Petőfi Népe, 1973. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-26 / 225. szám

1973. szeptember 26. 9 PETŐFI NÉPE 0 7 SPORT-SPORT Országos bajnokságot nyertek a lakiteleki íjászok A lakiteleki Szikra Tsz támo­gatását ió eredményekkel viszo­nozzák az íiász szakosztály tagjai. Az országos rövidtávú íjász- bajnokság negyedik — egyben utolsó — fordulójának legjobb ifjúsági leányversenyzője. Bállá Emma lett. aki egyéni csúcsered­ménnyel győzött. Az ifjúsági csa­patversenyt is a lakitelekiek nyer­ték. A fiúk közül Országú János 454 körös teljesítménnyel új egye­sületi csúcsot ért el és B.-kate­góriájú versenyző lett. A négy forduló után összesítet­ték az eredményeket és kiosztot­ták a díjakat. A lakiteleki ifjú­sági fiúcsapat, a Bp. Építők mö­gött második. A csapat tagjai: Ország. Révész. Iványi és Kalócz. Az ifjúsági leányok egyéni ver­senyét Kovács J. (Bp. Spartacus) nyerte, de utána sorban négy la­kiteleki lány. Molnár. Oberna, Bállá és Horti következik. Magyarország 1973. évi rövid­távú ifjúsági leány csapatbajno­ka nagy fölénnyel Lakitelek lett. A csapat tagjai: Molnár Irén, Oberna Teréz. Bállá Emma, Hor­ti Valéria. A csapat edzője Csá- nyi János. Vasárnap újabb erőpróba vár a lakiteleki iiászokra. A margit­szigeti Úttörő Stadionban rende­zik meg a Pajtás Kupát, amelyen 24 lakiteleki leány és fiú indul. Országos második helyezés Az MHSZ országos központjá­nak gépjármű- és könnyűbúvár- osztálya vasárnap a Mályi-tavon rendezte meg a sorköteles köny- nyűbúvár előképzésben részt ve­vő fiatalok második országos ösz- szetett honvédelmi versenyét. Ti­zennégy megye 3—3 versenyző­vel képviseltette magát. Me­gyénkből Szőke József. Faragó Miklós és Bolvos László indult a versenyen. A csapatoknak 1500 méteres terepszakaszt kellett le­küzdeniök. amelynek során légző­készüléküket össze kellett szerel­niük. szabad merüléssel 5 méte­res mélységből kellett egy percen belül egy tárgyat felhozniok. 400 méteres tájékozódási, légzőkészü­lékes búvárúszást, és egyéb nehéz feladatokat oldottak meg. Csapa­tunk iól oldotta meg feladatát, ugyanis a tavalyi VI. helyről az idén a dobogó második fokára kerültek. RÖPLABDA Drámai küzdelem Zalaegerszegen ZTE—Kecskeméti SC 3:2 (5, 12, —10, —14, 16) NB I-es férfi mérkőzés. Vezet­te: Kalász. KSC: Konyári, Kelemen, Ko­csis — Mizsei, Hegedűs Z., Sze­keres. Csere: Hegedűs S., Szabó, Németh. Edző: Dunszt Ferenc. A papírforma sima, sőt biztos 3:0-ás hazai győzelmet jósolt. Az igazság az, hogy a kecskemétiek is legfeljebb egy játszma elnye­résében bíztak. Úgy is indult, hogy simán nyer a ZTE. Az első játszmában a hazaiak „szúrt” labdákkal hozták zavarba a kecs­kemétieket. A mezőnyjáték is gyenge volt és a hazaiak tisztán üthettek a hálónál. Ezután Dunszt edző lecserélte a két íela- -dót és Hegedűs Z. és Kelemen helyett Hegedűs S. és Szabó állt be. Ebben a játszmában már szo­rosabb lett az eredmény. A harmadikban a ZTE lelas­sult és feljött a KSC. Szekeres, Konyári és Mizsei leütései jól si­kerültek. Ezt a játszmát a kecs­kemétiek nyerték könnyen 15:10- re. A negyedikben a KSC ütői job­ban belelendültek, de a ZTE is nagyon küzdött. A ZTE-nek 14:10 után 8 mérkőzéslabdája volt, mégis a kecskemétieké lett a játszma. Következett a döntő, az ötödik játszma. Az eredmény így ala­kult. A ZTE vezetett 2:0-ra. Ez­után 5:3, 7:3, 8:6 a KSC javára. A fordulás után a kecskemétiek lü:6-ra elhúztak. A ZTE 10:10-re egyenlített. 13:10, 13:12, 14:12 volt a KSC javára, s a kecske­métieknek mérkőzéslabdájuk volt, de elhibázták. 15:15. Ezután 16:15- nél ismét kecskeméti mérkőzés­labda, de ezt sem, sikerült érté­kesíteni. Végül drámai küzdelem­ben a hazaiak 18:16-ra győztek és ezzel a mérkőzést is meg­nyerték. Érre szokták mondani, hogy győzelemmel felérő vereség. A hazaiak edzője is elismerte, hogy a mérkőzés folyamán a zalaeger­szegi másodbíró, de néha bizony a vezetőbíró is többször tévedett a ZTE javára. Itt pedig egyetlen hiba is elég volt a mérkőzés eredményének kialakításához. A kecskemétiek közül Konyári és Szekeres játszott kimagaslóan, de Mizsei is jó napot fagott ki. Kocsis gyengén kezdett, de aztán a többiek lelkesedése őt is ma­gával ragadta. A feladók közül a csereként beállt Hegedűs S. és Szabó volt a jobb. A Kecskemétiek most remekül küzdöttek és a győzelmet is meg­érdemelték volna. Nagyon hosszú mérkőzés volt. Pontosan 117 per­cig tartott a tiszta játékidő, s a mérkőzés igazi propagandája volt a röplabdának. BIRKÓZÁS Nagykőrösön országos szabadfogású ifjúsági birkózóversenyt rendez, tek és a kunszentmiklósi fiúk szép eredményeket értek el. A 60 kg- ban Sipos harmadik, a 75 kg-ban Bíró Gy. az első, Losonczi Márton a második helyen végzett. SZERDÁN: KSC—MALÉV-MTK NB I-es röplabdamérkőzés Miért játszanak szerdán már másodízben hétközben is bajnoki mérkőzést? Ezt kérdeztük Dunszt Ferenctől, a KSC NB I-es férfi röplabdacsapatának edzőjétől. — A bajnokság szeptember 3-án indult és december 3-án be is fejeződik. Ez pontosan 14 hét, s -ennyi idő alatt kell lejátszani a 18 mérkőzést. Így tehát hétköz­napra is jut találkozó. Mit vár a szerdai MALÉV el­leni mérkőzéstől? — Ha csak a két csapat közti különbséget, és a hazai pálya előnyét nézem, akkor feltétlenül győznünk kell. Kiesni azonban senki sem akar, mi sem. Sőt, szeretnénk osztályozó nélkül bent maradni. A küzdelem tehát nagy lesz. Ha sikerül olyan játékot nyújtanunk, mint Zalaegerszegen a 2—5. játszmában, akkor nem lehet baj. Változik a csapat? — A keret nem, legfeljebb a kezdő hatosban a két feladó lesz más. Ezt még meg kell gon­dolni. Hadd mondjak még va­lamit. Zalaegerszegen láttuk va­sárnap, hogy mit jelent a jó ha­zai közönség. Fergetegesen biz­tatták őket, és 2:2 után szinte belehajszolták csapatukat a győ­zelembe. Tudom, hogy itt először nekünk kell megnyernünk a kö­zönség rokonszenvét jó játékkal, de bízom abban, hogy ki tudjuk érdemelni a szurkolók biztatá­sát. A mérkőzés ideje: 17 óra. Kecs­kemét, városi sportcsarnok. Já­tékvezető: Gyenes. LABDARÚGÁS Szerdán délután 15 órakor az MNK megyei 3. fordulójában az alábbi mérkőzésekre kerül sor: Soltvadkert—Kiskunhalasi ME­DOSZ, Lakitelek—Kecskeméti TE, Gábor A. SE—Mezőfi SE, Rad­nóti SE—Kalocsai VTSK, Tompa —Bajai SK, Hercegszántó—Vas­kút, Jánoshalma—Kecskeméti SC, Homokmégy—Fájsz, Kecskeméti MÁV—Tiszaalpár. KÉZILABDA NB Il-es férfi mérkőzés: Kecs­keméti Építők—Váci Fonó. Kecs­kemét, Városi pálya (bitumenes), 16 óra. • Az úttörő 38 kg-ban Dávid (SZEOL) és Végvári (KSC) mér­kőzik. Úttörők és serdülök a tatamin Vasárnap délelőtt Kecskemé­ten a városi sportcsarnokban or­szágos jellegű úttörő és serdülő cselgáncsversenvt rendeztek. A budapesti szakosztálvok sajnos, nem jöttek el. de itt volt a kecs­kemétieken kívül, rendkívül né­pes csapattal a Bajai SK, vala­mint a SZEOL. a Szolnoki MTE és a Szolnoki Gimnázium. A 62 fős mezőnyben néhány színvona­las mérkőzést is láthattunk, első­sorban persze a döntőkön. A kecskeméti és baiai fiatalok va­lamennyi súlycsoportban nagy harcot vívtak az első helyért. A szegedieknek és a szolnokiaknak csak szerényebb helyezés jutott. A versenybírói és oldalbírói tisz­tet a három neves kecskeméti versenyző. Kiss E.. Pulai és Ke­rekes látták el közmegelégedésre. Eredménvek: Úttörők: 35 kg: 1. Balogh (KSC). 2. Németh (KSC). 38 kg: 1. Kacsur (Bajai SK). 2. Végvári (KSC). 3. Dávid (SZEOL). 41 kg: 1. Sima (BSK). 2. Novák (BSK), 3. Körmöczi (SZEOL). 45 kg: 1. Krikovszki (KSC). 49. kg: 1. Kin­cses (KSC). 2. Kelemen (KSC). 3. Szemerédi (KSC). 53 kg: 1. Berki (KSC). 58 kg: 1. Tamás (BSK). 2. Tóth (BSK). Serdülők: 40 kg: 1. Pusztai (KSC). 44 kg: 1. Pólyák (KSC), 2. Kávai (SZEOL). 48 kg: 1. Já- rosi (BSK). 2. Gaál (KSC), 3. Ja- kubek (KSC) és Jároli (SZEOL). 52 kg: 1. Arató (BSK). 2. Fehér (KSC). 3. Pintér (Szolnoki MTE). 56 kg: 1. Csile (KSC). 2. Haja- gos (KSC). 3. Deák (SZEOL) és Müller (BSK). 60 kg: 1. Beck (BSK). 2. Andócs (KSC), 3. Ko­zák (KSC) és Pádov (Szolnok). 64 kg: 1. Gurabi (KSC) 2. Ba­logh (SZEOL). 68 kg: 1. Blasko- vics (KSC). 2. Négyesi (Szolnoki MTE). 3. Kantali (Szolnok). Ne­hézsúly: 1. Sándor (KSC), 2. Er- csényi (BSK). 3. Fekete (Szolnoki MTE) és Zsiga (SZEOL). • A serdülő 48 kg-ban Járosi (BSK) győzött Jakubek (KSC) ellen. (Banczik István felvételei) ASZTALITENISZ A megyei férfi CSB eredményei Kiskunhalas—Lajosmizse 13:3 Győztesek: Gyenizse 4, Szalai 4, Forgó 2, Bácsalmási 3, illetve Varga 2, Szabó 1. Mélykút—Kiskunma jsa 11:5 Győztesek: B. Fóris 3, Papp 3, Dóra 3, Sípos 2, illetve Bog­nár 4, Dósai 1. K. Likőripar—Kalocsa 11:5 Győztesek: Király 4, Berende 3, Fazekas 3, Soós 1, illetve Tö­rök 2, Madura 2, Solti 1. K. Tervezők—K. Likőripar 15:1 Győztesek: Kosa 4, Papp 4, Varga 4, Dézsi 3, illetve Ki­rály 1. Tiszakécske—K. Fémmunkás 8:8 Győztesek: Petőfi 3, Szent­endrei 3, Kosik 1, Pákozdi 1, il­letve Ambrus 3, Veroszta 2, Fo­dor 2, Varga 1. Megyei egyéni bajnokság Kecskeméten Szeptember 29—30-án (szom­baton és vasárnap) rendezi meg a megyei asztalitenisz szövetség Báes-Kis-kun megye 1973. évi II—III. o. női és férfi egyéni asztalitenisz-bajnokságát Kecs­keméten a Hoffmann János ut­cai 2. sz. Általános Iskolában, a K. Spartacus versenytermében. Szombaton 15 órakor a III. o. férfi egyéni, 17 órakor pedig a II. o. férfi egyéni versenyt ren­dezik. Vasárnap reggel 8 órakor tartják a női III. o., és 9 órakor a női II. o. versenyt. A megyei asztalitenisz szövet­ség közli, hogy a megyei férfi CSB 5. fordulója elmarad. A megyei egyéni bajnokság után szombaton és vasárnap megrendezik Kecskeméten, ugyancsak a 2. sz. Általános Is­kolában a megyei női CSB for­dulóit. Szeptember 29-én, szom­baton 18 órakor a tavaszról el­maradt Kecskemét—Kalocsa és a Kiskőrös—Kiskunmajsa mérkő­zésre kerül sor, majd 19 órakor kezdődik a Kecskemét—Kiskun­majsa, Kiskőrös—Kalocsa talál­kozó. A további műsor a kö­vetkező: vasárnap 10 órakor Kis­kunmajsa—Kalocsa, Kecskemét —Kiskőrös. Végül 11 órakor Ka­locsa—Kecskemét és Kiskun­majsa—Kiskőrös. Az NB III -as labdarúgó-bajnokság állása Középcsoport Délkeleti csoport 1. Mezőfi SE 2. Ikarus 3. Apr. 4. Vasas 4. Baja 5. KISTEXT 6. Bem SE 7. ÉG SZŐ V 8. Ganz-Villany 9. ÉRDÉRT 1D. Postás SE 11. Gamma 12. MOM 13. Kalocsa 14. Kiskörös 15. Magnezit 16. Cs. Papír 6 3 3 14-5 9 6 3 3 14-6 9 6 4 1 1 16-9 9 6 4 1 1 11-6 9 6 2 4 18-11 8 6 3 2 1 15-12 6 6 2 4 7-4 8 6 2 2 2 6-7 6 6 2 2 2 10-12 6 6 1 3 2 12-12 5 6 1 2 3 9-12 4 6 1 2 3 4-12 4 6 1 1 4 10-14 3 6 1 1 4 8-14 3 6 1 1 4 9-19 3 6 — 2 4 5-13 2 1. Szarvas 2. HÖDGÉP 3. Apátfalva 4. Orosháza K. 5. Gyula 6. Dózsa SE 7. Sarkad 8. Bcs. Agyagipar 9. METREPONT) 10. K.-félegyháza 11. Jánoshalma 12. Szentes 13. Tiszaíöldvár 14. Szegedi AK 15. Gyoma 16. Bcs. MÁV 6 5 — 1 15-3 10 6 4 1 1 14-6 9 6 2 4 — 10-6 8 6 4 — 2 10-6 8 6 3 2 1 6-4 8 6 2 3 1 8-4 7 6 3 1 2 6-5 7 6 3 — 3 9-10 6 6 3 — 3 4-5 6 6 2 1 3 8-8 5 6 1 3 2 7-7 5 6 1 3 2 8-13 5 6 2 — 4 8-13 4 6 1 2 3 3-8 4 6 I 1 4 4-11 3 6 — 1 5 3-14 1 A vendégcsapatok sikere a megyei II. osztályban ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti MÁV—Apostag 3:1 (3:0) Apostag, 100 néző, vezette: Nagyczirok. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a MÁV jobban kihasználta a helyzeteit. Góllövők: Domokos 2, Tanító, illetve Komáromi. Jók: Domokos, Tanító, illetve Búzás, Virágh. Ifjúsági eredmény: 9:1 a K. MÁV javára. Solt—Kiskunhalasi Spartacus 2:2 (1:1) Solt, 250 néző, vezette: Szalai. Mindkét félidőben kiegyensú­lyozott játék folyt. A második félidőben azonban a Solt többet kezdeményezett. Góllövők: Nagy, Kara II., illetve Gönczöl, Tóth. Jók: Tóth, Kovács, illetve Fi­gura, Bezsenyi. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Kh. Spartacus javára. Iíunavecse—Kerekegyháza 0:0 Dunavecse, 200 néző, vezette: Vén. A Dunavecse támadott többet, de a csatárok rengeteg hely­zetet hibáztak. Jók: Toponári, Pandúr, illetve Gogolák. Ifjúsági eredmény: 4:2 Duna­vecse javára. Kecel—Helvécia 3:3 (1:0) Kecel, 150 néző, vezette: Illés. Közepes iramú mérkőzésen a Helvécia megérdemelten^ vitte el az egyik pontot. Góllövők: Kiss, Szvetnyik, Villányi, illetve Né­meth (2), Pongrácz. Jók: Bé- leczki. Polgár, Villányi, illetve Németh. j Ifjúsági eredmény: 4:1 Kecel javára. Kiskunfélegyházi Reménység- Szánk 6:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 100 néző, vezette: Varga J. Mindvégig nagy fölényben ját­szott a Reménység, de az I. fél­időben csak öngóllal szerzett ve­zetést. A szünet után viszont jól kihasználták a kínálkozó helyzeteket. Góllövők: Kisznér 2, Kratofill 2 (egyet 11-esből), Sikár és Kur- gyis (öngól). Jók: Kelemen, Kra­tofill, Solymosi, illetve M. Tóth, Rádi, Péter. Ifjúsági eredmény: 0:0. Dunapataj—Kkfliázi Vörös Csil­lag 2:2 (2:1) Kiskunfélegyháza, 150 néző, vezette: Baán. A lelkesen küzdő vendégcsa­pat biztosan szerezte meg az egyik pontot. Góllövők: Vajda, Tata, illetve Hegedűs, Rádi. Jók: Taba, illetve Rádi, Hegedűs. Ifjúsági eredmény: 6:2 a Vö­rös Csillag javára. Lakitelek—Hetényegyháza 2:0 (1:0) Hetényegyháza, 100 néző, ve­zette: Kürtösi. A többet támadó Hetényegy­háza kihagyta a helyzeteket, közben Prádi I. a 40. percben védelmi hibából a Lakiteleknek szerzett vezetést. A szünet után még ennél is nagyobb volt a hazaiak nyomása, de gólt nem tudtak elérni, sőt a 86. percben Rubányi szabadrúgásból növelte a lakitelekiek előnyét. Jók: Puskás, Fekete, Harczos. Ifjúsági eredmény: 6:0 He­tényegyháza javára. Műszaki Főiskola—Tabdi 5:0 (3:0) MFSC-pálya, vezette: Muszta. Végig fölényben játszottak a főiskolások, és akár több gólt is lőhettek volna. Góllövők: Bityi 2, Hulacsek 2, Kozárka. Jók: Hu- lacsek, Bityi. Ifjúsági eredmény: 5:3 az MFSC javára. DÉLI CSOPORT Mélykút—Kinizsi SE 1:0 (0:0) Mélykút, 100 néző, vezette: Kiss J. Változatos, nagy iramú mér­kőzés. A két pont sorsa az 55. percben dőlt el. Góllövő: Bényi. Jók: Bondor (a mezőny legjobb­ja), Kovács, Gyetvai, illetve Pá­linkás, Balázs, Szende. Ifjúsági eredmény: 2:2. Sükösd—Kiskunhalasi MÁV 4:3 (1:3) Kiskunhalas. 100 néző, vezette: Kiss. A második félidőre a MÁV el­fáradt és a Sükösd nemcsak egyenlített, hanem a győzelmet is megszerezte. Góllövők: Kollár 3, Marozsa, illetve Körösi 2, Csizmadia. Jók: Kollár, Kovács, Tóth I„ illetve Körösi, Zellei. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Kis­kunhalasi MÁV javára. Bácsbokod—Bátya 2:0 (0:0) Bátya, 100 néző, vezette: Ko­vács. A bátyai csapat az első fél­időben fölényben játszott, de a rosszul sikerült csere után el­vesztették a mérkőzést. Góllö­vők: Havasi 2. Jók: Havasi, Ber­ger, illetve Harangozó, Maros. Ifjúsági eredmény: 7:1 a Bács­bokod javára. Kunbaja—Csávoly 3:1 (2:0) Kunbaja, 200 néző, vezette: Göndör. Színvonalas, jó iramú mérkő­zésen, a sokkal többet támadó Kunbaja ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. Góllövők: Latinyák III., Ördögh 2. illetve Szekulity. Jók: Hajdú (a me­zőny legjobbja), Latinyák I., He- bők, illetve Forgó, Szekulity. Ifjúsági eredmény: 1:1. Gara—Szakmar 3:0 (0:0) Gara, 200 néző, vezette: Mol­nár K. Az első félidőben egyenlő erők küzdöttek. A szünet után a Ga­ra sokkal jobban játszott. Gól­lövők: Bergmann, Forrai, Ta­kács. Jók: Bergmann, Forrai, Aranyosi, illetve Németh, Fe- rencz, Bende. Ifjúsági mérkőzés nem volt, mert Szakmár nem jelent meg. Madaras—Császártöltés 4:2 (2:1) Madaras, 400 néző, vezette: Martinecz. Izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak fölényét a 14:4-es szögletarány is bizo­nyítja, de a Császártöltés na­gyon jól védekezett. Góllövők: Kalmár, Kollár, Gulyás, Burá­nyi, illetve Szeicz 2. Jók: Kal­már, Vízi, illetve Török, Szeicz. Ifjúsági eredmény: 5:1 Mada­ras javára. Szamuely SE—Kelebia 6:0 (2:0) Kelebia, 100 néző, vezette: ifj. Molnár. A Szamuely SE irányította a játékot. Góllövők: Mártha 2, Balatity 2, Varga 2. Jók: Mártha, Varga. Ifjúsági eredmény: 14:1 Kele­bia javára. Katymár—Kisszállás 5:3 (3:1) Katymár, 200 néző, vezette: Weisz. A 13. percben már 3:0 arány­ban vezetett a katymári csapat. A 60. percben 5:1 volt az ered­mény, de a végén a Kisszállás két góllal is szépített. Góllövők: Baán 2, Mák, Keresztesi, Patar- csity, illetve Kovács, Horváth, Lipták. Jók: Mák, Mamusity I., illetve Szlovák, Lipták. Ifjúsági eredmény: 2:1 Katy­már javára. A megyei II. o. labdarúgó-bajnokság állása Északi csoport Déli csoport 1. Dunapataj 3 4 1 — 18-6 9 1. Sükösa 5 5 — — 23-4 10 2. I^akitelek 5 4 — 1 14-5 £ 2. Kinizsi SE 5 4 — 1 15-3 8 3. K. MÄV 5 4 — 1 11-4 8 3. Gara 5 3 2 — 6-1 8 4. Solt 5 3 1 1 13-6 7 4. Császártöltés 5 3 1 1 13-9 7 5. Kklh. Remény. 5 3 — 2 15-7 6 5. Bácsbokod 5 2 3 — 6-2 7 6. Dunavecse 5 2 2 1 10-5 6 6. Madaras 5 2 2 1 14-10 6 7. Hetényegyháza 5 3 — 2 8-9 6 7. Mélykút 5 3 — 2 8-6 6 8. Kerekegyháza 5 2 1 2 9-10 5 8. Szamuely SE 5 2 1 2 16-8 5 9. MFSC 3 2 — 1 9-3 4 9. Szakmár 5 2 1 2 9-7 5 10. Kkfh. Vörös Cs. 4 1 2 1 4-6 4 10. Kh. MÁV 5 2 1 2 7-7 5 11. Szánk 5 2 — 3 8-13 4 11. Csávoly 5 1 2 2 8-10 4 12. Tabdi 5 2 — 3 11-18 4 12. Kunbaja 5 1 1 3 8-10 3 13. Kh. Spartacus 3 1 1 3 8-13 3 13. Katymár 5 1 1 3 10-16 3 14. Kecel 5 — 1 4 7-14 1 14. Kisszállás 5 — 2 3 10-21 2 15. Helvécia 4 — 1 3 4-11 1 15. Bátya 5 — 1 4 2-11 1 16. Apostag 5 — — 5 8-26 — 16. Kelebia 5 — — 5 2-32 — A VILÁG SPORTJA Az olaszországi Torinóban befejező­dött a vadászlövő Európa-bajnokság skeet versenysorozata. A csapatver­senyek után az egyéni sorrend is ki­alakult. A magyar juniorok közül Ta- labos szerepelt a legjobban, aki ne­gyedik lett. • Katowicében folytatódtak a nem­zetközi ökölvívótoma küzdelmei. A második napon négy magyar is szo- rítóba lépett, s közülük Gál, vala­mint Edőcs győzött. Kerékgyártó és Bakonyi vereséget szenvedett. • A csehszlovákiai Karlovy Varyban nemzetközi atlétikai verseny kezdő­dött, amelyben magyar részről a Bp. Spartacus sportolói vesznek részt. Az első napról két szövetkezeti sikerről érkezett hír. A férfi diszkoszvetésben Murányi János lett az első 90,78 m-rel, a női diszkoszvetést pedig Czabánné nyerte 54.50 m-rel.