Petőfi Népe, 1972. szeptember (27. évfolyam, 206-231. szám)

1972-09-05 / 209. szám

A KTE nyerte a rangadót KECSKEMÉTI TE—KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS 3:1 (3:1) Kiskunfélegyháza, 500 néző,, vezette: Barna. KTE: Sebestyén — Tor­mási I., Franckó, Gyurik — Dobó, Szabó II. — Ma­gyar II., Mányoki, Porhan- da, Bánhidi, Balatoni (Ko­vács). Edző: Varga Béla. Kkfházi Vasas: Hluchány — Kovács, Tímár, Dongó, Kelemen — Linka, Sahin — Kókai, Farkas (Dóra), Gerber, Varga II. (Sánta). Edző: Vereb István. A kecskeméti csapat már a 4. percben vezetést szerzett. Mányoki—Magyar II. összjáték után Magyar II. i lőtt a hálóba nehéz szögből. 1:0. Négy perccel később egyenlítettek a kis- kunfélegyháziak. Sahin szabadrúgására Gerber raj­tolt és jól eltalált fejese nyomán megrezdült Sebes­tyén hálója. 1:1. Ezután is­mét a KTE kezdeménye­zett. Mányoki futott el a balszélen, s beadását Ma­gyar II. lőtte kapura. A 17. percben Kókai a felső ka­pufát találta el. A 28. percben Bánhidi került helyzetbe és gólt lőtt. 2:1. A 31. percben Szabó II: sárga lapot kapott. A 35. percben a szemfüles Bán­hidi ismét kihasználta kí­nálkozó helyzetét és 3:l-es vezetéshez juttatta csapa­tát. A második félidő első 20 percében kiegyenlített mezőnyjáték folyt. A KTE a kétgólos vezetés birtoká­ban nyugodtan játszott. A Vasas Kelemen és Linka feljavulásával több akciót vezetett. Gerber és Kele­men beadásairól azonban rendre lekéstek a belső csatárok. Ellentámadás al­kalmával Tormási I. és Dobó veszélveztetett távoli lövéseivel A *»'•' : • í-i^« Kelemen beadását Kókai lőtte kapura. Az utolsó percekben Sahin távoli lö­vése szállt kapu fölé. ' A KTE tudatosabban és tervszerűbben építette tá­madásait és megérdemelten jutott a két ponthoz. A Vasas játéka nem volt fo­lyamatos és az átadásokba is sok hiba csúszott. A kecskeméti csapatból Ma­gyar II., Bánhidi, Dobó és Szabó II. nyújtott átlagon felüli teljesítményt, míg a Vasasból Kovács, Gerber, Kelemen és Linka játéka emelkedett ki. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kecskeméti TE javára. Pálfi József Két csapat veretlen - kettő még pont nélkül A VILÁQ sportja Belgrad: A jugoszláv labdarúgó­bajnokságban a Velezs ve­zet 6 ponttal, 2. OFK Belgrád 5 pont, 3. Celik 5 úal, Guillermo Perezzel és kiütéses vereséget szenve­dett, vasárnap agysérülés következtében a kórházban meghalt. Az azonnali mű­tét sem segített rajta. pont » Djakarta: Nemzetközi labdarúgó­mérkőzésen 30 000 néző előtt az Indonéziában tú­rázó portugál Benfica 4:2 arányban legyőzte Nyugat- Berlin válogatottját * Buenos Aires: Az Ajax Amsterdam lab­darúgó-csapata hétfőn meg­érkezett az Ezeiza repülő­térre, ahol az argentin lab- darúgp-szövetség vezetői ünnepélyes keretek között fogadták. A BEK győztes holland együttes szerdán játssza le az interkontinen­tális döntő első mérkőzését az Independiente Buenos Aires ellen. Salamanca: Aquilino San Jose spa­nyol ökölvívó, aki szomba­ton mérkőzött honfitársá­Á harmadik mérkőzésen sem rúgott gólt a Fémmunkás KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS—GYOMAI TK 0:0 Városi pálya, 200 néző. Vezette: Koszó. K. Fémmunkás: Magó II. — Bállá, Koltai, ölvedi — Kislőrinz (Bakos), Bakó — Magó ■ I.. Bende II., Kállai II,, Nagy (Dorogi), Márkli. Edző: Máté Ferenc. Gyors, kemény játék folyt az egész mérkőzésen. A 2. percben szögletet ért el a gyomai csapat, amit nehezen hárítottak. A 7. percben Magó I. szabad­rúgását Koltai fölé fejelte. A 17. percben Kállai II. nagy helyzetben a kapus kezébe lőtte a labdát. A 30. percben Nagy szabad­rúgása a léc fölé szállt. A 37. percben Bende II. háttá) a kapunak, hanyatt verődve húzta kapura a labdát. A kapus szépen védte. A szünet után sok volt a kemény összecsapás és a játékvezetőnek sok dolga akadt. Az 51. percben öl­vedi a gólvonalról mentett. A 76. percben a 16-osról szabadrúgáshoz jutott a Gyoma. A lesen álló Iglódi kapta a labdát és a hálóba lőtte, de a játékvezető nem adta meg. A 79. percben Bende II. átadását Magó I. lőtte kapura. A kapus ezt is mentette. A végén a gyo­maiak húzták az időt. Ket­ten is sárga cédulát kaptak a labda elrúgásáért. Jók: Magó II., Koltai, ölvedi, Kislőrincz, Bende II., illetve: Szolnoki, Bél­telki, Kiss, Varjú II. Merényi Béla Avignon: Verdel svájci motorke­rékpár-versenyző a francia- országi Avignonban halálos motorkerékpár-baleset ál­dozata lett: összeütközött egy másik motorkerékpá­rossal és súlyos sérülésébe belehalt. Kalocsai VTSK— Szamuely SE 7:0 (2:0) Kalocsa, 600 néző, vezet­te: Czenczik. A 10. percben Megyes szabadrúgásból szerzett gólt. 1:0. A 32. percben Vén II. talált a hálóba. 2:0. Az 50. percben Kovács, majd az 53. percben Kovács növelte a VTSK előnyét. Két perc­cel később Farkas II. 11-es. bői talált a hálóba. 5:0. A 63. percben Farkas I. 40 méterről lőtt gólt. 6:0. A 73. percben Vén II. állítot­ta be a 7 :0-ás végered­ményt. Jók: Pécsi (a me­zőny legjobbja), Romsits, Vén II., Farkas II., illetve Madar. Lakatos, Sass. Ifjúsági eredmény: 4:3 a Szamuely SE javára. Fájsz—Izsáki MEDOSZ 0:0 Fájsz, 400 néző, vezette: Tóth M. A fajszi csapat játszott fölénybén, de a csatárok nem tudtak hálóba találni. Jók: Galambos. Kiss, illet­ve Páncsics, Birkás. Ifjúsági eredmény: 6:1 az Izsáki MEDOSZ javára. fl középpályán jobb volt a Jánoshalma JÁNOSHALMA—BAJAI V \SAS MTE 2:0 (1:0) Jánoshalma, 1200 néző Vezette: Molnár Jánoshalma: Csernák — Taskovics (Faddi), Feny­vesi IV., Németh II., Sá- godi II., Mizser,. Ádám I-, Ádám II., Csermák, Maráczi. Fenyvesi III. Edző: Mra- zek Tibor Bajai Vasas MTE: Majz- linger — Fodor, Viszmeg, Dorkó, Márity — Laki, Bartulov, Miokovics, Ko­vács, Kemény, Pálmai I. Edző: Csongor János Az első negyedórában védekezett a bajai együt­tes és a Jánoshalma Mi­zser és Ádám I. vezetésével sorra vezette támadásait. Ekkor még nagyon jól zárt a bajai védelem. Fenyvesi IIÉ, Maráczi és Csermák távoli lövésekkel kísérlete­zett. A második negyed­órában már inkább a ba­Értékes győzelem a főyárosban KISKŐRÖSI PETŐFI SPARTACUS—BP. POSTAS 1:0 (0:0) Budapest, 100 néző, ve­zette: Jancsó. Kiskőrös: Ba — Szlovák II., Pecznyik, Balogh — Czár, Paplanos (Fábián), — Szlovák I., Lengyel, Po- lareczki, Kállai II., Amb­rus. Edző: Gacs Tibor. Megilletődötten kezdett a kiskőrösi csapat. A 12. percben a Postás közép­csatára kiugrott a védők közül, de kapu mellé lőt­te a labdát. A 15. percben Kállai I. lövését mentették a védők a másik oldalon. A 20. percben, egy jobb­oldali támadás végén Ig- lódi 5 méterről kapu mel­lé fejelt. A 30. percben Szlovák I. veszélyeztetett. A 37. percben Iglódi sza­badrúgását védte Ba. A 40. percben a postás jobb­fedezete lövésre szánta el magát, s a labda a kapufán csattant. A második félidőben to­vább fokozódott az iram. Az 58. percben Lengyel— Ambrus—Kállai II. volt a labda útja, s Kállai II. lö­vése a bal alsó sarokba kötött ki. 1:0. A 63. perc­ben egy veszélyes táma­dást mentettek a kiskőrösi védők. Közben Paplanos megsérült, s helyette Fá­bián lépett a pályára. A 75. percben Czár szerelt egy szép Postás-támadást. Az utolsó negyedórában a kiskőrösi csapat döntő fö­lénybe került, jól tartotta a labdát, s fegyelmezett játékkal idegenben i? győzni tudott. Jók: Len­gyel, Kállai, Czár. Pecz­nyik illeve Iglódi. Biácsi Sándor jaiak kezdeményeztek, de komoly gólhelyzet egyik oldalon sem akadt. A 37. percben Fenyvesit szöglet­re szerelték, de a beívelt szöglet után Maráczi jó helyzetben hibázott. A 40. percben az előretörő Né­meth II. veszélyeztetett. A 42. percben Mizser a jobb oldalon az alapvonal kö­zeléből középre lőtte a labdát. Majzlinger csak be­leütni tudott és a jókor ér­kező Maráczi a hálóba to­vábbította. 1:0. A fordulás után a ba- jaiak támadással próbál­koztak, de ez inkább a Já­noshalmának kedvezett. Egymás után alakultak ki a helyzetek a bajai kapu előtt. Az 55. percben Feny­vesi III. közelről fölé lőtt. A 65. percben Maráczi hi­bázott jó helyzetben. A 69. percben a kitörő Csermá­kot buktatták. A szabad­rúgást Fenyvesi III. a sor­fal mellett a hálóba csa­varta. 2:0. | A 71. percben Kemény 25 méterről hatalmas lö­vést küldött. Csernák bravúrral ütötte ki a lab­dát. Ez volt az első bajai gólhelyzet. A 74. percben Maráczi az üres kapura emelt de a befutó Márity a gólvonalról kivágta a labdát. A 79. percben Ádám I. beadását Cser­mák közelről a kapu mel­lé fejelte. A mérkőzés végéig kiegyenlített volt a játék. Az MTE is támadott, de az eredmény nem vál­tozott. A mérkőzés közepes színvonalon mozgott. A Já­noshalma a jobb középpá­lyásaival nyert. Jók: Fény vési IV., Mizser, Ádám L Fenyvesi III. illetve: Majz linger, Fodor, Márity, Dór kó. Madarász Ferenc Hajós—Gábor A. SE 1:0 (1:0) Hajós, 450 néző, vezette: Ihos. Mindkét kapu többször forgott veszélyben, de a vé­delmek jól álltak a lábu­kon. A 40. percben Bagó 40 méteres lövésével sze­rezte meg a győzelmet. 1:0. Ezután a Gábor A. SE-t csak jól védő kapusa men­Gólok... A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság 5. fordulójában 26 gól esett. Négy mérkőzésen a hazai csapatok otthon tartották a pontokat, egy találkozón megosztoztak a pontokon, míg négy mérkőzésen a vendég­együttesek bizonyultak jobb­nak. és góllövők... 8 gólos: Vén n. (Kai. VTSK), 7 gólos: Füredi (Tompa), 6 gó­los: Molnár (Hajós). 5 gólos: Matos (Kai. VTSK), Balogh (Hajós), Izing (Gábor A. SE). 3 gólos: Litóczki (Radnóti SE), Farkas I., Aladics (Kai. VTSK) , Páncsics (Hajós),/ Csorvási (Kun Béla SE), Wolf (Soltvad- kert), Madar (Szamuely SE), Kecskés (Tiszakécske). 2 gólos: őrző (Radnóti SE), Megyesi (Kai. VTSK), Pólyák (Bajai B. P.), Szabó in. (Alpár), Pácsics, Birkás (Izsák), Kiszmér (Kun Béla SE), Dukai (Soltvadkert), Kripóczki, Simon (K. Volán), Nagy (Gábor A. SE), Csapiáros (Tompa), Trenka (Kiskunmaj- sa), Krajczer (Fájsz). tette meg a góloktól. Jók: Bagó, Hayenbacher, illet­ve Gyetvai (a mezőny leg­jobbja). Ifjúsági eredmény: 11:0 Hajós javára. Kiskunmajsa—Bácsalmás 1:0 (0:0) Bácsalmás, 200 néző, ve­zette: Szabó. . \ A bácsalmási csatárok ezúttal sem találták meg góllövő cipőjüket. A lelkes kiskunmajsai csapat meg­érdemelten szerezte meg a győzelmet. Góllövő: Ruskó. Jók: Kerpits, Fekete, Szat­mári, illetve Nincsevics, Jágity, Markó. Ifjúsági eredmény: 9:1 Bácsalmás javára. Soltvadkert—Tiszakécske 3:1 (2:1) Tiszakécske, 400 néző, ve­zette: Baán. A 10. percben Wolf szer­zett vezetést a soltvadker- tieknek. 1:0. A 14. percben Szitár egyenlített. 1:1. A 23. percben egy szögletrú­gásból Wolf újabb gólt szerzett. 2:1. A 78. perc­ben Dukai állt a 11-esnek és a kapusról visszapatta­nó labdát másodszorra lőt­te a hálóba. 3:1. Jók: Cser­mák, Fábián, Wolf, illetve Szitár, Bállá. Ifjúsági eredmény: 6:0 Tiszakécske javára. Vaskút— Radnóti SE 4:1 (1:1) Vaskút, 400 néző, vezette: Simovics. A 12. percben Őrző szer­zett vezetést a Radnóti SE- nek. 0:1. A 30. percben Pa- latinszki egyenlített. 1:1. A 62. percben Sipőcz lőtt gólt. 2:1. A 75. percben Péter egyéni akcióból szerzett gólt. 3:1. A 80. percben Pé­ter beadását Keresztes fe­jelte a hálóba. 4:1. Jók: Németh, Palatinszki, Péter, illetve őrző. Bohan. Ifjúsági eredmény: 6:2 Vaskút javára. Kecskeméti Volán— Kun Béla SE 2:1 (0:1) Kecskemét, 150 néző, ve­zette: Bélák. A megfiatalított Volán nagy lelkesedéssel játszott és megérdemelten győzött. A 7. percben Villányi szer­zett vezetést a Kun Béla SE-nek. 0:1. Az 50. perc­ben Kripóczki egyenlített. 1:1. A 65. percben Futó ta­lált a hálóba. 2:1. Jók: Ko­vács (a mezőny legjobbja), Kiss, Bállá, illetve Villányi, Iványi, Csorvási. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kun Béla SE javára. Bajai Bácska Posztó— Kecskeméti Szolgáltató 3:0 (2:0) Baja, 300 néző, vezette: Vargacz. A 36. percben Csipák góljával jutott előnyhöz a Bácska. 1:0. Három perccel később Petresevics talált a kapuba. 2:0. Az 53. perc­ben Herceg állította be a 3:0-ás végeredményt. Jók: Cziczovszky, Petresevics, Gyulánszki. Ifjúsági eredmény: 1:1. Tompa—Alpár 2:0 (1:0) Alpár, 300 néző, vezette: Vereb. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a gólhelyzeteit job­ban kihasználó tompái csa­pat győzött. Góllövők: Fü­redi (11-esből), Csapiáros. Jók: Füredi, Simity I., Si- mity II., illetve dr. Bálint. Ifjúsági eredmény: 2:1 Alpár javára. Megy ev ál ogat ott I. o. bajnokság: Gyetvai (Gábor A. SE) — Csernák (Soltvadkert), Pécsi (Kai. VTSK), Kovács (K. Volán) (Cziczovszki (Bajai Bácska Posztó), Bagó (Hajós) — Péter (Vaskút), Vén II. (Kai. VTSK), Farkas II. (Kal. VTSK), Wolf (Solt­vadkert), Őrző (Radnóti SE). Tudósítóink Tamás Ferenc (Kalocsa). Fe­jes Gábor (Fájsz), Gál Ernő (Hajós), Borsos Sándor (Bács­almás), Szentendrei József (Ti­szakécske) , Sárosi György (Vaskút), Stefán Bajos (Kecs­kemét), Borsodi József (Baja), Czinege Albert (Alpár). A MEGYEI I. OSZTÁLYT? LABDARUGO-BAJNOKSAG Állasa 1. Kai. VTSK 5 5 — — 27-3 10 2. Hajós 5 5 — — 18-4 10 3. Soltvadk. 5 3 2 — 11-5 8 4. Kkmajsa 5 3 2 — 8-3 8 5. Topipa 5 3 1 1 12-6 7 Gábor A. 5 3 1 1 9-3 7 7. Fájsz 5 2 3 — 4-1 7 8. Izsák 4 2 2 — 7-2 6 9. K. Volán 5 2 1 2 5-8 5 10. Bajai B. P. 5 2 1 2 7-12 5 11. Radnóti 5 1 1 3 9-12 3 12. Vaskút 5 1 1 3 5-10 3 13. Szamuely 5 3 2 6-15 3 14. Kun Béla 5 1 — 4 6-12 2 15. Alpár 4 * — 3 6-15 2 16. K. Szóig. 5 2 3 2-12 2 17. Tiszakécs. 5 5 4-11 — 18. Bácsalmás 5 — 5 3-17 — I