Petőfi Népe, 1970. június (25. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-30 / 151. szám

Szépen búcsúzott a BMTE az MNK-tól CSEPEL SC—BAJAI VASAS MTE 3:0 (1:0) Baja. 1500 néző, vezette: Vincze dr. Csepel: Fatér (Lanczkor) — Vellai, Molnár, Hunyadi — Faludi (Szilágyi), Pető — Varga, Major, Rottenbiller (Csordás), Takács, Gondár. Edző: Keszthelyi Mihály. Bajai V. MTE: Kiss — Szabó, Miklós, Márton — Viszmeg, Onódi — Fekete (Rausch), Pólyák, Bartulov,, Rizsányi (Fodor), Borko- vics. Edző: Csongor János. A kánikulai hőség elle­nére is szép számú közön­ség jött ki a Petőfi-szige- ti pályára, hogy tanúja le­gyen az érdekes MNK-mér- kőzésnek. Az első veszé­lyes támadást a csepeliek vezették, de a bajai véde­lem jól hárított. Ezután ba­jai támadásokat láthattunk, de az NB I-es védelem jól zárt. A 16. percben egy ár­tatlannak látszó csepeli tá­madás végén Takács lövés­re szánta el magát, s lövé­se nyomán a labda a meg­lepett Kiss mellett a háló­ba jutott. 1:0. A védelmi hiba nem tör­te le a bajai fiúkat. To­vábbra is hevesen támad­tak. A 31. percben Pólyák - fejes ment a kapu fölé, majd egy perccel később Onódi előtt nyílt egyenlí­tési alkalom. Lövése azon­ban az odalhálóban kötött ki. meglepően jól játszott a bajai csapat. Szünet után heves cse­peli támadásokkal folyta­tódott a küzdelem. De az újabb csepeli gólra ponto­san negyedóráig kellett várni. A 60. percben a vá­logatott Vellai tört előre a jobb olalon. A hátvéd min­taszerű beadását Rotten- biller a hálóba fejelte. 2:0. A góllövőt ezután Csordás váltotta fel. Tovább ro­hamozott a Csepel. A 62. percben a bajai kapu előtt szabálytalankodtak a cse­peli csatárok, a játékveze­tő azonban nem fújt. Vellai küldte középre a labdát, s Varga a hálóba fejelte. 3:0. Két csere következett ez­után a bajai csapatban. Ri- zsányit Fodor, Feketét pe­dig Rausch váltotta fel, majd a csepeli csapatban Faludi helyére Szilágyi, Fa­tér helyett Lanczkor állt be. Felváltva támadott a mérkőzés végéig a két együttes. De az eredmény már nem változott. A közönség lelkesen meg­tapsolta a levonuló játéko- sokat,-külöpösen kijutott az elismerés a bajai NB TII-as csapatnák, amely bravúros győzelmi sorozat után ju­tott el a Csepel elleni ta­lálkozóhoz, amelyen egy kis szerencsével szorosabb eredményt érhetett volna el. Különösen az első fél­időben játszott jól a csa­pat. Az NB I-es együttes­ből Vellai, Hunyadi, Mol­nár és Varga, a BMTE-ből Szabó, Onódi, Bartulov és Borkovics játéka emelke­dett ki. Vincze dr. többször téve­dett a bajai csapat terhére. Kosárlabda Nem sikerült a kecskeméti csapatoknak A Kecskeméti Dózsa D. Kovács és Domokos nélkül érkezett Miskolcra. A mér­kőzés előtt Szabó V. belá­zasodott, Nemes csuklója megrándult, Báder hüvelyk­ujján végigszakadt a kö­röm, s a keze tele volt üvegszilánkokkal. A balsze­rencse-sorozat azzal folyta­J© rajt a Nyári Kupában kiskunfélegyházi vasas—szegedi dözsa za (i;oi Kiskunfélegyháza,' 600 néző, vezette: Dér. Kiskunfélegyházi Vasas: Farkas — Tímár, Sántha, Villányi — Pünkösti, Ha jagos — Bella, Kelemen, Sahin, Ézsi, Varga (Pólyák). Edző: Fejes József Mindkét együttes tartalé­kosán lépett pályára. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. Néhány ügyes akció után a 10. percben Ézsi összeszólalkozott az egyik szegedi fiúval. Dér játékvezető úgy ítélte meg, hogy Ézsi túllépte a sport- szerűség határát, és ezért leküldte a pályáról. Ennek ellenére a Vasas végig tá­madta az első félidőt. A 35. percben Villányi pontos keresztlabdáját Bella jó helyzetben kapu fölé vágta. Három perccel később Sántha szabadrúgást ívelt a Dózsa 16-osára. Kelemen Sahinhoz fejelt, aki öt mé­terről, kapásból lőtt a há­lóba. 1:0. Alig kezdődött el a má­sodik félidő a kiskunf él- egyháziak újabb gólt ér pusa. A 80. percben egy szegedi támadás nyomán leadott lövés már-már gól­ba tartott, de a középhát­védet is ügyesen játszó Sántha a gólvonalról men­teni tudott. A Vasas játéka az előző hetihez képest lényegesen megjavult. A hazai együt­tesből Sántha, Kelemen és Sahin tűnik ki, míg a Dó­zsa legjobbjai Bánfi, Pata ki és Pusztaszeri voltak. tódott, hogy a két szövet­ségi játékvezető közül csak Mészáros érkezett meg, és így Velkei helyett, diós­győri bíró lépett pályára. Mindezek ellenére a ve­reség fő oka az, hogy a diósgyőriek elleni második félidőben 20 büntetőt ha­gyott kihasználatlanul a Kecskeméti Dózsa. A négy­pontos vereség még így is elkerülhető lett volna, ha a kecskemétiek az első pilla­nattól kezdve mindent be­leadnak. A másik két mér­kőzést aránylag simán nyer­te a Dózsa, bár az ellenfe­lek vészesen vezetgettek az első félidőben. Eredmények; DVTK— Kecskeméti Dózsa 49:45 (31:19), K. Dózsa—Debre­cen 59:48 (24:28), K. Dózsa —Szolnok 68:57 (24:30). A Kecskeméti Dózsa játékosai 172 pontot értek eL Hol- manné (50), Magyar (46), Kiss (33), Szabó E. (20), Ne­mes (7), Bajtai (6), Báder, Szelei (4—4), Csenki (2). Az MNK miskolci csoportjának eredménye: L Diósgyőr 6 pont, 2. K. Dózsa, 5, 3. Deb­recen 4, 4. Szolnok 3. pont­tal. KECSKEMÉTI PETŐFI—SZÉKESFEHÉRVÄRI ÉPÍTŐK 85:89 (37:41) utcai Hz FTC vendégjátéka Soltvadkerten FERENCVÁROS—SOLTVADKERTI TE 7:1 (3:0) Soltvadkert, 2500 néző, | ben Branikovics átjátszotta vezette: Gyökér. | a védőket és 2:0-ra növelte FTC: Géczi (Kerekes) — az FTC előnyét. A 35. perc- Novák, Páncsics, Bálint — ben ismét Branikovics ját- Juhász (Vépi), Horváth — szotta át magát a védőkön Szőke, Füsi, Branikovics, és újabb gólt szerzett. 3:0. Muha, Bartosik. Edző; dr. Az 50. percben Horváth Kalocsay Géza. I jól eltalált lövése a kapufa Soltvadkerti TE: Mayer (Csesznák) — Gílich, Mes- kó, Mészáros — Szabó (Tasnádi), Filus — Bezse- nyi (Szlovák), Tóth B., Fá- biás, Bohács, Szerényi tek el. Bella szögletet ívelt (Jincze). Edző: Várhegyi be és Bánfi olyan balsze rencsésen nyúlt a labdá­hoz, hogy az a hálóba per­dült. 2:0. Ezután megvál­tozott a játék képe. A ven­dégek tartós fölényt harcol­tak ki. Az 50. percben Pusztaszeri 10 méteres bombáját ügyesen tisztázta Farkas. Utána ismét a Va­sas kapusa hárított egy kö­zeli lövést, de a 67. percben Magyar sarkos beadását nem tudta védeni. 2:1. Ez­után egyperces „tűzijáté­kot” rendeztek a kiskunfél- egyháziak a szegedi kapu előtt. Bella Pünköstihez adott, akinek közeli lövését szögletre tolta a Dózsa ka­I AUTÓTULAJDONOSOK! Felhívjuk szíves figyelmükéi: ha januárban nem fizették be a KÖTELEZŐ GÉPJARMO-SZAVATOSSAGI BIZTOSÍTÁS egész évi diját, a biztosít* It. féléin részlete esedékes (július 1-től 31-ig pótlékmentesen fizethető), ÁLLAMI BIZTOSÍTÓ 4350 Ferenc. Albert és Kü nélkül tel­jes élvonalbeli csapatával látogatott el az FTC Solt- vadkertre, ahol a kiskőrö­siekkel megerősített Solt­vadkerti TE-vel lépett pá­lyára. Branikovics lövését Mayer már a második percben csak nagy üggyel- bajjal tudta hárítani. Az 5. percben Bohács ügyes cselekkel átjátszotta Pán- csicsot, de a sarokba tartó lövését Géczi védte. A 15. percben egy formás ferenc­városi támadás végén Ju­hász lesgyanús helyzetből a hálóba talált. A 18. perc­éléről vágódott Csesznák hálójába. 4:0. öt perccel később az előretörő Novák lőtt a kapuba. 5:0. A 65. percben Bohács nagy lövé­sét Kerekes, Tóth B. elé öklözte, de a vadkerti csa­tár elhamarkodottan kapu mellé lőtt. A másik olda­lon, Juhász helyén, Géczi mezőnyjátékosként tűnt fel és megszerezte az FTC ha­todik gólját. A 78. perc­ben a kitörő Páncsicsot Mészáros a büntető terü­leten belül visszarántotta. A megítélt 11-est Géczi a kapu mellé lőtte. A 80. percben Szlovák—Tasnádi —Bohács volt a labda út­ja, amikor a kiskőrösi csa­tár Kerekes mellett a bal sarokba lőtte a soltvadker- tiek szépítő gólját. 6:1. A végeredményt Novák állí­totta be. 7:1. Budapest, Klapka sportcsarnok. K. Petőfi: Tóth (22), Ko­vács (14) — Farkas (14) — Csikai (9), Vasvári (14). Csere: Gábor (10), Pajor (2). Jók; Tóth, Gábor, Ko­vács, Vasvári. Közepes színvonalú mér­kőzésen eleinte a Petőfi játszott jobban. Később a székesfehérváriak vették át a kezdeményezést. A második félidőben a Kecskeméti Petőfi sorozatos támadásokat vezetett és megérdemelten fordította a maga javára a mérkőzést. BAKONYI VEGYÉSZ—KECSKEMÉTI PETÖFi 92:79 (48:39) Budapest, Klapka utcai végig meglátszott a kecske­méti kosarasokon, amely lényegesen befolyásolta az eredmény kimenetelét is. Végeredményben a Vegyész megérdemelten nyerte a ta­lálkozót a tartalékos Petőfi ellen. A Pécsi VSK nem érke­zett meg és így a Vegyész jutott tovább. sportcsarnok K. Petőfi: Tóth (20), Ko­vács (16) — Csikai (4) — Farkas (23), Vasvári (5). Csere: Gábor (9), Szabó (2). Közvetlenül a székesfe­hérváriak elleni mérkőzés után került sor a Bakonyi Vegyész—K. Petőfi mérkő­zésre. A fáradság mind­Magyarország hat aranyat, hét ezüstöt és öt bronzérmet szerzett a XXIX. súlyemelő EB-n Gólképtelen volt Mező fi SE csatársora SZALVAI SE—MEZÖFI SE 1:0 (1:0) Kecskemét, 100 néző, ve­zette: Barna. Mezőfi SE: Varga — Se­bők, H. Kiss, Dvorszki — Borics, Szabó E. — Szitár, Padlás, Magó (Endre), Né­meth I., Papp (Simon). Ed­ző: Krivy Ottó. Az árvíz miatt elhalasz­tott mérkőzés első negyed­órája igen érdekesen ala­kult. A hazai csapat lépett fel támadólag és a Szal- vai SE védekezésre szo­rult. Szórványos ellentáma­dásait rendre visszaverte a kecskeméti védelem. A vendégek kapuja kétszer is veszélyben forgott, de Pad­lás, majd Szitár hagyott ki góllövési lehetőséget. A 20. percben váratlanul megsze­rezte a vezetést a Szalvai SE. A Mezőfi SE védői egy­mást zavarták, a kapus ke­zéből kisodorták a labdát és a szemfüles Kovács kö­zelről a hálóba vágta. 1:0. A második félidő meddő Mezőfi-támadásokkal foly­tatódott. Mindkét kapu előtt jó néhány helyzetet ügyetlenkedtek el a csatá­rok. Később mindkét edző cserét határozott el, de ez sem használt. Végül is megérdemelten nyerte a mérkőzést a csa­bai csapat, amely igen jó benyomást keltett. A Mezőfi SE-nek az utol­só hazai mérkőzésén sem sikerült győzelmet szerez­nie. A vendégek legjobbjai: Hajdú, Túróczi és Zahorán volt. A Mezőfi SE-ből Var­ga, Borics és Németh I. tűnt ki. A játékvezető szinte hi­bátlanul bíráskodott. Szombaton a nehézsú- lyúak küzdelmével folyta­tódott a súlyemelő EB Szombathelyen. Eredmények: A nyomás Európa-baj- noka: J. Talts (szovjet) 195 kg, 2. A. Krajcsev (bol­gár) 180, 3. G. Wu (NSZK) 180, 4. Hanzlik János 177,5 — új országos csúcs, 5. Fouletier (francia) 172,5. A szakítás Európa-bajno- ka: K. Gangasniemi (finn) 160 kg, 2. M. Lindroos (finn) 155, 3. J. Talts (szov­jet) 152,5, 4. Hanzlik 150. A lökés Európa-bajnoka: J. Talts (szovjet) 215 (új világcsúcs), 2. Krajcsev (bolgár) 195, 3. Lindroos (finn) 192,5. A nehézsúly Európa-baj­noka: Jan Talts (szovjet) 562.5 — új világcsúcs (195, 152.5, 215), 2. A. Krajcsev (bolgár) 525 — új ifjúsági világcsúcs (180, 150, 195), 3. Hanzlik János (magyar) 517.5 — új országos csúcs (177,5, 150, 190), 4. Kangas- niemi (finn) 515, 5. Foule- tier (francia) 507,5, 6. Wu (NSZK) 505,5. Az ólomsúlyúak verse­nyében a következőképpen alakultak az eredmények: Nyomásban Európa-baj- nok: V. Alekszejev (szov­jet) 217,5, 2. M. Rieger (NDK) 192,5, 3. K. Lahden- ranta (finn) 192,5. Szakításban Európa-baj- nok: K. Lahdenranta (finn) 172.5, 2. V. Alekszejev (szovjet) 170, 3. M. Rieger (NDK) 162,5 kg. Lökésben Európa-bajnok: V. Alekszejev (szovjet) 225. 2. K. Lahdenranta (finn) j 212.5, 3. Rieger (NDK) 210 kg. Európa-bajnok az ólom- súlyú összetett versenyben: V. Alekszejev (Szovjetunió) 612,5 kg világcsúcs (217,5, 170, 225), 2. K. Lahdenranta (Finnország) 577,5 (192,5 172.5, 212,5), 3. M. Rieger (NDK) 565 (192,5, 162,5, 210), 4. O. Johensson (Svéd­ország) 530, 5. P. Pavlasek (Csehszlovákia) 522,5, 6. I. Atanaszov (Bulgária) 510. Az országok közötti pont­verseny végeredménye: 1. Szovjetunió 51, 2. Magyar- ország 39, 3. Lengyelország 33, 4. Bulgária 21, 5. Finn­ország 16, 6. NDK 10, 7. Svédország 10, 8. Csehszlo­vákia 6 ponttal. Az Európa-bajnokságoo a három fogásnemben és az összetettben kiosztott ér­mek táblázata így alakul: 1. Szovjetunió 17 arany, 7 ezüst, 5 bronz, 2. Lengyel- ország 5, 7, 10, 3. Magyar- ország 6, 7, 5, 4. Finnország 4, 4, 4, 5. Bulgária 2, 3, 4, 6. NDK 1, 3, 4. PETÖFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pál Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr. Mezei István Szerkesztőség: Kecskemét Városi Tanácsház Telefon: 26-19, 25-16 Szerkesztő oizottság: 10-38. Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér 1/a Telefon: 17-09. Előfizetési díj egy hónapra: 20,— forint. Bács-Kiskun megyei Nyomda V Index; 25 06c