Petőfi Népe, 1971. szeptember (26. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-14 / 216. szám

Gólképtelen a Dózsa-csatársor Kecskeméti Dózsa — Várpalotai Bányász 1:1 (0:0) néző, Kecskemét, 3500 vezette: Halász. K. Dózsa: Gór — Kis- jyhász, Lantos (Gyiffkó dr), Kreidli — Diószegi, Lutz — Molnár (Józsi I.), Tatár, Makay, Pasek, Koós. Edző: Szigeti Ferenc. báját azonban Palotai véd­te. Négy perccel később új­ra Pasek foglalkoztatta a várpalotai kapust. A 70. percben Koóst a 16-oson belül felvágták, de a játék­vezető nem látott okot a büntető megadására. labdarúgást gólra játsszák. A vendégcsapat megérde­melten vitte el az egyik pontot. Kár, hogy néhány játékosa a durvaságig ke­mény. Palotai, Csapó II., Dorogi és Lakics játszotta legjobban. Lutz védhetetlen szabadrúgása a hálóban. A kapus kezét talált ballábas bombaldvés bevitte a jól el­Osl-ről nyert a MEDOSZ KISKÜNHALASI MEDOSZ—MGM DEBRECEN 4:1 (3:1) Kiskunhalas, 2500 néző. Vezette: Szabó J. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dömény — Juhász, Vass, Tóth IV. — Kiss R., Tüske — Mészáros. Csányi, Kar­sai (Csermák), Daróczi, (Lévai), Oláh. Edző: Virágh István. MGM Debrecen: Szabó I. (Gillányi) — Puskás, Di- vinyi, Terényi — Oláh (Pa­tai I.), Sidó — Molnár, Potyók, Szóráth, Mezei, Szabó II. Edző: Imre Ist­ván. Kedves ünnepségre ke­rült sor a mérkőzés előtt. Farkas Ödön, az OTP meg­bízásából adta át a ME- DOSZ-nak a Nyári Kupa első helyéért járó díjakat, valamint Döménynek és Tóth IV.-nek a legjobb vé­dőjátékosok tiszteletdíját. Az első támadás végén Tóth IV. labdája a felső lécről pattant vissza. A ka- , pus csak nehezen ütötte ' szögletre. A 4. percben Si­dó 30 méteres lövése su­hant el a kapu fölött. A II. percben egy ártalmat­lannak látszó támadásból a debreceniek megszerezték a vezetést. Tóth IV. több­ször is elrúghatta volna a labdát, aztán Mezei elé tet­te, aki a 16-os sarkáról a kapu közepén a léc alá lőtte. 1:0. A gól után még a vendégek támadtak, de nem volt több helyzetük. A 22. percben Tóth IV. ha­talmas partdobása után ka­varodás támadt a MGM kapuja előtt. Oláh csőrrel elérte a labdát és a hálóba továbbította. 1:1. A 26. percben nagy tűzi­játék közben Csányi az üres kapura ívelt. A labda a felső lécről visszapat­tant, s másodszorra Mészá­ros éppen az egyik befutó védőt találta el. Két perc múlva Mészáros lesről lőtt érvénytelen gólt. Nagy erő­vel támadott a halasi csa­pat, de jól védekeztek a debreceniek. A 39. percben már ez sem segített. Oláh átadását Csányi szoronga­tott helyzetből, kapásból csavarta a felső sarokba. 2:1. vését szögletre ütötte a ka­pus. Állandóan a MEDOSZ volt fölényben, csupán a 83. percben harcolt ki egy­más után két szögletet az MGM. A 85. percben Tüske átadásával Oláh egy for­dulatot tett, majd 16 mé­terről bombázta a hálóba. 4:1. Az utolsó percekben a közönség ütemes tapsa kísérte a játékot. A ME­DOSZ kitűnő játékkal sze­rezte meg az értékes győ­zelmet. Jók: Kiss R., Tüs­ke, Mészáros, Csányi, illet­ve: Gillányi, Divinyi, Po­tyók. T ©tónyeremények A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 37. játékhéten 13, és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. A 12 találatosok száma 39 nyereményük 23 572 forint. 11 találata 565 fogadónak volt. Nyeremény: 651 fo­rint. Várpalota: Palotai —Sü- ke, Csapó II., Csapó I. — Szabó, Kisbej — Kerkai, Dorogi, Lakics, Orbán I., Horváth L. (Horváth E.). Edző: Terbe Benjámin Esőre hajló, szeles időben a Dózsa kezdett széllel szemben. Azonnal a kecs­keméti együttes vette át a játék irányítását. Az első nagy gólhelyzet az 5. perc­ben adódott a vendégek kapuja előtt. Molnár jó beadását a belső csatárok elvétették. A 11.' percben egy kemény várpalotai sze­relés után Lantos oly sú­lyosan sérült meg, hogy többé nem is térhetett vissza a pályára, öt perc múlva Gyiffkó dr. állt be a helyére. A 12. percben Tatár vétette el Molnár jó beadását. Feltűnően sokat kellett a játékvezetőnek megállítani a játékot. Leg­többször azért, mert a ven­dégek néhány játékosa durván játszott. Ez látha­tóan nem „ízlett” a kecs­keméti csatároknak. A 23. percben Pasek hibájából Lakics került. nagy gól­helyzetbe, de a léc mellé küldte a labdát. Elkesere­dett Dózsa-támadások kö­vetkeztek ezután. A 33. percben Molnár lövése nagy helyzetben jutott mel­lé. Az első félidő utolsó percében Lutz beívelt lab­dáját Tatár perdítette a kapu mellé. A szünetben Szigeti edző nyugodtabb játékra hívta fel a csatárok figyelmét. Bátrabb kapuratörést és lövést kért a csatároktól. A második félidő első eseménye volt Makay sé­rülése. Ismét egy durva be- lemenés okozta a sérülést. A csatár azonban némi ápolás után tovább játszott. Nagy fölénybe került a kecskeméti csapat A Bá­nyász megszállta kapuja előterét és a játékosok rúg- táx, vágták a labdát. Egy­más után öt szögletét rú­gott a Dózsa. Az 58. perc­ben láthattuk az első egész- fügas kecskeméti kapura- k/vést Pasek távoli bom­A 71. percben Molnár középen tört a kapu felé. Mintegy 22 méterre a ka­putól a védők felvágták. A szabadrúgásnak Latz állt neki, és hatalmas bombája nyomán a lab­da a bal felső sarokban kötött ki. Palotai kezét is érintette a lövés. 1:0. Ekkor úgy látszott, hogy a kecskemétiek megnyerik a mérkőzést A várpalo­taiak feladták a merev vé­dekezést és támadásba len­dültek. Nekik volt igazuk. Kiegyenlítettek. A 77. percben a félpálya közelében Lutz elvétett egy labdát, amely Lakicshoz került, A csatár kiugratta Kls- bejt, aki a kifutó Gór mellett a hálóba lőtt. 1:L A 80. percben már-már úgy látszott hogy a ven­dégek szerzik meg a győz­tes gólt. Sakk-matt volt a kecskeméti védelem, de szerencsére Dorogi száz- százalékos gólhelyzetben csúnyán a kapu fölé lőtte a labdát. Az utolsó percekben is inkább a kecskeméti fcapu forgott veszélyben. A mérkőzés úgy indult, hogy gólokkal nyer a Dó­zsa. Ahogy azonban teltek a percek, úgy vált látha­tóvá, hogy a hazai csatár­sorral könnyűszerrel bir­kózik meg az igen lelkesen, keményen, s ha kellett, durván játszó várpalotai védelem. Ennek ellenszerét egyszerűen nem találta meg a kecskeméti csapat és bár a vezető gól meg­szerzése után úgy látszott, hogy megnyeri a mérkő­zést, ez végül is nem sike­rült. A Dózsa védelme né­hányszor megingott, de sok jó indítása volt Kreidli- nek és Kis juhásznak is. A középpályások messze van­nak igazi formájuktól. A csatársor kiábrándítóan játszott. Mintha megfeled­keztek volna arról, hagy a Halász játékvezető erély- telenségével a vendégcsa­patnak kedvezett. Túlságo­san elnéző volt a Bányász­védelem durvaságaival szemben. NB n. KELETI CSOPORT 1. Budafok 5 3 2 — 15-6 8 2. Hkhalas 54—19-3 8 3. Középítők 5 2 3 — 11-4 7 4. Szegedi D. 5 2 2 1 7-5 6 5. KISTEXT 5 3 — 2 7-6 - 6 6. BKV Előre 5 2 2 1 5-5 6 7. Láng 5 13 18-8 5 8. SZVSE 5 2 1 2 6-7 5 9. MGM Dell. 5 2 1 2 7-9 5 Postás 5 2 1 2 7-9 5 1L Gyula 5 13 1 8-12 5 1B. Cegléd 5 113 8-9 3 13. DEAC 5 113 5-7 3 14. Lehel 5 113 4-8 3 15. Szarvas 5 113 4-9 3 16. Szol. MÁV 5 - 2 3 5-9 2 Szol. MAV—BKV Előre 1:1 Gyula—Lehel SC 3:2 SZVSE—Vasas Láng 3:1 DEAC—Cegléd 1:0 Budafok—Szarvas 3:0 KISTEXT—Szegedi D. 2:0 Bp. Postás—Középületép. 0:0 A 10 találatosok száma: A 42. percben Oláh lövé- j 5226, a nyeremény 106 fo­sé a kapus melléről kipat- rint. tant. Karsai a hálóba he- A nyereményei: az ills lyezte. 3:1. A 49. percben Sidó az utolsó pillanatban becsúsz­va szerelt Oláh elől. A 61. ték levonása után érten­dők. Az adatok tájékoztató jellegűek. A teli találatos szelvény: percben Csányi 30 méterről j x, 2, x, 1, x, 1, 2, 2, x, x, lőtt mellé, majd Oláh lö- I 1, x, 1, x. Kitűnően yédett a gyomai kapus MEZÖFI SE— GYOMAI TK 0:0 Gyoma, 800 néző. Vezet­te: Knyós. Mezőfi SE: Gyaraki — Szalai, Könyves, H. Kiss Biztató második félidő BÉKÉSCSABAI AGYAGIPAR— KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS 1:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 500 né­ző, vezette: Gsepregi. Kkfh. Vasas: Hluchány — Dongó, Sah in, Tímár II. — Görög, Ézsi — Iványi, Bella (Karsai), Domonkos (Varga), Laczkó, Rigó. Ed­ző: Verefo István. Az első negyedóra ese­ménytelen játékkal telt el. A vendégek jobban érez­ték a labdát, míg a Vasas fiataljai sok labdakezelési hibát vétettek. Szerencsére ezt a csabaiak nem tudták kiaknázni. A 18. percben Petriná szögletet ívelt be. Görög ki akarta fejelni, de Seregi felemelt lábáról a labda a hálóba pattant. A játékvezető veszélyes játék címén nem adta meg a gólt A 22. percben a csa­bai Tímár lövése felső ka­pufát érintve hagyta el a játékteret A 25. percben Petrina 10 méteres lövése Sah in válláról a Vasas ka­gól). A 26. percben Iványi lyukat rúgott a hazai ka­pu előtt, szerencsére Sere­gi 3 méterről mellégurított. Az utolsó 15 percben Sa- hin előrement és irányí­tásával fölényt harcolt ki a hazai együttes. Rigó beadá­sa nyomán az ellenfél ka­puja előtt nagy helyzet alakult ki, de előbb Lacz­kó, majd Domonkos elvé­tették a labdát. Végül Sá­li inhoz került aki alig lőtt kapu mellé. Szünet után még foko­zódott a Vasas nyomása. Rigó néhány veszélyes helyzetet teremtett a bel­sők azonban sorra hibáz­tak. Mindenesetre biztató volt, hogy szinte állandóan piros-kék játékos birtokol­ta a labdát. Sajnos, mesz- sziről lövöldöztek és a tá­voli rúgások rendre célt tévesztettek. Rigó labdáját szögletre hárította Papp, a pújába vágódott. 1:0. (ön- vendégek kapusa. / Ezután AZ NB L ALLASA FTC—Tatabánya 2:1 Eger—Csepel 2:2 Honvéd—Egyetértés 2:1 Vasas—Haladás 2:2 Pécs—SBTC 0:0 Rába ETO—Komló 1:1 4:1 AZ NB I. B ALLASA 1. T7. Dózsa 5 5 — — 17-2 10 1. D.újvár. 6 4 2 — 8-2 10 2. FTC 5 3 1 1 12-7 7 2. ZTE 6 4 1 1 17-6 9 3. DVTK 5 3 — 2 11-9 6 3. SZEOL 6 4 1 1 15-9 9 4. Honvéd 5 2 2 1 6-5 6 4. Dorog 6 3 2 1 10-4 8 5. SBTC 5 2 2 1 6-6 6 5. Békéscs. 6 3 2 1 10-5 8 6. Komló 5 2 2 1 H0 6 Kecském. 6 3 2 1 13-8 8 7. Vasas 5 2 1. 2 8-5 5 7. MÁV DAC 6 3 2 1 10-7 8 8. Haladás 5 2 1 2 7-5 5 8. Debrecen 6 2 3 1 8-4 7 9. Rába ETO 5 1 3 1 7-6 5 9. Várpalota 6 3 1 2 5-5 7 10. Tatabány. 5 2 1 2 7-7 5 10. Bp. Spart. 6 2 2 2 7-10 6 11. Csepel 5 1 3 1 6-8 5 11. Oroszlány 6 2 1 3 15-12 5 12. Egyetért. 5 1 2 2 4-6 4 12. Volán 6 1 2 3 6-10 4 13. Eger 5 — 3 2 5-9 3 13. Pénzügy. 6 — 4 2 4-9 4 14. Videoton 5 1 1 3 5-12 3 Szol. MTE 6 2 — 4 7-12 4 15. Pécs 5 — 2 3 0-5 2 15. Pécsi B. 6 1 2 3 7-15 4 16. MTK 5 1 4 3-10 2 16. FÖSPED 6 1 1 4 7-15 3 17. Ganz-M. 6 — 2 4 3-10 2 ü. Dózsa—Videoton 3:0 18. Özd 6 — 2 4 4-13 2 Bp. Spartacus—Oroszlány 1:0 MÁV DAC—Pénzügyőr 3:0 Békéscsaba—FÖSPED 2:0 Dunaújváros—Özd 1:0 Laczkót. majd Sahint vá­lasztották el szabálytalanul a labdától a 16-oson belül, a játékvezető azonban nem sípolt. Az óriási fölény vé­gül gólt eredményezett. A 80. percben Sahin—Ézsi— Laczkó volt a labda útja, és az utóbbi mintegy 12 méterről jobb oldalról a hosszú sarokba helyezte a labdát. 1:1. A vendégek beszorultak Sahin irányí­tásával, a piros-kékek ál­landó veszélyt jelentetlek a csabaiak kapujára. A 85. percben Sahin pompás lab­dával tette ki Rigót, aki a kapussal szemben állva 8 méterről rálőtt, de Papp vetődve hárított. Igen örvendetes volt, hogy a fiatal hazai gárda kitűnő erőnlétével és aka­rásával a második félidőt szinte végig támadta a ta­pasztalt játékosokból álló ellenféllel szemben. Szünet utáni teljesítménye alap­ján a Vasas közelebb állt a győzelemhez. Kitűntek: Sahin (a mezőny legjobb­ja), Görög, Laczkó, Rigó, illetve Papp, Láza II.. Se­regi. — Komáromi, Matuz — Padlás, Boruzs (Nagy), La­katos, Harangi, Papp. Edző: Krivy Ottó. Késett a játékvezető, s így 20 perccel később kez­dődött a mérkőzés. A Me­zőfi SE támadott és a 3. percben Padlós beadását Lakatos tiszta helyzetből fölé lőtte. A kecskeméti csapat szorosan fogott em­bert, s így a hazaiak nem tudtak kibontakozni. Tá­madásaik szinte semmi ve­szélyt sem jelentettek Gyá­rakig kapujára. Jórészt a mezőnyben folyt a játék, csak a Mezőfi SE támadói kísérleteztek néha távoli lövésekkel. A 37. percben Papp szöglete után a labda a kapufa belső lapjáról pat­tant ki. A szünet után el­fáradt a hazai csapat. Ha­rangi és Nagy vezetésével sokat támadott a Mezőfi SE, de Hunya kapus kitű­nően^ védett. A 76. percben például Lakatos nagy lövé­sét Papp elé ütötte. Á szél­ső két lépésről célozta meg a kaput, de Hunya ezt is kivédte egy merész bele- vetődéssel. A mérkőzés vé-* gül igazságos döntetlennel ért véget. Jók: Harangi, Nagy, Komáromi, »Szalag. Ökölvívás A hét vegén — pénte­ken, szombaton és vasár­nap — Kecskeméten a Fémmunkás kultúrtermé­ben rendezik meg az or­szágos vidéki II. o. egyéni ökölvívó-bajnokságot. A Szolnoki mte g.-mAvag 2:0; versenyre eddig 7 egyesü DVSC—Dorog 0:0 , , w aiJsí-xsa DVSC—Dorog Volán—Pécsi B. ZTE—SZEOL i I let mintegy 60 öklözőjét 4:0 nevezték» PETŐFI * EPE A Magyar Szocialista Munkásáért Bács-Kiskun megyeit Bizottsága íaola Főszerkesztő: dr. Werhcr Dániel Kiadta a Bács mesvei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Preiszin^er András lga?satc Szerkesztőség: Kecskerre" városi ranácsház Telefon: 12-619 l?~516 Szerkesztő bizottság: a-038. Kiadóhivatal«: Kecskémé’ Szabadsáe tér 1/8 Telefon: u-709 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helvi postá­éi vatalókná' és kézbesítőknél. Előfizetési díj eey hónapra2 20.— forint. °ostautalvány-m. valamint át­utalással a KH3. 215—96102 oénzforgalm1 lelzőszámára. Bács-Kiskun megyei üfyow la V Kecskemét Teletem