Petőfi Népe, 1973. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-11 / 212. szám

1973. szeptember 11 • PETŐFI NÉPE • 11 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN SPORT-SPORT SPORT Ferencváros—Bp. Honvéd (1:0) Népstadion, 79 000 néző, ve­zette: Katona. A 33. percben Albert Szőkéhez játszott, aki nagy erejű, pattogó lövést küldött Bicskei kapujának jobb sarkába. 1:0. A 60. percben juhász 14 méterről, kapáslövés­sel növelte az FTC előnyét. 2:0. A 82. percben Pál szépített. 2:1. Salgótarján—Haladás VSE 1:0 (1:0) Salgótarján, 6000 néző, vezette: Palotai. A 7. percben Jeck középre lőtt labdáját Kovács továbbította a jobb alsó sarokba. 1:0. Tatabánya—Videoton 2:2 (2:0) Tatabánya, 5000 néző, vezette: Kőrös. A 29. percben Nagy 18 méter­ről szerzett vezetést a hazaiak­nak. 1:0. A 42. percben Tóth K. 5 méterről laposan rúgta a lab­dát a kapu közepébe. 2:0. A 70. percben Tieber 6 méterről fejelt góljával szépített a Videoton. 2:1. A 80. percben Bogáti egyenlített. 2:2. Vasas—Újpesti Dózsa 4:2 (2:1) Népstadion, 79 000- néző, vezet­te: Emsberger. A 4. percben Vidáts 5 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 1:0. A 36. percben Mé­száros sarkáról pattant a hálóba a labda. 1:1. (öngól). A 37. perc­ben a Lipovszky fölött átszálló labdát Váradi közelről fejelte a jobb sarokba. 2:1. Az 58. perc­ben Müller 3:l-re alakította az eredményt. Egy perccel később ismét Müller volt eredményes. 4:1. A 72. percben Fazekas állí­totta be a 4:2-es végeredményt. Rába ETO—Dorog 2:1 (0:0) Győr, 6000 néző, vezette: Petri. A 70. percben Póczik 18 méte­res lövéssel szerezte meg a ve- , zetést a győri csapatnak. 1:0. A 76. percben Peszeki révén egyen­lítettek a dorogiak. 1:1. A 80. percben Varsányi ritkán látható nagy lövéssel iratkozott fel a góllövőlistára. 2:1. Zalaegerszegi TE—Szegedi EOL 2:1 (1:0) Zalaegerszeg, 12 000 néző, ve­zette: Scmlai. A 38. percben Szabó fejesgól­jával szerzett vezetést a ZTE. 1:0. A 60. percben Pataky góljá­val egyenlítettek a szegediek. 1:1. Három perccel később Tóth Gy. szerezte a ZTE győztes gólját. 2:1. Pécsi MSC—MTK 3:1 (2:1) Pécs, 10 000 néző, vezette: Bana. A 7. percben Bencsik pattogós lövése Varga kezét érintve ju­tott a kapuba. 1:0. A 10. percben Kunszt lövése Kocsis hátán irányt változtatva került a ka­puba. 1:1. (öngól). A 34. perc­ben Bencsik hét méterről szer­zett vezetést a Pécsnek. 2:1. A 64. percben Kovács 3:l-re alakí­totta az eredményt. Csepel—VM Egyetértés 4:2 (2:1) Szőnyi út, 4000 néző, vezette: Hévízi. A 9. percben Bartos szerzett vezetést. 1:0. A 20. percben Szu- romi egyenlített. 1:1. A 44. perc­ben Csordás révén 2:1-re alakult az eredmény. A 47. percben Sik­lósi 8 méterről fejelte a labdát a sarokba. 2:2. A 71. percben Bu- ronyi lövése Bodnár lábán irányt változtatva a kapu közepében kötött ki. 3:2. A 75. percben So­mogyi állította be a 4:2-es vég­eredményt. Az NB I. állása 1. Honvéd 4 9 — 1 12-3 6 2. FTC 4 3 — 1 8-4 6 3. SBTC 4 2 2 — 5-2 6 4u U. Dózsa 4 3 .— 1 12-10 6 5. MTK 4 2 1 X 6-4 5 6. ETO 4 2 1 1 6-6 5 Pécs 4 2 1 1 6-6 5 8. Vasas 4 1 2 1 6-5 4 9. Tatabánya 4 1 2 1 '6-6 4 10. ZTE 4 1 2 1 3-6 4 11. Dorog 4 1 1 2 6-8 3 12. Haladás 4 — 2 2 3-5 2 13. Csepel 4 1 — 3 8-11 2 14. Szeged 4 1 — 3 6-9 2 15. Egyetértés 4 — 2 2 4-7 2 16. Videoton 4 — 2 2 3-8 2 NB II. Keleti csoport 1. FÖSPED 4 4 _ — 16-3 8 2. Bp. Epitők 4 2 2 — 8-6 6 3. Szabó L. 4 3 — 1 5-4 6 4. III. kér. 4 2 1 1 19-4 5 5, Sz. Dózsa 4 2 1 1 8-5 5 6. H.-böszörm. 4 2 1 1 6-4 5 7. Volán 4 2 1 1 4-2 5 8. DEAC 4 1 2 1 5-2 4 9. BVTSK 4 1 2 1 10-8 4 10. MGM 4 2 — 2 5-5 4 11. SZVSE 4 —. 3 1 0-2 3 12. Cegléd 4 1 1 2 6-9 3 13. Szóin. MÁV 4 1 — 3 5-12 2 14. Kk.halas 4 1 — 3 3-14 2 IS. Láng 4 — 1 3, 5-9 1 1«. KTE 4 — 1 3 4-11 1 • Pasek hatalmas lövése védhetetlenül vágódott a hálóba. Nehéz, de biztos győzelem Kecskeméti SC—Szekszárdi Dózsa 2:1 (2:0) Széktói Stadion, 3500 néző. Ve­zette: Almási. Kecskeméti SC: Winter — Oláh, Kurucsai, Herbály — Dió­szegi, Pasek — Kókai (Padlás a 74. percben), Szabó, Ónodi (Kecs­kés a 80. percben), Koós, Mol­nár. Edző: Dezsőfi Ferenc. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Fodor,, Korner, Vágó — Pusztai (Kalász a 70. percben), Horváth, — Kovács, Micskó, Freppán, Hadi, Török (Lubastyik a szünet­ben). Edző: Palovecz Béla. Két-két szöglettel kezdődött mindkét oldalon. Érdekes volt megfigyelni, hogy a Szekszárd nem állt be mereven védekezni, tehát nem követte az utóbbi he­tekben itt járt csapatok példáját, hanem — bár biztosította a vér delmét — a támadás lehetőségét sem adta fel. A kecskeméti csa­pat már a 7. percben megsze­rezte a vezetést. Pasek a bal oldalon a pá­lya közepe felé vezette a lab­dát, majd mintegy 25 méterről váratlanul lövésre szánta el magát. A labda védhetetlenül zúdult a felső sarokba. 1:0. (Pasek, főleg amióta a közép­pályán játszik, gyakran küld tá­volról erős lövéseket, de általá­ban ritkán találja el a kaput. Mpst viszont nagyon eltalálta.) Á gól felhozta a kecskemétie­ket és egymás után gördültek a szép támadások, csak a befeje­zéssel volt baj. Á 13. percben Molnár pontos beadását Kókai lefejelte és Ónodi mellé bombáz­ta. A 16. percben Kókai begu- rítását Szabó hibázta el. A 19. percben Freppán szögletét Ónodi vágta ismét szögletre Pusztai elől. A 25. percben a felfutó Herbály beadását Korner vágta ki az ötösről. Winter rossz kido­bása okozott némi izgalmat, majd a Szekszárd lőtt érvénytelen gólt a 31. percben. A 38. percben Kókai indítása után Ónodi került lövőhelyzet­be, de a lövése elment volna a kapu előtt. A kapus nem tudott belenyúl­ni a labdába és a berohanó Molnár a hálóba nyomta. 2:0. (Az eset kissé hasonlított a szekszárdiak érvénytelen góljá­hoz, azzal a különbséggel, hogy Molnár nem a kapu előtt várta a labdát, hanem hátulról futott rá és pontosan érkezett.) A kétgólos előny birtokában a kecskemétiek szemre tetszetősen és jól is játszottak, de az akciók befejezése már nem sikerült. Molnár elől Fodor mentett, majd az utolsó pillanatban a 16-osnál Ónodi ügyesen tisztára játszotta magát és éppen lőni készült, amikor Almási a félidő végét je­lezte. A második félidő a Török he­lyett beállt Lubastyik lövésével kezdődött. A 48. percben a ki­ugró Molnárt Hadi a 16-oscn belül hátulról fellökte, de Almá­• Egy bravúros Pólyák védés, közben a rárohanó Szabó sportszerűen átugrotta a kapust. si játékvezető semmit sem látott. Az 58. percben a kiugró Szabó már a kapus mellett is elvitte a labdát, de közben elvesztette az egyensúlyát és a labdát is. Az 59. percben a jobbról ívelt lab­dát Pólyák a levegőben úszva kiöklözte. Szabó mellel maga elé tette, majd 4 lépésről újból ka­pura rúgta, de a felpattanó Pó­lyák beledobta magát a lövés útjába. Ismét óriási helyzet ma­radt kihasználatlanul. Pedig nagy kár volt a sok el­szalasztott lehetőségért, mert közben a Szekszárd feljött és többször is veszélyeztették Win­ter kapuját. A 60. percben Ko­vács beadását Winter röviden te- nyerelte ki. Szerencsére Lubas- tyikot is meglepte a labda és fölé fejelte. A 61. percben Dió­szegi labdáját Kókai remekül fe­jelte, de a labda a kapufa tövé­nél elhagyta a játékteret. A 71. percben Kókai a jobbol­dalon kiugrott. Kissé hosszan szöktette magát és már nem volt idő pontos célzásra és lövése a kapu fölé ment, közben Korner alaposan belépett Kókaiba, aki megsérült és hamarosan le is kellett cserélni. A 75. percben szépített a Szek­szárdi Dózsa. Kovács cselezett a jobb olda­lon, majd középre ívelt és a menteni akaró Kurucsai fejé­ről a felső kapufára pattant, majd Lubastyik elé, aki a bal sarokba fejelte. 2:1. (A gól előtt könnyelműsködött a KSG védelme. Már Kurucsai fejese is majdnem öngól lett, s utána sem tudta senki elrúgni a labdát.) A gól után kapkodott a kecs­keméti védelem. Lubastyik lövé­sét Winter csak nagy bravúrral ütötte ki. A 84. percben Padlás kapott nagyszerű labdát. Pólyák már későn futott ki, mégis meg­zavarta a kecskeméti csatárt, aki a kapus alatt az üres kapu mellé lőtt. Ezután Molnár tört egyedül kapura, de fennakadt a jól kifu­tó Pólyákon. A mérkőzés úgy indult, hogy könnyen nyer a kecskeméti csa­pat. Pasek korai vezetőgólja után is támadásban maradt az együt­tes, sőt sikerült növelni is az előnyt. A nagy helyzeteket azon­ban elhibázták a kecskemétiek. A kecskeméti védelem gyakran ingadozott. Csupán Herbálytől láttunk szép szereléseket és gyakran vállalkozott előretöré­sekre is. Diószegi és Pasek is jól játszott a pálya közepén, s az együttes egyik legjobbja a táma­dásokat szervező Ónodi volt. A fiatal játékos szinte az egész pá­lyát bejátszotta. Igaz, a végére elfáradt, s Dezsőfi edző éppen a legjobbkor cserélte le. A táma­dósor tagjai igyekeztek sokat mozogni, de inkább csak felvil­lanásaik voltak. A Szekszárdi Dózsa igen jó be­nyomást keltett. Szívósan véde­keztek és bátran próbáltak tá­madni. Pólyák remek kapus lett amióta elkerült Kecskemétről. Ugyanezt mondhatjuk a fiatal jobbszélsőről, a Bajáról Szek­szárdim került Kovácsról is. Szabó Zoltán Az NB I. B állása 1. DVTK 5 4 — 1 12-5 8 2. Budafok 5 3 2 — 9-5 8 3. Olajbányász 5 3 1 1 11-7 7 4, Komló 5 3 — 2 11-7 6 5. Kecskemét 5 2 2 1 6-4 6 6. Békéscsaba 5 3 — 2 8-7 6 7. Várpalota 5 1 4 — 7-6 6 8. DV~C 5 1 4 — 3-2 6 9. Szolnok 5 1 3 1 7-7 5 10. Bp. Spart. 5' 1 3 1 5-5 5 11. Pénzügyőr 5 2 1 2 9-10 5 12. Szekszárd 5 1 2 2 3-4 4 13. Ganz-M. 5 1 2 2 5-8 4 MÁV DAC 5 1 2 2 5-8 4 15. Dunaújv. 5 1 1 3 10-12 3 16. Oroszl. 5 1 1 3 1-4 3 17. Eger 5 —' 2 3 3-8 2 18. KKFSE 5 1 — 4 6-12 2 Szolnoki MTE—Oroszlány Bp. Spartacus—Diósgyőr VTK Eger—Debrecen Békéscsaba—Komló Dunaújváros—MÁV DAC Pénzügyőr SE-Ganz-MÁVAG Olajbányász SE—Várpalota 2:0 2:1 1:1 2:0 4:2 4:1 1:1 KÜZDELMES MEGYEI RANGADÓ Kiskunhalasi MEDOSZ—Kecskeméti TE 2:1 (1:1) Szabó Lajos SE—III. kér. TTVE 1:0 Hajdúböszörm.—Debreceni MTE 2:0 FÖSPED Szállítók—Vasas Láng. 3:2 Ceglédi VSE—Békéscsabai VTSK 3:1 Szegedi VSE—Bp. Építők 0:0 Szegedi Dózsa—Szolnoki MÁV 4:1 Kiskunhalas, 500 néző. Vezet­te: Alföldi. Kiskunhalas: Dömény — Dob­ra, Rádi, Kiss R. — Lévai, Tóth — Szőke, Udvari (Trunkos), Kar­sai (Perényi), Oláh, Somogyi. Edző: Virágh István. KTE: Varga — Tormási, Gyor­sa, Virágh (Csordás) — Francz- kó, Komáromi (Magyar) — Ko­vács, Mányoki, Bende II., Por­handa, Nagyhegyes!. Edző: Var­ga Béla. A 2. percben Tóth 25 m-es sza badrúgása a sorfalról pattant vissza. A 3. percben Lévai lövé­sét védte Varga. A 4. percben Tóth szabadrúgását Varga a fel­ső sarokból ütötte ki. A S. perc­ben Porhanda 20 méterről szép gólt lőtt. 0:1. A 11. percben Porhanda került nagy helyzetbe, de most Dömény kezébe lőtt. Karsai fejesét védte Varga, majd Oláh szabadrúgása szállt a léc fölé. A 24. percben Nagyhegyes! kicselezte Rádit, de lövése elsuhant a kapu előtt. A 27. percben Nagyhegyesi rácsa­pott egy labdára és 8 méterről mellé vágta. A 33. percben Ko­máromi 25 méterről lőtt mellé, utána Porhandától nagy helyzet­ben elpattant a labda. Gyorsa bravúros becsúszással mentett Oláh elől. A 44. percben Udvari becsapta Gyorsát, de a kiinduló kapus fölött a léc fölé emelt. A 45. percben Franczkó és Gyor­sa összefutott, a labda Oláh elé került, aki a bal sarokba lőtte. 1:1. A szünet után az 51. percben Gyorsa melléről visszapattant a labda és Szőke kapásból mellé durrantotta. Az 56. percben Mányoki elől Dömény bravúros lábra vetődés­sel szedte el a labdát. A 61. percben szabadrúgás után Oláh kapta a labdát. Egy csellel leráz­ta Csordást és a kapus fölött a hálóba vágta a halasiak vezető gólját. 2.Ti Ebben a játékrészben sokkal többet támadott a MEDOSZ. A 65. percben Oláh már Varga mel­lett is elhúzta a labdát, azután mellé lőtte. A 74. percben Tóth belőtt labdáját Kovács rúgta el Oláh és Karsai elől. A 86. perc­ben Mányoki labdája elgurult a kapu előtt, majd Porhanda sza­badrúgásból a kapu fölé lőtt. Küzdelmes mérkőzésen a ME­DOSZ jobban kihasználta a hely­zeteit. A KTE az első félidőben, a MEDOSZ a másodikban ját­szott jobban. Jók: Rádi, Lévai, Tóth, Oláh, illetve: " Kovács, Franczkó. Árvái Mihály Döntetlenek napja az NB III-ban Kiskőrösi Petőfi Spartacus—Április 4. Vasas 2:2 (2:0) Kiskőrös. 5(ft) néző. Vezette: Kelemen. Kiskőrös: Ba — Bőr, Répás, Balogh — Polareczki (Jenei), László — Korozmán. Sárközi, Szlovák I.. Bartek. Kállai II. Ed­ző: Tóth Gyula. Az első félidőben a kiskőrösi csapat meglepte a vendégeket. A 15. percben kapkodott a ven­dégek védelme. Felszabadítás he­lyett- Bartekbe rúgták a labdát, akiről a hálóba pattant. 1:0. A gól fellelkesítette a hazaiakat és sokat támadtak. A 30. percben Kállai II. beadása pontosan szállt Bartekhez. s a csatár 15 méter­ről szép gólt lőtt. 2:0. A máso­dik félidőben érthetetlenül visz­szaesett a Kiskőrös. A 75. perc­ben a játékvezető 11-est ítélt Kállai II. pontosan az alapvonal és a 16-os találkozásánál becsúsz­va szögletre rúgta a labdát az egyik csatár elől. aki ezután át­esett a lábán. A vendégek is a szögletrúgáshoz indultak, amikor kiderült, hogv a játékvezető bün­tetőt ítélt. A 11-est Ignácz érté- kesítete. 2:1. Támadott a vendégcsapat. A 80. percben a kiskőrösi kapufán csattant a labda. A 82. percben korszerű' jobb oldali támadás vé­gén Pataki ki is egyenlített. 2:2. A kiskőrösiek nagyon visszaestek a második félidőre Jók: Répási, Ba. illetve Pataki és Ignácz. Biácsi Sándor Ganz-Villany—Kalocsai VTSK 2:1 (1:1) Kalocsa. 1200 néző. Vezette: Suska. Kalocsai VTSK: Niezner —­Kovács, Gábor. Lajtos — Pécsi, Szarvas — Illés. Vén. Farkas II. (Farkas I.). Gerber (Bende), Ma- tos. Edző: Petrovics Ferenc. Jól kezdett a VTSK. A 4. perc­ben már a kapufát találták el. Niezner védett bravúrosan, majd a 15. percben Horváth 20 méte­res szabadrúgásból vezetést szer­zett a vendégeknek. 1:0. A gól megzavarta a VTSK-t és sokáig semmi sem sikerült a csa­tároknak. A 44. nercben az alap"- vonal közeléből Laitos rúgott sza­badrúgást és olyan iól nyeste a labdát, hogv az a rövid sarokba csúszott. 1:1. A második félidő eleién Lajtos hagyott ki helyzetet. Vén lövését a gólvonalról vágták ki. Matos hibázott, maid Illés lövését a kapus lábbal rúgta ki. A nagy rohamok közben a VTSK megfe­ledkezett a biztonságos védeke­zésről. Egy ártalmatlannak látszó ellentámadás közben Dragoner közelről a kapuba sodorta a lab­dát. 2:1. Illés és Vén lőtt mellé, maid Matos lövése már túljutott a kapuson, de most is kivágták a gólvonalról. A VTSK többet tá­madott. -sok helyzetük volt, de az ellenfél egyetlen helyzet nélkül is elvitte a két pontot. Jók: Niez­ner, Laitos. Matos. illetve Vécsí és Dragoner. Deák Sándor Bajai SK—Mezőfi SE 1:1 (0:0) Baja, 500 néző. Vezette: Ke­resztes. Bajai SK: Péter — Andruskó, Rausch, Márity, Viszmeg — Miókovics (Györfi), Laki — Ma­gyar (Kocsis), Kemény, Pálmai I. Edző: Fekete-Kovács Győző. Mezőfi SE: Magó — Zsíros, Szegezdi, Janovics — Fábián, Meggyesi, Magyar (Tóth), An- geli, Zubornyák, Losonczi, Bó- dis. Edző: Krivy Ottó. A megyei rangadó változatos játékkal indult. Az 5. percben Pálmai I-et a 11-es ponton le­rántották, de a játékvezető a 16- oson kívülről ítélt szabadrúgást. A 8. percben kavarodás támadt a bajai kapu előtt. Zubornyák lövését Péter ragyogó reflex-vé­déssel hárította. A bajai csapat valamivel többet támadott. A 18. percben Pálmai II. nagy hely­zetben kivárt és Angeli mentett. A 24. percben Magyar megsérült és Tóth állt a helyére. A 27. percben Pálmai II. beadását Ke­mény gyengén fejelte és a ka­pus védett. A félidő végéig a Mezőfi SE vdlt fölényben. A 49. percben Kocsis egyedül tört kapura, de kisodródva, éles szögből lőtt és a kapus védett. Az 54. percben Tóth lövése Má- rityról szögletre pattant. Az 57. percben a 25 méteres szabadrú­gás Kemény Pálmai II. elé pöc­cintette, aki nagy gólt lőtt. 1:0. Pálmai I. hagyott ki nagy helyzetet. Keményebb lett a j£- ték. Sok volt a szabálytalanság, majd a játékvezető Losonczit és Rauscht leküldte a pályáról. A 83. percben Bódis futott él. Beadását Zubornyák a jobb sa­rokba fejelte. A 88. percben Pálmai I. hibázott jó helyzetben. A megyei rangadón közepes színvonalú játék folyt és a dön­tetlen reális eredmény, bár a bajaiaknak valamivel több hely­zetük akadt. Jók: Péter, Márity, Györfi, Pálmai I., illetve Jano­vics, Megyesi, Angeli, Bódis. Borsodi József Békéscsabai Agyagipar—Kiskunfélegyházi Vasas 1:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 300 néző, vezette: Kószó. Kkfh. Vasas: Rigó Z. — Gu­lyás, Iványi, Szegő — Sahin, Varga (Faragó), Dongó (Jernei) — Patyi, Pajtás, Farkas, Rigó I. Edző: Lantos János. Néhány percnyi tapogatózó já­ték után a 16-osra kifutó Rigó Z. a labda mellé rúgott, a kapu üresen maradt, de szerencsére Kuti II. a lövés pillanatában el­csúszott. Így labdája elkerülte a kaput. A 18. percben Papp, a vendégek kapusa futott ki, de Sahin távoli ilövése nem talált az üres kapuba. A 38. percben Szegő hazaadása áz alsó kapu­fáról vágódott vissza a mezőny­be. A félidő hátralevő része jó iramú játékkal telt el. Szünet • után mindkét kapust alaposan próbára tették a csatá­rok. Az 55. percben Farkas kö­zelről lőtt kapu mellé. Két pere- 'cel később Dongó lövését hárí­totta Papp. A másik oldalon Rigó Z. védte Kuti I. és Kuti II. közeli labdáját. A 73. perc­ben Kuti I. súlyos védelmi hiba után 3 méterről lőtte a labdát a hálóba. 1:0. A 80. percben Rét­laki hagyott ki nagy gólhelyze­tet, majd Kuti I. lövését men­tette a Vasas kapusa. Jók: Ri­gó Z., Gulyás, Farkas, Rigó I., Patyi. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Kis­kunfélegyházi Vasas javára. Pálfi József Apátfalvi SK—Jánoshalma 0:0 Apátfalva, 1000 néző. Vezette: Mile. Jánoshalma: Csórnák *— Faddi, Maráczi. Szécsi. Vaszari. Dobos (Pásztor). Németh (Kolovics), Fenyvesi IV. Adám. Varga, Feny­vesi III. Edző: Zag József. Nagyon rossz talajú pályán, ideges légkörben indult a játék. A hazaiak lelkesedéssel és ke­ménységgel pótolták a gyengébb játéktudást, s így gyakran szólt a játékvezetői síp. Enyhe me- zőnyfölénvben volt a Jánoshal­ma. A 20. percben Németh lövé­se a felső lécről a vonalra vágó­dott; de felszabadítottak a vé­dők. A 24. percben Németh be­adását majdnem a gólvonalon hibázták el a csatárok. A íoruu- lás után Németh sorozatos rekla­málásaiért szabadrúgásokat ítélt a játékvezető. Az 54. percben Csernák rossz kirúgása után ala­kult ki meleg helyzet, majd a frissen beállt, Kolovics beadását Pásztor 5 méterről a fekvő ka­pusba fejelte. A legnagyobb hely­zet a 87. percben maradt1 ki, ami­kor Fenyvesi III. „egyedül húzott kapura és nem tudta a kapus fö­lött átepielni a labdát, majd ami­kor lepattant. Pásztor az üres ka­pu fölé lőtte Jók: Varga. Szilágyi, illetve Csernák. Maráczi. Vaszari. Madarász Ferenc Szilády Kupa lövészverseny A KISZ Bács-Kiskun megyei Bi­zottsága és a Kiskunhalasi Szilády Áron Gimnázium, KISZ szervezete és sportköre, a Fegyveres Erők Napja alkalmából megrendezi a hagyomá­nyos Szilády Kúp« középiskolás lö­vészversenyt. A vetélkedő célja, a Fegyveres Erők Napjának méltó meg­ünneplésén felül a középiskolás hon­védelmi nevelés segítése. A lövészversenyt szeptember 30-án délelőtt 9 órai kezdettel Kiskunhala­son a Keceli úti kispuska lőtéren bo­nyolítják le és azon részt vehet a kö­zépfokú iskolák minden tanulója. Ki­véve persze a lövészetben, lövészklu­bokban leigazolt versenyzőket, vala­mint az iparitanuló-intézetek érettsé­gizett. vagy túlkoros tanulóit. A fiúk és lányok részére egyéni és 4 fős csapatversenyt rendeznek. A lő- távolság a lányoknál 30 méter, a fiúknál pedig 50 méter. A résztvevők nyíltirányzékú kispus­kával fekve, szabadkézből 10 perc alatt 3 próba és 10 értékelt lövést ad­nak le, s minden versenyző a saját fegyverét is használhatja. Az első helyezett leány és fiú csa­pat elnyeri a Szilády Kupa vándor­serleget. A Szilády Kupa lövészver­senyre szeptember 25-ik lehet nevez­ni Horváth Istvárt testnevelő tanár (Kiskunhalas, Szilády Áron Gimná­zium) címre. /