Petőfi Népe, 1973. április (28. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-04 / 79. szám

1973. április 4. « PETŐFI NÉPE • 9 Izgalmas mérkőzések a másodosztályban ÉSZAKI CSOPORT DÉLI CSOPORT SPORT-SPORT-SPORT Futóparádé a felszabadulási váltón SAKK Horváth Gyula (K. Építők) nyer­te a férfi egyéni megyei bajnok­ságot. Lakitelek—Szánk 2:2 (1:1) Szánk, 200 néző, vezette: Kiss. Kiegyenlített játékot hozott a két csapat találkozója. A laki te­lekiek játszottak nagyobb fö­lényben, de két kapushiba miatt kénytelenek voltak megosztozni a pontokon. Góllövők: Parádi I. 2, illetve Papp II.. Fekete. Jók: Puskás. Bakó. illetve Rádi, Trója. Ifjúsági eredmény: 2:0 Lakite­lek javára. Kecel— Kiskunfélegyházi Reménység 1:0 (0:0) Kecel, 250 néző, vezette: Kávai. Az első félidő változatos játé­kot hozott. Az 50. percben Villá­nyi nagy erejű lövésével a ke­celi csapat jutott előnyhöz. 1:0. Az 55. percben Polgár és Szvet- nyik sárgalapos figyelmeztetés­ben részesült. Jók: Villányi, Csil­laghegyi, Városi, illetve Rádi, Fekete, F. Horváth. Kunszentmiklósl VAV Vasas— Kerekegyháza 7:0 (2:0) Kunszentmiklós. 500 néző, ve­zette: Czenczik. Az Északi csoport rangadóján a kunszentmiklósi csapat meg­érdemelten győzte le a gyenge napot kifogó elenfelét. A 10. percben Bérezés talált a hálóba, majd a 28. percben Forró érté­kesítette a megítélt büntetőt. 2:0. Az 50. percben Bérezés talált a hálóba. 3:0. A 61. percben Szabó L. 4:0-ra növelte az előnyt. A 65. és a 75. percben Takács gól­jaival már 6:0-ra vezetett a kun­szentmiklósi csapat. Majd a 85. percben Forró a kapust is kicse­lezve állította be a 7:0-ás vég­eredményt. Jók: Székely, Pálfi, Bérezés, Szabó L.. illetve Kul- mann. Ifjúsági eredmény: 5:0 Kun­szentmiklós javára. Kecskeméti MÁV—Duuavecse 2:1 (1:1) Dunavecse, 250 néző, vezette: Rideg. Nagy lendülettel kezdett a du- navecsei csapat, de támadásait nem kísérte szerencse. A Duna- vecseiek Pongrácz öngóljával ju­tottak előnyhöz. 0:1. A találkozó hátralevő részében ö. Kovács és Gallyas talált a hálóba. 2:1. Jók: Tanító, illetve Szimonidesz. Ifjúsági eredmény: 2:2. Kiskunfélegyházi Vörös Csillag— Solt 2:1 (1:1) Solt, 250 néző. vezette: Kocsis. Változatos támadások után Baksai góljával a Vörös Csillag jutott vezetéshez. 0:1. Nem sok­kal később Fehér egyenlített. 1:1. Szünet után Németh a kiskun- félegyháziaknak szérezte meg a győztes gólt. 2:1. Jók: Garai, He­gedűs, illetve Obornyik, Fehér. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kis­kunfélegyházi Vörös Csillag ja­vára. Apostag—Csengőd 3:3 (2:0) Csengőd, 100 néző, vezette: Bányai. Izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. Az apostagiak a 15. percben már 2:0-ra vezettek. Szünet után feljavult a csengődi együttes és otthon tudta tartani az egyik bajnoki pontot. Király (Apostag) sárga lapot kapott. Góllövők: Hegedűs, Komáromi, Farkas, illetve Borsik 3. Ifjúsági eredmény: 2:2. Helvécia—KTE II. 0:0 Helvécia, vezette: Benke. Ifjúsági eredmény: 4:1 a KTE javára. Gara—Sükösd 1:0 (0:0) Gara, 350 néző, vezette: Schwartz. Az első félidőben nagy fölény­ben játszott a garai csapat, csa­tárai a legjobb helyzeteket is el­hibázták. Az 55. percben Tomas- kov góljával tartották otthon a két bajnoki pontot. Jók: Miklós, Tomaskov. Forrai. illetve Kovács. Ifjúsági eredmény: 1:0 Sükösd javára. Kiskunhalasi MÄV—Kelebia 5:1 (3:0) Kelebia. 50 néző, vezette: Soly­mos. Az 5. percben Szabó szerzett vezetést a MÁV-nak. 1:0. A 38. percben Birós, majd a 44. perc­ben Jäger növelte a kiskunhala­siak előnyét. 3:0. A 47. percben Ferenczi szépített. 3:1. A 80. percben Jäger, majd három perc­cel később Csizmadia volt ered­ményes. 5:1. Jók: Jäger, Pocsai, illetve Temesvári. Ifjúsági eredmény: 4:1 Kelebia javára. Csávoly—Kinizsi SE 2:1 (0:0) Csávoly. 150 néző. Vezette: Kerésztes. Jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A 70. percben Sze- kulity I. lőtt gólt. 1:0. Egy perc­cel később Horváth egyenlített. 1:1. A 85. percben Pecznyik fe­jelt a hálóba. 2:1. Jók: Pecznyik, Keszi II., illetve Szabó, Szente. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Ki­nizsi SE javára. Ersekcsanád—Katymár 5:2 (2:2) Katymár, 300 néző, vezette: Martinez. A 15. percben Tüske lőtt gólt. 1:0. öt perccel később Marinkó volt eredményes. A 28. és a 35. percben Ispánovics lőtt a kapu­ba. 2:2. A 60. percben Tüske szerzett újabb vezetést az érsek- csanádiaknak. 3:2. A 68. és a 80. percben Geiger növelte az előnyt. 5:2. A 84. percben Geiger a ka­pufának lőtte a 11-est. Ifjúsági eredmény: 1:1. Szakmár—Bácsbokod 1:0 (1:0) Szakmár, 150 .néző, vezette: Ulakity. A 4. percben András—Feren­czi összjáték után Ferenczi lőtt gólt. 1:0. A 70. percben András gólhelyzetben a kapusba lőtte a labdát. Jók: Pétiké, Bende, András I.. illetve Bátyity, Ber­ger. Ifjúsági eredmény: 1:1. Császártöltés—Kunbaja 4:1 (3:1) Császártöltés. 200 néző, vezet­te: Varga. A császártöltési csapat mind­végig nagy fölényben játszott és ilyen arányban is megérdemel­ten nyerte a mérkőzést. Góllö­vők: Török, Szeicz, Lei, Jaku- bács. illetve Latinyák. Jók: Lak- ner, Ledniczki, Óber. illetve La­tinyák. Szabó. Ifjúsági eredmény: 5:2 Csá­szártöltés javára. Mélykút—Bátya 2:0 (1:0) Mélykút, 100 néző, vezette: Kiss. Nagy küzdelmet vívott a két csapat. A játékvezető hat sárga lapot osztott ki a mérkőzés fo­lyamán. Góllövők: Varga, Ko­vács. Ifjúsági eredmény: 4:0 Mély­kút javára. Kiskunhalasi MEDOSZ II — Kisszállás 5:0 (1:0) Kiskunhalas, vezette: Ficsör. Ifjúsági eredmény: 5:1 a Kis­kunhalasi MEDOSZ javára. HUGI GYAKORLATTAL, elektromos lÉH szerelési munkálatainak végzéséhez, változó munkahellyel FELVESZÜNK Bács megyei Állami Építőipari Vállalat, V Kecskemét, Klapka u. 34. ■Uépéizeti Osztály. Kecskeméten hétfőn délután rendezték meg a hagyományos felszabadulási váltófutást a városi sporttelepen. Ez a verseny minden évben a mezei futóidény végét, s egyben a pályaversenyek kez­detét is jelenti. Nos, az idei vál­tófutás igazi tömegversenyt ho­zott. Igaz, néhány középfokú iskola indíthatott volna több csa­patot is, de amit a középiskolák elmulasztottak, azt pótolták az ál­talános iskolások, mert mind a lányok, mind pedig a fiúk cso­portjában kilenc csapat indult. Az általános iskolások között most is, mint minden évben, a Leninvárosi és Béke téri Általá­nos Iskola végzett az első helyen, s a különbség csupán annyi, hogy szerepet cseréltek, s a Leninváros nyert a lányok, a Béke tér pedig a fiúk mezőnyében. A középfokú iskoláknál a Bá­nyai—Katona párharc most 3:1 arányú Bányai-győzelemmel ért véget. A négy szám közül ugyan­is háromban a Bányai Júlia Gim­názium, egyben a Katona József Gimnázium győzött. A váltófutás az atlétika leglát­ványosabb versenyszáma, különö­sen akkor, ha sok csapat vív egy­mással érdekes küzdelmet. A fel- szabadulási váltó 10—15 fős csa­patai pedig szinte percről percre váltojó, izgalmas küzdelmet vív­tak, s a verseny is nagyszerű hír­verése volt a futásnak és az atléti­kának is. Eredmények: Általános iskolás lányok (15 fős csapat, 5x200, 10x100 m): 1. Le­ninváros, 2. Béke tér, 3. Ének-Ze­nei Ált. Isk. Általános iskolás jiúk (15 fős csapat, 10x200 m, 5x100 m): 1. Bé­ke téri Alt. Isk., 2. II. Rákóczi Fe­renc Alt. Isk., 3. Czollner téri Ált. Isk. Középiskolások: Lányok I—II. o. (5x400, 10x200 m): 1. Bányai J. Gimn., 2. Katona J. Gimn., 3. Közgazdasági Szak- középiskola. Fiúk, I—II. o. (a táv valameny- nyi középiskolás számban ugyan­az) 1. Bányai J. Gimn., 2. Katona J. Gimn., 3. 607. sz. ITSK. Lányok III—IV. o.: 1. Bányai J. Gimn., 2. Katona J. Gimn., 3. Köz- gazdasági Szakközépisk. Fiúk III—IV. o.: 1. Katona J. Gimn., 2. Bányai J. Gimn., 3. SZÖVOSZ. • Neudl Erika, a győztes leninvárosi iskola csapa­tának tagja veszi át a serleget Sajdik Sándortól, a városi szövetség elnökétől. # Béke téri öröm. Nagy Zoltán elsőnek fut a célba az általános iskolás fiúk versenyében. \ A Petőfi Népe TOTÓ-tanácsadója KOSÁRLABDA Magyar és olasz mérkőzések a szelvényen A totó 14. heti, április 8-i szelvé­nyén újra szerepelnek olasz A és B- osztályú mérkőzések. A magyar NB I- es találkozók közül ezen a héten azok a legjelentősebbek, amelyeken a kiesés ellen küzdő csapaitok lép­nek pályára. Ebből a szempontból „sorsdöntőnek” ígérkezik a Salgó- tartján—MTK, a Diósgyőr-Pécsl MSC, valamint a Komló—Videton összecsapás. Az NB I. B-ben is ta­lálunk a kiesés elkerüléséért „harc­ba” Induló együttest, mégpedig a BKV Előre—Oroszlány és a Várpa­lota—Dorog találkozókat. Néhány NB II- es mérkőzést, majd az olasz A- osztály kiesési harcát a Palermo— Lanerossl csapatai között, valamint egy pár olasz B-osztályú mérkőzést, mely a helyezésekért folyik. Tlppjeínk: 1. SALGÖTARJANI BANYASZ- MTK. NB I. A két jobb napokat megért együttes összecsapásán a ha­zaiaknak adunk nagyobb esélyt Tippünk: 1, x. 2. DIÓSGYŐRI VTK—PÉCSI MSC. NB I. A DVTK-nak ez talán az utolsó lehetőség, amely reményt ad a bentmaradásra, ha legyőzik a ven­dégeket. Ha nem, akkor alighanem kiesik az NB I-ből. Tippünk: 1. 3. KOMLÓI BÁNYÁSZ—VIDEOTON. NB I. A Videoton Tatabányán is győzni tudott. Most nehezebb dolga lesz, mert a Komló a bentmaradá- sért küzd. A hazai pálya előnye so­kat jelenthet a Bányásznak. Tippünk: x. 1. 4. SZEGEDI EOL-RABA ETO (GYŰR). NB I. Két jó formában levő együttes találkozik Szegeden, ahol nagy küzdelem és pontosztoz­kodás a legvalószínűbb eredmény. Tippünk: x, 1. 5. BKV ELŐRE—OROSZLÁNYI BÁ­NYÁSZ. NB I. B. Az Előre bent sze­retne maradni, ehhez ez a két pont elengedhetetlenül szükséges lenne. Ennek érdekébem minden bizonnv») úgy fognak küzdeni, mely eredmé­nyes lesz. Tippünk: 1, x. 6. VARPALOTAI banyasz-do- ROGI AC. NB I. B. A tabellán a vendégek állnak Jobban, de otthoni környezetben mindem lehetséges.. A Várpalota megverte a KSC-t is, — most is győzelmet remélhet, ami enyhítené a gondjukat. Tippünk: l. 7. ESZTERGOMI ' VASAS—VÁCI HlRADAS. NB II. Északi csoport. Érdekes és hatalmas küzdelemre van kilátás. A Vasas a bentmaradásért. a vendégek a bajnoki címért küz­denek. Még egyik csapat sipcs iga­zán formábam. Tippünk: x, 1. 8. NAGYBATONYI bányász— LENINVÁROSI MTK. NB II. Észak) csoport. Ha győzne a Leninváros, még maradna reménye a bajnoki cim megnyerésére. Ennek azonban nem sok valószínűsége van. Tippünk: 1, x. 9. CAGLIARI—LAZIO. Olasz A- osztály. A Cagliarit saját pályáján biztosan győzte le a Juventus. A Lazio ellen bizonyára jobban szere­pelnek, és megmaradnak a közép­mezőnybe. Tippünk: 1. 10. PALERMO—LANERQSSI. olasz A-osztály. A kiesés szempontjából döntő fontosságú összecsapás. Ame­lyik csapat győz, annak még van reménye, hogy bentmaradhat az A- osztályban. Tippünk: 1, x. 11. SAMPDORIA—MILAN. Olasz A-osztály, A hazaiakat a kiesés ré­me hajtja, ezért ígérkezik ez a ta­lálkozó oly nehéznek a bajnokje­lölt Milánnak. Tippünk: x, 2. 12. VERONA—NAPOLI. Olasz A-, osztály. A két középcsapat küzdel­mében döntő lehet a hazai pálya előnye, de érzésünk szerint döntet­len körüli eredmény látszik a leg­valószínűbbnek. Tippünk: x, 1. 13. ASCOLI—GENOA. Olasz B- osztály. Két jó formában levő együt­tes, nagy küzdelemben, megosztoz­kodhat a bajnoki pontokon. Vegyük figyelembe, hogy a Genoa közel áll a feljutáshoz, ami nagy előnyt Je­lent a csapatnak. Tippünk: x, 2. + 1 mérkőzés: 14. MANTOVA—VARESE. Olasz B- osztály. A Mantova nem akar kies­ni, és ennek érdekében mindent el­követ, hogy otthon tartsa a két pon- tot. Tippünk: r, x. A további mérkőzésekre tippjeink: x. , D. I. /^1 •• A •• i »«l •• Csütörtökön NB I-es mérkőzés Csütörtökön délután fél 5-kor kerül sor Kecskeméten a városi sportcsarnokban a tavaszi fordu­ló utolsó NB I-es mérkőzésére a Kecskeméti SC—VM Egyetértés női találkozóra. Az Egyetértés ki­tűnő csapat, s az idén sokáig az élen voltak. A papírforma szerint a kecskemétieknek nincs eséT.yük a győzelemre, de a KSC csapata már megmutatta, hogy itthon a legjobbaknák is egyenlő ellenfe­le. A csapat jó formáját bizonyít­ja, hogy az elmúlt héten Székes- fehérváron — az ugyancsak él­csoportba tartozó Videoton ellen — csak bailszerencsével vesztet­tek az utolsó másodpercekben. A csütörtöki NB I-es mérkő­zéssel lezárul a bajnoki mérkő­zések sorozata a kosárlabdázók legmagasabb osztályában, de a csapatok nem térnek pihenőre. A januári kezdés miatt — amit a férfi EB-re és a női ifjúsági EB-re való felkészülés indokol — kissé hosszúra nyúlt bajnoki szünetet az országos szövetség n Centenáriumi Kupa NB I-es női és férfi tornával tölti ki. A Ku­pa sorsolása is megtörtént és a kecskeméti együttesek számára kedvezően alakult, mert három­szor itthon, kétszer pedig idegen­ben mérkőznek. A mérkőzéssorozat április 14- én kezdődik. A KSC csapatai áp­rilis 28-án játszanak itthon az Eger férfi, illetőleg a BEAC női együttesével. Május 13-án a BSE, május 20-án a -Csepel lesz a kecskemétiek ellenfele. Szerény helyezések Pesten Több mint 3000 nevezés érke­zett az idei országos mezei futó­bajnokságra. A sikeres megyei bajnokság után a bajai és kecs­keméti atléták az idén mérsékel­tebb teljesítményt nyújtottak. Ta­valy több dobogós helyezés mel­lett bajnokságot is nyertünk, most viszont szerényebb helyezé­sekkel is be kellett érni. A ser­dülő lányok korosztályában a bajaiak egy 6. helyet, a fiúknál pedig a kecskemétiek egy 7. he­lyet értek el, s ez volt a legjobb. A Bács megyei atléták ered­ményei: Férfi ifjúsági: (a táv 7000 m, 55 befutó): 16. Bélák (KSC). Férfi serdülő: (táv 4000 m 182 befutó): 11. Bálint (KSC), 13. Csonka (KSC), 33. Bertus (KSC). Csapatban: 7. KSC 168 pont. * Női felnőtt ((táv 2400 m, 74 be­futó): 20. S. Tóth M. (KSC). Ser­dülő lány: (táv 1500 m, 80 befu­tó): csapatban 6. Bajai SK. Serdü­lő lány, 14 évesek, (táv 1200 m, 172 befutó): 38. Farkas E. (Kemé- ti Sí). Serdülő lány: 13 - évesek (táv 1000 m, 250 befutó): 13. Papp É. (Keméti Sí). Játszott Dunai II. is A magyar válogatott kedden dél­előtt a Népstadionban kétszer 30 per­cet Játszott as U. Dózsa Ifjúsági csa­patával. A-válogatott—U. Dózsa Ifjúsági S:1 <*«). Gólló vők: Bene (3), Uletve Fekete. A-válogatott: Géczi — Páncslcs, Ko­vács, Bálint, Juhász P. — Juhász L, Tóth — Fazekas, Bene Vársdl, Zám- bú. Rapp az első félidőben sz újpesti fiatalok kapuját védte, szünet után helyet cserélt Géczi vei. A második félidőben Fábián, Szűcs és Dunai n. is szerepelt. A fiatalok kitűnő edző- társnak bizonyultak. Baján a TS-székházban került meg­rendezésre az 1973. évi férfi egyéni bajnokság melyen M fő vett részt. Az elsőséget és ezzel a megyei baj­noki elmet nagy fölénnyel szerezte meg Hórváth Gyula, aki csak három döntetlent „engedélyezett” ellenfelei­nek. A további sorrend: 2. Szemző Lajos (Kecsk. Építők) 8,5. 3. Fekete Károly (Bajai Spart.) e, 4. Sztrlklnácz Lajos (Bajai Spart.) 8, 5. Abel Lajos (Kecsk. Epitők) 7.5 6. Bi­hari Mthály (Kecsk. MFSC) 7.5, 7. Ruppáner János (Kalocsai VTSK) 7,6, 8. Helmli Károly (Kecsk. Epitők) 7. 9. Rajnai István (Madarast Tsz SK) 7. j®. Piltsuk Sándor (Madaras) Tsz SK) 5,5 11 Borsos Dániel (Kecsk. Epitők) 5,5, 12. Tőzsér József (Kecsk. Építők) 4, 18. Pallos József (Kecsk. Sparta­cus 2, 14. Lehoczky István (Kkhalasl MEDOSZ) 1.5. A versenykiírás értelmében az első két helyezett Jogosult a vidéki baj­nokság elődöntőjében Játszani me­gyénk képviseletében. Vereség az utolsó helyezettől: Tapolcai Mereszjev—Kecskeméti Epitők 7,5:6,5. Az országos csapatbajnokság V. for­dulójában az Építők csapata a sereg­hajtó tapolcaiakhoz utazott, s szoros küzdelemben klsarányú vereséget szenvedett. Részletes eredmények: Rosta—Horváth 0:1. Albert—Kőröst I. 0,5«,5, Tóth—Korom 0,5:0,5, Bartha —Koczlha 1:0, Berki—Abel 0:1 Cze- rlpp—Borsos 1 M, Zartler—Miklós 0:1, 'Kopasz—Helmli 1:0, Vajtkó—Gyarmati 1'jO, Kiss—Szabó 0:1, Benke—Lévai Oil, Paréj—Hajagos 0,5:O,5, Farkas— Lénárt 1:0, Demeter—Németh 1:0. A forduló további eredményei: Volán—Tűzoltó Dózsa 7,S:«,5, Vasas —Vasútépítők 5:9, Tatabánya—V. Cs. DUTRA «,5:5,5 (2), Dunaújváros— Gaz Villany 7:7, Gyöngyös—BSE 4,5:8,5 (1), Győr—Vasas Izzó 5,5:8,S. A bajnokság állása 1. Tűzoltó Dózsa 5 4 _ 1 42,5 2. D.újv. Kohász 5 3 2 — 40 3. Tatabányai B. 5 3 1 1 37 (2) 4. Volán 5 2 3 — 37 5. BSE 5 1 2 2 35,5 (1) 6. Vasas Izzó 5 3 l 1 35 7. Ganz Villany 5 1 2 2 34,5 8. Győri MAV-DAC 9 2 — 3 34,5 0. Kecskeméti Épít. 5 1) — 4 34,5 10. V. Cs. DUTRA 5 1 2 2 32 (2) 11. Vasútépítők 5 2 — 3 32 12. Gyöngyösi Ener. 5 2 1 2 31,5 (1) 10. Bp. Vasas 5 2 — 3 311,5 04. Tapolc. Mereszjev 5 1 —— 4 29,5 Megyei I. oszt. Cs. B 1. 1 III. forduló eredményei: Kalocsai VTSK—Kecskeméti MFSC 3,5 »,5, Kkfházt Műanyag—Kkhalasl MEDOSZ 7,5:4A Keleblal KNSK—Já­noshalmi Spart. 4,5:7,5, Bajai Sparta­cus—Madaras 8:4, Kecsk. Epitők II— Kecsk. Spart. 5:6 (t). Az állás: 4 1. Bajai Sp. 3 3--------31:5 6 2. Madarast Tsz 3 2—1 21,5:14,5 4 3. Kecsk. Tlpog. 2 2--------13:11 4 4 . Kkfh. Mű. 3 2 — ill 18.5:17,5 4 5. Kkh. MEDOSZ 3 li l 1 18,5:17,5 3 6. Kecsk. MFSC 2 1 — I 14:10 2 7. Kecsk. Spart. 2 1—1 12:12 2 8. Jánosh. Sp. 2 1—1 8,5:15.3 3 9. Kai. VTSK 3 — í 2 13:21. 1 10. Kecsk. Ép. H. 2---------2 7:17 — • U. Kelebia 3 3 9:27 — A K. Epitők n—K. Spartacus mér­kőzés eredményét a táblázatba nem számítottuk be. Kecskemét város üzemi csapatbaj­noksága : I. forduló: ZIM—Fémipari Ktsz 0,5:3,5, Pártbi­zottság—1GV 3:l, Rendőrség A­Rendőrség B 2:2, Mezőgép—623. sz. ITSK 1,5:2.5, MFSC II—MFSC I. 2:2, Komarov A—Komarov B. 3,5:0,5. n. forduló: Rendőrség A—IGV 3:1, MFSC I—Vo­lán 2:2, ZIM—Pártbizottság 1:3, 623. sz. ITSK—MFSC n. 2:1 <l), Fémipari Ktsz—Komarov B 4:0. «07. sz. ITSK— Mezőgép (>,5:0.5 Rendőrség B—Nyom­da 2,5:1,5, Epitők—Komarov A 2:1 (1). Az alábbiakban az Ismét régi fé­nyében tündöklő szovjet nagymester, ex-vllágbajnok egyik közelmúltbeli Jó játszmáját közöljük: M. Tal H. Donner (szovjet) (holland) Wljk aan Zee, 1973. ANGOL MEGNYITÁS 1. c4 c5 2. Hf3 Hf« 3. Hc3 He« 4. ót cd: 5. Hd4: d57 (biztonságosabb 5. — e6 vagy 5. — g6) 6. Vat Bb* 7. HdbSt e6? (hiba, amire világos átmeneti tlsztáldoza^tal azonnal előnybe kerül. Számításba Jött 7. — Fe6) 8. FI4! e5 9. cd: ef? I • «rTTT m i m mu « K2 ■ ■ É Hl V m 0 H H m m ágIfiS! ä m 10. Vf«:t Hbá 11. Hc7t Kdl 11. Halt VaS (c2 sakk nem megy, mert a sötét vezér ütésben áll) 13. O—O—O! VcS 14. e4! Ha2:t 18. Kc2 Hc3: 16. be: Fd6 17. e5 Hd5: (sötét tönkremegy a „d" vo­nalon létrejött kettős kötés miatt. Mentség azonban már nem volt.) 18. Vcál Fist 10. Kdz Vf2:t 26. Fel Veit 21. Kel FeS: 22. BdS:t Kel 31. 3e7 Fcl:t 24. Kdl Te* 28. FfJl és sötét fel­adta. (1:0). Gfmes György