Petőfi Népe, 1970. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-28 / 98. szám

Sportszerű küzdelem a rangadón Kiskőrösi Gépjavító—Kecskeméti TE 3:0 (2:0) Kiskőrös 2000 néző. Ve­zette: Hídvégi. Kiskőrös: Csesznek — Kállai I., Paluska I., Ba­logh — Kállai II. (Szabó), Virág — Bartek, Szent­györgyi I., Szlovák I., Bo- hács, Vén (Szlovák II.). Ed­ző: Gacs Tibor. KTE: Pogány — Józsa, Pongrácz, Huszár — Gudri- cza, Pavlovics — Mányoki, Beregi, Kiss, Szőczey, (Bo- zsó), Magyar. Edző: Vass János. Végig sportszerű mérkő­zést és színvonalas játékot hozott a rangadó. A nagy­számú közönség tehát vál­tozatos és jó küzdelmet lát­hatott. Már a 8. percben Kállai II. erős lövését ne­hezen védte Pogány. A KTE is sokat támadott, de a 16- osnál elfogyott a csatárok tudománya. A 21. percben Bartek Szentgyörgyi I-hez adta a labdát, aki nagy helyzetben a bal alsó ka­pufára lőtte. A 30. percben Bohács bombázott 25 mé­terről a léc fölé. A 32. perc­ben szabálytalankodtak a kiskőrösi védők. Szőczey szabadrúgását Csesznek ki­öklözte. A 36. percben Szentgyörgyi I. — Szlovák I. támadás végén Pogány bravúrosan mentett. A 38. percben Szentgyörgyi I. nagy lövése a felső lécet ta­lálta él, majd a 40. perc­ben egy cseles KTE-sza- badrúgás után a kiskőrösi kapus is nagy bravúrral hárított. A 43. percben Szlovák I. a 16-os vonalánál kapta a labdát. Egyből lőtt és a labda a jobb alsó sarokba jutott. 1:0. A következő percben Bo­hács elcsípte Huszár át­adását. Szentgyörgyi I-nek adta, aki elhúzott Pongrácz mellett és a hálóba lőtt. 2:0. A 45. percben Bohács a mérkőzés legnagyobb hely­zetét hagyta ki. Nagyszerű cselekkel becsapta Pong- ráczot és amikor már tel­jesen tisztán állt, az ötös­ről mellé gurított. A szünet után egy nagy KTE-gólhelyzettel folytató­dott a játék. Szőczey les­gyanús helyzetben kapta a labdát. A kiskőrösi védelem leállt, de a játékvezető nem fújt. Szőczey annyira meg­lepődött, hogy csúnyán fölé lőtte a labdát. Az 50. percben Kiss lövé­se már gólnak látszott amikor Csesznek a levegő­be úszva szögletre ütötte. A 63. percben Bohács sza­badrúgást ívelt. A labda a meglepődött Pongráczról Szentgyörgyi I-hez pattant, aki a 11 -es pontról a háló­ba küldte. 3:0. A megyei rangadó érde­kes küzdelmet hozott. A mezőnyben a KTE is jól játszott, de a kapu előtt sokkal határozottabb volt a Kiskőrös és így megér­demelten nyerte a találko­zót. Kitűnt: Csesznek, Kál­lai II., Szentgyörgyi I. il­letve Pogány, Beregi, Ma­gyar. ÖKÖLVÍVÁS székesfehérvári Székesfehérvár, 400 néző, vezette: Cseh, Majláth. Nem a legjobb előjelek­kel indult el szombaton reggel a Fémmunkás Székes- fehérvárra. A csapat egyik legbiztosabb pontszerzője, a nehézsúlyú Szabari bejelen­tette, hogy nem utazhat a csapattal. Viszont az előze­tes tervekei szemben Gö­rög — ha nem is teljesen egészségesen — vállalta a szorítóba lépést. A 11:11-es döntetlen eredménnyel tulajdonkép­pen a hazaiak lehetnek job­ban megelégedve, bár mér­kőzés végén nem voltak MÄV—KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS 11:11 Igazságos eredmény MEZÖFI SE—KISKUNHALASI MEDOSZ 0« Kecskemét, 500 néző, ve­zette: Kormányos. Mezőfi SE: Kovács — Borics, Dómján, Dvorszky — Szitár, Szabó — Padlás, Magó, Németh, Szűcs, Ócs­kái (Nagy). Edző: Krivi Ottó. Kkhalasi MEDOSZ: Dö- mény — Tóth II., Rádi Ju­hász — Vass, Tüske — Mé­száros II., Kocsis, Tóth I. (lévai), Csermák, Udvari (Csányi), Edző: Virágh Ist­ván. A hazai csapat kezdte a játékot és már az első tá- i maciás gólveszélyes hetyze- j fet teremtett a vendégek , kapuja előtt. Ócskái elől I azonban a védők ügyesen mentették. Az ellentáma- \ dás során Kocsis tört át a Mezőfi SE védelmén, de a ! játékvezető lesen találta már előbb a csatárt A 7. percben Csermák futott el a balszélen, jól időzített beadását Tóth I. élesen a kapu mellé lőtte. A 10. percben Padlás húszméte­res lövését védte Dömény. Valamivel többet támadtak a halasiak, mivel — a rossz talajú pálya ellenére — jobban passzoltak, s ke­vesebb volt részükről az eladott labda. A 17. perc­ben veszélyes halasi táma­dás végén Udvari bombá­ját Kovács csak kiütni tudta. Mészáros II. a kapu mellé lőtt Keménnyé vált a játék, s gyakran szólt a síp is. A 29. percben Ócs­kái tört át a MEDOSZ védelmén, de a kapu tor­kában rosszul találta él a labdát. A félidő lefújása előtti percekben Ócskái ha­gyott ki egy jó helyzetet majd Tóth I-et szerelte a Mezőfi SE védelme az utolsó pillanatban. Szünet után az első ese­mény az 50. percben adó­dott. Támadott a Mezőfi SE. Padlás kitörni készült amikor az egyik védő a 16- os vonalánál felvágta. A játékvezető szabadrúgást ítélt Padlás viszont maga vett elégtételt a sérelemért, s a kiállítás sorsára jutott Átütő sikert arattak a kecskeméti cselgáncsozók a vidékbajnokságon Jobb volt a hazai csapat TISZAFÖLDVÄRI tsz SK—KUN BÉLA SE 3:1 (1:0) Tiszaföldvár, 500 néző, vezette: Lenkei. Kun Béla SE: Hluchány — Kornfeld, Dóra, Vass — Makai, Kovács — Kókai, Karsai, Domonyi, Szarka (Göndöcs), Vetési (Borbély). Edző: Kanyó János. Jó iramú, helyenként színvonalas játék jellemez­te a találkozót Az első 20 percben mindkét kapu egyformán forgott veszély­ben. Előbb Makai, majd Karsai hagyott ki nagy helyzetet. A másik oldalon Molnár lövését mentette szögletre Hluchány. A 13. percben Molnár elfutott a jobb szélen, beívelését Né­meth kapta, aki a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 1:0. Szünet után a tiszaföld-: cselgáncsbajnokságot, ösz- váriak voltak támadásban, j szesen 55 indulója volt a Hluchány több alkalommal j versenynek, akik a Tata- csak nehezen tudott hárí- j bányai Bányász, a SZEOL, tani. A kiskunfélegyháziak j a Miskolci Dózsa, a debre- szórványos támadásai nem ceni Dózsa, a Szolnoki MTE, a pécsi Dózsa, a Ba­jai MEDOSZ, a Győri Dó­zsa, a Békéscsabai Szalvai SE, valamint a Kecskeméti Dózsa színeiben léptek sző­nyegre. Már az első napon ki­tűnt, hogy a Kecskeméti Dózsa cselgáncsozói készül­tek fel legjobban a bajnok­ságra. A versenyzők leg­többje iponos, tehát tiszta, mérkőzés további részét is; vitathatatlan győzelmeket ; kés tiszteletdíjat, természe- gyskori hazai és csak szór- '■ aratott. Különösen színvo- | tesen érmeket adtak a he­ványos kiskunfélegyházi tá- nalas küzdelmek során , lyezetteknek is. A verseny madások jellemezték. Már aratta győzelmeit a közelgő | végén Varga András nyúj­úgy látszott, hogy az ered- Európa-bajnokságra készü- tóttá át ünnepélyes ered­mény nem változik, amikor lő Pulai János, aki a dön- ményhirdetés keretében a a 87. percben Göndöcs hú- I tőben is a többszörös válo- zott el a jobb szélen, ki­tűnően tálalt Karsai elé, aki a jobb sarokba lőtte a labdát. 3:1. Jók: Makai, A tíz főre olvadt hazai csapat védekezésre kény­szerült. Egyre nagyobb fö­lénybe kerültek a halasiak. Ekkor azonban kitűnt, hogy ők sem jeleskednek a helyzetek kihasználásában. A kecskeméti védők rend­re visszaverték a ME- DOSZ-osatárok kezdemé­nyezéseit Csermák két íz­ben szerezhetett volna ve­zetést csapatának, majd négy perccel a befejezés előtt Kocsis jól eltalált lö­vését védte Kovács nagy bravúrral. A Mezőfi SE a játéknak ebben a részében csak szórványos ellentáma­dásokra vállalkozott, eze­ket a kísérleteket a szin­tén kitűnő halasi védelem könnyedén rombolta. A döntetlen eredmény igazságosnak mondható. A mérkőzés a várakozásnak megfelelően nagy küzdel­met hozott. A játékvezető ítéleteivel — érdekes módon — egyik csapat sem volt elégedett. elégedetlenek a kecskeméti ökölvívó-vezetők és azok a szurkolók sem, akik elkí­sérték csapatukat a fehér­vári mérkőzésre. Egyes súly­csoportokban a várakozás­nak megfelelő eredmények születtek, s mindössze egy összecsapás végeredményét nem tartjuk igazságosnak. A kisváltósúlyban ugyanis Vígh I. végig jobb volt el­lenfelénél, Rajkónál, a bí­rók mégis döntetlen ered­ményt hoztak ki. A két ré­gi rivális — Balom és László — összecsapásán László balszerencsésen ver­senyzett. Mindjárt a mér­kőzés első pillanataiban megsérült, s fel kellett ad­nia a küzdelmet. Bizony, ez a két pont, amelyre bizton számítottak a kecskemétiek, a végeredmény kialakulásá­ban döntő szerepet játszott. Jó mérkőzést vívott az újra csatasorba állt Görög a jóképességű Harangozó ellenében. Görög — bár még nincs teljesen rendben — mégis jól küzdött és a sokat szabálytalankodó Ha- rangozót biztosan győzte le. Vígh II. a tőle megszo­kott, színvonalas öklözéssel nagy technikai fölényt har­colt ki, s ellenfelét a bíró a második menetben, döntő fölény miatt leléptette. Meglepően jól öklözött Fló­rián, aki szintén feladásra kényszerítette ellenfelét. A középsúlyú Csőke nagy „adok-kapok” csatá­ban maradt alul Tauzer el­lenében. A kecskemétiek számára jól Alakúit a fél- nehézsúlyúak küzdelme. Kiss nagyon robbanékony volt, s egy jól eltalált ütése nyomán a bíró kiszámolta ellenfelét. Ekkor 11:9-re kecskemétiek vezettek. Saj­nos, most hiányzott Szaba­ri, aki legalább döntetlen eredményt kiharcolhatott volna Antallal szemben .. . Ez esetben pedig kecske­méti győzelem születhetett volna a találkozón. Az idegenben kiharcolt értékes döntetlen eredmény mindenképpen dicséretes­nek mondható, hiszen a Fémmunkás továbbra is jó helyezésért harcolhat az NB I B-s bajnokságban. Eredmények: (elöl a fe­hérvári versenyzők) Papírsúly: Orbán I. (Fém­munkás) ellenfél nélkül győz. 0:2. Légsúly: Varga pontozással győz Orbán II. ellen. 2:2. Harmatsúly: Var­ga J. pontozással győz Völ­gyi ellen. 4:2. Pehelysúly: Harangozót a III. menetben sorozatos szabálytalanság miatt leléptették Görög el­len. 4:4. Könnyűsúly: Kiss ellen Flórián a II. menet­ben döntő fölénnyel győz. 4:6. Kisváltósúly: Rajkó— Vígh I. döntetlen. 5:7. Vál­tósúly: Rózner ellen Vígh II. a II. menetben döntő fölénnyel győz. 5:9. Nagy­váltósúly: Balom ellen László az I. menetben kéz­sérülés miatt feladta. 7:9. Középsúly: Tauzer a III. menetben döntő fölénnyel győz Csőke ellen. 9:9. Fél­nehézsúly: Hanis ellen Kiss a II. menetben kiütéssel győz. 9:11. Nehézsúly: Antal ' ellenfél nélkül győz: 11:11. Kapushibák, kihagyott helyzetek ERCSI KINIZSI—SOLTVADKERT 4.1 (2:1) A megyei TS szombaton és vasárnap rendezte meg Kecskeméten az Üjkollé- gium tornatermében az or­szágos vidéki I. osztályú jelentettek komoly veszélyt a hazaiak kapujára. Az 50. percben egy szögletrúgás után Hluchány Molnár elé ütötte a labdát, aki közel­ről megszerezte a második gólt. 2:0. A 65. percben Do­monyi a 16-os táján elka­szálta Némethet. A meg­ítélt szabadrúgást Seres a sorfal fölött lőtte a Kun Béla SE hálójába. 3:0. A az ugyancsak kecskeméti válogatott kerettag KissE-t győzte le és harcolta ki a döntőbe jutást. összesen 13 kecskeméti versenyző indult a kétnapos bajnokságon, s a jó felké­szüléseket, nomeg tudásu­kat fémjelzi, hogy vala­mennyien az első nyolc he­lyezett között végeztek, és ezzel jogot szereztek arra, hogy a június 7-én Buda­pesten megrendezésre ke­rülő magyar bajnokságon indulhassanak. A verseny rendezése ki­tűnően sikerült. A bírásko­dással sem volt probléma — Geczkó, Mrena, és Er- dődi — közmegelégedéssel vezették a mérkőzéseket. Az MTS a bajnokoknak érté­gatott és bajnok pécsi Lu­kácsit is biztosan győzte le. A többi kecskeméti ver­senyző közül még Tóth Kosáci. GröulncK KaxsaU. -László emelkedett .ki. aki díjakat és az érmeket. Eredmények: 63 kg (15 induló). Baj­nok; Pulai János (Kecske­méti Dózsa). Edző; Varga András. 2. Lukácsi (Pécsi Dózsa), 3. Szabó (SZEOL) és Babar (Kméti Dózsa). 7o kg (15 induló). Baj­nok; Deli Imre (Kecskemé­ti Dózsa). Edző: Varga András. 2. Kerekes (Kecs­keméti Dózsa), 3. Horváth (Kecsk. Dózsái és Jambro- vics (Tatabányai Bányász). 80 kg; (12 induló); Baj­nok: Tóth László (Kecske­méti Dózsa). Edző: Varga András. 2. Balogh (SZEOL), 3. Nagy S. és Kiss E. (mindkettő; Kecskeméti Dózsa). 93 kg; (7 induló). Bajnok: | Sághegyi Elemér (Győri Dózsa). Edző; Gyimesi Ta­más, 2. Kovács (SZEOL), 3. Pákozdi és Fenyőházi (mindkettő: Tatabányai Bá­nyász). Nehézsúly: (6 induló). Bajnok: Fodor József (Kecskeméti Dózsa). Edző: Varga András. 2. Petrovsz- ki (Szalvai SE) 3. Bogdándi (Szolnoki MTE). Az egyes súlycsoportok­ban a harmadik helyet a Ercsi, 500 néző. Vezette: Budavári. Soltvadkert; Mayer — Gilich, Mészáros, Frittmann — Gusztos, Meskó — Tele­ki, Szerényi, Bezsenyi (So­mogyi), Fábián, Schmél. Edző: Várhegyi Ferenc. Sérülések és fegyelme- zettlenség miatt erősen tar­talékos csapattal utazott Er­csibe a Soltvadkert és a csapat már a mérkőzés 2. percében gólt kapott. Jobb oldalról lőtték a labdát a kapu elé. Király mintegy 20 méterről megcélozta a ka­put és a nem túlságosan erős lövés a későn vetődő Mayer hasa alatt jutott a hálóba. 1:0. Az ellentáma­dás során Fábián tört ka­pura, de meglökték és így jó helyzetből mellé vágta a labdát. A 7. percben Her- cegh beadására Mayer rosz- szul helyezkedett. A labda a kapufáról Nagy elé pat­tant, aki közelről nem hi­bázott. 2:0. Ezután a Solt­vadkert csapata végigtá­madta a félidőt. A továb­biakban Mayer kapujára mindössze egy lövés ment. A 17. percben Gusztos Schmél elé adta a labdát. A szélső becsapta a hátvé­det, majd a kifutó kapus mellett szépített. 2:1. A szünet után is a Soltvad­A játékvezető nagy megle­petésre ll-est ítélt, amit Dolmány értékesített. 3:1. A 80. percben Teleki az ötösön teljesen tisztán kap­ta a labdát, de még ezt is mellé lőtte. A 82. percben tovább növelte előnyét a hazai csapat. Herczeg 18 méterről lőtt és a labda Mayer mellett a hálóba ju­tott. 4:1. A Soltvadkert nem ját­szott alárendelt szerepet. Sajnos, a sok kihagyott helyzet és Mayer kapus rossz napja miatt ilyen arányú vereséggel kellett hazatérniök. A csapatból csak Fábián nyújtott átla­gon felüli játékot. Totó-nyeremények A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása szerint a 17. fogadási héten 13 találatos szelvény 1 da­rab volt, a nyereménye 615 753 forint, 13 plusz 1 ta- lálatos szelvény nincs 11 találatos 53 darab, nyere ményük egyenként 7745 fo­rint. ii találata 770 fogadó­nak van. nyereményük 53? forint. io találatos szelvény 6184 darab, ezekre egyen­ként íoo forintot fizetnek. A. nyeremények a nyere- kert játszott fölényben. Az; ményilleték levonása után 53. percben Teleki, az 55. értendők, a közölt adatok szabályok szerint nem dön- ! percben Schmél hagyott ki tájékoztató jellegűek, tötték el. A nehézsúlyban ' nagy lehetőséget. A 60. | Totóeredmények: x, 2, x, körmérkőzéses rendszerben i percben Hercegh beadása, 1, 1, x, x. 1. x, l" 2, 2, 1, alakult ki a végeredmény. ‘Mészáros vállát találtadéi,! plusz