Petőfi Népe, 1972. május (27. évfolyam, 102-126. szám)

1972-05-10 / 108. szám

fi hét NB Hl-as válogatottja Érdekes forduló volt a héten a labdarúgó NB Ill- ban. A Középcsoportban megyei rangadót játszott a Kiskőrös és a Jánoshalma. Bár a hazai pályán játszó Kiskőrös lényegesen többet támadott, mégis a János­halma nyert, mert csatárai a kevesebb helyzetből is több gólt lőttek. A Bajai MTE hű maradt önmagá­hoz. Idegen pályán győzött az élcsoportba tartozó Pak­si Kinizsi ellen. Akik lát­ták a mérkőzést, azok azt állítják, hogy az MTE já­téka a paksi közönséget is magával ragadta. Kiskunfélegyházán igye­kezett a Vasas, csak éppen a csatárok nem tudtak be­találni a 7 méteres kapu­ba. Igaz, az alig 12 centis kapufát négyszer is eltalál­ták. A Mezőfi SE csatárai sorrendben a harmadik mérkőzésen képtelenek gólt lőni. Bár a békéscsabaiak kissé „máltai” módon vé­dekeztek — nem tudni, hol tanulták, mert a válogatott mérkőzéssel egy időben játszottak —, azért Boru- zséknak az első félidőben bőven akadt helyzetük, csak éppen nem tudták kihasz­nálni. A KTE majdnem megis­mételte a múlt vasárnapi „bravúrt”. Az ellenfél most valamivel jobb csapat volt, legalábbis mezőnyben szé­pen játszott, s azt az egy helyzetet, amit Tormási és Gyorsa „dolgozott ki” ne­kik, szemrebbenés nélkül ki is használták. Nem tud­juk, hogy mi lett volna a második félidőben, ha nem jön az a zivatar és jégeső. A KTE szerencséjére azon­ban jött. és így tiszta lap­pal, talán valamivel na­gyobb lelkesedéssel és oko­sabb játékkal lehet vala­mit keresni legközelebb. A megyei rangadó ered­ményével és a Kiskőrös vereségével most már egyik NB III-as csapatunk nehéz helyzetbe jutott. A Kiskő­rös számára a következő öt forduló sorsdöntő lehet, mert ezek során kerül szembe — sajnos, mindig idegen pályán — a kieső­jelöltekkel, s közben oda­haza sem lesz könnyű a pontszerzés. A hét válogatottja: I. csa­pat: Csernák (Jánoshalma) — Tormási (KTE), Viszmeg Üzemképes Csepel 0—350-ss 'elierppkacslk I ás használt im ti$ ielieroépkocsi tipizálás miatt '*A\ Érdeklődni lehet: Bácska Ktsz szerviz­telepén, Jánoshalmán, vagy a 118-as telefo­non. 629 (Baja), Balogh (Kiskőrös), Bariulov (Baja), Sahin (Va­sas), Kovács (Baja), Szlo­vák I. (Kiskőrös), Ádám (Jánoshalma), Maráczi (Já­noshalma), Házi (Baja). Tartalékcsapat: Hluchány (Vasas) — Fodor (Baja), Janovics (Mezőfi SE), Kal­már (Jánoshalma), Fábián (Mezőfi SE), Márity (Baja), Bartek (Kiskőrös), Németh (Jánoshalma), Vén I. (Kis­kőrös), Harangi (Mezőfi SE), Fenyvesi (Jánoshal­ma). Az első csapatból Szlo­vák I. tíz, Maráczi kilenc, Sahin nyolc, Tormási és Ádám hét, Viszmeg hat, Csernák öt, Házi három, Balog és Kovács két alka­lommal volt válogatott. Bartulov először került a legjobb 11 közé. 12 gólos: Vén II. (Kiskő­rös). 11 gólos: Boruzs (Mezőfi SE). 10 gólos: Fenyvesi (Já­noshalma). 9 gólos: Bánhidi (KTE). 7 gólos: Mányoki (KTE). 6 gólos: Maráczi (János­halma), Bartek (Kiskőrös), Zubornyák (KTE), Lakatos (Mezőfi SE). 5 gólos: Balatoni (KTE), Gerber (Vasas), Kemény (Baja). 4 gólos: Csermák, Ádám (Jánoshalma), Magyar I. (KTE), Sahin (Vasas), Pál­mai II. (Baja). 3 gólos: Dobó (KTE), Laczkó, Ézsi (Vasas), Bor- kovics (Baja). 2 gólos: Németh, Mizser, Pintér (Jánoshalma), Pecz- nyik, Kállai II., Váczi, Vén I. , Szlovák II., Balogh (Kis­kőrös), Szőczey (KTE), Varga, Linka, Kókai, Kar­sai (Vasas), Lipokatity (Baja), Papp, Harangi, Szá­lai (Mezőfi SE). 1 gólos: Zsöllér, Pásztor (Jánoshalma), Kállai I., Ambrus (Kiskőrös), Ma­gyar L. (KTE), Bella, Haja- gos, Iványi (Vasas), Bartu­lov, Szabó, Goretity, Házi, Kovács (Baja), Komáromi, Zsákai II., Fábián. Pintér, Csordás (Mezőfi SE). A legutóbbi fordulóban első gólját lőtte Kovács (Baja). NB ni. közepcsoport 1. irt/ kér. 22 15 5 2 45-1« 35 2. D.újV. E. 213 14 7 2 41-23 35 3. Jánosh. 23 10 10 3 35-18 30 4. Paks 23 12 6 5 44-32 30 5. Ganz Vili. 23 11 6 6 40-29 28 6. Apr. 4. 23 9 6 8 34-27 24 7. MOM 22 9 6 7 38-33 24 8. Vecsés 23 9 5 9 32-29 23 9. EGSZÖV 23 8 7 8 20-27 23 10. Baja 23 5 11 7 19-19 21 II. Ercsi 23 5 7 11 20-41 17 12. Kiskörös 23 5 6 12 32-4*5 16 13. MA VAUT 22 4 7 11 20-37 IS 14. Elektr. 22 5 5 12 20-38 15 15. D.újV. P. 23 5 5 13 22-42 15 16. TFSE 23 5 3 18 28-43 13 NB m délkeleti csoport 1. B. VTSK 2. Kkfháza 3. KTE 4. Gyoma 5. Mezőfi 6. Sarkad 7. B. MAv 8. Szentes 9. Makó 10. B. Agyag. Sz. AK 12. Csongrádi 13. HÖDGEP 14. T.földvár 15. M.kovh. 16. Szalval 23 14 6 3 51-13 34 23 11 5 7 26-23 27 22 11 4 7 38-25 26 23 8 9 6 20-21 25 23 10 3 10 29-2« 23 23 10 3 10 34-32 23 23 8 7 8 24-23 23 23 6 11 6 28-29 23 23 8 7 8 17-26 23 23 8 6 9 33-31 22 23 6 10 7 28-26 22 23 9 4 10 29-29 22 22 8 6 8 23-25 22 23 10 — 13 27-36 20 23 6 5 12 25-39 17 23 5 4 14 18-46 14 M A : A Városi pályán 17 óra­kor: kTE—Pécsi Dózsa elő­készületi mérkőzés. Széktói Stadion. 15 óra: K. Dózsa— Cegléd előkészületi mérkő­zés. 17 óra: Fémmunkás— Tompa megyei bajnoki mérkőzés. ÉSZAKI CSOPORT Kunszentmiklósi VÄV Vasas—Szánk 6:0 (2:0) Kunszentmiklós. 300 né­ző. vezette: Szabó J. A jó napot kifogó Va­sas ilyen arányban is meg­érdemelten győzte le gyen­gén játszó ellenfelét. Gól­lövők: Erdős 3. Patai 2, Ja­novics. Jók: Patai, Somo­gyi, Janovics, Bérezés, il­letve Papp I., Papp II., Pintér. Ifjúsági eredmény: 2:0 Kunszentmiklós javára. csapat Torgyik góljával. Ezt követően az apostagi csapat fergetegesen táma­dott, de csatárai csak a kapufát találták el. Jók: Torgyik, Krámli, Németh, illetve Sümegi, Király, Andriska. Ifjúsági eredmény: 3:2 Helvécia javára. Kecskeméti Dózsa n.— Dunavccse 7:1 (3:1) Dunavecse. 150 néző, ve­zette: Király. Ifjúsági eredmény. 4:2 a Dózsa II.- javára. Kiskunhalasi Spartacus— Bácsbokod 3:0 (2:0) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Ferró. A 19. percben Fehér gól­jával szerzett vezetést a Spartacus. 1:0. A 41. perc­ben Simon növelte a Spar­tacus előnyét. 2:0. A 70. percben Fehér lövése talált a hálóba. 3:0. Jók: Barna, Tóth, Sándor, illetve Tet­tinger M„ Kollár. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kiskunhalasi Spartacus ja­vára. Miske—Katymár 5:3 (4:1) sen, a 37. percben Molnár juttatta vezetéshez a Ki­nizsi SE-t. 1:0. A második félidőben Radnai egyenlí­tett. 1:1. A 64. percben Dudra szerzett újabb veze­tést a Kinizsi SE-nek. 2:1. A 88. percben Ferkó ki­egyenlített. 2:2. Jók: Mol­nár, Dudra, illetve Radnai, Kovács. Ifjúsági eredmény: 3:1 Kelebia javára. Kiskunhalasi MEDOSZ II.— Fájsz 2:0 (1:0) Fájsz, 300 néző, vezette: Dene. Kiskunfélegyházi Reménység— Hetényegyháza 5:2 (1:0) Kiskunfélegyháza, 100 néző. vezette: Dani. A Reménység kezdett lendületesebben, de csatá­rai sok helyzetet hagytak kihasználatlanul. Góllövők: Kratofill 3, (egyet 11-es- ből), Rácz. Jernei, illetve Kulman, Sipka II. Jók: Dinnyés. Kratofill, Fekete, illetve Sipka I., Pólyák II., Pólyák I. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Kkfh. Reménység javára. Kerekegyháza— Kecskeméti MÁV 2:2 (1:0) Kecskemét. 150 néző, ve­zette: Varga II. A MÁV támadásaival kezdődött a mérkőzés, de a csatárok a legjobb helyze­tekben is hibáztak. A 43. percben Gogolák góljával a kerekegyháziak jutottak előnyhöz. 1:0. Az 51. perc­ben ismét Gogolák volt eredményes. 2:0. A 63. percben Karácsonyi szépí­tett, majd 5 perccel később az egyenlítést is megsze­rezte. 2:2. Jók: Gogolák, Szappanos, illetve Borsodi, Karácsonyi, ö. Kovács. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Kecskeméti MÁV javára. Kecskeméti Szolgáltató— Solt 9:1 (3:0) Kecskemét. 100 néző, ve­zette: Muszta. Közepes iramú mérkő­zésen, az 5. percben Sallai szerzett vezetést a Szolgál­tatónak. A 18. percben Franczkó volt eredményes. 2:0. A 32. percben Sallai kihagyott egy 11-est. öt perccel később Sallai talált a hálóba. 3:0. Az 50. perc­ben Obornyik szépített 3:1. Az 52. nercben Kállai 4:1- re növelte a Szolgáltató előnyét. Az 58. percben Do­mokos lőtt gólt 5:1. A 60. percben Vajda talált a há­lóba. 6:1. A 67., a 80. és a 87. percben Franczkó kész­tette megadásra a Soltiak kapusát. 9:1. Jók: Francz­kó. Mikó, Sallai, illetve Obornyik, Berg. Ifjúsági eredmény: lrl. Klapka SE—Kecel 2:2 (2:0) Izsák, 150 néző, vezette: Baán. A 12. percben Tamási lőtt gólt 1:0. A 23. perc­ben ismét Tamási volt eredményes. Az 50. percben { Polgár szépített 2:1. A 80. percben Ledényi szerezte meg a kiegyenlítést 2:2. Jók: Tamási. Márkli, Bal­ia, illetve Villányi, Blaskó, Ledényi. Ifjúsági eredmény: 2:2. Helvécia—Apostag 1:0 (1:0) Apostag, 150 néző, vezet­te: Illés. Közepes színvonalú mér­kőzésen, a 14. percben szer­zett vezetést a helvéciai • • • A megyei II. osztály 22. for­dulójában 73 gól esett össze­sen. Az Északi csoportban 40, a Déliben 33 alkalommal vol­tak eredményesek a labda­rúgók. Nyolc mérkőzésen a pályaválasztók otthon tartot­ták a pontokat, három talál­kozón megosztoztak a ponto­kon, míg a további négy mér­kőzésen a vendégegyüttesek bi­zonyultak jobbnak. ...és góllövők ÉSZAKI CSOPORT: 22 gólos: Domokos (Kméti Szolgáltató). 20 gólos: Obomyák (Solt). 13 gólos: Karácsonyi (Kméti MAV), Kratofii (Kkfh. Re­ménység). 16 gólos: Szappanos (Kerekegyháza), Fábián (He­tényegyháza) , Márkli (Klapka SE). 15 gólos: Papp II. (Szánk). 14 gólos: Rense (Kkfh. Vörös Csillag). 13 gólos: Bérezés (Kszmiklós). 12 gólos: Gogolák, Szélesi (Kerekegyháza). 11 gó­los: Varga (Helvécia). 10 gólos: Patai (Kszmiklós)/. 0 gólos: Mayer (Dunavecse). 8 gólos: Tormási (K. MÁV). Kiss (Kun­szentmiklós), Franczkó (K. Szolgáltató). 7 gólos: Molnár (Szánk), Erdős (Kszmiklós), Kállai (K. Szolgáltatók), Kul- mann (Hetényegyháza). DÉLI CSOPORT: 24 gólos: Tüske (Érsekcsanád). 20 gólos: Mészáros (Bácsbokod). 16 gó­los: Kráczer (Fájsz). 15 gólos: Kiing (Érsekcsanád), Gombkö­tő (Fájsz). 14 gólos: Petrecz II. (Miske), Juhász (Kinizsi SE), Csizmadia (Kkh. MAV). 13 gó­los: Jakab (Gara), Ferkó (Ke­lebia). 12 gólos: Szabó (Gara), Geiger (Érsekcsanád), Kollár (Fájsz), Sárkány (Kkh. MAV). 11 gólos: Hujbert (Kinizsi SE), Czobor, Schvartz (Csávoly), 10 gólos: Kovács (Kelebia), Fe­hér (Kkh. Spartacus). 8 gólos: Keszeics (Kinizsi SE), Varga (Mélykút), Jakubács (Császár- töltés). 7 gólos: Csincsák (Kis­szállás), Salamon (Gara), Mák (Katymár). öngólos: Horváth (Mélykút). DÉLI CSOPORT Császártöltés—Kisszállás 3:1 (3:0) Császártöltés. 300 néző, vezette: Rónai Az első félidőben a jól játszó császártöltési csapat 3:0-ás előnyre tett szert, amit a kisszáliásiak a má­sodik félidőben csak szé­píteni tudtak. Góllövők: Jakubács, Szeitz, Mentus, illetve Tóbiás. Jók: Jaku­bács, Walter, illetve Csin­csák. Ifjúsági eredmény: 3:1 Császártöltés javára. Kiskunhalas! MÁV— Érsekcsanád 4:0 (3:0) Kiskunhalas. 200 néző, vezette: Czenczik. Jó iramú mérkőzésen a tetszetősen játszó hazai csa­pat már a 30. percben 3:0- ra vezetett. Előnyét a má­sodik félidőben tovább nö­velte és biztosan nyerte a mérkőzést. Góllövők: Birós 2, Kovács, Gvugel. Jók: Ju­hász, Gyugel, Lengyel, il­letve Felső. Melher, Szabó. Ifjúsági eredmény: 3:0 Érsekcsanád javára. Miske, 300 néző, vezette: Balassa. Az elmúlt hetek gyenge játéka után eredménj'esen játszott a miskei csapat. Az 5 gól ellenére is sok hely­zet maradt/ kihasználatla­nul. Góllövők: Petrecz II. 3, Kókai, Dostyica, illetve Keresztes 2. Csizmadia. Jók: Csörgő, Molnár, illet­ve Balogh, Mamuzsity. Ifjúsági eredmény: 4:0 Miske javára. Gara—Bátya 2:0 (1:0) Bátya, 150 néző, vezette: Ihos. Kiegyenlített támadások után a garaiak szereztek vezetést a két község rang­adóján. A második félidő­ben a bátyaiak háromszor is a kapufát találták el, de gólt nem tudtak elérni. Góllövők: Forrai, Osztrogo- nácz. Jók: Kőhegyei, Ru- zsinkó, illetve Molnár. Ifjúsági eredmény: Gara javára. Csávoly—Mélykút 6:0 (1:0) Mélykút, 100 néző, vezet­te: Nyúl S. Nagy fölényben kezdett a csávolyi együttes. A 37. percben Horváth öngólt vé­tett. 1:0. A 60. percben Czo­bor volt eredményes, majd 5 perccel később Szekulity talált a kapuba. 2:0. A 75., a 80. és a 85. percben Füle növelte a csávolyiak elő­nyét. 6:0. Jók, Czobor, Fü­le, illetve Horváth, Gyetvai. Ifjúsági eredmény: 5:0 Csávoly javára. Kinizsi SE—Kelebia 2:2 (1:0) Kelebia. 350 néző, vezet­te : Horváth. Közepes iramú mérkőzé­MEGYEI n. OSZTÁLYÉT LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG ALLASA ÉSZAKI CSOPORT K. Szóig. Kereke. Kkf. V. Kszmi'kl. Solt Szánk K. MAV Kecel Kkfh. Re. Klapka Heténye. Helvécia Dunave. Apostag Kiskör.* 22 17 21 12 22 13 22 11 22 10 22 10 21 8 3 2 60­5 4 50 3 6 45 6 5 58 3 9 34 2 10 46- 5 8 43­5 8 30­2 10 37­6 8 37­4 9 34­5 10 30­3 12 32­4 14 20- 2 16 12­■20 37 •26 29 31 29 ■33 28 ■50 23 46 22 36 21 30 21 34 20 42 20 42 20 45 19 39 15 58 10 34 8 K. Dózsa II. 23 19 2 2 140-20 40 Megjegyzés: A *-gaj megjelölt csapattól két büntetőpont le­vonva. DÉLI CSOPORT 1. Gara 2. Fájsz 3. Csávoly 4. Kh. MAV 5. Bácsbok. 6. Kelebia 7. Kinizsi 8. Császárt. 9. Katymár 10. Érsekcs. 11. Bátya . 12. Mélykút 13. KisszáU. 14. Kh. Sp. 15. Miske* 22 13 21 13 22 12 22 11 21 11 21 10 21 8 4 3 4 5 3 5 7 5 7 4 10 6 11 4 12 6 11 6 11 — 15 55-29 30 63-18 29 57-43 28 53-26 27 53-32 25 41-39 24 52-44 23 33-31 23 26-28 21 51-59 20 26-59 16 28-43 14 24-40 14 21-49 14 33-87 10 Kh. MED. II. 23 12 6 5 52-29 30 Megjegyzés: A *-gal megje­lölt csapattól két büntetőpont levonva« Ifjúsági eredmény: 3:2 Fájsz javára. Megválogatott Északi csoport: Németh (Helvécia) — Villányi (Ke­cel), Dinnyés (Kkfh. Re­ménység), Sipka I. (He­tényegyháza) — Tamasii (Klapka SE), Janovics (Kunszentmiklós) — Kará­csonyi (K. MÁV), Franczkó (K. Szolgáltató), Kratofii (Kkfh. Reménység), Márkli (Klapka SS), Torgyik (Hel- \ écia). Déli csoport: Barna (Kkh. MÁV) — Huszár (Csávoly), Juhász (Kkh. MÁV), Kőhegyi (Bátya), — Tóth (Kkh. Spartacus), Molnár (Gara) — Jaku­bács (Császártöltés), Csör­gő (Miske), Füle (Csávoly), Lengyel (Kkh. MÁV), Mol­nár (Miske). Tudósítóink , Dancsó B. (K. Szóig.), Ba- lanyi Miklós (K. MAV), Ko­vács Endre (Dunavecse), Bol- várl József (Apostag), Horvatti Károly (Klapka SE), Palfi Jó­zsef (Kiskunfélegyházi Re­ménység), Ferró Ferenc (Kun- szentmiiklós), Farkas István (Kelebia), Hajzer Janos (Csá­szártöltés) , Fejes Gabor (Fájsz), Nagy József (Miske), Korsós Péter (Bátya), Sárkány Aladár (Mélykút), Árvái Mihály (Kis­kunhalas) . HOGYAN TÖRTÉNHETETT? Meglepő tartalmú levelet kaptunk egyik olvasónktól. A következőket írja, töb­bek között: „Április 9-én, Mélykúton a Mélykút—Ér­sekcsanád labdarúgó-mér­kőzés után két személy tettlegesen bántalmazta az öltözőbe vonult játékveze­tőt. Az egyik bokán rúgta, a másik állón ütötte. Hiába figyeltük az újságot, az esetről semmi sem jelent meg. Csak helyeselni tudjuk, hogy önök is többször szót emeltek már a sportszerű­ség és a fegyelmezett já­ték mellett, most mégis fel­tesszük a kérdést: hogy történhetett meg, hogy nem értesültek róla? Miért hall­gat a megyei labdarúgó­szövetség? Vagy el sem ol­vasta a játékvezetői jelen­tést? ­A játékvezető egyébként feljelentette bántalmazó'! a kiskunhalasi bíróságon. Sze­rinte is érthetetlen, hogy miért nem történt intézke­dés az illetékes szövetsz I fegyelmi bizottsága részé­ről. Abban a reményben írom ezeket a sorokat, hogy vá­laszt kapok a kérdésre: a történtek után müven jo­gon játszhatott hozol lyán a mélykúti csapat?” F.zt kérdezzük mi is a megyei labdarfigó-szfivetsé" fegyelmi bizottságától: he gyan történhetett? — hi