Petőfi Népe, 1970. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

1970-05-05 / 103. szám

Nemzetközi ökölvivé-mérkőzés BSG Vismut Gera (NDK)—Kecskeméti Fémmunkás 12:6 Kecskemét, leninvárosi j I-es német csapat bizto- sportcsarnok, 700 néző, ve- j s<an győzött ezen a talál- zette: Erik Krause (NDK), j közön. Meg kell azonban Nagy Lajos. jegyeznünk, hogy — bár Nagy szeretettel fogad- barátságos volt éz a mér­ték a Kecskeméti Fém- I kőzés, s nem volt a vég­Remekiil öklözött Kiss Sachse ellen. Fotóriporte­rünk éppen egy pontos csapott horogütést örökített meg Csonka fordulón a kazal csapatok fekete napja As Alpár — Lajosmizse és a Csávoly—KisssóUús mérkőzések elmaradtam ÉSZAKI CSOPORT Radnóti SE—Klapka SE 2:1 (1:1) munkás ökölvívói és veze­tői a Kecskemétre érkezett német ökölvívókat. Bár ez­zel a mérkőzéssel egy idő­ben NB 1 B-s labdarúgó- mérkőzés folyt a Széktói Stadionban, mégis zsúfo­lásig megtelt a leninvárosi sportcsarnok nézőtere. Újó­lag csak ismételni tudjuk: Milyen fontos lenne Kecs­kemétnek egy korszerű, nagyobb nézőtérrel rendel­kező sportcsarnok! Az ökölvívás iránt — éppen a Fémmunkás kitűnő sze­replése következtében — egyre fokozódik az érdek­lődés. A szurkolók azon­ban a rossz nézőtéri kö­rülmények miatt távol ma­radnak az eseménytől. De így vannak a többi terem­sportok is. Reméljük, már nem kell évekig várni ar­ra, hogy megépítsék a kecskeméti fedett sport­csarnokot. A mérkőzés előtt ünne­pélyesen fogadták a szőri- tóba lépő német és ma­gyar versenyzőket. Kölcsö­nös üdvözlés, zászlócsere után kezdődött a találkozó. Sajnos a kecskeméti együt­tes, amint az várható volt, tartalékosán volt kényte­len szorítóba lépni. Rész­ben betegség, sérülés aka­dályozta László, Csőke és Vlgh J. szorítóba lépését. Görög pedig „átesett a súlyhatáron”, ezért nem léphetett szorítóba. Így azután az egyébként ki­tűnő erőt képviselő NB Baja, 300 néző, vezette: Berda. Bajai Vasas MTE: Kiss — Fodor, Miklós, Visz- meg — Ónodi, Márton — Horváth Bartulov, Rizsá- nyi, Márity, Kemény (Pó­lyák). Edző; Csongor Já­nos. A bajai csapat támadott, a szekszárdiak pedig mé­lyen behúzódva védekez­ered menynek különösebb jelentősége — mégis fur­csa volt, hogy néhány összecsapáson a pontozók feltűnően a vendégeknek kedveztek. így szenvedett vereséget Asztalos és Vígh S., holott nekik kellett vol­na győzniök. A nap leg­szebb, legizgalmasabb csa­táját Kiss István vívta Sachse ellen. A kecskemé­ti versenyző győzelme egy pillanatig sem volt vitás. Eredmények (elől az NDK-s versenyzők); Papírsúly; Winckler pon­tozással veszt Zubik ellen. 0:2. Harmatsúly; Martin pontozással győz Völgyi ellen. 2:2. Malik pontozás­sal győz Asztalos ellen. 4:2. Kisváltósúly: Sattler pontozással győz Vígh S. ellen. 6:2. Váltósúly: Wag­ner pontozással veszt Győ­ri ellen. 6:4. Nagyváltó­súly: Ramm pontozással győz Torna ellen. 8:4. Kö- zépsúly; Voigtländer az I. menetben kiütéssel győz Zsikla ellen. 10:4. Fél­nehézsúly : Sachse pon tozás­sal veszt Kiss ellen. 10:6. Nehézsúly; Möhring az el­ső menetben kiütéssel győz Beregszászi ellen 12:6. A szép számú közönség a mérkőzés végén, az ered­ményhirdetés után meleg ünneplésben részesítette a német vendégeket. A Fém­munkás este baráti össze­jövetelen búcsúzott a ked­ves vendégektől. tek és csak szórványos támadásokkal kísérleteztek. A síkos, sáros talaj ártott a játék színvonalának és nagyon sok helyzet maradt ki a szekszárdi kapu előtt. Az egyetlen gól az MTE térfeléről ívelt szabadrú­gásból esett a 62. percben. A gólszerző Márton. Kitűnt: Fodor, Miklós, Ónodi. Izsák, 100 néző, vezette: Öze. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a gólratörőbben játszó Radnóti SE megér­demelten nyerte a találko­zót. Góllövők: Páncsics, Pálosi, illetve Őrző. Jók: Novák, Gacs, illetve Sódar, Burkus. Kecskeméti Egyetértés— Kecskeméti volán 3:1 (1:0) Kecskemét, MÁV-pálya, 100 néző, v.: Turcsányi. Az Egyetértés támadásá­val kezdődött a találkozó. A 20. percben Tormási sze­rezte meg az Egyetértés ve­zető gólját. 1:0. Szünet után váltakozó játékkal folytatódott a mérkőzés. A 70. percben ismét Tormási volt eredmé­nyes. 2:0. A 80. percben Dunai III. 3:0-ra növelte az Egyetértés előnyét, öt perc­cel később Márki! szépített. 3:1. Gavallér (K. Volán) és Tormási (K. Egyetértés) kiállítva. Jók: Bállá, Bozó- ki, Sifter, illetve Kripóczki, Nagy P. Ifjúsági eredmény; 1:0 az Egyetértés javára. Kiskunmajsa—V árosföld 1:0 (0:01 Kunszállás. 150 néző, ve­zette: Almási. Az első félidő kiegyenlí­tett erők küzdelmét hozta. A második félidőben a kiskunmajsai együttes töb­bet támadott és Dinnyés góljával megszerezte a hét bajnoki pontot. 1:0. Jók: Dinnyés, Mezőfi, illetve Gá- csi, Bartha, Balogh. Ifjúsági eredmény; 3:2 Kiskunmajsa javára. Tisza kecske— Kiskunfélegyházi vasas n. 3:0 (1:0) Tíszakécske, 500 néző, ve­zette: Dobra. A játékidő első részében a tiszakécskeiek voltak fö­lényben. A 26. percben Bravik lövése lepattant az egyik kiskunfélegyházi vé­dőről. a labda Józsa elé került, aki a hálóba továb­bított. 1:0. A félidő hátra­levő részében többnyire mezőnyjáték folyt. Szünet után továbbra is a tiszakécskeiek maradtak fölényben. A 71. percben Tóth elhúzott a jobbszélen és az alapvonal tájékáról küldött beadását Bravik he­lyezte a hálóba. 2:0. A 80. percben Tóth kiugrott a kiskunfélegyházi védők kö­zül és megszerezte a tisza­kécskeiek harmadik góliát. 3:0. Jók- Zoboki. Tóth, Ma­te, Sántha. illetve Pólyák. Vass. Kapoli. Ifjúsági eredmény; 1:1. Kecskeméti Fémmunkás— Kecskeméti MÄV 1:0 (1:0) Kecskemét, 100 néző, ve­zette: Király S. Fémmunkás támadások­kal kezdődött a mérkőzés. A 30. percben Csillag lö­vésével a Fémmunkás szer­zett vezetést, amely egyút­tal n két bajnoki non tot is ielentette. 1:0. A találkozó hátralevő része jobbára mezőnvjáfékkal teH eb Jók: nende T.. Kettői. Rende jt.. ölvedt. Kállai TT.. illetve Kávai, Jáger, Kállai II. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Fémmunkás javára. Kecskeméti Dózsa II.— Apostag 5:2 (5:0) Apostag, 300 néző, vezet­te; Vén. Az első félidőben a Dó­zsa II. nagy fölényben ját­szott. A 15. percben Dobó nyitotta meg a gólok sorát. : 1:0. A 20. és a 30. percben i Gólok és góllövők A megyei labdarúgó-bajnok­ság nyolcadik összecsapása gó­lokban szegény fordulót ho­zott. Igaz, hogy ehhez az Al­pár—Lajosmizse és a Csávoly— Kisszállás mérkőzések elmara- ; dása is hozzájárult. Az Északi í csoportban 26-szor zörrent meg i a háló — öt találkozón több­nyire a hazaiak számlájára. Ugyanis csak a Tíszakécske és a k. Fémmunkás nyert hazai ! pályán. Délen összesen 10 gólt lőttek a csatárok. Itt három találko­zó sorsa dőlt el a pályaválasz- [ tők javára, míg két mérkőzé­sen gól nélküli pontosztozko­dásra került sor. A Kinizsitől a Tompa, a Hajóstól pedig a Kkhalasi MÄV vitte el a pon­tokat. A két csoport gólaránya 26:10 az Északiak javára. Gólok és góllövők: Északi csoport: 10 gólos: Bravik (Tíszakécske). 8 gólos: Dobó, Balog (X. Dózsa II.), Dinnyés (Kkmajsa). 7 gólos: Szabó L. (Kszmiklós). 6 gólos: Bánhxdi (K. Dózsa II.), Simon (K. Volán), Papp II. (Szánk), Hegedűs (Városföld). 5 gólos: Kiss (K. Egyetértés), Kállai I. (K. Fémmunkás), Mezőfi (Kis­kunmajsa). 4 gólos: Czéh (K. Dózsa II.), Gavallér (K. Vo- ! Ián), Földi, Bende H. (K. Fém­munkás), Bújdosó (Kkmajsa), Patai (Kszmiklós), Páncsics (Radnóti SE), Józsa (Tisza- kécske). Déli csoport: 9 gólos: Gellei (Szamuely SE). 7 gólos: Jáger (Kkhalasi MÁV). 6 gólos: Ma­tos (Kalocsai VTSK), Petrecz II. (Miske). 5 gólos: Fenyvesi L. (Jánoshalma), Kábái I. (Tompa). 4 gólos: Csermák (Jánoshalma), Molnár (Bács­almás), Tumbász I. (Katymár), Dobler (Vaskút), Czeigersmidt, Nagy li. (Tompa), Földvári (Csávoly). Bánhídi volt eredményes. 3:0. A 40. percben Gyifkó, majd két perccel később Dobó révén már 5:0-ra ve­zetett a K. Dózsa II. A második félidőben nagy akarással kezdtek a ha­zaiak. A 48. percben Király I. lőtt a kecskemétiek háló­jába. 5:1. A 65. percben Tóth látványos góllal csök­kentette az eredményt. 5:2. Három perccel később Ki­rály a felső kapufát talál­ta el. Jók: Simon, Dobó, Gyifkó, illetve Pintér, Ki­rály I., Vízi. Ifjúsági eredmény: 9:1 a K. Dózsa javára. Kunszentmiklósi VÁV Vasas—Szánk 6:1 (2KJ) Szánk, 150 néző, vezette: Sólymos. Az első negyedórában a szankiak játszottak fölény­ben. Kunszentmiklós a 14. és a 24. percben Szabó L. góljaival 2:0-ás vezetést szerzett. Szünet után az 55. perc­ben Szabó—Teleki akció végén Teleki talált a háló­ba. 3:0. Az 59. percben Papp It. szépített. 3:1. A 79. és a 84. percben ismét a ió formában levő Szabó L. növelte a kunszentrn'k- lósiak előnyét. 5:1. A 87. percben Erdős állította be a végeredményt, 6:1. Jók: Szabó L. (a mezőny leg­jobbja), Németh, Érti, illet­ve Papp II., Péter. Ifjúsági eredmény: 14:1 Kunszentmiklós javára. Az Alpár—Lajosmizse mérkőzés elmaradt, mert a lajosmizseiek nem érkez­tek meg. DÉLI CSOPORT Jánoshalma— Kalocsai VTSK 2:1 (1:1) Jánoshalma, 500 néző, ve­zette: Nyári. Mély talajú pályán ke­rült sor a mérkőzésre. A jánoshalmiak kezdeményez­tek többet. A 10. percben Fenyvesi K. beaodását Sá- godi II. fejelte hálóba. 1:0. A 30. percben Pétiké ki­egyenlített. 1:1. Szünet után váltakozó mezőnyjátékkal folytató­dott a találkozó. Beszorult a VTSK. A 83. percben Fenyvesi L. góljával 2:l-es vezetésre tett szert a Já­noshalma, amelyet a mér­kőzés végéig meg is tar­tott. Jók: Mizser, Maráczi, Fenyvesi K-. illetve Pétiké. Ifjúsági eredmény: 3:0 a Kalocsai VTSK javára. Gábor A. SE—Katymár 0:0 Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Szabó L. Alacsony színvonalú mér­kőzésen igazságos pontosz­tozkodásra került sor. Mindkét csapat több gól­helyzetet hagyott kihaszná­latlanul. Jók: Molnár, Bak, Szabó, illetve Tumbász. Vaskút— Bajai Bácska Posztó 0:0 Vaskút, 100 néző, vezette: Kalmár. A mérkőzés egyenlő erők küzdelmét hozta. Az ered­mény a játék képe alap­ján igazságosnak mondha­tó. Jók: Leitner, Matus, Gyurai, Győrfi, Márton, Péter. Ifjúsági ereedmény; 2:0 a Vaskút javára. Kiskunhalasi MÁV—Hajós 2:0 (0:0) Hajós, 200 néző, vezette: Szabó. Szeles, esős időben ke­rült sor a közepes színvo­nalú találkozóra. Az első félidőben kiegyensúlyozott mezőnyjáték, folyt. A második félidőben a MÁV kezdeményezett töb­bet, és a 66-, valamint a 88. percben — nagy védelmi hibából — Jáger kétszer is a hajósiak hálójába talált. 2:0. Jók; Savanya, Gyugel, Jáger, illetve Szeicz, Ri- bánszki, Bagó. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kkhalasi MÁV javára. Császártöltés—Miske 2:0(2:0) Császártöltés. 200 néző, vezette: Varga. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, de a miskei védelem jól állt a lábán. A 10. percben ve­szélyes támadást vezettek a császártöltésiek. Nem sok­kal később szögletrúgásból Jakubács juttatta vezetés­hez csanatát. 1:0. Öt perc­cel később Rausch lőtt a miskeiek hálójába. 2:0* A második félidőben a miskei csapat igen lelkesen küzdött, de a kapu előtti helyzeteket nem tudták ki­használni. Végeredmény­ben a császártöltésiek ruti­nosabb játékkal megérde­melten nyerték a találko­zót. Jók; Fenyvesi, Szind ler, illetve Farkas II., Dos- tyicza. Ifjúsági eredmény; 2:0 Császártöltés javára. Szamuely SE—Bácsalmás 1:0 (0:0) Kalocsa, 100 néző, ve­zette; Molnár. Jó iramú, végig küzdel­mes játék alakult ki a két csapat találkozóján. Mind­két kapu többször forgott veszélyben, de a védelmek a kapusokkal az élen men­teni tudtak. A mérkőzés egyetlen gól­ja a 61- percben esett, amikor Horváth a balszélen kapott labdával egy csel után az ötös sarkáról a hosszú sarokba lőtt. 1:0. A hátralevő játékidőben még mindkét csapat nagy erő­vel támadott, gólhelyzetük is akadt, de a védők rend­re hárítani tudtak. Jók: Ambrus, Fodor, Ispánovi ts, Rigó, illetve Jágity, Zsem- beri. Tompa—Kinizsi SE 2:0 (1:0) Baja, 100 néző, vezette: Gerőházi. A mérkőzés nagy részé­ben a tompaiak voltak fö­lényben és a második fél­időben a győzelmet Is meg­szerezték. A 65.. valamint a 78. percben Nagy kétszer is bevette a Kinizsi SE háló­ját. Jók; Nagv, Ceigersmidt. Czombos. illetve Biczók, Goretity. Ifjúsági eredmény; 5:1 a Kinizsi SE javára. A Csávoly—Kisszállás mérkőzés elmaradt. A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa északi csoport 1. K. Fém. 8 7 1 — 25:3 15 2. K. D. II* 8 7 1 — 40:11 13 3. Tiszáké. 8 5 1 2 18:10 11 4. Radnóti 8 3 4 1 18:11 10 5. Kkmajsa 8 4 1 3 21:14 9 6. Egyetért.* 8 5 1 2 16:11 9 7. Városföld 8 3 3 2 18:16 9 8. K. Volán 8 3 2 3 12:11 8 9. Kszmikl. 8 3 2 3 19:15 8 10. K. MÁV 8 3 1 4 9:21 7 11. Apostag 8 2 2 4 9:13 6 12. Alpár 7 2 1 4 3:11 5 13. Klapka 8 1 1 6 9:14 3 14. Szánk 8 1 1 6 11:26 3 15. Lajosmi.* 7 1 1 5 10:33 1 16. Kf. V. n.* 8 3 5 5:22 1 Megjegyzés: a *-gal megje­lölt csapatoktól 2 büntetőpont levonva. DÉLI CSOPORT 1. Jánosh. 8 6 2 — 18 :4 14 2. Szamuely 8 6 1 1 20:8 13 3. Tompa 8 4 3 1 18:4 11 4. Csávoly 7 3 4 — 11:5 10 5. Bácsalmás 8 4 2 2 11:6 10 6. K. VTSK 8 4 1 3 21:12 J 7. Kh. MÁV 8 3 3 2 11:9 9 8. Vaskút 8 3 1 4 10:11 7 9. Császártól. 8 2 3 3 7:14 7 10. B. B. P. 8 2 3 3 4:11 7 11. Hajós 8 2 2 4 16:23 12. Kinizsi* 8 2 3 3 13:14 13. Katymár 8 2 1 5 9:25 5 14. Gábor A. 8 1 2 5 7:13 4 15. Kisszállás 7 2 5 5:19 i 16. Miske 8 1 1 6 12:17 3 Megjegyzés: a *-gal jelöl csapattól 2 büntetőpont levon­va. Félpályán tálról esett a sói BAJAI VASAS MTE—SZEKSZÁRDI VASAS 1:0 (0:0)