Petőfi Népe, 1970. augusztus (25. évfolyam, 179-203. szám)

1970-08-25 / 198. szám

Hazai győzelem a megyei rangadón Kecskemét, 200 vezetne: Molnár K. Mezőfi SE: Varga (Gya- raki) — Sebők, H. Kiss, Dvorszki — Rohadj (Bo- rics). Szabó E. — Padlás, Nagy, Harangi, Németh, Papp. Edző; Krivy Ottó. Kun Béla SE: Gulyás — Kornfeld, Száviel, Domo- nyi — Dóra, Makai — Kókai, Kassai; Farkas (Borbély), Kovács. Vetési. Bdző: Kanyó János. A Mezőfi SE nem a megszokott pályán, ha­nem a Széktói edzőpályán rendezte meg a mérkő­zést. A Városi pálya ugyan­is rendkívül eossz állapo­ta miatt már nem alkal­mas komolyabb mérkőzés játszására. A megyei rang­adó első percei kölcsönös idegeskedéssel teltek el. Rosszak voltak a leadá­sok és hosszú percekig a két 16-os között hullám­zott a játék. Az első ne­gyedóra eltelte után egyre többször veszélyeztetett a hazai csapat, de csatárai nem tudtak gólhelyzetet teremteni a félegyházi ka­pu előtt. A 37. percben viszont egy gyors félegy­MEZŐFI SE—KUN BÉLA SE 1:0 (0:0) néző, házi ellentámadás során nem sok hiányzott ahhoz, hogy gólt érjen el a ven­dégcsapat. Kovács remek labdával ugratta ki Far­kast. aki hatalmas lövést zúdított Varga kapujára. A kapus bravúrosan vé­dett. Ezután támadásban maradt a Kun Béla SE és négy szögletet ért el. A félidő eseménye még, hogy a 41. percben Varga ka­pus megsérült és kiállt. Helyére Gyaraki jött be. Hazai támadások vezet­ték be a második félidőt. A Kun Béla SE kemé­nyen védekezett. Azonban csak a 60. percig bírták. Ekkor egy előrevágott labdára Padlás rácsapott és két védő között szo­rongatott helyzetben a hálóba lőtt. 1 ü. Nagy akarással küzdött az egyenlítésért a félegy­házi csapat, a Mezőfi SE pedig az eredmény tartá­sára törekedett. A vendé­gek inkább idegeskedtek és ez sok szabálytalan­ságban jutott kifejezésre. A 72. percben egy Mező­fi SE ellentámadás végén a kitörő Sebőköt a 16­Csak egy pontra futotta a vadkertiek erejéből SOLTVADKERT— SOROKSÁRI MEDOSZ 1:1 (1:0) Solitvadkert, 500 néző, vezette: Hadarics. Soltvadkert: Mayer — Lehóczky, Mészáros, Hirsch — Szabó, Meskó — Be- zsenyi (Frittmann)!, Tóth B. (Gusztos), Fábián. Ben- kő, SchméL Edző: Viszkók Sándor, Hazai rohamokkal kez­dődött a mérkőzés. A soltvadkerti csapat a du­naújvárosi kudarc után most bizonyítani akart. Az 5. percben egy-egy gyors jobb oldali támadás vé­gén, Bezsenyi beívelt lab­dáját Fábián a hálóba fe­jelte. 1:0. Továbbra js a Soltvadkert támadott, majd a föBdő végéig mindkét oldalon adódtak helyzetek, de a védelmek egyelőre jól álltak a lá­bukon. Szünet után annyiban változott a játék képe, hogy a Soroksár szinte teljesen védelemre ren­dezkedett be. Láthatóan kevés góllal akarták meg­úszni a mérkőzést és el­lentámadásra is ritkán vállalkoztak. Néhány raj­taütésszerű gyors lefutá­suk azonban zavart oko­zott a soltvadkerti véde­lemben. A 80. percben egy ilyen váratlan gyors in­dítás után Kaszás a jobb oldalon lefutotta a védő­ket és lapos lövéssel egyenlített. Hiába táma­dott ezután már a solt­vadkerti csapat, az el­szántan védekező ME­DOSZ kapuját nem tud­ták bevenni. A végig sportszerű mérkőzésen a soltvadkerti csapat nagy fölényben volt és győzelmet érde­melt volna. Jók: Mészá­ros, Meskó. Frittmann. Az eredmény vereség és négy sérülés DOMBÓVÁRI VSE—BAJAI VASAS MTE 2:0 (1:0) Dombóvár, 500 néző, ve­zette: Schneider. Bajai Vasas MTE: Majz- lipger — Szabó, Márity, Márton, Zomborcsevics — Ónodi, Fekete — Kemény, Bartulov, Rizsányi, Pó­lyák, Borkovics (Rausch). Edző: Csongor János. Nagy lendülettel kez­dett a hazai csapat és a védőik mindjárt kemény „belépőkkel” igyekeztek maguknak tekintélyt sze­rezni. Egymást követték a durvaságok és a játékve­zető mindent megengedett. A következmény pedig, hogy Borkovics, Kemény, Rizsányi és Márton meg­sérült. Borkovics és Ri­zsányi nem is tudott to­vább játszani. Az első fél­időben a Dombóvár egy védelmi hibából megsze­rezte a vezetést. Ezután a bajai csapat támadott nagy erővel. Kétszer a kapufát találták el a bajai csatá­ról^:, kétszer pedig egé­szen közelről a kapus mentett nagy szerencsével. Végül a játékvezető ol­dotta meg a kérdést, mert 11-est ítélt a bajaiak el­len és ezzel lett 2:0 az eredmény. Az MTE nem érdemelt vereséget. Kitűnt; Szabó és Márity. oson belül gólhelyzetben fellökték a védők. A já­tékvezető azonban nem ítélt büntetőt. A befeje­zés előtt három perccel a félegyházi Kókait a já­tékvezető sorozatos durva­ság miatt kiállította. A tervszerűbben és va­lamivel higgadtabban ját­szó kecskeméti együttes egygólos győzelme megér­demeltnek mondható. Jók: Szabó E (a mezőny legjobbja), Sebők, Pad­lás, Németh, illetve Ko­vács és Ma'~ai. Győzelmet érdemeli valna a KTE KECSKEMÉTI TE—MAGYAR KABEL 1:1 (1:0) Budapest, 200 néző, ve­zette; Urbán. KTE: Pogány — Józsa, Beregi, Pongrácz, Pavlo- vics — Gudricza, Zúbor- nyák (Bálint) — Mányoki (Csordás), Kiss I-, Szőczey, Bozsó. Edző: Vasa János. Ragyogó napsütésben, kitűnő pályán kezdődött a találkozó. A 2. percben Zubornyák—Kiss I. volt a labda útja. A csatár lö­vése alig szállt a kapu mellé. Támadásban ma­radt a KTE, de egy ideig csak szögleteket ért el. A 29. percben Bozsó ugg-atta ki Kiss I-et. A kitűnő formában levő csa­tár szép cselek után, már csak a kapussal állt szem­ben, azt is becsapta és úgy lőtt éles szögből a hálóba. 1:0. Továbbra is kecskeméti rohamokat láthattunk és a 34. percben Bozsó for­dulásból leadott lövése a kapufáról vágódott vissza. A 40. percben Zubornyák már csak a kapussal állt szemben, de mellé küldte a labdát. Szép győzelem idegenben KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ—ERCSI KINIZSI 4:2 (0:0) Ercsi, 500 néző, vezette: Bíró. Kiskőrös: Csermák — Szentgyörgyi IX., Balogh, Virágh — Kállai I., Pecz- nyik — Szlovák, Szent­györgyi I., Kállai II., Bo- hács, Kristóf (Trifont). Edző: Gacs Tibor. Mintegy 300 kiskőrösi szurkoló kísérte el csa­patát az első vidéki mér­kőzésre. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat és fölényüket két szöglet, va­lamint egy távoli lövés­ből elért kapufa jelezte. Később kiegyenlítődtek az erőviszonyok, sőt majdnem a Kiskőrös érte el a gólt. A 43. percben Bohács ki­ugrott a védők közül és már a 16-oson bélül járt, amikor hátulról elkaszál­ták. A 11-es helyett a já­tékvezető a félidő végét jelezte. Az 55. percben Szent­györgyi I. egyéni akció­ból mintegy 14 méterről szerezte meg a vezetést. 1:0. A gól megzavarta a hazai csapat védelmét és ez újabb kiskőrösi ered­ményre vezetett. A 65. percben Kállai II. átadá­sával Szentgyörgyi I. ki­ugrott és újabb gólt szer­zett csapatának. 2:0. Ez­után sokáig a mezőnyben folyt a játék, majd egy ártatlannak látszó táma­dás végén Macska szépí­tett. 2:1. A váratlan gól fellelkesítette a hazai csa­patot és nagy erővel ro­hamoztak. Teljes erejük­ből a kiegyenlítésért küz­döttek. Ez azonban nem sikerült, mert egy kiskő­rösi ellentámadásnál Bo- hácsot a kaputól 20 mé­terre buktatták. A szabad­rúgást Bohács végezte el, A MEDOSZ állt közelebb a győzelemhez BÉKÉSCSABAI VTSK—KISKUNHALASI MEDOSZ 0:0 Békéscsaba, 300 néző, ve­zette: Megyeri. Kkhalasi MEDOSZ: Dö- mény — Tóth II., Rádi, Juhász — Vass, Tóth I. — Mészáros II., Kocsis, Csá- nyi, Csermák (Udvari.) Ed­ző: Virágh István. Kitűnő talajú pályán vé­gig jó iramú és változatos mérkőzést vívott a két csa­pat. Az 5. percben Cser­mák tört a békéscsabai kapu felé. Lövését Kovács kiejtette, de a berohanó Csányi elől Félix az utolsó pillanatban mentett. A 12. percben Karadi elől Dö- mény merész előrevetődés- sel tisztázott. A 20. perc­ben Csányi nagyerejű lö­vése a felső lécről vágó­dott vissza és felszabadí­tottak a csabai védők. A 28. percben Karadi beadá­sa átszállt a kiskunhalasi védők fölött, szerencsére a befutó Kiszely közelről a kapu mellé vágta a labdát. A 30. percben Karadi el­húzott Tóth II. mellett, majd 10 méterről kapura lőtt. A lövésbe Dömény belevetődött és kezéről a labda a felső lécre, majd azon végiggurulva Rádi elé került, aki felszabadított. Szünet után fokozódott az iram, s az első helyzet a békéscsabaiak előtt adó­dott. Az 52. percben Csu- lik beadását Viczián éle­sen fejelte a felső sarok­ra, de Dömény szögletre ütötte a labdát. Az 55. percben Csányi 30 méte­res szabadrúgását — amely már gólnak látszott — Ko­vács a felső sarokból ütöt­te ugyancsak szögletre. Vé­gig változatos és élvezetes játék folyt, s mindkét ka­pu előtt adódtak helyze­tek, de a remekül védő kapusoknak nem lehetett gólt lőni. A MEDOSZ ötletesebb, gólveszélyesebb támadáso­kat vezetett és így a lá­tottak alapján közelebb állt a győzelemhez, mint a hazai csapat. Az idegen­ben szerzett 1 pont így is nagyon értékes. A halasi csapat minden egyes tagja dicséretet érdemel a lelkes játékáért. az nb i. Állasa 1. U. lDó. (8) 3 3 16:1 2. FTC (8) 3 2 — 1 5:3 3. Bp. H. (7) 3 2 — 1 7:3 4. Csepel (6) 3 2 1 — 4:2 5. Vasas (6) 3 2 — 1 5:3 6. Pécs (5) 3 2 — 1 8:5 7. MTK (7) 2 — 2 — 2:2 8. D.újv. (4) 3 2 — ­1 4:4 9. Haladás (3) 3 2 — 1 5:6 10. Tatab. (4) 3 1 — 2 3:4 11. DVTK (5) 3 — 1 2 4:9 12. Videót. (3) 3 — 1 2 2:4 13. SBTC (2) 2 1 1 3:6 14. Rába (1) 3 1 — 2 2:6 15. Komló (2) 3 — 1 2 2:9 16. SZEOL (1) 3 — — 3 0:5 Bp. Honvéd—Videoton 2:1 U. Dózsa—Diósgyőr 5:1 Tatabánya—Rába ETO 2:0 Szombathely—FTC 1:0 Csepel—SZEOL 1:0 Pécs—Vasas 3:1 Dunaújváros—Komió 2:1 s a kapus nagynehezen a kapufára tolta, majd a visszapattanó labdát Szlo­vák a hálóba továbbítot­ta. 3:1. Most már a Kis­kőrös támadott és a 83. percben Szlovák újabb góljával már 4:l-re ala­kult az eredmény. A vé­gén könnyelműsködtek a kiskőrösi védők és a 88. percben Dolmány újabb szépítő gólt fejelt. 4:2. A kiskőrösi csapat a második félidőben muta­tott eredményes csatár­játékával teljesen megér­demelten hozta haza ide­genből is a két pontot. Jók: Virágh, Kállai I., Szlováik, illetve Dolmány és Nagy, Sportszerűségből jeles — Fiúk, vasárnap fél háromkor találkozunk az öltözőben! Ezzel búcsúzott a múlt pénteki edzés vé­gén Kovács Endre edző a dunavecsei labdarúgóktól. Persze, akkor még nem tudhatta, milyen kalandos körülmények között kell majd csapatának lejátszani az első bajnoki mérkőzést éppen a nagy riválissal, Dunapatajjal. Mi is történt valójában? Szombaton este hírnök jött és pihegve szólt: a Duna elöntötte a labdarúgópá­lyát. Térdig érő víz áll a zöld gyepen. Másnap dél­előtt rövid terepszemle után az edző motorkerék­párra pattant: irány az el­lenfél faluja. Rövid meg­beszélés után kész volt a megállapodás, mely sze­rint a sorsolással ellentét­ben a vecseiek utaznak Dunapatajra. Az edző mo­torral visszarohant Duna- vecsére, ahova közben megérkeztek a játékveze­tők is. Meglepődve látták az indulásra kész teher­autót, de amikor értesül­tek a történtekről, zokszó nélkül ültek ismét motor­ra. Mindenki pontosan ott volt a kezdésnél. Eddig a történet. Igaz, a versenyjegyzőkönyv csak azt jegyzi fel, hogy a ve- csei fiúk 2:1 arányban ve­reséget szenvedtek a küz­delmes mérkőzésen, valami azonban mégis csak hiány­zik ebből a dokumentum­ból. Az, hogy a dunavecsei labdarúgók és az ügy ösz- szes szereplői sportszerű­ségből és a játékszeretet- ből vizsgáztak jelesre. —csapai— Szünet után némileg megváltozott a játék ké­pe. A hazai csapat többet támadott az első húsz percben. Pogány három ízben is veszélyes hely­zetben tisztázott. A 70. percben Kiss I-et letalpal­ták a védők. Négy percig ápolták. Közben a 72. percben góllá érett a ha­zaiak fölénye. Kapu előtti kavarodás után Nagy lövése Pogány hálójába jutott. 1:1. A gól után megnyugo­dott a KTE és formás tá­madásokat vezetett a fővá­rosi kapu ellen. A hazai védelem kitűnően zárt, és amikor már az sem segített, ott volt a kapu­fa. A 90. percben ugyan­is szöglet után Pavlovics fejelt kapura és a labda a kapufáról vágódott visz- sza a mezőnybe. Az első félidőben nyúj­tott teljesítménye alapján a KTE győzelmet érde­méit volna. Az egész együttes lelkesedésből ki­tűnőre vizsgázott. Kiss I. a mezőny legjobbja volt, igen jól játszott Beregi, Pavlovics és Józsa. Urbán játékvezető szin­te hibátlanul bíráskodott. A LABDARUGÓ NB I. B Állasa 1. Kecske.m (7) 3 2 1 — 6:2 12 2. Egyetért. (8) 3 1 2 _ 2 :1 12 3. FÖSPED (9) 3 1 1 1 3:4 12 4. MÁV D. (6) 3 2 1 — 4:1 11 5. Bp. Sp. (8) 3 — 3 _ 4 :4 11 6. Pécsi B. (9) 3 — 1 2 4:8 10 7. Eger (5) 3 1 2 — 3:0 9 8. ZTE (5) 3 2 — 1 7:4 9 9. G.-MAV. (I) 3 1 2 — 5:3 8 10. Ózd (3) 3 2 — 1 4:2 7 11. Oroszl. (7) 3 — — 3 2:6 7 12. Várpal. (1) 3 2 1 — 6:1 6 13. BVSC (1) 3 2 1 — 9:6 6 14. Szív. M. (2) 3 2 — 1 4:5 6 15. B.Csaba (6) 3 — — 3 3:7 6 16. SZMTE (4) 3 — 1 2 1:6 5 17. BKV E. (3) 3 — 1 2 0:5 4 18. DVSC (2) 3 — 1 2 3:5 3 NB n. KELETI CSOPORT 1. Pénzű. 2 1 1 _ 5 :2 3 Szegedi D. 2 1 1 — 5:2 3 3. Bocskai 2 1 1 — 2:0 3 Középítők 2 1 1 — 2:0 3 5. Cegléd 2 1 1 — 3:2 3 6. DEAC 2 1 — 1 4:2 2 7. Budafok 2 — 2 — 0:0 2 Szarvas 2 — 2 — 1:1 2 9. MGM Deb. 2 1 — 1 3:4 2 SZVSE 2 1 — 1 2:3 2 Vecsés 2 1 — 1 1:2 2 12. Kiskunf. 2 1 — 1 2:4 2 13. Szóin. MÁV 2 — 1 1 1:2 1 14. Gyula 2 — 1 1 2:4 1 15. KISTEXT 2 — 1 1 1:4 1 16. Lehel 2 — — 2 1:3 — Ingyenes művezetői tanfolyamot tartunk építőipari szakmunkások részére (KŐMŰVES, ÁCS, Állványozó, ÉPÜLETASZTALOS, HÖ-, HANGSZIGETELŐ) Jelentkezés: 43. sz. Ál­lami Építőipari Vál­lalat szakoktatási cso­port. Budapest, XI., Dombóvári út 19. A tanfolyam 1970. szep­tember 15-én indul. 5983