Petőfi Népe, 1972. október (27. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-31 / 257. szám

Oroszlányban is jól játszott a Dózsa Oroszlányi Bányász—Kecskeméti Dózsa 1:1 (0:0) Oroszlány, 500 néző, ve­zette: Maróti. Oroszlány: Kerekes — Sárosi, Máté, Jelinek — Kiss (Németh, az 56. perc­ben), Aradi — Egyed, Sál­iéi, Kovács, Holánszky, Tambor (Papp, az 56. perc­ben). Edző: Hári László. Kecskeméti Dózsa: Gór — Oláh, Lantos, Kreidli — Diószegi, Lutz — Molnár, Szabó, Makay, Pasek, Koós (Botka, az 56. percben). Edző: Piber István. Nagyon jól kezdett a Dó­zsa és már az első percek­ben lendületes támadáso­kat vezettek a hazaiak ka­pujára. A 10. percben Sza­bó balról a 16-osra ívelte a labdát és Lutz futtából nagy erővel lőtt a léc mel­lé. A 24. percben Molnár remek cselekkel. tisztára játszotta magát. Beadását ketten is jó helyzetben várták belül. A szélső azonban lövéshez készült és az utolsó pillanatban szögletre szerelték. A 30. percben ismét nagy kecs­keméti gólhelyzet maradt kihasználatlanul. Szabó, mintegy 30 méterről ha­talmas lövést küldött Ke­rekes kapujára. Az orosz­lányi kapus megfogni nem tudta, de a labda kipat­tant róla. Molnár rácsa­pott a labdára és a kapu sarka felé továbbította, ám a befutó Máté a gólvonal­ról menteni tudott. A 44. percben adódott az első komolyabb oroszlányi gólhelyzet. Egyed beadását Holánszky Tambor elé tet­te. Gór már verve volt, s a földön feküdt, ám a bal­szélső az üres kapu mellé lőtt A fordulás után a hazai csapat kezdeményezett töb­bet. Az 51. percben a ve­zető gólt is megszerezték. Sárosi futott el a jobb oldalon és a beadását a tisztán álló Sallói a ka­pu bal sarkába lőtte. 1:0. A gól után is a Bányász támadott, de a kecskeméti védelem most már hiba nélkül játszott. A Dózsa ritka ellentámadásai vi­szont mindig zavart okoz­tak a hazaiak védelmében. Egy ilyen gyors ellentáma­dás után született meg a kiegyenlítő gól is. A 61. percben Szabó egy hátul­ról kapott labdával ügye­sen fordult ki és éppen lő­ni készült, amikor Máté két kézzel ellökte. A játékvezető habozás nélkül a 11-es pontra mutatott és a büntetőt Lutz értékesítette. 1:1. Az utolsó negyedórában a kecskeméti csapat tartotta a labdát és néhányszor még így is veszélyeztették a ha­zaiak kapuját. A 82. perc­ben Sallói kapott sárga la­pot, mert hátulról csúnyán felrúgta Kreidlit. A mérkőzés közepes szín­vonalú játékot hozott. A kecskeméti csapat jól vé­dekezett, s az első. félidő­ben jóval többet is táma­dott. Szünet után a ha­zaiak többet birtokolták a labdát, de az egyetlen gó­lon kívül több helyzetük Két ellentétes félidő III. KÉR. TTVE—KISKUN HALASI MEDOSZ 3:1 (0:1) Budapest, Hévízi út, 1000 néző, vezette: Hontvári. Kkh. MEDOSZ: Szalontai — Juhász, Rádi (Lévai), Jäger, — Vaszari, Mészáros — Karsai, Tóth Csányi, Szőke (Bugán), Herner. Ed­ző: Virágh István. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A ME­DOSZ védekezésre szorít­kozott s csak rajtaütéssze­rű ellentámadásokkal kísér­letezett. A 28. percben, Jä­ger partdobása után Mé­szároshoz került a labda, aki nagy erővel lőtte a fel­ső sarokba. 0:1. A 35. perc­ben újabb gólszerzési lehe­tőség nyílt a kiskunhalasi­ak előtt. A baloldalról be­lőtt labdát Szőke az ötösön, elhamarkodottan a kapus­ba lőtte. A 40. percben egy gyors támadás végén szabadrúgáshoz jutott a ha­zai csapat, de a lövést Sza­lontai bravúrral hárította. Szünet után az 55. perc­ben Rádi megsérült, mi­közben szögletet rúgtak a hazaiak. A belőtt labdát Kovacsevics a bal sarokba tejelte. 1:1. Az egyenlítés nem szegte kedvét a ME- DO^Z-nak. A mérkőzés to­vábbi részében is bátran látszottak és több veszé­lyes támadást vezettek az oil°nfél kapujára. A 72. percben mégis balszeren­csés gólt kapott a ME­DOSZ. Jäger rövid kirú­gását Tóth IV. hazagurí­totta, de a résen levő Si­mon elcsípte a labdát és a tehetetlen Szalontai mel­lett - a sarokba gurította 2:1. A 80. percben Csányit a 16-os táján felvágták a védők, Jäger szabadrúgása azonban a sorfalról pattant vissza a mezőnybe. A 83. percben egy jobboldali tá­madás végén fejről fejre szállt a labda, s végül Si­monhoz került, aki ezúttal nem hibázott. 3:1. Jók: Szalontai, Mészáros, Karsai. Szalai László NB n. KELETI CSOPORT valójában nem is volt. A kecskeméti csapatból Gór, Lutz és Szabó játszott jól, míg az Oroszlányból Sal­lói és Kovács mutatott az átlagosnál jobb teljesít­ményt. az NB i. b Állasa 1. Szolnok 12 8 1 3 25-12 17 2. Haladás 12 6 4 2 24-12 16 3. Pénzű. 12 6 4 2 18-14 16 4. M. DAC 12 6 3 3 17-12 15 5. Bp. Sp. 12 6 3 3 19-15 15 6. D.úivár. 12 5 4 3 16-10 14 7. MA VÁG 12 5 3 4 19-13 13 8. Dorog 12 5 3 4 22-1.7 13 9. Kecském. 12 4 5 3 15-13 13 10. B. csaba 12 5 3 4 13-12 13 11. Eger 12 2 6 4 14-19 10 12. Miskolc 12 3 4 5 10-19 10 13. Oroszl. 112 3 3 6 14-13 9 14. Debrecen 12 3 3 6 9-13 9 15. Várpal. 12 3 3 6 9-15 9 16. Volán 12 3 3 6 13-21 9 17. Szekszárd 12 3 3 6 16-26 9 18. Bp. Előre 12 1 4 7 7-24 6 Kosárlabda KECSKEMÉTI DÖZSA—BP. SPARTACUS 63:60 (36:31) Szolnoki MTE—D.újváros 2:1 Miskolci VSC—Eger 0:0 Pénzügyőr SE—Várpalota 1:0 Volán SC—Ganz-MAVAG 1:1 Haladás VSE—MÁV DAC 1:0 Bp. Spartacus—BKV Előre 2:0 Szekszjárd—Dorog 4:1 Békéscsaba—Debrecen 1:0 NB I-es női mérkőzés. Kecskemét 200 néző. V.: Hornyák, dr. Náday. K. Dózsa: Domokos (10), Zakiján (Í6) — Kiss M. (16) Jurászik (1), Magyar (8). Csere: Király (7), Baj- tai (4), Táczi-Szabó, Csen- ki, Lehoczky. Edző: Ada- mik Ferenc. A válogatott Kiss L. ko­saraira Domokos távoli dobásokkal válaszolt és 6:6-ig együtt haladtak a csapatok. Innen a Sparta­cus elhúzott és a 10. perc­ben 24:16 lett az eredmény a szövetkezetiek javára. A Dózsa feljött 24:22-re, de ezután háromszor egymás­után saját térfelén elkö­vetett bosszantó labdael­adásból kaptak kosarat. 31:24 volt az eredményt, majd az utolsó percekben nagyszerűen hajrázott a kecskeméti csapat. Sikerült az egyenlítés, majd a szü­netben 36:31-es vezetéssel fordultak. A második félidő elején a Spartacus 37:36-nál új­ból vezetést szerzett, de a Dózsa jól játszott. Kiss, Zakiján és Domokos kosa­raival 8 pontos előnyhöz jutott a kecskeméti csapat. Űjabb bosszantó labdael­adások, és a Spartacus 1 pontra felzárkózott. Magyar kipontozódott, s a helyére beállt Bajtai távolról két­szer is betalált. Fehérné is elhagyta a pályát 5 hiba A kecskeméti csapat jd dobott és időnként igen jól is játszott. Kitűnt: Kiss M„ Zakiján, Bajtai, Domokos, illetve: Kiss L. (18), Fe- hérné (14), Herbert (10),' Mihalovics (10) NB I. férfi. Sopron, 400 néző. Vezette: Cseresz­nyés, Mihalovszki. Baja: Ágfalvi (3), Kuba- tov (1) — Baumerth (4) — Rátvay (20), Karácsonyi (2) Csere: Brassói (19), Kan- csár (18), Csanádi, Müller. Edző: Tax Imre. A sérült Kovács nélkül az elején sokat bizonyta­lankodott a bajai csapat. A SMAFC 21:6-ra elhúzott és a szünetig 22 pontos előnyt szereztek a hazaiak. A szünet után a Bácska feljavult és nagy dobóver­seny alakult ki, de az egye­temisták irtani tudták az előnyüket. iCitűnt: Rátvay, Brassói, Kancsár, illetve: Orbal (30), Tvordy (22), Szabados (10). KECSKEMÉTI PETŐFI—VIDEOTON 82:73 (38:23) NB I-es férfi, Székesfe­hérvár, 200 néző, vezette: Szécsi, Halász. K. Petőfi Tóth (4), Ko­vács (4), Szabó (14), Gál (35), Farkas (21). Csere: Ruszkai (4), Csányi, Felföl­di, Várszegi, Székedi, Pajor, Csenki. A kecskeméti csapat vé­gig vezetve, a vártnál biz­tosabban győzött. Súlyos, de megérdemelt vereség VASAS IKARUS—JÁNOSHALMI SPARTACUS 6:2 (4:0) 1. MGM 11 7 3 1 16-5 17 2. SZVSE 11 7 2 2 14-7 10 3. Budafók 11 7 1 3 23-13 15 4. III. kér. 11 6 3 2 16-14 15 5. Bp. Épít. 11 4 6 1 14-9 14 6. Sz. Dózsa 11 5 3 3 15-8 13 7. FÖSPED 11 5 3 3 13-8 13 8. Láng 11 4 5 2 13-9 13 9. Kkh alas 11 5 1 5 14-16 11 1.0. Cegléd 11 3 4 4 16-16 10 11. Gyula u 1 6 4 12-18 8 12. DEAC 11 2 3 6 11-16 7 13. KISTEXT u 1 5 5 6-13 7 14. BVTSK 11 1 4 6 9-18 6 15. Sz. MÁV 11 1 4 6 7-17 6 10. H.-bösz. 11 1 3 7 6-10 5 Bp. Építők—Vasas Láng 2:2 Gyulai MEDOSZ—H.bösz. 2:1 Budafoki MTE—Szegedi VSE 2:0 Debreceni EAC—Bcs. VTSK 2:1 Ceglédi VSE—Szolnoki MÁV 2:0 Jánoshalma, 1200 nezo. Vezette: Szabó. Jánoshalma: Csernák — Taskovics, Fenyvesi IV., Maráczi, Kalmár — Mizser (Szécsi), Ádám I., Ádám II. — Csermák (Pásztor), Né­meth II., Fenyvesi II. Ed­ző: Mrazek Tibor. Az első helyzet a 3. perc­ben adódott. A Jánoshal­ma percei következtek és Kovács, az Ikarus kapusa többször mentett bravúro­san. A 14. percben a kifutó Csernák feltartotta Ros­tást. A szabadrúgást Pé- terfi Perecsi elé adta, aki a bal sarokba lőtte. 1:0. A 19. percben Péterfi megszerez­te a második gólt. 2:0. A 36. percben Rostás a 16- oson álló Péterfinek adott aki hatalmas lövést küldött a felső sarokba. 3:0. A 37. percben Rostás szabadrú­gása lepattant a védőkről és Péterfi közelről a háló­ba rúgta. 4:0. A szünet után a János­halma nem adta fel. Nagy rohamokkal kezdtek. A 49. percben Maráczi lövését a gólvonalon álló Tóth vágta Gyenge támadósora miatt vesztett a Mezőii SE MAGNEZIT—MEZŐÉI SE 2:1 (1:0) az NB i. Állasa Kecskemét, 100 néző. Ve­zette: Darula. Mezőfi SE: Nagy E. — Kiss R., Zsíros, Janovics — Molnár II., Fábián — Ma­gyar II., Boruzs (Csordás), Kurucsai, Angeli (Loson- czi) Bódis. Edző: Krivy Csapkodó játék folyt az első percekben, s a Me­Futball minden mennyiségben Sűrített menetrend kö­vetkezik a labdarúgó-baj­nokságban, s már ezen a héten kettős fordulót bo­nyolítanak le. November 1., szerda: Vasas—Bp. Honvéd, Fáy utca, v.: Somlai. Egyet­értés—MTK, Soroksár, v.: Emsberger. Rába ETO— Pécs, Győr, v.: Biróczky. Videoton—Diósgyőr, Szé­kesfehérvár, v.: Marton. Zalaegerszeg—Salgótarján, Zalaegerszeg, v.: Palotai. Komló—Csepel, Komló, v.: Halász. SZEOL—Ü. Dózsa, Szeged, v.: Müncz. — Va­lamennyi 13.30 órakor. Fe­rencváros—Tatabánya, Nép­stadion, 17 ó., v.: Katona. November 4., szombat: Ü. Dózsa—Ferencváros, Megyeri út, 17 ó., v.: Pa­lotai. Bp. Honvéd—Egyet­értés, Kispest, 13.30 ó., v.: Szilvási. November 5., vasárnap: MTK—Rába ETO, Hun­gária út, 13.30 ó., v.: Som­lai. Tatabánya—Vasas, Ta­tabánya. 13.30 ó., v.: Bana. Csepel—SZEOL, Csepel, 16 ó., v.: Bircsák. November 6., hétfő: Pécs—Videoton, Pécs, 13.30 ó., v.: Emsberger. Diósgyőr—Zalaegerszeg, Diósgyőr, 13.30 ó., v.: Ka­tona. Salgótarján—Komló, Salgótarján, 13.30 ó., v.: Müncz. zőfi SE csak szögleteket ért el. A 14. percben Koch két védőt is kicselezett és az oldalhálóba rúgta a labdát. A 21. percben Góber ka­páslövése a felső lécet érintve ment ki. A 25. percben Magyar II. lövését a kapus szögletre ütötte. A 28. percben Ranka lövésé a kapufa belső lapjáról pattant vissza a mezőnybe. A 32. percben Ranka sza­badrúgására Nagy E. rosz- szul jött ki és Koncz a há­lóba emelte a labdát. 1:0. A 49. percben Bódis kö­zelről egyenlített. 1:1. A Mezőfi SE támadott ezután többet, de csak újabb szög­leteket ért el. A 67. perc­ben Magyar Il-t a 16-oson belül buktatták. A játék­vezető közvetett (!) sza­badrúgást ítélt. Csordás labdáját a kapus kiütötte. A 71. percben Tóth tiszta helyzetből lőtt a kapu mel­lé. A 73. percben Szász a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtte a győztes gólt. 2:1. Jók: Zsíros, Fábián, Ku­rucsai, Csordás. 1. Honvéd 6 4 2 12-4 1.0 2. Vasas 6 4 1 1 15-6 9 3. FTC 6 4 1 1 15-8 9 4. MTK 6 2 4 9-5 8 5. ETO 6 4 — 2 12-10 8 6. Csepel 6 2 3 1 11-8 7 7. Tatab. 6 2 3 l 7-7 7 8. Ü. Dózsa 6 3 — 3 12-7 6 9. ZTE 6 2 1 3 7-6 5 10. Videoton 6 2 1 3 9-10 5 11. Egyetért. R 2 1 3 8-16 5 12. SBTC 6 2 — 4 10-13 4 13. Komló 6 1 2 3 6-12 4 14. SZEOL 6 1 2 3 5-13 4 15. Pécs 6 — 3 3 1-8 3 16. DVTK 6 — 2 4 3-9 2 Bp. Honvéd­-Tatabánya 4:1 Vasas—MTK 2 :2 Szegedi EOL­-FTC 1 :l Rába ETO—Diósgyőr 3 :1 VM. Egyetértés­-Pécsi D. 1:0 nK'la­■ nye nt. f Totó nyeremények A 44. heti totón < né nvek az illeték 1' lás; után a következő' 13 és 13 plusz tos Szelvény nincs darab, a nyt egyenként 200 9í>" találatos 181 dór reményük 2621 10 tíalálatos sze' ma 2348 darab, e nyeremény egyen’- forint. A 45. hétre őt"' ;uta- lomösszeg: 334 917 f int. A közölt adatok tájékoz­tató jellegűek. A telitalálatos szelvény: x, 2, 2, 2, 1, 1, x, 1, x, x, 1, 2, 1, x. • ti of* n EPE, A Magyar Szocialista Munkáspárt Báes-Kiskun megyei Bizottsága iapla. - Főszerkesztő Ir Weither Daniéi - Kiadta a Bacs r - - l apktade vv»i»' t-■>' a., kiadó: Preistlnger Andrá9 Igazgató. Szerkesztőség: Kecskemét Várost Tanácsház. — ckeszt-ségi telefonközpont: 12-619. 12-516 - Szerkesztő Bizottság il-iwti K. idn laial: Kecskemét, Szabadság tér 1/a. Telefon: 11-709. Terjeszt, a Magyar Posta - Előfizethet« 9 helyt n-stahlvr- nál és kézbesítőknél - Előfizetést díj: 20.- Ft. Postautalványon, valamint átutalással a KHl. ilSfc-96 ub pénzforgalmi jelzőszámára. Petőn Nyomda Kecskemét. Telefon: 13-729. — Index; 25 06? [ ki. Az 51. percben kava- I rodásból Maráczi szépített, j 4:1. A 71. percben Rostás I egyéni akcióból lőtt gólt. 5:i. Két perc múlva Péter- I fi is lefutotta a jánoshal­mi védőket és nem hibá­zott. 6:1. A 87. percben Taskovicsot buktatták a 16- oson belül. A 11-est Né­meth II. értékesítette. 6:2. Az Ikarus jobb volt ezen a mérkőzésen. Jók: Péterfi, Perecsi, Rostás, Horváth. miatt, s a végén izgalmas hajrában azzal nyert a Dózsa, hogy okosan kiját- szották a labdát és 6 bün­tetőt bedobtak, míg a bu­dapesti csapat sorra hibáz­ta a büntetőket. SOPRONI MAFC—BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 96:73 (45:23) A 18-as számú Zakijánt csak személyi hiba árán luu- ják szerelni a Spartacus védői