Petőfi Népe, 1973. március (28. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-27 / 72. szám

1973. március 27. • PETŐFI NÉPE • 7 Értékes pont idegenből Hajdúböszörményi Bocskai — Kiskunhalasi MEDOSZ 1:1 (0=0) Hajdúböszörmény, 1500 néző, vezette: Szávó. Hajdúböszömxény: Répánszky — Vajda (Lakatos), Magyar, Csatári — K. Tóth, Várdai — Soós (Molnár), Andorkc, Kiss, Gócs, Nagy. Edző: Lévai Antal. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Rádi, Jáger — Lévai, Tóth IV. — Vaszari (Somogyi), Karsai, Csányi, Kocsis, Oláh. Edző: Vi- rágh István. A 10. percben formás ME- DOSZ-támadás végén Kocsis ügyesen ugratta ki a védőfalból Oláht, akinek a lövésébe bele­léptek a védők. A három előre­tolt ék: Oláh, Kocsis, Karsai többször veszélyeztették a hazai kaput, de a védelem jól alkal­mazta a lestaktikát. A félidő hát­ralevő részében jó iramú, válto­zatos küzdelem folyt. Szünet után ismét a MEDOSZ kezdett jobban és az 55. percben a vezetést is megszerezte. Jáger szöktetésével Oláh hagyta maga mögött a védőket, a kifutó ka­pust is kicselezte és a jobb sa­rokba lőtte a labdát. 0:1. A 60. percben balszerencsés körülmé­nyek között kapott gólt a ME­DOSZ. Várdai beívelését a kifutó Dömény elvétette, a labda An- dorkó elé került, aki .a safokba csúsztatta a labdát. 1:1. A 80. percben Kocsis, előtt nyílt gól­szerzési lehetőség, majd két perc­cel később Kársait csak szöglet árán tudták szerelni a hajdúbö­szörményi védők. A MEDOSZ mindvégig nagy lelkesedéssel játszott és egy kis szerencsével akár a két pontot is elhozhatta volna. A rendkívül kiegyensúlyozott középmezőny-1 ben í'gy is dicséretes teljesítmény ‘ az egyik bajnoki pont megszerzé­se. Jók: Andorkó, Magyar, Csa­tári, illetve Dömény, Juhász, Lé­vai. Szalai László Az NB I. állása 1. U. Dózsa 19 15 1 3 54-12 31 2. FTC 19 11 5 3 41-23 27 3. Vasas 19 11 4 4 34-20 26 4. Bp. Honvéd 19 a 7 4 40-23 23 5. Csepel 19 6 9 4 28-19 21 6. R. ETO 19 10 1 8 3«2-24 21 7. Videoton 19 9 3 7 27-23 21 0. ZTE 19 7 4 8 23-26 18 9. SZEOD 19 5 8 6 21-29 18 10. Tatabánya 19 e 5 8 17-22 17 11. SBTC 19 6 4 9 23-30 16 12. MTK 1.9 4 8 7 19-27 16 13. VM. Egyetértés 19 4 7 8 16-32 15 14. Komló 19 2 9 8 14-33 13 15. Pécs 19 2 7 10 13-32 11 16. DVTK 19 2 6 11 11-38 10 Ferencváros—Bp. Honvéd 4:4 Újpesti Dózsa—MTK 4:1 Csepel—Pécsi MSC 3:1 Szegedi EOL—Vasas 1:1 ZTE—Rába ETO 2:1 Salgótarján—-Diósgyőr 1:0 Komló—VM Egyetértés 2:2 NB I. B 1. Haladás 21 11 7 3 45-21 29 2. M. DAC 21 10 6 5 23-16 26 3, Szolnok 21 11 2 8 37-23 24 4. Kecskemét 21 9 6 6 35-23 24 5. Dorog '21 9 5 7 34-30 23 6. D.újváros 21 9 4 8 26-22 22 7. Pénzügyőr 21 8 6 7 24-24 22 8. Oroszlány 21 7 7 7 25-25 21 9. Bp. Spartacus 21 a 5 8 34-37 21 10. Békéscsaba 21 8 5 8 21-24 21 m MA VÁG 21 6 8 7 31-23 20 12. Debrecen 21 7 6 8 19-24 20 13. Várpalota 21 a 3 10 18-22 19 14. Eger 21 5 9 7 21-26 19 15. Szekszárd 21 5 8 8 22-32 18 16. MVSC 21 5 6 8 17-28 18 17. Előre 21 4 a 9 14-32 16 18. Volán 21 6 3 12 26-39 15 BKV Hőre—Szekszárd 1:0 Bp. Spartacus—Ganz-MA VÁG 3:0 MÁV DAC—Pénzügyőr 1 :fl Dunaújváros—Dorog 3:0 Haladás VSE—Volán SC 3:0 Eger—Békéscsaba 1:1 Debrecen—Szolnoki MTE 2:1 Oroszlány—MVSC 2:1 NB II. Keleti csoport 1. MGM 2. ’ Budafok 3. Sz. Dózsa 4. SZTVSE 5. Bp. Építők 6. FOSPED 7. Láng 8. Cegléd 9. m. kér. 10. Kiskunhalas 11. Hajdúböszörm. 12. DEAC 13. Sz. MÁV 1)4. KrSTEXT 15. B. VTSK 16. Gyula 17 9 6 2 23-10 24 17 10 3 4 32-20 23 17 9 4 4 20-14 22 17 8 5 4 2lrU 21 17 7 e 4 24-16 20 17 7 6 4 1Ő-13 20 17 0 6 5 20-20 18 17 5 7 5 2L-18 17 17 6 5 0 19-25 17 17 7 2 8 19-23 16 17 5 5 7 15-22 15 17 4 6 7 20-22 14 17 3 6 0 1>29 12 17 2 7 8 15-19 11 17 3 5 9 19-28 11 17 2 7 8 15-26 11 Ceglédi VSE—Gyulai MEDOSZ Budafoki MTE—Békéscsabai VI MIGM Debrecen—Szegedi VSE FOSPED Szállítók—K1STEXT Bp. Építők—m. kér. ttve Balszerencsés vereség Várpalota, 3200 néző. Vezette: Kőrös. • * Várpalota: Palotai — Süke, Csapó A., Csapó Gy." — Ker- kai, Kisbej — Horváth E. (Sze­kér a 65. percben), Bertalan. La- kics, Mártái (Bertha a 75. perc­ben), Horváth L. Edző: Terbe Benjamin. KSC: Gór — Kecskés, Lantos, Kreidli — Diószegi. Lutz — Os- kolás, Makay, Szabó Pasek (Koós a 72 percben), Molnár. Edző: Piber István. A kecskeméti csapat nagy len­dülettel kezdett és már a 10. percben nagy gólhelyzet maradt ki. Lutz—Pasek adogatás után Szabó Molnárhoz csúsztatta a labdát, aki nagy helyzetben csak centiméterekkel lőtt a kapu mel­lé. A 13. percben Oskolás futott el a jobb szélen. Beadását Pasek kapásból lőtte kapura és Palotai csak nagy bravúrral védte a sa­rokra tartó lövést. A 15. percben Molnár tört át a védőkön. A kapu közvetlen közelében összecsapott Csabó A.-val. A labda a gólvo- nálon gurult végig és a védők kivágták. A 18. percben Szabó fe­jesénél már verve volt a kapus, amikor a gólvonalról kirúgták a labdát. A 24. percben egy gyors kecskeméti támadás során Osko­lás futott el Pasek labdájával. A beadást Molnár kapásból bom­bázta mellé. A 26. percben Szabó ráfutott egy elveszettnek látszó labdára és előbb érte el. mint a védők és a kapus rnellett a kapu fölé emelte. A 42. percben lőt­tek először kapura a hazaiak, s ezt Gór hárította. A szünet után a Várpalota len­dült támadásba. A 47. percben Csapó Gy. labdájával Bartálan ugróit nieg. Kecskés beérte és szépen szerelte. Ebben »a játék­részben a Várpalota sokkal töb­bet támadott, de a kecskeméti védelem jól zárt és a kapu kö­zelébe ritkán jutottak a hazaiak. Közben a kecskemétiek hosz- szan előrevágott latidákkal kísér­leteztek. A 72. percben Oskolás- nak sárga lapot mutatott a já­tékvezető egy — szerintünk tel­jesen ártalmatlan lökésért. A 83. percben Diószegi—Lutz adogatás után Szabó ugrott ki. A kaputól 20 méterre csúnyán leterítették. Csapó A. sárga lapot kapott ezért, s a szabadrúgást Lutz a bal al­só sarok felé küldte, díj Palotai hárított. A 87. percben esett a mérkő­zést eldöntő gól. A kaputól mint­egy 35 méterre Szekér labdáját Bertalan kapta és 25 méterről ka­pura lőtte. A labda a felső léc­ről pattant a hálóba. 1:0. A kecskeméti' csapat az első félidőben nagy lendülettel tá­madott és több nagy helyzetet hagyott ki. A szünet után a Vár­palota. kezdeményezett, de igazi helyzetük egy. sem akadt, s a győztes gól egy jól eltalált lövés­ből esett. Jók: Csapó Gy., Csapó A., Bertalan, Horváth L., illetve: Lutz, Kreidli. Lantos. Diószegi. Nagy küzdelemben nyertek a kecskemétiek Kecskeméti SC—Vasas Izzó 65:64 (37:36) NB I férfi. Kecskemét. 500 néző. Vezette.: Szamosi, Tölgye­si. KSC: Tóth (2), Kovács (2) — Farkas (18) — Szabó (12), Csá­nyi (10). Csere: Szubotyin (15), Pajor (6). Edző: Guóth Iván. A tavaszi forduló utolsó mér­kőzése a vártnál sokkal nagyobb küzdelmet hozott. A közönség hatalmas biztatása mellett a KSC szerzett előnyt, de a na­gyon fegyelmezetten játszó Izzó­val szemben nem sikerült ko­moly pontelőnyre szert tenni. A 7. percben 14:9, majd a 13. perc­ben 21:19 volt az állás. A 17. percben 32:31-nél néhány pilla­natig az Izzó is vezetett. ' A játék képe a második fél­időben is alig változott. A 9. perc 50:50, majd a 16. percben 61:56 volt az állás a KSC. javára. A végén 7 pont volt a kecske­métiek előnye, de - három lab­daeladásból kapott kosarak mi­att a befejezés előtt 40 másod­perccel 1 pontos KSC vezetés­nél ismét a budapestiek kezé­ben volt a labda. Szerencsére nem tudtak újabb kosarat dob­ni, így végeredményben a KSC 1 ponttal megnyerte a végig iz­galmas és válozatos találkozót. A csapatból Tóth, Farkas és Sza­bó játszott jól. Bp. Honvéd—Bajai SK 78:58 (39:31) Bp. Dózsa György út. Vezette: Szabó II., Monostori. Bajai SK: Kovács (12), Bras­sói (4) — Baumerth (1) — Ka­rácsonyi (9), Pék (4). Csere: Ág­falvi (4), Csanádi (4), Kubatov (ló). Láng (10). Edző: Tax Imre. A Honvéd hamar • elhúzott és 26:15 arányban vezetett. A fél­idő közepén 32:29-re feljött a bajai csapat, de a szünetig új­ból a Honvéd szerzett 8 pontos előnyt. A második félidőben visszaesett a Baja, és a Honvéd biztosan nyert. Kecskeméti SC— Szigetvári ÁFÉSZ 76:46 (35:25) NB I női. Kecskemét 200 néjső. Vezette: Pajor, Halász. KSC: Zakiján (15), Magyar (13) — Jurászik (7) — Király (16), Táczi-Szabó (2). Csere: Bán­ságiné (11), M. Kiss (6), Bajtai (4), Csenki (2), Ternesz. Edző: Adamik Ferenc. Az első 10 perben szoros volt a küzdelem. A KSC vezetett, de védekezési hibák miatt- a Sziget­vár is sok kosorat dobott. A félidő utolsó 5 percében 10 pont­tal húzott el a kecskeméti csa­pat. A második félidőben a Szi­getvár „állva maradt'’, öt perc alatt már 20 pont fölé nőtt a kecskeméti lányok előnye és ezt a mérkőzés végéig még növelni tudták. A csapatból Zakiján, Ma­gyar és Király, valamint Bán­ságiné és Jurászik nyújolt jó tel­jesítményt. Egyesiül Gyógyszer— Kkfházi Vasas 66:63 (35:28). NB II női. Kiskunfélegyháza. Vezette: Tóth. Kkfházi Vasas: Pálinkás M, (2), Szabó (3) — Pálinkás E. (4) — Kisferencz <Í8), Agonás (6). Csere: Beliezay (22), Fekete (6), Tóth (2), Kohajda (l), Bódi A. Edző: Bódi Tivadar. • Szubotyin doh kosárra. A második félidőben már 15 ponttal is vezetett a Gyógyszer, de lekes játékkal és Beliezay és Kisferencz ‘kosaraival feljött la Félegyháza és. • a befejezés előtt 20 másodperccel 1 pontos veze­téshez is jutottak, de a végén személyi hibából 2 pontot do­bott a budapesti csapat. Békéscsaba—Kecskemét párharc volt Szombaton délelőtt, majd a kosárlabda-mérkőzés befejezése után a késő éjszakai órákba nyú­ló döntőkkel rendezték meg Kecskeméten a városi sportcsar­nokban az országos vidéki I. o. cselgáncs egyéni bajnokságot. A benevezett 103 versenyzőből 78- an jelentek meg a mérlegelésnél, s legtöbben a (53 és 80 kg-ban indultak, számszerint 21-en, de a 70 kg-ban is 18 volt az indulók száma. ­A hét vidéki szakosztály leg­jobbjainak találkozóján az első helyeket a kecskeméti és bé­késcsabai cselgáncsozók szerez­ték meg. A Szalvai SE három, a KSC két súlycsoportban győ- \zött. A délelőtti selejtezők során a kecskeméti versenyzők a várako­zásnak megfelelően szerepeltek. Deli és Kerekes csoportelső lett a 70 kg-ban. A 80 kg-ban Kiss E. és Németh Z. is veretlenül jutott tovább. A 63 kg-ban Lé- deczi még versenyben volt és Péli is csak Kókaitól kapott ki, majd a visszamérkőzések során legyőzte a miskolci Takácsot. A délutáni és esti folytatás már nem volt minden súlycsoportban ilyen sikeres. A 93 kg-ban Nagy S. kikapott- a ' győri Magyartól és nem jutott a legjobb négy kö­zé. Lédeczi is vesztett és így az 5. lett. Péli egy waazarival vezetett Hipiszki (Szalvai SE) el­len, de a végén • a békéscsabai versenyző leszorította. A döntő­be jutásért így a kecskemétiek csak a 70 és a 80 kg-ban voltak már versenyben, mert a nehéz­súlyban Szegő is kikapott Dorogi­tól (Tatabánya). Az elődöntőben a 70 kg-ban Deli (KSC) és Kálmán (KSC) ke­rült össze. Deli nyert leszorítás­sal. A másik ágon Kerekes szép dobással győzött. A 80 kg-ban Németh Z. bírói döntéssel kika­pott Szabics (SZEOL)-tól. Kiss E. ellenfele pedig visszalépett. A 93 kg-ban Kristóf (Békéscsaba) kar­feszítéssel nyert Magyar (Győr) ellen. Végeredmény 63' kg: 1, Bánki • Deli leszorítással győz. (Szalvai SE), 2. Danyi (Győri Dózsa), 3. Lukácsi (Pécs) és Kó- kai (SZEOL). A döntőben Bánki két akcióval nyert. .70 kg: 1. Deli (KSC). 2. Kerekes (KSC), 3. Demeter (Tatabánya) és Kálmán (KSC). 80 kg: 1. Kiss E. (KSC), 2. Szabics (SZEOL), 3. Németh Z. (KSC) és Balogh (SZEOL). Kiss E. a döntőben bírói döntés­sel győzött.'93 kg: 1. Kristóf (Szalvai SE), 2. Sághegyi (Győr), 3. Véss (Debreceni Dózsa) és Magyar (Győr). A döntőben Kris­tóf fojtással nyert. Nehézsúly: 1. Román (Szalvai), 2. Kovács S. (SZEOL), 3. Adamek (Tatabánya) és Dorogi (Tatabánya). • Kiss Endre (KSC) a 80 kg-os súlycsoport győztese. (Tóth Sándor felvételei.) SPORT-SPORT Rangadót vívtak az NB III-asok Kiskunfélegyházi Vasas — Kecskeméti TE 2:2 (0:1) 9 Porhanda gólja a 87. percben. Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Spitzer. Kkfházi Vasas:, Gulyás —*■ Don­gó, Sahin, Iványi — Varga, Sze­gő — Karsai, Gerber (Jemei), Farkas, Kókai, Rigó T. Edző: Lantos János. KTE: Varga — Tormási, Gyor­sa, Franczkó— Dobó, Kovács (Szabó) — Komáromi, (Magyar L.), Mányoki, Porhanda, Bánhi- di, Balatoni. Edző: Varga Béla. A Vasas azonnal támadásba lendült és a 4. percben Rigó I. ért el szögletet. A 18. percben Balatoni beadása átszállt a be­futó csatárok felett és Sahin felszabadított. A 20. percben Do­bó szabadrúgása után Balatoni lőtt kapásból de Gulyás védett. A kirúgással Rigó I. futott el, de ő is fölé lőtt. A 27. percben Ger­ber lövése után nehezen tisztá­zott Varga kapus. A 29. percben Gulyás kiejtette a labdát és csak nehezen szabadult fel a Vasas kapuja. i A 38. percben Varga—Karsai volt a labda útja, majd Gerber kapta és lövése a hálóba vágó­dott. 1.0. A 4L percben Rigó I. lövése a kiinduló kapusról pat­tant vissza. A 49. percben Far­kas a kifutó Vargába lőtte a labdát. Az 55. percben Kókai elvette a labdát a KTE-védőktől és a kifutó Varga mellett a hálóba lőtte. 2:0. Ezután a Vasas véde­kezésre rendezkedett be és a KTE rohamozott, de sokáig csak szögleteket tudtak kiharcolni. Már csak 3 perc volt hátra, amikor Balatoni beadása átszállt a védők fölött és Porhanda nagy lövéssel küldte a hálóba. 2:1. A 90. percben Mányoki beadását Bánhidi fejelte a hálóba. 2:2. A 2 perces hosszabbítás eredmény­telen maradt. A Kiskunfélegyházi Vasas lel­kesen játszott, sokáig úgy lát­szott, hogy biztosan nyeri a mér­kőzést. A második gól után vé­delembe vonultak és ez nem volt sikeres húzás. Gerber kivállása sem használt a félegyháziaknak és így a KTE — némi szeren­csével — egyenlíteni tudott. Jók: Gulyás, Sahin, Iványi. Varga, Gerber, Rigó I. illetve: Varga, Franczkó. Dobó, Balatoni. Bajai Vasas MTE — Jánoshalmi Spartacus 3:1 (1:0) Baja, 1200 néző, vezette: Ta- bányi. BVMTE: Maj/linger — Fodor (Győrfi), Márity — Viszmeg, Dorkó — Bartutov, Rónai, Pál­mai II., Kemény, Laki. Pólyák. Edző: Csongor János. Jánoshalma: Csernák — Pász­tor, Fenyvesi IV., Maráczi, Kal­már — Mizser, Ságodi II. (Do­bos), — Adám, Csermák, Né­meth (Szécsi), Fenyvesi III. Ed­ző: Mrazek Tibor. A nagy érdeklődéssel várt me­gyei rangadó a vártnál alacso­nyabb színvonalú mérkőzést ho­zott. Az első félidőben a bajai csapat támadott, míg a jános­halmi együttes védekezésre ren­dezkedett be. A 30. percben Ke­mény lökéséért megítélt 'szabad­rúgást Pálmai II. ügyesen lőtte a jobb felső sarokba. 1:0. Ezt követően élénkebbé, vált a játék. A bajaink vették át, a kezdemé­nyezést. A 41. percben Kemény hibázott gólhelyzetben, majd 3 perccel később Rónai ívelt lö­vése pattant le a felső kapufá­ról. A második félidőben a jános­halmi csapat átszervezte tárruj­Mezőfi SE — Bp. Csőszerelő 3:0 (0 :0) dósorát és lendületesebben ját­szott. A 46. percben ’ Csermák előtt adódott gólhelyzet, de há­rom méterről kapu mellé fejelte a labdát. Ezekben a percekben a bajai csapat gyors ellentámadá­sokkal veszélyeztetett. Az 52. percben az elfutó Bartulov elől Csornák mentett. Egy perccel később Győrfi beadását Kemény hibázta el. Az 56. percben, egy ártalmatlannak látszó támadás végén Maráczi beadását Feny­vesi Csermák elé csúsztatta, aki a hálóba továbbította a labdát. 1:1. Az egyenlítés .birtokában á Spartacus ismét védekezni kez­dett. A 66. percben Márity mint­egy 10 méterről szerzett újabb vezetést a bajai együttesnek. 2:1. A 81. percben Kemény hi­bázott gólhelyzetben. A 87. perc­ben Rónai labdájával Pólyák futott el a jánoshalmi védők mellett, s beadását Pálmai II. kapásból lőtte a hálóba. 3:1. A 88. percben Fenyvesi veszélyes lövése Dorkáról pattant szöglet­re. Jók: Márity (a mezőny leg­jobbja). Majzlinger. Bartulov, Pálmai II. Győrfi, illetve «Mará- ezi. Ádám, Csermák. borsodi József Kecskemét, városi pálya, 150 néző, vezette: Bikszádi. Mezöfi SE: Nigv E. — Kiss R., Zsíros, Csordás, Medgyesi, Fábián — Mágyar, Losonczi, Ku- rucsai, Angeíi, Bódis. Edző: Krivy Ottó. Csapkodó játékot láthatott a ■ közönség az I. félidőben. Az 5. percben Nyúl elhúzott a kecske­méti védelem mellett, de 5 mé­terről kapu fölé lőtte a labdát. Ezután a Mezöfi SE játszott me­zőnyfölényben, de kínálkozó gól­helyzeteit nem tudta értékesí­teni. Szünet után nagy fölényben játszott a kecskeméti csapat. Az 59. percben- Kurucsai Bódis elé fejelte a labdát, aki a jobb ka­pufa mellé lőtte. 1:0. A 75. perc­ben Medgyes labdájával Magyar ugrott ki a védők közül és 2:0- ra növelte az előnyt. A 80. perc­ben Medgyes Magyarhoz játszott, akinek a beadását Losonczi a hálóba fejelte. 3:0. A 85. perc­ben Kurucsai már a kapust is kicselezte, aki megfogta a játé­kos lábát. A játékvezető 1.1-est ítélt. Zsíros büntetőjét a kapus védte. Jók: Medgyes (a mezőny legjobbja), Zsíros. Magyar, An­gel!. Merényi Béla Kiskőrösi Petőfi Spartacus — Postás SE 1:0 (0:0) Kiskőrös,, 800 néző, vezette: Bányai. Kiskörös: Ba — Polareczki, Tamás, Szlovák II. — Izsáki, Balogh — Szlovák I., Bartek, Farkas, Vén I., Pecznyik. Edző: Szlanka János. Nagy iramban kezdett a kis­kőrösi csapat. A 38. percben Farkas tört ki a védők gyűrűjé­ből, de a kapus menteni tudott. A félidő hátralevő részében to­vábbra is kiskőrösi együttes tá­madott többet, míg az ellenfél csak szórványos lefutásokkal ve­szélyeztetett. A második félidő 50. percé­ben • Farkas veszélyeztetett, majd Bartek futotta le a védőket, de a büntető területen , belül fel­vágták. A 11-est Szlovák II. ér-, tékesítette. 1:0. Jók: Tamás, Szlovák I., Szlovák II., illetve Iglói. Biácsi Sándor Gyomai TK — Kecskeméti Fémmunkás 3:2 (2:0) Gyoma, 400 néző, vezette: Sári. K. Fémmunkás: Bende III. (Fürj) — Dorogi, Koltai, ölvedi — Dómján, Bakó — Kiss (Ba­kos), Bende II., Magó, Endre, Kállai II. Edző: Mikus Mihály, Harmincöt percen keresztül nagy erővel támadott a gyomai csapat. A félidőig két gólt lőt­tek a gyomaiak. Szünet után U rr.ét a hazai csapat szoronga tott, s a 3. gólt is megszerező A Fémmunkás a mérkőzés be fejezése előtt csökkentette hál rányát Endre góljaival. Jól Dorogi, Fürj. Koltai, Endre Ifjúsági eredmény: 4:2 Gyom javára.