Petőfi Népe, 1973. május (28. évfolyam, 101-125. szám)

1973-05-08 / 105. szám

I 1973. május 8. PETŐFI NÉPE • 7 Ez történt az NB I -ben Lélektelen játék, megérdemelt vereség Szekszárdi Dózsa-Kecskeméti SC 2:1 (1:0) SPORT-SPORT A labdarúgó NB I. 24. forduló­jában sok gól esett és nem hiány­zott a meglepetés sem. Csepel—Rába ETO 5:3 (3:1) Győr. 3000 néző. Vezette: Müncz. Furcsa mérkőzés volt. A győ­riek többet támadtak, -de döbbe­netes védelmi hibákból sorozat­ban kapták a gólokat. A vereség teljesen megérdemelt, bár Müncz a büntetőnél hibázott. Góllövők: Palla (öngól), Losonczi 2, Burá­nyi, Szurgent 11-esből. illetve Pe-, tő (öngól). Somogyi, Póczik.. Bp. Honvéd—Pécsi MSC 1:0 (1:0) Kispest. 2500 néző. Vezette: Kőrös. A Honvéd már a 13. percben vezetést szerzett, aztán nagyon meg kellett küzdeniük a győzele­mért. Góllövő: Szűcs. Zalaegerszegi TE—Ferencváros 1:0 (1:0) Zalaegerszeg. 23 000 néző. Ve­zette: Hévízi. Férfias, kemény küzdelem volt. A ZTE többet mozgott és veszé­lyesebben is támadott. Az FTC még 11-esből sem tudott egyenlí­teni. Góllövő: Szimacsek. Vasas—Diósgyőr 4:1 (3:1) Fáy utca. 4000 néző. Vezette: Mohácsi. A Vasas végig biztosan irányí­totta a játékot. Góllövők: Tőrök, Tóth B.. Gass. Komjáti, illetve Udvarev. Újpesti Dózsa—Videoton 5:1 (3:0) Székesfehérvár. 16 000 néző. Ve­zette: Biróczki, A Videoton támadott és az Új­pest rúgta a gólokat. Fél óra el­teltével már 3:0 arányban veze­tett a Dózsa. A Videoton nem ad­ta fel. de csak 4:0 után tudtak szépíteni. Góllövők: Dunai II. 2, Zámbó. Juhász P„ Kovács (ön­gól). illetve Karsai (11-esből). MTK—Tatabánya. 3:1 (2:1) Hungária körút. 3500 néző. Ve­zette: Katona. Góllövők: Kunszt 2, Kovács I. (öngól), illetve Kőműves. A Bányász nagy lelkesedéssel de ézútev'és volt a győ­zelemhez. VM Egyetértés—Salgótarján 2:1 (2:0) Soroksár. 2500 néző. Vezette: Vincze dr. Két gyors gól hamar eldöntötte a mérkőzés sorsát Gól lövők: Sik­lósi, Halápi, illetve Básti (11-es­ből). Komló—SZEOL 4:2 (1:0) Komló. 3000 néző. Vezette: Marton. Jó mérkőzés volt. A Komló tá­madósora ötletes játékot muta­tott. Góllövők: Juhász 2. Bordács (11-esből). Dárdai, illetve Vörös, Vass (11-esből). Röplabda NB I. Vasas—Kecskeméti SC 3:2 <-9, —11, 13, 4, 8) Bp. TF-terem. Vezette: Lajos. KSC: Kónyári, Hegedűs S., Szekeres — Mizsei, Domokos, Szeghalmi. Csere: Tirpák, Heb- ling, Kocsis, Kelemen, Pápai. Edző: Dunszt Ferenc. Az első két játszmában köny- nyen nyert a KSC. A harmadik­ban 5:0 arányú Vasas-vezetés után 6:5-re a kecskemétiek, majd 8:7-re ismét a , KSC veze­tett. Sajnos 10:10 után három erősen vitatható játékvezetői íté­let következett, s a játszma el­veszett. A negyedik és ötödik1 játszmában lólektélenül játszott a KSC. és simán elvesztette a biztos győzelemre' álló találko­zót. Jók: Kiss, Mondi. Szombaton: „röplabda-cseme­ge'\ Igazi csemegének ígérkezik a KSC—Spartacus találkozó szom­baton a kecskeméti sportcsar­nokban. Igaz, a kecskeméti csa­pat esélytelen, de jelenleg a Bp. Spartacus a legjobb formában levő magyar csapat, amit az Ü. Dózsa elleni 3:1 arányú győ­zelmük is igazol. Ebben a csa­patban játszik a 243-szoros vá­logatott .Tatár Mihály, akit nem­rég még a világ legjobb ütőjá­tékosának tartottak. Mostanában már' inkább feladói szerepkör­ben láthatjuk. Csak döntetlenekre futotta Kecskeméti TE—Szentesi Vízmű 1:1 (1:0) A mezőny legjobbja Lipovszky. a Szekszárd kapusa volt. Széktói Stadion, 2000 néző. Ve­zette: Fehér II. Szekszárd: Lipovszky — Szán­tó, Korner. Vágó — Simon, Csor­dás (Korom a 60. percben) — Pusztai (Zilbauer a 65. percben), Micskó, Kalász. Hadi, Török. Ed­ző: Kiss János. Kecskeméti SC: Gór — Kecs­kés (Herbály a 65. percben), Lan­tos. Kreidli — Diószegi, Lutz — Oskolás (Botka a 60. percben), Pasek. Molnár. Koós. Edző: Pi- ber István. Nagy melegben indult a játék és meglepetésre mindjárt szek­szárdi támadásokkal. A 2. perc­ben Gór merész kivetődéssel fog­ta meg Török közeli lövését. A 7. percben a Szekszárd megsze­rezte a vezetést. Jobb oldali szög­letet Török élesen csavarta a ka­pu elé Az ötösön senki sem moz­dult. hogy elfejelje, és Gór is bentragadt. Pusztai fejjel a kapu közepébe csúsztatta. 1:0. A gól után támadni próbált a KSC. Oskolás lapos lövését védte a kapus, majd a 11-es ponton fe­jelni készülő Koóst lökték ki a labda alól. de a játékvezető ezt nem látta. Pasek nagy bombáját a felső sarokból ütptte ki Li­povszky. A 24. percben Kreidli rosszul adott haza és Pusztai el­csípte. Szerencsére elhamarko­dottan fölé lőtte, mert akár be is sétálhatott volna a kapuba.. A 26. percben Lutz nagy erejű szabad­rúgását a levegőben úszva fogta meg a szekszárdi kapus. Hosszú perceken át a Szekszárd térfelén pattogott a labda, de komoly helyzet mégsem alakult ki. A szünet után Koós lőtt futtá­ból a kapu mellé, majd a 49. percben Kalász átjátszotta Kecs­kést. de szerencsére mellé lőtt. Két perc múlva ismét Kalász lö­vését fogta Gór, majd Pasek ügyesen ment el, de. az ötösön lövés helyett cselezni kezdett és elrúgták előle a labdát. Most va­lamivel többet támadott a kecs­keméti csapat és ez meg is hozta az egyenlítést. Az 59. percben Molnár futott el a bal oldalon. Pontosan gurított vissza a be­futó Koós elé, aki élesen lőtt a hálóba. 1:1. A szekszárdiak válasza sajnos, nem sokáig késett. A 62. percben Micskó a jobb oldalon lefutotta a védőket. Beadása átszállt a fejek fölött a bal oldalra, ahol az ötösön Török egyedül állt, s mielőtt Kecskés megzavarhatta volna, kapásból a bal sarokba lőtt. 2:1. Kétségbeesett KSC-támadások következtek, de nagyon jól zárt a szekszárdi védelem, s ha mégis sikerült őket átjátszani, a kapu­suk mindent védett. A 69. perc­ben Lutz szépen fordult ki, majd a nagy lendülettel érkező Molnár elé tette a labdát, aki jól is he­lyezte a jobb sarokra, de Li­povszky ezt is kiütötte. A 77. percben Pasek beadását a 11-es ponton ütötte le a kapus Szabó fejéről, majd a 79. percben Mol­nár labdáját Szabó kapásból lőt­te, s a labda a hálóba tartott, amikor egy védő önfeláldozóan belevetődött a lövés útjába. Az utolsó percekben a Szekszárd ügyesen tartogatta a labdát. Bot­ka lőhetett még. de kapásból az üres kapu fölé küldte a labdát. A mérkőzés nem sok örömet hozott a Volán elleni győzelem után ismét fellelkesült szurkolók­nak. A Szekszárd kisebb képessé­gű csapat mint a kecskeméti, de a lelkesedésük legalább kétszer akkora volt. Hiába volt többet a kecskemétiek birtokában a labda, Visszavágott a Budafok Budafoki MTE—Kiskunhalasi MEDOSZ 3:1 (2:1) Kiskunhalas, 1000 néző. Ve­zette: Tompa. Budafok: Németh — Szöllősi, Kapitány (Popelka), Tóth Sárközi, Szőke — Fazekas, Kal­már Gv., Haffner, Kalmár L., Kolbert. Edző: Dobos Gyula. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász. Rádi, Jáger (Csányi)' — Lévai, Tóth IV. — Somogyi, Karsai, Kocsis, Oláh (Vaszari), Udvari. Edző: Virágh István. Már az 5. percben vezetéshez jutott a Budafok. Kalmár Cy. beívelt labdája átszállt a védők fölött Kalmár L. felé. aki a há­lóba lőtte. 1:0. A 10. percben szöglet után a védők között Ka­pitány kézzel ütött a labdába és a játékvezető 11-est. ítélt. Lévai értékesítette a büntetőt. 1:1. A 20. percben Udvari gurított a kapu elé és Oláh elhirtelen- kedve közelről a léc mellé pör­gette a labdát. A 27. percben Kalmár Gy. a félpályáról indul­va a védők díszkíséretében ka­pura húzott és a hálóba lőtt. 2:1. A 39. percben az előretörő Sárközi lövését csípte el Dö­mény. A szünet után is a Buda­fok támadott. Gyors csatáraik többször is zavarba hozták a gyenge napot kifogó MEDOSZ- védóket. A 47. percben Kolbert nagyerejű lövését Dömény szög­letre mentette. Az 50. percben Lévai beívelt labdáját Oláh ki­MA: Kecskeméti városi úttörők at­létikai versenye: Kecskemét, Széktói Stadion, 8.30. 1. Budafok N 23 15 3 5 50-25 33 2. Sz. Dózsa 23 13 6 4 39-18 32 3. FÖSPED 23 11 8 4 32-1*8 30 4. Bp. Építők 23 9 9 5 28-1*9 27 ö. SZVSE 23 10 6 7 28-23 26 6. III. kér. 23 9 8 6 32-31 26 7. MGM 23 9 8 6 26-25 26 8 Cegléd 23 8 9 6 30-24 23 9. Láng 23 7 9 7 25-30 23 10. DEAC 23 6 9 8 31-31 21 1-L Kkhalas 23 9 3 11 23-34 21 lt2. H.böször. 23 6 7 10 18-31 19 13. KISTEXT 23 4 9 10 23-28 Í7 L4. BVTSK 23 4 1'. Hl. 24-34 16 15. Sz. MÁV 23 3 8 12 15-38 14 16. Gyula 23 2 8 13 20-37 12 mégis a hazai kapuban zördült meg kétszer a háló. mert a KSC védelme időnként ijesztően kap­kodott. A támadósor tagjai sokat álldogáltak, feleslegesen cselez­gettek és alkalmat adtak a lila­fehér védőknek a beavatkozásra. Akadt néhánv naev helvzet még így is, amelyekből akár két gólt is lőhettek volna a csatárok, de a szerencse mindig a lelkesebb csapatot segíti, s most a szekszár­diak mellé szegődött. A szekszárdi csapatból Li­povszky csodálatosan védett. Bát­ran jött ki a kapujából és min­dent elért. Korner. Szántó, Vágó, Simon. Micskó és Török játszott nagyoij jól. A KSC-ben mindenki hibát hi­bára 'halmozott. A cserék sem segítettek, sőt... Talán egyedül Koóst lehet dicsérni, mert sokat mozgott és próbált valamit csi­nálni. He egyedül nem sokra ment. Szabó Zoltán az nb i. b allasa i. Haladás '2. MÁV DAC 3. Dorog 4. Szolnok 5. Kémét 6. Dunaújv. 7 Békése*. 8. várpalota 9. Oroszlány 10. Pénzügyőr Hi. Bp. Spart. 12. Eger 13. Debrecen 14 Szekszárd 13. MAVAC IS. Előre 17. Volán IS. MVSC sodródva átemelte Németh felett, de a labda elment a léc mellett. A 63. percben* a labda a 16- osr,ál Fazekas elé került, aki egy váratlan lövéssel a kapuba küldte. 3:1. (Dömény az előtte állóktól nem látta a labdát.) A 85. percben Lévai lövése már gólnak iátszott, amikor Németh a léc alól szögletre ütötte a lab­dát. A 87. percben Kolbert be­adásából Kalmár L. a kapufát találta el, majd Karsai lőtt mel-, lé kapásból. A két csatársor közti különb­ség döntött a Budafok javára. A Budafok először nyert a ME­DOSZ ellen. Jók: Tóth, Fazekas, Kalmár L., Kolbert illetve: Ju­hász, Lévai, Somogyi. Szalai László NB n. KELETI CSOPORT Szentes, 600 néző, vezette: Szí­vós. KTE: Varga — Tormási (Sza­bó), Gyorsa, Magyar L., (Néme- di) — Dobó, Kovács, Szőczei — Porhanda, Franczkó, Bánhidi, Balatoni. Edző: Varga Béla. A szentesi csapat kezdett job­ban, a 4. percben mégis a kecs­kemétiek szerezték meg a veze­tést. Egy baloldali beadás a vé­dőkről Dobó elé pattant, aki a kimozduló kapus felett a bal fel­ső sarokba emelte a labdát. 1:0. A gól megzavarta a hazaiakat, s így a kecskeméti csapat került mezőfölénybe. A 20. percben Ba­latoni, 5 perccel később pedig Bánhidi hibázott óriási gólhely­zetben. A második félidő gyors szente­si góLla’l kezdődött. A 49. percben jobboldali beadás után Dékány 11 méterről fejelt kapura, s a labda a kapufáról perdült a há­lóba. 1:1 Élénk, változatos lett a játék. Ismét támadásba len­dült a kecskeméti csapat. A 65. percben Franczkó egyedül húzott kapura, már a kapust is kicse­lezte, de kivárt és lövése a visz- szafutó védőkben akadt el. A 70. percben Balatoni lövése szállít kapu mellé. A következő per­cekben szinte állandóan a szen­tesi kapu előtt pattogott a labda. Először Dobó lőtt mellé, majd Bánhidi a gólvonalon álló hát­védbe fejelte a labdát. A helyze­tek alapján a kecskemétiek kö­zelebb álltak a győzelemhez. Jók: Kovács, Gyorsa, Bánhidi. Ifjúsági eredmény: 0:0. Berki Zoltán Gyomai TK—Kiskunfélegyházi Vasas 1:1 (1:1) 27 14 10 3 54-24 38 27 13 8 6 31-20 34 27 13 6 8 44*36 32 27 14 2 111 43-30 30 27 12 6 9 42-30 30 27 II 7 9 33-27 29 27 11 7 9 30-30 29 27 1 2 3 12 28-31 27 27 8 10 9 31-32 26 27 6 10 9 27-29 2 6 27 9 8 10 43-48 26 27 7 11 9 29-34 25 217 9 7 13 25-33 25 27 7 11 9 30-39 25 27 7 10 10 38-31 24 27 0 9 12 18-37 21 27 8 4 15 33-4« 20 27 5 9 13 18-38 19 Gyoma, 600 néző, vezette: Mi­hály. Kkfh. Vasas: Gulyás — Don­gó, Sahin, Szegő, Görög — Ivá- nyi (Jenei), Vereb — Kókai, Farkas (Gerber), Patyi, Rigó. Edző: Lantos János. Váltakozó mezőnyjáték után a 16. percben szöglethez jutott a gyomai csapat. A beívelt lab­dát Dongó röviden rúgta el, s Iglódi 16 méterről élesen a jobb felső sarokba lőtte a labdát. 1:0. Három perccel később szög­lethez jutott a Vasas. Vereb jobb oldalról belőtt labdája érintés nélkül került Hunya há­lójába. 1:1. A 30. percben Rigót buktatták. Sahin 18 méteres szabadrúgását nagy bravúrral hárította a gyomai kapus. Szünet után élénk maradt a játék. A 60. és a 63. percben Gulyás bizonyította jó formáját. A 75. percben Patyi elfutott a jobb szélen, de lövését Ilunya menteni tudta. A 80. percben Rigó elvette a védőktől a. lab­dát, de nagy helyzetben kivárt. A mérkőzés jó játékvezetés mel­lett sportszerű küzdelmet hozott, reális eredménnyel. Jók: Gulyás, Sahin, Vereb, Rigó. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Kkfh. Vasas javára. Pálfi József Mezőfi SE—Kiskőrösi Petőfi Spartacus 2:2 (1:1) Kiskőrös: 500 néző. Vezette: dr. Horváth. Mezőfi SE: Magó — Kiss R., Janovics, Filyó — Fábián, Megy- gyes — Magyar (Zubornyák), Zsíros, Kurucsai, Angeli, Bódis. Edző: Krivy Ottó. Kiskőrös: Ba — Paplanos (Izsák), Tornyii, Balogh — Czár, Polareczki — Szlovák II., Szlo­vák I., Bartek, Korozmán. Pecz- nyik. Edző: Szlanka János. Nagy iramú mérkőzés, drámai fordulatokkal. A Mezől'i SE gyors támadásokkal meglepte a kiskő­rösieket. A 14. percben Koroz­mán lőtt mellé. A 16. percben Ba rosszul dobta ki a labdát és Bó­dis a hálóba bombázott. 1:0. A 27. percben egy szögletnél a vé­dők kezére pattant a labda. A 11-est Szlovák II. lőtte be. 1:1. Folytatódott a nagy iramú, érde­kes játék. Az 57. percben Ko­rozmán 14 méterről a védőkbe lőtt. Az ellentámadásból Zsíros hatalmas lövéssel szerezte meg a vezetést. 2:1 Elkeseredetten küz­dött a Kiskőrös. Az 57. percben Szlovák II. kicselezett három védőt és a hálóba lőtt. 2:2. Nagy iramban folyt a játék. A 89. percben Szlovák Il-t a 16-oson belül felvágták. A 11-est Ba ka­pus rúgta és Magó kiütötte! A játékvezető újrarúgatta, amit Bartek lőtt és Magó ezt is ki­védte. Jók: Szlovák II., Szlovák 1., Korozmán, illetve Magó, Fá­bián, Zsíros. Kecskeméti Fémmunkás—METRIPOND 1:1 (1:1) Ceglédi VSE—H.böszürm. B. 1:0 MGM Debr.—Gyulai MEDOSZ 1:1 Debr. EAC—III. kér. TTVE 2:2 Bp Építők—KISTEXT 1:1 FÖSPED Szállítók—Szóin. MÁV 2:1 Bp. Spartacus—Miskolci VSC 3:1 Dunaújváros—Pénzügyőr SE 1:0 Haladás VSE—Szolnoki MTE 2:0 Várpalota—Debrecen 2:0 Eger—Oroszlány 2:1 Békéscsaba—Volán SC 3:1 MÁV DAC—BKV Előre 1:0 Dorog—Ganz-MÁVAG 1:0 Borbély országos bajnok Vasárnap a döntőkkel fejező­dött be az országos ifjúsági ököl­vívó egyénibajnokság küzdelem­sorozata. A kisváltósúlyúak ver­senyében nagy Bács megyei si­ker született. Borbély István a kiskunfélegyházi Kun Béla SE ökölvívója országos bajnokságot nyert. i A versenybíróság a legtechni­kásabb versenyzőnek járó díjat is Borbély Istvánnak ítélte oda. Úttörőolimpia A kecskeméti járási úttörő­olimpia labdarúgó-mérkőzései­nek végeredménye: 1. Kun­szentmiklós, 2. Alpár, 3. Lajos- mizse, 4. Városföld. A kézilabda-mérkőzések vég­eredménye. Fiúk: 1. Bugac, 2. Lakitelek, 3. Lajosmizse. Leá­nyok: 1. Matkó, 2. Lakitelek, 3. Bugac. 4. Lajosmizse. VILÁGMOZAIK Karen Magnussen, a kanadai­ak világbajnok női műkorcso­lyázója évi 100 ezer dolláros gá­zsiért profi lett. A szovjet férfi tőrvívó bajnok­ságot Kotyesev nyerte. Románia utánpótlás labdarú­gó-válogatottja Európa-bajnoki mérkőzésen 2:1 (1:0) arányban győzött Albánia ellen. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Oravecz. K. Fémmunkás: Bende III. — Palincsár, Magó, Dorogi — Kis- lőrincz (Fürj), Bakó — Bakos, Nagy, Csillag (Földi), Bende II., Kállai II. Edző: Mikus Mihály. A 3. percben Csillag a kifutó kapus mellett az üres kapu mel­lé lőtt. Az 5. percben Csillag az ötösről mellé lőtte Bende II. be­adását. A 12. percben szöglet után a kapus éppen Kállai II. elé ejtette a labdát, aki azonban a labda fölé rúgott. A 24. percben Bakos beadását a kapus Kállai II-höz ütötte, aki azonban nagy helyzetben ismét a kapus kezébe emelt. A 27. percben Sápi beadását Benkő, a későn ki­mozduló kapus mellett a hálóba fejelte. 1:0. A 33. percben Kállai II. szögletét Bende II. a kifutó kapus fölött a hálóba emelte. 1:1 A 47. percben Bende II. átadá­sával Bakos elfutott. Beadásánál Kállai II. a kapu torkában a labda mellé rúgott. Bende II. te­jelt közelről mellé, majd a 80. percben Kállai II. lövését a ka­pus kiütötte. A mérkőzés ala­csony színvonalú volt. A Fém­munkás a helyzetek alapján gó­lokkal nyerhetett volna. Jók: Magó, Kislőnincz, Nagy, Bende II. illetve: Kelemen,, Trenka, Benkő. Ifjúsági eredmény 1:0 a MET­RIPOND javára. Merényi Béla ÉGSZÖV MEDOSZ—Jánoshalma 1:0 (0:0) Kiskunlacháza, 500 néző, ve­zette: Sárkány. Jánoshalma: Csernák — Pász­tor. Fenyvesi IV., Maráczi, Kal­már (Dobos) — Mizser, Ádám, Szécsi — Csermák, Németh (Ko­vács), Fenyvesi III. Edző: Mra- zek Tibor. Már a 3. percben gólhelyzetet hagyott ki a Jánoshalma. Adám 8 méterről a kapus kezébe emelte a labdát. Ezután, mint­egy 15 percen keresztül kemény összecsapásokkal tarkított me­zőnyjáték folyt. A 22. percben Kalmár megsérült, s beszorult a jánoshalmi csapat. A 35. perc­ben Cserhnák egy előrevágott labdával kiugróit a védők kö­zül. s alig lőtt mellé. A 38. perc­Bem SE—Bajai Vasas MTE 3:2 ben egy ellentámadás alkalmá­val a jánoshalmi kapufán csat­tant a labda. Fordulás után továbbra is ve­szélyesen támadott a MEDOSZ. A 46. percben egy ártalmatlan támadás végén a kifutó Csernák megfogta a csatár lábát a bün­tető területen belül mire a játék­vezető 11 -est ítélt. A büntetőt Horváth értékesítette. 1:0. Nem sokkal később Fenyvesi lőtt a bal sarokba, de a játékvezető les címén nem adta meg a gólt. Ezt követően Csermák lőtte hálóba a védőkről lepattanó labdát, a já­tékvezető először gólt ítélt, majd visszavonta. Jók: Maráczi, Mi­zser, Csermák. Madarász Ferenc A mérkőzésről a bajai tudó- dunk részletes tudósítást adni. sító mulasztása miatt nem tu­Balassa ismét válogatott A kitűnő formában versenyző 90 kg-os 1. osztályú szabadfogá­sú birkózó Balassa János. 10 évi több-kevesebb sikertelen ver­senyzés után ismét válogatott lett. Május 11 -*én a Magyaror­szág—Románia csapatmérkőzé­sen vesz részt Székesfehérváron. Május 12—13-án ugyanott az „Alba Regia” egyéni nemzetközi versenyen is indul. A KSC vidékbajnoka szorgal­masan készül Kovács Sándor és Hullay József edzők irányításá­val a nagy találkozóra, ahol minden bizonnyal eredményesen fog szerepelni.