Petőfi Népe, 1973. augusztus (28. évfolyam, 178-203. szám)

1973-08-22 / 195. szám

1973. augusztus 22. • PETŐFI NÉPE • SPORT-SPORT AZ ELSŐ GYŐZELEM ELSŐ A SZABADKAI SPARTAK Kecskeméti SC~Kossuth KFSE 3:0 (,:0> Baján ünnepélyes keretek kö­zött avatták fel a Bajai Vízügy új sportcsarnokát, majd a meg­nyitó ünnepség után megkezdő­dött a küzdelem a Türr István Kupáért. A tornát izgalmas küz­delem után a Szabadkai Spartak csapata nyerte meg a Bajai SK és a KSC előtt. Szabadkai Spartak—Bajai Vízügy 102:69 (49:36) Vezette: Kassai, Bacsfay. Ld.: Bukovich 25, Miletin 15. illetve Iván 21. Bajai SK—KSC 83:56 (39:33) Vezette: Szittya. Szamosi. Ld.: Kovács 20, Karácsonyi 19. illetye Farkas 12. Szabadkai Spartak—Bajai SK 83:64 (38:31) Vezette: Weidinger. Bacsfay. Ld. ■ Bukovich 22, Horváth 19, illetve Brassói 25. Karácsonyi 13. Kecskeméti SC—Bajai Vízügy 73:67 (31:29) Vezette: Szamosi, Weidinger. Ld.: Ruszkai 19, Farkas 17, il­letve Iván 22, Ikotity 11. Kecskeméti SC—Szabadkai Spartak 58=50 (34:24) Vezette: Kassai. Szamosi. Ld.: Farkas 20, Csányi 15, il­letve Miletin 15. Bajai SK—Bajai Vízügy 71:58 (34:30) Vezette: Kassai- Szittya. Ld.: Pék 16, Brassói 13. illetve Iván 18. A Türr István Kupa végeredménye 1. Szabadkai Spartak 3 2 1 235-191 5 2. Bajai SK 3 2 1 218-197 5 "• Í>S.C 3 2 1 1187-200 5 4. Bajai Vízügy 3 — 3194-2463 A torna, legjobb játékosának felajánlott tiszteletdíjat Miletin (Szabadkai Spartak) a legtöbb pontot elért játékos díját Iván (Bajai Vízügy) kapta. Még a 11-est is elhibázta a KTE III. kér. TTVE—Kecskeméti TE 5:0 (2:0) Budapest. Hévízi út. 500 néző vezette: Geigler. TTVE: Greff — Pécsi, Kocsis, Lisemann Tóth. Guth — Vacz- lavik. Kőhalmi. Simon, Sneff, Kovácsevics (Karaiszkosz). Edző: Gigler Richárd. KTE: Varga — Tormási, Francz- kó. Dobó. Szabó — Komáromi II., Bende II.. (Virágh) — Má- nvoki, Porhanda. Bánhídi, Bala­toni (Magyar M.j. Edző: Varga Béla. A hazaiak kezdték a játékot. A 3. percben Balatoni Porhan- dát szöktette, akinek nagy lövé­sét Greff a kapufa segítségével szögletre mentette. A 6. percben Porhanda gólnak látszó lövését Greff bravúrosain védte. Ezek­ben a percekben fegyelmezetten védekezett a KTE. ugyanakkor több helyzetet dolgoztak ki a csatárok, mint a hazaiak. A 12. percben Mánvoki a 16-oson be­lül a felfutó Tormási elé tolta a labdát, aki futtából a kapufát találta el. A jól záró védelem minden hazai támadást hárított, így komolyabb helyzet nem adó­dott Varga kapuja előtt. A 20. percben Bánhídi felső sarokba tartó lövését Greff bravúrosan védte szögletre. Mánvoki szögle­tét Balatoni egyből kapura lőtte a gólba tartó labdát. Tóth a gól­vonalról rúgta ki. A 25. percben a sérült Balatonit Magyar M. váltotta fel. A 29. percben Por- banda beadását Bende II. alig fejelte kapu fölé. A 34. percben Porhanda hatalmas felsősarkos lövését Greff bravúrosan szöglet­re tenverelte. A következő két percben két súlvos védelmi hi­bából a hazaiak két gólt lőttek. A 35. nercben Vaczlavik senkitől sem zavarva 5 méterről fejelt a hálóba. 1:0. Egy perc múlva Si­mon egyéni játék után lőtt kö­zelről gólt. 2:0. A 42. percben Bánhídi beadása átszállt a kapu- son, Porhanda a kapu torkában hibázott, óriási gólhelyzet volt. A második félidő KTE-támadá- sokkal kezdődött. Először Bán- hídit, maid Porhandát szerelték az utolsó pillanatban. Ezekben a. Percekben kiegyenlített me­zőnyjáték folyt a pályán, egyik kapu sem forgott veszélyben. Az 53. percben úiabb balszerencsés gólt kapott a KTE. Baloldali szöglet után Vaczlavik fejesét Varga próbálta hárítani, a lab­da azonban ismét Vaczlavik elé került, aki nsm hibázott. 3:0. A 60. percben Bánhídi beadását a kapu torkából vágta ki Kocsis a befutó Porhanda elől. A 65. perc­ben Jorgosz hagyott ki egy nagy helyzetet. A 70. nercben Tormá­si a 11-es pontról fordulásból rosszul adott haza és a labda, a bal alsó sarokban kötött ki. ön­gól. 4:0. A 73. nercben Porhanda nagy lövését Greff elvetődve csak másodszorra tudta megfog-; ni. A 78. percben Simon egyéni játék után lőtt gólt. 5:0. A 79. percben Porhanda átemelését Greff bravúrosan védte. A 80. percben a gólhelyzetben levő Do­bót Kocsis az 5-ösön felrúgta. A megítélt 11-est. Porhanda végez­te el. azonban lövését a kitűnően védő Greff kiütötte. A technikás és igen jól játszó h^zai csatároknak és a kitűnően védő Greffnek köszönhető a ha­zaiak ilyen arányú győzelme. Berki Zoltán Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Vincze dr. KSC: Gór — Oláh, Kurucsai. Herbálv — Diószegi, Pasek (Kecskés a 74. percben), Oskolás, Molnár] Szabó, Koós, Kókai. Edző: Dezsőfi Ferenc. Kossuth KFSE: Szűcs — Öze. Erőss. Wéber (Kéne­sei a 66. percben). Zöldi, Ebedli. Antóni, Jelinek, Vad, Pogáts (Köböl a 66. percben), Jernei. Edző: Budai II. László. Az első lövést Szabó küldte távolról a kapu mellé. A 8. percben maradt ki az első nafey gólhelyzet. A jobbról ívelt labdát Kókai 6 méterről kapásból akar­ta lőni és nem találta el a labdát. A 10. percben Koós pontos beadását Szabó 10 méterről nagy erő­vel a felső kapufára lőtte. Támadott a kecskeméti csapat, de egy kissé lassan, körülményesen adogat­tak. és még így is rengeteg volt a pontatlan átadás. Igaz, a vendégcsapat játékosai szorosan fogtak em­bert, de a sok labdakezelési hibára ez sem lehet magyarázat. Végre a 31. percben sikerült megszerez­ni a vezetést. A felezővonal táján Ebedli lábáról le­csúszott egy labda és Molnárhoz került. Vele együtt Koós is megindult és Molnár ügyesen elébe csúsztatta a labdát. Koós néhány lépés után a kiinduló kapus mellett a hálóba vágta. 1:0. (Ügyes támadás volt, Erőss egyedül állt a két kecskeméti támadóval szemben és nem akadályoz­hatta meg a lövést. A vendégek lest reklamáltak, pedig erről szó sem lehetett.) A gól után a reklamáló Antóni megsértete Vörös patt jelzőt, majd a játékvezetőnek is mondott vala­mit és Vincze dr. kiálította. A 36. percben Molnár kicselezte Wébert és az alapvonalig futott. Beadását Koós elengedte, Kókai pedig erre nem számított és ő is hibázott. A 44. percben Erőss szabadrúgása ment. a kapu mellé, majd meg ugyanebben a percben a menteni akaró Zöldi majdnem a saját kapujába fejelte a labdát. , A_,..TásocJik félidő nagy kecskeméti rohamokkal kezdődött. A 47. percben Kókai ugrott ki középen. A lövés pdlanatában Öze hátulról meglökte és így a labda föle ment. Lestaktikával próbálkozott a ven- oegcsapat es ez sokáig eredményesnek bizonyult. A 49. percben Molnár lövését védte Szűcs Az 52 percben Molnár ugrott ki. Lövését Szűcs szögletre tenyerei te. A szöglet után Szabó fejelt és a kapus ezt is a léc alól ütötte ki. Az 59. percben Molnár középen összecsapott Wé- berrel, majd miután nála maradt a labda, kicse­lezte a kifutó kapust és úgy lőtt a hálóba. 2:0. * ,(IN?°lnAár .ennél a gólnál harcos erényeket csillog­tatott. Az összecsapás után ügyesen húzott el a ka­pus mellett is, majd higgadtan kivárta a kellő pilla­natot és úgy lőtt a kapuba.) A játék most már nagyon egyoldalú lett. A ven­dégcsapat alig jutott el a kecskeméti 16-osig. A 72. percben Diószegi átadásával Molnár kifor­dult, majd nagy gólt lőtt a bal sarokba. 3:0. Éviiül iiiiiÜB Molnár kicselezte a kapust és lövése után már a hálóba 'tart a labda. • Parázs jelenet a Kossuth KFSE kapuja előtt. (Molnár őrzőjét, Wébert középen lecserélték, de az új „testőr’’ sem boldogult a sokat mozgó csatárral.) Két perc múlva ismét Molnár ugrott ki. de Kenesei nyomta és lövését Szűcs elcsípte. A 77. percben Molnár elfutása után nagy kava­rodás támadt a. vendégcsapat kapuja előtt. Ide-oda pattogott a labda, végül Kókai a hosszú sarokra fe­jelte, de balszerencséjére a kapufát talált# el. A 86. percben Kókai ugrott ki és lapos lövését Szűcs a bal sarokból tenyerelte ki. ' A mérkőzés elején úgy látszott, hogy a Kossuth KFSE jól megszervezte védelmét. Az első gól és a kiállítás után nagyon megváltozott a játék képe. A kecskemétiek most már nyugodtabban és gyorsab­ban szőtték a támadásokat, és ha a vendégcsapat kapusa nem véd olyan remekül, több gólt is lőhet­tek volna. Jók: Kurucsai. Diószegi, Pasek. Molnár, Szabó, illetve öze, Erőss, Jernei. Szűcs (a mezőny leg­jobbja). 6 Szabó Zoltán GÓLZÁPOR Ferencváros vegyes—Kiskőrös 10:2 (6:0) Ez történt az NB I-ben Nem várt, súlyos vereség lÜSPED Szállítók—Kiskunhalasi MEDOSZ 6:0 (4:0) Kiskőrös, 800 néző. Vezette: Fehér M. Ferencváros vegyes: Domiján (Pálinkás) — Agárdi (Harót), Vitkó, Vincze — Eipel, Forintos, Macsek, Nyilasi, Nagy, Sebők, Nyitrai. Kiskőrös: Ba (Csesznék) — Jenei, Balogh II., Balogh I. — Polareczki (Paplanos), Kállai II.. — Bartek, Répási, Szlovák I., László, Bór. Az FTC ifjúsági és tartalék­csapatából összeállított együttes nagyon ügyesen játszott és szép gólokat lőtt. Góllövők: Nyilasi 5, Nagy, Agárdi, Eipel, Sebők, Ma­csek, illetve Paplanos, László. Bp. Czabán S. tér 1000 néző. Vezette: Dorozsmai. FÖSPED: Lar.czkor — Egri, Molnár, Kárpáti (Csabai) — Kiss’ Kanyó, Márkus, Major, Csépán, Losonczi, Stefan (Szilágyi). Ed­ző: Kertész János. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász. Rádi, Kalmár (Lévai) — Kiss R., Somogyi, Tóth IV. — Szőke, Karsai, Oláh, Jáger (Ud­vari). Edző: Virágh István. Az első támadást a MEDOSZ vezette, de Szőke jó helyzetben hosszan szöktette magát. Ez­után az NB I-es játékosok­kal megerősített FÖSPED bele­lendült. A gólok sorát Losonczi nyitotta meg a 12. percben. Ki­ugrott a védők közül és közelről lőtt a hálóba. 1:0. Tíz perc múl­va Csépán talált a hálóba. 2:0. A 25. percben formás MEDOSZ- támadás végén Oláh a léc mellé lőtt. A 33. percben Major gurí­tott Dömény kapujába. 3:0. A 40. percben Csépán volt a ne­gyedik gól szerzője. 4:0. A szünet után a MEDOSZ tá­madott, de az Egri—Molnár- Kárpáti védelem áttörhetetlen gátnak bizonyult. A 73. percben szép adogatás után Szilágyi ta­lált a hálóba. 5:0. A 80. percben Kanyó állította be a végered­ményt. 6:0. A MEDOSZ kedvetlenül, szár- nyaszegetten játszott. Nem tud­ták megakadályozni a rutinos játékosokból álló FÖSPED gól­jait. Jók: Molnár, Kiss, Kanyó, Major, Losonczi illetve Juhász, Karsai. Szalai László TAROCZY A DÖNTŐBEN. A Moszkvai Főiskolai Világbajnoksá­gon a tenisz férfi egyesben Taró- czy (képünkön) a szovjet Volkov elleni győzelmével bekerült a dön­tőbe. (Telefoto — TASZSZ—MTI—KS) Ű. Dózsa—Szombathelyi Haladás 3:2 (2:2) * ;/,■ aflTW.isiu «MftWWBÉ Az NB 1. újonca kétszer "is megszerezte a vezetést, végül mégis meg kellett hajolniuk a nagyobb tudás előtt. Góllövők: Tóth, Horváth, Dunai II.. illetve Király, (2). MTK—Videoton 3:0 (2:0) Az MTK egy elhamarkodottan megítélt 11-essel szerezte meg a vezetést, utána azonban lénye­gesen jobban játszott és a győ­zelmet meg is érdemelte. Góllö­vő: .Koritár (3). Pécsi MSC—Csepel 3:2 (1:1) Gyér érdeklődés melleit ját­szották a mérkőzést. A pécsiek sokkal tervszerűbben, okosabban játszottak, a helyzetek alapján akár nagyobb arányban is meg­verhették volna a Csepelt. Gól- lövők: Juhász, Bálint (2). illetve Szurgent, Hunyadi. Vasas—Zalaegerszegi TE 1:1 (1:0) A Vasas gyorsan megszerezte a vezetést, azután engedtek az iramból és a Zalaegerszeg sok veszélyes támadást vezetett. Az egyenlítő gól után pedig a piros­kékek nem tudtak újítani. Gól­lövők: Váradi, illetve Soós. Dorog—Ferencváros 1:0 (1:0) Izgalmas mérkőzés volt Doro­gon és megszületett a forduló legnagyobb meglepetése. A Do­rog lelkesebben, frissebben ját­szott, s ha kellett, hat—hét em­berrel is védekezett. Góllövő: Laczkó. Bp. Honvéd—SZEOL 4:1 (1:1) A nagy melegben . .„unalmas,, lassú játékkal telt el az első fél­idő. A fordulás után a Honvéd gyorsan megszerezte a vezetést, majd nagy fölénybe került és minden tekintetben messze fe­lülmúlta ellenfelét. Góllövők: Kozma (3), Csepregi, illetve Szeg­halmi. Tatabánya—VM Egyetértés 2:1 (1:0) A Tatabánya 20 percen keresz­tül nagyon jól játszott, s bár ezt a fölényt nem használták ki tel­jesen. végeredményben biztosan győzött a bányászcsapat. Góllö­vők: Kőműves, Nagy, illetve Szuromi. Salgótarján—Kába ETO 3:1 (1:1) Érdekesen alakult az ered­mény. A Rába ETO vezetett és a Salgótarján csak az első fél­idő utolsó percében egyenlített. Szünet után gyorsan eldőlt a két pont sorsa. Góllövők: Jeck, Hor­váth. Kovács, illetve Póczik. Az NB I. állása 1. Honvéd 1 1 — — 4-1 2 2. MTK 1 1 — — 3-0 2 3. SBTC 1 1 — — 3-1 2 4. Pécs i 1 — — 3-2 2 U. Dózsa 1 1 — — 3-2 2 6. Tatabánya 1 1 — — 2-1 2 7. Dorog 1 1 — — 1-0 2 8. Vasas 1 — 1 — 1-1 1 ZTE 1 — 1 — 1-1 1 10. Csepel 1 — — 1 2-3 — Haladás 1 — — 1 2-3 — 12. Egyetértés 1 — 1 1.-2 — 13. FTC 1 — — 1 0-1 — 14. Rába ETO L — — 1 1-3 — 15. SZEOL 1 — — 1 1-4 — 16. Videoton l — — 1 0-3 — Megdöbbenéssel vettük a hírt; Balogh Mátyás, a KSC NB Il-es tekézője elhunyt. Szombaton éj­jel, hosszas betegség után érte a halál. A gyilkos kórt nem tud­ta legyőzni erős. soortedzett szer­vezete Balogh Mátyás 1931-ben szüle- I tett, Kecskeméten. Az egykori Kecskeméti Vasasban kezdte sportpályafutását, két. évtizeddel ezelőtt. Nagy része volt csapata kiváló NB I-es szereplésében. ( Kecskemétről lett magvar válo­gatott. Később az NB I-es Ceg­lédi Építők együttesében játszott, majd a Kecskeméti MÁV-hoz igazolt. Az NB Il-es KSC-ben fejezte be sportpályafutását. Két évtizedes sportpályafutása elismeréseként már korábban megkaptá a Magyar Népköztár­saság Érdemes Sportolója kitün­tetést. Kevés beszédű, .szolid ma­gaviseletű lelkes sportember volt. Mindig tiszteletben tartotta a sportszerűséget, a fair play küz­delmet. Tudatos tekéző volt, aki sok-sok türelmet, soortszeretetet igénylő hozzáállássá)! dolgozta ki . dobásait1, s magas színvonalúvá emelte iátékát, ö volt az első tekéző Magyarországon, aki 500 fán felül ütött. Tavaly, az őszi bajnokság folyamán még ai KSC legjobb átlagteljesítményt, nyújtó versenyzője volt. Társai, s a fia­talok tisztelettel és megbecsü­léssel kísérték iátékát. A sport által sok barátot, ismerőst szer­zett. Munkahelyén, a Kecskeméti Ezermester Ipari Szövetkezetnél műszaki vezetőként is nagyra becsülték munkatársai. A halál kiváló sportembert ra­gadott el közülünk, aki a sport­ban és a magánéletében is pél­dás megbecsülést szerzett. Az NB I. B állása 1. Olajbányász 2 2 — — 6-1 4 2. Diósgyőr < 2 2 — — 6-2 4 3. Komló 2 2 — — 5-3 4 4? Kecskemét 2 1 1 — 3-0 3 5. Várpalota 2 1 1 — 4-3 3 6. Budafok 2 1 1 — 3-2 3 7. DVSC 2 1 1 — 1-0 3 8. Békéscsaba 2 1 — 1 3-3 2 G.-MA VÁG 2 1 — 1 3-3 2 10. Oroszlány 2 1 — L 1-1 2 11. MÁV DAC 2 1 — 1‘ 1-2 2 12. Bp. Spart. 2 — 1 1 1-2 1 13. Szekszárd 2 — 1 1 0-1 1 14. Szolnok 2 — 1 1 3-5 1 15. Pénzügyőr 2 — 1 1 2-5 1 16. Dunaújváros 2 — — 2 4-6 — 17. Eger ' 2 —r — 2 2-5 — 18. KKFSE 2 — — 2 1-5 — Várpalota—BéktócsaVa * : V:l MÁV DAC (Győr)— Szekszárd 1:0 Diósgyőr—Szolnoki MTE 4:2 Olajbányász SE—Pénzügyőr SE 3:0 Budafok—Eger 2:1 Debrecen—Oroszlány 1:0 Ganz-MÄVAG—Dunaújváros 3:2 Komló—Bp. Spartacus 2:1 NB II. Keleti csoport L FÖSPED 1 •l — —­6-0 2 2. III. kér. 1 1 — — 5-0 2 3. Szóin. MÁV 1 1 — — 3-2 2 4. Szabó L. SE 1 I —■ — 2-1 2 Szegedi D. 1 1 — — 2-1 2 6. Volán 1 1 — — 1-0 2 7. BVTSK 1 — .1 — 3>-3 1 Bp. Építők 1 — 1 — 3-3 1 9. DEAC 1 — 1 —. 0-0 1 Szegedi VSE 1 — 1 —* 8-0 1 11. Láng 1 — — 1 2-3 — 12. H.-böszörm. 1 — — 1 1-2 — MGM 1 — — 1 1-2 — 14. Cegléd 1 — — 1 0-1 — 15. Kecskemét 1 — — 1 0-5 — 16. K.-halas 1 — 1 0-6 — Szolnoki MÁV—Vasas Láng 3:2 Szegedi VSE—Debreceni EAC 0:0 Volán SC—Ceglédi VSE 1:0 Békéscsabai VTSK—Bp. Építők 3:3 Szabó L. SE—Hajdúböszörm. B. 2:1 Szegedi Dózsa—MGM Debrecen 2:1 Női evezős EB Aügusztus 23—26 között Moszkvában kerül sor a női evezős Európa-baj- nokságra. A hagyományos viadalra 18 ország jelentkezett: Norvégia. Bel­gium. Franciaország. Hollandia. Cseh- sz’ovákia, Magyarország. Lengyelor­szág. Románia. Dánia. Svédország, Ausztria, NSZK. Szovjetunió. NDK, Bulgária, valamint a Nemzetközi Eve­zős Szövetség engedélyével Ausztrália, Kanada és az Egyesült Államok. Az idei EB szovlet—NDK párharcot ígér. a többi ország csak itt-ott szól­hat bele vetélkedésükbe. mai műsor TELEVÍZIÓ 9.30: A lánckovács (Színes) Ri- portfilm (Ism.) 9.45: Maigret felügyelő. Geor­ges Simenon regényének magyarul beszéld tévé- film-változata: „A revol­ver” (Ism.) 10.35: Indiai rövidfilmek (Szí­nes) 1. Ünnepek és ün­neplők Indiában. 2. Chandigarh (ism.) 17.23: Hírek, 17.30: Amíg az asztalra kerül . .. A méz. 17.55: Rcklámműsor. 18.00: A Pécsi Balett Tunéziá­ban (Színes) Riportfilm. 18.40: Félóra a családról. 19.10: Reklámműsor. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 20.00: Caterina Valente (Szines) 10.05 a párizsi Olympia színpa­dán. Zenés francia film 21.00: ötszemközt Hofi Gézával, a házigazda: Vitray Ta­más. 10.36 21.55: TV-híradó — 2. kiadás 11.30 kísérleti (2.) műsor : 12.20 20.00: Pétervártól Leningrádig. Osztrák dokumentumfilm. 21.00: TV-híradó — 1. kiadás 12.30 (Ism.) 12.35 21.30: A Duna-kelta ismeretlen 13.30 világa (Színes) Román filmsorozat II. rész: Ókori emlékek. 21.55: Nobel-díjasok. IV. rész: E. Tatum. 14-09 KOSSUTH 14 24: 14.30: 8.20: Osváíh Júlia és Radnai György énekel. 15.10: 9.00: Ábel és Eszter. Gárdonyi Géza regénye folytatások- 15.44: bán. X. rész. 9.24: A hőmérséklet 30 fok felett. Riport. 15.50: 9.34: A fehér ló. Részletek Be- naizky—Stolz operettjé­ből. 16.00: 16.05: 17.05: 17.20: 17.35: Pityeri harckocsizó hihe­tetlen, ám többnyire hő­sies kaladjai. Soós Zoltán elbeszélő költeménye. III. rész. Zenekari muzsika. A Szabó család. Ki nyer ma — Szegeden? Játék és muzsika tíz percben. Universiade 1973. Tánczenei koktél. Pécsi Kiss Agnes és Puskás Sándor nótákat énekel, Miskolci Balogh János népi zenekara játszik. Válaszolunk hallgatóink­nak. Kóruspódium. A péti Munkás Énekkar énekel. Nőkről — nőknek. Asszony a poszton. Mikrobi szárnyra kél... Fantasztikus rádiójáték. Churcill: Hófehérke és a hét törpe — nyitány és 20.40: részletek. A magyar népköltészet hete. Tánc- és lakodalmi kiáltások Kallós Zoltán gyűjtéséből. 19.40: 20.25: A világgazdaság hírei. Atlasz. Világgazdasági Figyelő. , Hello, Dolly! Részletek Hermen zenés játékából. A román kultúra hete. A Román Rádió és Tele-, vízió énekkara énekel. Külpolitikai figyelő. Universiade 1973. A román kultúra hete. A Rádiószínház bemuta­tója. A vonat. Cristian Munteanu hangjátéka. A Román Rádió és Tele­vízió népi zenekara ját­szik. Lemezmúzeum. Sámuel Dushjtin hegedül, Igor Sztravinszkij zongorázik. Universiade 1973. Közvetí­tés Moszkvából, a Fő­iskolai Játékokról. Magnósok, figyelem! Mesterek és tanítványok. IV. rész. A Belügyminisztérium „Duna” Művészegyüttesé­nek népi zenekara játszik Mészáros Tivadar vezeté­sével, Török Erzsébet énekel. 21.00: Adottságok, lehetőségek... 21.20: Haydn-művek. 22.15: Universiade 1973. össze­foglaló 22.30: Zenekritikusok hangleme­zekről. A mikrofon előtt: Kárpáti János, Kovács János, Pernye András és ) Várnai Péter. 23.00: Egy óra dzsessz. 0.10: A Brüsszeli Pro Musica Antiqua-együttes Machaut-felvételeiből. PETŐFI 8.05: Könnyűzene orgonára. 8.25: Verbunkosok, katona­dalok. 9.03: Zenekari muzsika. lo.oo: Zenés műsor üdülőknek. 12.03: Debussy és Fauré müveiből. 12.35: Néhány perc tudomány. 12.40: Házunk tája. 13.03: Liszt Ferenc vándorévei. 13.33: Rossini: Semiramis — nyitány. 14.00: Kettőtől hatig... 18.05 ^Külpolitikai figyelő. 18.20: Húszas stúdió. Lépés­váltás. 19.10: Jó estét, gyerekek! 19.15: A román kultúra hete. Kapcsoljuk a 6-os stúdiót. Sylvia Marcovici (hegedű) és Florina Cozighian (zongora) szonátaestje. Kb. 20.55: Üj könyvek. Kb. 20.58: Kis magyar néprajz. Kb. 21.03: Három a kislány. Részletek Schubert—Berté daljátékából. 21.30: Kérdőjelek. Milyen a köz­életi ember? 22.00: Balettzene — operákból. 22.25: Nóták. 23.15: Zenekari muzsika. TOTÓ 3. MŰSOR 18.05: Bemutatja a szerző. A mikrofon előtt: Deák Tamás. 18.30: Zenekari muzsika. 20.04: Az álarcosbál. Részletek Verdi operájából. 20.55: üj lemezeinkből. Brahms-mű vek. 22.00: Századunk zenéje a stú­dióban. Ligeti György: Kamarakoncert. A 33. heti totónyeremények az illeték levonás után a követ­kezek: 13 találatos 52 db. nyere­ményük egyenként 11761 forint. Ebből 13 plusz egy találatos 7 db. a nyeremény és a jutalom együtt 72 261 forint. 12­es 1315 db. 310 forint, ll-os 23 482, 20 forint. 10-es 81 420 db. nyere­ményük egyenként 11 761 forint. tok lájékoztatóak. (MTI) 1. Dorog—FTC í 1:0 2. Tatab.—Egyetértés í 2:1 3. SBTC—ETO í 3:1 4. Budafok—Eger í 2:1 5. Ganz-MAVAG-Dunaújv. í 8:2 6. KSC—KKFSE í 3:0 7. Komló—Bp. Spart. í 2:1 8. Olabj.—Pénzügyőr V 3:0 9. Várpalota—Békéscs. í 2:1 10. Özd—Miskolc 2 0:1 11. Leninváros—Izzó X i:i 12. Dunakeszi—Kisterenye 1 2:0 13. Kazincbarcika—BVSC 1 2:1-f 1 14. Székesf. MÁV—Előre 2 1 :2