Petőfi Népe, 1973. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-19 / 219. szám

1973. szeptember 19. C PETŐFI NEPE • 7 Földi Imre negyedik Benedeket kizárták SPORT-SPORT-SPORT Győzelem a könnyelműsködések ellenére is Három csapat még nem vesztett, négy még nem szerzett pontot a megyei II. osztályban v Vil cuba/73 Havannában a légsúlyúak küzdelmével folytatódott a súly­emelő világbajnokság. Földi Im­re, sajnos, öit kilóval elmaradt legjobb teljesítményétől, de így is értékes hét pontot szerzett a magyar csapatnak. A szakítás­ban 110, és lökésben 137,5 is negyedik lett. Az összetett ver­seny eszerint így alakult: Vi­lágbajnok: Atanasz Kirov (Bul­gária) 257,5 (110, 147,5).'Üj vi­lágcsúcs. A régi az iráni Nassiri nevéhez fűződik, 225 kg-os tel­jesítményét 1971-ben érte el. 2. Todorov (Bulgária). 255 (112,5, 142,5), 3. Miki (Japán) 255 (117,5, 1375), 4. Földi Imre (Magyaror­szág) 247,5 (110, 137,5). A légsúlyúak versenye után így alakult az országok közötti pontverseny állása: 1. Magyar- ország 22, 2. Bulgária 21, 3. Irán 15 ponttal. Hétfőn a késő esti órákban került sor a pehelysúlyúnk ver­senyére, amelyben Benedek Já­nos révén voltunk érdekeltek. Versenyzőnk nagyszerűen kez­dett a szakításban, s 120 kg-os teljesítménnyel az első helyre került. A lökésgyakorlatok meg­kezdéséig az edzőteremben me­legített. Sajnos, túl sokáig, mert a szabály szerinti várakozási idő is letelt, mire bement a ver­seny színhelyére. így kizárták a további küzdelmekből. Negyedik helyen a modellezők Szeptember 15-én és 16-án rendezték meg az MHSZ békés­csabai repülőtérén a Kőrös Ku- | pa keretében- a- Repülőmodellek 1 Országos Szabadonrepülö Baj­nokság harmadik, döntő forduló­ját. Megyénket az MHSZ Kis­kunfélegyházi Modellező Klub­jának tizenhárom főből álló csa­pata képviselte. Az első két forduló alapján Horváth János és Szabó László országos keret­tagok az élmezőnyben foglaltak helyet. A kétnapos, öt startból álló verseny után Horváth Já­nos a döntőbe jutott, ahol a start végrehajtása után az idő­zítőórák meghibásodása miatt a második helyre szorult. A 23 csapat közül megyénk verseny­zői az előkelő negyedik helyet szerezték meg. Kecskeméti SC— Ózdvidéki Bányász 3:0 (2, 11. 5) NB I-es férfi rönlabdamérkő- zés. Városi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Szele D. KSC: Kocsis, Gonyári, Kele­men — Szekeres. Mizsei, Hege­dűs Z. Csere: Szabó I.. Tirpák, Pápai, Hegedűs S. Edző: Dunszt Fwenc. Ózd: Bobcsák, Kovács, Fodor — Halmai. Veres. Fürjes. Csere: Nagy. Papliczki. Az első játszmában 1:2 után játékba lendült a KSC és ebben a játékrészbe több pontot nem is ért el a vendégcsapat. Az egész játszma mindössze 12 percig tar­tott. A második játszmában jött a szokásos könnvelműség. Az Ózd szárnyakat kapott és 6:1, majd 7:3 arányban vezetett a vendégegyüttes. Csak ezután si­került valahogy rendezni a so­rokat. de 11:7-es kecskeméti ve­zetés után újabb könnvelműskö- dés következett és 11:11 lett az eredmény. Ezután már összeszed­te magát a KSC és két perc alatt meg is nyerték a játszmát. A harmadik játszmában is így kezdődött. Az Ózd vezetett 3:1- re. Dunszt edző cserélt és most már végig jól játszott a csapat. A kecskeméti csaóat ütőerőben messze felülmúlta ellenfelét, de könnyelműsködésben is elől jár­tak. Jók: Hegedűs Z„ Konyári, Szekeres. Kocsis, illetve: Veres, Fürjes. Fodor. A sorsolás szeszélve folytán nehéz sorozat, előtt áll a KSC röplabdacsapata. Szerdán Buda­pesten a Vasas ellen, va­sárnap pedig Zalaegerszegen a ZTE ellen kell helyt állni. Ezzel pedig még nincs vége, mert szeptember 26-án (szerdán) ismét itthon a MALÉV, és 29-én Szé­kesfehérváron a Volán lesz az el­lenfél. Rövid két hét leforgása alatt tehát 5 nehéz mérkőzést kell lejátszani. Ebből az ötből egyet már sikerrel zártak a kecs­kemétiek és a soron következő négyből még kettőt lehetne nyer­ni a papírforma! szerint. Ez már nagy lépés lenne a biztos bent- maradáshoz. de az is igaz, hogy csak a szokásos könnvelműskö- dés nélkül sikerülhet. Dunaújvárosi Kohász— Kecskeméti Építők 3:1 (—14, 13. 14. 13) NB II. férfi. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Gvenes. K. Építők: Csonka, Nyilas, Asztalos — Pereszta. Kecskemé­ti, Nyúl. Csere: Sóber II.. Sin- kovics. Edző: Kecskeméti János. Az elsőt megnyerték, majd va- lemennyi játszmában 13-ig az Építők vezetett1, s a hajrában mindig a nyugodtabb vendégcsa­pat javára dőlt el a játszma. Az Építők legnagyobb baja, hogy nincsenek megfelelő cserejátéko­sai. Jók: Nvúl. Asztalos. V Mezőfi SE—Vegyszer SE 3:0 (6, 9. 9) NB II. férfimérkőzés. Buda­pest. Mezőfi SE: Tövis. Garzó, Ma- czák — Váczi. Remmel, Sóber. Csere: Orenstein. B. Szabó. Edző: Galamb István. A Mezőfi SE sokkal jobban MA: LABDARÚGÁS ' Szerdán délután kerül sor a labda­rúgó MNK második megyei forduló­jára a következő párosításban: £r- sekcsanád—Kiskunhalasi MEDOSZ, Érsekcsanád 15 óra, Kunszentmiklós— KTE, Kunszentmiklós, 15 óra, Gábor A. SE—Kiskunfélegyházi Vasas, Kis­kunhalas, 15 óra, Madaras—Jánoshal­ma, Madaras, 15 óra, Bácsbokod—Ba­jai SK. Bácsbokod, 15 óra, Fájsz—Kis­kőrösi Petőfi Spartacus, Fájsz, 15 óra, Kiskunmajsa—Mezőfi SE, Kiskunmaj- sa, 15 óra, Lakitelek—K. Fémmunkás, Lgkitejeft, ,(5,. óra, .Sükös<j—Tompa,,, Sükösd. 15 • óra. Hercegszántó—Bács- alMs. fteW#íszáMSr Í5 'őft>. Vaskút, Dávod, 15 óra. Homokmégy— Hajós, Homokmégy, 15 óra, Tass— Soltvadkert, Tass 15 óra. Szánk—Ti- szaalpár, Szánk, 15 óra. Kecskeméti MAv—Izsáki MEDOSZ, Kecskemét, MAV-pálya, 15 óra. KÉZILABDA NB H-s férfimérkőzés. Kecskeméti Építők—Tiszaföldvár. Kecskemét, Vá­rosi (bitumenes) pálya, 16 óra. RÖPLABDA NB I-es férfimérkőzés. Vasas—Kecs­keméti se: Bp., Pasaréti út, 16.30. Jv.: Ribizsár. Nem megy a halasiaknak Bp. Építők—Kiskunhalasi MEDOSZ 3:0 (0:0) Bp., Népliget, 100 néző, vezet­te: Bálint. Bp. Építők: Veróczki — Ta- mon, Szeitl, Szöllősi — Vass, Eich — Karéi (Kaszás), Windt, Rozsnyó, Menyhárt (Nagy), Bu­dai. Edző: Bolvári Ferenc. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dö­mény — Kiss, Rádi, Tóth — Lé­vai, Tunkos (Dobra) — Somogyi, Szőke, Karsai, Perénvi (Udvari), Oláh. Edző: Virágh István. A kezdés után a halasiak jól „szűrték meg” az Építők táma­dásait, és a három előretolt csa­tár többször is veszélyeztette a hazai kaput. A 8. percben Lévai, a 12. percben Oláh .nagy lövése szállt mellé. A 15. percben újabb helyzet maradt ki. Karsai be­adását Perényi előbb a kapufá­ra, majd a visszapattanó labdát másodszorra a kapusba vágta. A 20. percben lesről engedték el, Kare) de Dömény kifutva meg­zavar i és lövése fölé szállt. A 30. percben kimaradt az újabb nagy helyzet. Perényi a kifutó kapus mellett a léc mellé gurí­tott. A szünet után a 60. percben egy védőkről lepattant labdát Rozsnyó lőtt a hosszú sarokba. 1:0. (Dömény a tömörüléstől nem látta a labdát.) A 70. percben újabb gólt ka­pott a MEDOSZ. Kaszás 20 mé­terről jól eltalált lövést küldött a hálóba. A 75. percben szabad­rúgásból Kaszás védhetetlen lö­vést küldött a felső sarokba. 3:0. A háromgólos vezetés után az Építők csökkentette az iramot és a MEDOSZ támadott többet. Jók: Eich, Kaszás, Windt, Rozsnyó, illetve Rádi, Tóth. Virágh István edző véleménye a mérkőzésről: — Az első fél­időben nekünk voltak helyze­teink. Ha Perényi kihasználja a két ordító gólhelyzetét, más lett volna a második félidő is. Várható-e javulás? Reméljük igen, bár nagyon nehéz a sorsolásunk. Vasárnap Ceglédre megyünk, azután a re­mekül szereplő Szabó L. SE jön hozzánk, majd ismét mi utazunk a Láng Vasashoz. Nem lesz könnyű pontot szerezni. Szalai László NB III. Középcsoport 1. Mezőfi SE 5 3 2 — 14-5 8 2. K1STEXT 5 2 3 — 12-8 7 3. Ikarus 5 2 3 — 11.-5 7 4. Apr. 4. vasas 5 3 1 1 12-8 7 5. Baja 5 3 1 1 9-6 7 6. EGSZÖV 5 2 3 — 7-4 7 7. Bem SE 5 2 2 1 13-11 6 8. Postás SE 5 1 3 1 11-8 5 9. ÉRDÉRT 5 2 1 2 7-9 5 1«. Gamma 5 1' 2 2 8-10 4 111. Ganz-Villany 5 1 2 2 4-6 4 12. Kalocsa 5 1 1 3 9-12 3 13. Kiskőrös 5 1' 1 3 8-12 3 14. Magnezit 5 1 1 3 8-16 3 15. MOM 5 1 1 3 4-12 3 16. Cs. Papír 5 ­1 4 5-13 1 Délkeleti csoport 1. Szarvas 5 4 __ 1 12-3 8 2. Orosházi K. 5 4 —1 1 9-4 8 3. HÓDGÉP S 3 1 1 12-5 7 4. Sarkad 5 3 11 1 6-4 7 5. Apátfalva 5 11 4 — 8-5 6 6. METRIPOND 5 3 — Z 4-2 6 7. Gyula 5 2 2 1 5-4 6 8. B. Agyagipar 5 3 — 2 8-8 6 9. Dózsa SE 51 1 3 1 6-3 5 10! Jánoshalma 5 1 2 2 6-6 4 11. Szegedi AK 5 1 2 2 3-5 4 1B. Tiszaföldvár 5 2 —• 3 8-12 4 13. Szentes 5 1 2 2 7-12 4 t4. K.félegyháza 5 1 1 3 5-8 3 15. Gyoma 51 ■ 1 4 3-11 1 16. B. MAV 5 ■ 1 4 2-12 1 • A Kecskeméti SC—Ózdvidéki Bányász mérkőzésen Tirpák leütését hárítja az ózdiak sánca. játszott a kiesésre álló ellenfe­lénél. Visszalépett a ZIM Vasas A megyei női röplabdabajnok- ságban játszó kecskeméti ZIM Vasas csapata bejelentette, hogy játékoshiánv miatt a továbbiak­ban nem tud részt, venni a baj­nokságban. A ZIM Vasas ősszel még nem játszott. így tavaszi eredményeit a megyei röplabda­szövetség törölte. Bemutatjuk Sunderland-et... • Mámoros öröm Wembleyben. Bobby Kerr, a Sunderland csapat- kapitánya, játékostársai vállán, büszkén emeli magasba az Angol Kupát. Jobbra: Billy Hughes, a Sunderland gólzsákja. Szerdán érdekes sportesemény színhelye lesz a Népstadion. Ek­kor kerül sorra a Vasas—Sunder­land KEK-találkozó első mérkő­zése Labdarúgásunk történetében mindig nagy eseményt jelentett, ha országunkban angol csapatok szerepeltek. Érthetően óriási ér­deklődés előzi meg tehát az igazi futballcsemegét ígérő találkozót, hiszen a rangos Angol Kupa­győztes Sunderland az első olyan II. ligás csapat, amelv az UEFA által rendezendő nemzetközi ku­patornákon országa színeit kép­viseli. Május 25-én, az angol labdarú­gás pirosbetűs ünnepéit Wemb­leyben 100 ezer néző előtt ren­dezték a hagyományos Angol Kupadöntőt, a Leeds United és a Sunderland csar>atai között. És megtörtént a nagy szenzáció: a II. ligás Sunderland, mindvégig határtalan lelkesedéssel küzdve, a százezer néző tomboló ünnep­lése közepette 1:0-ra legyőzte a nagy nevekből álló. biztos esé­lyesnek tekintett, bainokaspiráns Leeds csapatát. Az angol sajtó ..az évszázad futballszenzációia”-ként — fél­retéve a politikai eseményeket, számolt be a lapok első oldalán a nagy sikerről. Érthető, hiszen az Angol Kupa történetének utol­só 34 esztendeiében nem sikerült alacsonyabb osztályban szerep­lő csapatnak megnyernie az érté­kes trófeát. Az 1879-ben alapított, patinás múltú Sunderland eddig kétszer (1913 és 1937) verekedte be ma­gát a kupa döntőiébe, amelyet az utóbbi alkalommal sikerült is megnyernie. Csapatszínük: piros-fehér. Az. 58 ezer néző befogadására alkal­mas stadionban rendezték az 1956-os angliai VB negyeddön­tői során az emlékezetes Szov­jetunió—Magyarország (2:1) ta­lálkozót. A Sunderland csanatának erős­sége sziklaázilárd védelme. Ka­pusa. a 29 éves. veteránnak szá­mító Jim Montgomerv eddig több mint 450 alkalommal védte csapatának kanuiát. ami egyedül­álló csúcs a klub történetében. A védelem másik oszlopa Dawe Watson. a 26 esztendős stopper. A csatársor gólzsákia a 24 éves (képünkön is bemutatott) Billy Hughes, akit méltán emlegetnek a „kapusok réme”-ként, hiszen az elmúlt bainoki idényben 19 — tehát a legtöbb gól szerzője volt. A 23 esztendős Dennis Tueart viszont kiismerhetefilenül ördön- gős cseleivel alaposan „megke­verte’’ még a rutison Leeds vé­delmét is. Számos I. ligás klub szerette volna már őt megkapa­rintani — eddig eredménytelenül. A magyar származású. 24 éves Vic Halom középcsatár — szülei magvarok voltak, de ő már Ang­liában született Hírek szerint a nyarat szüleivel együtt a Bala­tonnál töltötte. A Sunderland nem kevesebb, mint 100 ezer dol­lárért vásároltál meg őt a Luton nevű klubtól. A skót származású. 25 eszten­dős Bobbv Kér a csapatkapitány „elfűrészelt óriás”. mindössze 160 centiméter magas. Mint kitű­nő középpályás, ő a csapat játék­mestere. Menedzserük a 41 esztendős Bob Stokoe. korábban a New­castle játékosaként rúgta a bőrt, s akit nem kevesebb, mint 120 svájci frankért vettek meg a Blackpool-tól. „Angliában ilyen magas összeget — íria a Züricher Sport — még soha sem fizettek menedzserért.” A Sunderland iátékosainak át­lagéletkora 24.8 év. Sikereinek egyetlen titka: az eredmény ala­kulásától függetlenül végighajt- ják a kilencven percet... A váratlan óriási .siker egészen felkavarta az angliai városka éle­tét. Szociológusok megállapítot­ták: mióta a Diros-fehérek meg­nyerték az Angol Kupát, s ez­által jogot nyertek a KEK-beni részvételre, a! sunderlandi üze­mekben és gyárakban jelentősen megnőtt a termelékenység. E tény annálJ inkább figyel emreméltóbb, mert — mint Angliában köztu­dott — Sunderlandban szokatla­nul magas, a lakosság 7.5 százalé­ka volt munkanélküli. íme a sport csodálatos vonz- ereie ... ÉSZAKI CSOPORT Kerekegyháza—Műszaki Főiskola 2:1 (1:1) Kerekegyháza, 400 néző, ve­zette: Mester. A hazai csapat nagyon nehe­zen nyert a jól játszó főisko­lások ellen. Góllövők: Kulmann, Gogolák, illetve Szabó. Jók: Kulmann, Gogolák, Ró­zsi, illetve Szabó, Tóth. Ifjúsági eredmény: 4:0 Ke­rekegyháza javára. Tabdi—Kiskunfélegyházi Reménység 3:2 (2:0) Tabdi, 150 néző, vezette: Far- kcis. Végig nagy iramú játék. A_ ha­zai csapat a második félidőben elfáradt, és csak az eredmény tartására törekedett. Gcllövők: B. Kovács (2), Zigner I., illetve Ézsi, Sikár. Jók: Zigner I., Zigner II., il­letve Ézsi. Ifjúsági eredmény: 3:1 Tabdi javára. Kecskeméti MÄV—Solt 3:0 (1:0) Kecskemét, 100 néző, vezette: Kürtösi. A jó formában levő hazai csa­pat biztosan győzött. A 85. perc­ben Kara (Solt) 11-esét a MÁV kapusa hárította. Góllövők: Bibók (2), Simon. Jók: Pongrácz, a mezőny leg­jobbja, Tanító, Csillag, illetve Hantos, Vajda. Ifjúsági eredmeny: 8:0 a Kecskeméti MÁV javára. Dunapataj—Kiskunhalasi Spartacus 4:2 (2:2) Dunapataj, 450 néző, vezetter Navratil. Közepes iramú játék. A má­sodik félidőben jobb volt a Du­napataj. Góllövők: Vajda, Szűcs, Bibók. Kiss, iAletve Németh, Perlaki. Jók: Kaba, Vajda, illet­ve Németh, Bezsenyi. Ifjúsági eredmény: 5:2 a Kis­kunhalasi Spartacus javára. Kkfházi Vörös Csillag—Kecel 1:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 150 néző, vezette: Kocsis. Javuló formában játszott a hazai csapat és Bense góljával megérdemelten szerezték meg a két pontot. Jók: Hegedűs, Kürti, illetve Ledényi, Polgár, i Ifjúsági; eredmény-: 2:2, Lakitelek—Dunavecse 3:2 (1:2) Lakitelek, 250 néző, vezette: Nyári. Jő iramú, helyenként színvo­nalas mérkőzés. A Lakitelek a második félidőben jobban ját­szott Góllövők: Rubányi (2), Bartha 11-esből, illetve Kiss (2). Jók: Rubányi, Bartha, Fekete, il­letve Czérna, a mezőny legjobb­ja, Kara, Kiss. Ifjúsági eredmény: 6:0 a La­kitelek javára. Hetényegyháza—Helvécia 3:0 (1:0) Helvécia, 200 néző, vezette: Czenczik. A teljesen visszaesett Helvé­cia ellen megérdemelt és biztos győzelmet aratott a Hetényegy­háza. Góllövők: Ágoston (2), Söröli. Jók: Varga, Batya. Ifjúsági eredmény: 3:0 He­tényegyháza ' javára. « Szánk—Apostag 5:1 (3:1) Szánk, 250 néző, vezette: Zsom­bori. A két csapat között nagy volt a tudáskülönbség. A szankiak még több gólt is lőhettek vol­na, ha jobban kihasználják hely­zeteiket. Góllövők: M Tóth (2), Péter. Meggyes, Pápai, illetve Hernádi. Jók: Trója, M. Tóth, Sípos, illetve Király. Ifjúsági eredmény: 2:0 Szánk javára. DÉLI CSOPORT Szakmar—Madaras 2:1 (0:1) Szakmar, 150 néző, vezette: Daubner. A 43. percben Juhász a kifutó kapus mellett szerezte meg a vezetést. 0:1. Az 55. percben Vargacz fejesgóljával l:l-re ala­kult az eredmény. Az 59. perc­ben 11-eshez jutott a szakmári csapat, de Ferencz lövését á ma- darasi kapus kivédte. A 61. percben Bende nagyerejű lövése jutott a kapuba. 2:1. Jók: Sza­badi, Ferencz, illetve Tóth I., Király II. Ifjúsági eredmény: 1:0 Mada- rás javára. Császártöltés—Kiskunhalasi MÁV 3:2 (1:0) Császártöltés, 200 néző, vezet­te: Lajtos. A császártöltési csapat mind­végig fölényben játszott^ de könnyelműsködő védelme miatt szoros volt az eredmény. Góllö­vők: Szeicz I. 2, Lakner, illet- ve Szabó, Laskovics. Jók: Szeicz I., Liska, Lakner, illetve Szabó, Tóth. Ifjúsági eredmény: 4:1 Csá­szártöltés javára. Szamuely SE—Katymár 7:2 (4:1) Kalocsa, 300 néző, vezette: MartinP7 A Szamuely SE nagy fölény­ben játszott és ilyen arányban is megérdemelten nyerte a ta­lálkozót. Góllövők: Nyári 2, Pál­mai 2, Varga, Körmőczi, Márta, illetve Mák, Keresztesi. Jók: Málik, Kővári, Nyári, illetve Mák, Keresztesi. Ifjúsági eredmény: 6:3 a Sza­muely SE javára. Bácsbokod—Gara 0:0 Bácsbokod, 200 néző, vezette: Klein. Változatos, sportszerű játék mellett mindkét csapat több helyzetet hagyott kihasználatla­nul. Jók: Róth, Papp, Havasi, illetve Kubatovics, Kubatov, To- maskó. Ifjúsági eredmény: 2:1 Gara javára. Mélykút—Kunbaja 3:0 (2:0) Mélykút, 100 néző, vezette: Csorba Az első percben Kárász, a 4. percben R.ostás góljával már 2:0 arányban vezetett a mélykúti csapat. A 65. percben Kovács góljával alakult ki a 3:0-ás vég­eredmény. Jók: Gyetvai, Kovács, Mészáros, Bényi, illetve Ördögh, Latinyák II. • Ifjúsági eredmény: 2:0 Mely kút javára. Kinizsi SE—Kisszállás 8:1 (2:0) Baja, 100 néző, vezette: Dobra. A második félidőben össze­roppant a kisszállási csapat és a bajaiak egymás után érték el góljaikat. Góllövők: Horváth 4, Pálinkás 3, Szabó, illetve Csin- csák. Jók: Pálinkás, Horváth, il­letve Csincsák. Ifjúsági eredmény: 6:2 a BSK javára. Sükösd—Kelebia 14:0 (3:0) Sükösd, 200 néző, vezette: Nagy L. A tartalékos kelebiai csapat súlyos vereségét a jól védő ka­pusuk sem tudta megakadályoz­ni. Góllövők: Bajai 4, Lógó 3, Kollár 2. Marusa 2, Tóth 2, Máglya. Jók: Bajai, Lógó, illet­ve Daka. Ifjúsági eredmény: 8:0 Sükösd javára. Csávoly—Bátya 4:1 (2:1) Csávoly, 100 néző, vezette: Schwarcz. A 10. percben Kubatov góljá­val szereztek vezetést a csávo- lyiak. 1:0. A 15. percben Huszár növelte az előnyt. 2:0. A 30. percben Harangozó szépített. 2 X Az 50. percben Szekulity 11-esből talált a kapuba, majd a 65. percben Czobor állította be a 4:l-es végeredményt. Jók: Sze­kulity, illetve Hangya. Ifjúsági eredmény: 11:1 Csá­voly javára. A megyei II. o. állása Északi csoport 1. Dunapataj 4 4 — — 16-4 8 2. Lakitelek 4 3 — 1 12-5 6 3. Solt 4 3 — 1 11-4 6 4. K. MAV 4 3 — 1 8-3 6 5. Hetényegyháza 4 3 — 1 8-7 6 6. Dunavecse 4 2 1 1 10-5 5 7. Kkfh. Reménység 4 2 — 2 9-7 4 8. Szánk 4 2 — 2 8-7 4 9. Kerekegyháza 4 2 — 2 9-10 4 10. Tabdi 4 2 — 2 11-13 4 11*. Kfh. Vörös Cs. 3 1 1 1 2-4 3 12. MFSC •2 1 — 1 4-3 2 13. Kh. Spartacus 4 1 — 3 6-11 2 l>4. Kecel 4 —1 — 4 4-11 — 15. Helvécia 3 — — 3 1-8 — 16. Apostag 4 — — 4 7-23 — Déli csoport 1. Sükösd 4 4 — — 19-1 8 2. Kinizsi SE 4 4 — — 15-2 8 3. Császártöltés 4 3 1 — 11-5 7 4. Gara 4 2 2 3-1 6 5. Szakmár 4 2 1 1 9-4 5 6. Bácsbokod 4 1 3 — 4-2 5 7. Khalasi MAV 4 2 1 1 4-3 5 8. Madaras 4 1 2 1 10-8 4 9. Csávoly 4 1 2 1 7-5 4 10. Mélykút 4 2 — 2 7-6 4 11. Szamuely SE 4 1 1 2 10-8 3 12. Kisszállás 4 —. 2 2 7-16 2 13. Kunbaja 4 — 1 3 3-9 1 14. Bátya 4 — 1 3 2-9 1 1*5. Katymár 4 — 1 3 5-13 x 16. Kelebia 4 — — 4 2-26 — JELENTKEZÉS A POSTÁS KUPÁRA A Postások KISZ-szervezete a tavalyi siker nyomán az idén is megrendezi a Postás Kupa kis­pályás labdarúgó-bajnokságot. Az érdekes versenyre megkez­dődött a jelentkezés. A 'Postás Kupán részt vehetnek üzemek, vállalatok, szövetkezetek és hi­vatalok labdarúgócsapatai. Je­lentkezni lehet szepetmber 22-ig naponta reggel 8 és 8.30 között a kecskeméti postahivatal 12-956-os számú telefonszámán Sugár Györgynél, aki a ver­senyről részletes felvilágosítást is ad.