Petőfi Népe, 1970. március (25. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-17 / 64. szám

Kijelölték a fabdarúió-válogaiott keretet Élvezetes játék a megyei rangadón KISKUNHALASI MEDOSZ—KUN BÉLA SE 2:0 (1:0) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette; Molnár K. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dömény, — Tóth II., Rádi, Juhász — Lévai, Tüske — Vass, Mészáros II., Kocsis, Oláh, Csermák. Edző; Vi- rágh István. Kun Béla SE: Hluchány — Jankuly, Széniéi, Né­meth — Dóra, Makai — Kokas, Solymosi, Karsai, Borbély, Vete. Edző: Ka- nyó János. A megyei rangadó élve­zetes és változatos játékot hozott. Az 5. percben Mé­száros II. lőtt mellé jó hely­zetből, majd Csermák a döntő pillanatban elcsú­szott. A Kun B. SE csak a 15. percben vezette az első veszélyes támadást. Soly­mosi távoli lövését védte Dömény. A 25- percben a kapura törő Oláht a védők a 16-osnál szabálytalanul akasztották. A szabadrúgást Kocsis ritkán látható hatal­mas lövéssel küldte a háló­ba. 1:0. A 30. percben a MEDOSZ kapuja előtt ala< sai lövését Dömény kiejtet­te, de a rárohanó Borbély elől aztán merész vetődés­sel mégis elcsípte a lab­dát. A 33. percben egyenlítési alkalmat szalasztott el a fél­egyházi csapat. Rádi lyukat rúgott és Solymosi telje­sen tiszta helyzetből lőtt a kapu mellé. A szünet után a gyors MEDOSZ-csatárok gyakran okoztak zavart a Kun B- SE védelmében, a 65. perc­ben Kocsis remek labdával ucratta ki Mészáros ii.-t A csatár ügyesen átemelte a labdát a rárohanó Számje­len, majd mielőtt az újra földet ért volna, kapásból bombázta a hálóba. Remek csatárteljesítmény volt. 2:0. A 80. percben Vass nö­velhette volna a MEDOSZ góljainak számát, de addig cselezett, amíg elvették tő­le a labdát. A Kiskunhalasi MEDOSZ végig fölényben volt. ötle­tesen és jól játszottak, s erőnlétileg is felülmúlták kult ki meleg helyzet. Kar- | ellenfelüket. A sok jó tel­Fölényes győzelmet aratott a Gépjavító KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ—-BP. VEGYIMŰVEK 4:0 (2:0) Kiskőrös, 800 néző, vezet­te: Szabó I. Kiskőrösi Gépjavító: Cseszneki — Kállai I., Vi­rág, Balog — Kállai II. (Szlovák II.), Pecnyik — Bartek (Váczi), Szentgyör- gyi I., Szlovák I., Bohács, Trifon. Edző: Gacs Tibor. A hét poszton átszerve­zett Kiskőrösi Gépjavító már az 1. percben megsze­rezte a vezetést. Kezdés után Szentgyörgyi I. kiug­rott a védők közül és szép gólt lőtt. 1:0. Ezután me­zőnyjáték alakult ki. A Ve­gyiművek nem veszélyezte­tett. Egy ellentámadás al­kalmával a 35. percben Trifon 10 méteres bombája szállt fölé. öt perccel ké­sőbb Trifon beadását Bo­hács 5 méterről lőtte fölé. A 42. percben szép kiskő­rösi támadást láthatott a közönség. Bartek ügyesen húzott el a jobbszélen, bea­dása pontosan szállt a ll­es táján álló Szlovák I.­hez, aki 2:0-ra növelte az eredményt. A második félidőben is a Gépjavító támadásaival folytatódott a játék. Az 50. percben Bohács erős lövése szállt a kapu fölé. A 60. percben ritkán látható je­lenet játszódott le a Ve­gyiművek térfelén. A ven­dégek kapusa a tőle mint­egy 30 méterre álló Bohács- nak rúgta ki a labdát, aki abban a pillanatban az üres kapuba továbbított. 3:0. A 65. percben ismét Bohács jeleskedett. Jó labdát ka­pott a félpályán és nagy lendülettel tört kapura, majd lövésre szánta el ma­gát. A labda az elvetődő kapus hasa alatt került a hálóba. 4:0. A találkozó vé­gén még egy érvénytelen gólt lőtt a Gépjavító. Vég­eredményben a kiskőrösiek biztosan nyerték a talál­kozót a Bp. Vegyiművek ellen. Jók: Bartek, Szent­györgyi I., Pecnyik. Kés védelmi hiba egy pontba került... BAJAI VASAS MTE—DO MBÓVÁRI VSC 2:2 (1:1) Bácsalmás, 300 néző, ve­zette: Schneider. Bajai Vasas MTE: Majz- linger — Fodor, Miklós, Zomborcsevics — Viszmeg, Fekete (Márity) — Rausch, Pólyák, Bartulov, Horváth, Borkovics (Kemény). Edző: Csongor János. Csúszós pályán került sor a mérkőzésre. A kezdemé­nyezést már az első per­cekben az MTE vette át, és a mérkőzés végéig meg is tartotta. Egy ellentáma­dás alkalmával mégis az ellenfél középcsatára, Lász­ló szerezte meg a vezetést a leálló bajai védelem mel­lett. 0:1. Az MTE egy kor­szerű támadásból egyenlí­tett Bartulov beadását Rausch fejelte a dombóvá­riak hálójába. 1:1. A félidő befejezése előtt Horváth visszagurítását Fekete a ka­pufának rúgta. A második félidőben a bajaiak támadtak többet és Horváth góljával a veze­tést is megszerezték. 2:1. Az egygólos előny birtoká­ban a tetszetős játékot eről­tették a góllövés helyett. Így számtalan kedvező helyzet marad kihasználat­lanul, ami végül is meg­bosszulta magát. A befeje­zés előtt 10 perccel Majz- linger hibájából óriási po­tyagólt kapott a bajai csa­pat, amelynek László volt a szerzője. 2:2. összegezve a látottakat, a jesítmény közül is Juhász, Lévai és Mészáros II. játé­ka emelkedett ki. A Kun Béla SE néhány tehetséges új játékossal erősödött, de az egyes csapatrészek közt nincs még meg a megfelelő összhang. Jankuly, Dóra és Karsai játszott átlagon fe­lül. Hétfőn délelőtt jelentős értekezlet volt az MLSZ- ben. Hoffer József szövet­ségi kapitány beszélte meg a tervezett válogatott ke­retet az NB I-es csapatok edzőivel, majd Kapocsi Sán­dor vezető edző ismertette a keddtől kezdődő gyakorlati munkát. A keret kijelölését némi­leg gátolta, hogy a Vasas csütörtökön Bécsben az Ad- mira Energia ellen KK- mérkőzést játszik, így az el­ső edzőmékőzésen Tamást és Vidácsot nélkülözi a vá­logatott keret. Tamást, Bicskei a Honvéd kapusa helyettesíti, így a meghir­detett keret 19 főből áll éspedig: Kapusok: Tamás (Vasas), Rothermel (Tatabánya), Bicskei (Bp. Honvéd). Hátvédek: Vellai (Cse­pel), Páncsics (FTC), Bán- kuti (Ü. Dózsa), Fejes (Vi­deoton) Középpályások: Dunai III. (Ü. Dózsa) ,Halmosi (Szom­bathely), Vidáts (Vasas), Konrád (Pécsi Dózsa). Csatárok: Pusztai (Bp. Honvéd), Fazekas (Ű. Dó­zsa), Bene (Ű. Dózsa), Du­nai II. (Ü. Dózsa), Máté (Pécs), Karsai (Videoton), Somogyi (Győr), Becsey (MTK). Jobb volt az ellenfél Bp. Láng SK—KTE 2:0 (0:0) Kecskemét, 400 néző, ve­zette: Kocsány. KTE: Molnár — Gudri- cza, Pongrácz, Huszár — Beregi, Pavlovics — Józsa (Szőczey), Mányoki, Kiss, Magyar, Bálint. Edző: Vass János, Az NB III. Közép cso­portjában szereplő KTE el­ső mérkőzésére a Széktói pályán, hideg, kellemetlen szeles időben, esőtől fel­ázott talajú pályán került sor. Hamarosan kiderült, hogy a kecskeméti együt­tes egy jól játszó, komoly tudású csapatot kapott el­lenfelül. A szél is a vendé­geket támogatta, A 8. perc­ben Molnár minden tudá­sára szükség Volt, hogy Ludaics bombáját védje. Négy perccel később Ga- ramvári fejese kerülte el a KTE kapuját. Jobbára a vendégek lábán vándorolt a labda, mégis egy kis sze­rencsével Mányoki a 32. percben vezetést szerezhe­tett volna. Brecher kapus azonban bravúrosan szög­letre hárított. A 36. perc­ben Gabnai fejesét már bent láttuk, de a labda a felső lécről a kapu fölé vá­gódott. Szünet után Józsa helyé­re Szőczey jött be. A kö­zönség azt várta, hogy a szél támogatásával fölénybe kerül a KTE és a maga javára dönti el a mérkő­zést. Mányoki lövése alig kerülte el a kaput, majd néhány perccel később Szőczey jól eltalált lövése az oldalhálóban kötött ki. A 62. percben bizony el­dőlhetett volna a mérkő­jobboldali támadás után kapott gólt a Soltvadkert. 3:0. A Soltvadkert csak az első félidőben volt egyen­rangú ellenfél. A szünet után elfáradt és megérde­melt vereséget szenvedett a vadkerti együttes. A csa­patból Filus és Lakatos játszott elfogadhatóan. n jobb erőnlét döntött BP. ELEKTROMOS—SOLT VADKERT 3:0 Í0:0) Budapest, 200 néző, ve­zette: Cseh. Soltvadkert: Mayer — Mészáros, Lehóczky, Filus, Frittmann — Tóth B., Mes- kó — Fábián, Bezsenyi, Lakatos, Schmél (Füleki) Edző: Várhegyi Ferenc. Sáros, latyakos edzőpá­lyán került sor a mérkő­zésre. Az I. félidőben jó volt az iram és mindkét csapat kölcsönösen kihagy­ta a helyzeteit. A szünet után csakhamar kiütközött a soltvadkerti csapat gyen­gébb erőnléte. Az Elekt­romos jól kihasználta a soltvadkerti védők megin­gásait. A 66. percben egy gyors jobboldali támadás végén került a labda a soltvadkerti hálóba. 1:0. A 69. percben egy 30 méter­ről küldött lövést Mayer elnézett és a keze közt a kapuba pattant a labda. 2:0. A 34. percben a buda­pesti csapat végleg bebiz­tosította a győzelmét. Újabb zés sorsa. Ekkor Mányoki nagyszerű lövése a kapu­fáról vágódott az alapvo­nalon túlra. Az ellentáma­dásból viszont gólt kapott a KTE. A 63. percben Gabnait nem tudta szerelni a KTE védelme, a középcsatár át­ívelte a labdát és a senki­től sem zavart Varga a hálóba fejelt. 1:0. Megzavarodott a KTE- védelem és két perc múlva újabb góllal végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. A 65. percben megismét­lődött az első gól előtti je­lenet. Újból Gabnai ívelte a kapu elé a labdát és is­mét Varga fejelte be a há­lóba. 2:0. Görcsösen erőlködött ez­után a KTE, de semmi sem sikerült a csatárok­nak. Magyar nagyszerű helyzetben élesen lőtt a kapu mellé. A KTE csapata az első félidőben jól harcolt, szü­net után sem a harci kedv­vel volt baj, hanem a Láng csapatának nagyobb tudá­sa előtt kellett meghajolni. A győztes együttesből Brecher, Eich, Gabnai és Varga, a KTE-ből Molnár, Beregi, Pavlovics és Má­nyoki játszott a legjobban. A játékvezetőhármas mű­ködése ellen nem lehet egyik csapatnak sem ki­fogása. Hoffer József részletesen megindokolta a válogatását. Elmondotta: jelölésének el­sősorban a játékosoknak a klubedzéseken végzett mun­kája, a bajnoki mérkőzése­ken mutatott formájuk volt a döntő, de latba esett em­beri magatartásuk is. Hangsúlyozta: senkivel szemben nincsen fenntartá­sa és sokan a régi nagy ne­vek közül nem azért hiá­nyoznak jelenleg a keret­ből, mert idősebbek, ha­nem éppen a fent említett válogatási elvek miatt. Ugyanilyen okból nem tagja a jelenlegi keretnek a fiatalabbak közül: Kocsis, Nöskó, Zámbó stb. Vala­mennyi labdarúgó-játékos­nak megvan egyébként a lehetősége a Válogatott ke­rethez kerüléséhez, a kí­vánalmak magasszintű tel­jesítésével. Az eddig élvezett előjo­gok nem számítanak, tehát bármennyiszer is volt va­laki válogatott, mindenkor újból és újból meg kell küzdenie a helyért. Szemmel láthatólag meg­lepetést, dé érdeklődést is keltett a széles körű válo­gatás. A jelenlegi 19 játé­kos ugyanis 11 klubból ke­rül ki az alábbi megosz­tásban: Ű. Dózsa: 5, Vasas, Bp. Honvéd, Pécs, Video­ton —2, Tatabánya, Csepel, Ferencváros, Szombathely, MTK, Győr 1—1 játékos­sal. A kerettagok közül igen sok az újonc. Mindössze kilencen voltak eddig vá­logatottak a gárdából, Be­ne 38-szor, Tamás 8-szor, Páncsics és Fazekas 7—7- szer, Dunai II. 6-szor, Hal- mosi 3-szor, Bánkúti és Du­nai III. 1-szer, a többiek először jutottak a nemzeti színű mez közelébe. A keretben Tamás a leg­idősebb játékos, 29 éves, a legfiatalabb Becsey 20 éves, az átlagéletkor 24 év. Hoffer József az indoko­lás során még azt is elmon­dotta, hogy az MLSZ el­nökségének tervei alapján már a jövő csapatát kell építeni — az 1974. évi vi­lágbajnokságra, de úgy, hogy megfelelően kell meg­oldani a jelenlegi feladato­kat is. A válogatottjelöltek a hé­ten kezdik meg a közös munkát. Sok helyzetet hagyott ki a Mezőfi SE csatársora MEZÖFI SE—SZENTESI VÍZMŰ 0:0 Kecskemét, 500 néző, ve­zette: Szabó L. (Szeged) Mezőfi SE: Kovács — Se­bők, Borics, Dvorszki — Szabó, Dómján, — Padlás, Magó, Ócskái (Németh), Nagy, Szűcs. Edző: Krivy Ottó. A mérkőzésre a széktói salakos pályán került sor. A hazai csapat erős széllel szemben játszott az első félidőben. Az első esemény a 6. percben Padlás ér­vénytelen gólja volt. Saj­nos a csatár lesen állt. A kecskeméti védelem jól zárt. Szünet után nagy roham­ba kezdett a Mezőfi SE csatársora. Egymás Után ér­te el szögleteit a kecskeméti Felszabadulási lövészverseny Kecskeméten Az MHSZ megyei veze­tősége március 15-én, Kecs­keméten a Piarista Gimná­ziumban rendezte meg a felszabadulási jubileumi emlékverseny megyei dön­tőjét. Eredmények: Felnőtt nem igazolt ka­riában: 1. Kiss János (Báes­megérdemelt győzelemtől' bokodi Lövészklub) 71 kör­két súlyos védelmi hiba fosztotta meg a bajai együt­test. Jók: Fodor, Miklós, Rausch, Pólyák, Horváth. egység, 2. Rátóti Sándor (Bácsbokodi Lövészklub) 66 köregység, 3. Laszinger Imre (Nagybaracskai Lö­vészklub) 64 köregység. Felnőtt nem igazolt ka- 60 köregység. 10. percben Kovács bravú- csapat, s meleg pillanatok rosan védett egy erős sza- j játszódtak le Tarr kapuja badrúgást. Egyre jobban : előtt. A 29. percben egy támadásba lendültek a ven- ! újabb szöglet után mór dégek,_ s jól kihasználták gólt kiáltott a nézősereg, a az erős hátszelet. Ám a labda azonban az egyik vé­dőről kipattant. Sorozatos Mezőfi-támadásokkal ért véget a mérkőzés. A Szen­tesi együttes néhány lefu­tása nem jelentett külö­nösebb veszélyt Kovács ka­pujára. A Mezőfi SE első NB III- as bajnoki szereplése fél- sikert hozott. Az egyik pon­tot itthon tartotta, de a , . . T .. , , , ., | helyzetek alapján meg kel­| jai Ganz Vili. Lovészklub) lett volna ny£rni a m*érkő_ tegóriában: 1. Havasi Gyu­la (Kkfházi Vegyigépgyár) 71 köregység, 2. Pasztovsz- ki József (Miskei Lövész­klub) 60 köregység, 3. Né­meth János (Kunbaracsi Lövészklub) 59 köregység. Ifjúsági igazolt kate­góriában: 1. Juhász Ferenc (Bácsbokodi Lövészklub) 65 köregység, 2. Pécsi László (Fajszi Lövészklub) 64 kör­egység, 3. Rácz Gábor (Ba­Ifjúsági nem igazolt ka­tegóriában: 1. Marozsi Im­re (Kecskeméti Szalvay M. Lövészklub) 69 köregység, 2. Horváth Károly (Laki­teleki Lövészklub) 65 kör­egység, 3. Varga Ferenc (Sükösdi Lövészklub) 64 köregység. A megyei lövészverseny négy első helyezettje kép­viseli megyénket az április 3-i országos bajnokságon. zést. A védelem jó teljesít­ményt nyújtott. E csapat­rész erénye, hogy pontos labdákkal indítja az elől | levőket. A Csatársor azon­ban még adós a góllövés­sel. Nekünk Sebők, Borics, Dómján és Padlás játéka tetszett a legjobban. A szentesi együttesből Tarr, Garai és Virág játszott jól. Szabó L. kitűnően bírás­kodott az iramos, sportsze­rű találkozón.