Petőfi Népe, 1970. szeptember (25. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-01 / 204. szám

Fordított is lehetett volna az eredmény VASAS LÄNG—KECSKEMET! TE 2:1 (2:1) Kecskemét, 1500 néző, vezette; Tóth IX. KTE: Pogány — Gudri- cza, Beregi, Pongrácz — Komáromi. Pavlovics — Zubornyák, Magyar, Má- nyoki, Kiss I. (Bozsó), Sző- czey (Csordás). Edző; Vass János. kimozduló kapus fölött ügyesen a hálóba emelt. 1:1. Továbbra is a KTE ma­radt támadásban és Zu­bornyák megszerezhette volna a vezetést, de tiszta helyzetben a kapu mellé lőtt A KTE egyenlítő gólja. Ä mérkőzésre a KTE-pá­lyán került sor, borús, eső­re hajló időben. A Városi pálya — ha lehet —, még rosszabb állapotban van,- mint valaha. Hosszú per­cekig a két 16-os között hullámzott a játék. A kö­zönség sokat bosszankodott a rossz továbbítások miatt, pedig ebben jórészt nem a játékosok voltak a hibá­sak. A 20. percben Kamrás a balszélen vitte fel a lab­dát, majd középre ívelt A KTE védői csak nézték, amint Sárvári senkitől sem zavartatva a hálóba fejelt. 1:0. A kiegyenlítő gólra csak két percig kellett várni. A 22. percben Kiss I. cselezett, majd Mányoki- hoz küldte a labdát aki a Ä 29. percben újra nagy védelmi hiba előzte meg a vendégek gólját. Rozs­nyói középen előreküldte a labdát és ezúttal Garam- vári fejelt az üres kapu közepébe. Pogány rosszul futott ki. 2:L Ezután újabb nagy bal- szerencse érte a KTE-t. Egy összecsapás után Kiss I. a csapat egyik kulcsjá­tékosa, a földön maradt. Előbb az öltözőbe vitték, majd a mentők súlyos sé­rüléssel a kórházba szállí­tották. Helyére Bozsó jött be. A második félidő Szőczey kiválásával kezdődött Va­lószínűleg most is a pálya talaja okozta sérülését. Öt Csordás váltotta fel. Ha­talmas lendülettel játszott a kecskeméti csapat a mér­fi döntetlen igazságos SZALVAI SE—MEZŐFI SE 1:1 (1:1) Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Füzesi. Mezőfi SE: Gyaraki — Sebők, H. Kiss, Dvorszki — Dómján (Rohodi), Borics — Padlás, Nagy, Harangi, Né­meth, Papp (Szitár). Edző: Krivy Ottó. A Mezőfi SE támadásai­val kezdődött a mérkőzés. A kecskeméti csatárok öt­letes játékukkal többször is zavarba hozták a hazai csapat védelmét. A kapura is sok lövés ment, de a Szalvai SE kapusa nagy­szerűen védett, szinte nem is lehetett neki gólt rúgni. A 24. percben Harangi 5 méterről lőtt, de a kapus ezt is megfogta. Közben a Szalvai SE csatárai alig ju­tottak el a kecskeméti 16- osig, mégis a 34. percben megszerezték a vezetést. A saját kapuja előterében Nagy könnyelműen cselez­getett. Zolnai elvette tőle a labdát és mintegy 12 mé­terről nagy erővel lőtte a hálóba. 1:0. A váratlan gól nem törte le a kecskemétieket és to­vábbra is a Mezőfi SE tá­madott. A 40. percben Ha­rangi pontos hosszú lab­dával indította Padlást. A szélső lefutotta az egész csabai védelmet és a kiin­duló kapus mellett a háló- i ba lőtte az egyenlítő gólt. 1:1. A szünet után már elfá­radtak a Mezőfi SE közép- ! pályás játékosai és foko­zatosan a hazai csapat vet­te át a játék irányítását. Nagy erővel támadott a ! Szalvai SE, de közben a j kecskeméti csapat támadá­sai is gól veszélyesek vol- itak. A 84.” percben Zolnai 1 erős lövése a kapufáról pat­tant vissza a mezőnybe. A játék képe alapján a dön­tetlen igazságos eredmény. A Mezőfi SE-ből Németh, Padlás, Borics és Gyaraki játszott egészen jól. kőzés végéig. Magyar két ízben óriási helyzetet ha­gyott ki. A 70. percben a kapkodó Láng-védelem egyik tagja Mányoki elől a 16-oson belül kézzel ütötte el a labdát. A já­tékvezető nem adta meg a vitathatatlan 11-est. Így azután gól nélkül telt el a második félidő. A látottak alapján egy­általán nem túlozunk, ha azt írjuk, hogy fordított is lehetett volna az ered­mény. A KTE sokkal töb­bet támadott ellenfelénél, és helyzete is több volt. Két legtapasztaltabb játé­kosának sérülése is befo­lyásolta a végső eredmény kialakulását. (Vajon mért teszi kockára ezen a tala­jon a KTE vezetősége a játékosok egészségét?) A KTE-ből, Beregi, Pavlo­vics, Komáromi, Magyar és Mányoki tűnt ki, de lelke­sedésből az egész együttes jelesre vizsgázott. Sajnos, a góllövés ezúttal nem ment a csapatnak. A ven­dégek csapatában Breher, Paskó, és Garamvári volt a legjobb. Csak a lelkesedés dicsérhető KISKÖRÖS! GÉPJAVÍTÓ—SOLTVADKERT 2:0 (0:0) Kiskőrös, 2500 néző, ve­zette: Tompa. Kiskőrösi Gépjavító: Csesznék (Bertók) — Kál­lai I., Virágh, Balogh — Kállai II. (Vén), Pecznyik — Szentgyörgyi I., Szent- györgyi II., Szlovák, Bo- hács, Trifont. Edző: Gacs Tibor. Soltvadkert: Mayer — Lehóczky (Vincze I.), Mé­száros, Frittmann — Szabó, Meskó (Vincze II.) — Ben- kő, Fábián, Hirsch, Tóth, Schmél. Edző: Viszkok Sándor. A kiskőrösiek meddő me- zőnyfölónyével telt el az egész első félidő. Az 5. percben Szentgyörgyi I. ol­lózva lőtt kapura és Mayer szépen védett. A 20. perc­ben Bohács szorongatott helyzetből lőtt néhány cen­timéterrel a kapu mellé. A 25. percben Kállai II. lövé­sét Mayer csak kiütni tud­ta és éppen Szentgyörgyi II. elé, aki azonban 1 mé­terről ismét a kapust talál­ta el. A 30. percben egy gyors Szentgyörgyi I.— Szlovák-támadás után szög­letre szerelt a soltvadker- ti védelem. A szünet után fokozódott a játék irama és a soltvad- kerti támadósor is többször szóhoz jutott. Az 51. percben Meskó alig lőtt fölé. Az 59. percben A MEDOSZ sírból hozta vissza az egyik pootot KISKUNHALASI MEDOSZ —BÉKÉSCSABAI AGYAGIPAR 2:2 (0:0) Az Uiiversiadéró jelentik A torinói Universiadé ötödik versenynapján, mindössze egy verseny- számban, a női tőrvívásban került sor döntőre. Az első­séget Simonffy szerezte meg. A magyarok közül még a teniszezők is pályára lép­tek: a vegyespáros negyed­döntőjében a Borka, Sző- csik kettős 7—5, 13:11 ará­nyú vereséget szenvedett az amerikai Schallau, Owens párostól. Az érmek megoszlása öt ver­senynap után: Arany Ezüst Bronz USA 19 15 7 Szovjetunió 6 8 7 Olaszország 2 1 — Jugoszlávia 12 1 Magyarország 1------­J apán — 2 3 Románia — 1 — Anglia — — 5 Lengyelország — — 5 Kanada — — 1 NSZK — — 1 A LABDARUGÓ NB I. Állasa 1. U. Dózsa 4 4-------20:3 : 2. Bp. Hon. 5 3 — 2 12:7 3. Vasas 4 3 — 1 7:3 4. FTC 4 2 — 2 5:5 : 5. Pécs 4 3 — 1 9:5 6. Csepel 4 2 1 1 4:3 7. MTK 3 — 3 — 3:3 : 8. Tatabá. 4 2 — 2 4:4 9. D.újv. 4 2 — 2 4:5 10. Diósgyőr 4 1 1 2 5:9 11. Haladás 4 2 — 2 7:10 12. Salgótarj. 3 2 — 1 6:7 13. Videoton 4 1 1 2 3:4 14. Komló 5 — 2 3 4:14 15. Rába ETO 4 1 — 3 2:7 16. SZEOL 4 — — 4 0:6 Kiskunhalast 700 néző, vezette: Spitzer. Kkhalasi MEDOSZ: Dö- mény — Tóth II., Rádi, Tóth IV. — Vass, Tóth I. — Mészáros, Kocsis (Lé­vai), Csányi, Oláh, Udvari (Juhász). Edző: Virág Ist­ván. Kezdés után, meglepetés­re az Agyagipar lendült előbb támadásba. Dömény a 6. percben csak merész láb- ravetődéssel tudta megmen­teni kapuját. A 10. perc­ben Kuti II., 5 perccel ké­sőbb Seregi veszélyeztetett Az első halasi támadás a 18. percben ígért gólszerzé­si lehetőséget, de Oláh elől Láza szögletre rúgta a lab­dát A félidő hátralevő ré­sze változatos mezőnyjá­tékkal telt el. Szünet után a MEDOSZ került fölénybe és a 47. percben Mészáros lapos lö­vését Hunyaticzki a léc mellett csípte el. Az 50. percben nagy kavarodás keletkezett a békéscsabai­ak kapuja előtt, de a védők felszabadítottak. A 60. perc­ben Kuti II. hatalmas, léc alá tartó bombáját Dö­mény jó érzékkel tette ár­talmatlanná. A 68. perc­ben vezetéshez jutott az Agyagipar. Jamcsó lapos be­adását Seregi továbbítot­ta a hálóba a meglepett Dömény mellett. 0:1. A gól fellelkesítette a vendégeket és továbbra is veszélyesen támadtak. A 72. percben Kuti n. beadását Seregi lőtte a hálóba. 0:2. Az erőt­len MEDOSZ-támadások í egyelőre nem hoztak ered­ményt A kiskunhalasi {együttes a 87. percben szé­pített. Lévai szöktetésével Mészáros húzott el az Agyagipar védelme mellett és a kifutó Hunyaticzki mellett a hosszú sarokba lőtte a labdát. 1:2. A 89. percben egy baloldali táma­dás végén Tóth IV. ívelt kapu elé. Csányi az ötö­sön lekezelte a labdát és a meglepett védők köizött a kapuba lőtte. 2:2. A MEDOSZ kevés elkép­zeléssel szőtte támadásait a nagy becsvággyal küzdő vendégek ellen, de két perc alatt már szinte a sírból hozta vissza az egyik baj­noki pontot. Jók: Tóth IV., Lévai, Csányi. egy veszélyes kiskőrösi tá­madás végén Mayer men­tett önfeláldozóan. A veze­tő gólt a 65. percben sze­rezte meg a Kiskőrös. Bo­hács kicselezte az egész vé­delmet és a kifutó kapus fölött is átemelte a labdát, amely azonban a kapufá­ról visszapattant. A bero­hanó Szlovák a hálóba he­lyezte. 1:0. A gól szárnyakat adott a kiskőrösieknek és nagy erő­vel támadtak, majd ponto­san 5 perc múlva újabb gólt értek el. Igaz közben a Soltvadkertnek is akadt egy kecsegtető támadása a 68. percben, amikor Tóth remek cselekkel lerázta őrzőit és már csak a kapus­sal állt szemben, amikor Kállai II. becsúszva men­tett. A 70. percben Bohács fu­tott el a bal oldalon. Pon­tosan ívelt középre és Szentgyörgyi I. a hálóba lőtte a labdát. 2:0. A mérkőzés végéig a Kis­kőrös támadott. A 75. perc­ben Vén erős lövését bra­vúrral ütötte ki Mayer. A 81. percben Szlovák kicse­lezte a védőket és már csak a kapussal állt szemben, de nem tudta értékesíteni a helyzetét. A rangadón nem alakult ki jó játék. A Kiskőrös I többnyire mezőnyfölényben I volt, de az öt perc alatt lőtt két gólon kívül nem voltak igazán veszélyesek a csatárok. Mindkét oldalon inkább a lelkesedés dicsér­hető. Jók: Kállai I., Vi­rágh, Trifont, illetve: Mayer (a mezőny legjobb­ja) Meskó, Tóth. Biztos hazai győzelem KUN BÉLA SE— GYOMAI TK 4:1 (2:0) Kiskunfélegyháza, 300 né- fsait a jól működő kiskun­ző, vezette: Bálint. Kun Béla SE: Gulyás — Kornfeld, Szável, Domonyi — Dóra, Vass — Karsai (Jankuly), Makai, Farkas, Vetési, Kovács. Edző: Ka- nyó János. Mintegy tíz percig a ven­dégek jeleskedtek. De ez­után a hazaiak első táma­dása jól végződött. A 10. percben Karsai Farkadhoz játszott, aki 4 méterről lőtt a hálóba. 1:0. A 28. percben Kovács az alapvonalig fu­tott fel a labdával, pontos beadását Karsai kapásból lőtte a gyomai kapuba. 2:0 félegyházi védelem biz­tosan hárította. Néhányszor a fiatal Gulyásnak is lehe­tősége nyílt tehetsége bi­zonyítására. Fordulás után az 50. percben a mozgékony Ko­vács elvette a labdát Bél- tekitől, kapura tört, de lö­vését szögletre mentette a gyomai kapus. Az 59. perc­ben ismét Kovács hozta magát helyzetbe, de a bün­tetőterületen belül buktat­ták. A 11-est Dóra rúgta a hálóba. 3:0. A következő percben Vetési 20 méteres Ezt követően Kovácsnak 3 , . ka?ufa akadt még két helyzete, de kapu mellé gurította a lab­dát A vendégek támadá­Vasas—Ferencváros 2:0 Tatabánya—Csepel 1:0 U. Dózsa—Haladás 4:2 Diósgyőr—Dunaújváros 1:0 Komló—MTK l :i Videoton—SZEOL 1:0 Salgótarján—Bp. Honved 3:1 Pécs—Rába ETO i:o Sok helyzetei hagyott ki az MTEE KAPOSVÁRI VASAS—BAJAI VASAS MTE , i i 8:0 (1:0) , !,, . Kaposvár, 500 néző, ve­zette: Polcz. BVMTE: Majzlinger — Szabó, Márton, Márity — Zomborcsevics, Önody I (Rausch) no3b mentette, majd a kipattanó labdát Farkas a kapusba fejelte. A másik oldalon a gyomaiak rúghattak közve­tett szabadrúgást, de elha­markodtak és a kiskunfé- legyháziak felszabadítottak. A 79. percben Farkas egyé­ni akcióból talált hálóba. 4:0. A 85. percben Á Ko­vács 10 méteres bombá­ját nem tudta védeni Gu­lyás. 4:1. Jóiramú, de elég alacsony színvonalú mérkőzést lát­A kaposvári csapat Job- 'ínyben nem^ífnaíy kü- ban értékesítette helyzeteit lönbség a két csapat kö~ és biztosan nyerte a mér- zött. A helyzetek kihaszná­kőzést. Az MTE csatársoia ifífkan azonban a Kun Béla SE lényegesen felül­jék: Gu- Farkas, Ko- 3^.1 er. iúk: Uzabé, ..ács, illetve; Gondat Kiss. (Rausch) — Fekete, Pólyák, , , , . , iL Béla SE lényégé: Bartulov, Rizsányi, Ke- j sok gólhelyzetet hagyott múlta ellenfelét, mény. Edző: Csongor J'\- 'Alattam'1. Góllövők: i.r$s, Szável, Fai