Petőfi Népe, 1970. augusztus (25. évfolyam, 179-203. szám)

1970-08-05 / 182. szám

M A: A Kecskeméti Dózsa lab­darúgócsapata barátságos mérkőzést játszik Martfű együttesével, Kecskeméten a Széktói Stadionban. A ta­lálkozó kezdete 16.30. Nagy küzdelmet hozott a megyei labdarúgó-bajnokság nyitánya Döntés után • •. Megyeszerte — de külö­nösen Kiskunfélegyházán — nagy vitát váltott ki a Megyei Labdarúgó Szövet­ségnek az a döntése, hogy a kizárt Lajosmizse helyett a kecskeméti járási labda­rúgó-bajnokság győztesét, az Izsáki MEDOSZ-t osz­totta be az 1970—71 évi bajnokságba. A vita folytatása helyett — és egyúttal az ügy tisz­tázása végett is — az aláb­biakban közöljük a Magyar Labdarúgó Szövetség 1970. január 15-ig kiadott függe­lékében a 92. paragrafus módosítását. „Osztály, csoportlétszám kiegészítése 92. §. Ha az 1970 évi tavaszi egyidényes bajnokság közben, vagy az 1970—71 évi bajnokság megkezdése előtt valame­lyik bajnoki osztályban, csoportban a sportkörök visszalépése, megszűnése, törlése következtében a megállapítottnál kevesebb számú csapat marad, akkor létszámát ki kell egészíte­ni. Egy hiány esetén: Az NB I. osztályban, az 1970 évi tavaszi eredmé­nyes bajnokság NB 1 B osztály helyezettjével. Az NB I B-s osztályban, az NB II. osztály három csoportjának legtöbb pont­ját szerzett első helyezett­jével. Az NB III. osztályban a megyei, budapesti I. osztály első helyezettjével, az adott területet figyelembe véve. (Például ha a Veszprém megyei csapat helye ürese­dik meg az NB III. osztály­ban, akkor a Veszprém me­gyei I. osztály első helye­zettje kap beosztást az NB III. megfelelő csoportjába.) Több hiány esetén azo­nos feltétellel a soron kö­vetkező helyezett csapatot kell beosztani.” Tehát e szerint a Megyei Labdarúgó Szövetség el­nöksége — a szabályok ér­telmében — helyesen járt el, amikor az Izsáki ME> DOSZ-t osztotta be Lajos mizse helyett. A MEGYEI LABDARUGÓ -BAJNOKSÁG ÉSZAKI CSOPORT .1­Izsák 1 1 _ _ 4 :0 2 Alpár 1 1 — — 4:0 2 3. Klapka SE 1 1 — — 2:0 2 4. K. MÁV 1 l — — 2:1 2 5. K. Egyet. 1 1 — — 3:2 2 Tiszakécs. 1 1 — — 3:2 2 7. K. Volán 1 — — 1 1:2 — 8. Kkmajsa 1 — — 1 2:3 — K. Fém. 1 — — 1 2:3 — 10. Kszmiklós 1 — — 1 0:2 — 1). Szánk 1 — — 1 0:4 —■ Apostag 1 — — 1 0:4 — 13. Városföld 14. Radnóti — — — — — 15. K. D II. 1 1 — — 8:3 2 16. Kfh. V. II. 1 — 1 — 1:1 1 DÉLI CSOPORT 1. Jánosh. 1 1 — — 7:0 2. Bajai B. P. 1 1 — — 1:0 Kinizsi SE 1 1 — — 1:0 4. Kai. VTSK 1 1 — — 5:1 5. Szamuely 1 1 — — 5:2 6. Katymár 1 1 — — 4:2 7. Hajós 1 — 1 — 0:0 Csávoly 1 — 1 — 0:0 9. Császárt. 1 — 1 — 1:1 Tompa 1 — 1 — 1:1 11. Vaskút 1 — — 1 2:4 12. Miske 1 — — 1 2:5 13. Bácsalmás 1 — — 1 1:5 14. Kisszállás 1 — — 1 0:1 Gábor A. 1 — — 1 0:1 16. Kh. MÁV 1 — — 1 Q;7 ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti Egyetértés— Kiskunmajsai Vasas 3:2 (2:1) Kecskemét, 300 néző, ve­zette; Hamvas. Nagy iramban kezdődött a két csapat rangadója. A 3. percben Dinnyés éles lö­vését Tóth kapus Antal fe­jére ütötte, ahonnan a lab­da élesen a hálóba vágó­dott. 0:1. öngól. A továb­biakban is a kiskunmaj- saiak támadtak többet. Az Egyetértés fokozatosan vet­te át a játék irányítását. Ennek eredményeként a 22. percben Tormási erős, 18 méteres lövését Petrecz csak kiütéssel tudta hárí­tani, de a befutó Kiss I. a hálóba lőtte a kipattanó labdát. l;l. A 29. percben egy gyors kecskeméti ak­ció végén Kiss I. 12 méter­ről ismét megadásra kény- szerítette a kiskunmajsai kapust. 2:1. A 38. percben Faragó öt méterről kapu fölé bombázott. A második félidő 47. per­cében egy kiskunmajsai szabadrúgás után Bujdosó a sorfalról lepattanó labdát a kapuba lőtte.’ 2:2. Ezután nagy küzdelem alakult ki a két bajnoki pont megszer­zéséért. Előbb Faragó lőtt ismét közelről kapu mellé, de Rózsa a 70. percben nem hibázta el a jobb alsó sarkot 3:2. Jók: Bállá, Bocskai II., Bozóki, Kiss I., illetve Kurucsai, Mezőfi, Bujdosó, Trenka. Ifjúsági eredmény; 7:0 a Kecskeméti Egyetértés ja- \ ára. Izsáki MEDOSZ—Szánk 4:0 (1:0) Izsák, 300 néző, vezette: Tóth F. A 10. percben hibázott a szanki kapus és Mezei II. megszerezte a MEDOSZ ve­zető gólját. 1:0. A félidő hátralevő része kiegyenlí­tett, heves küzdelmet ho­zott. A második félidő 47. per­cében Filus a saját 16-osá- ról indult, kicselezte a szanki védelmet és a kifu­tó kapus • fölött a hálóba emelt. 2:0. A szanki együt­tes heves támadásokkal vá­laszolt az izsákiak második góljára. Szinte kapujához szegezte az izsákl csapatot, és így fellazult a szanki vé­delem. Mezei II. — egy elő­revágott labdával — ezút­tal is lefutotta a védőket és beadását Mózes 5 mé­teréi a kapuba rúgta. 3:0. A 85. percben Mezei II. egyéni akcióból volt ered­ményes és beállította a mérkőzés utolsó gólját. 4:0. Jók; Filus, Molnár, Juhász II., illetve Papp I., Papp II. Ifjúsági eredmény; 12:0 az Izsáki MEDOSZ javára. Kecskeméti MÄV— Kecskeméti Volán 2:1 (1:1) Kecskemét. MÁV-pálya, 200 néző, vezette: Öze. Kezdés után a MÁV har­colt ki enyhe mezőnyfö- I lényt. A 15. percben egy j bal oldali támadás végén i Katona II. átjátszotta a Vo- I Ián védelmét és a kifutó | kapus mellett a hálóba lőt­te a labdát. 1:0. A 30. perc- j ben Simon távoli lövése a ' kapufáról pattant vissza a ! mezőnybe. A 40. percben egyenlített a Volán. Gaval- 1 lér 35 méteres lövése a jobb alsó sarokban kötött ki. 1:1. A második félidő 55. per­cében Simont szabálytala­nul szerelték a MÁV 16-osán belül. A megítélt 11-est Szabó kapu mellé lőtte. A 62. percben Sörölit sportszerűtlen magatartása miatt kiállították. A 63. percben Simon lefutotta a Volán védelmét és megsze­rezte a MÁV győztes gól­ját. 2:1- Jók; Kállai II., Ka­tona II., Karácsonyi, illet­ve Gavallér, Endre. Az ifjúsági mérkőzést el­halasztották. Alpár—Apostag 4:0 (3:0) Apostag, 200 néző, vezet­te: Sári. Az 5. percben Szabó 6 méterről a kapusba fejelte a labdát. Egy perccel ké­sőbb Komáromi 10 méter­ről bombázott kapu mellé. A 8. percben Czimer 18 méteres lövése védhetetle- nül szállt az apostagi ka­puba. 1:0. A 18. percben Kállai 10 méterről 3:0-ra növelte az alpáriak előnyét. A második félidő 48. per­cében Varga állította be a végeredményt. 4:0. A 70. és a 78. percben Miklán a ka­pust is kicselezte, de mellé lőtt. Jók: Kállai, Varga. Ifjúsági eredmény: 3:2 Alpár javára. Tiszakécske— Kecskeméti Fémmunkás 3:2 (1:1) Tiszakécske, 400 néző, vezette: Daubner. A Fémmunkás Nagy ré­vén már a 2. percben meg­szerezte a vezetést. 0:1. Két perc múlva egy jobb oldali támadás után Döme ki­egyenlített. 1:1. A félidő hátralevő részében a Fém­munkásnak adódott még néhány gólhelyzete, de csa­tárai nem használták ki. A második félidő 50. per­cében Bravik súlyosan meg­sérült és végleg elhagyta a játékteret. Az 53. percben Csillag góljával ismét a Fémmunkás jutott veze­téshez. 1:2. A 75. percben Ballát a Fémmunkás-védők elkaszálták a büntetőterü­leten belül. A megítélt 11-est Döme a jobb felső sarokba lőtte. 2:2. A 87. percben Matkovics futott el a kecskeméti védők mel­lett, de gólhelyzetben fel­lökték. A ll-est Gyenes ér­tékesítette. 3:2. Ekkor a já­tékvezető ölvedit leküldte a pályáról, mert a Fém­munkás játékosa akadá­lyozta a büntetőrúgás el­végzését. Jók: Sántha (a mezőny legjobbja). Döme, Zoboki, illetve Bende II., Bakos. Ifjúsági eredmény: 3:1 Tiszakécske javára. Klapka SE— Kunszentmiklósi VÁV Vasas 2:0 (1:0) Kunszentmiklós, 400 né­ző, vezette: Boronkai. Alacsony színvonalú mér­kőzésen két kapushiba dön­tötte el a mérkőzés sorsát. Az 5. percben Kiss kapu elé ívelt labdáját a hazai kapus elvétette és érintet­lenül hullótt a hálóba. 1:0. A második félidő 60. per­cében megismétlődött az előbbi jelenet, amikoris Turka ártatlan lövése hul­lott a kunszentmiklósi hálóba. 2:0. Jók; Kiss, Tur­ka, Burkus, Baka, illetve Németh, Janovics, Takács. Radnóti SE— Kiskunfélegyházi Vasas II. 1:1 (1:1) Szabadszállás, 200 néző, vezette: Horváth J. Az első percekben a Va­sas II. lendült támadásba. A 15. percben az alapvo­nalon túlmenő labdából Si­Gólok és góllövők Az elmúlt hét végén leját­szották a megyei labdarúgó­bajnokság őszi idényének első mérkőzéseit. A papírforma ala­posan felborult mindkét cso­portban. Északon a Klapka SE ■ kunszentmiklósi győzelme oko­zott nagy meglepetést. De nem kevésbé kiélezett küzdelemről tanúskodik a K. Egyetértés— Kiskunmajsa és a Tiszakécske —K. Fémmunkás eredménye is. Ugyancsak váratlan volt az Alpár apostagi nagyarányú győzelme. A két csoport gólaránya 36:30, az Északiak javára. Góllövők: Északi csoport: 2 gólos: Kiss n., Czéh, Losonczi, Hegyesi j (K. Dózsa n.), Kiss I. (K. Egyetértés), Döme (Tiszakécs- j ke), Gácsi (Városföld), Mezei II. (Izsák). I gólos: Sikár (Kkfh. Vasas II.), Nagy, Csil­lag (K. Fémmunkás), Rózsa (K. Egyetértés), Gavallér (K. Volán), Katona n., Simon (K. MÁV), Bújdosó (Kkmajsa), Kiss, Turka (Klapka SE), For­ró (Radnóti SE), Czimer, Sza­bó, Kállai, Varga (Alpár), Gyenes (Tiszakécske), Kertész (Városföld), Mózes, Filus (Izsák). Ongólos: Antal (K. Egyetér­tés). Déli csoport: 3 gólos: Feny­vesi L., (Jánoshalma), Ispáno- vics (Szamuely SE). 2 gólos: Csermák (Jánoshalma), Gellei (Szamuely SE), Mák (Katy- már), 1 gólos: Maráczi, Adám (Jánoshalma), Kurucz (Bács­almás), Miókovics S. (Baja), Bubori (Tompa), Sipőcz, Nagy (Vaskút), Jakubács (Császár- töltés), Matos, Bende, Aladics, Németh, Pétiké (Kal. VTSK), Bodri (Kinizsi SE), Janity M., Tumbász J. (Katymár), Far­kas II., Molnár n. (Miske). kár megszerezte a vezetést a kiskunfélegyháziaknak. 0:1. Ezután a Radnóti SE vette át a játék irányítását és a 25. percben Forró ré­vén egyenlített. 1:1. A 38. percben Bérces a vezetést is megszerezhette volna, de az üres kapu mellé gurítot­ta a labdát. A második félidő elejét is állandó Radnóti-támadá- sok jellemezték. A 80. perc­ben a kiskunfélegyházi Ka- polit kiállította a játékve­zető. Jók; Bugán. Szomba­ti, Novák, illetve Pünkösti, Sikár, Szalai. Kecskeméti Dózsa II.— Városföld 8:3 (4:1) Kecskemét, 50 néző, ve­zette: Horváth S. A Dózsa II. már az első percekben 3:0-ás vezetésbe tett szert, de a találkozó hátralevő részében is mind­végig irányította a játékot. Góllövők: Kiss II. 2. Czéh 2, Losonczi 2, Hegyesi 2, illetve Gácsi 2. Kertész. Jók: Czéh. Losonczi, Kiss II., illetve Gácsi, Seres, He­gedűs. Ifjúsági eredmény: 5:0 a Kecskeméti Dózsa javára. DÉLI CSOPORT Hajós—Csávoly 0:0 Hajós, 400 néző, vezette: G erőházi. Kánikulai hőségben ke- j rült sor a mérkőzésre. Már 1 az első percekben a hazai 1 csapat vette át a játék irá­nyítását. A második perc­ben Bóhner kitört a csávo- lyi védők közül, de felvág­ták. A 7. percben Bagó lab­dájával Dobler futotta le a védőket, de 8 méterről a kapus kezébe lőtte a lab­dát. A 25. percben Hor­váth bombalövését mentet­te Libor. A második félidőben folytatódott a hajósiak nyo­mása, de a csávolyi véde­lem jól hárított. Ekkor 15:2 volt a szögletarány a ha­zai csapat javara. A 75. percben Keszi I. a kiállítás sorsára jutott, mert megrú­gott egy hajósi játékost. Jók; Páncsics, Szettele, Ba­gó, Bányai, illetve Putnik, Horváth, Bíró. Ifjúsági eredmény; 4:3 Hajós javára. Szamuely SE—Miske 5:2 (3:0) Miske, 300 néző, vezette: Sólymos. Az őszi bajnoki idény el­ső mérkőzésén a vendégek kezdték a játékot és a 9. percben Gellei gócával a vezetést is megszerezték. 1:0- A 17. percben Ispáno- vics növelte a Szamuely SE előnyét. 2:0. A hazai csa­patnak is akadt néhány helyzete, de a csatárok sor­ra elhibázták a kaput. A 38. percben ismét Gellei volt. eredményes. 3:0. Fordulás után a miskeiek kezdtek jobban és Farkas II. 11-esével szépítettek. 3:1. Ezekben a percekben ma­gára talált a miskei együt­tes és Molnár II. góljával 3:2-re csökkentette a Sza- mauely SE előnyét. A mér­kőzés hátralevő részében azonban ismét a Szamuely SE harcolt ki mezőnyfö­lényt, és a 75., majd a 86. percben Ispánovics góljai­val 5:2-re nyerte a mérkő­zést. Jók; Búrok, Ispáno­vics, Szabó, illetve Tóth, Dankó, Petrecz I. Ifjúsági eredmény; 5;i a Szamuely SE javára. Bajai Bácska Posztó— Kisszállás 1:0 (1:0) Kisszállás, 200 néző, ve­zette; Turcsányi. A technikailag jobban felkészült bajai csapat már a 35. percben vezetéshez jutott, amikoris Miokovics S. lőtt a hálóba. 1:0. Nem sokkal később a kisszállási Nagy kiegyenlítési lehető­séget szalasztott el. A második félidőt ki­egyenlített játék jellemezte. A 73. percben Tóbiás 3 mé­terről a kapusba lőtte a labdát. A 85. percben Led- nyiczki hagyott ki nagy gólhelyzetet. Jók; Péter, Miokovics S., Boros, illetve Minorics, Rozsnyai, Csin- csák. Ifjúsági eredmény; 5:0 a Bajai Bácska Posztó ja­vára. Császártöltés—Tompa 1:1 (0:0) Császártöltés, 300 néző. Jó iramban kezdődött a játék. A 25. percben Rausch labdájával Walter tört ka­pura, de lövése célt tévesz­tett. A 30. percben Hajzer 2o méteres szabadrúgását védte a tompái kapus, öt perccel később Rausch fe­jese szállt kapu mellé. A második félidőben Bu­bori megszerezte a vezetést a tompaiaknak. 0:1. A 75. percben Jakubács két csel után a bal sarokba lőtt. 1:1. Nem sokkal később Rausch lövését a tompái kapus a gólvonalon belülre ütötte, de a játékvezető nem adta meg a jogosnak vélt gólt. A 80. percben a tompái ka­pus megfogta Rausch lábát a büntető területen belül, de a játékvezető sípja ez­úttal is néma maradt. Jók: Rausch, Walter, illetve Bu­bori, Jakubács. Ifjúsági eredmény; 1:1. Jánoshalma— Kiskunhalasi MÁV 7:0 (4:0) Jánoshalma. 800 néző, vezette; Kürtösi. A 4. percben Fenyvesi L. —Maráczi adogatás után az utóbbi lőtt a hálóba. 1:0. A 10. percben Fenyvesi L. volt eredményes. 2:0. A 28. percben Ádám egyéni ak­cióból 3:0-ra, majd a 43. percben Csermák 4:0-ra növelte a jánoshalmiak elő­nyét. Szünet után az 58. perc­ben Csermák lőtt gólt. 5:0. A 63. és a 75. percben Feny­vesi L. két góljával 7:0 lett az eredmény a Jánoshal­miak javára. Jók: Mizser, Ádám, Maráczi, illetve Sa­vanya, Tóth. Ifjúsági eredmény: 3:0 Jánoshalma javára. Kalocsai VTSK— Bácsalmás 5:1 (1:0) Kalocsa, 500 néző, vezet­te; Molnár. Az első percekben a VTSK kezdeményezett. A 35. percben Németh beadá­sát Matos juttatta a háló­ba. 1:0. A második félidő eleiéi Kurucz elcsípett egy lab­dát és a kifutó Nizner mel­lett a hálóba lőtt, 1:1. A 75. percben Aladicsot kiál­lították. ez után a kalocsai csapat nagy fölényt harcolt ki és Bende, Aladics, Né­meth, Pétiké góljával 5:l-re a maga javára fordította a mérkőzés sorsát. Jók; Niz­ner, Németh, Pétiké, Far­kas. Ifjúsági eredmény; 12:0 a Kalocsai VTSK javára. Kinizsi SE—Gábor Á. SE 1:0 (0:0) Baja, 100 néző, vezette: Király. A Kinizsi SE az utolsó percben szerzett góljával megérdemelten nyerte a ta­lálkozót. Zádorit a 80. perc­ben kiállították. Góllövő: Bodri. Jók: Biczók, Gore- tity, Petrich. Katymár—Vaskút 4:2 (2:1) Katymár, 300 néző, ve­zette; Tegzes. Kitűnő játékvezetés mel­lett, mindvégig sportszerű mérkőzést vívott a két csa­pat. A vaskútiak a 8. perc­ben Sipőcz góljával meg­szerezték a vezetést. 0:1. A 17. percben Mák egyenlí­tett. 1:1. a 27. percben Roz- manich kézzel nyúlt a lab­dához a büntetőterületen belül. A megítélt ll-est Ja­nity M. értékesítette. 2:1. A második félidő első ne­gyedóráját vaskúti fölény jellemezte — gól nélkül. A 62. percben Tumbász J., a 70. percben pedig Mák lőtt gólt. 4:1. A 82. percben Nagy váratlan lövését nem tudta hárítani a katymári kapus. 4:2. Jók; Dunai, Mák, Tumbász I., illetve Kulisity, Péter. Ifjúsági eredmény: 2:1 Vaskút javára.