Petőfi Népe, 1973. április (28. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-10 / 83. szám

isis', április 10. 0 PETŐFI NÍP' Ez történt az NB I-ben Újpesti Dózsa—Vasas 1:1 (0:0) Megyeri út. 7000 néző. Vezette: Palotai. Ritkán látható durva mérkőzés volt. Palotai játékvezető képtelen volt sárga lapokkal megfékezni a belemenéseket. Többen bizony pirosat is érdemeltek volna. Gól­lövők: Bene. illetve Vidáts. Csepel—Bp. Honvéd 1:1 (1:0) Csepel. 8000 néző. Vezette: Nagy B. A Csepel játszott jobban, de a második félidőben a nagy lelke­sedéssel küzdő Honvéd kiegyen­lített. Góllövők: Szurgent, illetve Szűcs. Zalaegerszegi TE—Tatabánya 2:1 (2:0) Tatabánya. 5000 néző. Vezette: Szávó. A ZTE az első félidőben szo­ros védekezésből gyors ellentá­madásokkal meglepte a hazaia­kat és kétgólos előnyt szerzett. A szünet után csak szépíteni tudott a Tatabánya. Góllövők: Szima- csek 2. illetve Takács. Diósgyőri VTK—Pécsi MSC 0:0 Diósgyőr. 5000 néző. Vezette: Emsberger. A Diósgyőr tervszerűtlen táma­dásokkal képtelen volt bevenni a pécsiek kapuját. Salgótarján—MTK 2:0 (0:0) Salgótarján. 7000 néző. Vezette: Hévízi. A szünet után három perc alatt két gólt kapott az MTK. Góllö­vő: Kovács 2. Komló—Videoton 1:0 (1:0) Komló. 8000 néző. Vezette: Bir­csák. A komlóiak ügyesen lassítot­ták a játékot. Góllövő: Bencsik. Ferencváros—VM Egyetértés 3:1 (2:1) Népstadion. 10 000 néző. Vezet­te: Katona. Géczi hibájából az Egyetértés szerezte meg a vezetést már a 6. percben. Ezután Branikovics ..mesterhármasával” biztosan győzött az FTC. Góllövők: Bra­nikovics 3. illetve Túrái. Rába ETO—SZKOL 2:2 (1:1) Szeged, 9000 néző. Vezette: Há­mori. ..!<■ A vendégcsapat játszott me- zőnvfölényben. de a döntetlen mégis megfelel a játék képének. Col lövők: Somogyi, Póczik, illet­ve Vass 2 (egyiket 11-esből). A/. NB I. állása !. U. Dózsa 2. FTC 3. Vasas 4. Bp. Honvéd 5. Rába ETO 6. Csepel 7. Videoton 8. ZTE '1 SBTC ]<). SZEOL 11. Tatabánya 12. MTK 13. VM. Egyetért' 14. Komló 15. Pécs :■«. DVTK 21 iti 2 3 56-13 34 211 12 5 4 4 5-2 ti 29 21 12 5 4 37-22 29 21 8 8 5 41-25 24 •n 1L 2 8 36-27 24 21 6 1.1 4 31-22 23 21 10 3 ß 28-24 23 21 8 4 9 25-28 20 21 7 5 9 26-31 19 21 5 ft 7 23-33 19 21 ti 5 10 .18-26 17 21 4 .9 8 21-31 17 21. 5 7 9 19-35 17 21 3 9 9 16-35 13 21 2 9 10 14-33 13 21 3 7 11 13-3« 13 SEMMI SEM SIKERÜLT Békéscsabai Előre Spartacus Széktói Stadion, 7000 néző. Vezette: Müncz. Békéscsaba: Tasnád.v — Dobó, Kerekes A.. Láza (Lukoviczky a szünetben) — Lengyel, Schneider — Veszelka, Kovács, Dávid, Németh, Bánáti. Edző: Pillér Sándor. Kecskeméti SC: Winter — Herbály, Lantos, Kreid- li — Diószegi, Lutz — Molnár, Gyifkó dr. (Má- kay h szünetben), Szabó, Pasek (Oskolás a szünet­ben), Koós. Edző: Piber István. Az első percben már 18 méteres szabadi úgáshoz jutott a Békéscsaba, s ezt Lengyel a kapu fölé küldte. Ezután kétszer Molnár veszélyeztette a csa­bai kaput. Először a 16-oson belül kelten elnyom­ták, s ezt Müncz szabályosnak minősítette, másod­szor pedig amikor kapura húzott, Kerekes A. beér­te és szerelte. A 10. percben az oldalvonal közeléből Lutz rúgott szabadrúgást. Labdáját Diószegi kapásból a felső lécre zúdította. Ezután mintegy negyedóráig nagy fölényben volt a kecskeméti csapat. Koós lőtt fölé, majd Lutz lövéseibe kétszer is belenyúltak és a védőkről szögletre pattant a labda. A 20. percben egészen váratlanul szerezte meg a vezetést a vendégegyüttes. Molnár a jobboldalon elment Schneider mellett és beadása is jónak lát­szott, ám égy védő belenyúlt és igy Koos nem ta­lálta el a labdát. Az ellentámadás a jobboldalon indult. Veszelka végigment a kissé állva maradt kecskeméti védők között. Winter kifutással próbált menteni, de a csatár őt is kicselezte, majd a kapu közepébe lőtt. I :G. Ekkor még senki sem gondolta, hogy ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa, de a KSC vedeme kissé megzavarodott. A 23. percben Németh lövése ki­pattant Winterröl. Kovács rárohant és meg is sze­rezte, de Müncz talpalást látott és kifelé ítélt sza­badrúgást. Elkeseredetten támadott a KSC. Koóst. Molnárt szerelték kétszer is az utolsó pillanatban. A szünetben a kecskemétiek két, a csabaiak egy játékost cseréltek. Valamivel frisebbek lettek a ha­zai támadások. Oskolás nagy lövését védte Tasná- dy, majd az 53. percben ismét hatalmas, helyzet maradt ki. Molnár beadását Lutz kapura fejelte. Az ötösön álló Koós megtoldotta és a labda a fel­ső lécen csattant. Az 58. percben Kreidli és Lantos hibájából Németh majdnem újabb gólt szerzett, majd a következő pillanatban Szabó távoli lövését Tasnád.v kiejtette, de aztán rávetődéssel megsze­rezte Molnár elől. Néhány védelmi hiba ijesztgette a szurkolókat. Különösen a bal oldalon veszedelmesen cselezgető Bánáti okozott zavarokat a kecskeméti védelemben. A Békéscsaba most már teljesen védekezésbe vonult és hatalmas nyomás nehezedett a kapujuk­ra. A 82. percben Lutz legurítotl szabadrúgását Kreidli lőtte kapura és Tasnády a jobb lelső sarok­ból kaparta ki. Két perc múlva Oskolás lövése után a kapu torkából ketten sem tudtak a hálóba rúgni. — Kecskeméti SC 1:0 (1:0) • Koós labdája (a csatár a kép jobb sarkában) a felső lécről már fölfelé pattan. Az utolsó három percben leírhatatlan jelenetekNját- szódtak le a csabai kapu előtt, s a labda csak pil­lanatokra hagyta el a lG-os környékét. Záporoztak a lövések, de a labda nem került a hálóba. Lantos bombája ismét a kapufáról pattant le, majd Tas- nády ütötte ki a felső sarokba tartó lövést, végül Diószegi fordulásból a felső sarok mellé küldte a labdát. Ez a mérkőzés kísértetiesen hasonlított az Eger elleni találkozóhoz. A Békéscsaba a szervezett vé­dekezésből néhányszor — különösen a bal oldalon -— • veszélyes támadásokat vezetett, a játék egyes szakaszaiban azonban a kecskemétiek szinte a ka­pujukhoz szögezték ellenfelüket, de a csatároknak semmi sem. sikerült. Háromszor a kapufa mentett és legalább ugyanennyiszer szinte a gólvonalról sem tudtak a hálóba találni. Ennyi kihagyott hely­zet után csak veszteni lehetett. A kecskeméti kapuban Winter a gólról nem, te­hetett. A védelem viszont szokatlanul bizonytalan volt. Egyedül Diószegi nyújtott jó teljesítményt a középpályán, mert a többiek — különösen az első félidőben — gyengén játszottak. Molnár. Szabó és Koós is sokszor került olyan helyzetbe, amelyből egyenlítést, sőt. további gólokat leheteti volna sze­rezni, de hiányzott a kelló erély, határozottság és sokszor tálán a szerencse is. A békéscsabaiak közül Tasnády kapus. Kerekes A., Veszelka, Németh és a nagyszerűen cselező Bánáti emelkedett ki. 0 Felső képünkön: Molnár lövésénél mar úgy lát­szott, hogy a labda túljut a kapuson, de Tas­nád.v ezt is megfogta. Szabó Zoltán Érdekes verseny — csúcsok nélkül Az NB I. B állása 1. Haladás 2. M. DAC 3. Dorog 4. Szolnok 5. Kecskemét ti. Dunaújváros 7. Oroszlány 8. Pénzügyőr 9. Békéscsaba 10. Bp. Spart. 11. Debrecen 12. MA VAG 13. Eger 14. Várpalota 13. Szekszárd Iti. MVSC 17. Volán 18. Előre Du naúj város—Volán Haladás VSE—Debrecen BKV Előre—Oroszlány Szolnoki MTE—Pénzügyőr SE MÁV DAC (Győr)—Miskolci VSC Eger—Ganz-MA VÁG Dorog—Várpalota 23 L2 8 3 49­23 32 23 11 6 6 26-17 28 23 U 5 7 39­32 27 23 12 2 9 38­24 ft| 23 16 ti 7 36­24 26 23 9 6 8 26­22 24 23 8 7 8 2fi­26 23 23 8 7 8 24­25 23 23 9 5 9 23­26 23 23 8 ti 9 37­42 22 23 8 6 9 21­27 22 23 6 9 8 31­26 21 23 ti 9 8 24­28 21 23 9 3 11 21­26 21 23 5 10 8 25­35 20 23 ' 5 9 9 17­31 19 23 7 4 12 29­40 18 23 5 8 10 15­33 18 SC C 1:0 NB II. Keleti csoport 1. Budafok 19 12 3 4 38-20 27 2. Sz. Dózsa 19 16 5 4 30-15 25 3. FÖSPED 19 9 6 4 22-13 24 4. MGM 19 9 ti 4 24-1 ti 24 5. Bp. Építők 19 8 6 5 2H-18 22 6. SZVSE lft 8 5 ti 21-17 21 7. Kkhalas 19 9 2 8 20-23 20 8. III. kér. 19 7 ti ti 22-27 20 í). Cegléd 19 6 7 ti 23-20 19 10. Láng 19 6 ti 7 20-2fi 18 11. Hajdúböször. 19 6 ti 7 16-22 ÍR 12. DEAC 19 5 7 7 22-23 17 13. KISTEXT 19 3 7 9 1«-20 13 14. Sz. MÁV 19 3 7 9 13-30 13 13. BVTSK 19 3 ti 1 10 21-31 12 Ifi. Gyula 19 2 7 1 16 17-30 11 Budafoki MTK—Vasas Lan« 5:0 Bp. Epitók—Gyulai MEDOS/. 2:1 KISTEXT—Ceglédi VSE .0 KOSPED Szállítók“-MGM Debi 2:6 Békéscsabai VTSK —III. kér. 1 : 1: Hajdúböszörmény— Szegedi VSE 1 :0 Kecskeméten a fedett uszodá­ban szombaton délután, vasárnap pedig délelőtt és délután is foly­tatódott a nemzetközi úszóver­seny. Az országos csúcsok to­vábbra sem forogtak veszélyben, s az egyetlen rekordot a éseh- szlovák Olga Chlupova érte el a 100 m női mellúszásban vasár­nap délután. A csehszlovák úszó- nő 1:18,5-el legyőzte az egyéb­ként nagy formában levő és mór uz ötödik győzelemre pályázó Kiss Évát, s ez az eredmény csehszlovák ifjúsági csúcs. Egy sor ellentétes nyilatkozat végén vasárnap délután Gyarma­ti Andrea mégis ott volt a 100 m női hátúszás rajtjánál. Igaz, a csúcstól őjs elmaradt, de ered­ménye mégis biztató. A két napon igen jól szerepel­tek az egri és a tatabányai ver­senyzők Tóth János (Egri Dózsa) kétszer is legyőzte mellúszásban a budapestieket. A külföldiek közül a három versenyszámban győztes Karin Neugebauert kell elsősorban em­lítenünk. Meglepetés volt a fiatal csehszlovák úszónők eredményes szereplése. Olga Chlupova egy el­ső és egy második, Vendula Versrazkova pedig két második helyezést szerzett. A férfiak me­zőnyében a külföldieknek keve­sebb siker jutott. A román Wat- terner ért el két második helyet. A többiek nem kerültek az élme­zőnybe. A verseny eredményei a szom­bat délutáni számoktól: Szombaton délután: ion m nőt gyors: I. Kovács Kdll (BVSC) I :0'Z. 2. o. 0 Borszéki Lajos, a megyei TS elnöke gratulál a 200 m férfi gyorsúszásban győztes Csá­szári Attilának. Chlupova (Csehszlovákul) I 02. 3. Ha­lóit M. (Spartacus) I :02.8. WO ni lórii gyors: 1. Sós Csaba (KSI) 4:20. 2. Ru­dolf (KS1) 4:22.7. 3. Tóth Cs. (KSI) 4:27.3. 400 m nól vegyes: I. Kiss Éva (Honvéd) 5:21,2. 2. K. Neugebauei (NDK) 5:28.2. 3. Bette E. (Eger) 5:30.8. 100 m férfi gyors: l. Császári (HVSC) 55.8. 2. Cséke (Tatabánya) 55.8 3. Csinger (Spartacus) 56.2. 100 m női pillangó: I. Válent Vera (Tatabánya) l:0».6. 2. Dugántsi A. (Honvéd) 1:10.1. 3. Bojtos 1. (BVSC) 1:11. 200 m férfi mell: I. Tóth János (Eger) 2:32.8. 2. Szabó T. (U. Dózsa) 2:34.2. 3. Nagy .1. (Spartacus) 2:35.3. Vasárnap délelőtti számok: 200 ni férfi vegyes: 1. Rudolf (KSI) 2:17.4. 2. Watterner (Románia) 2:M,2. 3. Sós (KSI) 2:18.2. 200 m női hát: 1 Vers­razkova (Csehszlovákia) 2:33.8. 2. Tó­fűk E. (HODIKÖT) 2:37,8. 3. Bodnár A. (Eger) 2:38.2. 04)0 m női gyors: I. Karin Neugebauer (NDK) « 48 7. 2. Szlavitsck G. (U. Dózsa) 10:13,5. 3. Holtai K. (U. Dózsa) 10:19.5. 100 m férfi pillajigó: 1. Varga László (BVSC) )':300,9 2. Csinger (Spartacus) 1:01.4.3. Mlclnus (Románia) 1:01.4. 200 m női vegyes: 1. Kiss Évii (Honvéd) 2:34.2. 2. Ernszt A. (ETC) 2:35.2. 3. Bede E. (Eger) 2:38.8. A vasárnap délutáni eredmények: 400 Ifi férfi vegyes: 1. Sós Csaba (KSI) 4:40.7 2. D. Watterner (Romá­nia) 4:55,6. 3. Buzgó (Tatabánya) 4:50,5, 100 m női hát: t. Gyarmati Andrea (FTC) 1 :O7.0. 2. V. Versrazko­va (Csehszlovákia) 1:12, 3. Bodnár A. (Eger) i : 12.9. 100 m lérfl hát: 1. Cseh László (U. Dózsa) 1:0k, 1, 2. Rudolf (KSI) 1:01.8. 3. »unitért (Bp. Építők) 1:03. 100 m rérli mell: 1. Tóth János (Eger) 1 flO. 2. Nagy J. (Spartacus) 1:10.5. 3. Szabó T. (U. Dózsa) 1:10,8. 100 m nól mell: l.-Olga Chlupova (Csehszlovákia) 1:18.3. 2. Kiss É. (Hon­véd) 1:18,9. 9. Bede (Eger) 1:22. 200 m női gyors: l. Karin Neugebauer (NDK) 2:111. 2. Törzs M. <U. Dózsa) *2:19.3. 3. Válent V. (Tatabanya) 2:22.4. 200 m férfi gyors: 1, császári Attila (BVSC) 2:02.4. 2. Borló) <U. Dózsa) 2:02.7. 3. Sós (KSI) 2:03.7. A verseny befejeztével Grónay Állomtól, .i MUSZ főtitkárától kértünk véleményt. — A felkészülési időszak első részének befejeztével verseny­zőinktől különösen nagy ered­ményekéi nem vártunk Az is igaz. hogy az idén most előszűr versenyeztek 50 méteres uszodá­ból) és még ez is szokatlan. Ügy gondolom, hogy általában mégis mindenki azt az időt úszta, amit vártunk. A rendezsé minttszerű volt és ezért külön is köszönete- met fejezem ki a Kecskeméti SC vezetőségének és a fedett uszoda dolgozóinak. Úg.v tervezzük, hogy jövőre még magasabb színvonalú, esetleg válogatott jellegű találko­zol rendezünk Kecskeméten. Sz SPORT* SPORT Jól szerepeltek Kecskeméti TE—Sarkadi Kinizsi 2 Sarkad. 400 néző. vezette: Sári. KTE: Varga— Szabó II./ Gyor­sa. Franczkó, Magyar L. — Ko­máromi II.. Kovács — Mányoki Porhanda. Bánhídi. Balatoni. Ed­ző: Varga Béla. A hazaiak kezdték a játékot, az első percben mégis Bánhídi előtt adódott gólszerzési lehető­ség. A sorozatos sarkadi táma­dások a 6. percben gólt eredmé­nyeztek. A beívelt szabadrúgást Vasvári • közelről a léc alá fejel­te. 0:1. Az első negyedóra eltelte után formás támadásokat veze­tett a kecskeméti csapat, amit a hazaiak durva játékkal próbáltak megtörni. A 44. percben Mányoki átcselezte magát a védőkön, Ba­latonit szöktette, akinek a jobb oldali beadását Bánhídi lőtte a hálóba. 1:1 Jánoshalma—Kiskőrös 1:0 (0:0) Kiskőrös. 800 néző. Vezette: Endes. Jánoshalma: Csernák — Pász­tor. Fenyvesi IV.. Kaiméi' — Mi- zser. 'Ságodi (Szécsi) — Adám, Csermák. Németh. Maráczi, Feny­vesi 111. Ec.ző: Mrazek Tibor. Kiskörös: Ba — Paplanos. Szlovák II.. Balogh — Izsák, Po- lareczki — Szlovák 1.. Bartek, Farkas. Pecznyik. Vén (Koroz­mán). Edző: Szlanka János. A Jánoshalma Maráczival meg­erősítette a védelmét, de így is veszléyesek voltak a támadásai. Az első félidőben mégis a Kis­kőrös támadott többet. A 10. percben Farkas, a 15. percben Bartek lövését védte Csernák. A az NB III-asok :1 0:1) A KTE számára jól kezdődött a második félidő. A 20. másod­percben Porhanda—Balatoni— Porhanda—Bánhídi volt a labda útja, s az akció végén Bánhídi szerzett vezetést a kecskemé­tieknek. 2:1. A találkozó további részében Bánhídi. majd Mányo­ki veszélyeztetett. A 75. percben Komáromi II.. és Mányoki lövése alig szállt kapu mellé. A 87. perc­ben mintaszerű támadást vezetett a kecskeméti csapat. Bánhídi jobboldali beadását azonban Por­handa a felső kapufára lőtte. A kecskeméti tsapatból valameny- nyi játékos jó teljesítményt nyújtott. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kecs­keméti TE javára. Berki Zoltán 25. percben Fenyvesi IV. a 16-oson nem találta el a labdát, ám Bartek elhamarkodottan mel­lé lőtt. A 40. percben Csernák lábravetődéssel mentett. Az 51. percben egy előrevágott labdánál a védők egymásra vártak. Cser­mák közbeugrott, és a hálóba fe­jelte. 1:0. A kiskőrösi csatárok ezután sem tudták áttörni a jól záró védelmet. Németh és Adám reklamálásért sárga lapot kapott, majd a 88. percben Polareczki sípszó után eldobta a labdát és ezért kiállították. A kiskőrösi csapatból most is csak. a véde­lem játszott jól. Jók: Maráczi, Csernák. Fenyvesi II.. illetve Szlovák II.. Bartek. Biácsi Sándor Kecskeméti Fémmunkás—Békéscsabai MÁV 2:1 (1:0) Városi pálya. 100 néző. Vezette: Kószó. K. Fémmunkás: Fürj — Palin- csár, Koltai. Bakó — Kislőrincz, Nagy — Magó, Bende II., Csillag, (Dorogi). Endre. Kállai II. Edző: Míkus Mihály. Már a 2. percben a hálóban volt a labda, de Csillag lövésé­nél a játékvezető lest látott. A 12. percben Nagy 20 méterről mellé lőtt. A 14. percben Kislő­rincz labdája lepattant a védők­ről és Csillag a hálóba vágta. 1:0. A 28. percben Gál közelről a kapufát találta el. Az 51. bérc­ben Endre lövését a kapus vető­déssel hárította. Az 55. percben Okos távolról lőtt mellé.. A 60. percben Ogrincs ismét távolról célozta meg a Fémmunkás kapu­ját. A 62. percben Csillag köz­Bem SE—Mezőfi SE 2:2 (1:1) Cegléd. .‘t()0 nezö. vezette: Ernszt. Mezöli SE: Nagy E. — Kiss R., Zsíros. Csordás — Meggyes. Fá­bián — Magyai'. Losonczi (Jano- vics). Kurucsai. Angeli, Bódis, (Filyó). Edző: Krivy Ottó. Nagy lendülettel kezdett a Bem SE. Az 5. percben a ceglédi jobb­szélső lefutotta a kecskeméti vé­dőket. de jó helyzetből a kapu mellé lőtte a labdát. Ellentáma­dás .alkalmával a 14. percben Kuruc.sai fejelhetett volna kapu­ra. de a ceglédi középhátvéd kéz­zel ütötte el előle a labdát. A játékvezető sípja azonban néma maradt. A 19. percben Szakács 20 méterről küldött magas lö­vésével szemben Nagy E, tehet . - lennek bizonyult. 1:0. A 34. perc­ben Kiss R. átadását Kurucsai vet len közelről a kapus kezébe gurított. A 68. percben Endre szabadrúgásából Bende II. mellé fejelte a labdát. A 72. percben Koltai nehezen mentett szögletre. A 80. percben Ogrincs a kifutó kapus fölött a hálóba emelt. 1:1. A 84. percben Bende II. futtából lőtt. a kapus későn mozdult, és mellette a kapuba csúszott a lab­da. 2:1. A mérkőzés alacsony színvona­lú. unalmas és gyenge volt. Mind­két csapat lélektelenül játszott. Jók- Fúrj. Kislőrincz (a mezőny legjobbja). Nagy, Magó. Endre, íllétver Tóth, Gaál. Ogrincs. Az ifjúsági eredmény 1:1, de csak egy félidőt játszottak, mert a Békéscsaba elkésett. Merényi Béla fordulásból laposan lőtte a jobb sarokba. 1:1, A második félidőben a Mezőfi SE kezdeményezett többet. A 65. percben Kurucsait csúnyán el­kaszálták. A büntető területen belül, de a játékvezető ezúttal sem torolta meg a szabálytalan­ságot. A 70. percben Angeli át­adásából Magyar lőtt gólt. 1:2. A 80. percben Angeli került tisz­ta helyzetbe, de a lövés pillana­tában ellökték. Négy perccel ké­sőbb Szőllősi egy magas labdát fejelt kapura, amely Nagy E. ke­zét érintve hullott a hálóba. 2:2. A 86. percben egy jobb oldali támadás végén Losonczit úgy megingták, hogy le kellett vinni a játéktérről.- Jók: Csordás. Zsí­ros. Angeli. Losonczi. Fekete Ferenc Szarvasi Főiskola-Spartacus—Kiskunfélegyházi Vasas 0:0 Szarvas. 600 néző. vezette: Bar­na. Kkfh. Vasas: Gulyás — Dongó, Sahin. Iványi I., Görög — Szegő. Karsai — Vereb, Farkas, Gerber, Rigó. Edző: 'Lantos János. Szarvasi támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. A 3. percben Lancsa a felső kapufát találta el. majd Oravecz kétszer is el­futott Dongó mellett, de lövése célt tévesztett. A 20. percben Bobvos 5 méterről lőtt kapu mel­lé. A 35. percben Nagy M. a kapufát találta el. A félidő utol­só percében Rigó Gerberhez to­vábbított. aki 16 méterről lapo­san lőtt kapura' s labda a kapu­fa éléről vágódott vissza. Bajai Vasas MTE— Csőszerelő 1:1 Baja. 800 néző. Vezette: dr. Horváth. Bajai Vasas MTE: Majzlinger (Péter) — Fodor. Márity, Visz- meg, Laki — Bartulov. Rónai — Gvőrfi (Palmai I.). Kemény. Pál­mai II.. Pólyák. Edző: Csongpr János. A Csőszerelő az első perctől védekezésre rendezkedett be. A zárt védekezés ellenszerét a ba- jaiak nem találták meg. Az első helyzet a 23. percben adódott, de Pálmai 11. rosszul kezelte le a labdát és elpattant tőle. A 26. percben Bartulov lőtt fölé. Egv Csőszerelő ellentámadásnál Majz­linger csak nagy bravúrral tudóit Szünet után erősített a Vasas. Az 52 percben Karsai 20 méte­res magas lövését csak nehezen ludta hárítani a szarvasi kapus. A 60. percben Gulyás kiejtett egy beadást. Nagy rálőtte de Sahin a kapuvonalról visszafejelte a labdát a mezőnybe. A 68. perc­ben Görög és Lancsa ütközött össze, rnire a játékevezető 11-est ítélt a Vasas ellen. A büntetőt Gajdos kapu mellé gurította. Az utolsó 10. percben a Vasas jobb volt ellenfelénél, de fölényét nem sikerült gólra váltani. Jók: Ve­reb. Rigó, Sahin. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kis­kunfélegyházi Vasas javára. Pálfi József (0:0) menteni. A 34. percben Győrli labdáját Kemény az ötösön iövés helyett Pólyákhoz adta, iki azon­ban gyengén a kapus kezébe lőt­te. Ezután Pólyák fejelt közelről mellé A második félidő jól .kez­dődött. Az 53. percben Pálmai 11-t buktatták a büntetőn belül. A 11-est Márity a jobb sarokba vágta. 1:0. Még ki sem örülték magukat a bajaiak. amikor az 57. percben a szabadon maradt Szabó 8 méterről egyenlített. 1:1. Hiába támadott végig az MTE. Kapkodtak és komoly gólhelyzet nem is volt. bár a támadók erő-' sítésére Majzlinger is, kijött a kapujából. Jók: Majzlinger (mint kapus). Fodor. Laki. Pálmai II.