Petőfi Népe, 1971. november (26. évfolyam, 259-283. szám)

1971-11-17 / 272. szám

A bét 10 líf-as válogatottja 55 gól, 5 döntetlen a 14. fordulóban A héten kevés volt n ki-I fi Rftnwc /TWTov/Cfi ^ A héten kevés volt a ki-1 f> gólos: Boruzs (Mezőfi emelkedő teljesítmény az j SE). i NB Ill-ban, így csak egy | 5 gólos: Maráczi (János­csapat összeállítására vál-1 halma), Bartek (Kiskőrös), lalkoztunk. s ebben is két hely üresen maradt. A 4-es és a 11-es számú játékosok közül senki sem érdemelte ki a helyét a válogatott­ban. Az I. csapat: Hluchány (Kiskunfélegyházi Vasas) — Zsíros (Mezőfi SE), Gyorsa (KTE), (—), Hajagos (Kis­kunfélegyházi Vasas), Rausch (Baja), Varga II. (Kiskunfélegyházi Vasas), Goretity (Baja), Szlovák II. (Kiskőrös), Maráczi (János­halma), (—). (A pofeztok elmosódottsá- ga miatt a válogatottban csak a kapus van kötőjellel elválasztva.) Az átlagosnál jobb telje­sítményt nyújtottak, de a válogatottba nem kerültek még: Csernák (Jánoshal­ma), Ba (Kiskőrös), Pogány (KTE), kapusok, Balogh (Kiskőrös). Mizser János­halma), Bartulov (Baja), Dobó (KTE), Fábián Mező­fi SE). Ságodi (Jánoshal­ma), Kiss R. (Mezőfi SE), Pálmai II. (Baja), Zubor- nyák (KTE), Ézsi (Kiskun­félegyházi Vasas), Kovács (KTE) mezőnyjátékosok. NB III-as góllövőlista: 10 gólos: Vén II. (Kiskő­rös). 8 gólos: Fenyvesi (János­halma). 7 gólos: Mányoki, Bán­hidi (KTEV i -asm ? ­műi lauw. _ V6.,TFSE Ti 2; 1 II 12-30 5 Tekcbíradó Kecskeméten szombaton és vasárnap három külön­böző versenyt rendeznek. November 20-án, szomba­tón délután 15 órai kez­dettel a MÁV tekecsarno­kában kezdődik a megyei tízek bajnoksága. Ugyancsak szombaton délután 15 órai kezdettel a MÁV tekecsar­nokban rendezik meg Kecs­kemét város öregfiúk baj­nokságát is. November 21-én, vasárnap reggel 8 órai kezdettel a MÁV te­kecsarnokában a „Novem­ber 7” emlékverseny páros versenyszámát rendezi á tekeszövetség. Lakatos (Mezőfi SE). 4 gólos: Csermák (János­halma). Zubornyák (KTE), Pálmai II. (Baja). 3 gólos: Laczkó, Sahin, Gerber (Kiskunt. Vasas), Borkovics (Baja). 2 gólos: Ádám, Németh (Jánoshalma). Kállai II., Váczi (Kiskőrös), Szőczey, Magyar I. (KTE), Varga II., Ézsi (Kiskun! Vasas), Ke­mény (Bája), Papp (Mezőfi SE). 1 gólos: Zsöllér, Mizser (Jánoshalma), Pecznyik, Vén I.. Kállai I., Szlovák II., Ambrus (Kiskőrös), Ba latoni (K1E). Bella, Linka, Hajagos, (Kiskun! Vasas), Bartulov, Szabó, Goretity (Baja), Komáromi, Harangi, Zsákai (Mezőfi SE). A legjobb góllövőkbői összeállított csatársor: Bar­tek (5), Mányoki (7), Bán- hídi (7). Vén II. (10), Feny­vesi (8). összesen 37 gólt ért el eddig. NB in. középcsoport 1. in. kér. 14 10 3 1 33-11 23 2. Jánosh. 14 8 5 1 25-11 21 3. D.újV, Ep. 14 8 4 2 32-19 20 4. Paks . 14 . 7 5 2 25-15 19 5. MOM ’ 14 fi 6. Apr. 4. V. 14 7 7. ÉGSZOV 14 5 8. Ganz-Vlll. 14 8 9. Baja 14 4 la. Veesé* . 14 6 11. MA VAUT 14 4 12. Kiskörös 14 4 KJ/ Ercsi 14 3 14. D.újV; P. .14 2. 3 28-23 17 5 24-19 16 4 14-17 15 6 25-23 14 5 12-10 13 7 22-21 13 6 15-25 12 7 24-30 11 7 17-23 10 S 10-26 8 9 12-21 7 DÉLKELETI CSOPORT RÖVIDEN A japán olimpiai bizott­ság közzé tette a Sapporó- ban 1972. február első felé­ben sorra kerülő téli olim­piai játékok hivatalos prog­ramját, Február 3-án Tesz a meg­nyitó ünnepség (Makoma- nai stadion) és a jégkorong­spi°itezők. Február 13-án a női és a férfi műlesiklás, férfi sífu­tóváltó és a záróünnepélyei ér véget a téli olimpia. A Torpedo Moszkva—Di­namo Minszk szovjet lab­darúgóbajnoki mérkőzés, amely egyben a szovjet bajnokság utolsó találko­zója volt, 3:3-as döntetlen eredménnyel végződött. Mint az már régebbről ismeretes, az idei bajnok a Dinamó Kijev csapata lett 44 ponttal, az ezüstér­met az Árarat Jereván sze­rezte meg 37 ponttal, míg a harmadik helyre a Di­namo Tbiliszi került 38 ponttal. 1. B. VTSK 14 9 3 2 32-6 21 2. KTE' 14 9 1 4 23-14 19 3. .Gyoma 14 6 6 2 14-9 18 4. Kkfháza 14 7 3 4 16-13 17 5. HÖDGEP 14 6 4 4 Fi-14 16 6. Mező fi 14 7 2 5 16-15 16 7. Szentes 11 5 5 4 21-20 16 8, "Makó, • 14 6 3 5 10-10 Í5 9. B. MÁV 14 6 2 6 US-16 14 ló. B-. Agyag. 14 4 5 5 19-17 13 11. „Csongrád 14 5 3 6 15-15 13 12. Szeg. AK 14 2 7 5 17-21 11 M.kovh. 14 4 3 7 17-21 11 14. Sarkad 14 4 3 7 16-23 11 15. TiszaföM. 14 4 — K0 13-29 8 16* Szalyai 14 2 2 10 3-28 6 Úttörő­olimpia Az úttörőolimpia megyei birkózóversenyét november 21-éíi, vasárnap délelőtt 10 órái kezdettel Kecskemé­tért, isz Űjkollégium torna­termében rendezi meg a megyéi birkózószövetség. ÉSZAKI CSOPORT Kkfh. Vörös Csillag — Soll 1:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 100 néző, vezette: Tóth L. Közepes iramú mérkő­zést vívott a két csapat. Helyzetei alapján a Vörös Csillag nagyobb arányban is győzhetett volna. Góllö­vő: Fekete. Jók: Fekete, Németh, Garai, illetve Berg, Obornyik. Ifjúsági eredmény: 0:0. Helvécia—Kiskőrösi Spartacus 1:1 (1:0) Kiskőrös, 100 néző, ve­zette: Zsombor. Alacsony színvonalú mér­kőzésen igazságos, pontosz­tozkodás született. Góllö­vők: Németh, illetve Tóth. Jók: Csima, Tóth. Ifjúsági eredmény: 1:1. Kerekegyháza—Apostag 7:1 (2:1) Kerekegyháza, 150 néző. vezette: Fekete. A minden részében jobb 1 kerekegyházi együttes ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Góllövök: Szé- lesi 3, Szappanos 2, Gogo- lák, Majzik, illetve Búzás. Jók: Szélesi, Gogolák, Maj­zik, illetve Búzás. Ifjúsági eredmény: 9:0 Kerekegyháza javára. lyák növelte a hazaiak elő­nyét. 3:0. A 85. percben Horváth szépített. 3:1. Jók: Csillaghegyi, Farkas, Sza­bó, illetve Palotás, Fekete. Ifjúsági eredmény: 1:1. Hetényegyháza— Kunszentmiklósi Vasas 2:2 (0:0) Hetényegyháza, 50 néző, vezette: Tóth F. Kiegyenlített játékot ho­zott a két csapat találkozó­ja. Góllövők: Fábián, Kul­Gólok A megyei n. osztályú labda­rúgó-bajnokságban 55 gól esett. Az Északi csoportban 30, a Dé­liben 25 alkalommal voltak eredményesek a labdarúgók. Kilenc mérkőzésen a pályavá­lasztók nyertek, öt találkozón pontosztozkodásra került sor, míg két mérkőzésről a vendég- csapatok vitték el a pontokat. és góllövők ÉSZAKI CSOPORT: 15 gólos: Domonkos (K. Szolgáltató). 12 gólos: Márkli (Klapka SE), Kratofil (Kkfh. Reménység). 10 gólos: Fábián (Hetényegyhá­za), Obornyik (Solt), Karácso­nyi (K. MÁV), Szélesi (Kerek­egyháza). 9 gólos: Bérezés (Kszmiklós), Szappanos (Ke­rekegyháza). 8 gólos: Mayer (Dunavecse), Gogolák (Kerek­egyháza), Varga (Helvécia), Bense (Kkfh. Vasutas). 7 gó­los: Kiss II. (Kszmiklós), Papp II. (Szánk), 6 gólos: Patai Kecskeméti Szolgáltató- j '^mlkl6s)’ Kovics (Dunave­Szank 2:0 (1:0) Szánk, 100 néző, .vezette: Rigó. , A jobb csatarjátékot nyújtó kecskeméti együttes megérdemelten nyerte a találkozót. Góllövők: Do­mokos, Sallai. Jók: Mikó, Sallai, illetve Urbán, Csá- nyi. Ifjúsági eredmény: 3:0 a Kecskeméti Szolgáltató ja­vára. Kecel—Kkfh. Vasutas 3:1 (1:0) Kecel, 150 néző, vezette: Baán. A keceli csapat kezdett jobban és a 25. percben Szabó révén gólt ért el. 1:0. A 30. percben Városi (Ke­cel) a kiállítás sorsára ju­tott, majd 5 perccel ké­sőbb Dinnyést (Kkfh. Vas­utas) is leküldte a pályá­ról a játékvezető. A 60. percben Szabó góljával már 2:0-ra vezetett a Ke­cel Tíz perccel később Po­CSC). DÉLI CSOPORT: 20 gólos: Mészáros (Bácsbokod >, 13 gó­los ^ Jakab (Gara), Tüske (Ér­sekcsanád). 12 gólos: Szabó (Gara), Sárkány, Csizmadia (Kkh. MÁV), Kraiczer (Fájsz), 11 gólos: Kiing (Bácsbokod), 10 gólos: Kollár (Fájsz), 8 gó­los: Hujber (Kinizsi SE), Gei­ger (Érsekcsanád), Kovács II., Ferkó (Kelebia). 7 gólos: Sza­bó. Gombkötő (Fájsz). 6 gólos: Juhász (Kinizsi), Kovács, Var­ga (Mélykút). 30 táblás szimultán Kelebián- Kelebián november 7-én 30 táblás sakkszimultánt rendeztek. A sportkör ven­dége M. Kovács László nemzetközi mester volt. A versenyen 24 kelebiai sak­kozón kívül Tompáról, Kunbajáról és Csikéria községből 2—2 sakkozó vette fel a küzdelmet. Az eredmény 29:1 M. Kovács nemzetközi mester javára. A mester győzel­me. nagyon sok táblán csak 3—4 órás küzdelem­ben, néha 60—80 lépés után alakult ki. Kelebia csapata már a nyolcadik éve fegyelmezet­tén és jó eredménnyel áll helyt . a megyei I. o. csapatbajnokságban. A má­sodik csapatuk pedig há­járási bajnokságot. A köz­ségben most üzemek közti bajnokság beindítását ter­vezik, s ezen 8 csapat in- duL A szakosztály most a községben rendszeres sakk­oktatást szeretne bevezet­ni. Ennek legfőbb gondja, hogy az oktatáshoz szük­séges deir.onstrációs tábla hiányzik és sehol sem kap­ható. A most lezajlott sakk­szimultán után M. Kovács László nemzetközi mester elismerőleg^ szólt a kele­biai sakkélet szervezettsé­géről, s örömmel fogadott el egy jövő évre szóló meghívást. A kelebiai sak­kozók tehát 1972. április 4-én ismét találkoznak a rom alkalommal nyert már 1 mesterrel. man II., illetve Erdős, Pa­tai. Jók: Kulman II., Káp­lár, illetve Somogyi, Patai. Ifjúsági eredmény: 4:2 Hetényegyháza javára. Klapka SE—Dunavccse 1:1 (0:0) Izsák, 200 néző, vezette: Csonka. Az első félidő ideges, kapkodó játékkal telt el Szünet után a Klapka SE kezdett jobban és a 70. percben Márkli révén ve­zetéshez jutott. 1:0. A 87. percben a Bállá kezezése miatt megítélt 11-est Török értékesítette. 1:1. Jók Márkli, Mezei, Mihala, il­letve Kovács I., Kovács II., Török. Ifjúsági eredmény: 3:0 Dunavecse javára. Kecskeméti Dózsa n.— Kecskeméti MÁV 6:1 (4:0) Ifjúsági eredmény: 9:0 a Kecskeméti Dózsa javára. DÉLI CSOPORT Fájsz—Bácsbokod 4:1 (1:0) Fájsz, 200 néző, vezette: Boronkai. Közepes iramú, sportsze­rű mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A 30. percben Horváth szerzett vezetést a fajsziaknak. 1:0. Az 53. percben Kollár nö­velte a hazaiak előnyét. 2:0. Három perccel később Kraiczer volt eredményes. 3:0. A 75. percben Mészá­rosnak sikerült szépítenie. 3:1. A 85. percben Mészá­ros 11-esét a bácsbokodi kapus kivédte. A 89. perc­ben Débics állította be a végeredményt, 11-esből 4:1. Jók: Kollár, Szilágyi, Ádám, illetve Bátyity, Mé­száros. Ifjúsági eredmény: 2:0 Bácsbokod javára. Bátya—Csávoly 3:3 (2:0) Bátya, 100 néző, vezette: Király. A hazai csapat kezdett jobban és a 34. percben Hatzán góljával vezetést szerzett, 1:0. Nem sokkal később Jelencsics talált a hálóba. 2:0. A 47. percben Füle, 2 perccel később Sze- kulity, majd az 51. percben Schwarc góljaival a ven­dégegyüttes nemcsak egyenlített, hanem a veze­tést is megszerezte. 2:3. A 88. percben Hatzán góljá­val a hazaiaknak sikerült otthon tartani az egyik bajnoki pontot. 3:3. Jók: Ruzsinkó, Hatzán, illetve Schwarc. Ifjúsági eredmény: 4:1 Csávoly javára. Gara—Katymár 1:0 (0:0) Gara, 250 néző, vezette: Weisz. Kemény, helyenként dur­va játék jellemezte a mér­kőzést. A garai együttes — alacsony színvonalú mér­kőzésen — nehéz küzde­lemben harcolta ki a győ- zeliret. Góllövő: Molnár (H-esból). -Jók: Osztrogo- ná<v Forral, illetve Dunai, Tumbász. Ifjúsági eredmény: 10:1 Gara javára. Császártöltés— Kiskunhalasi Spartacus 2:1 (1:1) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Lajtos. Kemény, sportszerű mér­kőzésen nyert a gólhelyze­teit jobban kihasználó ven­dégcsapat. Góllövők: Szeitz, Hajzer, illetve Tóth II. Jók: Rausch, Szeitz, Hajzer, il­letve Szőke, Simon, Győri. Ifjúsági eredmény: 2:0 Császártöltés javára. Kelebia—Kisszállás 1:0 (0:0) Kelebia, 250 néző, vezet­te: Kovács. Közepes színvonalú mér­kőzésen, kiegyenlített első félidő után az 58. percben Gödé góljával nyertek a hazaiak. 1:0. Jók: Gödé, Papp, illetve Szimcsák, Mi- narics. Ifjúsági eredmény: 5:1 Kelebia javára. Mélykút—Miske 2:1 (0:1) Mélykút, 50 néző, vezet­te: Kalmár. A 10. percben Desík a miskeleknek szerzett veze­tést. 0:1. Szünet után a mélykútiak támadtak töb­bet és az 55. percben Vla­sies góliával egyenlítettek. 1:1. A 70. percben Rostás talált a hálóba. 2:1. Jók: Mácsai, Desik. Ifjúsági eredmény: 2:1 Mélykút javára. Kiskunhalasi MÁV— Kinizsi SE 3:1 (1:1) Kiskunhalas, 150 néző, vezette: ifj. Fekete. Jó iramú, változatos mér­kőzést vívott a két csapat. A 30. percben Hujber gól­jával a Kinizsi SE jutott vezetéshez. 0:1. A 35. perc­ben Tóth I. egyenlített. 1:1. Fordulás után az 55. perc­ben Tóth I. ismét gólt lőtt. 2:1. A 80. percben Sárkány állította be a 3:l-es vég­eredményt. Jók: Dékány, Tóth I.. Csipái, illetve Ju­hász, Hujber. Ifjúsági eredmény: 5:1 a BVMTE javára. Kiskunhalasi MEDOSZ II. —Érsekcsanád 1:1 (1:0) Érsekcsanád, 200 néző, vezette: Klein. Ifjúsági eredmény: 7:1 Érsekcsanád javára. Megyei ll-ek Északi csoport: Somogyi (Kszmiklós) — Mikó (K. Szóig.), Szekér (Hetényegy­háza), Urbán (Szánk) — Németh (Kkfh. Vörös Csil­lag), Csillaghegyi (Kecel) — Fekete (Kkfh. Vörös Csil­lag), Gogolák (Kerekegy­háza). Szalai (Kméti Szóig.), Márkli (Klapka SE), Patai (Kszmiklós). Déli csoport: (—) — Papp (Kelebia), Dékány (Kkh. MÁV), Szőke (Kkh. Spart.) — Kollár (Fájsz), Rausch (Császártöltés) — Forrai (Gara), Tóth I. (Kkh. MÁV), Hajzer (Császártöltés), Huj­ber (Kinizsi SE), Ádám (Fájsz). aMegjegyzés: A kapus posztján a héten nem volt kiemelkedő teljesítmény. Tudósítóink Horváth Károly (Izsák­ról), Szefcsik János (Kecel- ről), Kovács István (Ke­rekegyházáról), Martonosi József (Hetényegyházáról), Biácsi Sándor (Kiskőrös­ről), Csepregi Imre (Szánk­ról), Pálfi József (Kiskun­félegyházáról), Szakács Gyula (Garáról), dr. Ko­lozsvári Elek (Érsekcsanád- ról), Szalai László (Kiskun­halasról), Korsós Péter (Bátyáról), Fejes Gábor (Fajszról), Farkas István (Kelebiáról), Sárkány Ala­dár (Mély kútról). MEGYEI n. OSZTÁLYÚ LABDARÜGO-BAJNOKSAG ÉSZAKI CSOPORT 1. K. Szóig. 13 9 2 2 29-11 20 2. Kereke. 13 9 1 3 35-14 19 3. Ks'/.mikl. 13 7 4 2 40-19 18 i. Vörös Ce. 13 8 1 3 27-17 18 5. Klapka 13 8 4 3 26-20 16 6. Szanik 13 7 1 5 25-20 15 7. Kecel 13 3 3 5 16-20 13 8. Solt 13 5 2 6 23-25 12 9. Heténye. 13 5 2 6 19-24 12 10. K. MÁV 13 5 1 7 24-21 11 11. Kkfh. V. 14 5 1 8 24-29 11 12. Dumave. 13 4 1 8 26-24 9 Iß. Helvécia 13 3 3 7 H8-33 9 14. 'Kiskőrös 13 3 2 8 11-30 8 IS. Apostag 13 1 3 9 13-37 5 K. Dőzaa n. 14 11 1 2 85-22 23 DELI CSOPORT 1. Gara 14 10 2 2 45-19 22 2. Fájsz 13 7 3 3 42-15 17 3. Kh. MÁV 13 9 1 3 34-14 17 4. Kelebia 13 7 3 3 32-26 17 5. Báesbok 13 7 2 4 43-25 16 6. Császárt. 12 6 2 4 20-17 14 7. Csávoly 8. Mélykút 9. Katymár 19. Bátya 11. Kinizsi 12. Érsekcs. 13. Kisszállás 12 14. Kh. Sp. 13 15. Miske 13 Kh. MEDOSZ 13 2 5 39-32 14 3 5 24-18 13 7 3 14-15 13 4 5 24-32 12 5 5 2Ü-23 11 3 6 30-34 11 5 5 15-24 10 2 10 11-40 4 2 — 11 14-67 4 6 4 3 35-19 16