Petőfi Népe, 1970. szeptember (25. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-25 / 225. szám

SPORT Röplabda Megyei röplabdacsapa­taink közül a Mezőfi SE NB H-es férfiegyüttese sze­repelt a legjobban az el­múlt heti fordulóban. Két győzelmével a negyedik helyre zárkózott fel. A Vo­lán meglepetésre játszmát vesztett a kieső Dorog el­len. A Dózsa együttese majdnem újabb meglepe­tést okozott, hiszen Gödöl­lőn az EAC ellen már 2:0- ra vezetett, de végül is balszerencsés vereséget szenvedett. Gödöllői FAC—Kecskeméti Dózsa 3:2 (—11, —10, 10, 5, 13) NB il-es férfimérkőzés. Gödöllő, vezette: Hazai. K. Dózsa: Tóth, Járosi, Szirtes — Somogyi, Bereg­szászi, Varjú. Csere: Váczi, Vásárhelyi. Edző; Bereg­szászi Szabolcs. Meglepően jól kezdett a Dózsa. Az első és a máso­dik szettben magabiztos játékkal szerezték pontjai­kat. A harmadik játszmá­ra azonban feljavultak a hazaiak, a döntő szettben 13:4-re vezetett az EAC. amikor a Dózsa rákapcsolt, de sajnos, már későn. Ez­úttal biztos győzelmet sza­lasztott el a kecskeméti együttes. Jók; Horváth, Szelei, illetve Varjú, Já­rosi. Kecskeméti Volán—Dorog 3:1 (—3, 6, 7, 6)) NB IX-es férfimérkőzés, Dorog, vezette: László. Nagy szélben került sor a találkozóra. A kecskemé­ti együttes nehezen len­lendült játékba és megle­petésre csak kemény küz­delemben tudta kiharcolni a győzelmet a kiesőjelölt hazai csapat ellen. Nem vitás, hogy ehhez az is nagyban hozzájárult, hogy néhány kecskeméti játékos indokolatlanul nem utazott el a mérkőzésre. Jók; Vel- movszki, Szabó, illetve Sáfár. Mezőfi SE—Gödöllői EAC 3:1 (12, —13, 2, 7) NB Il-es férfimérkőzés, Kecskemét, 200 néző, ve- zete; Ribizsár. Mezőfi SE: Piukovics, Asztalos, Domokos — Ma- dajcsek, Tirpák, Pápai. Csere: Csonka, Kelemen, Nyúl. Edző: Galamb István. Az elmúlt heti váratlan vereség után javuló formá­ban játszott a Mezőfi SE. Különösen jobb erőnlétével múlta felül ellenfelét. Jók-. Madajcsek, Domokos, Pá­pai, illetve Schiller. Mezőfi SE—Bp. Vegyszer 3:1 (13, —12, 9, 12) NB II-es férfimérkőzés, Budapest, vezette; Jász­falvi. A kiesőjelölt budapesti csapat nagy lelkesedéssel küzdötte végig a mérkő­zést, de a nagyobb tapasz­talat a Mezőfi SE javára döntötte el a bajnoki pon­tok sorsát. Jók: Pápai, Csonka, Tirpák, illetve Mi- kóla, Németh. Négy játszma függőben Szerdán Siegenben a sakkolimpia döntőjének 9. fordulóját rendezték meg. A magyar együttes a se­reghajtó spanyolokkal ta­lálkozott s mind a négy játszma függőben maradt. Állás a 9. forduló után: Szovjetunió 21 pont (2), Jugoszlávia 20,5 (1), Egye­sült Államok 20 (1), Cseh­szlovákia 19 (1), Magyar- ország 18,5 (4). Láttuk — hallottuk Miéri volt oly nehéz? EZT A KÉRDÉST so­kan tették fel vasárnap délután hazafelé menet a K. Dózsa—Bp. Spartacus NB I B-s mérkőzés után. A 2:0-ás győzelem szép fegyvertény még akkor is, ha tüdjuk, a fővárosi csa­pat az utóbbi időben gyen­gélkedik. A nézők úgy lát­ták, hogy a Dózsa játéka nem volt elég folyamatos, sok hibával játszott az együttes, és ha Gór nem véd oly nagyszerűen, ak­kor bizony akár vereséget Kikaptunk Az őszi napfény ka­cérkodva játszadozott a Petőfi Népe SC piros­fehér színeiben pályára- lépő labdarúgóin. S ez lett a vesztünk. Az első percekben még csak tapogattuk egy­mást, de később már csak mindenki saját magát simogatta, mert a nyomdászok alaposan a tyúkszemünkre léptek. Pedig kezünkben volt a mérkőzéslabda — mire a vastagdioptriás pápa­szemű játékvezető csa­logányt meghazudtoló gyönyörűséggel fütyüré- szett és az ellenfél rúg­ta a szabadot. A piros- fehér pettyes bőr a kö­vetkező pillanatban Pul- lai elé került, aki kis­oroszlán üvöltéssel rá­mordult az ellenfélre, hogy „hagyjad, mert megírom a disznóságai- dat” és elviharzott a megszeppent balhátvéd mellett. A kapu előtt azonban megtorpant, de olyannyira, hogy a lab­da továbbdöcögött — a hálóba. 1:0. Nem jutot­tunk szóhoz az örömtől. Később az ürömtől akadt a torkunkon a déli krumplistészta. 1:2. Aztán egy-kettőre el­kezdtük a második fel­vonást. A Nyomda dik­tált, s mi írtuk. 1:3. Egy szép akciónál Deáknak eszébe jutott, hogy meg­romlik az alma a zse­bében. Otthagyott csa­patot, labdát, s elporosz- kált az öltözőbe. S, hogy ez mibe került? Egy gó- locskába. 1:4. Szaoó Z. kiugrott a kapujából, de már csak a csatár cipőjét foghatta meg — röptében! Sovány vi­gasz. De volt kövérebb is ... Sztrapák lestrapál­ta magát a labdáért, mire elő Halász-ta. Me­zeihez kombinált, aki valamennyi csapatkapi­tányt meghazudtoló ügyességgel hozta lázba a kispadon ülő Preiszin- gert. A jövő tehetsége beszaladt izgalmában és úgy megcsillogtatta ma­gát, de úgy ■ ■. Szóval a betűszedők hada visz- szautasította Tárnái bak­lövését, de Banczik feje lecsapott az elveszett­nek látszó labdára és úgy betette, ahogy az meg van írva. Mondták is, hogy jó, kemény feje van .. . 2:4. Közben Deák ismét megérkezett, s lelkendezve szaladt be a pályára. Az almacsumát azonban hamarosan ki­ütötték a szájából. 2:5. Erre aztán már össze­néztünk. Szépen ragyog­tunk az őszi napfény­ben, de a leáldozó su­garak nem helyettünk játszottak. A Nyomda meg ellenünk. Így ala­kult 2:6-ra. A reményt nem vesz­tettük el, mert már rá­jöttünk, hogy játsza­nunk kellett volna. Kö­vetkező ellenfelünk — megyei TS kispályás labdarúgói — reszkesse­tek! —czikis— Újabb halasi győzelem az NB I B-ben Kiskunhalasi MÁV MTE—TFSE 9:7 (5:3) NB I B-s női mérkőzés. Kiskunhalas, 100 néző. V.: Hajdú, Kalász. Kiskunhalasi MÁV; Ta­kács — Bátorfalusi, Paczo- layné, Erdész — Király, Riegler, Kiss. Csere: Bá­lint, Szűcs, Csendes, Vass. Edző; Horváth István. Javuló játékkal, megérde­melten szerezte meg a má­sodik győzelmét a Kiskun- halasi MÁV csapata. A ko­moly játékerőt képviselő főiskolások ellen még na­gyobb arányban is győz­hettek volna, ha a sok ki­hagyott helyzetet és a 3 büntetőt is sikerül gólra váltaniok. Az eredmény azonban így is dicséretes. Áz első félidőben kétgólos előnyt szereztek a halasi lányok, és ezt végig tarta­ni tudták. Góllövők: Paczolayné 4, Riegler 2, Erdész, Király, Bátorfalusi. Kiskőrösi Spart. .Vörös Meteor—Makói MÁV 9:6 (6:4) Nb Il-gs női jTiérközés.( Kiskőrös. V-: Madár. Kiskőrös: Csirke — Te- mesiné, T. Nagy, Vass — Szabadi, Domonyi, Bol- doczki. Csere: Szenta, Ta- podi, Krepeta, Gyenizse, Szerényi. Edző: Martino- vits László. Az első őszi győzelmü­ket szerezték meg a kiskő­rösi lányok. Vass két gól­jával kezdődött a mérkő­zés. A vendégek szépítet­tek, majd 4:2, a félidőig pedig 6:4-re alakult az eredmény. A szünet után sokáig nem esett gól. Mind­két csapat szorosan véde­kezett. a végén felgyor­sult a játék és mindkét csapat támadásba lendült. A kiskőrösieknek ez is job­ban sikerült, és így meg­érdemelten győztek. A kis­kőrösiek minden tekintet­ben felülmúlták ellenfelü­ket és a gólokon kívül még 9 kapufát is lőttek. A mér­kőzést Madár Imre játék­vezető igen jól vezette. • Góllövők: Szabadi 5, Vass és Domonyi 2—2. Jók; Szabadi, vass, Csirke, Bol- doczki. Békéscsabai MÁV—Kiskunhalasi Spartacus 27:15 (12:8) játékkal a mérkőzés vé­géig 12 gólos győzelmet harcolt ki. Nb Il-es férfimérkőzés. Békéscsaba. V.: Barna, Szabó. Kiskunhalasi Spartacus: Mészáros — Hollósi, Derűs, Kerese — Páncél, Csáki, Pastrovics. Tartalékos csapattal és cserejátékosok nélkül uta­zott a Spartacus Békéscsa­bára. Az elején nem volt különbség a két csapat kö­zött. Együtt haladtak 6:6-ig. Ezután a hazai csapat fe­lülkerekedett és lendületes Góllövők: Pánczél 9, Kerese 3, Csáki 2, Pastro­vics. Kecskeméti BRG— Kecskeméti TE 10:3 (5:1) A megyei bajnokság kecskeméti rangadóját jó játékkal és megérdemelten nyerte meg a BRG női csapata. Iff Mi Ife mmit Márki Vera volt a BRG legeredményesebb játékosa. A képen látható támadásból is gólt ért el, pedig három csíkosmezes KTE-játékos is akadályozta­is szenvedhetett volna ezen a délutánon. Néhány játékos — főleg a csatár­sorban — nincs jó formá­ban, s ez abban is meg­nyilvánul, hogy a küzdő- szellem nem kielégítő. Így azután a győzelem el­lenére is elégedetlen szur­kolók távoztak a Széktói Stadionból. MI ÜGY LÁTTUK, hogy a Dózsa tartott a főváro­siaktól. A Spartacus jó­nevű, többségében NB i- es játékosokkal lép hét- ről-hétre pályára. S most a csapat nagyon akar, na­gyon küzd, hogy pontot, vagy pontokat szerezzen. Így volt ez Kecskeméten is. Ugyanakkor a K. Dó­zsa az elmúlt hetekben vidéken két vereséggel és egy döntetlennel a tarso­lyában, eléggé megtépá­zott Önbizalommal lépett közönsége elé, amely — sajnálatos módon — túl­ságosan igényes kedvenc csapatával szemben. Kü­lönösen akkor türelmetlen a közönség egy része, ha a csapatnak történetesen gyengébben megy. Ilyen­kor gúnyos bekiabálások még csak joblftn megza­varják az amúgy is resz­kető lábakkal, önbizalom nélkül futkározó játékoso­kat. Nem szidni, hanem biztatni kellene ilyenkora csapatot, azzal többre menne a közönség és a csapat is. Valahogy úgy alakult mostanában a helyzet, hogy a Dózsa fél a saját pályájától. Felsza­badultabban játszanak vi­déken, idegen környezet­ben, ahol szinte minde­nütt határtalan lelkesedés­sel biztatják kedvenceiket és ezzel győzelemre ser­kentik a játékosokat. így kellene biztatni a K. Dó­zsát — Kecskeméten, a Széktói Stadionban. Gyenge volt a tájékoztatás NÉHÁNY HÉTTEL ez­előtt zajlott le a Széktói Stadionban a Falusi Dol­gozók XIX. Országos Spar- takiádjának döntője. Ezen a helyen örömünknek ad­tunk kifejezést, s lelkesen méltattuk a verseny ki­tűnő és zökkenőmentes lebonyolítását. Akkor min­den a helyén volt, min­den rendező pontosan tud­ta mit kell tennie és ki­tűnő volt a tájékoztatás is. SAJNOS UGYANEZT nem mondhatjuk el az országos II. osztályú fér­fi és női felnőtt atlétikai bajnokság után. Elismer­jük, hogy két nap alatt ilyen nagy tömegversenyt lebonyolítani igen nehéz. Több mint 250 sportoló elhelyezése, majd verse­nyeztetése, nem könnyű feladat. A legnehezebbet jól oldotta meg a rende­zőség, csak egyben hibá­zott. Igen gyengén tájé­koztatta a nem túl nagy közönséget. Manapság nem tartozik az eredményes sportágak közé az atléti­ka. Éppen ezért kell kü­lönös gondot fordítani a versenyek lebonyolítására. Hiba volt, hogy az ered­ményhirdetéskor csak az első három helyezett ne­vét és eredményét hirdet­ték ki, a döntő többi rész­vevőjét nem. Általában igen ritkán szólalt meg a hangosan beszélő és így bizony : , a közönség tájé­koztatása, a figyelem felkel­tése, messze a várakozás alatt maradt. Elteltek fél­órák és közben a pályán és a nézőtéren ásító una­lom terjengett. Mindez el­kerülhető lett volna, ha — mint ahogy az orszá­gos spartakiádon kitűnően bevált — egy szakember bemondó csak a tájékoz­tatással foglalkozik. Tanulság a jövőre nézve. M. I. Szombaton: A sokszoros bajnok Bp. Honvéd játszik Kecskemé­ten a kosárlabda NB I őszi évadnyitóján. A mér­kőzés egyben pályaavató is, mert a Kecskeméti Pető­fi férfi együttese első NB I-es mérkőzését játsza a régi és igen rossz bitume­nes pálya helyén épített modern, műanyagból ké­szült burkolaton. A mérkő­A MEGYEI IFJÚSÁGI bajnokság Állasa ÉSZAKI CSOPORT 1. K. Dózsa 2. Tiszák. 3. K. Volán 4. Kkfh. V. 5. Kiskunm. 6. K. MÁV 7. Kszntmikl. 8. Izsák 9. Városföld 10. Fémműnk. 11. Alpár 12. Apostag 13. Szánk 6------42- 1 12 5 12 42-10 11 4 1 — 16- 5 9 4 — 1 24- 3 8 1 24- 8 8 2 19-13 8 2 20-17 7 3 24-15 6 2 17-15 C 4 9-10 3 5 6-26 2 6 10-44 2 7 1-87 — 1 — 1 — 7------­DÉLI CSOPORT 1. K. VTSK 6 2. Jánosh. 7 3. B. V. MTE 6 4. Szám. SE 6 5. Bácsalmás 6. Bajai B. 7. Hajós 8. Vaskút 9. Kh. MÁV 10. Csávoly 11. Kisszállás 12. Katymár 13. Miske 14. Császárt. 15. Tompa 6-32- 5 12 5 1 1 22- 9 11 1 29- 5 10 1 14-10 10 1 19-16 10 2 20- 8 9 2 17-14 2 17-17 4 18-22 8- 1G 5- 15 6- 34 6-18 6-14 9- 25 5 5 — 5 — 4 1 4 1 3 2 3 — 1 1 1 1 1 1 — 2 - 1 - 1 zés délután 4 órakor kez­dődik. Előtte és utána mindkét pályán városi baj­noki mérkőzéseket játsza­nak. Kiskunhalasi járási lahdarúos-bajnokság Eredmények: Harkakötöny— Jászszentlászló 2:2, Jánoshalma II.—Csikéria 1:4, Kunbaja— Spartacus 2:2, Csólyospálos— H. MEDOSZ II. 1:2, Kelebia— Rém 3:2. A táblázat állása 1. H. M. n. 7 5 1 1 26-11 11 2. Kelebia 7 5 — 2 23-12 10 3. Mélykút 6 4 1 1 20- 5 9 4. Jánosh. H. 6 4 — 2 17-15 8 5. Csikéria 6 3 1 2 19-10 7 6. Csólyosp. 6 3 1 2 21-14 7 7. Kunbaja 6 1 3 2 9-12 5 8. H. Spart. 6 2 1 3 12-14 5 9. Harkaköt. 6 — 3 3 5-19 3 10. Rém 7 1 1 5 12-28 3 11. Jászszentl. 7 — 2 5 10-24 2 (-6) Ifjúsági csoport: Harkakötöny Jászszentlászló 3:0, Kunbaja— H. Spart. 2:2, Csólyospálos—H. MEDOSZ II. 1:12, Kelebia— Rém 4:0. A táblázat állása 1. H. Spart. 6 5 1 — 15- 2 11 2. H. MED. 6 5 — 1 24- 5 10 3. Mélykút 5 4 — 1 11- 3 8 4. Kunbaja 5 3.1 1 12- 6 7 5. Csikéria 5 3 — 2 23-14 6 6. Kelebia 6 2 13 14-12 5 7. Harkaköt. 6 2 1 3 6-14 5 8. Jászszentl. 6 1 — 5 2-42 9. Rém 7 1 — 6 23-27 2 10. Csólyosp. 6 1—5 1-49 2