Petőfi Népe, 1971. november (26. évfolyam, 259-283. szám)

1971-11-09 / 265. szám

Reális vereség MAKÓI SPARTACUS—KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS 1:0 (0:0) Makó, 500 néző. Vezette: ! helyzetben nem találta el a jsát Gyömbér felső sarokra Oravecz. i labdát. Ezután Hajagos tá- | fejelte, de Hluchány szög­Kkfházi Vasas: Hluchány voli lövését védte a kapus, j letre hárította. A félidő vé­— Tímár, Sahin, Dora II., ! A Vasas továbbra is irányi- gén ismét Gyömbér volt Dongó — Linka, Hajagos, | tott, de sok volt az oldalra és | veszélyes, de bombája a Ézsi — Kókai (Bella), Ger- i hátra adogatás. így nem . kapu fölött suhant el. Edző: j tudtak komoly helyzetet i bér, Varga (Rigó). Vereb István. A félegyházi fiúk előbb kaptak lábra, többet birto­kolták a labdát, helyzetet azonban csak a 15. percben tudtak teremteni. Ekkor Ézsi Vargához, ő Kókaihoz Szünet után az a fölény, összehozni. A 29. percben melyet a makóiak az első Gerber elfutott, pontos be- félidő végén kiharcoltak adását azonban Kókai 3 lé- ; folytatódott. Az 50. perc- pésről torony magasan fölé ben már eredménnyel is lőtte. Igen szép akciót ve- járt. Szögletre ívelt be zettek a hazaiak a 34. perc- ] Gyömbér, egyik Vasas-vé­ben. Ekkor Kovács elfutott dő röviden szabadított föl, adott, aki 5 lépésről óriási la jobb szélen. ívelt beadá- újabb beívelés után Tóth­Kása mintegy 5 méterről ; a bal felső sarokba lőtt. 1:0. Sahint már az első félidő- | ben megrúgták és mindvé- j gig statisztált Ez aztán j rányomta bélyegét a Vasas- I védelem teljesítményére. I Továbbra is Makó irányí­tott, érthetetlen módon a .élegyháziak átengedték a j teret és így több veszélyes j akciót indítottak Hluchány A 78. percben Házi j hálója ellen. Hogy mégsem „Görögös” jelenetek a bajai pályán BAJAI VASAS MTE—ELEKTROMOS 2:0 (1:0) Baja, 500 néző. Vezette: dr. Horváth. ! lőtt. beadását a jó ütemben ér- értek el eredményt, az csa- Bajai Vasas MTE: Majz- ; kező Kemény a hálóba vág- ; táraik hiányos lövéstudo linger Fodor, Márton, _____ ______, Ita. 2:0. Üjabb csúnya jele- Imányán múlt. Végered­R ausch, Szabó —’ Bartulov, net, lökdösés következett a menyben a Vasas idei leg- Márity — Pálmai II., Go- játékvezető körül. Akár j gyengébb játékával reális retity (Kemény), Rónai, ! hármat is leküldhetett vol- körülmények között, szenve- Házi. Edző: Tárcza Zoltán, na a bíró az Elektromos vereséget a_ közepes Az Elektromos védeke- játékosai közül, de erélyte- játékerőt képviselő, de lel- zésre rendezkedett be, így | len volt, s nem nyúlt szi- | ^es és kemény ^ ellenfelével az I gorú eszközökhöz. A mér- I szemben. A ‘ az első negyedórában MTE támadott. A 15. perc ; kőzés végéig csapkodó, dur- után kiegyelítettebb lett a va játék folyt, sok rekla- játék, bár nem az Elekt- múlással. romos javult fel, hanem a Baja esett vissza. A buda­pesti játékosok rendkívül keményen, olykor durva játékkal igyekeztek meg­akadályozni a bajai játé­kosokat a góllövésben. Vég­re a 30. percben Bartulov jó labdával ugratta ki Pál­mai II.-t, aki lefutotta a védőket és a hálóba lőtt. 1:0. A gól után a budapesti játékosok „görögös” jelene­tet rögtönöztek. Megtámad­ták és lökdösték a játék­vezetőt, aki azonban hajt­hatatlan maradt. A 40. percben Goretityet leterí­tették a védők. Levitték és nem is tudott tovább ját­szani. A szünet után is az MTE Jók: Házi, Majzlinger, Márity, Goretity. A játékvezetők hibátlanul bíráskodtak. A makóiaknak Kockás, és ! Gyömbér voltak legjobbjai, i míg a Vasas valamennyi já­tékosa formája alatt sze­repelt. támadott, de hiányzott egy 1 első percben megszerezte a szemfüles, gólerős belső | vezetést. Csermák beadását csatár. A 65. percben Bar- j Mizser helyezte a kapuba, tulov unta meg a csa- ; 1:0. A vendégcsapat nem tárok tehetetlenségét. Egyé- j állt be védekezni, így mind- ni akciója végén gólhely- két oldalon akadt veszélyes zetbe került, de ő is mellé helyzet. A 10. percben Vi­Egy góllal, de biztosan győzött a Jánoshalma JÁNOSHALMA—ÉGSZÖV MEDOSZ 1:0 (1:0) néző. dór elől Csernák mentett. A másik oldalon Ádám labdáját Fenyvesi nagy helyzetben elhibázta. A 28. percben Fridrich fejesét Csernák bravúrral hárítot­ta. A fordulás után a Já­noshalma irányította a já­tékot. Az 56. percben Mi­zser, majd Csermák ha­gyott ki helyzetet. Az 58. percben Csermák gólját a játékvezető les miatt nem adta meg. Végeredményben a Jánoshalma meggyőző formában, biztosan nyerte a mérkőzést. Jók: Csernák, Mizser, Faddi. Madarász Ferenc Jánoshalma, 1500 Vezette: Fehér. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Taskovics, Szécsi — Németh II. (Németh I.), Mizser, Ságodi — Ádám, Csermák, Maráczi, Fenyve­si. Edző: Mrazek Tibor. A hazai csapat ’ már az Közepes teljesítménnyel... KECSKEMÉTI TE—SZALVAI SE 1:0 (1:0) Békéscsaba, 200 néző. Ve- I Bánhidit buktatták. A sza­zette: Sári. KTE: Pogány — Gyorsa Pongrácz gyár L., Szőczey — Zubor- nyák, Mányoki, Bánhidi, Dobó, Kovács. Edző: Varga Béla. Kissé egyenetlen talajú pályán a KTE kezdte a játékot. A 4. percben Sző­czey szabadrúgását Magyar L. 15 méterről lőtte kapu­ra, de a kapus szépet vé­dett. A 7. percben Bánhidi 20 méterről lőtt a kapu fö­lé. A 10. percben Mányoki beadását Dobó futtából küldte a kapu fölé. A 25. percben Szőczey csavarta a kapu elé a labdát. Dobó nagy helyzetben a kapu­fára fejelte. A hazaiak csak a 36. percben veszélyeztet­tek először. A 42. percben Ibadrúgást Szőczey kapura Tormási, ! rúgta- A kapus meglepő­_ Ma_ j előtt és kézzel a jobb sa­| rokba vágódott a labda. 1:0. A 62. percben a mérkő­zés legnagyobb helyzete maradt ki. Mányoki a telje­sen üresen álló Kovácshoz játszott, aki azonban a ka­pu mellé lőtte a labdát. A 71. percben a felfutó Tor­mási lövését a kapus csak a kapufa segítségével hárí­totta. A mérkőzés végéig a KTE volt fölényben. A kecskeméti csapat közepes teljesítménnyel nyert a fia­tal, rutintalan csapat ellen. Jók: Szőczey, Magyar L., Mányoki, Bánhidi. Az utób­bi kettő csak az első fél­időben játszott jól. Berkó Zoltán Nagy harc a csoportelsőségért Kiállítások, öngólok a 14. fordulóban Tompa— Bajai Bácska Posztó 4:1 (2:1) Tompa, 300 néző, vezette: Kürtösi. | tieknek. A 65. percben Súr- hajda dr. szépített. 2:1. A 70. percben Gilich beadá­sát ismét Dobszai I. lőtte a hálóba. 3:1. Jók: Meskó, Köte, Benkő, illetve Su­Ideális labdarúgó-időben bajda dr. került sor a mérkőzésre. A jó napot kifogó hazai együttes nagyszerű játékkal lepte meg ellenfelét, és ilyen arányban is megérde­melten szerezte meg a győ­zelmet. Góllövők: Csapiá­ros 2 (egyet 11-esből), Czei- gersmidt. Pásztor, illetve Tóth. Jók: Barta (a mezőny legjobbja), Csapiáros, Füre­di, illetve Boros, Tóth. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Bajai Bácska Posztó javára. Gábor A. SE—Vaskút 2:2 (1:0) Kiskunhalas. 200 néző, vezette: Szabó. A 35. percben Udvari szöglete a jobbhátvédről szállt a kapuba. 1:0. Öngól. Szünet után Péter lőtt a hálóba. 1:1. A 68. percben Zsöllér lefutotta a védőket és nagy gólt lőtt. 2:1. A 73. percben Péter állította be a végeredményt. 2:2. Jók: Barna, Zsöllér, illetve Pé­ter. Matus. Ifjúsági eredmény: 5:0 Vaskút javára. Kun Béla SE— Izsáki MEDOSZ 5:2 (2:0) Kiskunfélegyháza, 150 né­ző, vezette: Nagy L. Közepes iramú mérkőzé­sen a hazai együttes ját­szott fölényben és biztosan győzött. Góllövők: Farkas 3, Csorvási 2 (egyet 11-es­ből), illetve Mezei II. 2. Jók: Rádi, Farkas. Iványi, illetve Páncsics, Mezei II., Antal. Ifjúsági eredmény: 3:0 az Izsáki MEDOSZ javára. Soltvadkerti TE—Városföld 3:1 (2:0) Soltvadkert, 200 néző, ve­zette: Tóth F. A 25. percben Dobszai I. fejelet a hálóba. 1:0. A 35. percben Benkő cselezte ki a védelmet, s 2:0-ás veze­tést szerzett a soltvadker­a 99 Ossseroppant kiskőrösi védelem DUNAÜJVÁROSI ÉPÍTŐK—KISKÖRÖS 7:1 (1:1) Kiskőrös, 400 néző. Ve­zette: Kacsányi. Kiskőrös: Ba — Szlovák II., Kállai I., Balogh — Polareczki (Ambrus), Pecz- nyik — Bartek, Szlovák I., Váczi Vén II., Vén I. Ed­ző: Gacs Tibor. Nagy iramban és kiskő­rösi fölénnyel kezdődött a játék. A 10. percben Vén II. egyéni játékkal szerez­te meg a vezetést. 0:1. A 2. percben Szlovák I. ki­cselezte a védőket, de gól­helyzetben Vén II. elrúgta előle a labdát. A 27. perc­ben Földi 27 méterről a sok láb között a hálóba ta­lált. 1:1. A 30. percben Ba kapus megsérült és Balogh állt a helyére, aki kétszer is kifutással mentett. A szünet után Ba visz- szátért. Kiskőrös támadott és váratlanul jött a ven­dégek gólja. Tarr 25 mé­terről a felső sarokba ta­lált. 2:1. A gól után a Kis­kőrös teljesen összerop­pant. A Dunaújváros tet­szés szerint rúgta a gólo­kat. A játék képe már a komolytalanság határát sú­rolta, mert 20 perc alatt Ötször vették be a hazai kaput. Török 2, Tarr és Szabó 2, volt a gólszerző. A jó őszi kezdés után érthetetlen a Kiskőrös ki­ábrándító játéka. Jók: Tarr, Szabó és Horváth. A Kis­kőrösből senki. Biácsi Sándor 4:0 Ifjúsági eredmény: Soltvadkert javára. Kiskunmajsa—Alpár 3:3 (2:2) Kiskunmajsa, 600 néző, vezette: Vágó. A 6. percben Gavallér szerzett vezetést az alpá- riaknak. 0:1. A 17. percben Gólok A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 14. fordulójá­ban 38 gól esett. Négy mérkő­zésen a pályaválasztók otthon tartottá-k a pontokat, három találkozó pontosztozkodással, míg két találkozón a vendég- csapatok bizonyultak jobbnak. és góllövők 14 gólos: Csorvási (Kun Bé­la SE), Szabó (Radnóti SE), 12 gólos: Szabó II. (Alpár), 11 gó­los: Farkas (Kun Béla SE), 10 gólos: Madar (Szamuely SE). 8 gólos: Csík (Alpár), 7 gólos: Kozma (Kiskunmajsa), Mezei II. (Izsák), Malos (Ka). VTSK). 6 gólos: Péter (Vaskút), Csap­iáros (Tompa), Hérezeg (Bajai Bácska Posztó), Harnos (Bács­almás), Kállai II. (K. Fém­munkás). öngólos: Kovács (K. Volán), Vaskút jobbhátvédje. szert a hazaiak. A 25. perc­ben Forró góljával szépí­tett a Radnóti SE. 2:1. A 70. percben Kovács öngólt vétett. 2:2. Jók: Varga, Ko­vács, Bállá, Fürj, illetve Csépány, Forró, Szabó. Ifjúsági eredmény: 6:0 a Kecskeméti Volán javára. Szamuely SE—Hajós 2:1 (0:0) Hajós, 250 néző, vezette: Szűcs. Közepes iramban kezdő­dött a mérkőzés. A 6. perc­ben Ummenhoffer a kiállí­tás sorsára jutott. A 60. percben Madar góljával a Szamuely SE szerzett ve­zetést. 1:0. A 70. percben Bányait a 16-oson belül szabálytalanul szerelték. A megítélt 11-est Bohner ér­tékesítette. 1:1. A 80. perc­ben Tóth révén gólt ért el a Szamuely SE. 2:1. Jók: Sass, Madar, illetve Seite, Ribánszki. Ifjúsági eredmény: 1:1. Kecskeméti Fémmunkás— Tiszakécskc 2:0 (2:0) Tiszakécske. 200 néző, vezette: Pénzes. A 11. percben Kállai II. szerzett vezetést a kecske­métieknek. 1:0. Négy perc­cel később Csillag növelne a Fémmunkás előnyét. 2:0. Jók: Dorogi, Bende II., Kol­ia'­Ifjúsági eredmény: 1:1. Szatmári egyenlített. 1:1. A 30. percben Szabó II. jut­tatta vezetéshez az alpárja- fejelt a hálóba. 1:0. A 35. percben Ruskó egyenlített. 2:2. Az 50. percben Ladá­nyi 30 méteres szabadrú­gásból szerzett1 előnyt a kis- kunmajsaiaknak. 3:2. A 62. percben Gavallér egyenlí­tett. 3:3. A . 70. percben Szatmári a kiállítás sorsára jutott. Jók: Ruskó, Fekete, illetve Szabó II.. Gavallér. Ifjúsági eredmény: 5:3 Alpár javára. Bácsalmás—Kalocsai VTSK 2:1 (1:1) Bácsalmás. 500 néző, ve­zette: Kovács. Mesreváloralstt I. osztályú bajnokság: Nincsevics (Bácsalmás) — Iványi (Kun Béla SE), Kel­tái (Kecskeméti Fémmun­kás), Rádi (Kun Béla SE) — Bohner (Bácsalmás). Sass (Szamuely SE), — Pé­ter (Vaskút), Zsöllér (Gá­bor Á. SE), Szabó (Radnóti SE). Csapiáros (Tompa), Benkő (Soltvadkert). Tudósítóink Bohna Péter (Tompa), Szalal László (Kiskunhalas), Petrecz János (Kiskunmaj­sa). Biácsi Sándor (Soltvad- kert), Borsos János (Bács­almás), Pálfi József (Kis- A hazaiak a 10. percben kunfélegyháza), Stefán La­szereztek vezetést Latinyák jós (Kecskeméti Volán), Gál révén. 1:0. A 26. > percben Ernő (Hajós), Szentendrei Posztobányi révén • egyen- Józscf (Tiszakécske). litett a vendégcsapat. 1:1. A 40. percben Benkő (Kai. ; ———■------------­V TSK) súlyos sérüléssel hagyta el a játékteret. A i 75. percben Molnár szerez-1 te a hazaiak gólját. 2:1. Jók: Nincsevics, Szál, Bohner, Molnár, illetve Burai. Farkás II.' Ifjúsági eredmény: 2:2. Kecskeméti Volán— Radnóti SE 2:2 (2:1) Kecskemét. 150 néző, ve­zette: Szabó L. Egyenlő erők küzdelmét hozta a két csapat találko­zója. A 8. percben Fürj ré­vén a Volán ért el. gólt. 1:0. A 14. percben Ócskái ré­vén 2;0-ás vezetésre tettek MEGYEI I. OSZTÄLYÜ bajnokság Állasa 1. Alipár 14 9 2 3 35-19 2­K. Fém. 14 8 3 3 22-13 3. BácsaLm. 14 9 1 4 27-20 4. B. B. P. 14 9 1 4 26-19 10 5. K. VTSK 14 7 3 4 34-22 17 e: Kun B. 14' 7 2 5 32-23 16 7. Gábor Á. 14 5 5 4 23-22 15 8. Hajós 14 G 2 6 28-23 14 9. Radnóti 14 5 .3 6 30-13 1:3 10. Szamuely 14 5 3 6 27-25 13 11. Tompa 14 6 1 7 19-21 13 12. Izsák 14 4 4 6 20-26 12 13. T. kecske 14 4 4 6 17-25 12 14. Soltva dk. 14 4 4 6 11-18 12 15. Vaskút 14 3 5 6 1-9-23 11 1.6. K. Volán 14 3 3 6 12-26 11 17. Kkmajsa 14 4 1 9 21-24 9 18. Városföld 14 1 8 8 20-32 7