Petőfi Népe, 1971. november (26. évfolyam, 259-283. szám)

1971-11-10 / 266. szám

• • ülésezett a megyei sporttanács Hétfőn délelőtt Kecske- ] megjelenése 70—80 százalé- méten, a Szakszervezeti ! kos volt. A beszámolók Székházban ülést tartott az | legfontosabb pozitívuma, MTS Bács-Kiskun megyei Sporttanácsa. Az értekez­leten részt vett Gera Sán­dor, az MSZMP megyei bi­zottságának munkatársa. A sporttanács részletesen megtárgyalta az elnökség beszámoló jelentését, ame­lyet az MTS II. kongresz- szusa óta végzett munkáról készítettek, s a december 3-án sorra kerülő megyei küldöttkonferencia elé kí­vánnak terjeszteni. A tanács tagjai előtt Borszéki Lajos, a megyei TS elnöke mondott rövid vitaindító beszédet. El­mondta, hogy az elmúlt he­tekben megyénkben 185 sportkörnél tartották meg a közgyűléseket és válasz­tottak új vezetőséget, vala­mint a küldötteket. Az ér­tékelés most folyik, de má­ris bizonyos, hogy ezeken a közgyűléseken a tagság j hogy szakmai és nevelési kérdésekben évekre előre meghatározták a feladato­kat. A kiálakult viták'ér­dekesek'.voltak. Sok hasz­nos vélemény és javaslat hangzott,, el. Nem volt si­ránkozás, ami pedig régeb­ben jellemzője volt a köz­gyűléseknek. A helyi párt- szervek’ mindenütt aktív segítséget nyújtottak, de se­gített a szakszervezet és a többi tömegszervezet is. Nincs még végleges adat, de bizonyos, hogy a veze­tőségekben alig 20—25 szá­zalékos a cserélődés, tehát legutóbb jól választottak. Borszéki Lajos kiegészí­tései után: élénk vita ala­kult ki a beszámoló fölött, amelyet végül a sportta­nács elfogadott és alkal­masnak talált arra, hogy a megyei konferencia elé ke­rüljön. A Szolgáltató és a tara változatlanul az élen A hét HB K as Äiaiattja I. csapat: Ma jzlínger (Ba­ja) — Faddi (Jánoshalma), Kovács (Mezőfi SE), Sza­bó (Baja), Mizser (János­halma), Szőczey (KTE), Komáromi (Mezőfi SE), Boruzs (Mezőfi SE), Gore­tity (Baja), Lakatos (Mező­fi SE), Házi (Baj?). Tartalékcsapat: Csernák (Jánoshalma) — Zsírds (Mezőfi SE), Gyorsa (KTE), Szécsi (Jánoshalma), Ma­gyar L. (KTE), Márity (Ba­ja), Pálmai II. (Baja), Má- nyoki (KTE), Bánhídi (KTE), Rónai (Baja), Zsá- kai II. (Mezőfi SE). Az első csapat tagjai kö­zül Majzlinger negyedszer, Boruzs harmadszor, Ko­vács, Szabó, Mizser, Ko­máromi, Goretity és Házi másodszor került a csapat­ba. Faddi, Szőczey és La­katos ebben a bajnokság­ban először szerepelt a leg­jobbak között. NB Ill-as góllövőlista 10 gólos: Vén II. (Kiskő­rös), 8 gólos: Fenyvesi (Já­noshalma), 7 gólos: Má- nyoki, Bánhídi (KTE), 6 gólos: Boruzs (Mezőfi SE), 5 gólos: Bartek (Kiskőrös), Lakatos (Mezőfi SE), 4 gólos: Csermák (Jánoshal­ma), Zubornyák (KTE), Pálmai II. (Baja). 3 gólos: Maráczi (János­halma), Laczkó, Sahin, Kosárlabda Középfokú iskolai bajnokság Bányai J. Gimn.— Piarista Gimn. 110:48 (51:25) Fiúmérkőzés. V.: Szabó Z.. Szabó F. Ld.: Kiss 29. Köteles 29, Csatári 20. ill. Abaffy 14, Várhídi 10. Kecskemét városi női serdülőbajnokság K. Dózsa Serd.— K. Dózsa II. 70:12 (32:0) I,d.: Kádár 29, Nyirádi 14, Lakatos 13. A bajnokság állása: 1. K. D». serd. 5 5 — 199:77 10 2. Sportisk. 4 3 1 »8:53 7 3. K. Do. n S 1 4 54:169 6 4. Sport. Zenei 3 1 2 67:53 4 5. Katona Gim. 2 1 1 52:57 3 6. Bányai Gim. 3 — 3 29:78 3 Gerber (Kiskunt. Vasas), Borkovics (Baja). 2 gólos: Ádám, Németh I. (Jánoshalma), Kállai II., Váczi (Kiskőrös), Szőczey, Magyar I. (KTE), Ézsj (Kiskunt. Vasas), Kemény ,Q3aja), Papp (Mezqfi, SE). £4. S«1qs: ZsiaiéWtifeer (Jánoshalma), Pecznyik, Vén L, Kállai; I,. Szlpvák II. (Kiskoros), Balatoni (KTE), Bella, Varga II., Linka, Hajágos (Kiskunt. Vasas), Bartulov, Szabó, Goretity (Baja), Komáromi, Haran­gi, Zsákai (Mezőfi SE). ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti Szolgáltató — Kiskunfélegyházi Vörös Csillag 1:1 (1:1) , Kecskemét 100 néző, ve­zette : Gyökér. Góllövők: Domokos, il­letve Bense. Jók: Mikó, Andrási, Domokos, illetve Kurucsai. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Kecskeméti Szolgáltató ja­vára. Solt—Dunavecse 1:0 (0:0) Dunavecse 200 néző, ve­zette: Czenczik. A dúnavecsei csapat szét- esően játszott A 65. perc­ben Obornyik góljával megérdemelten nyert a Solt. Jók: Obornyik, Berg, Döbrentei. Ifjúsági eredmény: 3:1 goit javára. Kecskeméti MÄV—Kecel 2:2 (1:0) Kecskemét, 150 néző, ve­zette: Vereb. A 20. percben Simon lőtt gólt. 1:0. A 70. percben Suszter egyenlített 1:1. A 80 percben Karácsonyi ért el gólt. 2:1. A 85. percben Szucsnyik lövésével egyen­lített a Kecel. Jók: Borso­di, Simon, Virágh, illetve Villányi, Városi, Csillaghe­gyi. Ifjúsági eredmény: 0:0. Szánk—Kiskőrösi Spartacus 1:0 (0:0) Szánk 200 néző, vezette: Timár. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a szanki csapat Csányi 11-esből lőtt góljá­val győzött. Jók: Papp I. (a mezőny legjobbja), Csá­nyi. Gólok MA: Szerdán délután 14.30 kezdettel ‘ Kiskunhalason NB I-es csapat ellen ját­szik előkészületi mérkő­zést a MEDOSZ. Ellenfele a Székesfehérvári Video­ton csapata lesz. A megyei n. osztályú labda­rúgó-bajnokság 13. fordulójá­ban 57 gól esett. Az Északi csoportban 22, a Déli csoport­ban 35. Kilenc mérkőzésen a pályaválasztók otthon tartották a pontokat, négy mérkőzés döntetlenül végződött, míg há­rom mérkőzésen a vendégcsa­patok bizonyultak jobbnak. és góllövők ÉSZAKI CSOPORT: 12 gólos Kratofil (Kkfh. Reménység). 10 gólos: Obornyik (Solt), Ka­rácsonyi (Kméti MÁV). .9 gó­los: Bérezés (Kszmiklós), Fá­bián (Hetényegyliáza). 7 gólos: Szappanos, Gogoiák (Kerekegy­háza), Kiss II. (Kunszentimk- lós), 6 gólos: Papp II. (Szánk). üngólos: Tímár (Helvécia). DÉLI CSOPORT: 19 gólos: Mészáros (Bácsbokod). 13 gó­los: Tüske (Érsekcsanád), Ja­kab (Gara). 12 gólos: Szabó (Garn). 11 gólos: Kiing (Bács­bokod), Sárkány (Kkhalasi MÁV), 10 gólos: Krajczer (Fi* z), Csizmadia (Kkhalasi MÁV). 9 gólos: Kollár (Fájsz). 8 gólos: Geiger (Érsekcsanád), Kovács II., Ferlcó (Kelebia), 7 gólos: Hujber (Kinizsi SE), Szabó, Gombkötő (Fájsz). 6 gólos: Juhász (Kinizsi SE), Ko­vács, Varga (Mélykút). üngólos: Földes (Kkhalasi Spartacus). Asstalitenisz Nagy I. Kiáru területi bajnok Békéscsabán tartották a területi II. o. női asztalite­nisz-bajnokságot Bács, Bé­kés, Csongrád, Szolnok Pataky került szembe egy­mással, s Nagy XI. Klára győzött. A döntőbe jutás­ért Nagy I. az abonyi Nagy I. Klára verseny közben. M (Banczik István felvétele.) és Pest megyék legjobb­jai között. Minden megyé­ből 6—6 versenyző indul­hatott. A résztvevőket cso­portokba osztották, s ezen belül körmérkőzéssel bo­nyolították le a versenyt. A Kecskeméti Spartacus versenyzői közül Nagy I., Nagy II., és Pataky cso­portelsőként jutott tovább. Az elődöntőbe jutásért Nagy I. Klára az országos vidéki felnőtt és ifjúsági „tízek” bajnokát, az abo­nyi Diószegit verte ki. A sorsolás folytán az elődön­tőbe jutásért Nagy II. és Steiszkált, Nagy II. a sze­gedi Viktort kapta ellenfe­lül. Mindkét kecskeméti lány győzött és így egymás között dönthették el a baj­nokság sorsát. A döntőben Nagy I. győzött három­játszmás mérkőzésen. A végeredmény: 1. Nagy I. Klára (Kecskeméti Spar­tacus), 2. Nagy II. Klára (Kecskeméti Spartacus), 3. Vikor (Szegedi Kender), 4. Steiszkál (Abony). Ez a négy versenyző indulhat az országos minősítő verse nyen. Ifjúsági eredmény: 1:0 Szánk javára. Kunszentmiklósi VÄV Vasas—Helvécia SE 4:0 (0:0) Kunszentmiklós, 400 né­ző, vezette: Király. Szünet utáni jó játékuk­kal a hazaiak ilyen arány­ban is megérdemelték a győzelmet. Góllövők: Patai, Kiss II., Bérezés, Tímár (öngól). Jók: Patai, Kiss II., Janovics, illetve Pong- rácz, Németh. Ifjúsági eredmény: 2:0 Kunszentmiklós javára. Hetény egyháza—Apostag 1:0 (0:0) Apostag, 100 néző, vezet­te: Navratil. A hazai csatárok nagyon sok gólhelyzetet hagytak ki. Az 57. percben Fábián gólja eldöntötte a mérkő­zés sorát, a vendégcsapat javára. Jók: Fábián, illet­ve Király (a mezőny leg­jobbja). Ifjúsági eredmény: 4:4. Kiskunfélegyházi Reménység—Kerekegyháza 2:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 150 néző, vezette: Nyúl. Egyenlő erők küzdelmé­ből, a lelkesebb Vasutas­gárda került ki győztesen. Góllövők: Fekete, Jernei, illetve Majzik. Jók: Rácz, Németh, Palotás, illetve Pólyák, Horváth, Szilasi. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Kkfházi Reménység javára. Kecskeméti Dózsa II.— Klapka SE 6:1 (4:1) Ifjúsági eredmény: 10:3 a Kecskeméti Dózsa II. ja­vára. DÉLI CSOPORT Kinizsi SE—Bátya 7:1 (4:1) Baja, 100 néző, vezette: Ferró. Góllövők: Hujbert 4, ju­hász 2, Keszeics, illetve Kákony. Jók: Hujbert, Ju­hász, Kákony. Ifjúsági eredmény: 8:0 a Bajai Vasas MTE javára. Kisszállás—Mélykút 1:0 (1:0) Kisszállás, 100 néző, ve­zette: Veisz. Jó iramú mérkőzést ho­zott a két csapat találkozó­ja. Az első félidő 29. per- cében Nagy II. révén golt értek el a kisszallasiak. Jók: Szimcsák, Piros, illet­ve Kovács I., Dóra. Ifjúsági eredmény: 2:2. Kiskunhalasi MEDOSZ Kiskunhalasi MÁV 1:1 (1:D Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Lábas. Váltakozó játék után az 5 percben Sárkány góljá­val a MÁV szerzett veze­tést. 0:1. A 32. percben Ki­rálykúti egyenlített. Jók. Gidai, Csipái, Dékány, Il­letve Varga, Tunkos. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Kiskunhalasi MEDOSZ ja­vára. Bácsbokod—Kelebia 4:2 (2:0) Bácsbokod. 200 néző, ve­zette: Keresztes. Közepes iramú mérkőzé­sen a 35. percben Papp lőtt gólt. 1:0. A 40. percben Kiing növelte az ered­ményt. 2:0. A 38 percben Vidrát (Bácsbokod), Ma- ezurkát (Kelebia) utánru- gásért a játékvezető kiállí­totta. A 70. percben Radnai (11-esből) szépít. 2:1. A 7p. percben Komáromi ^ ki­egyenlített 2:2. Utána igen kemény játék alakult ki. A 76. percben a hazaiak Mészáros révén a vezetést is megszerezték. 3:2. A 84 percben Tetinger M.-t (Bácsbokod), Ferenczit (Kelebia) ugyancsak utan- rúgásért a játékvezető ki­állította. A 87. Percben Bátyity lőtt gólt. 4:2. Jók. Tokodi, Bátyity, Tetinger J„ illetve Radnai, Páloczi. Ifjúsági eredmény: 2:0 Bácsbokod javára. Miske—Kiskunhalasi Spartacus 3:0 (1:0) Miske, vezette: Szalai. Alnrvmv színvonalú mérkőzésen a hazaiak ke­vés helyzetüket jól hasz­nálták ki. Góllövők: Kiss, Petrecz II., Földes (öngól). Jók: Csörgő, Kiss, Markó, illetve Szőke, Siijnon. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Kiskunhalasi Spartacus ja­vára. Gara—Érsekcsanád 6:1 (2:1) Gara, 250 néző, vezette: Lajtos. A hazai csapat idei leg­jobb játékával ilyen arany­iján is megérdemelten győ­zött. Góllövők: Bátyity 2, Szabó 2, Jakab, Tomaskov illetve Tüske. Jók: Forral (a mezőny legjobbja), Osztrogonácz, Tomaskov, illetve Tüske. Ifjúsági eredmény: 2:1 Gara javára. Csávoly—Fájsz 4:0 (1:0) Csávoly, 200 néző, vezet­te: Bélák. Jó iramú mérkőzésen győzött a helyi csapat. Gól­lövők: Schvarek 3, Kerti. Jók: Schvarek, Putnik, il­letve Rácz, Szilágyi. Ifjúsági eredmény; 1:1. Katymár—Császártöltés 1:1 (1:0) Katymár, 150 néző: ve­zette: Ulakity. Sportszerű mérkőzésen 60 percen keresztül jó játékot láthatott a közönség. Utá­na a mérkőzés eldurvult. Góllövők: 35. percben Vizi, illetve az 52. percben Szeitz egyenlített. 1:1. A 60. perc­ben Mák és Janity (Katy­már) a kiállítás sorsára ju­tott. Jók: Mamuzsity, Tum- bász, Dunai, illetve Kraj­czer, Rausch. Ifjúsági eredmény: 2:0 Császártöltés javára. Menyei ll-ek Északi csoport: Berg (Solt) — Mikó (Kecskemé­ti Szolgáltató), Király (Apostag), Papp (Szánk) — Csányi (Szánk), Palotás (Kiskunfélegyházi Remény­ség) — Bérezés (Kunszent­miklós), Domokos (Kecs­keméti Szolgáltatók), Obor­nyik (Solt), Rácz (Kiskun­félegyházi Reménység), Si­mon (Kecskeméti MÁV). Déli csoport: Tokodi (Bácsbokod) — Tumbász (Katymár), Osztrogonácz (Gara), Bátyity (Bácsbo­kod) — Forrai (Gara), Ko­vács I. (Mélykút) — Kiss (Miske), Hujbert (Kinizsi SE), Schvarek (Csávoly), Szimcsák (Kisszállás), Put­nik (Csávoly). MEGYEI n. osztályú LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG ÉSZAKI csoport 1. K. Szóig. 12 8 2 2 27-11 18 2. Kszmikl. 12 7 3 2 30-17 17 3. Kereke. 12 8 1 3 28-13 17 4. Vörös Cs. 12 7 1 3 26-16 1« 5. Klapka 12 6 3 2 25-19 15 6. Szánk L2 7 1 4 24-20 15 7. Solt 12 5 2 5 23-24 12 8. K. MÁV 13 5 1 7 24-21 11 9. Kfh. Vas. 13 5 1 7 23-26 11 10. Kecel 12 4 3 5 13-19 11 11. Köténye. 12 5 1 6 17-22 11 12. Dunave. 12 4 — 8 25-23 8 13. Helvécia 12 3 2 6 17-32 8 14. Kiskőrös 12 3 1 8 10-29 6 15. Apostag 12 1 3 8 12-30 5 K. Dózsa II. 13 10 1 2 79-21 21 DÉLI CSOPORT 1. Gara 13 9 2 2 44-19 20 2. Bácsbok. 12 7 2 3 42-21 16 3. Fájsz 12 6 3 3 38-14 15 4. Kh. MÁV 12 8 1 3 31-13 15 5. Kelebia 12 6 3 3 31-26 15 6. Katymár 12 3 7 2 14-14 13 7. Csávoly 12 6 1 5 27-29 13 8. Császárt. 11 5 2 4 18-16 12 9. Kinizsi 12 3 5 4 27-20 11 1«. Mélykút 12 4 3 5 22-17 11 11. Érsekcs. 13 4 3 6 30-34 11 12. Bátya 12 4 3 5 21-29 11 13. Kisszállás 11 2 5 4 14-24 10 14. Kh. Sp. 13 1 2 10 10-41 4 15. Miske 12 2 — 10 13-65 4 Kh. MED. 12 6 3 3 34-18 15 A sportmunka elismerése A BM Határőr Dózsa ve­zetőségválasztó küldött- közgyűlésének volt egyik kedves napirendi pontja, amikor Dudás István alez­redes a BM határőrség ke­rületi parancsnoka átnyúj­totta Béres Lászlónak, a sportkör titkárának a BM határőrség országos pa­rancsnoka által adományo­zott Kiváló határőr jel­vényt. Béres László hosszú évek óta tevékenykedik a Dó­zsa sportkörben a polgári lakosság és a határőrség kapcsolatának erősítése és ápolása érdekében. Ez al­kalommal a Kiváló határ­őr jelvényt kapta meg Pál János, az Országos Lovas Szövetség elnök, és Bútor Sándor főtitkár is.