Petőfi Népe, 1972. szeptember (27. évfolyam, 206-231. szám)

1972-09-20 / 222. szám

A hél KB lll-as véieiatottja Lakitelek nyerte a rangadót — * Ersekcsanád otthonában vesztette el veretlenségét Nehéz fordulón jutottak túl NB Ill-as csapataink. A Délkeleti csoportban a KTE a rangadónak számí­tó mérkőzés után is pont­veszteség nélkül áll a táb­lázat élén. A vasárnapi ke­serves, egygólos győzelem, úgy gondoljuk, jó figyel­meztető a KTE számára. Nem elég a nagy fölény és még a 2—3 gólos vezetés sem ok a lazításra. A KTE lőtt három gólt, öt kapu­fát és kihagyott egy 11-est, s a végén annak örülhet­tünk, hogy az ellenfélnek nem sikerült az egyenlítés. A Kiskunfélegyházi Va­sas is megszerezte első győzelmét és ezzel elke­rüli a kissé kényelmetlen­nek tűnő utolsó helyről. A Délkeleti csoportban sze­replő harmadik csapatunk a K.. Fémmunkás is pontot hozott idegenből, s ami több, a jég is megtört. Gólt lőtt a Fémmunkás. A Középcsoport megyei rangadója izgalmas — bár kissé egyoldalú — küzdel­met hozott. Jánoshalmán a Kiskőrös beállt védekez­ni és ezt nem is csinálták rosszul, sőt, a szünet után néhányszor váratlan lefu­tásokkal meglepték a na­gyon előrehúzódó jános­halmi védőket. A két pont sorsa végül az utolsó perc­ben dőlt el, amikor már mindenki belenyugodott a döntetlenbe. A Bajai Vasas MTE szép győzelme és jó játéka csak azoknak meglepetés, akik nem látták a mérkőzést. Végül a Mezőii SE újabb hazai vereségéről annyit, hogy a csanat most meg­próbált küzdeni, de ez in­kább csak olvan görcsös erőiköd '-n^k tűnt. Igaz, a szerencse is elpártolt a )rjr' AticVrtől. Olvan gól t kp-* ' pj-'-k-nól a gól­rj’* i '1 . ; . CSOrORT 1. KTE 5 5 — — 16-7 10 2. Hódgép 5 4 — 1 11-4 8 3. B. Agyag. 5 2 3 — 9-3 7 4. Orosháza 5 3 1 1 8-5 7 5. Sartcad 5 3 1 1 9-7 7 6. Szarvas 5 3 — 2 13-9 6 7. Szentes 5 2 1 2 5-5 5 8. Gyoma 5 1 3 1 4-5 5 9. Tiszaföld. 5 2 1 2 4-7 5 10. Sz. AK 5 — 4 1 6-7 4 ll. Metripond 5 1 2 2 7-11 4 12. B. MÁV 5 — 3 2 4-7 3 K. Fém. 5 3 2 2-5 3 Kkfháza 5 1 1 3 9-12 3 15. Makó 5 1 — 4 6-13 2 16. Csongrád 5 — 1 4 3-9 1 Eredmények: Orosháza—Gyoma 2:0 METRIFOND—SZAK 1:0 Makó—Bcs. Agyagipar 0:4 Csongrád—Szentesi V. 0:2 Tiszaföldvár—HODGÉP 0:2 NB in. közepcsoport 1. Ikarus 5 5 — — 15-2 10 2. ÉGSZÖV 5 4 1 — 13-2 9 3. MOM 5 4 — 1 15-6 8 4. Bem SE 5 4 — 1 7-2 8 5. Jánosh. 5 4 — 1 7-3 8 6. D.újv. ÉP­5 3 — 2 10-5 6 7. Postás 5 2 2 1 6-3 6 8. Baja 5 2 1 2 4-5 5 9. Magnezit 5 2 — 3 7-10 4 10. Ganz-Viu. 5 1 1 3 10-12 3 ll. Csőszerelő 5 1 1 3 5-8 3 12. Kiskőrös 5 1 1 3 3-9 3 13. Mezőfi 5 1 — 4 4-9 2 14. Apr. 4. V. 5 1 — 4 4-13 2 15. Ercsi 5 — 2 3 3-13 2 16. Vecsés 5 — 1 4 3-14 1 Eredmények: MOM—Vecséa 5:1 V. Ikarus—Ercsi K. 4:1 Postás—Magnezit 4:1 Dunaújvárosi Ép.—Apr. 4. 4:0 EGSZÖV—Ganz-Villany 3:1 szerzőnek talán eszébe sem jutott kapura rúgni, ö be­adásnak szánta, de lecsú­szott ... A hét válogatottját a sok győzelem után sem volt könnyű összeállítani. Tu­dósítóink jelentéséből az tűnt ki hogy a védelemben és a középpályán sok ki­emelkedő teljesítmény^ akadt, a támadósorban vi­szont csak a jobbszélsők jeleskedtek. A többiek bi­zony csak erősen közepes teljesítménnyel kerültek a csapatokba. Az I. csapat: Ba (Kiskö­rös) — Fodor (Baja), Franczkó (KTE), ölved i (Fémmunkás), Faragó (Kkfházi Vasas), Mizser (Jánoshalma), Kovács (Ba­ja), Ádám II. (Jánoshal­ma), Csermák (Jánoshal­ma), Bánhídi (KTE), Amb­rus (Kiskőrös). Tartalékcsapat: Hlu­chány (Kkfházi Vasas) — Tímár (KTE), Molnár II. (Mezőfi SE), Dorkó (Baja), Kislőrincz (Fémmunkás), Laki (Baja), Magyar II. (KTE), Mányoki (KTE), Csillag (Fémmunkás), Ger­ber (Kkfházi Vasas), Feny­vesi III. (Jánoshalma). NB III-as góllövőlista 7 gólos: Bánhídi (KTE). 6 gólos: Porhanda (KTE). 2 gólos: Fenyvesi III., Maráczi, Csermák (János­halmái, Kemény (Baja), Gerber, Faragó, Kókai (Kkfházi Vasas). 1 gólos: Németh II. (Já­noshalma), Magyar II., Má­nyoki, Dobó (KTE), Bódis, Kurucsai, Csordás, Angeli (Mezőfi SE), Magó I. (Fémmunkás), Laki, Ko­vács (Baja), Varga II., Linka, Farkas (Kkfházi Vasas), Fábián, Szlovák I., Kállai II. (Kiskőrös). A legeredményesebb tá­madósor: Kókai (2), Cser­mák (2), Porhanda (6), Bánhídi (7), Fenyvesi III. (2). összesen: 19 gól. MA: A Bács-Kiskun megyei ifjúsági és - serdülő labda­rúgó-válogatott Gyulán lép pályára a megyék közötti területi bajnokság első for­dulója keretében. A labdarúgó MNK me­gyei döntője: .Fájsz—Kecs­keméti Dózsa, Fájsz. Az Old Trafford Stadion­ban hétfőn este 60 538 je­gyet adtak el a Manches­ter United—Celtic barátsá­gos mérkőzésre. A világhí­rű angol és skót klub ta­lálkozója Bobby Charlton jutalomjátéka volt. A 34 éves Bobby eddig csaknem 600 mérkőzésen szerepelt a Manchester Unitedben, 106 alkalommal játszott az an­gol válogatottban, a világ- bajnoki aranyéremtől II. Erzsébet királynő kitünte­téséig igen sok elismerés­ben volt része. Charlton remekelt a gól­nélküli döntetlennel végző­dött barátságos mérkőzé­sen. Az első perctől az utolsóig ünnepelte a kö­ÉSZAKI CSOPORT Kunszentmiklősi VÁV V asas—Kiskunfélegyházi Reménység 1:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 150 néző, vezette: Tóth M. A Vasas két lesgól és két kapufa után a 35. percben Takács révén szerezte meg a vezetést. 1:0. Szünet után játékba lendült a Remény­ség és Kratofill góljával ki­egyenlített. 1:1. Jók: Jano- vics. Patai, illetve Dinnyés, Nagy. Ifjúsági eredmény: 3:0 a Kunszentmiklősi VÁV Va­sas javára. Kecel—Klapka SE 6:2 (2:2) Kecel, 200 néző, vezette: Horváth. • A 25. percben Nagy gól­jával szerzett vezetést a Klapka SE. 0:1 Tíz perccel később Szvetnyik egyenlí­tett. 1:1. A 42. percben Szvetnyik lőtt gól. 2:1. A 44. percben Tamási egyenlí­tett. 2:2. Ezt követően a keceliek kerültek fölénybe és a 48. percben Kör- mőczi góljával növelték előnyüket, 3:2. A 70. perc­ben Szabó, három perccel később Körmöczi lőtt a há­lóba. 5:2. A 80. percben Vil­lányi állította be a 6:2-es végeredményt. Jók: Villá­nyi, Szvetnyik, Szabó, il­letve Nagy, Kakó. Ifjúsági eredmény: 3:0 Kecel javára. Kerekegyháza—Csengőd 4:1 (1:0) Kerekegyháza, 200 néző, vezette: Tóth F. Sportszerű mérkőzésen a kerekegyházi együttes biz­tosan szerezte meg a győ­zelmet. Góllövők: Szélesi 3. Kulman. illetve Szabó Gy. Jók: Lórin ez (a mezőny legjobbja), Szélesi, Kul­man, Szappanos. Ifjúsági -eredmény: 1:0 Kerekegyháza javára. Hetényegyháza—Dunavecse 5:2 (3:2) Hetényegyháza, 150 néző, vezette: Benke. Mindvégig nagy iramú mérkőzést vívott a két csa­pat A vendégek Balogh és Sódar góljaival vezetésre tettek szert. 0:2. A félidő hátralevő részében Sipa I. kétszer talált a hálóba és kiegyenlített, majd Sipka III. a vezetést is megsze­rezte. 3:2. Szünet után to­zönség. A végén pedig, amikor a több, mint 60 000 néző ütemesen kiabálta a nevét, a labdarúgás nagy egyénisége zokogni kezdett a meghatottságtól. A Manchester United-ra­jongók örömére a „balett­művész, akinek robbanó golyó van a cipőjében” —. nem búcsúmérkőzését ját­szotta. Továbbra is a klub rendelkezésére áll, s ahogy Matt Busby menedzser — ak»,vel Bobby túlélte a müncheni repülőknta,-,ztíó- fát — mondotta, Charlton továbbra is ott lesz a pá­lyán, az United, az angol labdarúgás áí a világ fut­ballja nagy nyereségére. vább támadott a hetény- egyházi együttes és Káp­lár, valamint Szilvási gól­jával 5:2 arányban a ma­ga javára fordította a mér­kőzést Jók: Kócsó, Káp­lár, Sipka III., illetve Pan­dur, Bíró, Mayer. Ifjúsági eredmény: 3:1 Hetényegyháza javára. Lakitelek— Kiskunfélegyházi Vörös Csillag 1:0 (0:0) Lakitelek, 200 néző, ve­zette: Horváth Gy. Az első félidőben ki­egyenlítődött rangadóhoz méltó játék folyt A 63. percben góllá érett a laki­telekiek fölénye. Harczos— Sütő—Bakó adogatás után Bakó szerezte meg a győ­zelmet jelentő gólt Jók: Harczos (a mezőny leg­jobbja), Fekete, Bakó, Tóth, illetve Garai, Szalai, Bense. Ifjúsági eredmény; 3:2 Lakitelek javára. Helvécia—Kecskeméti MÁV 5:3 (4:0) Kecskemét, 100 néző, ve­zette: öze. Változatos játékot hozott a két csapat összecsapása. Nagy küzdelem után a minden csapatrészében jobb helvéciai együttes megérdemelten vitte el a két bajnoki pontot Góllö­vők: Tornyl 3, Kiss, Ko­vács, illetve Szabó, Pong- rácz. Kovács. Jók: Bagdány (a mezőny legjobbja), Tor- nyi. Kovács, Ifjúsági eredmény: 3:0 a Kecskeméti MÁV javára. Solt—Apostag 5:2 (1:1) Apostag, 100 néző, vezet­te: Ferró. A lelkesebben játszó solti csapat — kiegyenlített első félidő után — megérdemel­ten szerezte meg a győzel­met idegenben. Góllövők: Fehér 2, Tóth, Obomyik, Vitek. Jók: Kara, Végi, Obornyik. Ifjúsági eredmény; 3:2 Apostag javára. Kecskeméti Dózsa II.— Szánk 6:0 (2:0) Kecskemét 100 néző, ve- zettes: Mester. Ifjúsági eredmény: 23:0 a Kecskeméti Dózsa javára. DÉLI CSOPORT Kiskunhalasi MÁV— Kelebia 3:0 (2:0) Kiskunhalas. 100 néző, vezette: Mikus. Alacsony színvonalú já­tékot hozott a két csapat találkozója. A 80. percben Kovács (Kelebia) a kiállí­tás sorsára jutott Góllö­vők: Csorba, Birós, Tóth. Jók: Figura, Tóth, Kovács, illetve Jámbor, Temesvári, Simola. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kiskunhalasi MÁV javára. Kiskunhalasi MEDOSZ n.— Kisszállás 2:2 (2:0) Kisszállás. 200 néző, ve­zette: Sólymos. Ifjúsági eredmény: 2:0 Kisszállás javára. Kinizsi SE—Csávoly 5* (1:1) Baja, 50 néző, vezette: Czénczik. Az ötletesebben játszó Kinizsi SE sok kihagyott gólhelyzete ellenére is biz­tos győzelmet aratott. Gól­lövők: Juhász 3, líorváth 2, illetve Czobor. Jóik: Sza­bó (a mezőny legjobbja), Bogárdi, Juhász, illetve Putnik. Czobor. Ifjúsági eredmény: 1:0 Csávoly javára. Császártöltés—Kunbaja 3:1 (1:0) Kunbaja, 150 néző, ve­zette: Klein. Végig nagy iramú mér­kőzést vívott a két csapat. A helyzeteit jobban kihasz­drOlok • • • A megyei n. osztályú labda­rúgó-baj uoKság 5. fordulójában 7o gól esett. Az, Északi csoport­ban 44, míg a Deliben 26 gólt lőttek a labdarúgók. Kilenc mérkőzésen a pályaválasztók nyertek, két találkozón meg­osztoztak a pontokon, míg öt mérkőzésen a vendégegyütte­sek bizonyultak jobbnak. ...és góllövők ÉSZAKI CSOPORT: 8 gólos: Szélesi (Kerekegyháza). 6 gó­los: Parátli 1. (Lakitelek), Ba­logh (Dunavecse), Kovács (Hel­vécia) . 5 gólos: Berces (Ks/.mik- lós), 4 gólos: Solymosi (Kkfh. Reménység), Tornyl (Helvécia), Szvetnyik (Kecel). 3 gólos: Pa­tai (Kszmlklós), Papp n. (Szánk), Tamási (Klapka SE). DELI CSOPORT: 8 gólos: Mé­száros (Bácsbokod), Geiger (Ersekcsanád). 6 gólos: Tüske (Ersekcsanád), Juhász (Kinizsi SE). 4 gólos: Ferenc (Kelebia), Németh (Sükösd). 3 gólos: Osz- rogónácz (Gara), Varga (Ér- sckcsanád), Páncsics (Sükösd), Lakner (Császártöltés), Andrá­si n. (Szakmár), Birós (Kkh. MÁV), Szakullty (Csávoly). náló császártöltési együttes megérdemelten szerezte meg a pontokat érő győzel­met. Góllövők: Jakubács, Szeitz, Török, illetve Plesz- kán. Jók: Rausch, Jaku­bács, illetve Szőke. Ifjúsági eredmény: 4:1 Császártöltés javára. Szakmár—Bácsbokod 2:1 (0:0) Bácsbokod, 150 néző, ve­zette: Gyökér. Az első félidő kiegyenlí­tett játékot hozott. A bács- bokodiak támadtak többet, de a szakmári védelem jól zárt. Szünet után a szak­mának játszottak jobban és a győzelmet is megszerezték. Góllövők: Ferenc, Pétiké, illetve Mészáros. Jók: Csil- lik, Hujbert, Bende, illetve Bátyity, Berger, Merkler. Ifjúsági eredmény: 3:1 Bácsbokod javára. Sükösd—Gara 3:1 (1:1) Sükösd, 300 néző, vezette: Balassa. Sportszerű mérkőzésen mindvégig a sükösdi .csa­pat irányította a játékot. A 27. percben Bajai kapáslö­vésével 1:0-ra alakult az eredmény. Ellentámadás során a 40. percben Sala­mon egyenlített, 1:1. Az 53. percben Tóth cselezte át a garai védelmet és 2:l-es vezetéshez juttatta csapa­tát. A 69. percben Németh állította be a 3:1-es vég- j eredményt. Jók: Dózsa, Ko­vács, Karusa, illetve For­ral, Miklós. Ifjúsági eredmény: 2:1 Sükösd javára. Bátya—Mélykút 1:0 (1:0) Bátya, 100 n?ző, vezette: Varga. A 6. percben egy formás támadás végén Kapitány lövése talált utat a hálóba. 1:0. Ezután a bátyai együt­tes szinte egy kapura ját­szott, de a jól védő mély­kúti kapus minden lövést hárított Jók: Józsa, Kapi­tány, illetve Horváth, Bé- nyi. Ifjúsági eredmény: 5:2 Mélykút javára. Katymár—Ersekcsanád 1:0 (1:0) Ersekcsanád, 200 néző, Vezette: Ulakity. Az első félidő 8. percé­ben az Érsekcsanád 11-es- hez jutott. A büntetőt Tüske elhibázta. Ezután a 30. percben Dunai megsze­rezte a Katymárnak a sors­döntő gólt. 1:0. Ezzel a ha­zai csapat otthonában szen­vedte el első vereségét. Ifjúsági eredmény: 9:0 Érsekcsanád javára. Megyeválogatott Északi csoport: Szalai (Kiskunfélegyházi Vörös Csillag) — Káplár (Hetény­egyháza), Fekete (Lakite­lek), Pandur (Dunavecse) — Lőrinc (Kerekegyháza), Janovics (Kunszentmiklós) — Bogdány (Helvécia), Ba­kó (Lakitelek), Szvetnyik (Kecel), Tornyi (Helvécia), Szélesi (Kerekegyháza). Déli csoport: Csilik (Szak­már) — Dózsa (Sükösd), Bátyity (Bácsbokod), Hu­bert (Szakmár) — Szabó (Kinizsi SE), Figura (Kis­kunhalasi MÁV) — Kanu- zsa (Sükösd), Kovács (Kis­kunhalasi MÁV), Juhász (Kinizsi SE), Bényi (Mély­kút), Jakubács (Császártöl­tés). ­Tudósítóink Szétesik János (Kecel), Pálfl Józseí (Kiskunfélegyháza), Martonosl József (Hetényegy­háza), Kovács István (Kerek­egyháza), Gyöngyösi György (Lakitelek)» BaLanyi Miklós (Kecskemét). Bolv'ári Józseí (Apostag), Kőlos Ferenc (Bács­bokod), Borsai Győző (Sü­kösd), Gidál János (Kunbaja), Korsós Péter (Bátya), dr. Ko­lozsvári Elek (Ersekcsanád), Maros Vincze (Kisszállás), Szá­lai László (Kiskunhalas), Bor­sód! József (Baja). A MEGYEI n. O. labdarügo-bajnoksag Állasa ESZAICI CSOPORT 1. Lakitelek 5 4 1 — 11-4 9 2. Kkfh. V. 5 3 1 1 8-3 7 3. Kecel 5 3 1 1 12-10 7 4. Kszmikl. 4 2 2 — 11-4 6 5. Helvécia 4 3 — 1 13-7 6 6. Kerekegy. 5 2 2 1 15-10 6 7. Heténye. 5 2 1 2 10-10 5 8. Kkfh. Re. 5 1 3 1 8-10 5 8. K. MÁV 5 2 — 3 10-13 4 10. Szánk 4 2 — 2 6-9 4 11. Dunavecse 4 1 1 2 11-11 3 12. Solt , 5 1 1 3 7-10 3 13. Csengőd 4 — 2 2 2-8 2 i4. Klapka 5 1 — 15 2 15. Apostag 5 — 1 4 5-13 1 K. Dózsa H. 5 5 31-4 10 DELI CSOPORT 1. Ersekcs. 5 4—1 19-2 8 2. Cs.töltós 5 4—1 14-5 8 3. Gara 5 3—2 10-5 6 Sükösd 5 3 119-4 6 5. Kh. MÁV 5 3—2 10-7 6 6. Kisszáll. 4 2 2 - 7-5 6 7. Kinizsi .521? 15-U 5 8. Szakmár 4 2 110-8 5 9. Bácsitokod 5 2 - 3 9-6 4 10. Katymár 4 2 — 2 M 4 11. Kunbaja 5 2 - 3 7-9 4 12. Csávoly 4 112 7-# 3 13. Bátya 5 1—4 1-19 2 14. Kelebia 4—13 6-18 1 15. Mélykút 5 — 14 2-15 1 Kh. ME. n.~ 5 3 V 2 13-13" 5 Bobby Charlton zokogott a stadionban...