Petőfi Népe, 1973. április (28. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-06 / 80. szám

1973. április 6. • PETŐFI NÉPE • 7 Pontot vesztett a bajnokjelölt VTSK Kalocsai VTSK—Vaskút 1:1 (1:1) Vaskút. 100 néző. vezette: Kür­tösi. Orkánszerű szélben, hatalmas küzdelmet vívott a két csapat. A 15. percben Péter buktatásáért megítélt 11-est Gyulavári értéke­sítette. 0:1. A 35. percben Vén 11-őt .szerelték szabálytalanul a hazai védők. Ezt a 11-est Pécsi lőtte a hálóba. 1:1. A mérkőrzés végéig egyenrangú ellenfél volt a Vaskút. Jók: Szarvas- (a- me­zőny legjobbja). Pécsi, Matos, il­letve Farkas, Szeitner, Gyulavári. Ifjúsági eredmény: 1:1. Hajós—Kun Béla SE 3:1 (1:1) Hajós, 200 néző. vezette: Czen- czik. A csúszós talajon is jó iramú mérkőzés folyt. A 30. percben Zelenka 11-esével a Kun Béla SE jutott vezetéshez. A 38. perc­ben Balogh egyenlített. 1:1. A 65. percben Schön labdáját Mol­nár vágta a hálóba. 2:1. A 70. percben a kapusról lepattant lab­dát Molnár a hálóba fejelte. 3:1. Jók: Bagó, Szettele, Ribánszki, il­letve Papp, Nemcsok. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Kun Béla SE javára. Tompa—Tiszakécske 4:3 (0:1) Tiszakécske, 100 néző, vezette: Varga I. t A Tiszakécske vezető gólját az első félidőben Bravik lőtte. Fordulás .után Kábái II. lőtt két gólt, majd Kábái I. lövése után már 3:l-re vezetett a Tompa. Bravik 3:2-re szépített, de Szűcs újabb góljával 4:2-re alakult az eredmény, végül Bravik állította be a végeredményt. 4:3. Jók: Kábái II.. Kábái I., illetve Bo­ros, Döme. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Ti­szakécske javára. Bácsalmás—Izsák 1:0 (0:0) Bácsalmás, 100 néző, vezette: Molnár K. Az első félidő kiegyenlített já­téka után a bácsalmásiak többet támadtak és a 60. percben Hut­terer megszerezte a győztes gólt is. 1:0. Jók: Munkácsi, Aradi, Harnos. illetve MezeP I. Ifjúsági eredmény: 1:1. Alpár—Kiskunmajsa 4:0 (2:0) Alpár, 150 néző, vezette: Nyári. Széllel szemben a hazaiak len­dültek támadásba, s az 5. perc­ben Tánczos, a 39. percben Ka­nalas lőtt gólt. 2:0. Szünet után a szél támogatásával még nagyobb fölénybe került a hazai csapat, az 51. percben Szabó, a 65. perc­ben Tánczos növelte a gólok szá­mát. 4:0. Jók: Kállai. Besir, Győ­ri. Szabó, illetve Terbe, Makai. Ifjúsági eredmény: 5:1 Alpár javára. Soitvadkert—Szamuely SE 3:0 (1:0) \ Kalocsa. 100 néző, vezette: Ke­resztes. Végig a Soitvadkert irányítot­ta a játékot, és biztosan győzött. Góllövő: Fábián 3. A Kecskeméti SC II.—Radnóti SE mérkőzés elmaradt, mert a Radnóti SE nem jelent meg. A Fájsz—Gábor A. SE mérkő­zést április 18-ra halasztották. A megyei I. osztályú labdarúgó-baj nokság állása 1. Kai. VTSK 18 W 2. Tompa 16 lil 3. Hajós 18 11 4. Soitvadkert 16 10 5. Gábor A. 16 8 6. Kiskunmajsa 18 8 7. Radnóti SE 17 7 8. Fájsz 1« S 9. Vaskút • 16 5 10. Kun Béla SE 16 6 11. Bácsalmás 16 7 12. Alpár 17 5 18. Tiszakécske 16 4 14. Izsák 16 2 16. Szamuely SE^ 18 3 Rajt Szarajevóban a VB-n '. Viharosan kezdődött meg Sza­rajevóban a 32. asztalitenisz-vi­lágbajnokság. Több ország visz- szalépése miatt új csapatokat kellett besorolni. így például a magyar férfi együttes csoportjá­ban a Kof'eál NDK helyére In­dia került, míg a női versenyben a magyaroknak Kambodzsa és a Koreai NDK visszalépése miatt többek között Indonézia és Auszt­ria lesz az ellenfelük. Asztalitenisz TEKEHÍRADÓ Felszabadulási emlékversenyt rendezett Kecskeméten a városi asztalitenisz-szövetség, s a ver­senyen 16 férfi és 9 női ver­senyzői indult. A nyolcas döntő­ben körmérkőzést játszottak a fér­fiak. Eredmények: Férfi egyéni: 1. Varga S. (Ter­vezőki 6 győzelem, 2. Kiss O. (Spartacus) 6 gy., 3. Kosa (Ter­vezők) 5 gy. 4. Péter (Spartacus) 4 gy., 5. Kara (Spartacus) 3 gy. 6. Papp (Tervezők) 3 gy. Női egyéni: 1. Nagy I. (Sparta­cus), 2. Ladányi (Spartacus), 3. Lackó (Spartacus). Megyei férfi CSB K. Fémmunkás—Tiszakécske 10:6 Győztesek: Fodor 4. Veroszta 4, Varga Z. 2, ill: Szentendrej^.2, Petőfi 2, Kerszthelyi 1, Jóljárt 1. Kalocsa—K. Likőripar 8:8 Győztesek: Berende 4, Király 3, Fazekas 1. ill. Molnár 2, Pásti 2, Madura 2, Balázs 2. K. Tervezők—Kisszállás! Tsz SK 16:0 Győztesek: Varga S. 4, Kósa 4, Mayer 4, Papp 4. SPORT SPORT • SPORT SPORT Barátságos mérkőzések Jól védett a csabai kapus KECSKEMET! TE—BÉKÉSCSABAI AGYAGIPAR 2:1 (1:1) KECSKEMÉTI SC— KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS 2:1 (1:1) Városi pálya. 700 néző. Vezet­te: Tóth F. KTE: Varga — Tormási, Gyor­sa, Magyar L., — Szabó II., Franczkó — Kovács, Mányoki, Porhanda, Bánhidi, Balatoni. Ed­ző: Varga Béla. Orkánszerű szélben, zuhogó esőben, mély talajú pályán nem alakulhatott ki jó játék. Az első félidőben a széllel szemben ját­szó Békéscsaba mezőnyfölényt harcolt ki, de helyzeteiket nem tudták kihasználni. A 9. percben Franczkó nagy Lövése a kapu fö­lé jutott. A 15. percben Mányoki beadását Jancsa szögletre men­tette. A 17. percben Székeli lab­dájával Kuti lefutotta a KTE védőket. A visszagurítását Seregi a hálóba lőtte. 0:1. A 21. percben Jancsa ismét Kutit indította, s a csatárt csak nehezen szerelték szögletre. A 24. percben Bánhidit Mázán buktatta a 16-oson belül. A megítélt 11-est Porhanda érté­kesítette. 1:1. A 32. percben Jan­csa 30 méteres szabadrúgását Kuti kapásból fölé vágta. A szünet után feljavult a KTE támadósora. A 48. percben Francz­kó lövését szögletre ütötte a ka­pus. Az 53. percben Porhanda 25 méteres szabadrúgását is hárítot­ta Unyatinszki. Az 58. percben Bánhidi szabadrúgását Franczkó magasra ugorva fejelte a bal sa­rokba. 2:1. A 62. percben Bánhi­di szabadrúgását Porhanda fölé fejelte. A 67. percben Franczkó lőtt a kapu mellé. A 74. percbejn Mányoki szögletet harcolt ki, s a beívelt labdát másodszor is szögletre mentette Majoros. A 76. percben szöglet után nagy kava­rodás támadt a KTE kapuja előtt, végül Gyorsa felszabadí­tott. A 80. percben Petrina lőtt centiméterekkel a kapu mellé. A 86. percben ismét a csabai kapus hárított nagy bravúrral egy köz­vetlen közelről leadott lövést. A mérkőzés érdekessége, hogy mindkét félidőben a viharos ere­jű széllel szemben játszó csapat volt fölényben. A szünet után a KTE nagyobb arányú győzelmét csak a bravúrosan és némi sze­rencsével védő békéscsabai kapus akadályozta meg. Jók: Varga, Franczkó, Bánhidi, Balatoni, Má­nyoki, illetve: Unyatinszki, Má­zán, Kuti. Ifjúsági eredmény 9:0 a KTE javára. Kiskunfélegyháza. Vezette: Barta. KSC: Winter (Gór) — Herbály, Lantos, Kreidli — Diószegi, Lutz — Molnár (Oskolás), Pasek (Ma- kay), Gyifkó dr.. Szabó, Koós. Edző: Piber István. Kiskunfélegyházi Vasas: Gulyás — Cserkó (Dongó), Lantos J. (Sa- hin) — Görög — Kelemen (Sze­gő), Karsai, Véreb, Rigó, Iványi I., Farkas, Jernei (Iványi II.). Edző: Lantos János. Szakadó esőben került sor a mindvégig sportszerű találkozóra. A három félegyljázi „veterán” a 20. percig játszott, majd a bejövő cserejátékosok virágcsokorral bú. csúztatták őket. Az 5. percben Lutz bombáját védte Gulyás. Majd a 12. percben Molnár egy cselsorozat után 10 méterről lőtt a hálóba. 1:0. Az első félidő csak 40 percig tartott és a 38. percben Rigó egyenlített. 1:1. A szünet után is jól játszott a Vasas és nem játszott alárendelt szerepet. A győztes gólt a 70. percben Szabó lőtte. A második félidő csak 35 percig tartott és a 75. perc végén a játékvezető a szakadó eső miatt lefújta a talál­kozót. Jók: Lantos M„ Lutz, illetve Gulyás, Rigó. . MAGYAR ÖREGFIÜK VÁLOGATOTT—KISKŐRÖSI ÖREGFIÜK 7:1 (2:0) Kiskőrös. Daubner. 1200 néző, Vezette: Góllövők: Mészöly 2, Tichi 2, Machos. Hidegkúti, Szimcsák. 2 73-14 30 3 36-26 2« 4 42-28 20 6 29-20 22 4 37-26 20 0 29-36 1> 7 32-31 17 4 18-15 17 6 23-27 17 8 29-42 10 — 11 23-43 14 2 0» 25-39 13 3 11 27-38 U 6 10 19-34 10 4 11 32-52 10 Kecskeméti SC ÜL S3-------13-0 6 E redmények: férfiak A-cso­port: Kínai Népköztársaság—India 5:0. Nők, B-csoport: NSZK—Jugoszlávia 3:0 Kínai Népköztársaság—Románia 3:0, — Svédország—Franciaország 3:0. A-csoport: Magyarország—Indo­nézia 3:0. (MTI) KISKUNHALASI MEDOSZ—BKV ELŐRE 1:1 (FÉLBESZAKADT) Kiskunhalas. Vezette: Horváth. A mérkőzés cs^k 20 percig tar­tott. Ekkor Kocsis és Józsa gól­Bajnokság előtt a kézilabdásoknak • Ezt a lövést még hárftotta Unyatinszki, a csabaiak remekül védő veterán kapusa. Salgótarján—Kecskeméti SC 6:2 (2635—2383) NB II férfi. Salgótarján. Eredmények: Orbán 465, Tanai 455, Gyebrovszki 393, Tóth 386, Kiss 374, Munkácsi 310, ill.: Ko­vács 470, Hüdán 451, Kleibán4)0, Hüdán T. 436. Kecskeméti MÁV—Z. Danuvia 6:2 (2411—2365) NB II női. Budapest. Eredmények: Dunai 438, Tóth K. 426, Meggyesi I-né 414, Bács- né 392, Meggyesi L-né 390, Nagy Zs. 351, ill: Vécsei 421, Medgyes A. 392. A MEGYEI BAJNOKSÁG EREDMÉNYEI K. Vasas—Kecskeméti TE 2:6 (2356—2497), Kecskeméti MÁV— KSC II. 6:2 ((2507—2411), Sütő­ipar-Pincegazdaság 2:6 (2253— 2300), K. Építők—K. Vörös Me­teor 5:3 (2394—2344). FELSZABADULÁSI EMLÉKVERSENY Párosverseny formájában ren­dezték meg a felszabadulási em­lékversenyt Kecskeméten. Eredmények: 1. Kecskeméti MÁV 908 fa, 2. K. Vörös Meteor 822, 3. Kecskeméti TE 811,4. KSC II. 808, 5. ZIM Vasas 800, 6. K. Pincegazdaság 798, 7. K. Sütőipar 796, 8. K. Építők 760 fa. r A vasárnap kezdődő kézilabda­bajnoki idény előtt a Kiskunha­lasi MÁV NB Il-es női csapatá­nak szakosztályvezetőjével dr. Mezei Jánossal beszélgettünk a csapat felkészüléséről és a vár­ható eredményekről. Hogyan készül a JVlAV kézi­labda csapata az idényre? — Hosszú ideig az is bizony­talan volt, hogy anyagi problé­máink miatt egyáltalán indulni tudunk-e? A szakosztály anyagi ellátása jelenleg is csak a fél évig biztosított. A csapat ettől függetlenül január 15-étől neti háromszori edzésekkel készült fel. Február és március hónap­ban négy vasárnapon át rendez­tük meg a kézilabda teremkupát, amelyen tíz csapat vett részt, és az első helyet a MÁV női csa­pata szerezte meg. A MÁV női csapata a férfias, kemény játékról ismert. E tekin­tetben megmaradnak-e a ha­gyományok mellett? — A tavalyi negyedik helyün­ket — amely nem lebecsülendő eredmény —, a kemény, jó véde­kezéssel értük el. Ez a módszer MUNK AMEGOSZTÁS bizonyos szempontból hátrányos, mert az ellenfél többet birtokol­ja a labdát. Nekünk tehát a ke­vesebb helyzetünket jobban ki kell használnunk. Várható-e fejlődés a csapat já­tékában? — A választ éppen a fentiek adják, tehát a jó védekezés eré­nyének a megtartása mellett a góllövésben kell javulni. Változott-e a játékoskeret? — Jelenleg húszas kerettel dol­gozunk, s emellett külön folyik a serdülő és az ifjúságiak képzé­se. A tavalyi csapatból Kovács Kati hiányzik, aki az edzői hiva­tást választotta. Munkahelyi el­foglaltsága miatt Heródek is ab­bahagyta. A csapat tehát jelen­leg Paczolayné, Erdész, Riegler és Takács E., tehát a r^gi ruti­nos játékosok mellett Bátorfalú- sival, Szabóval és egy sor feljövő fiatal tehetséggel egészül ki. A várható eredményekről pedig, annyit, .hogy reális eredménynek tartom, ha a mezőny első felében végzünk. Azon leszünk, hogy a tavalyi negyedik helyünkön ja­vítsunk valamit. Árvái Mihály • Itt viszont már tehetetlen volt. A labda Franczkó tejese után a a hálóba tart. KOSÁRLABDA A magyar csapaté a kupa Kiskunfélegyházi Lenin Tsz— Szeghalmi MEDOSZ 85:58 (47:22) NB III. férfi. Szeghalom. V.: Csutak. Kkfháza: Báder (6), Mészáros (20), — Bódi (20) — Kerék (26), Csáki (S). Csere: Somogy vári (5), Nemcsok (2), Molnár, Németh, Rigó. Szombathelyen véget ért a Savaria Kupa nemzetközi női röplabdatorna. Magyarország—Koreai NDK 3:2 (-10, —6, 6, 7, 4) Két vesztett játszma után sem adta meg magát a magyar válo­gatott, s nemcsak kiegyenlített, hanem nagyobb ütőerejével meg­fordította a mérkőzés sorsát. 1. Magyarország 8, 2. Koreai NDK 6, 3. Kuba 6 ponttal. MAI MŰSOR 20.00: Tudósítások a Láng Gép- 10.35: Balettzene operákból, gyárt választási nagygyfl- 10.59: Lottóeredmények, lésről. 11.10: Édes anyanyelvűnk. 20.50: Ki után megy film. 17.55: Farkas Ferenc: Tisza part- 10.59: Lottóeredmények. Ján — kantáta vegyeskar- 11.45: Juhász Gyula versel, ra zenekari kísérettel. 12.00: Mezők, falvak éneke, nő? TV- 11.19: Az első 100 év. Budapest — 18.05: Spartacus. Raffaelo Glo- 12.23: Szervftnszky Endre: Hon- 1992. vagnoli történelmi regénye védkantáta. TELEVÍZIÓ osztá­zés. Közvetítés Szarajevó- 14.10: Éneklő Ifjúság. 9.10: Orosz nyelvlecke 5. lyosoknak. 9.30: Szünidei matiné. 15.38; Ház a sziklák alatt. Magyar film. (Ism.) 17.10: Hírek. "■‘"duiMÄ'Ä 22.00: Asztalitenisz VB: Svédor ligenela? 17.55: Allatkertek a nagyvilág­ban. IV. rész. Tucson. 18.20: öt pere meteorológia. 18.25: Falu a Mátra alján. Riport­film. 18.50: Reklámmflsor. 18.55: Esti mese. 19.05: Parabola. 19.30: TV-hiradó. 21.40: A TV Zenei Klubja. 12.20: KI nyer ma? rádióra. ~ 12.40: Beszélgessünk zenéről. «•*91 TV-hiradó — 2. kiadás. 12.35: Tánczenei koktél. 19.00: Esti krónika. A Láng gép- 15.03: Beethoven: Dzeptett. 22.40: Telesport: Asztalitenisz 13.20: Népi zene. gyári választási nagygyfl- 14.00: A Csúcsforgalom magazln­VB. Svédország—Magyar- 13.55: Világirodalmi kiadványok- lés. ja. 0.Mtil. csapatmérkő- ról. 20.00: Az 1973-as San Rcmol 14.45: A beat kedvelőinek: A 22.00: Zenekari muzsika. 23.15: János vitéz. Részletek Ka- csóh Pongrácz-Hcltai Jenő daljáték&ból. URH 18.05: Rahmanlnov ciklus HL rész. bél. KÍSÉRLETI (2.) MŰSOR: szág—Magyarország. KOSSUTH-RÁDIÓ Dalfesztivál. clmfl a „Párizs lángjai1 8.20: Verbunkosok, népdalok. , 9.00: Harmatos rózsa. Móricz “ £?.*$**..1 , n Zslgmond regénye folyta- l5‘5®’ íróinkat kO­tásokban. szentjük. 9.20: Három concerto. 17.05: Külpolitikai figyelő. 9.54: Iskolarádió. 17.20: A fonogramtól a sztereole­10.05: Anna Szoszlnszka: Fény mezig. és sötétség. > 17.40: Urbanizáció és egészség. 14.21: A IV. Nemzetközi Rádiójá- 21.00: Házimuzslka. 1 teleiből. ték Fesztivál gyermekek- 22.15: Közvetítés az asztalitenisz 18.53: Wagner: A walkür — I. nek. VB-ről. 18.38: Pedagógus gondok közel­15.15: Magyar előadóművészek 22.30: Népi zene. 15.33: Rivaldafényben. felvételeiből. 23.00; Meditáció. A történelmi 17.00: ötórai tea. 15.28: Kóruspódium. meghatározottságról. 18.05: Külpolitikai figyelő. 15.45: Aszafjev: Forradalmi tánc .... Zenekari miJ7,lk. 18.20: Népdalok. Z3.10. zenekari muzsika. 19.54: J6estét Kv,.rekek! 0.10: A Mltch Miller együttes 20.1O: Linolu utolsó napja. felvételeiből. 20.20: Hajnal a tanyán. Berkest András hangjátéka, felvonás. Dee Purple együttes felvé- 19.17: Vllágszlnház: Schiller és a PETÖFI-RADIÓ 8.05: Két szimfónia. 9.03: Ezeregy délelőtt. 10.00: A zene hullámhosszán. 21.31: Benjamlno Glgll olasz da­lokat énekel. 21.45: A Whisky-konszem és a „Contergan-gyerekek.” romantika. 19.57: Aláírások. Bán János jegy­zete. 20.07: Janet Baker és Dietrich Fischer-Dieskau kettősöket énekel, zongorán kísér: Daniel Barembotm. 20.40: Szimfonikus könnyűzene. 21.20: Wozzech. Részletek Berg operájából. 22.10: A dzsessz kedvelőinek: Ka­rel Ruzlcka együttese ját- sztk. 22.30: Mozart: d-moll vonósné­gyes K. 421. A nemzetközi úszóverseny programja A tavaszi versenyévad egyik legér­dekesebb és legszínvonalasabb verse­nyének Ígérkezik a szombaton és va­sárnap Kecskeméten, a fedett uszo­dában sorra kerülő nemzetközi úszó­találkozó. Az Is bizonyos már, hogy rendkívül népes is lesz a mezőny. Az európai élmezőnyhöz tartozó NDK-s versenyzők mellett Itt lesznek a legjobb Jugoszláv, csehszlovák, ro­mán úszók és minden számban rajt­hoz állnak az osztrákok Is. A ma­gyarok — az Amerikában versenyző Hargltay és Verrasztó kivételével — szinte teljes létszámban Jönnek Kecs­kemétre. Nagy verseny lesz tehát. A verseny rendezőitől megtudtuk, hogy a terv szerint versenyszámon­ként 2—a időfutamot rendeznek, s az Időeredmények alapján döntik el a helyezéseket. A verseny teljes prog­ramja : SZOMBATON: Délelőtt 10 órától 200 m férfi pil­langó. 200 m női mellúszás. 1500 m férfi gyors, 400 m női gyors, 200 m férfi hát és 200 m női pillangó. Dél­után 17 órától 100 m női gyors, 400 m férfi gyors, 400 m női vegyes, 100 m férfi gyors. 100 m női pillangó és 200 m férfi mellúszás. VASÁRNAP: Délelőtt 10 órától 200 m férfi ve­gyes, 200 m női hát. 000 m női gyors, 100 m férfi pillangó, 200 m női ve­gyes. Délután 17 órától 100 m női hát, 100 m férfi hát. 100 m férfi mell, W0 m női mellúszás. 200 m női gyors és 200 m férfi gyors. jával 1:1 volt az eredmény. A já­tékvezető a szakadó eső és a szél­vihar miatt beszüntette a játékot.