Petőfi Népe, 1972. április (27. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-26 / 97. szám

A hét NB Hl-as válogatottja Közepes eredményeket hozott NB III-as csapata­ink számára a vasárnapi forduló. Egy szép győze­lem, három döntetlen és egy vereség, 7 adott és 4 kapott gól a mérleg. Csa­pataink 6 pontot szereztek, igaz, ebből 2 pont biztos volt, mert a megyei ran­gadón csupán az volt a kérdés, hogy Baján marad, elviszi a Kiskőrös, vagy — ez utóbbi történt — meg­osztoznak rajta. Akadt néhány kiemelke­dő egyéni teljesítmény is. A kiskunfélegyházi Hlu- chány nemcsak 11-est vé­dett, hanem végig jól őriz­te kapuját. Változatlanul tartja jó formáját a KTE két játékosa Tormási és Kovács. Akadt persze olyan poszt is, ahová köze­pes teljesítménnyel is be lehett kerülni. Szlovák I. és Fenyvesi például még a jók közt sem szerepeltek. L csapat: Hluchány (Kkfházi Vasas) — Tormá­si (KTE), Viszmeg (Baja), Szabó (Baja), Kovács (KTE), Sahin (Kkfházi Va­sas), Szlovák I. (Kiskőrös), Adám (Jánoshalma), Vén II. (Kiskőrös), Maráczi (Já­noshalma), Fenyvesi (Já­noshalma). Tartalékcsapat: Pogány (KTE) — Dora I. (Kkfházi Vasas), Janovics (Mezőfi SE), Ma tűz (Mezőfi SE) Mizser (Jánoshalma), Csor­dás (Mezőfi SE) Pásztor (Jánoshalma), Mányoki (KTE), Dobó (KTE), Vén I. (Kiskőrös), Házi (Baja). Az első csapatból Szlo­vák I., Vén II. és Fenyve­si kilenc, Maráczi nyolc, Tormási és Sahin hat, Adám öt, Viszmeg és Ko­vács négy, Hluchány, Sza­bó pedig három alkalom­mal volt válogatott. NB ni-AS GÖLLÖVÖLISTÁ 12 gólos: Vén II. (Kiskő­rös); 11 gólos: Boruzs (Me­zőfi SE); 9 gólos: Fenyve­si (Jánoshalma), Bánhidi (KTE); 7 gólos: Mányoki (KTE); 6 gólos: Lakatos (Mezőfi SE); 5 gólos: Ma­ráczi (Jánoshalma), Bar- tek (Kiskőrös), Zubomyák (KTE); 4 gólos: Csermák, Adám (Jánoshalma), Bala­toni, Magyar I. (KTE), NB m. DÉLKELETI CSOPORT 1. B. VTSK 21 13 6 2 48-10 32 í. KTE 21 11 4 6 36-22 26 3. Kkfháza 21 10 4 7 22-22 24 4. Gyoma 21 7 9 5 18-17 23 5. Mezőfi 21 10 2 9 29-25 22 6. HODGÉP 21 8 6 7 23-23 22 7. Makó 21 8 6 7 15-21 22 8. B. Agyag. 21 8 5 8 30-27 21 9. Csongrád 21 9 3 9 26-25 21 10. Sz. AK 21 5 10 6 27-25 20 11. B. MÁV 21 7 6 8 23-23 20 12. Szentes 21 5 10 6 25-28 20 13. Sarkad 21 8 3 10 29-30 19 14. M.kovh. 21 6 4 11 24-37 16 T-földvár 21 8 — 13 21-34 19 16. Szalvai 21 4 4 13 15-42 12 NB m. KÖZÉPCSOPORT 1. m. kér. 21 14 5 2 44-18 33 2. D.újv. E. 21 13 6 2 39-22 32 3. Paks 21 11 6 4 38-27 28 4. Jánosh. 21 9 9 3 33-17 27 5. Ganz-V. 21 11 4 6 39-28 26 6. MOM 20 9 6 5 37-29 24 7. Apr. 4. 21 9 5 7 32-24 23 8. ÉGSZÖV 21 8 6 7 20-25 22 9. Vecsós 21 8 4 9 30-28 20 10. Baja 21 4 10 7 15-16 18 11. Kiskör. 21 5 6 10 31-37 16 12. Ercsi 21 5 5 11 24-33 15 MAVAUT 21 4 7 10 20-3Ö 15 14. D.újv. P. 21 4 5 12 19-39 13 15. Elektr. 20 4 4 12 17-37 12 16. TFSE 21 4 2 15 24-41 10 Gerber (Kkfh. Vasas), Pál­mai II., Kemény (Baja); 3 gólos: Dobó (KTE), Laczkó Sahin, Ézsi (Kkfh. Vasas), Borkovics (Baja). Idei első góljukat lőtték a héten: Pásztor (Jánoshal­ma), Iványi (Kkfh. Vasas), Házi (Baja). M A : A KISKUNHALASI MEDOSZ JÁTSZIK KECSKEMÉTEN Szerdán délután a városi pályán érdekes előkészü­leti mérkőzésre kerül sor. A KTE az NB II-ban ra­gyogóan szereplő Kiskun- halasi MEDOSZ-t látja vendégül. A két csapat az elmúlt héten Kiskunhala­son találkozott, most tehát visszavágó lesz. Kecskeméti TE—Kiskun­halasi MEDOSZ városi pá­lya 16.30-kor. Mivel a szabályok értel­mében az elmaradt, vagy félbeszakadt mérkőzése­ket 8 napon belül le kell játszani, így a megyei lab­darúgó szövetség szerdán délutánra tűzte ki az áp­rilis 16-án zivatar miatt félbeszakadt Gara—Mély­kút és a Bácsbokod— Kis­szállás mérkőzéseket. A Csávoly—Miske talál­kozót, amelyet a 80. percben 5:0-ás Csávolyl vezetésnél volt kénytelen beszüntet­ni a játékvezető, a szövet­ség a pályán elért ered­ménnyel hagyta jóvá. Vereség Angliától A magyar asztalitenisz válogatott hétfőn este Southend-ben 4:3 arányú vereséget szenvedett Ang­liától, Európa Liga mérkő­zésen. A hazaiak 3:2-es vezetésénél Jónyer veresé­get szenvedett Neale-től, s utána Börzsei már hiába győzött Taylor ellen. Úttörődöntők Kecskeméten április 26- án szerdán délután a Bá­nyai Júlia Gimnázium tor­natermében és szabadtéri pályáján rendezi meg a vá­rosi kosárlabda-szövetség az úttörő olimpia városi kosárlabda döntőit. A városi döntőn előre­láthatólag 7 iskola leány­csapata, 4 iskola fiúcsapata vesz részt. Az úttörő olim­pia megyei döntőit május 10-én Kecskeméten tartják, a területi döntő pedig Hód­mezővásárhelyen lesz. Hét pont a Szolgáltató előnye Délen a Fájsz vette át a vezetést ÉSZAKI CSOPORT Kecel—Apostag 6:0 (2:0) Kecel, 350 néző, vezette: Lajtos. A keceli csapat kezdett jobban és a 20. percben Ledényi góljával megsze­rezte a vezetést. 1:0. A 25. percben Mózes (Apostag) sárga lapot kapott. A 30. percben Városi góljával 2:0-ra alakult az ered­mény. öt perccel később Búzás (Apostag) részesült figyelmeztetésben, majd a 40. percbefi Szvetnyiknek (Kecel) mutatott sárga la­pot a játékvezető. Az 50. percben Hernics volt ered­ményes, majd a 65. perc­ben Palásti lőtt gólt. 4:0. A 70. percben Hunyadi (Apos­tag) a kiállítás sorsára ju­tott. A 75. percben Pol­gár góljával 5:0-ás vezetés­re tett szert a keceli csa­pat. A 80. percben Szvet- nyik egyéni akció után ál­lította be a 6:0-ás vég­eredményt. Jók: Városi, Mezei. Szvetnyik, illetve Király, Andriska. Ifjúsági eredmény: 2:1 Apostag javára. K iskunf élegyházi Vörös Csillag— Dunavecse 5:1 (3:1) Kiskunfélegyháza, 150 néző, vezette: Szigeti. Szimonidesz góljával meglepetésre a dunave- cseiek szereztek vezetést. Ezt követően azonban a Vörös Csillag vette át a játék irányítását' és mind­végig nagy fölényben ját­szott. Góllövők: Bense 2, Pallagi I.. Németh, Csenki, illetve Szimonidesz. Jók: Bense. Csenki, illetve Szi­monidesz. Ifjúsági eredmény: IáU Kerekegyháza— Kunszentmiklós 2:2 (2:1) Kerekegyháza, 300 néző, vezette: Lódi. Kiegyenlített játékot ho­zott a két csapat találkozó­ja. Változatos támadások után a kerekegyháziak sze­reztek előnyt, majd a má­sodik félidőben a feljavult kunszentmiklósi csapatnak sikerült megszereznie egyik bajnoki pontot. Góllövők: Gogolák. Szélesi (11-esből), illetve Bérezés. Patay. Jók: Gogolák, illetve Bérezés, Patay. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kunszentmiklósi VÁV Va­sas javára. Kecskeméti Szolgáltató— Helvécia 2:2 (1:0) Helvécia. 200 néző, ve­zette: Varga. Változatos, nagy iramú mérkőzést hozott a két csa­pat találkozója. A széltől támogatott vendégcsapat a 30. percben Farkas fejes­góljával szerzett vezetést. 1:0. Az 53. percben Baksa 25 méteres, jól eltalált lö­vése talált a hálóba. 1:1. A 70. percben Varga volt eredményes. 1:2. A 74. Eusebió játszik Seeier bácsúmérközésén Pe/é visszalépett Uwe Seeler május 1-i búcsúmérkőzésére kiala­kult a nemzetközi váloga­tott tizenötös kerete. Pelé nem játszik, a rendezők nagy örömére viszont Eusebio igent mondott. A Hamburgba utazó já­tékosok: Kapusok: Banks (angol), Maier (nyugatnémet}. Védők: Gemmell (skót), Mészöly (magyar), Moore (angol), Beckenbauer (nyu­gatnémet). Középályások és csatá­rok: B. Charlton, Hurst (angol), Law (skót), Aman- cio (spanyol), Eusebio (por­tugál), Van Himst (belga), Dzsajics (jugoszláv), Best (észak-ír) és Müller (nyu­gatnémet!. Gólok... A megyei EL osztályú labda­rúgó-bajnotkság 20. fordulójá­ban 69 gól esett. Az Északi cso­portban 46, míg a Déliben 23. gólt lőttek a labdarúgók. Tíz mérkőzésen a pályaválasztók nyertek, három találkozó pont- osztozkodással végződött, két mérkőzésen a vendégcsapatok bizonyultak jobbnak. ,o,és géllövök ÉSZAKI CSOPORT: 19 gólos: Domokos (K. SzoLgáltató). 17 gólos: Obornyák (Solt), 16 gó­los: Karácsonyi (K. MÁV), Márki! (Klapka SE), Szappa­nos (Kerekegyháza), Fábián (Helényegyháza). 14 gólos: Ben­se (Kkfh. Vörös Csillag). 13 gó­los: Papp II. (Szánk), Bérezés (Kszmiklós). 12 gólos: Szélesi (Kérekegyháza). 11 gólos: Var­ga (Helvécia). 10 gólos: Gogo­lák (Kerekegyháza), 9 gólos: Máyer (Dunavecse), 8 gólos: Patay, Kiss (Kszmiklós), 7 gó­los: Tormási (Keméti MÁV). DÉLI CSOPORT: 20 gólos: Mészáros (Bácsbokod). 19 gó­los: Tüske (Érsek csanád). 16 gólos: KráczeT (Fájsz), 15 gó­los: Gombkötő (Fájsz). 14 gó­los: Kiing (Bácsbokod). 13 gó­los: Juhász (Kinizsi SE), Ja­kab (Gara). 12 gólos: Szabó (G ira), Geiger (Érsekcsanád), Kollár (Fájsz), Ferkó (Kelebia), Sárkány, Csizmadia (Kkh. MÄV). Ú gólos: Hujbert (Kini­zsi SE), Petrccz II. (Miske), 10 gólos: Kovács (Kelebia), Schwartz (Csávoly), 9 gólos: Czobor (Csávoly), 8 gólos: Ke- szcics (Kinizsi SE). 7 gólos: Fehér (Kkh. Spartacus), Csin- csák (Kisszállás), Salamon (Ga. ra), Szabó (Fájsz), Mák (Katy- már). percben Tímár a kiállítás sorsára jutott. A találkozó befejezése előtti Franczkó fejesgóljával egyenlítettek a kecskemétiek. 2:2. Jók: Andrási. Pavlovits, illetve Pintér, Tornyi. Ifjúsági eredmény: 3 A Szánk—Solt 4:1 (1:0) Szánk, 300 néző, vezette: Kiss. A szanki csapat kezdett jobban és a 30. percben Papp IL révén megszerez­te a vezetést 1:0. A 64. percben Molnár talált a hálóba, majd 2 perccel ké­sőbb ismét Papp II. volt eredményes. 3:0. A 70. percben Molnár növelte a szankiak előnyét 4:0. öt perccel később Obornyik szépített 4:1. Jók: Pintér, Papp I., Sípos, illetve Vígh. Ifjúsági eredmény: 6:2 Solt javára. Kecskeméti MÁV— Klapka SE 2:1 (0:0) Izsák. 150 néző, vezette: Horváth. Kiegyenlített első félidő után a 49. percben Kará­csonyi ugrott ki a védők közül és 17 méterről kül­dött lövésével megszerezte a vezetést a MÁV-nak. 1:0. A 60. percben szabályta­lankodott a Klapka SE vé­delme a büntető területen belül. A megítélt 11-est Karácsonyi értékesítette. 2:0. A 70. percben őrző be­adását Márkli lőtte a háló­ba. 2:1. Jók: Karácsonyi, ö. Kovács. Szabó, illetve M"tkovics. Terecskei. Ifjúsági eredmény: 3:0 a Kpr-.k-prrwHi MÁV javára. Kecskeméti Dózsa n.— Kiskun felegyházi Reménység 12:2 (6:0) Ifjúsági eredmény: 6:0 a Kecskeméti Dózsa javára. DÉLI CSOPORT Kelebia—Gara 2:1 (1:0) Kelebia, 400 néző, vezet­te: Király. A 30. percben Ferkó jól eltalált kapáslövésével ju­tottak vezetéshez a ha­zaiak. 1:0. Kiegyenlített mezőnyjáték után a 75. percben Ferenczi bombája akadt meg a bal alsó sa­rokban. 2:0. A 88. percben Molnár fejesgóljával szépí­tettek a garaiak. 2:1. Jók: Ferkó. Temesvári. Kovács I., illetve Fux, Molnár. Ifjúsági eredmény: 2:2. Fájsz—Érsekcsanád 3:0 (1:0) 400 néző, vezette: Fájsz, Csonka. Sportszerű mérkőzést ho­zott a két együttes rang­adója. A fajszi csapat kü­lönösen a második félidő­ben játszott nagy fölény­ben, de 3:0-ás győzelme el­lenére sem tudta értékesí­teni sok gólhelyzetét. A fajsziak Kráczer mester- hármasával nyerték a mér­kőzést. Jók: Rácz, Szilágyi, Kráczer. illetve Marinkó, Geiger. Ifjúsági eredmény: 2:1 Érsekcsanád javára. Kkhalasi MÁV—Bátya 4:0 (2:0) Bátya, 200 néző, vezette: Schwarcz. Közepes iramú mérkő­zésén a nagyobb rutinnal rendelkező MÁV biztosan nyerte a találkozót. Góllö­vők: Csizmadia 2, Szőke 2., Jók: Csizmadia, illetve Ruzsinkó. Ifjúsági eredmény: 4:2 a Kiskunhalasi MÁV javára. Miske—Bácsbokod 2:1 (0:1) Miske, 200 néző. vezette: Vén S. A miskei csapat az első félidőben a helyzetek egész sorát hagyta kihasználatla­nul. Egy ellentámadás al­kalmával. a 31. percben Kiing szabadrúgásból talált az ellenfél hálóiába. 0:1. Az 51. percben Dézsi lövé­sével egyenlített a Bácsbo­kod. 1:1. A 64. percben Hi- racska beadásszerú lövése talált a hálóba. 2:1. Jók: Markó. Molnár, illetve Bá- tyity. Ifjúsági eredményt 2:0 Miske javára. Kiskunhalast Spartacus— Kinizsi SE 3:2 (1:0) Kiskunhalas. 200 néző, vezette: Czenczik. Jó iramú mérkőzésen a nagy lelkesedéssel játszó Spartacus szerezte meg a győzelmet. Góllövők: Fehér 2. Sándor, illetve Juhász (11-esből). László. Jók: Győri. Tóth II.. Oláh, il­letve László. Juhász. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Kinizsi SE javára. Császártöltés—Csávoly 0:0 Császártöltés. vezette: Sólymos. Mindkét csapat sok hely­zetet hagyott kihasználat­lanul. Jók: Ledneczki, Mentus. illetve Czobor. Ifjúsági eredmény: 1:0 javára. Kisszállás—Ka tymár 2:1 (0:1) Kisszállás. 120 néző, ve­zette: Vágó. Helyenként kemény, de sportszerű mérkőzést vívott a két csapat. A 25. percben Tumbász II. révén a katy- máriak értek el gólt. 0:1. Az 50. percben Tóbiás II. egyenlített. 1:1. Az 55. perc­ben Tóbiás I. sárga lapot kapott. A 60. percben Mák játszotta magát tisztára, de lövését a kapufa mentette. A 70. percben Rozsnyai lőtt kapu mellé, gólhelyzetből. A 75. percben Nagy I. gól­jával a kisszállásiak sze­rezték még a győzelmet Jók: Tóbiás II.. Nagy I., il­letve Tumbász II., Mák. Ifjúsági eredmény: 4:1 Kisszállás javára. Mélykút— Kiskunhalasi MEDOSZ II. 2:0 (1:0) Ifjúsági eredmény: 4:1 Mélykút javára. Megyeválogatott Északi csoport: Somogyi (Kszmiklós) — Csenki (Kkfh. Vörös Csillag), Pav­lovits (Kecskeméti Szolgál­tató), Mezei (Kecel) — Papp I. (Szánk), Városi (Kecel) — Bérezés (Kun- szentmiklős), Szvetnyik (Kecel), Bense (Kkfh. Vö­rös Csillag), Karácsonyi (Kecskeméti MÁV), And­riska (Apostag). Déli csoport: Rácz (Fájsz) -— Győri (Kkhala­si Spartacus), Markó (Mis­ke), Ledniczki (Császártöl­tés) — Molnár (Gara), Mol­nár (Miske) — Geiger (Ér- sekcsanád), Oláh (Kkh. Spartacus), Ferkó (Kele­bia), Kráczer (Fájsz), Csiz­madia (Kkh. MÁV). Tudósítóink Si&tcsük János (Kece), Pálfi József (Kiskunfélegyháza), Ko­vács István (Kerekegyháza), dr. Kamarás Géza (Helvécia), O&epregi Imire (Szánk), Hor­váth Károly (Izsák), Farkas Fstván (Kelebia), Fejes Gábor (Fájsz), Korsós Péter (Bátya), Szalad László (Kiskunhalas), Hajzer János (Császártöltés), Maros Vince (Kisszállás), sár­kány Aladár (Mélykút), Nagy János (Misiké). MEGYEI n. OSZTÄLYÜ LABDARCGÖ-BAJNOKSÁG Állasa ÉSZAKT CSOPORT 1. K. Szóig. 20 16 3 2 46-17 33 2. Kereke. 19 11 3. Vörös Cs. 20 11 4. Kszmikl. 20 9 5. Szánk 20 10 6. Solt 20 9 7. Kecel 19 8 8. Heténye. 19 8 9. K. MÁV 19 8 10. Klapka 19 7 11. Helvécia 20 6 12. Kkfh. Re. 19 7 13. Dunave. 20 6 14. Apostag 20 3 16. Kiskör.* 20 3 4 40-24 26 6 41-29 25 5 99-33 24 8 30-36 22 8 32-41 21 7 20-26 20 7 30-32 20 8 49-33 19 7 35-37 19 9 2b «4 17 2 19 29-J-* 19 2 12 31-31 M 4 13 20-57 10 2 15 12-34 8 K. Dózsa II. 21 17 2 2 127-19 32 Megjegyzés: A *-gal megje­lölt csapat visszalépett. DÉLI CSOPORT 1. Fájsz 20 12 2. Gara 19 12 3. Kh. MÄV 20 10 4. Csávoly 29 10 5. KeLebia 6. Bácsbok. 7. Császárt. 8. Kinizsii 9. Katymár 10. Érdekes. 1L Bátya 12. Mélykút 13. Kisszállás 14. Kh. Sp. 15. Misiké* Kh. MED. IT. 21 10 Megjegyzés: A 20 10 18 9 19 8 20 20 20 20 18 18 19 19 5 62-18 27 4 51-26 27 4 48-24 25 0 43-42 24 6 39-37 23 6 50-39 21 6 39-28 21 7 49-42 2° 7 21-22 19 9 52-53 18 9 26-^8 16 3 10 26-34 13 6 9 22-36 12 6 10 17-46 12 5 — 14 28-84 8 6 5 48-28 26 gal megje­lölt csapattól két büntetőpont