Petőfi Népe, 1973. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-25 / 224. szám

EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN SPORT-SPORT-SPORT A szerdai Jugoszlávia—Ma­gyarország válogatott mérkőzés miatt az NB I. teljes fordulóját szombaton játszották. Videoton—Haladás 2:1 (1:1) Szombathely, 8000 néző. Vezet­te: Bana. A Videoton a második félidő­ben gyorsabbnak bizonyult. Gól­lövők: Wolek (2). Pécsi MFSC—ZTE 3:1 (2:0) Pécs, 10 000 néző. Vezette: Víz­hányó. Kemény, de nem túlságosan magas színvonalú küzdelem volt. A ZTE nehezen adta meg ma­gát. Góllövők: Juhász, Farkas, Kocsis, illetve Rácz. Salgótarján—Csepel 1:1 (1:1) Salgótarján, 6000 néző. Vezette: Szávó. A Csepel végig egyenrangú el­lenfél volt. Góllövők: Kovács, illetve Gulyás. Tatabánya—Dorog 3:2 (1:2) Tatabánya, 4000 néző. Vezette: Hámori. Gyors hazai vezetés után a Dorog két gólt lőtt. A Tatabánya az utolsó percben szerezte a győztes gólt. Góllövők: Sallói, Arany, Kőműves, illetve Peszeki, Laczkó. t). Dózsa—MTK 4:1 (2:1) Megyeri út, 9000 néző. Vezette: Bíróczky. A bajnokcsapat nagyszerűen játszott. Góllövők: Kellner, Bene, Fekete, Fazekas, illetve Morvái. SZEOL—FTC 2:1 (1:0) Népstadion, 12 000 néző. Vezet­te: Nagy B. A SZEOL 83. percen át 10 em­berrel játszott, mégis megérde­melten győzött. Góllövők: Anat (2), Bálint. Rába ETO—Vasas 1:0 (0:0) Győr, 8500 néző. Vezette: Cser- nefalvy. A Vasas nagy helyzeteket ha­gyott ki. Góllövő: Pénzes. Bp. Honvéd—VM Egyetértés 3:0 (0:0) Népsatdion, 7000 néző. Vezette: Marton. Csapkodó játék sok hibával. A Honvéd a 72. percben lőtte az első gólt. Góllövők: Kozma (2), Füle. Az NB I. állása 1. U. Dózsa 6 5 — 1 20-13 10 2. Honvéd 6 4 — 2 17-7 8 3. FTC 6 4 — 2 11-6 8 4. SBTC 6 2 4 — L-3 8 5. ETO 6 3 2 1 8-7 8 6. Tatabánya 6 2 3 1 10-9 7 7. Pécs 6 3 1 2 9-11 7 8. Szeged 6 3 — 3 12-10 6 9. Videoton 6 2 2 2 6-9 6 10. Vasas 6 1 3 2 7-1 5 11. MTK 6 2 1 3 7-10 9 12. Csepel 6 1 2 3 10-13 4 13. Dorog 6 1 2 3 8-11 4 14. ZTE 6 1 2 3 4-10 4 15. Haladás 6 — 3 3 5-8 3 16. Egyetértés 6 — 3 3 5-11 3 Nagy iramú, érdekes mérkőzés volt Kecskeméti SC—Komlói Bányász 0:0 Széktói Stadion. 5000 néző. Ve­zette: Katona Kecskeméti SC: Winter — Oláh, Diószegi, Herbály — Padlás (Os- kolás a 77. percben). Botka — Kókai. Molnár. Ónodi (Kecskés a 80. percben). Koós. Szabó. Ed­ző: Dezsőfi Ferenc. Komló: Buús — Tallósi, Csor­dás. Tihanyi — Dárdai. Lahó — Bordács. Kolesánszkv. Tüske (Ké­széi a szünetben). Orsós, Cs. Ko­vács (Juhász II. a 63. percben). Edző: Lantos Mihály. Ideális labdarúgóidőben, régen látott nagy közönség előtt kezdő­dött a játék. Az állóhelyoldalon ismét lobogtak a kék-fehér zász­lók és zúgott a „Hajrá, KSC!” Az 1. percben az előretörő Ti­hanyi ijesztgette a szurkolókat. Mintegy 30 méterről célozta meg a jobb alsó sarkot, de Winter is résen volt és vetődve hárított. A válasz Koós kellemetlenül pat­togós lövése volt majd Cs. Ko­vács az égbe lőtt a 16-osról. A 6. percben Molnár ugrott ki, de gyengén a kapus kezébe lőtt. Her­bály futott fel. majd Kókai be­adása Dárdairól pattant szögletre. A másik oldalon Kolesánszky erős lövése vágódott vissza a tö­mörülő védőkről. Nagy volt az iram, megállás nélkül hajtottak a csapatok. A 16. percben szöglet után Sza­bó fejelt kapura. Buús kezéből kiperdült a labda, de utána nyúlt és szögletre nyomta. A 21. percben súlyos játékve­zetői tévedés fosztotta meg a kecskemétieket a vezető góltól. Szabadrúgáshoz jutott a KSC és mielőtt még a komlói védők meg­fordultak volna. Padlás kiugrott és a hálóba lőtt. A játékvezető lest ítélt és érvénytelenítette a gólt. (A komlói térfél közepén a letett labdából a kecskemétiek villámgyorsan elvégezték a sza­badrúgást. s mielőtt a védők fel­ocsúdtak volna, már a hálóban is volt a labda. Sajnos. Katona já­tékvezető is elmélázott és már csak akkor nézett oda. amikor Padlás egyedül állt a kapussal szemben. Hiába mutatta a part­jelző is, hogy a gól szabályos. Va­lójában az is volt. mert Padlás a hátrafelé ballagó védők közül ugrott ki.) Ezután rövid ideig a Komló játszott fölényben. Tüske lőtt sza­badrúgásból fölé. A 40. percben Winter hosszú kirúgását Szabó lefejelte Molnár elé. aki egyedül ugrott ki, de hosszan szöktette magát. Két perc múlva Kókai keresztbe lőtte a labdát ás Mol­nár belevetődött az ötösön, de sajnos, nem érte el. A 43. perc­ben Tihanyi lövése Botkán irányt változtatott, de Winter megfogta a labdát. A 47. percben Kókai ugrott ki és már az ötösön járt. amikor Tallósi lerántotta. A labda így Kókairól kipattant, de a játékve­zető 11-es helvett szögletet rú­gatott. (Ez volt Katona második nagy tévedése.) Az 55. percben Szabó beadását Koós ra/vaszul perdítette kapura, de Buúsnak szerencséié volt és valahogy meg­fogta a labdát. Az 58. percben szép támadás utár} Cs. Kovács lőtt 11 méterről. A lapos labdát Winter szépen hárította. A játék egyre kemé­nyebb lett. A komlóiak szabály­talanságokkal igyekeztek megál­lítani a kecskeméti rohamokat. A 62. percben Szabó felső sarokba tartó lövését Buús nagy bravúr­ral a kapu fölé ütötte. A 66. percben a komlóiak hagy­tak ki hatalmas helyzetet. Dár­dai a jobb szélen robogott el. Be­adását Juhász II. teljesen tiszta helyzetből 7 méterről a bal ka­pufa tövénél mellé fejelte. A 68. percben mintegy 25 mé­terről Bordács küldött éles lövést. Winter meglepődött és csak ki­ütni tudta a labdát. A 77. percben az oldalvonal mellett Készéi hátulról belerú­gott Szabóba, de a játékvezető éppen másfelé nézett, mert már a labda nem volt ott. A 84. percben Buús a levegő­ben úszva, látványosan fogta meg Botka lövését, amelv azonban a kapu mellé tartott. Az utolsó per­cekben is nagy nyomás neheze­dett a komlói kapura. A 89. perc­ben Koós hátraihúzva ívelt az ötösre, de a labda Buús zsákmá­nya lett. Több alkalom pedig már nem volt. Régen láttunk ilyen nagy ira­mú és változatos játékot. Mind­két együttes nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe. Nem álltak be védekezni, hanem bát­ran támadott a két együttes, amikor erre lehetőség kínálko­zott. Igaz, biztosították a védel­müket is. de a fő hangsúly a tá­madáson volt. A játék egyes sza­kaszaiban persze adódott olyan időszak, amikor az egyik csapat védekezésre kényszerült. A kom­lóiak például mindkét félidő vé­gén alaposan beszorultak és a vé­dők céltalanul elrugdosták a lab­dát. de csinált ilvet a KSC vé­delme is. A kecskemétiek vala­mivel többet támadtak és ezt je­lezte a meg nem adott, de a já­tékvezetőn kívül mindenki által szabályosnak látott gól. és az el­nézett 11-es is. A kecskeméti kapuban Winter nagyon biztosan, hibátlanul vé­dett. Nagyon jól játszott a két szélső hátvéd és Diószegi is helyt­állt. csak a labdái voltak pontat­lanok. Ugyanezt hiányoltuk a szintén jól küzdő Botkánál is. Ónodi most is rengeteget dolgo­zott. néha azonban feleslegesen cipelte a labdát. A támadók elől nagy harcot vívtak a kemény komlói védőkkel és nem sikerült rést találni köztük. Valamennyien inkább a küzdőszellemért és nem a játékért dicsérhetők. A Komló csapatában Buús gól­nak látszó labdákat védett. Tal- lósi. Csordás és Dárdai voltak az együttes legjobbjai és jól játszott Orsós is. Katona játékvezető nagyvona­lúan, NB I-es színvonalon vezet­te a mérkőzést. Tévedése azon­ban a KSC egy pontjába került. Szabó Zoltán Az NB I. B állása 1. DVTK 7 5 2 14-7 10 2. Budafok 7 4 2 I 13-7 10 3. Komló 7 4 1 2 12-7 9 4. Kecskemét 7 3 3 1 8-5 9 5. Olajbányász 7> 3 2 2 13-10 8 6. Várpalota 7 2 4 1 8-7 8 7. DVSC 7 2 4 1 4-3 8 8. Békéscsaba 7 4 3 11-11 8 9.. Dunaújváros 7 3 1 3 17-14 7 10. Bp. Spart. 7 2 3 2 7-7 7 11. Pénzügyőr 7 3 1 3 11-12 7 12. Szekszárd 7 1 4 2 4-5 6 13. Szolnok 7 1 4 2 8f—10 6 14. MÁV DAC 7 2 2 3 8-11 6 15. KKFSE 7 2 1 4 8-13 5 16. Ganz-MAVAG 7­1 3 3 6-11 5 17. Eger 7 1' 2 4 9-11 4 1*. Oroszlány 7 1 1 5 3-13 3 Pénzügyőr—Debrecen 1:0 Várpalota—Budafok 1:0 Dunaújváros—SZMTE 3:1 Eger—Oroszlány 5:1 KKFSE—DVTK 1:0 Békéscsaba—Ganz-MÁVAG 2:0 Szekszárd—Olajbányász 1:1 Bp. Spart.—MÁV DAC 2:1 Sok volt a „szöveg” Ceglédi VSE—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:0 (0:0) Cegléd, 1000 néző. vezette: Maczkó I. Cegléd: Rétfalvi — Cseh, Oláh, Zátonyi — Tóth, Halmi — Fekete (Pintér), Kresják, Liptai, Kábák, Varga (Csurgai). Edző: Nagy Já­nos. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dö­mény — Juhász, Rádi, Tóth IV. — Lévai, Somogyi (Trunkos) — Kiss, Szőke, Karsai, Oláh, Cser­mák. Edző: Virágh István. Az 5. percben a ceglédi Oláh buktatta Szőkét. A 20 m-es sza­badrúgást Oláh fölé lőtte. A 8. percben Kresják elől Tóth IV. mentett az utolsó pillanatban. A 14. percben Lipták lövését Dö- mény először nem tudta meg­fogni, de másodszorra a rárohanó Fekete elől mégis elcsípte a lab­dát. A 20. percben Tóth IV. mint­egy 40 méteres szólója után Csermák elfutott, de Rétfalvi előrevetődve mentett. A 28. perc­ben Dömény kapott figyelmezte­tést időhúzásért. A 34. percben Tóth IV. látványos becsúszó sze­reléssel tisztázott Kresják elől. A 44 percben Oláh (ceglédi) lö­vését Dömény a kapu fölé nyom­ta. A szünet után az 52. percben a késlekedő Somogyi mellett Lip­ták 4 lépésről kapura lőtt, de Dömény egy reflexmozdulattal kiütötte a labdát. Az 54. percben Karsai átadá­sával Csermák elhúzott és a ki­futó kapus mellett — 100 száza­lékos helyeiben — az üres kapu mellé gurított. A 63. percben Csermák megismételte az előbbi „bravúrt”. Most sem találta el az üres kaput. A 65. percben a ceglédiek meg­szerezték a vezetést. Kresják át­adását Liptai éles szögből a léc alá bombázta. 1:0. A halasi játékosok többször is feleslegesen reklamáltak. Végül a játékvezető ezt megunta és a 70. percben Kársait leküldte a pályáról. A 78. percben az addig nagyon jól védő Dömény hibájából kapta a MEDQSZ a második gólt. Szöglet után a labdát a kapus Csurgai elé ütötte, aki egyből a bal alsó sarokba küldte. 2:0. A 79. percben Szőke futtából az oldalhálóba lőtt. A 80. perc­ben Rétfalvi kifutással mentett Oláh elől. Ezen a mérkőzésen a MEDOSZ nem játszott rosszul és nem is érdemelt vereséget. Sajnos a gyá­moltalan csatársor nem tudott gólt lőni. a legjobb helyezetből sem, a ceglédiek pedig kihasz­nálták a halasi védelem két megingását. Karsai kiállításával kapcsolat­ban meg kell jegyéznünk, hogy az őszi fordulóban már 3 halasi játékost állított ki, s közülük kettőt „szövegelésér”. Most sem Karsai volt az egyetlen, aki ál­landóan reklamált. Nagyobb fe­gyelemmel talán a halasiak játé­ka is lényegesen jobb lehetne. Jók: Liptai, Halmi, Csurgai, il­letve: Rádi, Tóth IV., Somogyi, Oláh. Árvái Mihály Vörös. KTE: Varga — Tormási, Franczkó, Szabó — Dobó, Ko­vács — Balatoni. Mányoki, Por- handa, Bánhidi, Nagyhegyesi (Magyar M.). Edző: Varga Béla. Szabó Lajos SE: Gulyás — Franyó (Király), Janesa, Müller, Novák, Földesi, Csőke, Antal (Csontos), Halász, Fajkusz, Ro­zsán. Edző: Bencsik Gyula. Heves hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A második percben Halász nagy lövését véd­te Varga, majd egy perc múlva ismét ő veszélyeztetett. Varga kapus azonban tisztázni tudott. A tizedik percben Porhanda lab­dájával Bánhidi faképnél hagy­ta a védőket és biztos gólhely­zetben a kapusba lőtte a lab­dát. A tizenkettedik percben An­tal került jó helyzetbe, de lövé­se a kapu mellett szállt. Óriási iramot diktáltak a hazaiak, a kapuk felváltva forogtak ve­szélyben. A tizenötödik percben Bánhidi szabadrúgása után Do­bó a kapusba lőtte a labdát. Az ellentámadás után Tormási csak szögletre tudott menteni. Az éle­sen belőtt labdát Antal közelről a kapu mellé fejelte. A huszon­egyedik percben Balatoni át­emelését védte Gulyás. A hu­szonnegyedik percben Antal fe­jesét Franczkó a gólvonalról rúg­ta ki. A huszonhatodik percben Porhanda középen kiugratta Bánhidit, akit Müller mezénél fogva a 16-oson óriási helyzet­ben a földre rántotta. A szabad­rúgást Franczkó végezte el, és hatalmas, felsősarokba irányuló lövését Gulyás a kapufára tolta. A negyvenedik percben Fajkusz 20 méterről a kapufát találta el. A második félidő ismét ferge­teges hazai támadásokkal kez­dődött, amit Franczkóval az élen a KTE-védők vissza tudlak ver­ni. Az ötvenötödik percben Tor­mási Nagyhegyesit szöktette, aki a kapusba lőtte a labdát. A hat­vanadik percben Mányoki lövé­sét Müller a kapu torkából rúg­ta ki. A hatvanötödik percben a második félidőre feljavult Szabó az utolsó pillanatban gólhelyzet­ben tisztázott Antal elől. A 66. percben Bánhidi jobb oldali be­adása a berobbanó Nagyhegyesi feje felett átszállt, a jókor érke­ző Porhanda közelről a léc alá vágta a labdát. 1:0. Egy perc múlva Porhanda Balatoni váltás után ismét gólhelyzet alakult ki a hazaiak kapuja előtt, a labda azonban a kapu mellé szállt. A hetvenötödik percben Mányo­ki az 5-ösig cselezte be magát, lövését Janesa szögletre men­tette. A hetvenkilencedik perc­ben Földesi nagy helyzetben hi­bázott. Az utolsó tíz perc óriási hazai fölényt hozott. A hazaiak támadást támadásra vezettek, és sorra nagy helyzeteket hibáz­tak el. A KTE régen várt fegyelme' zett és lelkes játékával megér­demelte a győzelmet. Kitűnt: Franczkó (a mezőny legjobbja), Szabó, Porhanda, Mányoki, Bán­hidi, Varga, illetve Fajkusz, Gulyás, Földesi, Halász. Berki Zoltán Fegyelmezett taktikával Kecskeméti TE—Szabó Lajos SE 1:0 (0:0) Mezőtúr, 1500 néző, vezette: 1973. szeptember 25. • PETŐFI NÉPE 9 7 Kiskunfélegyházi Vasas—Hódmezővásárhelyi Metripond 3:0 (3:0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, vezette: Bognár. Kkfh. Vasas: Gulyás — Ivá- nyi I., Sahin, Horváth (Tímár), Dongó — Varga, Szegő — Patyi, Pajtás, Farkas, Iványi II. (Jer- nei). Edző: Lantos János. A Vasas kezdettől fogva nagy erővel támadott, de az első 20 percben csak szögleteket tudott kiharcolni. A 21. percben Pajtás II. labdáját Iványi II. 8 méter­ről lőtte a hálóba. 1:0. öt perc múlva a jó formában játszó Far­kas lőtt a Metripond kapujá­ba. 2:0. Négy perccel később Ivá­nyi II. pontos beadását Farkas kapásból rúgta a hálóba. 3:0. A hódmezővásárhelyiek a 38. perc­ben vezették az első komoly tá­madást. A kapura törő Nagyot Sahín szabálytalanul válaszotta el a labdától a 16-oson belül. A 11-est Nagy a kapufának lőtte. Szünet után a Vasas a vezetés birtokában kényelmesen szőtte támadásait. Így kezdeményezhe­tett a* ellenfél is, de komoly lövést csak a 80. percben láthat­tunk, amikor Szilágyi veszélyezte­tett, de Gulyás bravúrral men­tett. A 88. percben Farkas -át­adását Patyi lőtte kapura, de a kapus szögletre ütötte a labdát. A Vasas javuló játékkal győz­te le jó képességű ellenfelét. Jók: Sahin, Farkas, Gulyás, Dongó, Szegő, Varga, Iványi II. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Kis­kunfélegyházi Vasas javára. Pálfi József 9 Már az első percben veszélyes támadást hárított a Metripond kapusa. (Rádi J. felvétele.) A Bajai SK nyerte az NB III-as megyei rangadót Bajai SK—Kiskőrös 2:0 (2:0) Kiskőrös, 200 néző, vezette: Kávai. Bajai SK: Péter — Andruskó, Rausch, Viszmeg — Miókovics, Márity — Magyar (Radics), Ke­mény, Laki, György (Petrese- vics), Pálmai I. Edző: Fekete- Kovács Győző. Kiskőrös: Ba (Csesznák) — Jenei, Répás, Balogh — Pola- reczki, Kállai II. — Sárközi, Szlovák I. (Izsák), Szlovák II.. László, Korozmán. - Edző: Tóth Gyula. A bajai csapat már az első fél­időben eldöntötte a megyei rang­adót. A 9. percben Kemény 18 méteres lövését a vetődő Ba ka­pus csak érinteni tudta. 1:0. A gyors bajai szélsők sok zavart okoztak a kiskőrösi védelemben. A 12. percben Sárközi beadását Korozmán szorongatott helyzet­ből 5 méterről fölé fejelte. A 24. percben Magyar vezette a labdát, majd a lesgyanús helyzetben le­vő keménynek adta, aki a bal sarokba emelte. 2:0. . A 33. percben Szlovák I. Sár­közit indította, de a csatár jó helyzetben elhagyta a labdát. Is­mét Korozmán fejelt, de And­ruskó a gólvonalról combbal ki­rúgta a labdát. Ezután a gyors Pálmai I. ugrott ki, de a kifutó kapusba lőtt. A második félidőben lelkesen küzdött a Kiskőrös, de a szerve­zetten védekező bajaiak meg­akadályozták a góllöyést. A 65. percben Rausch hibájából Ko­rozmán tört kapura, de végül szerelték. Ezután Péter a 16-oson kívül fejjel mentett. Radics elől a kifutó Csesznák hárított. A 80. percben Miókovicsot Balogh szerelte nagy helyzetben. A bajai csapat jobban játszott és megérdemelten győzött a szét- esően védekező kiskőrösiek el­len. Jók: Rausch, Kemény, Pál­mai I., illetve Répás. Biácsi Sándor Csepel, 100 néző, vezette: Sár­kány. Mezőfi SE: Magó — Molnár Szegedi, Janovics — Fábián, Meggyesi — Tóth I., Losonczi, Zsíros I., Angeli, Bódis. Edző: Krivy Ottó. A hazai csapat védekezésre rendezkedett be. Időnként csak durvaságok árán. tudták feltar­tani a Mezőfi SE csatárait. A kecskeméti együttes szinte egy- kapura játszott, de a góllövés nem sikerült. A 12. percben Bódis öt méterről lőtte a labdát kapu fölé. A 23 percben Fábián kapáslövése a kapufán csattant. Szünet után tovább tartott a Mezőfi SE fölénye. Az 58. perc­ben Meggyesi ot meierroi ^ üres kapu mellé fejelte a labdát. A 68. percben Meggyesi hat mé­terről, tiszta helyzetben a kapus kezébe rúgta a labdát. A 74. percben Angeli nagyerejű lövé­se a kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A 82. percben Angeli átadásával Zsíros egyedül tör­hetett kapura, de hét méterről elhamarkodottan kapu mellé lőt­te a labdát. A 85. percben, el­lentámadás alkalmával a csepeli jobbszélső lövését a felső sarok­ból ütötte ki Magó. Helyzetei alapján több gólos győzelmet kellett volna elérni a Mezőfi SE-nek. Jók: Angeli, Fár bián, Szegedi. Fekete Ferenc 0 Buús kapus kivetődve hárít az előretörő Molnár elől. Mezőfi SE—Csepeli Papír 0:0 Bem SE—Kalocsai VTSK 2:1 (1:0) Kalocsa, 1000 néző, vezette: Ónodi. Kalocsai VTSK: Niezner — Kovács (Farkas II.), Gábor (Ala- dics), Lajtos — Pécsi, Szarvas — Illés, Gerber, Vén, Bende, Ma- tos. Edző: Petrovics Ferenc. Hamar megszerezték a veze­tést a ceglédiek. A késlekedő kalocsai védők mellett Darányi Szakács elé tette a labdát, aki közelről a hálóba vágta. 1:0. A félidő további részét a VTSK végigtámadta, de a nagy fölény teljesen meddőnek bizonyult, pe­dig Vén és Gerber előtt is nyílt alkalom a gólszerzésre. A szünet után is rosszul kez­dődött a játék a kalocsaiak szá­mára. Az első percben Szarvas a labda helyett a levegőbe rú­gott és elesett. A felfutó Briszner a hálóba lőtt. 2:0. A kétgólos vezetés birtokában a vendégek csak védekeztek, de ezt jól csi­nálták, s bár a két gólon kívül több lövés nem is ment a kalo­csai kapura, a ceglédiek tartot­ták az eredményt. A 76. perc­ben végre Gerber a szöglet- zászlónál megszerzett egy elve­szettnek látszó labdát. Jól sike­rült a beadás is, és Vén közel­ről a kapuba pofozta. 2:1. A 90. percben Vén egyenlíthetett vol­na, de késlekedett és elrúgták előle a labdát. A VTSK csak az utolsó negyedórában játszott jól, ez azonban kevés volt még a döntetlenhez is. Jók: Czibere, Raffael, Briszner, illetve Gerber, Matos, Vén. Deák Sándor Jánoshalma—Szentesi Vízmű 1:1 (1:0) Szentes, 600 néző, vezette: Szarvas. Jánoshalma: Csernák — Faddi (Pásztor), Maráczi (Csermák), Szécsi — Vaszari, Bucsi — Né­meth, Mizser, Adám Fenyvesi IV., Fenyvesi III. Edző: Zag Jó­zsef. A hazai csapat az első per­cekben nagy iramot diktált, még­is a Jánoshalma ért el gólt. A 6. percben szép Ádám—Németh adogatás végén Németh lőtt a hálóba. 1:0. Válaszként Szikora a kapufát találta el. A 17. perc­ben Fenyvesi III. nagy helyzet­ben kivárt és elrúgták előle a labdát. A szentesiek továbbra is a támadást erőltették, de a kez­deti lendület már alábbhagyott. A Jánoshalma a széleken sok ve­szélyes támadást vezetett. A 62. percben Maráczit csúnyán lete­rítették. A játékvezető nem ál­lította meg a játékot és nem en­gedte meg az ápolást, és közben a Szentes kiegyenlített. 1:1. Saj­nos, Maráczi nem tudott vissza­térni, és Csermák állt a he­lyére. A Jánoshalma átvette a já­ték irányítását. A 77. percben Fenyvesi IV. már csak a kapus­sal állt szemben, de lövése nem sikerült. A 86. percben Fenyvesi Ill-t a kifutó kapus a 16-oson belül lerántotta. A 11-est Né­meth a kapu fölé vágta. Jók: Maráczi, Szécsi, Fenyve­si III., Csernák, illetve Török, Szabó, Dékány.