Petőfi Népe, 1972. november (27. évfolyam, 258-282. szám)

1972-11-14 / 268. szám

Kikapott a baj nokj elolt MEZŐ FI SE—ÉGSZÖV MEDOSZ 3:0 (0:0) Kecskemét, 200 néző, ve­zette: Tóth III. J. Mezőfi SE: Magó IX. — Kiss R., Zsíros, Csordás — Fábián, Komáromi — Ma­gyar II, Angeli, Kurucsai, Kovács (Molnár II.), Bódos (Tóth). Edző Krivy Ottó. Az első percekben szög­leteket ért el a kecskeméti csapat. A 21. percben 20 méteres szabadrúgáshoz ju­tott a vendégcsapat, Bérezi I. iveit a kapu elé és Szűcs jó helyzetben mellé fejelte a labdát. Ezután a Mezőfi SE ismét átvette a játék irányítását. A 29. percben Angeli beadása a kapu fö­lé szállt, majd a 35. perc­ein Fábián is a kapu fölé lőtt jó helyzetben. A 44. percben Fábián nagy lö­vését hárította a kapus, majd a következő másod­percekben Magó II. hárí­totta szépen Bana bombá­ját. Szünet után előbb Bér­ezi I, nagy lövését ütötte szögletre a kecskeméti ka­pus, majd az 50. percben • •• v'íyvv'Wm-V'jTO?m«.wJ™ V)\V Kecskeméti támadást hárít az EGSZÖV MEDOSZ kapusa. a Mezőfi SE megszerezte a vezetést. Kurucsai ugrott ki a jobboldalon középre gurított labdáját Magyar II. a hálóba lőtte. 1:0. A gól után nagy lett a Mező­fi SE fölénye. A 61. perc­Vereség Dunaújvárosban dunaüjvárosi építők—jánoshalmi SPARTACUS 2:0 (1:0) Dunaújváros, 500 néző, vezette: Emszt. Jánoshalma: Hegyi — Taskovics, Fenyvesi IV., Maráczi — Szécsi, Mizser — Ádám I., Ádám II., Csermák, Németh II. (Do­bos), Fenyvesi III. Edző: Mrazek Tibor. Kapkodó játékkal kez­dett mindkét csapat. A jánoshalmi csapat az első támadást az 5. percben ve­zette. Fenyvesi III. bal ol­dalról beívelt labdáját Horváth jó ütemben ök­lözte ki a gólratörő Né­meth 11. elől. A 8. perc­ben Fenyvesi III. éles lö­vését ütötte szögletre a dunaújvárosi kapus. A 11. nercben Ádám I. veszé­lyeztetett. A 18. percben vezették az első támadást a dunaújvárosiak. Tarr tisztára játszotta magát, de nagy erejű lövését a já­noshalmi kapus bravúro­san védte. A következő ne­gyedórában esett a játék színvonala. A 33. percben Ádám II.—Mizser akció után Csermák jó helyzet­ben kapu mellé lőtt. A félidő hátralevő részében töb kemény, helyenként durva belemenés tarkítot­ta a játékot. A 36. percben Ádám I. buktatta Tarrt, aki törlesztett. Mindketten a kiállítás sorsára jutot­tak. A 41. percben Földi jobb oldali beívelését Ma­ráczi és Taskovics közös erővel mentették. A játék­vezető azonban szabályta­lannak minősítette a já- noshalmiak közbeavatko­zását és 11-est ítélt. A bün­tetőt Nagy értékesítette. 1:0. Fordulás után a duna­újvárosi csapat kezdemé­nyezett többet. Negyedóra eltelte után azonban elfá­radtak és a jánoshalmi csapat ragadta magához a kezdeményezést. Tíz em­berrel védekezett az Épí­tők és a jánoshalmi táma­dások nem vezettek ered­ményhez. A 89. percben szögletre mentett a. jános­halmi védelem. A beívelt labdát Földi védhetetlenül vágta a kapuba. 2:0. Jók: Fenyvesi IV., Ádám II., Csermák, Mizser. Potyagóllal vesztett a Kiskőrös BEM SE—KISKÖRÖS 1:0 (0:0) ben Pintér haza akarta ad­ni a labdát, közben a ka­pus már kifelé indult és a labda a hálóba gurult. 2:0, A 65. percben Magyar II. kicselezte a védőket, beadását Kurucsai továbbí­totta a kapuba. 3:0. A mérkőzés végéig változatos, nagyiramú játék folyt, de már csak szögleteket értek el a csapatok. A Mezőfi SE a második félidőben mu­tatott eredményes játéká­val ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. Jók: Zsíros, Csordás, Fábián, Komáromi, Magyar, Kuru­csai, illetve Varsányi, Pin­tér, Majsai. Merényi Béla Döntetlen a rangadón Öt gólt kapott otthonában a Kiskunmajsa Hajós—Szamuely SE 4:3 (2:0) Hajós, 400 néző, vezette: Horváth. A 15. percben Schön sze­rezte meg a vezetést a ha­zaiaknak. 1:0. A 40. perc­ben egy kapu előtti kava­rodásból Balogh növelte az eredményt. 2:0. Szünet után a 60. percben Madar szépített. 2:1. A 80. perc­ben Molnár 35 méteres sza­badrúgása jutott a hálóba. 3:1. A 83. percben Schön lövése után már 4:1 arány­ban vezetett a Hajós, de a végén elfáradtak és a 85. percben Svetei, a 88. perc­ben pedig Madar góljaival szépített a Szamuely SE. 4:3. Jók: Schön. Bagó, il­letve Madar. Ifjúsági eredmény: 4:2 a Szamuely SE javára. Gábor Áron SE— Bajai Bácska Posztó 3:2 (0:0) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Varga II. Az első félidőben az erős hátszéltől támogatott bajai csapat támadott, de a jól záró védelmet nem tudták áttörni Szünet után az 52. percben védelmi hibából Pólyák II. a bajaiaknak Csak a mezőnyben volt egyenrangú a Fémmunkás BÉKÉSCSABAI AGYAGIPAR—K. FÉMMUNKÁS 4:0 (3:0) néző. Békéscsaba, 100 Vezette: Bálint. K. Fémmunkás: Bende III. — Bakos, Bakó, ölve- di — Kislőrincz, Palincsár — Magó I., Bende II., Kál­lai I. (Nagy), Márkli, Tri­tont. Edző: Máté Ferenc. Széllel hátban a hazaiak támadtak. A 4. percben Tritont jó helyzetből a ka­pu mellé lőtt. A 17. perc­ben Seregi 20 méteres sza­badrúgását Bende III. meg­fogta. A 18. percben Kará- di szögletét Bende III. sa­ját kapujába ütötte. 1:0. A Fémmunkás védelmét megzavarta a váratlan gól. A 22. percben Petrina 20 méterről lőtt a hálóba. 2:0. A 24. percben Bende II. szabadrúgása a kapusról Márkli elé pattant, de a csatár kivárt és szerelték. A 29. percben Magó I. le­futotta a védőket és nagy helyzetben a kapusba lőt­te a labdát. A Fémmunkás támadott s a fölényt két szöglet is jelezte. A 42. percben Márkli tiszta hely­zetből lőtt mellé. A 44. percben Seregi a kapufá­ról lepattant labdát közel­ről a hálóba helyezte. 3:0. A szünet után támadott a Fémmunkás, de gólt nem tudtak lőni. A 69. percben Márkli 3 méterről sem ta­lált be az üres kapuba. A 87. percben Rétlaki kiug­rott és 16 méterről a há­lóba lőtt. 4:0. A tartalékos Fémmunkás a mezőnyben egyenrangú ellenfél volt, de a helyze­teket csak a hazaiak hasz­nálták ki. Jók: Bende II., Bakó. Kiskőrös, 400 néző, ve­zette: Seidmann. Kuköröt: Ba — Fapla- nos, Szlovák II., Polarecz- ki — Czár, ■ Pecznyik — Szlovák I., Bartek, Izsák, Kállai II. (Labák), Vén I., Korozmán. Edző: Gacs Ti­bor. Az első 20 percben ki­egyensúlyozott játék folyt. A 21. percben Vén I. lab­dájával Kállai II. lefutot­ta a védőkét, majd tiszta gólhelyzetben a kapusba rúgta a labdát. Ezután a ceglédi csapat a rendkívül gyors jobbszélsője révén veszélyes 'támadásokat ve­zetett, de ebben a játék­részben jól zárt a kiskőrö­si védelem. A 30. percben Bartek a gólhelyzetben le­vő Izsáknak adta a labdát, aki azonban elcsúszott. A 35. percben Raffai kiugrott, de lövését Ba szépen véd­te, A 38. percben Vén I. átadására Kállai II. ké­sőn indult és így a labda a kapu mellé gurult. A második félidőben a ven­dégcsapat vette át a já­ték irányítását. A 65. perc­ben Szlovák II. az utolsó pillanatban mentett becsú­szással. A 70. percben el­dőlt a mérkőzés sorsa, Ba kapus röviden rúgta ki a labdát, éppen Raífaihoz, aki felismerve a helyzetet, 35 méterről kapura ívelte és a labda a visszafelé fu­tó Ba fölött a hálóba hul­lott. 1:0. A mérkőzés vé­géig támadott a Kiskőrös, de a vendégek védelme biztosan hárított. A S0. percben nagy tűzijáték folyt a Bem SE kapuja előtt, de a védők a gólvo­nalról mentettek. A ven­dégcsapat a mezőnyben (óbban játszott, a Kiskőrös egy balszerencsés góllal vesztett. Biácsi Sándor Már az első percben eldőlt... KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS—TISZAFÖIDVÄR 1:0 (1:0) szerzett vezetést. 0:1. Nem sokkal később Zsöllér egyenlített. 1:1. A 60. perc­ben Izzing a halasiaknak szerzett vezetést, majd a 67. percben Izzing újabb gólja után 3:1 lett az ered­mény a Gábor Á. SE ja­vára. A 70. percben Győrffy szépített. 3:2. Jók: Kovács, Udvari, illetve Papp, Bo­ros, Herczeg. Ifjúsági eredmény: 4:0 a Bajai Bácska Posztó javá­ra Tiszakécske—Fájsz 2:2 (2:1) Fájsz, 300 néző, vezette: Bruder. A kissé magabiztosan kezdő hazaiakat alaposan meglepte a Tiszakécske. A 6. percben Fehér megsze­rezte a vezetést, majd a Kiskunfélegyháza, 300 néző, vezette: Walfisch. Kiskunfélegyházi Vasas: Hluchány — Gulyás, Tí­már, Sahin, Dongó — Kar­sai (Kelemen), Linka — Kókai, Farkas, Gerber, Varga II. Edző: Vereb Ist­ván. A vendégcsapat kezdte a játékot. Sahin rögtön megszerezte a labdát, Ger- berhez játszott, aki egyből lőtt és a guruló labda a későn vetődő kapus alatt a bal alsó sarokba jutott. 1:0. A szél a Vasast segí­tette és szinte a kapujá­hoz szegezte az ellenfelét. Az 5. percben Farkas a kifutó kapusba lőtt. A 9. perben közvetett szabad­rúgáshoz jutott a Vasas. Sahin Linka elé gurította a labdát, akinek lövése a felső lécről vágódott visz- sza a mezőnybe. Egymás után érte el a szögleteket a Vasas, de a csatárok nem tudtak újabb gólt lő­ni. A 21. percben Kókai hét méterről a felső kapu­fára fejelt. Szünet után a beállt Ke­lemen új színt vitt a Va­sas játékába, és a szél el­len is többet támadott a fél egyházi együttes. Igaz, a Tiszaföldvár ellentáma­dásai is veszélyesek voltak és Hluchánvnak néhány­szor bravúros vetődésre volt szüksége, hogy meg­mentse kapuját a góltól, így végül az első percben lőtt egyetlen góllal is meg­szerezte a Vasas a fontos bajnoki pontokat. A csa­patból Hluchány, Sahin és Kelemen játszott kiemel­kedően. Linka az első fél­idő kitűnő teljesítménye után nagyon visszaesett. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Vasas javára. Pálfi József Gólok... A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 15. fordulójá­ban gól esett. A pályavá­lasztók öt mérkőzésen otthon tartották a pontokat, két mér­kőzésen megosztoztak a ponto­kon, míg egy találkozón a ven­dégegyüttes bizonyult jobbnak. ...és gól lövők 18 gólos: Füredi (Tompa). 17 gólos: Vén II. (Kalocsa), 14 gó­los: Csorvási (Kun Béla SE). 11 gólos: Dinnyés (Kal. VTSK). 10 gólos: Pólyák II. (Bajai Bácska Posztó). 9 gólos: Lítócz- ki (Radnóti SE), Balogli (Ha­jós), Izing (Gábor A. SE). 8 gó­los: Mester (Radnóti SE), Ma­tos (Kalocsai VTSK). áladat (Szamuely SE), Csapiáros (Tompa), 7 gólos: Herczeg (Ba­jai Bácska P.), Molnár, Séhön (Hajós), Wolf (Soltvadkert), Trcnka, Szatmári (Kiskumr.aj- sa). 6 gólos: örzó (Radnóti SE), Meggyes, Farkas ír. (Kai, VTSK), Páncsics (Hajós), Adám (Fájsz), Bravik (Tiszakécske). 5 gólos: Farkas I. (Kai. VTSK), Birkás (Izsák), Mogyorósi, Du. kai (Soltvadkert), ZsBIlér (Gá­bor A. SE). 4 gólos: Aladies (Kai. VTSK), Futó, Molnár (Bácsalmás), Tánczos, Szabó II. (Alpár), Simon, Kripóczki (Kecskeméti Volán), Nagy (Gá­bor A. SE), Kábái I. (Tompa). Kecskés (Tiszakécske), Mczöfi (Kiskunmajsa), Gombkötő I. (Fájsz). Az első félidőben a Kun Béla SE lestaktikája nem vezetett eredményre. Az 5. percben Mészáros beadását Wolf lőtte a há­lóba. 1:0. A 23. percben Boros egyéni játékból nö­velte az eredményt. 2:0. A 34. percben Fábián ugrott ki a védők közül és a há­lóba lőtt. 3:0. A 43. perc­ben Fábián átadását Boros vágta a kapuba. 4:0. Szü­net után a hazaiak enged­tek az iramból, de még így is több gólhelyzetük adó­dott. Fábián, Mogyorósi és Wolf hibázott nagy hely­zetben. Jók: Köpe (a me­zőny legjobbja), Bozsorádi, Boros, illetve Iványi, Vil­lányi. Ifjúsági eredmény; 0:0. Radnóti SE— Kiskunmajsa 5:0 (2:0) Kiskunmajsa, 100 néző, vezette: Ihos. Erős szélben játszották a mérkőzést, amelynek so­rán a Radnóti SE jól ki­használta helyzeteit és ilyen arányban is megér - dedemelten győzött. Góllö­vők: Szabó 3. Őrző 2. Jók: őrző. Szabó. A Kiskunmaj- sából mindenki gyenge tel­jesítményt nyújtott. Ifjúsági eredmény: 6:2 a Radnóti SE javára. Bácsalmás—Alpár 1:0 (0:0) Bácsalmás. 300 néző, ve­zette : Gyökér. Eseménytelen első félidő során a csatárok egyik ol­dalon sem boldogultak a jól záró védelmekkel. Szü­net után a Bácsalmás me - zőnyfölényben játszott. A 85. percben Molnár góljá­val a Bácsalmás megsze­rezte a győzelmet. 1:0. Jók: Markó. Aradi, illetve Bár sony. Kállai. Ifjúsági eredmény: 5:() Bácsalmás javára. Kecskeméti Volán—Vaskút 1:0 (1:0) Kecskemét. 100 néző, ve­zette: Simovics. A Volán széllel szemben is fölényben játszott. Az első percben Sifter góljával megszerezte a vezetést és mint később kiderült, ez lett a győztes gól. A 9. percben Sifter tiszta hely­zetben a kapusba lőtte a labdát. A 31. percben Kor- pási hatalmas lövése a ka­pufáról pattant vissza. Az 50. percben a vaskúti csa­tárok hagytak ki biztos gólhelyzetet. Jók: Kecskés, Kovács (a mezőny legjobb­ja). Sifter, illetve Dombó­vári, Ladányi. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Vaskút javára. Megyeválogatott I. osztályú bajnokság Búzái (Kai. VTSK) — Köpe (Soltvadkert), Kovács (Kecskeméti Volán), Pop (Bajai Bácska P.) — Bar- tha (Tompa), Farkas I (Kai. VTSK), — Kecskés (Tiszakécske), Schön (Ha­jós), Füredi (Tompa), Izing (Gábor Á. SE), Ádám (Fájsz). Tudósítóink 11. percben Kecskés már a niásodik tiszakécskei gólt lőtte 2:0. A mérkőzés to­vábbi részében a fajsziak nagy fölényben játszottak, s a félidőig Ádám szépí­tett. Szünet után nyomasz­tó fölényben játszott a Fájsz, de a csatárai hadi­lábon álltak a szerencsé­vel. Ádám góljával csak szépíteni tudtak. 2:2. Jók: Ádám. Gombkötő, illetve Váczi. Kecskés. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Fajszi csapat javára. Tompa—Kalocsai VTSK 1:1 (0:1) Tompa, 500 néző, vezet­te: Nyári. A rangadó igen jó ira­mú, változatos játékot és kemény összecsapásokat hozott. Az első félidőben a VTSK-t támogatta a szél. A 18. percben Dinnyés be­adását Kovács a hálóba lőtte. 0:1. A 40. percben 11-eshez jutott a Tompa, Füredi büntetőjét Búzái ki­védte. Szünet után a Tom­pa játszott fölényben, a 62. percben Csapiáros 18 méteres szabadrúgásból egyenlített. Jók: Bartha. Füredi. Csapiáros, illetve Búzái (a mezőny legjobb­ja), Farkas I., Meggyes. Ifjúsági eredmény: 0:0. Soltvadkcrt—Kun Béla SE 4:0 (4:0) Soltvadkert, 300 néző, ve­zette: Kávai Bólrna Péter (Tompa), Pet- recz István (Kiskunmajsa). CM EmS (Hajós), Fejes Gábor (Fájsz), Borsos Sándor (Bács­almás), Biácsi Sándor (Solt­vadkert), Szalai László (Kis­kunhalas), Stefán Lajos (Kecs­kemét)!