Petőfi Népe, 1970. június (25. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-23 / 145. szám

A KTE állt közelebb a győzelemhez KECSKEMÉTI TE—MAFC 1:1 (1:0) Budapest, 200 néző, ve­zette: Schuck. KTE: Pogány — Józsa, Beregi, Csordás — Pavlo- vics, Gudricza — Bálint, Mányoki, Kiss I., Szőczey, Bozsó. Edző: Vass János. Kissé tartalékos volt a kecskeméti csapat, mert Pongrácz és Magyar nem tarthatott az együttessel. A 12. percben Szőczey remek labdával küldte tá­madásba Mányokit, aki jó cselek után 16 méterről bombázott a hálóba. 1:0. Meglepően jól játszott ez­után is a kecskeméti csa­pat. Tartós mezőnyfolényt harcolt ki, de gólhelyzete­ket csak a félidő utolsó öt percében tudott kidolgozni. A 43. percben Kiss L ala­kítása után a kapufán csattant a labda. A második félidő újra kecskeméti rohamokkal és gólhelyzettel folytatódott. A MAFC középhátvédjének fejéről Kiss I.-hez került a labda. A csatár 17 méterről rálőtte a labdát, amely a felső kapufa éléről vágó­dott vissza a mezőnybe. Ér­dekes körülmények között született meg a hazaiak ki­egyenlítő gólja. A JVÍAFC szélsője előretört, s a len­dülettől kivágódott az alap­vonalon. Ott fejjel a kö­zelben levő szertár falához ütődött és súlyosan meg­sérült. Beregi azonnal a vérző fejű játékos segítsé­gére sietett, miközben to­vább futott a hazaiak tá­madása. Beregi üresen ha­gyott helyén kiugrott á lviAFC középcsatára és a hálóba lőtt. 1:1. A közönség megtapsolta a gólt is, de talán inkább Beregi sport­szerű magatartásának szólt az elismerő taps. A 74. perc­ben nagy gólszerzési lehe­tőséget szalasztott el a KTE. A kitörő Bozsót a 16-oson belül a védők fel­szeged, 200 néző, vezet­te: Oravecz. Kkhalasi MEDOSZ: Dö- mény — Juhász, Rádi, Tóth IV. — Vass, Tóth I. — Mészáros II. (Tóth II.), Csányi, Kocsis, Oláh (Kiss R.), Csermák. Edző; VI- rágh István. Jól kezdett a MEDOSZ, s már a 3. percben Csányi 25 méteres szabadrúgását védhette a szegedi kapus. A 7. percben egy formás MEDOSZ-támadás végén Csányi elhamarkodottan fölé lőtt. A 15. percben a szegedi együttes szögletet ívelt be. Bilcsik éles feje­sét Dömény jó érzékkel védte. A 25. percben Cser­mák „kis szögletet’’ rúgott kapu élé, de Mészáros H. csúsztatott fejese elsuhant a gólvonal előtt. A 38. percben Juhász elhúzott a jobb oldalon, de beadás­szerű lövése a jobb kapufa belső éléről vágódott ki a mezőnybe. vágták. A megítélt 11-est Gudricza a kapu fölé lőtte. A látottak alapján a KTE győzelmet érdemelt volna. A csapat legjobbjai Beregi, Kiss I. és Szőczey voltak. A játékvezető-hármas jól bíráskodott Fordulás után a ME­DOSZ folytatta biztonsági játékát, de csatárai révén továbbra is veszélyeztette az ellenfél kapuját. A 75. percben Csermák lövése centiméterekkel suhant el a léc mellett. A 88. perc­ben Csányi remek szögle­tével Csermák kiugrott a védők közül és a kétségbe­esett Pusztaszeri mezénél fogva rántotta vissza a csatárt. A 16 méterről megítélt szabadrúgást Ko­csis csúnyán mellé lőtte. A MEDOSZ a SZAK el­len szerzett egy ponttal — kitűnő gólaránnyal — a csonka forduló bajnoka lett. A Szalvay SE—Mező- fi SE elmaradt mérkőzé­sen a Szalvay SE-nek 15 gólt kellene rúgnia ahhoz, hogy gólarányával meg­előzze a MEDOSZ-t. En­nek pedig kicsi a valószí­nűsége. A csapat minden tagja dicséretet érdemel, de közülük is Juhász és Tóth I. játéka emelkedett kt fl Kiskunhalasi MEDOSZ bajnok SZEGEDI AK—KISKUNHALASI MEDOSZ 0:0 Sok gólhelyzetet hagyott ki a Gépjavító ERCSI Ercsi, 500 néző, vezette: Szilágyi. Kiskőrösi Gépjavító: Csesznák — Kállai I., Vi- rágh, Balogh (Szlovák n.) — Kállai II. (Váczi), Petrik — Szlovák I. Szentgyörgyi I., Bohács, Kristóf, Tritont. Edző: Gacs Tibor.-KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ használtak. Az 55. percben az őrizetlenül hagyott Ki­rály 8 méterről vágta a labdát a jobb felső sarok­ba. 1:0. A 60. percben sze­rencsés góllal növelte elő­nyét az Ercsi csapat Szil­it (0:0) vási 16 méteres erős lövé­se Csesznák kezéről per­dült a hálóba. 2:0. A 84. percben Bohács egyéni já­ték után szépített. 2:1. Jók: Molnár, Herczeg, illetve Virágh, Szlovák I., Trifont. Az első percekben a Kis­kőrösi Gépjavító volt a kezdeményező és már a második percben gólszer­zési lehetőséget szalasztott el. Kristóf—Bohács volt a labda útja, amikor Bohács \ éles lövése a bal kapufa j mellett hagyta el a játék- | teret. A 10. percben egy szép kiskőrösi támadás vé­gén Szlovák került jó hely­zetbe, de öt méterről fölé lőtt. A 30. percben Bohács szögletét röviden ütötte ki az ercsi kapus, a labda Szentgyörgyi I. elé került, aki 8 méterről a jobb felső kapufát találta el. A 35. percben Trifont erős lövé­sét csak nehezen védte az ercsi kapus. A 40. percben — egy szép kiskőrösi akció után — ismét csak szeren­csével háríthatott a hazai kapus. Ezt követően Kállai I.—Bohács összjáték után Kállai I. kapta a labdát, kicselezte a védőket, de 8 méterről leadott erős lövé­sét a kapus lábbal men­tette. A második félidőben visszaesett a Gépjavító. Már a játékosáé érék Sem Sportszerű találkozó GYOMAI TK—KUN BÉLA SE 2:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 200 né­ző, vezette; Szailer. Kun Béla SE: Hluchány — Kornfeld, Szável, Né­meth (Jankuly) — Dóra, Domonyi, — Kókai, Karsai, Solymosi, Kovács, Vetési. Edző; Kanyó János. Az első 20 percben álmos játék folyt a nagy hőség miatt. Az első komolyabb megmozdulást a 21. percben jegyeztük fel. Ekkor Kiss éles — mintegy tízméteres j — lövését Hluchány bra- j vúrral mentette. A 32. perc- |ben Bácsi bombáját kapu­fára tolta a hazai kapus, ! majd Kiss 8 méteres lövését | hárította szögletre. A 37. I percben Kiss pontosan ját­szott varjú I-hez, aki a 111-es pontról nagy erővel I lőtt a Kun Béla SE kapu­jára. 1:0. Szünet után felélénkült a ' játék. A hazaiak rohamoz­tak. Kókai I elfutás után Kársaihoz játszott, aki 5 méterre a kaputól — sen­kitől sem zavartatva — kapufát találta el. Tovább támadtak a kiskunfélegyhá- ziak, de eredménytelenül. Egy ellenakció során a ven­dégek jobbszélsője, Bácsi elhúzott a Kun Béla SE védői mellett, az alapvonal­ról Domokoshoz játszott, aki mintegy három méter­ről a hálóba lőtt. 2:0. A 73. percben Vetési 20 méteres szabadrúgása révén szépí­tett a Kun Béla SE. 2:1. A gyomai együttes jobb csapatjátéka révén reálisan szerezte meg a mérkőzés két pontját. Jók: Gonda, Bácsi, Varjú I., illetve Hluchány, Szável, Solymo­si. A játékvezetői hármas kitűnően működött a mind­végig sportszerű mérkőzé­se* Földi új világrekordja A várakozásnak megfe­lelően magyar—lengyel nap volt vasárnap: Földi Imre és két lengyel ellenfele már megjelentek a plaká­tok, amelyek arról tájékoz­tatják a labdarúgó-szurko­lókat, hogy csütörtökön délután fél 6 órakor a Széktói Stadionban barát­ságos mérkőzést játszik a Ferencváros öregfíúk csa­pata és a KTE NB Hl-as együttese. A Ferencváros öregfiúk csapatában pályára lép többek között a sokszoros válogatott Mátrai, Lakat dr., Dékány dr„ Orosz, Vi- lezsál és természetesen Fenyvesi dr., a Kecskemé­Nowak és Szoltysek izgal­mas vetélkedőben döntötte el a bajnoki helyezések sorsát. ten nagyon népszerű Tüs­ke, akinek pályafutása ép­pen Kecskemétről vezetett a fővárosba és a magyar válogatottba. A válogatott balszélső azóta sem szakí­totta meg kapcsolatát a várossal, régi egyesületé­vel, játékostársaival, bará­taival. A labdarúgást kedvelő közönség szép futballnak lehet majd tanúja csütör­tökön délután. Érdemes lesz a várhatóan kellemes meleg időben másfél órára kimenni a Széktói Stadion­ba. Mindez új, összetett vi­lágrekordot eredményezőt Földi 372,5 kilogrammra javította saját 370 kilo­grammos csúcsát. Közh - nyomásban is jobb ere ményt ért el a fe-mál’ 125 kilogrammos világr kordnál, 127,5 kilpgrarr mot emelt, de az nem hi ­telesíthető. Szakításban Nagy Róber1; harmadik gyakorlata jelen tett új országos rekordot. 107,5 kilogramm volt. Föld, is 105 kilogrammot teljesí­tett és két szám után 12,5 kilogrammal vezetett No­wak előtt. A lökés során Nagy Róbert az első gya­korlatnál megsérült, ebben a főgémemben nem js volt eredménye, kiesett a ver­senyből. A két lengyel pe­dig nyomába eredt Földi­nek, mind nagyobb súly­zókkal birkózva. A magyar világrekorder 140 kilo­grammos új országos csúccsal fejezte be a ver­senyt. Nowák 142,5-et emelt, majd a világrekor­dot jelentő 150 kilogramm kilökésével is megpróbál­kozott, sikertelenül. Nowak összteljesítménye tíz kilo­grammal lett kevesebb, mint Földié (362,5), Szolty- seké pedig hússzal (352,5). A szovjet Belekov lett a negyedik 347,5-del. Földi tehát tizenegyedik Európa-bajnokságán ha­todszor javított összetett világrekordot. Totó-nyeremények A nyeremények az ille­ték levonása után a követ­kezők: 13 találatos szelvény 9 darab, nyereményük egyenként 43 199 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos három darab, a nyeremény és a jutalom együttesen 47 999 forint. 12 találatos 209 darab, 1240 forint, 11 találatos 2655 darab, 98 fo­rint, 10 találatos 18 106 da- 1 rab, 21 forint. (MTI) Földi Imre légsúlyban új Európa- és világcsúcsot ért el. Második: Belenkov (Szovjetunió), harmadik: Kirov (Bulgária). Sportcsemege a kecskemétieknek Csütörtökön: FTC öregfiúk—KTE mérkőzés Ä kecskeméti utcákon Nem váltak be a cserék BÉKÉSCSABAI AGYAGIPAR—MEZÖFI SE 2:1 (1:1) Békéscsaba, 100 néző, ve­zette: Spitzer. Mezőfi SE: Varga — Se­bők, H. Kiss. (Endre), Bo­rics, Dvroszki — Szitár, Szabó E. — Padlás, Magó. Németh I., Ócskái (Papp). Edzó: Krivy Ottó. labda, amikor a szemfüles Kúti I. közéjük ugrott és 5 méterről a hálóba lőtt. 2:1. Ez után Varga a pa­rádés védések sorozatát mutatta be. A 73. percben Szitár a 16-oson belül kéz­zel érintette a labdát. Kúti I. jól helyezett 11-esét Var­ga nagy bravúrral ütötte ki. Jók; Varga (a mezőny leg­jobbja), Borics, Padlás. A Mezőfi SE részére rosz- szul kezdődött a mérkőzés. A 3. percben Szabó addig cselezett, míg a hazai bal­szélső elvette tőle a labdát, lefutott vele az ötös vona­láig, beadását a jó ütemben érkező Kúti II. a hálóba lőtte. 1:0. Ezután fokozato­san feljavult a Mezőfi SE. A 24. percben Németh fe­jese a kapufát súrolva hagyta el a játékteret. A 38. percben Borics 17 méte­res szabadrúgása a hálóban kötött ki. 1:1. A szünetben két mezőny- játékost cserélt a Mezőfi SE. Az új összetételű csa­pat nem tudta megismétel­ni első félidei jó játékát. A védelem tervszerűtlenül kapkodott, a csatársor pe­dig szétziláltad" játszott. Az 51. percben négy kecskemé­ti védő között pattogott a PeHtosztizkiiSás SoMkeriesi SOLTVADKERTI TE—SOROKSÁRI MEDOSZ 1:1 (0:0) Soltvadkert. 700 néző, ve­zette; Feigl. Soltvadkerti TE: Mayer — GUisch Hirsch, Fritt- mann — Szabó, Filus — Tasnádi, Bezsenyi, Benkő (Lakatos), Fábián, Szerényi (Vincze). Edző: Várhegyi Ferenc. A nagy meleg ellenére mindkét csapat nagy ira­mot diktált. A csatárok fel­váltva támadtak, de a vé­delmek mindkét oldalon jdl hárítottak. A félidő végéig jobbára a két 16-os között folyt a játék — komolyabb gólhelyzet nélkül. Szünet után váltakozó mezőnyjáték folyt. A 60. percben Tasnádi, majd 8 perccel később Fábián ha­gyott ki nagy gólhelyzetet. A 79. percben egy korszerű hazai támadás végén Fá­bián a kapu előterébe lőt­te a labdát, és a jókor ér­kező vincze nagy erejű lö­vése a kapufa éléről vágó­dott a hálóba. 1:0. Már- már úgy látszott, hogy a Vadkert megszerzi a két pontot, amikor a 85. perc­ben Mayer elhibázott, egy előre vágott labdát és Fe­jes közelről a hálóba emelt. 1:1. A Soltvadkerti TE a nagy meleg ellenére is vé­gig tudta játszani a 90 per­cet, de a helyzetek kihasz­nálásában ezúttal sem je­leskedett.