Petőfi Népe, 1972. augusztus (27. évfolyam, 179-205. szám)

1972-08-23 / 198. szám

A hét HB lll-as válqatottja Ä labdarúgó NB III el­ső fordulójában közepes teljesítményt nyújtottak csapataink. A Jánoshalma és Mezőíi SE megyeiran- gadót vívott és ebből a küzdelemből — az utolsó- előtti percben lőtt góllal — a Jánoshalma került ki győztesen. A KTE idegen­ből hozta haza a két pon­tot. A szakvezetők szerint a csapat biztatóan játszott. A Bajai Vasas MTE gól­nélküli döntetlen ered­ményt ért el Budapesten. Ez sem rossz, bár azt a következtetést is levonhat­juk, hogy a bajai csapat­ban változatlanul a véde­lem az erősebb csapatrész. A Fémmunkás bemutat­kozása is sikerült. Kis sze­rencsével a győzelmet is megszerezhették volna. Vé­gül a Kiskőrös nagy ará­nyú vereségére némi ma­gyarázat, hogy a csapat autóbuszának hibája miatt, hosszú várakozás és ide­geskedés után az utolsó pillanatban érkezett a pá­lyára és így még melegí­tésre sem volt idő. A 19. percben pedig már 4:0 arányban vezetett a hazai csapat Az első forduló váloga­tottja: Sebestyén (KTE) — Fo­dor (Baja), Fenyvesi IV. (Jánoshalma), Fábián (Me- zőfi SE), Dobó (KTE), Sza­bó II. (KTE), Kovács (Ba­ja), Bende II. (Fémmun­kás), Porhanda (KTE), Ja- novics (Mezőíi SE), Bódis (Mezőíi SE). Tartalékcsapat: Majzlin- ger (Baja) — Kovács Kkf.- házi Vasas), Franczkó (KTE), Taskovics (János­halma), Németh II. (Já­noshalma), Kislőrincz (Fémmunkás), Varga II. (Kkfházi Vasas), Angeli (Mezőíi SE), Maráczi (Já­noshalma), Kállai II. (Fém­munkás), Vén L (Kiskő­rös). NB IU-as góllövőlista A hét NB III.-as csapa­tunk játékosad az első for­dulóban 8 gólt lőttek. Két gólos csatárunk még nincs. 1 gólos: Fenyvesi III., Maráczi (Jánoshalma), Porhanda, Bánhidi (KTE), Bódis (Mezőfi SE), Varga II., Faragó (Kkfházi Va­sas), Fábián (Kiskőrös). Ötvenkilenc gól a rojtnál ÉSZAKI CSOPORT Kiskunfélegyházi Reménység—Klapka SE 4:1 (1:1) Izsák, 50 néző, vezette: Czenczik. Alacsony színvonalú mér. kőzést vívott a két csapat. A Reménység a második félidőben gólerősebb volt ellenfelénél és biztosan nyerte a mérkőzést. Góllö­vők: Solymosi 3, Makai, il­letve Tamást Jók: Solymo­M A: A labdarúgó MNK me­gyei selejtezőjének máso­dik fordulóját rendezik meg szerdán. Valamennyi mérkőzés 16.30-kor kezdő­dik. Az elölálló csapatok a pályaválasztók. Kunszentmiklós—Kecske­méti Dózsa, Hajós—Kis- kuhalasi MEDOSZ, Lakite- lek—Kecskeméti TE, Hel­vécia—Mezőfi SE, K. Szál­lítók—Kiskunfélegyházi Va­sas, Fájsz—Kiskőrösi Pető­fi Spartacus, Bácsbokod— Bajai Vasas MTE, Kiskun- halasi MÁV—Gábor Á. SE, Klapka SE—Izsáki ME­DOSZ, Bátya—Szamuely SE, Hercegszántó—Bácsal­más, Szeremle—Csátalja, A megyei labdarúgó szö­vetség ezúton is értesíti a megyei I.—II. osztályú csapatokat, hogy az au­gusztus 27-re kitűzött bajnoki mérkőzéseket az eredetileg meghatározott időpontnál fél órával ko­rábban kezdik. Vasárnap tehát a bajnoki mérkőzé­sek hivatalos kezdési idő­pontja 16.30 lesz. A játék­vezetők is erre az idő­pontra kapták meg az ér­tesítést. Sárközi legyőzte Pulait Kiskunfélegyházán az MTS Városi Tanácsa ren­dezésében került sor a Kiskun Kupa birkózó ifjú­sági viadalra. A nap meg­lepetése, hogy Sárközi (KTE) pontozásos győzel­met aratott a volt kecske­méti, most már a Ferenc­város színeiben induló if­júsági válogatott Pulai el­len. Kitűnően megállta he­lyét a tiszakécskei Ádám is, aki a nagy esélyes Mé­száros mögött 5 fős me­zőnyben a második helyet szerezte meg A pontver­seny, s így az értékes Ku­pát Ferencváros nyerte 23 ponttal, 2. a Kiskunfélegy­házi Vasas 11, 3. a KTE 10 ponttal, A győztesek az alábbiak voltak: 52 kg: Komáromi (KTE), 56 kg: Csenki (Kkf. Vasas), 60 kg: Sárközi (KTE), 65 kg: Mészáros (FTC), 70 kg: Dechsler (FTC), 75 kg: Dá­vid (Makó), 81 kg: Surá- nyi (FTC), 87 kg: Baski (Kkfháza). NB m. DÉLKELETI CSOPORT L Gyoma 1 1 — — 5—2 2 Saiikad 1 1 — — 5—2 2 KTE 1 1 — — 2—1 2 Orosháza 1 1 — — 2—1 2 METRIP. 1 1 — — 1—0 2 6. Bcs. MAV 1 — 1 — 1—1 1 SZAK 1 — 1 — 1—1 1 Fémműnk. 1 — 1 — 0—0 1 Szentes 1 — 1 — 0—0 1 Tiszaföldv. 1 — 1 — 0—0 1 Bcs. Agy.ip. 1 — 1 — 0—0 1 J2. Makó 1 — — 1 0—1 — Szarvas 1 — — 1 1—2 — Csongrád 1 — — 1 1—2 — Kkfházi V. 1 — — 1 2—3 — HÖDGÉP 1 — — 1 2—3 — O r os h á za—S zarvas 2:1 Bcs. Agy.ip. 1 — 1 — 0-0 1 Országos első hely Gyoma—HÖDGÉP 3:2 Ttszaföldv.—Cs. Agyagip. 0:0 METRIPOND—Makó 1:0. NB in. közepcsoport Augusztus 19-én és 20- án Egerben rendezték meg a rádió iránymérő orszá­gos bajnokságot A verse­nyen részt vehettek a kupa­versenyeken II. osztályú minősítést szerzett rádió­sok. Tizenkilenc megye versenyzőin kívül vendég­ként szerepelt a bajnoksá­gon a Szovjetunió, Len­gyelország Bulgária, az NDK, Csehszlovákia és Ausztria csapata. Szombaton a rövidhullá­mú kategória versenyeit bonyolították le, több mint 150 résztvevővel. Női csa­patunk (Győrök Katalin és Farkas Ilona) az országos III. helyet szerezte meg Az ifjúsági csapat (Her- czeg—Csík) a IV. helyen végzett 1. G. Villany 1 1 — — 6—1 2 2. Ikarus 1 1 — — 3—0 2 3. Magnezit 1 1 — — 3—0 2 4. ÉGSZÖV 1 1 — — 2—0 2 5. Jánoshalma 1 1 — — 2—1 2 D.újv. Ép. 1 1 — — 2—1 2 Bem. J. SE 1 1 — — 1—0 2 8. B. V. MTE 1 — 1 — 0—0 1 Postás 1 — 1 — 0—0 1 10. Csőszerelő 1 — — 1 0—1 — MOM 1 — — 1 1—2 — Mezőfi SE 1 — — 1 1—2 — 13. Apr. 4. V. 1 — — 1 0—2 — 14. Ercsi 1 — — 1 0—3 — Vecsés 1 — — 1 0—3 — 16 Kiskőrös 1 — — 1 1—6 — Dunaújvárosi Ép.—MOM 2:1 ÉGSZÖV—Április 4. Vasas 2:0 Magnezit—Ercsi 3:0 Bem J. SE—Csőszerelő 1:0 Ikarus—Vecsés 3:0, Vasárnap az ultrarövid- hullám kategóriában foly­tatódott a verseny 90 részt­vevővel. Ebben a kategó­riában Börcsök István és Ádám Attila csapatver­senyben megszerezte az I. helyezést A nők közül Börcsök Istvánná a VI. he­lyen végzett A népes és erős mezőny­ben kitűnő eredménynek számít az országos I. hely. Ez rövid időn belül rádió­saink második nagy sikere, mert az augusztus 5-én itt­hon tartott Hirös Kupa mellé most megszerezték a Magyar Rádióamatőr Szö­vetség serlegét is. Hetényi István Kiskun ckölvivá-víadal Kiskunfélegyházán A hagyományoknak meg­felelően az-idén is megren­dezik a Kiskun viadal ökölvívó versenyt Kiskun­félegyházán. Amint a ren­dező szervektől megtudtuk igen nagy az érdeklődés az I., II. osztályú felnőtt és ifjúsági venseny iránt. A Bp. Honvéd, a Csepel, a Pécsi VSK, a Bp. Építők Fémmunkás, a Kecskeméti Fémmunkás és a hazai Kun Béla SE máris el­küldte nevezését. Várható, hogy még további nevezé­sek is érkeznek. A Kiskun viadalra 25-én, pénteken 17 órai kezdettel kerül sor a Kun Béla SE sportpályáján, rossz idő esetén a MŰM Szakmun­kásképző Intézet tornater­mében. Szombaton, 26-án 18 órától tartják az elő­döntőket, majd vasárnap augusztus 27-én, 9 órától a döntőkre kerül sor, si, Fábián, illetve Dobos, Molnár. Ifjúsági eredmény: 2:2. Kunszentmiklós! VÄV Vasas—Apostag 4:1 (3:1) Apostag, 100 néző, vezet­te: Gyulai. Bérezés révén már a 3. percben vezetést szereztek a kunszentmiklósiak. 1:0. A 7. percben Bérezés növelte az előnyt, 11-esből. 2:0. A 18. percben Janovics talált a hálóba. 3:0. A 36. percben Hunyadi szépített. 3:1. Az 50. percben Bérezés állítot­ta be a 4:l-es végered­ményt. Jók: Bérezés, Patai, illetve Somogyi. Ifjúsági eredmény: 5:1 a Kunszentmiklósi VÁV Va­sas javára. Kecskeméti MÄV— Hetényegyháza 4:1 (0:1) Kecskemét, 50 néző, ve­zette: Ficsor. A 15. percben Kulman futott el egy előrevágott labdával és vezetést szer­zett a hetényegyháziaknak. 0:1. Szünet után a MÁV nyomasztó fölénybe került. A 47. és a 48. percben Kő­vári, az 50. percben pedig Simon volt eredményes. 3:1. Az 55. percben Borsodi ál­lította be a 4:l-es végered­ményt. Jók: Pongrácz, ö. Kovács, Szabó, illetve Kó- csó, Kulman. Ifjúsági eredmény: 5:0 a Kecskeméti MÁV javára. Lakitelek—Helvécia 2:1 (1:0) Lakitelek, 150 néző, ve­zette : Tímár. Nehéz talajú pályán ke­rült sor a mérkőzésre. Nagy küzdelemben, megér­demelten nyert a lakiteleki csapat. Góllövők: Parádi I. 2, illetve Kovács. Jók: Parádi I.. Parádi II., Fekete, Harczos, illetve Né­meth, Pongrácz. Ifjúsági eredmény 3:2 Lakitelek javára. Kerekegyháza—K ecel 6:0 (4:0) Kerekegyháza, 200 néző, vezette: Tóth N. Nehéz talajú pályán a kerekegyháziak kezdtek jobban. Végeredményben a minden csapatrészében jobb hazai együttes meg­érdemelten nyerte a mér­kőzést. Góllövők: Szélesi 3, Kulman, Szappanos II., So­mogy vári. Jók: Szélesi, Szappanos II., Kulman, Gogolák, illetve Csillaghe­gyi. Ifjúsági eredmény: 5:1 Kerekegyháza javára. Kiskunfélegyházi Vörös Csillag—Csengőd 3:0 (2:0) Kiskunfélegyháza, 100 néző, vezette: Simovics. A felázott, csúszós talajú pályán mindvégig alacsony színvonalú volt a mérkőzés. A csengődlek kialakítottak ugyan néhány helyzetet, de nem tudták értékesíteni. Góllövők: Máriás, Bense, Hegedűs. Jók: Csenki, Ben­se, Hegedűs, illetve Csima, Kovács, Borsik. Ifjúsági eredmény: 10:0 a Kkfh. Vörösi Csillag ja­vára. Szánk—Solt 2:1 (1:0) Ifjúsági eredmény: 6:0 Szánk javára. DÉLI CSOPORT Kunbaja—Szakmár 5:3 (1:2) Szakmár, 100 néző, ve­zette: Rideg. A 20. percben yargacz szerzett vezetést, a szak- máriaknak. 0:1. A 35. perc­ben Pásztor egyenlített. 1:1. A 40. percben ismét Var- gacz talált a hálóba. 1:2. Crtplok • • • A megyei II. osztályú labda- rúgó-bajnokság első fordulójá­ban 59 gól esett. Az Északi csoportban 36, a Déli csoport­ban 23 alkalommal voltak eredményesek a labdarúgók. Tíz mérkőzésen a pályaválasz­tók nyel’tok, míg öt mérkőzé­sen a vendégcsapatok bizo­nyultak job ónak. és góllövők,,. Északi csoport, 3 gólos: Bér­ezés (Kunszentmiklós), Szeles! (Kereittgynaza), solymosi (Kis­kunfélegyházi Reménység). 2. gólos: Parádi I. (Laknelek), Kővári (Kmeti MÁV), i gólos: Simon, Borsodi (Kméti lvíAV), Kulman (Hetényegyháza), Szappanos I., Kulman, Eomogy- vári (Kerekegyháza), Janovics (Kunszentmiklós), Hunyadi (Apostag), Kovács K. (Helvé­cia), Bense, Hegedűs, Máriás (Kkfh. Vörös Csillag), Makai (Kkfh. Reménység), Tamás (Klapka SE). Déli csoport, 2 gólos: Pán- csics (Sükösd), Pásztor, Bölcs- kei (Kunbaja), Vargacz (Szak­már), Schwartz (Csávoly). 1 gólos: Csizmadia, Borsos (KklT. MÁV), Mészáros (Bácsbokod), Geiger (Érsekcsanád), Csincsák (Kisszállás), Szekulity (Csá­voly), Dunai, ispánovics (Katy- már), Gulyás (Kunbaja), And­rási II. (Szakmár). Az 55. percben Pásztor ! egyenlített. 2:2. A 67. perc- | ben Gulyás lőtt gólt. 3:2. A 75. percben Bölcskei nö­velte a kunbajai csapat elő­nyét. 4:2. A 88. percben András II. törlesztett. 4:3. A 89. percben Bölcskei 11-esből lőtt a hálóba. 5:3. Jók: Pásztor. Bölcskei, il­letve András I.. Bende. Ifjúsági eredmény: 4:3 Szakmár javára. Érsekcsanád—Gara 1:0 (1:0) Érsekcsanád. 200 néző, vezette: ifj. Molnár. Nehéz talajú pályán megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat. Gól­lövő: Geiger. Jók: Marin- kó, Gyuricza. Kisszállás—Mélykút 1:0 (1:0) Kisszállás, 100 néző, ve­zettet Klein. Sportszerű mérkőzést ví­vott a két csapat. A kis- szállásiak támadtak többet és a 30. percben Csincsák 25 méteres lövésével sze­reztek vezetést. 1:0. Jók: Csincsák, Minorics, illetve Gyetvai, Bényi. Ifjúsági eredmény: 3:1 Kisszállás javára. Csávoly—Katymár 3:2 (2:0) Csávoly, 50 néző, vezette: Balassa. A 30. és a 40. percben Schwartz góljával 2:0 ará­nyú vezetésre tettek szert a csávolyiak. Az 55. perc­ben Dunai szépített. 2:1. A 62. percben Ispánovics ta­lált a hálóba. 2:2. A 83. percben Szekulity góljával nyerték a mérkőzést a csá­volyiak. 3:2. Jók: Rausch, Czobor. illetve Dunai, Is­pánovics. Ifjúsági eredmény: 3:0 Csávoly javára. Kiskunhalasi MÁV— Bácsbokod 2:1 (1:0) Kiskunhalas, 150 néző, vezette: Papp. Mindvégig jó iramú, vál­tozatos játék folyt. A 35. percben Csizmadia szerzett vezetést a MÁV-nak. 1:0. A 60. percben Bírós lőtt, gólt. 2:0. A 72. percben Mészáros szépített. 2:1. Jók: Bírós. Csizmadia, Tóth, il­letve Ficzkó, Papp. Ifjúsági eredmény: 1:1. Sükösd—Bátya 2:0 (2:0) Bátya, 50 néző, vezette: Baán. Alacsony színvonalú já­ték folyt a végig zuhogó esőben. A 23. és a 27. perc. ben Páncsics góljaival nyert a sükösdi csapat. A 82. percben Balázs kapu mellé rúgta a 11-est. Két perccel később Kovács (Sü­kösd) sárga lapot kapott. Jók: Páncsics, illetve Han­gya, Józsa. Ifjúsági eredmény: 11:0. Sükösd javára. A Kinizsi SE—Császártöltés mérkőzést a rossz pálya miatt elhalasztották. Kiskunhalasi MEDOSZ II.— Kclcbia 3:0 (2:0) Kiskunhalas. 100 néző, vezette: Ferró. Az ifjúsági mérkőzés el­maradt. mert a kelebiaiak nem jelentek meg. Megyevúlogatott Északi csoport: Somogyi (Apostag) — Parádi II. (Lakitelek), Pongrácz (Kecskeméti MÁV), Csenki (Kiskunfélegyházi Vörös Csillag) — Harczos (Laki­telek), Fábián (Kiskunfél­egyházi Reménység) — Bérezési (Kunszentmiklós), Kulman (Kerekegyháza), Gogolák (Kerekegyháza), Ö Kovács (Kecskeméti MÁV), Patai (Kszmiklós). Déli csoport: Gyetvai (Mélykút) — Minorics (Kisszállás), Pásztor (Kun­baja), Gyuricza (Érsekcsa­nád) — Józsa (Bátya), Tóth (Kkf. MÁV) — And­rási I. (Szakmár), Csin­csák (Kisszállás), Páncsics (Sükösd), Czobor (Csávoly), Csizmadia (Kiskunhalas). Tudósítóink ÉSZAKI CSOPORT Kovács István (Kerekegyhá­za), Bolvári József (Apostag), Joó Sándor (Solt), Horváth Károly (Izsák), Gyöngyösi György (Lakltolek), pálű Jó­zsef (Kiskunfélegyháza), Me­rényi Béla (Kecskemét). DÉLI CSOPORT Dr. Kolozsvári Elek (Érsek­csanád), Korsós Péter (Bátya), Maros Vince (Kisszállás), Szá­lai László (Kiskunhalas), Bor­sodi József (Baja), pálfia Mi­hály (Csávoly), Farkas András (Szakmár). A MEGYEI rr. OSZTÁLYÚ labuakügo-bajnoksag Állasa ÉSZAKI CSOPORT 1----6—0 i-------3—0 1-------4—1 1-------4—1 1---2-1 K erekegy. 1 Kkfh.V.cs. 1 Kmét MAv 1 Kszmikj. í Kkfh. Rém. i i-------4—1 S zánk 1 1-----2—1 L akiteleik 1 Dunavecse — Helvécia 1--------1 1—2 — S olt 1--------1 1—2 — K lapka SE 1--------1 1—4 _ A postag 1--------1 1—4 — H etéhye. 1--------1 1—4 — C sengőd 1--------1 0—3 — K ecel 1--------1 o_6 _ K . Dózsa II. 1 1-------G—0 2 D ÉLI CSOPORT 1. Kunbaia 1 1 — — 5—3 2 2. Sükösd. 1 1 — — 2—0 2 3. Érsekcs. 1 1 — — 1—0 2 4. Kisszállás 1 1 — — 1—0 2 5. Csávoly 1 1 — — 3—2 2 6. Kkh. MAV 1 1 — — 2—1 2 7. Kinizsi SE 3. Cs.töltés 9. KeLebia 10. Ga ra 1 — 1 0—1 11. Mélykút 1 — 1 0—1 _ 1 2. Katymár 1 — 1 2—3 13. Bácsbokod 1 — 1 1—2 14. Bátya 1-- -­1 0—2 15. Szakmár 1 — 1 3—5 _ K kh. M.JJ, 1 H 11 j — 3-0 2