Petőfi Népe, 1973. március (28. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-13 / 60. szám

t 1973. március 13. • PETŐFI NÉPE 6 7 SPORTSPORT Mindkét férfi csapatunk győzött Hősies küzdelemben győzött a KSC KECSKEMÉTI SC— DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 1:0 (0:0) BSE—Kecskeméti SC 68:49 (33:16) NB I női. Kecskemét. Vezette: Mihalyovszky. KSC: Zakiján (15), Domokos (3) — Csenki (21 — Magyar (15), Táczi-Szabó (2). Csere: Király (6), Bódi (2), M. Kiss (2), Bíró (1), Bánságiné (1). Edző: Ada- mik Ferenc. Az első félidőben nagy aka­rással játszott a KSC, de sem­mi sem sikerült. A BSE nagyon jól védekezett, s Ináncsiné és Szabics kosaraira csak Magyar és Zakiján tudott időnként vá­laszolni. A szünet után sokkal bátraidban játszottak a kecske­métiek, s ebben a játékrészben mindössze 2 ponttal dobott töb­bet a bajnokjelölL A KSC-ből Magyar és Zakiján játszott jól. Nagyon hiányzott Jurászik, a fiatal közép játékos, aki sérülése miatt csak a lelátóról nézhette a csapat játékát. Kecskeméti SC—BSE 79:73 (42:40) NB I férfi. Kecskemét 600 né­ző. Vezette: Mihalyovszky, Bán­sági. KSC: Tóth (6), Kovács (14) — Farkas (8) — Csányi (10), Szabó (19). Csere: Felföldi (8), Szubo­tyin (11), Ruszkai, Székedi. Ed­ző: Guóth Iván. A közönség zúgó biztatása mellett nagy iramban indult a játék. Az első percekben úgy látszott, hogy a kecskemétiek nem bírnak a BSE magas játé­kosaival. 6:2 után 10:8, majd 22:14 arányban vezetett a BSE. Ekkor cserélt a KSC és Szubo- tyin beállása után kiegyenlítő­dött a magassági fölény. A KSC remekül játszott ezután és 26:24-nél a 10. percben vették át először a vezetést. A, szünet után folytatódott az izgalmas küzdelem. Néhány el­adott labda és sikertelen távoli dobás jelezte, hogy még nincs igazi formában a kecskeméti csapat, de a lelkesedés most is átsegítette az együttest a holt­ponton. Felváltva estek a kosa­rak és 4—6 pont volt a kecske­métiek előnye. A 14. percben Kárász kipontozódott, mégis a BSE jött lendületbe, sőt 67-66- nál néhány másodpercre a ve­zetést ik Atwtték. Ezután Szu­botyin percei következtek el • 13-as számmal a válogatott Rajki és a 15-ös Magyar küzd a labdáért. 77:70 lett a KSC javára az ered­mény. Amikor a 19. percben Szubotyin kipontozódott, hatal­mas taps köszöntötte, de a küz­delem ekkor már eldőlt. A KSC csapata javuló telje­sítménnyel szerezte meg ezt a fontos és értékes győzelmet. Szabó, Kovács, Tóth, Szubotyin és Felföldi játszott nagyszerűen. A BSE-ből Hegedűs és Gedeon emelkedett ki. A játékvezetés eléggé bizonytalan volt és feltű­nően sokat tévedtek a BSE ja­vára. Bajai SK—Egri Finommechanika 65:63 (32:44) NB I. férfi. Baja 300 néző. Vezette: Szittya, Szamosi. A bajai telefonvonal hibája miatt a mérkőzésről nem kap­tunk részletes tudósítást. Ld.: Kovács 14, Karácsonyi 13, Bras­sói 12, illetve: Tófalvi 22. Dunaújváros, 1500 néző. Ve­zette: Hámori. KSC: Gór — Oláh, Lantos (Botka. a 35. percben), Kreildi — Diószegi, Lutz — Oskolás, Molnár, Szabó, Pasek (Kecskés a 79. percben), ;;Koós. Edző: Pi- ber István. Dunaújváros: Papp — For- maggini, Bárányos, Ruppert, Ke­rekes — Somogyi, Somogyvári — Bartók (Vessző a 73. perc­ben), Szabó, Mártha, Simon (Szarka a 62. percben). Edző: Németh Gyula. Már félórával a mérkőzés kezdete előtt több száz kecske­méti szurkoló gyülekezett az állóhely felőli oldalon és csak­hamar* „hazai" hangulatot te­remtettek. A játék nagy iramban kezdő­dött, de egyelőre egyik kapu sem forgott veszélyben. A 7. percben Molnár ugrott ki a vé­dők közül és a kaputól 25 mé­terre Somogyvári elkaszálta. A szabadrúgást Lutz a sorfal* fö­lött élesen lőtte és Papp a léc alól ütötte ki a labdát. A 9. percben Bartók lesről lőtt a hálóba és a játékvezető termé­szetesen nem adta meg. A 12. percben Szabót buktatta Somo­gyi. Pasek ívelt szabadrúgását Diószegi a kapus kezébe fejelte. Ezután újabb érvénytelen gólt lőtt a Dunaújváros. Mártha lö­vését Gór kiütötte, közben a dunaújvárosi csatárok lökték a kecskeméti kapust. A játékve­zető már jelezte a szabálytalan­ságot, amikor Bartók a hálóba továbbította a labdát. Még néhány percig szoronga­tott a Dunaújváros. Bartók szög­letét Mártha a léc mellé fejelte. A 18. percben Kerekes a sor­falba lőtte a 20 méteres szabad­rúgást. A 25. percben Molnár robbant ki a védők közül és Bárány o*s csak szabálytalanság árán tudta megállítani. A 28. percben Oskolás két védőt is kicselezett, ám a beadása után Koós rosszul találta el a labdát. A 30. percben belszerencsés sérülés miatt Lantos harcképte­len lett. Keresztbefutva az ol-, dalvonalon kívülre vágta a lab­dát, majd a lendülettől kisod­ródva a pályán kívül gödörbe lépett és húzódást szenvedett. Néhány percig ápolták, majd Botka állt be és Diószegi húzó­dott hátra. A félidő végéig a KSC irányí­totta a játékot. A 32. percben Szabó átadását Molnár futtából fölé lőtte. A 40. percben Kreidlit vágta fel So­mogyvári. A 44. percben Szabó buktatásáért megítélt szabadrú­gást Lutz élesen melléküldte. Változatos, gyors játékkal in­dult a második félidő. A 47. percben Koós szabálytalankodott az oldalvonal mentén. Somogyi gyengén Gór kezébe lőtte a sza­badrúgást. A 49. percben Pasek bombázott a kapu mellé. A kecs­keméti csapat fölénye az 50. percben góllá érett. Molnár indult meg a kapu fe­lé- és a változatosság kedvéért most Ruppert vágta fel. A sza­badrúgást Lutz a rövid sarok felé irányította. , A labda megcsúszott a sorfa­lon és az ellenkező saroknál a kapufáról a hálóba pattant. 1:0. Az 58. percben még Lutz lö­vését védte a Kapus, majd a 60. perctől a hazai csapat elkesere­detten támadott. Kerekes sza­badrúgása után nagy kavarodás támadt a kecskeméti kapu előtt, majd a labda az alapvonalon kívülre került. Két perc múlva Ruppert fejesét Gór a léc fölé öklözte. A 70. percig tartott a Dunaújváros nyomása. Ekkor Molnár labdáját Koós fölélőtte. A 72. percben Molnárt buktat­ták. A szabadrúgást Lutz 25 mé­terről a sorfalba bombázta. A visszapattanó labdát Koós a kapufára vágta. A labda most Oskolás elé került, aki 4 lé­pésről lőtt és a labda egy vé­dőt érintve ismét a kapufára vágódott. A 75. percben Kerekes beadá­sát Vessző közelről lőtte a kapu fölé. A 83. percben a dunaúj­városi Szabó beadását Vessző egészen közelről hibázta el. Ne­hezen teltek az utolsó percek. A hazaiak támadni próbáltak, közben minden szem a pálya óráját figyelte. Helyzet azonban rr ^ már nem adódott és így hatal­mas küzdelemben, s talán való­ban szerencsés góllal, de meg­érdemelten győzött a Kecske­méti ' SC. A lefújás után a kecskeméti szurkolók hatalmas ünneplésben részesítették a csapatot. A mérkőzés a várt nagy küz­delmet hozta. A dunaújvárosi védők sorozatos szabálytalansá­gokkal próbálták megakasztani a gyors kecskeméti csatárokat. Ezzel valóban sok támadást meghiúsítottak, de az ilyen fegy­ver kétélű. A. taktikai szabály­talanságokért megítélt szabadrú­gások mindig veszélyt jelentet­tek a Kohász kapujára. Ilyen­ből született a győztes gól, s majdnem egy második is. A KSC-ből Gór jól őrizte a kaput. Lantos sérülése után Dió­szegivel az élen remekül hárí­tott a kecskeméti védelem. A középpályán Lutz játszott jól és szabadrúgásaival állandó ve­szélyt jelentett a kapura. Elől Oskolás és Szabó mozgott so­kat. A többiek a sok szabályta­lanság miatt nem tudtak kibon­takozni. A hazai csapatból For- maggini, Bárányos, Somogyi és Szabó tűnt ki. Hámori játékve­zető nagyon jól bíráskodott. Merényi Béla Az NB I. B állása Vendégünk volt Paraczky Sándor, a MOSZ titkára 1. Haladás 19 10 6 3 39-18 26 2. Szolnok 19 11 2 6 36-20 24 3. Kecskemét 19 9 6 4 34-20 24 4. M. DAC 19 9 6 4 22-15 24 6. Pénzügyőr 19 & 6 5 23-20 22 6. Dorog 19 8 5 6 32-2« 21 7. Dunaújváros 19 8 4 7 23-21 20 8. MAVAG 19 6 7 6 28-17 19 9. Bp. Spart. 19 7 5 7 30-35 19 10. Békéscsaba 19 7 i 8 19-23 18 11. Oroszlány 19 5 7 7 20-23 17 12. Debrecen 19 6 5 8 17-23 17 13. MVSC 19 6 7 T 16-26 17 14. Eger 19 4 8 7 17-24 Ii6 15. Szekszárd 19 4 8 7 21-31 16 16. V.-palota 19 6 3 10 M5-22 H5 17. Volán 19 6 3 10 24-33 15 18. Előre. 19 2 8 9 10-30 12 BKV Előre—Gan2-MAVÁG 0:0 Eger—Várpalota 1:0 Oroszlányi B—MÁV D. (Győr) 0:0 Békéscsaba—Bp. Spartacus 3:1 Debreceni VSC—-Pénzügyőr SE 2:1 Haladás VSE—Dorog 4:1 Szolnoki MTTE—Volán SC 3:0 Szekszárd—Miskolci VSC 1:1 ELOKESZULETI MÉRKŐZÉSEK • A 208 cm magas Kárász és a 204 centis Hegedűs közt Farkasnak nincs is esélye a lepattanó labda megszerzésére. Kecskeméti TE— Kiskunhalasi MEDOSZ 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Gyökér J. KTE: Varga — Tormási, Gyor­sa, Magyar L. — Dobó, Magyar M., Szőczey, (Nagyhegyesi) — Kovács, Porhanda. Bánhídi, Ba­latoni. Edző: Varga Béla. Kkh. MEDOSZ: Dömény — Ju­hász, Rádi, Jäger — Lévai (Cser­mák), Vaszari — Udvari (Somo­gyi), Kocsis, Karsai, Tóth IV., Oláh. Edző: Virágh István. Változatos, jó iramú mérkőzé­sen már a 3. percben Oláh került gólhelyzetbe, de Tormási az utol­só pillanatban belelépett a lö­vésbe. Egy perc múlva már Bán­hídi szöglete veszélyeztette a ha­lasi kaput. A MEDOSZ többet tá­madott. de a KTE védelme köny- nyen hárította a rohamokat, Do­bó és Szőczey pedig kitűnő lab­dákkal indították a csatárokat. A játék képe a szünet után sem változott. A MEDOSZ rohamo­zott. de a 67. percben egy gyors ellentámadás végén Porhanda át­adását Bánhídi a jobb sarokba helyezte. 1:0. A MEDOSZ hiába küzdött az egyenlítésért. Jók: Tormási, Gyorsa, Bánhídi, Bala­toni, illetve Juhász, Tóth IV., Oláh. Az ifjúsági csapatok mérkő­zését is a KTE nyerte 1:0 arány­ban. Kiskőrösi Petőfi Spartacus— Szamuely SE 2:1 (0:0) Kiskőrös, 200 néző, vezette: Bélák. Kiskőrös: Ba — Paplarps, Szlo­vák II., Tamás — Izsáki (Pola- reczki) Balogh — Bartek, Ko­rozmán (Benyik), Vén I., (Szlovák I.), Farkas, Pecznyik. Edző: Szlanka János. Az első félidőben mezőnyjáték folyt erőtlen kiskőrösi támadá­sokkal. Az 51. percben Szlovák I. labdájából Farkas szerzett veze­tést. 1:0. A 60. percben Mádi egyen­lített. 1:1. A 70. percben Pecz­nyik- távoli lövésével állította be a végeredményt. 2:1. Jók: Szlo­vák L, Balogh, Farkas, illetve Mádi. Kiskunfélegyházi Vasas— Csongrád SC 1:0 (0:0) Csongrád, 100 néző, vezette: Oláh. Kkfh. Vasas: Gulyás — Dongó, Sahin —. Görög — Szegő, Varga (Tájta) — Gerber, Farkas, Ivá- nyi I. (Iványi II.), Kókai, Rigó. Edző: Lantos János. A rajt előtti utolsó vasárnapon a Vasas bizonyította jó felké­szültségét Mindkét félidőben jobban játszott, mint a hazái együttes. A gólt a 70. percben Gerber lőtte. 1:0. Jók: Sahin, Gö­rög, Kókai, Rigó. K. Fémmunkás— Nagykőrösi Kinizsi 3:0 (3:0) Kecskemét, vezette: Sallai. K. Fémmunkás: Fürj — Bakos, Magó, ölvedi — Dómján, Bakó — Kiss. Endre, Nagy, Bende II., Schifter. Edző: Mikus Mihály. Nagy fölényben játszott a Fém­munkás. s csak a kitűnően védő nagykőrösi kapus mentette meg csapatát a több góltól. Góllövők: Nagy, Endre, Kiss. Jók: Magó, ölvedi. Bakó, Nagy, Endre. K. Fémmunkás II.— Mezőfi SE II. 3:3 (2:1) Kecskemét, vezette: Fekete. Góllövők: Földi 2. Kállai II., il­letve Zubornyák 2, Filyo. Jók: Kállai I., Földi, Bende IV., illetve Zubornyák, Filyo, Zsíros II. KTE II.—Műszaki Főiskola 1:0 (1:0) Mezőfi SE—Jánoshalma 4:3 (2:0) Jánoshalma. 300 néző, vezette: Almási. Mezőfi SE: Nagy-Kiss R., Zsí­ros, Csordás — Losonczi, Fábián — Magyar, Kurucsai, Tóth (Fi- lyó), Angeli. Bódis. Edző: Krivy Ottó. Jánoshalma: Kvass (Hegyi) — Pásztor, Maráczi, Fenyvesi IV., — Kalmár. Mizsei — Ságodi (Szé- csi), Adám. Csermák (Meggyesi), Németh, Fenyvesi III. Edző: Mra- zek Tibor. Mély talajú, csúszós pályán ke­rült sor a mérkőzésre. A hazai közönség hatalmas biztatásba kezdett, s ez felvillanyozta a já­noshalmi csapatot, de a Mezőfi SE eredményesebben játszott. A 34. percben Zsíros szabadrúgás­ból szerezte, meg a vezetést. 1:0. A 41. percben Bódis elvette Pász­tortól a labdát és a hálóba jut­tatta. 2:0. A 61. percben Nagy rosszul futott ki és Csermák az üres kapuba gurított. 2:1. A 69. percben Németh kapáslövésből egyenlít. 2:2. A 78. percben Bódis lefutotta a védelmet és a hálóba gurított! 3:2. A 81. percben Filyó átadását Angeli fejessel juttatta a hálóba. 4:2. A 86. percben Né­meth szép fejesgóljával szépített. 4:3. A nagy iramú mérkőzésen mindkét csapat lelkesen játszott. Jók: Zsíros. Losonczi. Bódis, illet­ve Maráczi, Ádám, Fenyvesi IV. A közelmúltban' egész napos kecskeméti látogatáson vett részt Paraczky Sándor, a Magyar Ököl­vívó Szövetség főtitkára. Ez alka­lomból interjút készítettünk vele a magyar ökölvívó sportról. — Hogyan latja a magyar ököl­vívó sport helyzetét? — kérdez­tük. — Az elmúlt három évben el­ért nemzetközi sikerek Európa él­vonalába lendítették a magyar ökölvívást. Ez annak a tervszerű munkának az eredménye, ame­lyet évekkel ezelőtt kezdtünk el. Üj szellemű fiatalokkal dolgoz­tunk, s ebben nagy szerepet ját­szott a vidék is (Keszthely, Ka­posvár, Debrecén; stb.). Megerő­södtek az ipari tanuló iskolák utánpótlást nevelő szakosztályai. — Milyen a vidék — a többi között Bács-Kiskun megye sze­repe — a magyar ökölvívó sport egészében? — Az utóbbi időszakban két­ségtelenül növekedett a vidéki ökölvívás .szerepe. Ez a mennyi-- ségi és minőségi munkában is kifejezésre jut és nagy mérték­. ben befolyásolja az ökölvívás egészének alakulását. Az élvonal­beli versenyzők mintegy 60 szá­zaléka vidéki származású. Döntő fontosságú a hagyományokkal rendelkező egyesületek utánpótlás nevelése. Ez hoslzabb, rövidebb időre meghatározza szerepüket is. Bács-Kiskun megyében lassan mozdultak meg, de végülis elkez­dődött valami. Kiskunhalason új­ra éledezik az ökölvívás, Baján is létrejött a szakosztály, örü­lünk, hogy Kecskeméten a Fém­munkás Vállalat az eddiginél is V jobban segíti a sportág fejlesz­tését. A társadalmi összefogás­sal létrejött KSC-ben szép pers­pektívája van a sportágnak. Bí­zunk benne, hogy végleg talpra áll az ökölvívó szakszövetség és Kecskemét fontos bázisa lesz a Bács megyei ökölvívásnak. — A sportcsarnok felépülésével milyen rendezvényeket kap Kecs­kemét? — A megyei TS és a KSC levelét kézhez kaptam, amelyben rendezvényt kérnek. Idén egy nemzetközi mérkőzés kecskeméti megtartására lesz lehetőség. A jövőben országos egyéni és nem­zetközi mérkőzésekre is sor ke­rülhet a „Hírős városban”, ha ezt a megyeszékhely illetékesei kérik. B- f­A NB I. állása 1. U. Dózsa 17 1« 2. FTC • 17 10 3. Vasas 17 10 4. Bp. Honvéd 17 8 5. Csepel 17 5 6. Rába ETO 17 9 7. Videoton 17 8 8. Tatabánya 17 6 9. MTK 17 4 10. SZEOL 17 5, 11. ZTE 17 5 12. VM. Egyetértés 17 4 13. SBTC 17 4 14. Komló 17 2 15. Pécs 17 2 16. DVTK 17 1 Újpesti Dózsa—Diósgyőr FTC—Pécsi MSC Videoton—VM. Egyetértés Szegedi EOL-MTK Rába ETO—Tatabánya Csepel—Salgótarjáni BTC Komló—Bp. Honvéd Vasas—ZTE 3 46-10 27 3 36-19 24 4 31-18 23 4 35-18 21 3 25-17 19 7 29-22 19 6 25r2l 19 6 16-18 17 5 18-22 16 6 19-27 18 8 20-25 14 6 7 14-29 14 4 9 20-29 12 8 7 11-29 12 7 8 11-25 11 6 10 10-37 8 7:0 4:1 3:0 2:1 2:0 0:0 0:0 2:1 M \l Ml SOR TELEVÍZIÓ 8.05: Iskola-TV: Számtan­mértan (Alt. Isk. 5. oszt.) Tizedes törtek ösz- szeadás&val, kivonásával kapcsolatos gondolkodta­tó feladatok. I. 00: Környezetismeret. (Alt. Isk. 4. oszt.) A cukorré­pa. 0.25: Battonyától Debrecenig. Debrecentől április 4-lg. 0.55: Történelem (Alt. Isk. 5. oszt.) A rómaiak hazánk területén. II. 05: Osztályfőnöki óra (Alt. „ isk. 6—7—8. oszt.) Hói vagy Názár? „Hazafi- ság és nemzetköziség” c. témához. 13.10: Száíntan-mértan (Ism.) 14.00: Környezetismeret (Ism.) 14.55: Történelem (Ism.) 15.55: Osztályfőnöki óra. (Ism.) 16,58: Hírek. 17.05: Zsebtévé ... 17.35: Napilapok, hetilapok... 17.55: Klubról klubra. 18.45: Beklámműsor. 18.50: Játék a betűkkel. 19.10: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 20.00: Hogyan élünk 2073- ban? Kállai István mű­sora. 21.00: A fiatal Verdi: Macbetb. Opera-keresztmetszet. 22.80: TV-hlradó — 2. kiadás. KÍSÉRLETI (2.) MŰSOR: MEG EGYSZER! Ismétlés februári műsorainkból. 20.00: Rideg Sándor: A vándor péklegény. Részlet Kb.: „ 20.25: Nagy Lajos: Egyiptomi íródeák. Részlet a „Kré­tarajz Nagy Lajosról” című műsorból. 20.40: Mai magyar egyfelvonáso- sok a képernyőn. Hubay Miklós: Te Imre, Itt va­lami ketyeg. Részlet az „Agyúra verébbel” című műsorból. 21.10: Ránk! Dezső zongoramű­vész hangversenyé 21.40: „Szent, tiszta művész (Hétté Jő utóda” Portré­film Gulácsy Lajosról. (SZÍNES!) 0 KOSSUTH-RADIO 8.20: Behár György: Bolero. 8.20: Harsán a kürtszó! 9.01: A Rádió Operaszinpada: Erkel — Bánk bán. Közben: 10.05: Iskolarádió. 12.20: Ki nyer ma? 12.35: Melódiákoktól. 13.43: OnállA várospolitika. Riport. 13.58: Csacsiszerenád. Mesejáték. 14.43: Éneklő Ifjúság. 15.10: Gyurkovics Mária énekel. 15.24: Rádióiskola. 16.05: Petőfi-kalendárium. 16.11: A modern külkereskede­lem. Előadás. 16.21: Kóruspódium a Zene- akadémián I. rész. 16.51: Polkák. 17.05: Franck: Preludium, korái és fuga. 17.25: A fonogramtól a sztereó- lemezig. 17.45: Beszélgetés Passuth Lászlóval. *18.00: Könnyűzenei híradó. 18.30: A Szabó-család. 19.25: A Magyar Rádió és Tele- . vízió szimfonikus zene­karának hangversenye. 20.30: A Magyar Rádió érsekúj­vári és varsói Petőfi- estje. 21.13: Népi zene. 21.40: Giuseppe dl Stefano éne­kel. 22.15: Magyarország—Kína jég­korong VB-mérkőzés. 22.25: Tíz perc külpolitika. 22.35: Sanzonok. 23.0C: Dinu Lippati zongorázik. 0.10: Lakatos I.ajós cimbalmo- zik. PETÖFI-RAIMÖ 8.05: Barokk-zene. 9.03: Az Állami Népi Együttes felvételeiből. 9.53: Könyvek, tájak, emberek. 10.00: A zene hullámhosszán. 11.40: A hétkönapok etikája. 12.00: Szimfonikus zene. 14.00: Randevú kettőtől— hatig ... 18.10: Ml lett velünk? Vitnyédi lányok. 18.10: Reményi Ede, a szabad­ságharc muzsikája. (Ism.) 19.05: Vass Lajos népdalfeldol­gozásaiból. 19.24: Piros szalagok. Doku­mentumműsor. 19.54: Jóestét, gyerekek! 20.25: Üj könyvek (Ism.) 20.28: Hanglemezgyfljtőknek. 21.28: Epizódok Győri Dezső: Viharvirág c. regényéből. 22.03: Kálmán Imre operettjei­ből. 22.25: Bramhs: A-dúr szerenád. 23.15: Nótacsokor. URH 18.10: Angol társalgás középha­ladóknak. 24. lecke. 18.30: Zenei panoráma. 19.14: Tudósok a mikrofon előtt. 19.29: A Tátrai-vonósnégyes játszik. 20.18: A dzsessz kedvelőinek: 20.33: Régi operamuzsika. 21.02: Paul Badura-Skoda zon­gorázik és vezényel. 22.10: Rádiószinház: A nappali. Ebba Torstenson rádiójá­téka. TOTÓ 1. FTC—Pécs 1 *:1 2. Videoton—Egyetértés 1 3:0 3. Komló—Bp. Honvéd x 0:0 4. Szeged—MTK 1 2:1 5. Rába ETO—Tatabánya 1 2:0 6. BKV Előre—Ganz-M. x 0:0 7. Oroszlány—MÁV DAC x 0:0 8. Lazio—Roma 1 2:0 9. Milan—Fiorentlna 1 2:0 10. Napóll—Inter. 1 2:0 11. Sampdoria—Juventus 2 0:1 12. Brescia—Genoa x 1:1 13. Lecco—Cesena x 0:0-j-1 14. Ascolt—Foggia törölve 15. Novara—Catania x 0:0 A március 11-i 10. heti fogadási hétre olyan sok szelvény érke­zett be (2 748 731 darab), hogy hétfőn csak nem hivatalos tájé­koztatót tudtak adni a nyeremé­nyekről. Eszerint: 13 találatos szelvényből 235 darab akadt, nye­reményük 4548 forint, ebből a 13 plusz 1 találatos szelvények szá­ma 101 db, egyenkénti nyeremé­nyük 11971 Ft. A 12-esekből 4647-et találtak, értékük 153 fo­rint. míg a 36 631 darab 11-esé egyenként 20 forint értékű. A 10-esek darabszáma 161 521, érté­kük 8 forint.