Petőfi Népe, 1972. október (27. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-31 / 257. szám

Drámai fordulatokban nem volt hiány KECSKEMÉTI TE—GYOMAI TK 4:3 (0:1) Kecskemét, 1000 néző. .Vezette: Kormányos. KTE: Sebestyén — Tor­mási I., Franckó, Gyurik (Szőczey) — Dobó, Szabó II. — Balatoni (Tormási II.), Mányoki, Porhanda, Bán- hidi, Kovács. Edző: Varga Béla. után a jobb felső sarokba emelte. 1:3. A KTE elkeseredett ro­hamokra indult, s a 75. percben Porhanda szögletét Dobó bombafejessel küldte a hálóba. 2:3. A 82. perc­ben a védőkről lepattant labdát Porhanda gyengén fejéről a hálóba vágódott a KTE győztes gólja 4:3. Az utolsó percekben né­hány kemény belemenésen kívül már nem történt em­lítésre méltó esemény. A találkozó bővelkedett drámai fordulatokban. A KTE támadásai közben a % itt 4. . ? se Feltámadtak a sereghajtók Pontot vesztett a Tompa rezte a hajósiak második | gólját. 2:0. A 35. percben a kezezés miatt megítélt 11-est Cziczovszki értékesí­tette. 2:1. A 65. percben Petresevics góljával ki­egyenlített a Bácska. 2:2. A 70. percben Bagó egyéni A mérkőzés folyamán sok biztos helyzetet hagyott ki a KTE. A képen Porhanda lövésénél a kapus már ver ve volt, de a labda mellé ment. A KTE már a 3. percben megszerezhette volna a ve­zetést. Valter rövid haza­adását Bánhidi elcsípte, de a kapura pördített labdája Szolnokiról a léc fölé pat­tant. Az 5. percben Varga futott el a baloldalon. Be­adását röviden mentették. Iglódi a 16-os sarkáról ha­nyattvetődve kapura húzta és a labda a kiinduló Se­bestyén fölött a bal sarok­ba hullott. 0:1. A gólt KTE- rohamok követték, de^csak szögleteket ért el a kecske­méti csapat. A 19. percben a kitörő Bánhidit Belteki lerántotta. Támadott a KTE, de nem volt, aki a közép­pályán irányítson és össze­szedje a lepattanó labdá­kat, így ezekből Gyoma in­dított támadásokat, s nem is veszélytelenül, mert elő­retolt támadói gyorsabbak voltak a KTE-védőknél. A szünet után a 48. perc­ben Bánhidi Mányoki elé tette a labdát, aki éles szögből a hálóba vágta. 1:1. A KTE nagyon igyekezett, de; az átadások rendre az ellenfélhez kerültek. A 68. percben egy hosszú átadás­nál két kecskeméti védő is hibázott és Kiss a sarokba lőtt. 1:2. A 72. percben Kiss lefutotta a KTE védelmét. Átadását Iglódi egy csel lőtte a kapus kezébe. A 83. percben Bánhidi ívelt a kapu előterébe. A labda a menteni akaró Gonda lábáról pattant a kapuba. 3:3. Alig telt el egy perc és ismét szöglethez — ez volt sorrendben a 13. sa­rokrúgás — jutott a KTE. Bánhidi ívelte be és Dobó vendégcsapat gyors táma­dósora jól kihasználta a KTE-védelem megingásait. A végén viszont ellenállha­tatlan volt a kecskeméti csapat. Jók: Dobó, Mányoki, Bánhidi, illetve: Gonda, Iglódi, Kiss. Szabó Zoltán Idegenből hozott pontot a Fémmunkás MAKÓI SPARTACUS—K. FÉMMUNKÁS 0:0 Makó, 300 néző. Vezette: Mézes. K. Fémmunkás: Bende III. — Bakos, Koltai, öl- vedi — Kislőrincz, Palin- csár — Magó I., Kállai I., Nagy, Márkli, Kállai II. Edző: Máté Ferenc. Az első félidőben a kecs­keméti csapat sok helyzetet dolgozott ki. Az 5. percben Kállai II. a kapu mellé fejelt. A 12. percben Nagy 20 m-es szabadrúgása is a kapu mellé ment. A követ­kező percben Vékony jó helyzetből az oldalhálót ta­lálta el. Ezután Kállai I. hosszan szöktette magát és a kapus belevetődéssel Jobb volt az MTE BAJAI VASAS MTE— KISKŐRÖSI PETŐFI SPARTACUS 3:1 (2:1) Baja, 300 néző. Vezette: Dr. Horváth. Bajai Vasas MTE: Majz- linger — Fodor, Márity, Viszmeg, Laki — Bartu- lov, Rónai — Kovács, Ke­mény, Pálmai II., Pálmai I. Edző: Csongor János. Kiskőrös: Ba — Balogh, Szlovák I., Polareczki — Pecznyik, Paplanos, Czár — Vén I., Bartek, Kállai II. (Korozsmán), Szlovák II. Edző: Gacs Tibor. Bajai góllal kezdődött. A 3. percben Rónai átadását Pálmai II. 8 méterről a há­lóba lőtte. 1:0. A 12. perc­ben Kovács beadását Pál­mai I. 12 méterről küldte kapu mellé. Váratlanul jött a Kiskőrös egyenlítő gólja. Laki könnyelmű ha­zaadását Kállai II. elcsípte és a jobb sarokba továbbí­totta. 1:1. A gól felhozta a kiskőrösieket. A 17. perc­ben szép támadás végén Kállai II. lőtt a kapu fölé. A 25. percben Bartek 20 méteres lövését Majzlinger a kapu fölé ütötte. A 32. percben Pálmai II. szabad­rúgását Ba hárította, majd a 35. percben Kovács sza­badrúgását elvétette a kis­kőrösi kapus, a labda azon­ban elcsúszott a kapufa mellett. A 42. percben Kemény 10 méterről megszerezte a vezetést. 2:1. A szünet után egyoldalú lett a játék. Ba kétszer is mentett, majd Keményt lesről elengedte a játékvezető, de a csatár a kapufára ejtette a lab­dát. A 68. percben Bartu- lov labdájával Kemény ki­ugrott. Előbb a kapufát találta el, majd a vissza­pattanó labdát már a háló­ba küldte. 3:1. Alvégén a kiskőrösiektől láttunk né­hány erőtlen próbálkozást. A bajai csapat jobb volt és megérdemelten nyert a lelkesen játszó Kiskőrös ellen. Jók: Bartulov, Ke­mény, Pálmai I., Pálmai II.. illetve Polareczki, Czár, Vén I. Borsodi József mentett. A 28. percben Tóth II. is az oldalhálóba lőtt. A szünet után változatos mezőnyjáték folyt és mind­két kapu előtt többször nyílott alkalom a gólszer­zésre, de a csatárok nem tudták kihasználni helyze­teiket. A Fémmunkás vég­eredményben értékes pont­tal tért haza. Kiskunmaisai Vasas— Soltvadkerti TE 2:0 (0:0) Kiskunmajsa, 300 néző,, vezette: Molnár K. A kiskunmajsaiak kezde­ményeztek többet. Ki­egyenlített félidő után az 55. percben Trenka be­adását a menteni akaró Meskó a saját kapujába továbbította, öngól. 1:0. A 70. percben Mezőfi 25 mé­teres lövése a kapufáról Kozma elé pattant, aki nem hibázott. 2:0. A jól védő Mayer mentette meg a soltvadkertieket a na­gyobb arányú vereségtől. Jók: Fekete (a mezőny leg­jobbja), Kun, Mezőfi, illet­ve Mayer, Meskó. Ifjúsági eredmény: 2:1 Kiskunmajsa javára. Alpár—Tiszakécske 5:1 (2:1) Alpár, 400 néző, vezette: Kürtösi. A 10. percben Bravik juttatta vezetéshez a tisza- kécskeieket. 0:1. Hét perc­cel később Besir egyenlí­tett. 1:1. A 20. percben Sza­bó II. talált a hálóba. 2:1. A 75. prcben Tánczos volt eredményes. 3:1. A 85. percben Bodor, majd a 91. percben Kanalas lőtt a ka­puba. 5:1. Jók: Szabó II. (a mezőny legjobbja), Tán­czos, dr. Bálint, illetve Vá- czi, Zoboki. Ifjúsági eredmény: 4:2 Tiszakécske javára. Hajós— Bajai Bácska Posztó 5:2 (2:1) Hajós, 500 néző, vezette: Szabó J. Az 5. percben Molnár beadásába a menteni aka­ró Boros beleért és róla perdült hálóba a labda. 1:0. öngól. A 10. percben Schön egyéni akcióból sze­Fontos győzelem KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS-BÉKÉSCSABAI MÁV 2:0 (1:0) Kiskunfélegyháza. 400 néző, vezette: Pólyák. Kkfh. Vasas: Hluchány — Gulyás, Tímár, Sahin, Dongó — Faragó (Karsai), Linka — Kelemen, Gerber, Kókai, Varga II. Edző: Ve­réb István. A MÁV kezdett nagyobb lendülettel és a 2. percben már önfeláldozó kifutással kellett mentenie a félegy­házi kapusnak. Ez után a Vasas ragadta magához a kezdeményezést. A 8. perc­ben Varga—Linka—Gerber adogatás után Varga kapta a labdát, de nagy helyzet­ben kapu mellé lőtt. A kö­vetkező percekben is a Vasas kezdeményezett. Ke­lemen labdájával Kókai futott el, de lövése kapu mellett hagyta el a játék­teret. A 30. percben Tímár elvétette a labdát, s egy résen levő MÁV-csatár kö­zeli lövését Hluchány csak nehezen tudta menteni. A 39. percben a kitörni ké­szülő Kókait felvágták. A megítélt 11-est Linka lőtte a jobb sarokba. 1:0. A 43 percben Varga az előrehú­zódó Sahinhoz játszott, aki elfutott a balszélen, s be­ívelését Kelemen fejelte kapura. A békéscsabai ka puvédő azonban hárítani tudott Szünet után ismét a Va­sas kezdett jobban. A MÁV szórványos támadásokkal kísérletezett, és időnként veszélyes helyzeteket te­remtett a kiskunfélegyházi kapu előtt. A 60. percben Sahin—Kelemen akció után a szélső beadását Kókai a felső kapufára fejelte. Hosz- szas Vasas-támadások után őrizetlenül hagyták Szászt, a MÁV legveszélyesebb csatárát. A 74. percben a békéscsabai jobbszélső fu­tott el a Vasas védelme mellett, de Dongó kézzel visszarántotta. A szabadrú­gás után a labda ismét Szászhoz került, akinek éles, félmagas lövését Hlu­chány a kapufa segítségé­vel hárította. A 83. perc­ben Karsai beívelését a jó­kor érkező Gerber nagy erővel fejelte a hálóba. 2:0. A Vasas a vártnál nehe­zebben szerezte meg a szá­mára oly fontos két bajnoki pontot. Jók: Sahin, Dongó, Linka, Kókai, Gerber, Kar 'ai. Ifjúsági eredmény: 2:0 a iskunfél gyházi Vasas ja­jra. Pálli József akcióból ért el gólt. 3:2. A 75. percben Schön 35 mé­teres lövése talált a kapu­ba. 4:2. A 80. percben Ba­logh beadását Lekrin lőt­te a hálóba. 5:2. A 80. percben Balogh beadását Lekrin lőtte a hálóba. 5:2. Jók: Molnár, Csányi, illet­ve Herczeg, Petresevics. Ifjúsági eredmény: 1:1. Crolok' . • • A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 13. fordulójá­ban 29 gól esett. Négy mérkő­zésen a pályaválasztók nyer­tek, három találkozón megosz­toztak a pontokon, míg egy mérkőzésen a vendégcsapat győzött. .„és góllövők 18 gólos: Füredi (Tompa). 17 gólos: Vén II. (Kal. VTSK). 13 gólos: Csorvási (Kun B. SE). 10 gólos: Dinnyés (Kai. VTSK). 9 gólos: Litovszki (Radnóti Se). 8 gólos: Balogh (Hajós), Pó­lyák (Bajai B. p.), Mester (Rad­nóti SE), Izing (Gábor Á. SE), Matos (Kai. VTSK). 7 gólos: Szatmári, Trenka (Kiskunmaj­sa). 6 gólos: Páncsics, Molnár (Hajós), Bravik (Tiszakécske), Mogyorósi (Soltvadkerti TE), Csapiáros (Tompa). 5 gólos: Herczeg (Bajai Bácska P.), Wolf, Dukai (Soltvadkerti TE), Farkas I., Meggyes (Kai. VTSK), Birkás (Izsák). 4 gó­los: Schön (Hajós), • Tánczos, Szabó H. (Alpár), Váczi (Tisza­kécske), Gombkötő I. (Fájsz), Mezőfi (Kiskunmajsa), Simon, Kripóczki (K. Volán), Zsöllér, Nagy (GáböT A. SE), Molnár (Bácsalmás), Kábái I. (Tompa), Aladics, Farkas n. (Kai. VTSK). Ongóios: Meskó (Soltvadkerti TE), Boros (Bajai Bácska Posz­tó). Gábor A. SE—Radnóti SE 1:1 (0:0) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Gerőházi. Egyenrangú csapatok ta­lálkozóján végig jó iramú, élvezetes mérkőzést látha­tott a közönség. A 65. perc­ben Lipovszki góljával a Radnóti SE jutott előny­höz. 0:1. Három perccel később Zsöllér egyenlített. 1:1. A találkozó hátralevő részében a Gábor Á. SE támadott többet — négy szögletet is elért — de a Radnóti SE védelme mind­végig jól őrizte kapuját. Jók: Udvari (a mezőny legjobbja), Gyetvai, Ko­vács, Varga, illetve Divl- nyi. Szombati, Juhász. Ifjúsági eredmény: 12:1 a Radnóti SE javára. Tompa—Kun Béla SE 2:2 (1:1) Tompa, 300 néző, vezet­te: Gyökér. A 18. percben Füredi góljával a tompaiak jutot­tak előnyhöz. 1:0. A 42. percben Csorvási egyenlí­tett. 11-esből. 1:1. Az 57. percben Füredi fejesgóljá­val szerzett ismét vezetést a tompái csapat. 2:1. A 80, percben Csorvási egyéni játék után egyenlített. 2:2. Jók: Bartha (a mezőny legjobbja). Füredi, illetve Iványi, Csorvási. Ifjúsági eredmény: 0:0. i Bácsalmás—Szamuely 3:0 (0:0) SE Bácsalmás, 300 néző, ve­zette: Ulakity. Az első félidőben a bácsalmási csapat volt fö­lényben, de a Szamuely SE védelme jól zárt. Az 55. percben Molnár lövését ki­ejtette a kapus és a résén levő Tóth a hálóba lőtte a labdát. 1:0. A 60. és a 75. percben Molnár lőtt gólt. 3:0. A 80. percben Mol­nár kapufának rúgta a 11-est. Jók: Markó (a me­zőny legjobbja), Locskai, Molnár. Ifjúsági eredmény: 1:0 Bácsalmás javára. Kalocsai VTSK— Izsáki MEDOSZ 4:1 (1:0) Izsák, 200 néző, vezette: öze. Az első félidő 30. percéig kiegyenlített játék folyt. A 31. percben Vén II. góljá­val a kalocsaiak jutottak előnyhöz. 1:0. A 60. perc­ben ismét Vén II. volt eredményes. 2:0. öt perccel később Száz szépített 11-es­ből. 2:1. A 70. percben Vén II. 3:l-re növelte a VTSK előnyét, öt perccel később Matos állította be a 4:l-es végeredményt: Jók: Pécsi, Vén II., Matos, illetve Me­zei (a mezőny legjobbja). Ifjúsági eredmény: 2:1 az Izsáki MEDOSZ javára. Fájsz—Vaskút 0:0 Fájsz, 300 néző, vezette: Király. Közepes iramú mérkőzé­sen nagy küzdelmet vívott a két csapat. A fajsziak többször játszottak fölény­ben és közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Kiss, Débics. Galambos, illetve Márton, Németh. Ifjúsági eredmény: 4:2 Vaskút javára. Megyeválogaíott 7, o. bajnokság: Mezei I. (Izsák) — Iványi (Kun Bé­la SE), Markó (Bácsalmás), Pop (Bajai Bácska Posztó) — Barta (Tompa), Fekete (Kiskunmajsa) — Mezőfi (Kiskunmajsa), Vén II. (Kai. VTSK), Szabó II. (Al­pári, Matos (Kai. VTSK), Molnár (Hajós). Tudósítóink Petreez János [Kiskunmajsa), Czinege Albert (Alpár), Gál Ernő (Hajós), Szálai László (Kiskunhalas), Bónha Péter (Tompa). Borsos Sándor (Bács­almás), Krasznal István (Izsák), Fejes Gábor (Fájsz). A MEGYEI I. O. labdarügö-bajnoksag allasa 1. Kai. VT. 13 11 — 2 59-11 22 2. Tompa 12 9 2 1 27-12 20 3. Hajós 12 9 1 2 36-19 19 4. Kkmajsa 13 7 4 2 25-13 13 5. Gábor A. 12 5 4 3 22-16 14 6. S oltva dk. 12 6 1 5 18-15 13 7. Fájsz 12 4 3 3 lfl-ll 13 8. Vaskút 12 3 5 4 14-18 11 9. K. Volán 12 4 3 5 11-21 11 19. B. B. P. 12 4 3 5 16-29 11 11. Radnóti 12 4 1 7 25-27 9 12. Kun B. 12 3 3 6 20-25 9 13. Alpár 12 4 1 7 20-35 9 14. Izsák 12 2 4 6 1-4-21 8 13. Szamuely 12 2 4 6 19-32 8 IS. T.kécske Ti 3 9 18-28 6 17. Bácsalm. 12 2 1 9 13-33 5 19. K. Szóig. visszalépett