe- gyesi). Edző: Varga Béla. Az első támadást a KTE vezet­te. Bende II. átadása után Bala­toni a kapufát találta el. A 4. percben Budai veszélyes beívelé­se alig kerülte el a kaput. El­lentámadás végén Komáromi II. veszélyeztetett. Egy perc múlva Balatonit szerelték a kaputól 11 méterre. A 10. percben Mányoki begurítását Balatoni senkiitől sem zavarva 8 méterről lőtte kapu mellé. A 11. percben Porhanda felső sarokba tartó lövését a ka­pus szögletre mentette. A 16. percben Karéi a félpályánál át­játszotta Virághot; s miközben a védők hátráltak a jobbszélső 22 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 1:0. A 21. percben Porhanda egy kapu előtt lepat­tanó labdát lőtt fölé. A 29. perc­ben Mányoki—Balatoni—Porhan­da adogatás után a kapus men­Széktói Stadion, 3000 néző. Ve­zette: Fehér II. Várpalotai Bányász: Palotai — Süke, Csapó II., Janás — Kerkai, Kisbej (Kun a 75. percben) — Mártái, Bertalan, Lakics, Szekér — (Csapó I.), Horváth L. Edző: Terbe Benjamin. Kecskeméti SC: Winter — Oláh, Kurucsai, Herbály — Diószegi, Pasek (Koós a szünetben) — Os- kolás (Padlás a 60. percben), Molnár, Ónodi, Szabó, Kókai. Edző: Dezsőfi Ferenc. Lendületes kecskeméti roha­mokkal kezdődött. A 3. percben Oskolás beadását Szabó Molnár­hoz fejelte, aki ugyancsak fejjel küldte kapura. A labda túljutott a kapuson, de-sajnos a háló te­tejére esett. Winter csak a 10. percben nyúlt először labdához és Lakics tá­voli, de erős lövését húzta le. A 16. percben Ónodi keresztlabdá­ja pontosan az ötösön álló Kókai fejére szállt, de a szélsőt nyom­ták és így nem tudta kapura irányítani. A 21. percben Winter hatalmas kirúgását a várpalotai 16-osnál Molnár elfejelte a kifutó kapus mellett. A labda kapura tartott, de Csapó II. még elérte és szög­letre vágta. Ezután percenként adódtak a nagy helyzetek. A 22. percben Molnár hosszan szöktet­te magát és a kapus fel tudta szedni előle a labdát. A 23. perc­ben Szabó felső sarokba tartó lövését Palotai kiütötte. A 24. percben Molnár hosszú labdáját a jó ütemben kifutó kapus előbb érte el mint Szabó. A 29. perc­ben Ónodi elől mentettek szög­letre az utolsó pillanatban. A ál. percben Oskolás labdájával Kó­kai került lövőhelyzetbe. Saj­nos még egyet cselezett és elvet­ték tőle. A 34. percben Szabó szépen fordult le, a lövés azon­ban a tömörülő védőkbe akadt. A 43. percben Pasek a 16-oson belülre cselezte magát. Ballábas lövése azonban messze elkerülte a kaput. Az utolsó percben egy partjelzői tévedés borzolta fel az idegeket. A szünet után ismét a kecs­kemétiek támadtak. A Pasek helyére beállt Koós két szép lövése kapott tapsot. Gólt azon­ban mégis a vendégcsapat ért el. Az 50, percben szöglethez ju­tott a Várpalota. A beívelt lab­da elszállt a kapu előtt, majd a védők kétszer is röviden szaba­dítottak fel. Lakics elé került a labda és a csatár a lábak között laposan a bal sarokba küldte. 1:0. (Az igazsághoz tartozik, hogy a beívelés után az ötösön Mártái kézzel ütötte le a labdát Herbály elől. Nagy belszerencse, hogy annyi kihagyott kecskeméti hely­zet után a vendégek az első meg­ingást mindjárt ki is használták.) Elkeseredett hazai rohamok következtek. A szerencse azon­ban továbbra is a Várpalotát se­gítette. Az 53. percben Palotai kétszer is lábbal hárított, majd az ügyesen kiforduló Koós jó helyzetben a labda mellé rúgott. A 62. percben Kókai indult meg a bal oldalon. Beadását Sü­ke kézzel ütötte le a 16-oson be­lül. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Szabó sajnos elhibázta. tett a kecskemétiek elől. A 32. percben Gyorsa 40 méteres átadá­sát Porhanda 20 méterről a jobb alsó sarokba rúgta. 1:1. A 38. percben óriási védelmi hiba után szereztek újabb vezetést a hazai­ak. Tormási az 5-ösön kimozduló Varga elől középre gurította a labdát, s a befutó Nagy 2 mé­terről a hálóba lőtt. 2:1. A 44. percben egyenlítési alkalom ma­radt használatlanul, amikor a fel­futó Virágh átjátszotta a védel­met, de nyolc méterről leadott lövését a kapus lábbal mentette. A második félidő KTE-roha- mokkal kezdődött. Az 51. perc­ben Porhanda erős lövését a ka­pus szögletre ütötte. Egy perccel később Bende II. az ötösön lö­vés helyett kivárt, s a védők sze­relni tudták. Ezt követően az Építők az eredmény tartására tö­rekedett, a KTE kezdeményezett, de támadásaiban nem volt átütő erő. A 75. percben Dobó ívelt labdáját Vass a 16-osnál kézzel húzta le a magasból. A szabad­rúgást Porhanda alig lőtte kapu mellé. Az utolsó negyedórában a kecskeméti csapat mindent meg­tett a kiegyenlítésért, az Építők védelme azonban jól zárt. Jók: Veróczki, Szőllősi, Karéi, illetve Varga, Gvorsa, Dobó, Porhanda. Berki Zoltán (Szabó nagy erővel rúgta meg a labdát a bal sarok felé, de nem helyezte eléggé és Palotai is oda­vetődött, s meg is fogta.) A kihagyott nagy egyenlítési lehetőség — mint az ilyenkor már lenni szokott — felhozta a vendégeket. A 67. percben Már­tái kicselezte Kurucsait. Lövését Winter nagy bravúrral kiütötte. A másik oldalon tovább folyt az elkeseredett harc az egyenlítésért, de úgy látszott, hogy nem sike­rül bevenni Palotai kapuját. A 70. percben Szabó lövése egy védőn irányt változtatva pat­tant a léc mellé. A 77. percben Szabó fordulásból küldött lövése messze fölé ment. A 78. percben Mártái labdája Kurucsai lábáról, a kifutó Winter fölött szögletre pattant. A KSC-csatárok még nem ad­ták fel. A 85. percben Koós a jobboldalról, az oldalvonal mel­lől a kapu elé ívelt. Igazi kapuscsemege volt ez a labda, s Palotai fel is ugrott, de a labda mellé ütött és Szabó akadálytalanul fejelt a hálóba. 1:1. (A gól — ez nem vitás — az egyébként bravúrosan védő Pa­lotai durva hibájából született, Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Balogh. Békéscsaba: Kovács — Harma­ti, Laczó, Lukoviczki — Zahorán, Bodó — Varga M., Szász, Varga B., Lipták, Bunda. Edző: Sülé István. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Rád!, Kiss R. (Kiss L.), So­mogyi, Tóth, Szőke (Udvari), Lé­vai, Karsai, Oláh, Csermák. Ed­ző: Virágh István. Nagy lendülettel kezdett a Bé­késcsaba és a halasi védelem kétszer is hibázott. Zahorán ta­lált a hálóba, majd néhány perc múlva 18 méteres szabadrúgásból ismét Zahorán volt eredményes és már 2:0 arányban vezetett a hazai együttes. A 37. percben to­vább növelte előnyét a VTSK. Szász szögletét Lipták Varga B- hoz továbbította, aki 5 méterről a hálóba emelt. 3:0. A 43. percben Tóth szabadrú­gásból Lévai elé gurított, aki lőtt is, de Kovács védeni tudott. A 49. percben 11-esből újabb gólt ért el a Békéscsaba. Rádi becsúszva akart szerelni és Var­ga B. átesett a lábán. A büntetőt Zahorán a jobb sarokba vágta. 4:0. Az 56. percben Csermák lövése Harmatiról pattant a léc fölé. A 60. percben Kiss R-t Varga M. de ha Szabó nem küzd olyan akarással és nem ugrik fel re­ménytelennek látszó helyzetben is fejelni, így sem lett volna egyenlítés.) Az utolsó öt percben egyka-. púra játszott a KSC. Helyzet is akadt, de az idő már sajnos rö­vid volt egy újabb gólhoz. Az első félidőben a kecskemé­ti csapat akár 2—3 gólt is lőhe­tett volna. A helyzetek azonban kimaradtak és a várpalotai gól után érthetően idegesebb lett a hangulat és kapkodóbb a játék. Sajnos kimaradt a 11-es is, pedig ez fordulópontot jelenthetett vol­na. A végén aztán — annyi nagy helyzet után — még mi örültünk a döntetlennek. A KSC-ből csak Herbály, Dió­szegi és a szünet után Ónodi játszott jól. A többieknél csak az akarás, a küzdőszellem di­csérhető, mert egyébként sajnos semmi sem sikerült. A Várpalotában Palotai a gól­nak látszó lövések sorozatát há­rította, mégis egyetlen hibája a csapat egyik pontjába került. Csapó II., Kisbej és Mártái vol­tak az együttes legjobbjai. Szabó Zoltán fejbe rúgta úgy, hogy a játékos­nak hosszan felrepedt a homloka. Kórházba szállították és úgy kel­lett összevarrni a fejét. A vétkes csabai játékos még figyelmezte­tést sem kapott, pedig a nyilván­való szándékosság sem vitatható. A 63. percben Zahorán szabadrú­gása pattant visza a kapufáról. A 69. percben Csermák' lövését védte Kovács. A 78. percben Oláh—Udvani adogatás után Oláh találta el a felső kapufát. A 80. percben Juhász és Lipták ütközött. Még szabálytalanság sem történt, de a játékvezető Juhászt kiállította. A 83. percben kavarodás tá­madt a MEDOSZ kapuja előtt Szász a földön maradt és a já­tékvezető sípolt, majd Csermákot egy megjegyzése miatt kiállítot­ta. A mérkőzés végéig a 9 főre csök­kent halasi csapat csak védeke- kett. A két csatársor közti kü­lönbség volt a döntő. A VTSK rendkívül durva, erőszakos já­tékát (Ezt játszották egy héttel korábban Kecskeméten is, elkép­zelhető, hogy otthonukban mi­lyen lehetett. Szerk.) a gyenge játékvezető elnézte. Jók: Luko- viczki, Zahorán, Harmati, Varga B., Bodó, illetve Rádi. Lévai Oláh. Árvái Mihály Számunkra vasárnap kezdődött az úszó-, vízilabda-, műugró- és műúszó-világbajnokság belgrádi küzdelemsorozata. Vízilabdázóink ugyanis tegnap szálltak vízbe elő­ször. annak ellenére, hogy már szombaton jó néhány mérkőzést lejátszottak. Csapatunk aránylag könnyedén győzte le Spanyolor­szág együttesét. Magyarország—Spanyolország 7:3 (2=0, 2:1, 1:1, 2:1) Tasmajdan uszoda, 2000 néző, vezette: Ivkovics (jugoszláv). Vízilabdázóink biztató rajtja Budapest, 200 néző. Vezette: Nagy J. Bajai SK: Péter — Andruskó, Rausch, Márity, Viszmeg — Mió- kovics. Laki — Magyar, Kemény, Pálmai II. Pálmai I. Edző: Feke­te Kovács Győző. A 10. percben Pataki távoli lö­vése védhetetlenül vágódott Pé­ter hálójába. 1:0. A 16. percben Pálmai II. 20 méterről nagy eólt lőtt. 1=1. A 21. percben Pálmai II. üresen kapta a labdát. Megpró­bálta a kapuson átemelni, de ez nem sikerült. A bajaiak többet támadtak, de a középpályások nem zárkóztak fel a támadáshoz és nem volt folyamatos a játék. A 30. percben Pálmai II. lövését a felső sarokból ütötte ki a ka­pus. A 42. percben Pálmai II. lö­vését a kapus kiütötte és Kemény a hálóba vágta. 1:2. Bp., Népfürdő utca, 100 néző. Vezette: Tóth M. Kiskőrös: Ba — Bőr (Izsák), Répás, Balogh, Fábián — Pola- reczki, Sárközi, Kállai II. — Slo- vák I., Bartek, Jenei. Edző: Tóth Gyula. A Kamarás, Marozsi és T'u- schigerrel megerősített hazai csapat a kezdés után lerohanta a kiskőrösieket. A 2. percben a 16-os oldalvonalánál Balogh sza­bálytalankodott. A szabadrúgás­Jánoshalma—Szegedi AK 0:0 Jánoshalma, 1000 néző, vezet­te: Balda. Jánoshalma: Csernák — Varga (Meggyesi), Maráczi, Szécsi, — Vaszari, (Pásztor), Ádám — Cser­mák, Németh, Faddi, Fenyvesi III., Fenyvesi IV. Edző: Zag Jó­zsef. Ideális labdarúgóidőben az el­ső nyolc percben nem volt gól­helyzet. Változatos játék folyt ezután, rengeteg átadási hibával. A 23. percben Ádám mellé lőtt. Kemény lett a játék és a játék­vezető lett a főszereplő. Renge­teget fújt és teljesen széttördelte után az úszók ma kezdik el a versenyzést. Mindenkinek már az előfutamok során teljes erőbedo­bással kell versenyeznie, mert középfutamok nem lesznek, ás a legjobb nyolc időeredményt elérő versenyző jut a döntőbe. A műugrásban és a műúszás­ban már javában tartanak a küz­delmek — magyar résztvevők nél­kül. Sőt, műúszásban már az első aranyérem is gazdára talált. Tu­lajdonosa Teresa Anderson (Egye­sült Államok) 120, 460 az egyéni műúszásban. Alig kezdődött a második fél­idő, a 46. percben Pataki kiugrott és 8 méterről egyenlített. 2:2. A 49. percben Pataki szabadrúgás­ból lőtt labdáját Péter kiütötte, de ismét Pataki kapta és a háló­ba vágta. 3:2. A 60. percben Ke­mény egyenlített. 3:3. A 62. perc­ben szöglet után Rausch ugrott fel fejelni. Közben nagyot löktek rajta és fejéről a saját kapujába pattant a labda. 4:3. A játékve­zető megadta a nyilvánvalóan szabálytalan gólt. Nem -így vi­szont a 90. percben, amikor bajai szöglet után Márity a hálóba fe­jelt. A játékvezető azonban állí­tólag Pálmai II-nél szabálytalan­ságot látott és érvénytelenítette a gólt. A döntetlen pedig igazságo­sabb lett volna. Jók: Péter, Má­rity. Kemény. Pálmai II. hoz későn álltak fel és Jakabnak könnyű volt a kiapuba juttatni. 1:0. A 20. percben Jakab került gólhelyzetbe, de 5 méterről kapu­fát lőtt. Ezutáh mezőnyjáték folyt, gól­helyzet nélkül. A második félidő­ben az 55. percben volt az egyet­len esemény. Tuschángert a 16-os­nál szabálytalanul szerelték. A 11-est fölé lőtték. Ezután végig alacsony színvonalú, unalmas já­ték folyt. Jók: Répás, Polareczki. a játékot. A fordulás után az el­ső öt percben élénk volt a játék. A Jánoshalma szinte a kapujá­hoz szegezte ellenfelét. Csermák Németh és Fenyvesi III. hagyott ki gólhelyzetet. Közben egyre nőtt az elégedetlenség a játék­vezető iránt. A 67. percben Bal­da rövid időre beszüntette a já­tékot, mert kórusban sértegették. A mérkőzés végeredményben alacsony színvonalú volt és egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jók: Szécsi, Varga, Maráczi. Ifjúsági eredmény: 2:0 a SZAK javára. Madarász Ferenc SPORT SPORT SPORT Kimaradtak a nagy helyzetek Várpalotai Bányász—Kecskeméti SC 1:1 (0:0) • Ez volt az első nagy kecskeméti helyzet. Molnár fejese a háló te­tejére esett. Ez viszont az öröm pillanata. Csapó II. és a hibázó Palotai búsan néz a hálóban táncoló labda után. Biztató rajt a vízilabdában Csak a Kalocsai VTSK győzött Kalocsai VTSK—MOM 4:0 (3:0) Kalocsa, 1300 néző. Vezette: Endes. Kalocsai VTSK: Niezner —Ko­vács, Gábor, Lajtos — Pécsi, Szarvas — Illés (Farkas I.), Vén (Bende). Farkas II., Gerber, Ma- tos. Edző: Petrovics Ferenc. A két csapat még soha nem játszott egymás ellen. Az első 20 percben nem volt komoly gól­helyzet. A 21. percben Vén unta meg a tétlenséget. Hatalmas lö­vését Grábel a felső sarokból ütötte szögletre. A beívelt szög­letből Vén csukafejessel juttatta a labdát a hálóba. 1:0. A 26. perc­Mezőfi SE—Ganz Villany 2:2 (1:1) ben Illés szerezte meg a labdát. Hiába lökdösték. mégis a jobb sarokba lőtte. 2:0. Ezután Ger- bert a nyakánál fogva húzták vissza. A szabadrúgást Matos mellé lőtte. A 41. percben Matos 25 méterről kapásból hatalmas gólt lőtt. 3:0. A szünet után a MOM védeke­zésre állt be. A 72. percben Ma­tos észrevette, hogy a kapus kint áll. Mintegy 40 méterről a háló­ba ívelt. 4:0. A 87. percben 11-es- hez jutott a MOM. A büntetőt Niezner kiütötte. Budapest, Marczibányi téri pá­lya, 100 néző, vezette: Gecsei. Mezöfi SE: Magó — Molnár, Szegezdi. Janovics — Fábián, Angeli — Magyar, Zsíros I., Lo- sonczi, (Tóth), Filyó, Bódis. Ed­ző: Krivy Ottó. Váltakozó támadásokkal telt el az első negyedóra. A 15. perc­ben egy baloldali támadás végén Bódis védhetetlen gólt lőtt. 1:0. Ezt követően nagy küzdelem folyt a pályán. Mindkét kapu többször forgott veszélyben. A 40. percben Szalai 30 méteres lö­vése az egyik védőn irányt vál­toztatva vágódott a hálóba. 1:1. A félidő hátralevő része mezőny­játékkal telt el. Szünet után folytatódott a küzdelem a győzelem megszerzé­séért. A 72. percben Angeh rek­lamálásáért 25 méterről szabad­rúgást ítélt a játékvezető. A he­gurított labdát Bertók, a lábak között rúgta a hálóba, 1:2. A gól után a Mezőfi SE kezdeménye­zett többet. A 78. percben Zsíros élesen beadott szögletét Magyar a hálóba fejelte. 2:2. A 82. perc­ben Zsíros- szöktetésével Tóth iramodott meg a kapu felé, de a lövés pillanatában felvágták a büntetőterületen belül. A játék­vezető sípja azonban néma ma­radt. A nagyirarpú, küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Szegezdi, Magó, Magyar, Angeli. Fekete Ferenc Gyulai SE—Kiskunfélegyházi Vasas 3:0 (3:0) Gyula, 800 néző, vezette: Kor­mányos. Kkfh. Vasas: Gulyás — Dongó, Sahin (Táj ti) — Lantos, Fricska (Jenei) — Varga, Iványi, Patyi, Pajtás, Szegő, Rigó. Edző: Lantos János. Gyulai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Egyelőre a félegy­házi védelem jól zárt. A 22. perc­ben Patyit buktatták a gyulai 16- oson belül, de a büntető elma­radt. A 28. percben Gulyás ki­ütött labdája a kaputól 14 mé­terre levő Sasshoz került, aki kapásból a bal felső sarokba ta­lált. 1:0. Három perccel később Rigó labdájával Szegő futott el, aki már 6 méterre volt a kapu­tól, de lövés helyett visszafelé cselezett, s elvesztette a labdát. A 35. percben Gulyás hárította Sass fejesét, de öt perccel később Tóth kicselezte a védőket és la­posan a jobb sarokba lőtt. 2:0. A 45. percben Gulyás kiütött lab­dája Sass elé került, aki ezúttal sem hibázott. 3:0. Szünet után a korábban meg­sérült Sahin helyére Iványi hú­zódott hátra. Az ő posztját pe­dig Tajti foglalta el. Ebben a játékrészben mindkét együttes­nek több helyzete akadt. Sajnos a Vasasnak ezúttal igen gyengén ment a játék, pedig a Gyulai SE nem képvisel az átlagosnál jobb játékerőt. A Vasasban Iványi ját­szott jól, de a szünet után be­állt Tajti is a várakozásnak meg­felelően szerepelt. Ifjúsági eredmény :2:1a Gyu­lai SE javára. Pálfi József Április 4 Vasas.—Bajai SK 4:3 (1:2) Egyenrangú ellenfél volt a KTE Bp. Építők—Kecskeméti TE 2:1 (2:1) A csatársorok közti különbség döntött Békéscsabai VTSK—Kiskunhalasi MEDOSZ 4:0 (3:0) ÉRDÉRT MEDOSZ—Kiskőrösi Petőfi Spartacus 1:0 (1:0)