Petőfi Népe, 1970. augusztus (25. évfolyam, 179-203. szám)

1970-08-18 / 193. szám

Nagyszerűen rajtolt a KTE Kecskeméti TE—MAFC 2:1 (1:1) Budapest, 200 néző, ve­zette: Petró. KTE: Könyves — Józsa, Beregi, Pongrácz — Gud- ricza, Pavlovics — Bálint, Mányoki, Kiss, Szőczey, Csordás (Zubornyák). Ed­ző: Vass János. A KTE nem a legjobb előjelekkel indult el a baj­noki rajtra a fővárosba. Magyar, fegyelmi okok miatt kimaradt a csapat­ból. Ragyogó pályán, fül­ledt melegben kezdődött a találkozó. A KTE nehe­zen lendült játékba, a ha­zaiak két ízben is veszélyes helyzetet dolgoztak ki a kecskeméti kapu előtt. A védelem azonban tisztázni tudott. Az első negyedóra eltelte után formás táma­dásokat vezettek a kecske­méti csatárok és a 30. percben megszerezték a ve­zetést. Kiss 1. mintegy 17 mé­terről nagyszerű lövést eresztett meg és a labda védhetetlenül vágódott a műegyetemisták hálójába. 1:0. A 37. percben kiegyen­lített a MAFC. Szabadrú­gás után Vérhez került a labda és a hálóba lőtt 1:1. A félidő hátralevő részé­ben a KTE támadott töb­bet. Szünet után azonnal a kecskeméti csapat lépett fel támadólag. A hazaiak időnként túl keményen ját­szottak, ennek volt a kö­vetkezménye, hogy előbb Pongrácz, majd Szőczey is ápolásra szorult. Az 55. percben Csordás előtt nyílt nagy gólhelyzet, már csak a kapussal állt szemben, mégsem tudta helyzetét góllá értékesíteni. A 75. percben Gudricza tört előre a jobbszélen, majd pontos beadást kül­dött a kapu elé. Bálint kapta a labdát, lövését a MAFC kapusa kiütötte és a jókor érkező Zubornyák nem hibázott. 2:1. A mérkőzés lefújásáig az eredmény nem válto­zott. A KTE teljesen megér­demelten jutott a két baj­noki ponthoz. Minden ré- részében felülmúlta ellen­felét. A csapat védelme nagyszerű teljesítményt nyújtott. Igen jól játszott Gudricza és Pavlovics. A Biztató indulás KUN BÉLA SE— SARKADI KINIZSI 2:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, néző. Vezette: Alföldi. 400 Kun Béla SE: Gulyás — Kornfeld, Szável, Danyi —, Dóra, Makai — Kókai, Kar­sai (Vass), Farkas, Vetési (Borbély), Kovács. Edző: Kanyó János. A tavaszi bajnokságban gyengén szereplő Kun Béla SE már az első percekben két helyzetet alakított ki. Előbb Kovács lőtt kapu mellé, majd Kókai tévesz­tette el a kaput 3 méterről. Egy ellentámadás után Lo- vassy bombáját az újonc félegyházi kapus ügyesen hárította. Ez után a másik oldalon Dóra 20 méteres nagy lövését tolta szögletre Erdei. A 35. percben Do- monyi elhúzott a balszélen, pontos átadását Farkas 7 méterről laposan helyezte a sarkadi kapuba. 1:0. Szünet után mintegy 10 percig a hazaiak játszottak fölényben, majd a vendé­gek vették át a kezdemé­nyezést. A 70. percben fö­lényük eredményeként Mol­nár 12 méterről bombázott Gulyás kapujába. 1:1. A másik oldalon Borbély ját­szotta magát tisztára, majd Kókaihoz továbbított, aki egy méterre a kaputól nem találta el a labdát Nem sokkal később Vass nehéz szögből, 16 méterről élesen lőtt a Kinizsi SE hálójába. 2:1. A 82. percben egyenlí­tési alkalmat hagytak ki a vendégek. A 16 méteres szabadrúgást azonban em­berbe lőtték. A mérkőzés végén nagy tömörülés tá­madt a hazai kapu előtt. Kiss vitába szállt a játék­vezetővel, aki a 88. perc­ben leküldte a pályáról a Kinizsi SE játékosát. Ritkán látható, jó iramú mérkőzést láthatott a kö­zönség. Mindkét csapat jól bírta erőnléttel a nagy ira­mú játékot. A Kun Béla SE a helyzetek alapján több góllal is győzhetett volna. Kitűntek: Szável, Dóra, Makai, Farkas, illetve Ju­hász, Lovassy, Kovács. csatársorban Kiss I. a me­zőny legjobbja volt. Petró játékvezető főbb ítéletével sújtotta a KTE-t. Megengedte a hazaiak időnkénti túl kemény já­tékát. Több gólt is lőhetett volna az MTE BAJAI VASAS MTE—LABODI MEDOSZ 4:0 (3:0) Edző: Csongor Baja, 300 néző. Vezette; Király. Bajai Vasas MTE: Majz- linger — Szabó, Márton, Márity — Zomborcsevics, Ónodi — Fekete, Borko­vics, Bartulov, Rizsányi, Sok helyzetet hagyott ki a MEDOSZ KISKUNHALASI MEDOSZ— TISZAFÖLDVÁRI TSZ SK 3:1 (2:0) Kiskunhalas, 700 néző, vezette: Koszó. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dömény — Tóth II. Rá- di (Juhász), Tóth IV. — Vass, Tóth I. — Mészá­ros II., Csányi, Kocsis (Ud­vari), Oláh, Csermák. Ed­ző: Virág István. Az idénynyitó mérkőzé­sen a MEDOSZ már az 5. percben nagy gólhelyzetet dolgozott ki, de Csermák éles fejesét Németh I. léc fölé tolta. A 15. percben Kocsis buktatásáért meg­ítélt szabadrúgást Csányi a sorfal fölött a hálóba lőtte. 1:0. A gól után a ven­dégek léptek fel támadó­lag. A 25. percben mégis a MEDOSZ növelte elő­nyét. Tóth I.—Csányi ado­gatás után Csermák kapta a labdát és kiugorva a vé­dők gyűrűjéből a bal sa­rokba lőtt. 2:0. A 32. perc­ben Oláh fejesét védte Né­meth L A másik oldalon Négy gólt kapott a Mezőfi SE GYOMAI TK—MEZÖFI SE 4:0 (1:0) Gyoma, 400 néző. Vezet­te: Gyarmati. Mezőfi SE: Gyanaki (Varga) — Borics, H. Kiss, Dvorszki — Dómján, Sza­bó E. — Padlás, Szitár, Ho- rányi, Németh, Papp (Nagy). Edző: Krivy Ottó. A kecskeméti csapat tá­madásaival kezdődött a mérkőzés. A 2. percben Papp két lépésről sem tud­ta eltalálni a kaput. A 8. percben Padlás a 11-es pon­ton teljesen tisztán kapta a labdát, de sajnos, hibázott. A 20. percben Szabó E. rú­gást kapott és mintegy tíz percig ápolásra szorult. Ez­alatt a védelem fellazult és Nyilas megszerezte a veze­tést. 1:0. A 34. percben Padlás lövését nagy bra­vúrral védte a kapus. A 44. percben a kapus éppen Szitár elé ejtette a labdát, de a csatár 2 lépésről mel­lé gurított. A szünet után a Mezőfi nagy iramot diktált. A ha­zai csapat alig jött át a fél­pályán és négy tiszta hely­zet maradt kihasználatla­nul. A 60. percben egy elő­revágott labdával Domokos lefutotta a Mezőfi SE vé­delmét és gólt lőtt. 2:0. A kecskeméti csapat védelme összeroppant és a gyomai balszárny egymás után ve­zette a támadásokat. Domo­kos a 75. és a 77. percben újabb két gólt lőtt és így 4:0 lett a végeredmény. A mérkőzés nagyobb ré­szében a Mezőfi SE táma­dott, mégis az eredménye; sebben játszó hazai csapat megérdemelten győzött. Jók: Domokos, Kovács, Gonda, ill: Szabó E., Pad­lás. Szitár. Molnár nagy lövését bra­vúros vetődéssel mentette. Dömény. Szünet után csökkent, a játék irama. Ekkor több­nyire a tiszaföldvádiak kezdeményeztek. A 70. percben Tóth IV. jó ér­zékkel mentett Molnár elöl. A MEDOSZ ellentá­madása sikert hozott. Oláh az Udvaritól visszakapott labdát a kapu közepébe rúgta. 3:0. Ezt követően Csermák, majd Mészáros II. hagyott ki gólhelyze­tet. A 85. percben szépí­tett a tiszaföldvári együt­tes. Seres szöktetését Ber­ta kapta. Lefutotta a vé­dőket és közelről a bal sarokba bombázott. 3:1. A jó formában levő ME­DOSZ ötletes és helyen­ként jó játékkal nyerte a mérkőzést. Jók: Tóth IV. (a mezőny legjobbja), Vass, Tóth I., Rádi. Kemény. János. A bajai csapat kezdett jobban és már az első húsz percben is többet és veszé­lyesebben támadott. A 29. percben egy gyors MTE- támadás végén Kemény fe­jesét nem tudta védeni a kapus. 1:0. A 33. percben Borkavics futott el a jobb oldalon. Beadását Kemény a jó ütemben érkező Fe­kete elé fejelte, aki futtá­ból nagy gólt lőtt. 2:0. A 41. percben Borkovics ka­pott egy hosszú labdát. El­húzott a védője mellett, majd befelé cselezett és a későn vetődő kapus hasa alatt megszerezte a har­madik gólt. 3:0. A szünet után is az MTE támadott és a helyzetek egész so­rát dolgozták ki, de a csa­tárok a legjobb alkalma­kat is elhibázták. Végre a 72. percben Kemény lö­vése visszapattant a tömö­rülő védőkről, de a labda újból Kemény elé került és a szélső másodszor már nem hibázott. 4:0. A vendégek is vezettek néhány gyors támadást, de az MTE védelme Szabóval és Majzlingerrel az élen, mindent elhárított. A két pont így megérdemelten jutott a bajai csapat bir­tokába, sőt a helyzetek alapján a csatárak még több gólt is lőhettek volna. Kitűnt: Majzlinger, Szabó, Borkovics, Bartulov, Ke­mény, illetve: Sziliczár. A Vasas nyerte a maiagai tornát Vasárnap este Malagá­ban befejeződött a Costa del Sol nemzetközi labda­rúgó torna, amelyen a Va­sas együttese vett részt. Harmincezer néző előtt . a Rosaleda Stadionban előbb a 3—4. helyért ját­szottak. A Real Madrid el­ső félidei jó játékával 4:2 (3:0) arányban biztosan győzött a Dinamo Zagreb ellen. Ezután lépett pályára a Vasas és a Malaga együt­tese. Gól nélküli első félidő után a 48. percben Mészöly öngólt vétett, de 4 perc múlva Müller egyenlített. (1:1). Űjabb négy perc telt el és Farkas góljával a Va­sas jutott előnyhöz 2:1 arányban. A hazaiak haj­ráztak és a 81. percben Cabral egyenlített. A torna szabályzata ér­telmében 2X15 perces hosszabbítás következett, a Vasas a 105. percben Far­kas révén megszerezte a győzelmet jelentő gólt: A piros-kékek ezzel el­nyerték az aranyból és ezüstből készült kupát, amelynek 3571 dollár az értéke. Tartalékosait, sérülésekkel.. DUNAÜJVÄROSI ÉPÍTŐK—SOLTVADKERTI TE 3:0 (0:0) Dunaújváros, 300 néző, vezette: Nagy M. Soltvadkerti TE: Mayer — Lehóczki (Vincze), Hirsch (Fazekas), Frittman — Mes- kó, Bezsenyi — Schmél, Fábián, Tóth B., Benkő, Boros. Edző: Viszkok Sán­dor. Kezdés után jobbára a két 16-os között folyt a já­ték. Az első gólhelyzet a 12. percben adódott a vadkerti kapu előtt, de Takács lövé­se a kapufáról kipattant a mezőnybe és a védelem felszabadított. A 20. perc­ben formás vadkerti táma­dás végén Fábián lövése KISKUNHALASI JÁRÁSI BAJNOKSÁG Kiskunhalasi Spartacus— Jászszentlászló 2:0, Csikéria— Csólyospálos 7:1. Harkakötöny —Rém 2:2, Jánoshalma II.— Mélykút 1:6, Kunbaja—Kkmaj- sa II. 7:0, Kkhalasi MEDOSZ II—Kelebia 4:1. A táblázat állása 2 2 2 2 2 1 1 Megjegyzés: *-gal megjelölt csapattól két büntetőpont le­vonva az ifjúsági csapat ki nem állása miatt. Ifjúsági bajnokság: Csikéria —Csólyospálos 12:0, Harkakö­töny—Rém 2:1, Kkhalasi MED. II—Kelebia 4:2. A Kkhalasi Spart.—Jászszentlászló mérkő­zés elmaradt. A táblázat állása 1. Kunbaja 1 1 — — 7:0 2. Csikéria1 1 1 — — 7:1 3. Mélykút 1 1 — — 6:1 4. Kh. ME. n. 1 1 — — 4:1 5. Kh. Sp. 1 1 — — 2:0 6. Harkaköt. 1 — 1 — 2:2 Rém 1 — 1 — 2:2 8. Kelebia 1 — — 1 1:4 9. Jánh. II. 1 — — 1 1:6 10. Csólyosp. 1 — — 1 1:7 11. Kkmaj. II. 1 — — 1 0:7 12. Jászszentl.”! 1 — — 1 0:2 Fölényes győzelem KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ—BP. VEGYIMŰVEK 4:0 (1.0) 1. Csikéria 1 1 — — 12:0 2 2. Kh. M. II. 1 1 — — 4:2 2 3. Harkak. 1 1 — — 2:1 2 4. Kh. Sp. 1 1 — — 0:0 2 5. Jászszentl. 1 — — 1 0:0 — 6. Rém 1 — — 1 1:2 — 7. Kelebia 1 — — 1 2:4 — 8. Csólyosp. 1 — — 1 0:12 — 9. Mélykút — — — — 0:0 — 10. Kunbaja — — — — 0:0 — Megjegyzés: A Kkhal. Spar­tacus—Jászszentlászló mérkő­zés két pontját a Spartacus kapta 0:0 gólaránnyal. A táblázatok összeállításánál pontszámegyenlőség esetén a gólkülönbség döntötte el a he­lyezéseket. Kiskőrös, 800 néző. Ve­zette: Fehér M. Kiskörös: Csesznék — | Szentgyörgyi I., Kállai I., Balogh (Virágh) — Vén, Pecznyik — Váczi (Kristóf), Szentgyörgyi II., Kállai II., Bohács, Trifont. Edző: Gacs Tibor. Szezoneleji játékkal is biztosan győzött a Kiskőrö­si Gépjavító. Már a 3. percben nagy gólhelyzet maradt ki. Szentgyörgyi I. ugrott ki, de hosszan szök­tette magát és a kapus há­rított. Az 5. percben Pecz­nyik 18 méteres bombája ment a kapu fölé. A 12. percben szöglet után Szent­györgyi I. szerezte meg a vezetést. 1:0. A 35. perc­ben Kállai II. lövését csak nagy bravúrral hárította a Vegyiművek kapusa. A bu­dapestiek kemény, sokszor I inkább durva játékkal pró- | bálták ellensúlyozni a kis­kőrösi fölényt. A második félidő kiskőrösi góllal kez­dődött. A 46. percben Vén beadását Bohács kapásból a hálóba bombázta. 2:0. A kiskőrösi csapat állandóan támadott, de a vendégek kapusa ügyesen és némi szerencsével őrizte a hálót. Az 55. percben Csányit fel­vágták a 16-os előtt. A sza­badrúgást Bohács mellé vágta. Az 56. percben Bo- hácsot szerelték szabályta­lanul, de a szabadrúgást szögletre ütötte a kapus. A 60. percben Csesznák rosz- szul futott ki kapujából és Kállai I. a' gólvonalról fe­jelte ki a labdát. A 65. percben Bohács egyéni ak­ciója eredményezett gólt. 3:0. A 80. percben Trifont ug­rott ki és a kaputól 10 mé­terre gólhelyzetben fellök­ték. A megítélt 11-est Bo­hács értékesítette. 4:0. A mérkőzés végéig a Kiskő­rös támadott. A kiskőrösi csapat győ­zelme egy percig sem volt vitás. A játék nem volt szép, de eredményes. Jók: Pecznyik, Kállai I.. Trifont, ill.: Kovacsevics, Csányi. a kapusról vágódott ki, de a közelben nem tartózko­dott soltvadkerti csatár. A félidő hátralevő része me­zőnyjátékkal telt el. Szünet után Lehóczki sé­rülés miatt nem vállalta a játékot, és így helyére Vin­cze állt be. A tartalékos védelem egy ideig lelkesen harcolt, de a 62. percben Mayer Hirschez adott lab­dáját Machán szerezte meg és közelről a hálóba lőtte. 1:0. Az akciónál Hirsch megsérült és elhagyta a já­tékteret. A 70. percben Fá­bián labdájával Fazekas egyedül tört kapura, de lö­vése az elébe futó kapusról szögletre pattant. A 78. percben egy beadásra Ma­yer rosszul futott ki és Takács a hálóba fejelt. 2:0. A hátralevő játékidőben a vendégek támadtak. A_ 80. percben Fábián átemelte a labdát a középfedezeten, aki azonban kézzel ütött a labdába a 16-oson , be­lül. A játékvezető a bünte­tő területen kívülről ren­delte el a szabadrúgást, amelyet Tóth B. kapu mel­lé lőtt. A 85. percben Ta­kács' távoli lövését Mayer elnézte. 3:0. Vállalatunknál hasz­nálaton kívül helyezett Balaton típusú és 2 db Velence típusú akkumulátortöltő és indítókat. kisebb javítással üzembe helyezhető állapotban, megvételre felajánlunk. Érdeklődni lehet: 9. sz AKÖV Beruházási Osztá­lyán Kecskemét, Csáktor­nyái u. 4—6. Telefon: 27-78/160 mellék. Ügyintéző: Lajos József üzemfent. ea.