Petőfi Népe, 1971. november (26. évfolyam, 259-283. szám)

1971-11-30 / 283. szám

Döntetlen az utolsó őszi fordulóban MÁV DAC (Gy5r)—Kecskeméti Dózsa 1:1 (0:0) Kecskemét, 800 néző, ve- 'zette: Wottava. MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Kovács, Nyers — Né­meth, Máté — Pálos, Her- czegh, Szalai, Tóth S., Sze­keres. Edző: Kovács Imre. adását azonban Diószegi a kapu fölé fejelte. Szoron­gatott a Dózsa. Tatárt a 16-oson belül a lövés pilla­natában vágták fel. Ke­mény volt ezekben a per­cekben a játék, s a bírói kecskeméti szöglet szállt a győri kapura, dé az ered­mény nem változott. A mérkőzés jelentős ré­szében a kecskeméti csa­pat uralta a mezőnyt. Több gólhelyzete volt, mint el­Nehéz helyzetben tisztáz a győri kapus. K. Dózsa: Winter — Kis- juhasz (Porhanda), Gyiffkó dr., Kreidli — Lantos, Lutz — Tatár (Oskolás), Makay, Diószegi, Pasek, Molnár. Edző: Szigeti Ferenc. Kellemetlen hideg szél­ben, jeges, havas pályán kezdődött a találkozó. Kecskemétiek lábán ván­dorolt a labda, de komo­lyabb veszélyben nem for­gott eleinte a győri kapu. Az 5, percben. Tatár elől -Tóth L. kifutással mentett, majd Makayt szerelték a védők üggyjelrbajjal. A-- percben ;-Kisjuhász egy ösZ- -"*zecsapásnáf.megsérült, he» " ' I.Vére Porhanda állt bé, A 16 percben Lutz lövése akadt el a tömörülő védők­ben. A 21. percben Wintér kapuja forgott veszélyben. Szerencsére Szekeres nagy ’ helyzetben megcsúszott és így rosszul találta el a lab­dát. A 24. percben Lutz— : Lantos—Tatár összjáték 7 után Tóth L. védett bravú- 7 "rösan’.' A 35; percben - szög* . lethez jutott a Dózsa. Por­handa ívelte be a labdát, amelyet' Pasek kapura fe­jelt: Tóth L. szögletre tolta. Szünet után sem válto- • zott a játék képe. Továbbra is a Dózsa kez­deményezett többet. • A 48. percben Pasek került nagy .helyzetbe, de lövésé -.{elsuhant a kapufa mellett. Az 55. percben már úgy ' láttuk, sikerül' bevenni a ~ győri hálót Pasek jó át­síp sokszor hangzott fel. Az 58. percben Pálos lőtt éle­sen a kapufa mellé, majd a 63. percben Diószegi ka­pura lőtt, Tóth L. kint tar­tózkodott, de Nétneth a gólvonalról kivágta a lab­dát. A 68. percben újra egy nagy kecskeméti gólhely­zetet jegyezhettünk fel. Molnár a védők gyűrűjé­ből nagyszerűen tört ki, közeli lövését azonban Tóth L.~ szögletre mentette. Ez bizony százszázalékos gólhelyzet volt. A sok ki- mqffijh*a51helyzar után — ahogy lenni szökött —, az ellenfél t lőtt gólt. - c i A 79t' percben Kréidli előretört. Hibázott, szerel­te őt a győri hátvéd. Pálos kiugratta Szeke­rest, akit Lantos hiába vett üldözőbe, s a szélső j éles, lapos lövése Winter mellett a bal alsó sarok­ban kötött ki. 1:0. Elkeseredett Dézsa-táma­dások követték egymáát és néhány perc múlva meg­született a kiegyenlítő gól. A 82. percben Molnár lö­vése az egyik védőről Makay elé pattant, aki mintegy 16 méterről éle­sen lőtt a hálóba. 1:1. Ezután mindkét kapu előtt izgalmas jelenetek ját­szódtak lé. Gyiffkó dr. á 16-oson belül túl keményen szerelte a gólratörő Szálait. Wottava nem látott, okót a 11-esre, Egymásután négy Értékes győzelemmel zárt a Kiskőrös lenfelének, de a csatárok megfeledkeztek arról, hogy lövésből lesz a gól. A vé­delem csak a gól előtt hi bázott. A csapatrész leg­jobbjai Lantos és Porhan­da voltak. Lutznak és Dió­szeginek voltak jó meg­mozdulásai, elől Makay és Molnár jelentett veszélyt az ellenfél kapujára. A győri együttes legjobbjai: Tóth L., Kovács, Németh és Pálos voltak. nb i. b Állasa 1. SZEOL. .. 17 12- 2 3 «0-2<l 26 2. ZTE : 17 10 5'» 34-1-1 25 3. D.ÚjV.' 17 9. 6 2 22-9 24 4. Debrecen 17 ‘ 6 -á 18-7 34 5. M. DAC 17 T 8 2 27-1« 22 6. Dorog 17 6 7 4 19-15 1.9 7. Bp. Sp. 17 6 7 4 18-20 10 8- Oroiszl. 17 6 5 6 28-24 17 9, K. Dózsa 17 5 6 6 31-24 16 110. Bélcéscs. • 1« 5 6 5 24-22 1« 11. Szolnok 17 4 6 7 10-22 14 12. FÖSPED 17 5 4 8 20-28 14 13. Várpai. 17 5 4 8 14-23 14 14. Volán 17 4 4 9 21-32 12 Ganz-M. 17 3 6 8 14-25 12 16. Pénzű. 17 2 8 7 13-26 12 17. Ózd 16 3 5 8 15-26 U 18. Pécsi B. 17 2 3 12 14-37 7 Szolnoki MTE—Várpalota 1:1 Dorog—Péasd . Bányász 1:0 Debrecen—Oroszlány 1:0 Ganz-M.—FOS PED 0:0 Bp. Spartacus—Ózd 2:0 ZTE—Békés osafaa 2:2 Volán SC—Pénzügyőr SE 4:2 nb l Állasa 1. U. Dózsa 2. FTC 3. SBTC Honvéd 5. Komló 6. Vasas 7. Tatab. 8. Csepel 9. Pécs 10. Egyetért. 11. Videoton 12. Haladás 13. Eger 14. DVTK 15. MTK 14 6 14 6 4 — 39-12 22 3 3 31-15 17 2 22-13 17 2 20-11 17 '2 17-20 17 4 23-14 16 4 24-20 16 4 13-22 13 5 7-10 12 5 14-18 11 7 14-22 11 7 16-20 10 7 18-30 10 8 18-28 9 3 10 9-28 5 Totónyeremények KISKÖRÖS! GÉPJAVÍTÓ—ÉGSZÖV MEDOSZ 1:0 (0:0) Kiskőrös, 300 néző. Ve­zette Seidemann. Kiskőrös: Ba — Szlo­vák II., Balogh, Polareczki (Izsáki) — Váczi, Pecznyik — Bartek, Szlovák I. (Amb­rus), Szentgyörgyi II., Vén ll., Vén I. Edző: Gacs Ti­bor. Jól előkészített pályán játszották le az elmaradt mérkőzést. A vendégek nem álltak be védekezésre, így jó iramú játék alakulhatott ki. A 15. percben a kis­kőrösi kapu előtt elsuhant a labda. A 20. percben Szentgyörgyi II. lesről lőtt érvénytelen gólt. A 35. percben Szlovák II. labdá­jával Bartek elfutott és 6 méterről az oldalhálóba lőtt. A szünet után még fokozódott az iram. Az 50. percben szöglet után a gól­vonalról mentettek a ven­dégek. A 60. percben Vén II. gólhelyzetben egy fe­lesleges cselt csinált és sze­relték. A 85. percben gól­lá érett a fölény. Ambrus kapott jó átadást és bátran kapura húzott. A kapus be­adást várt, de Ambrus vá­ratlanul lőtt és a kapus csak beljebb tudta segíteni. 1:0. Sokat támadott a kis­kőrösi csapat és a jó iramú mérkőzésen megérdemelten győzött. Jók: Balogh, Vén I., Vén II. és Szentgyörgyi IX, A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása szerint a 48. játékhéten a totónyeremények az illeték levonása után a követke­zők: 13 találatos szelvény 4 darab, a nyereményük 156 441 forint, ebből 13 plusz egy találatos szel­vény két darab, a nyere­mény és a jutalom össze­ge 272 323 forint. 12 találatos szelvény 82 darab, a nyereményük: 5083 forint. 11 találatos szelvény 1209 darab, a nyereményük 345 forint, a 8908 darab tíz- talá latos szelvény egyen­kénti Összege hetven forint. A íelitalálatos szelvény: x, 1, 1, x, 1, x, x, 2, 1, x, x, 1, 2, L A cselgáncs CSB-n Országos bajnok a Kecskeméti Dózsa Szombaton este lapzárta után még az alábbi ered­mények születtek a csel­gáncs CSB-n. Bp. Sparta­cus—Bp. Honvéd 3:1 (16:10), Szalvai SE—MTK 3:2 (30:15), Ü. Dózsa—SZEOL :2 (21:15), Bp. Spartacus— Szalvai SE 5:0 (36:0), Bp. Honvéd—Ü. Dózsa 4:1 (21:10), Kecskeméti Dózsa— MTK 4:1 (40:7). Ezzel a kecs­keméti csapat megszerezte első győzelmét, de az első napi mérleg az addig pont­veszteség nélküli Spartacus javára billent. Igaz, a ta­valyi bajnoknak még két rangadója volt hátra, s a sorrend végső soron csak vasárnap dőlt el. A második nap mindjárt nagy mérkőzéssel kezdő­dött. V. Dózsa—Bp. Spartacus 2:2 (10:8). Hatalmas küz­delem alakult ki. A Dózsá­ból Ipacs és Csák győzött. A Spartacusnál Perlaki és Kristóf hozott pontot, míg a Keserű J.—Oláh mérkő­zés döntetlen. Ez a 2:2 azt jelentette, hogy a kecske­métiek számára megnyílt az út a bajnokság felé, ter­mészetesen csak akkor, ha legyőzik a Spartacust Kecskeméti Dózsa—Szal­vai SE 3:2 (30:20). Pulai— Marinovszki 1:0 (I.), Deli— Döme 1:0 (I.), Kiss—Kor­csok 1:0 (I.), Tóth—Takács 0:1 (I.), Fodor—Petrovszki 0:1 (L). SZEOL—MTK 4:0 (30:0). Ezután következett a mindent eldöntő rangadó. Kecskeméti Dózsa—Bp., Spartacus 2:1 (20:3). Pulai pompás iponnal verte Per­lakit 1:0. A Horváth—Me- de mérkőzésen a budapesti versenyző végig menekült, s.még akciót sem mert kez­deni a végig támadó Hor­váth ellen. Óriási botrány tört ki, amikor a bírák pi­ros zászlót emeltek fel, tehát Mede győzött. Ezzel vezetőbíró sem értett egyet, s tanácskozásra hív­ta össze, a bírákat, de az eredmény maradt. A kedé­lyeket csak az csillapította, hogy Kiss E. percek alatt iponnal verte Hirscht. Ez­után Nagy S. és Varga nem bírt egymással és meglepe­tésre a válogatott Kristóf sem bírt egyetlen akciót sem kezdeni Tóth ellen. Mindkét mérkőzés döntet­len volt, tehát a találkozót Dózsa 2:1 arányban nyerte. Szalvai SE—SZEOL 3:2 (16:13), Bp. Honvéd—MTK 4:1 (40:7), Kecskeméti Dó­zsa—SZEOL 4:1 (33:3). Az első három mérkőzés Össze­sen nem tartott 4 percig. Pulai, Deli és Kiss E. lát­ványos dobással győzött és ezzel már a Dózsa meg is nyerte a bajnokságot. Ü. Dózsa—MTK 4:1 (40:5), Bp. Honvéd—Szalvai SE 4:0 (40:0). Végeredmény: a csel­gáncs OB I. CSB országos bajnoka a Kecskeméti Dó­zsa. (Edző: Varga András.) 10 pont 17 egyéni győze­lem, 2. Bp. Spartacus 9 p. 21 egy., 3. Bp. Honvéd 9 p. lí) egy., 4. Ű. Dózsa 8, Szalvai SE 4. 6. SZEOL 2, 7. MTK 0 pont. A versenybíróság jutal­mazta súlycsoportonként a legeredményesebb verseny­zőket. 63 kg-ban Pulai Já­nos, 70 kg-ban Deli Imre, 80 kg-ban Kiss Endre, 93 kg-ban Kristóf János (Bp. Spart.). Nehézsúlyban Pet­rovszki Mihály (Szalvai SE) kapott tiszteletdíjat. A leg­eredményesebb edző tisz­teletdíját Varga András, a Kecskeméti Dózsa vezető­edzője kapta. Sz. Z. Dr. Losoncz Mihály, a Kecskeméti Dózsa elnöke nyi­totta meg a versenyt. Az egyik legszebb mérkőzés. A válogatott Ipacs ellen iponnal győz Kiss Endre. Egy kis megbeszélés a mérkőzés előtt. Varga András, a K. Dózsa edzője a versenyzői között. Az országos bajnokságot nyert kee keméti csapat. Balról: Pulai, Kerekes, Horváth, Kiss E., Tóth.