Petőfi Népe, 1970. szeptember (25. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-16 / 217. szám

Északon a Fémmunkás, Délen a Tompa nyerte a rangadót Asztalitenisz Kecskeméti Spartacus— Bp. MEDOSZ 15:1 NB II. női. Kecskemét. A szombati nemzetközi mérkőzés fáradalmai nem látszottak meg a kecske­méti lányokon. Fölényes győzelmet arattak a buda­pestiek ellen. A fejlődést mutatja, hogy tavasszal csak 9:7 volt az arány a Spartacus javára. A győz­tesek: Bobos 4, Nagy 1.4., Tóth 4, Nagy II. 3. Megyei bajnokság Férfiak: Kiskunmajsa— Kalocsa 14:2. Győztesei: Tóth 4, Bognár 4, Kárpá­ti 4, Terbe 2, illetve Mol- ná 1, Solti I. Nők: Kalocsa—Kiskun­majsa 5:4. Győztesek: Szá­vai 2. Barta 2, Baksa 1, illetve Csontos 3, Ba­logh 1. NB m. KÖZÉPCSOPORT 1. m. kér. 5 4 í _ 15- 4 9 2. Vasas L. 5 4 í — 10- 3 9 3. Kiskőrös 5 3 2 — 11- 3 8 4. Ganz-Vill. 5 3 1 1 8- 4 7 5. MAVAUT 5 2 2 1 6- 2 6 6. D.újv. É. 5 2 1 2 8- 6 5 7. Elektr. 5 2 1 2 8- 8 5 M. Kábel 5 1 3 1 6- 6 5 9. MOM 5 1 2 2 9- 7 4 10. Ercsi 5 1 2 2 8-11 4 11. Bp. Vegy. 5 2 — 3 7-14 4 Soroksár 5 1 2 3 5-12 4 13. KTE 5 1 1 3 9-12 3 14. S oltva dk. 5 — 3 2 3- 8 3 15. MAFC 5 — 2 3 4-10 2 16. D.újv. P. 5 NB ra 2 3 5-12 2 DÉLNYUGATI CSOPORT 1. P. VSK 5 5 — — 10- 2 10 2. Bonyhád 5 3 1 1 9- 6 7 3. Mohács 5 3 — 2 10- 6 6 4. Barcs 5 2 2 1 9- 7 6 5. Db. VSE 5 2 2 1 3- 2 6 Marcali 5 3 — 2 9- 8 6 7. Szeksz. V. 5 2 1 2 10- 5 5 8. Kaposv. V. 5 2 1 2 7- 5 5 9. p. Helyi. 5 1 3 1 3- 3 5 10. Baja 5 2 — 3 7- 7 4 PEAC 4 2 — 2 6- 6 4 12. Steinmetz 4 1 1 2 3- 4 3 13. Latinka 5 1 1 3 5-10 3 Nagymá. 5 113 4-93 15. Lábod 5 113 4-12 3 16. P. Volán 5 - 2 3 2- 9 2 NB m. DÉLKELETI CSOPORT 1. CsSngrád 5 3 2 __ 10- 2 8 2. Szentes 5 3 2 — 7- 2 8 3. B. VTSK 5 2 3 — 10- 4 7 4. Kkhalas 5 2 2 1 19- 4 6 5. B. Agyag. 5 2 2 1 6- 3 6 6. Tiszaföld. 5 2 1 2 7- 6 5 Hódmv. 5 2 1 2 6- 5 5 8. Mezőfi 5 2 1 2 3- 7 5 Szalvai 5 2 1 2 6-10 5 10. Gyoma 5 2 — 3 12-10 4 11. Szeg. AK 5 1 2 2 5- 4 4 12. Kun B. 5 2 — 3 6- 7 4 13. Mezőkovh. 5 2 — 3 6- 8 4 14. Mezőhe. 5 2 — 3 11-15 4 Sarkad 5 1 2 2 4- 8 4 16. Kossuth 5 1 4 1-15 1 Gólok és góllövők A megyei labdarúgó-bajnok­ság 7. fordulójában 55 gól esett. Ebből Északon 27-szer, míg a Déli csoportban 28 al­kalommal találtak hálóba a csatárok. A góllövőlista. Északi csoport: 9 gólos: Me­zei II. (Izsák), 7 gólos: Csil­lag (K. Fémmunkás). 6 gólos: Czéh, Hegyesi (K. Dózsa II.), Kiss I. (K. Egyetért.), Szabó (Radnóti SE). 5 gólos: Szabó L. (Kszmiklós), Gácsi (Város­föld). 4 gólos: Kiss II., Bala­toni, Dobó (K. Dózsa II.), Kállai I. (K. Fémmunkás), Gavallér (K. Volán), Döme (Tiszakécske). Déli csoport: 14 gólos: Jä­ger (Kkhalasi MÁV). 10 gólos: Maráczi (Jánoshalma). 9 gólos: Fenyvesi L. (Jánoshalma), Si- pőcz (Vaskút). 8 gólos: Ispá- novics (Szamuely SE), Bende II. (Kal. VTSK). 6 gólos: Cser­mák (Jánoshalma), Jágity (Bácsalmás), Farkas II. (Mis­ke). 5 gólos: Kábái I. (Tom­pa), Jakubács (Császártöltés), Mák (Katymár), Molnár II. (Miske). 4 gólos: Harnos (Bács­almás), Nagy (Tompa), Ala- dics (Kal. VTSK), Karsai (Gá­bor A. SE). Ongólos: Brunszkó (Miske). ÉSZAKI CSOPORT Alpár—Izsák 3:1 (2:1) Izsák, 300 néző, vezet­te : Daubner. Sorozatos hazai támadá­sokkal kezdődött a mér­kőzés, a 10. percben még­is az alpáriak szerezték meg a vezetést Lóié gól­jával. 1:0. A 15. percben Kamasz II. volt eredmé­nyes. 2:0. A félidő hátra­levő részében ismét az izsákiak támadtak többet és a 40. percben Mezei II. 11-esével 2:1 arányban szépítettek. A második félidő ele­jén is a hazaiak kezde­ményeztek. Később azon­ban az alpári csapat ke­rült fölénybe, és a 80. percben — nagy védelmi hibából — Kamasz II. a végeredményt is beállítot­ta. 3:1. Jók: Kása (a me­zőny legjobbja), Kamasz II.. Lóié, illetve Antal, Baikonyi, Molnár. Ifjúsági eredmény; 5:0 Izsák javára. Kunszentmiklósi VAV Vasas—Tiszakécske 2:2 (1:0) Kunszentmiklós, 500 né­ző, vezette: Tegzes. Nagy iramban kezdett mindkét csapat, így a mérkőzést változatos, he­lyenként színvonalas játék jellemezte. A 44. percben Szabó L. vezetéshez jut­tatta a kunszentmiklósia- kat. 1:0. A második félidőben a tiszakécskei csapat óriási iramot diktált és az 55. percben Döme révén ki­egyenlített. 1:1. Ezt köve­tően a kunszentmiklósiak kezdeményeztek és a 70. percben Szabó L. góljával ismét vezetést szereztek. 2:1. Már-már úgy látszott, hogy a VÁV Vasas otthon tartja mindkét bajnoki pontot, amikor a 85. perc­ben Matuz belőtte a ti- szakécskeiek második gól­ját. 2:2. Tegzes játékveze­tőt útközben baleset érte, de felkötött karral, sérül­ten is jól vezette a mér­kőzést. Jók: Bóna, Szabó L., Takács. Kiss II., illet­ve Bállá, Zoboki, Döme. Ifjúsági eredmény: 6:1 Kunszentmiklós javára. Kecskeméti Fémmunkás— Kiskunmajsa 1:0 (1:0) Kiskunmajsa, 500 néző, vezete: Takács. Kiskunmajsai támadá­sokkal kezdődött a mér­kőzés. Dinnyés már a 14. percben nagy gólhelyzetet hagyott ki. Ellentámadás során Dorogi szabadrúgás­ból kapu elé ívelt, s a hibázó Hegedűs, majd Trenka mellett Csillag há­rom méterről védhetetle- nül fejelte a labdát a hálóba. 1:0. A második félidőre is a házai csapat támadássoro­zata volt a jellemző — sok kihagyott gólhelyzet­tel. A játék képe alapján megállapítható, hogy sze­rencsés két ponthoz jutott a Fémmunkás. Jók: Ba­kos, ölvedi, Kállai II-, il­letve Gyovai, Kun, Kuru- csai. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kiskunmajsa javára. Kecskeméti Volán—Szánk 2:0 (1:0) Szánk, 100 néző, vezet­te; Maros, Alacsony színvonalú mérkőzést hozott a két csapat találkozója. Góllö­vők: Kripóczki, Gavallér. Ifjúsági eredmény; 7:0 a Kecskeméti Volán javára. Kecskeméti MÄV— Apostag 2:0 (0:0) Kecskemét, 100 néző, vezette: Öze. Az első percekben a MÁV kezdeményezett töb­bet» Elekor Barta II. jó helyzetben a kapufát ta­lálta el. A 7. percben Si­mon játszotta magát tisz­tára, de lövése célt té­vesztett. A 12. percben Kállai I. lövése csattant a kapufán. A félidő hátra­levő részében is a MÁV támadott, de csatársora sorra kihagyta a gólhely­zeteket. A második félidőben megváltozott a játék ké­pe. Feljavult az Apostag és a 67. percben Ágoston révén veszélyeztetett. A 70. percben Kállai I. kap­ta a labdát, s egy csel után a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 1:0. öt perccel később végleg el­dőlt a mérkőzés sorsa. Kávai futott el a jobb szé­len, beadását Kovács jut­tatta a hálóba. 2:0. Jók: Kállai I., Borsodi, Kállai II., illetve Pintér. Király, Ágoston. Ifjúsági eredmény: 7:2 a Kecskeméti MÁV javára. Kecskeméti Egyetértés— Városföld 3:3 (1:1) Kecskemét, 100 néző, ve­zette: Hamvas. Az első percek kiegyen­lített játéka után Kertész szerzett vezetést a Város­földnek. 0:1. A 28. perc­ben Kiss góljával egyenlí­tett az Egyetértés. 1:1. A második félidő 58. percében Kiss góljával 2:1 arányban alakult az eredmény. Kezdés után Oskolás volt eredményes. 2:2, majd a 75. percben Kiss ért el gólt. 3:2. A 83. percben Seres szabad­rúgása talált a hálóba. 3:3. Jók: Váczi, Kiss, illetve Balog, dr. Suhajda, Ker­tész. Ifjúsági eredmény; 4:1 a Kecskeméti Egyetértés ja­vára. Radnóti SE— Kecskeméti Dózsa n. 3:2 (2:0) Szabadszállás. 200 néző, vezette: Dene. A Dózsa H. támadásai­val kezdődött a mérkőzés. A 8. percben Dobó nagy lövését védte Tóth. Egy ellentámadás alkalmával a 20. percben Bérces be­adását Szabó fejelte a hálóba. 1:0. A 34. perc­ben Szabó egyéni akció­ból 2:0-ra növelte a Rad­nóti SE előnyét. A második félidő 48. percében Dobó szépített. 2:1. A 60. percben Farkas nagy lövése a kapufáról pattant a hálóba. 3:1. A 80. percben Dobó szép lö­véssel csökkentette a Rad­nóti SE előnyét. 3:2. Jók: Tóth, Szombati, Bugán, Szabó, illetve Nagy, Do­bó, Szabó. Kiskunfélegyházi Vasas II. —Klapka SE 3:0 (2:0) Kiskunfélegyháza, 200 néző, vezette: Gyökér. A Vasas tartalék csapa­ta akár jóval nagyobb arányban is nyerhetett volna a meglepően gyen­ge teljesítményt nyújtó Klapka SE ellen. Az első gól a 35. percben esett. Iványi II. szöglete érintés nélkül jutott a hálóba. 1:0. A 40. és az 58. perc­ben Pajtás volt eredmé­nyes. 3:0. A gólokra a Klapka SE a mérkőzés vége felé mindössze egy kapufával tudott válaszol­ni. Jók; Pajtás, Sikár, Bella, illetve Őrző, Dudás. DÉLI CSOPORT Kalocsai VTSK—Hajós 2:1 (0:0) Kalocsa, 400 néző. ve­zette; Horváth S. A kalocsai csapat Far­kas révén már az első percekben komoly helyze­tet teremtett, de Líbor bravúrosan védett. Az el­ső félidőben a keményen játszó hajósi védelem si­keresen hárította a VTSK támadásait A második félidő kezde­tén Farkas küldött egy nagy lövést a hajósi ka­pura, s a Líbor által ki­ütött labdát Bende a léc alá rúgta. 1:0. A 65. perc­ben egy előrevágott lab­dából Páncsics kiegyenlí­tett. 1:1. A hátralevő já­tékidőben a kalocsaiak nagy erőfeszítéseket tettek a győztes gól megszerzé­séért. A 82. percben Far­kas jól eltalált lövésével szemben Líbor tehetet­lennek bizonyult. 2:1. A kalocsai csapatból mind­össze Farkas nyújtott át­lagon felüli teljesítményt. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Kalocsai VTSK javára. Császártöltés— Kiskunhalasi MÁV 0:0 Császártöltés, 300 néző, vezette: Kávai. Jó iramú mérkőzésen az első félidőben kiegyenlí­tett játék folyt. Komo­lyabb gólhelyzete egyik csapatnak sem adódott. A második félidőben mindkét együttes több gól­szerzési lehetőséget ha­gyott kihasználatlanul. A 70. percben Jáger maga mögött hagyta a császár- töltési védelmet, de a ki­futó kapus mellett sem tudott a hálóba találni, öt perccel később a haza­iaknak nyílt lehetőségük a győzelem megszerzésére, de Horváth öt méterre a kaputól elvétette a lab­dát. Laskovicsot a 75. percben kiállította a já­tékvezető, miután Men- tust megütötte. Jók; Sind- ler (a mezőny legjobbja), Rausch, illetve Jáger, Gyu- gel II. Ifjúsági eredmény: 5:4 a Kiskunhalasi MÁV ja­vára. Jánoshalma—Miske 6:2 (0:0) Miske, 400 néző, vezet­te: Molnár K. Mintegy 300, lelkes já­noshalmi szurkoló kísérte el csapatát a miskei mér­kőzésre. Noha az első fél­idő a vendégek fölényével telt el, gólt nem tudtak elérni, mert a miskei ka­pus bravúrosan védett. Fordulás után, az 51. percben — nagy meglepe­tésre — a miskeiek jutot­tak vezetéshez Molnár II. góljával. 0:1. Nem so­káig örülhettek az előny­nek, mert Csermák csak­hamar kiegyenlített. 1:1. Ezt követően a 65. perc­ben Molnár II. ismét meg­adásra kényszerítette a jános'halmiak kapusát. 1:2. A gólra Maráczi válaszolt a Jánoshalma részéről. 2:2. A mérkőzés további részében mind jobban ki­domborodott a vendégek fölénye. Előbb Ádám ala­kította az eredményt 3:2- re (11-esből) majd Brunsz­kó öngólt vétett és így a jánoshalmiak 4:2 arány­ban elhúztak. A 84. és a 88. percben Maráczi gól­jaival végleg eldőlt a baj­noki pontok sorsa. 6:2. Jók: Ságodi II., Mizser, il­letve Mácsai, Sztankó, Farkas II. Ifjúsági eredmény; 3;1 Jánoshalma javára. Bajai Bácska Posztó— Vaskút 1:0 (0:0) Baja, 200 néző, vezette: Vargacz. Mezőnyjátékkal kezdő­dött a mérkőzés. Az első igazi gólhelyzet a 20. perc­ben adódott a Bácskának. A félidő hátralevő része vaskúti fölénnyel telt el. Szünet után a Bácska kezdett jobban. A 69. percben Herczeg elfutott a bal oldalon, s lövésszerű beadását a vaskúti kapus kiejtette. A labdát a résen levő Farkas juttatta a hálóba. 1:0. Jók: Dorkó, Péter, illetve Matus, Ku- lisity. Ifjúsági eredmény; 1:1. Csávoly—Kisszállás 4:1 (1:1) Kisszállás, 100 néző, ve­zette: Vén. Nagy iramban, kezdődött a mérkőzés. A 4. percben Putnik révén a csávolyiak értek el gólt. 1:0. A 30. percben Csincsák kiegyen­lített. 1:1. A félidő hátra­levő része mezőnyjátékkal telt el. Szünet után a csávolyi­ak kerültek fölénybe és a 47. percben Faludi révén ismét előnyhöz jutattak. 2:1. A 65. percben Szeku- lity talált a hálóba. 3:1. Tíz perccel később Koch beállította a végeredményt. 4:1. Jók; Putnik, Petrecz, illetve Szilágyi, Csincsák. Ifjúsági eredmény: 1:0 Kisszállás javára. Bácsalmás— Gábor Á. SE 3:3 (2:2) Bácsalmás, 300 néző, ve­zette: Erniszt. A bácsalmási csapatnak már a 2. percben nagy helyzete volt, de Jágity elhibázta. Továbbra is a hazai csapat maradt tá­madásban, a 11. percben mégis a vendégek szerez­tek vezetést. Smidtmajer 20 méteres lövése védhe- tetlenül vágódott a kapu­ba. 0:1. Két perccel ké­sőbb Jágity l:l-re alakí­totta az eredményt. A 21. percben Hamos átadását Jágity értékesítette. 2:1. A vendégcsapat Karsai révén egyenlített. 2:2. A második félidőben is a bácsalmásiak támadtak többet. Ennek dacára a 75. percben Karsai révén ismét a Gábor Á. SE ju­tott vezetéshez. 2:3. Már úgy látszott, hogy ezzel a góllal végleg eldőlt a mér­kőzés sorsa, amikor a 85. percben Turcsányi várat­lan távoli lövése vágódol a kapuba. 3:3. Jók: Szál Jágity, illetve Karsai ( mezőny legjobbja) Smidí máj er. Katymár—Kinizsi SE 1:0 (0:0) Baja, 100 néző, vezette Turcsányi. Az első félidőben ; Bácska sokat támadott. 1 20. percben Petriket fel vágták a 16-oson belül A megítélt 11-est Bodr kapu mellé rúgta. A második félidő na gyob része mezőnyjáték­kal telt eL A Kinizsi SÍ védői az egyik katymár. csatárt szabálytalanul vá­lasztották el a labdától í büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Tumbás2 értékesítette. 1:0. A látot­tak alapján a döntetlen reálisabb lett volna Jók: Tumbász, illetve Petrik, Goretity. Tompa—Szamuely SE 3:1 (1:1) Tompa. 300 néző, vezet­te: Bruder. Jó játékvezetés mellett igen nagy iramú mérkő­zést vívott a két csapat. Változatos támadások után a 15. percben Juhász ta­lálta el a kapufát. Egy perccel később Nagy lö­vését mentette szögletre a Szamuely SE kapusa. A 27. percben egy bal oldali támadás végén Füredi jut­tatta vezetéshez a vendég- csapatot. 0:1. A 40. perc­ben Simity I. átadásából Nagy szerzett gólt. 1:1. A második félidő 52. percében szabadrúgáshoz jutottak a tompaiak. Ví­zin Nagyhoz továbbítóit, aki ezúttal sem hibázott. 2:1. A 72. perc végleg el­döntötte a két bajnoki pont sorsát. Födi mintegy 25 méterről hatalmas gólt lőtt. 3:1. Jók: Nagy, Si­mity I., illetve Ispánovits, Kovács II. Ifjúsági eredmény; 2:1 a Szamuely SE javára. A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG állasa ÉSZAKI CSOPORT 1. Fémműn. 7 6 — 1 15- 4 12 2. Tiszáké. 6 4 2 — 12- 7 10 3. Alpár 7 4 12 12- 7 9 4. Klapka 6 4—2 10- 6 8 5. Városf. 6 2 2 2 11-10 6 6. K. MÁV 6 3—3 6- 6 6 7. Izsák 6 3—3 12-13 6 8. Kkmajsa, 6 2 13 13-10 5 9. Egyetért. 6 2 13 9-11 5 10. Kszmikl. 6 13 2 7-13 5 11. Radnóti 5 2—3 7- 6 4 12. Apostag 6 114 3-12 3 13. K. Volán 6 1—5 6- 9 2 14. Szánk 5—14 5-14 1 K. Dózsa II. 7 6 — 1 34-11 12 Kfh. Vasas II. .7 2 2 3 11- 9 6 DÉLI CSOPORT 1. Jánosh. 7 6 1 — 32- 6 13 2. Kai. VTSK 7 4 12 *1-11 9 3. Szamuely 7 4 12 16-11 9 4. Kinizsi 7 4 12 7- 5 9 5. Baj. B. P. 7 4 12 6- 5 9 6. Vaskút 7 3 2 2 14-11 8 7. Tompa 7 3 2 2 13-11 8 8. Kh. MÁV 7 3 13 19-16 7 9. Csávoly 7 2 3 2 13-11 7 10. Császárt. 7 2 3 2 9- 7 7 11. Katymár 7 3—4 10-23 7 12. Bácsalmás 7 14 2 15-15 6 13. Gábor A. 7 2 2 3 12-12 6 14. Hajós 7 2 14 9- 9 5 15. Miske 7 115 15-33 3 16. Kisszállás 7-------7 5­30 Megjegyzés: Az adott és a kapott gólok között kivonás­jel van, mert pontszámegyen- löség esetén a gólkülönbség dönti el a helyezést.