Petőfi Népe, 1969. október (24. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-01 / 227. szám

Felvétel a sportiskolába! Kevés gól, élesedő küzdelem a 25. fordulóban Nemrég hírt adtunk már arról, hogy a néhány évvel ezelőtt megszüntetett sportiskolát ismét felállítják Kecs­keméten. Atlétikai sportágban a sportiskola működte­tésére a Kecskeméti Dózsa sportkör kapott megbízást. A Kecskeméti Dózsa atlétikai sportiskolája most fel­vételt hirdet az iskola három évfolyamába. A jelentke­zés és a felvételi vizsga a Széktói Stadionban lesz az alábbi időpontokban: 1. Az ált. iskolák V—VI. osztályos tanulói (fiúk és lá­nyok) részére október 2-án, csütörtökön 15—17 óráig. 2. Az ált. iskolák VII—VIII. osztályos tanulói részére október 3-án, pénteken 15—17 óráig. 3. A középfokú iskolák I—II. osztályos tanulói részére október 4-én, szombaton 15—17 óráig. Görög és Vígh II. országos vidéki ökölvívó-bajnokságot nyert Gyöngyösön Az 1969. évi ökölvívó vidékbajnokságot Gyön­gyösön rendezték meg. Me­gyénket két sportkör, a Kecskeméti Fémmunkás, valamint a Kun Béla SE képviselte a bajnokságon. A Fémmunkás három öklöző- je közül kettő Vigh János és Görög János kitűnően szerepelt. Minden ellenfe­lét legyőzve jutott a dön­tőbe és ott is győzedelmes­kedett. A harmadik induló Orbán volt, a légsúlyú ver­senyző azonban az elődön­tőben Pusztaitól vereséget szenvedett és így kiesett a további küzdelemből. A félegyházi öklözök közül ketten indultak a bajnok­ságon: Kézai és Tímár. Tí­már ért el jobb eredményt, ezüstérmes lett. Kézai bronzérmet nyert. A döntő küzdelmeire va­sárnap került sor, mintegy ezerötszáz néző előtt a gyöngyösi sportcsarnokban. A döntőben két kecskeméti versenyző szerepelt, s ti­tokban reménykedtünk, hogy mindketten győztesen állhatnak a dobogóra. E- lőbb Görögre került sor, aki a könnyűsúlyúak ver­senyében indult. Ellenfele a kitűnő képességű Németh (Pécsi VSK) volt. A kecs­keméti versenyző a tőle megszokott stílusban öklö­zött. Nagy harcban alakult ki a végeredmény: Köny- nyűsúlyban vidékbajnok: Görög János. Kecskeméti Fémmunkás. Edzője: Vá- zsonyi Miklós. 2. Németh PVSK, 3. Kapitány (Békés­csaba). A váltósúlyúak küzdel­mében indult Vigh János. Ellenfele a tatabányai Tóth mindent elkövetett, hogy Vigh II.-t elüsse a bajnoki címtől, de ez nem sikerült. Végig Vigh II. irányította a küzdelmet és fölényes győzelmet aratott. Váltósúlyban vidékbaj­nok: Vigh János (K. Fém­munkás), Edzőié: Vázsonyi Miklós. 2. Tóth (Tatabányai Bányász). 3. Kézai (Kun Béla HSE). A félegyházi versenyzők szerepléséről még annyit, hogy Tímár beverekedte magát a döntőbe, de ott már nem indulhatott, mert megsérült. így ellenfele Fischer (Zalka HSE) mér­kőzés nélkül iutott a baj­noki címhez. Tímár ezüst­érme dicséretes teljesít­mény. Kézai szintén jól küzdött, s egyetlen veresé­gét a későbbi bajnok Vigh Il.-től szenvedte el, így szerezte meg a harmadik helyezést. A többi súlycsoportban a következők nyertek vi­dékbajnokságot: Zvara (Pe- tőfibánya) Nagy (Zal­ka HSE). Gaál (Zalka HSE), Mincsik (Zalka HSE), Ko­vács II. (Pécsi VSK), Csikó (Borsodi Bányász), Kraj- csovics (Zalka HSE), Juhász (Zalka HSE). A vidékbainokság első és második helyezettje in­dulhat az 1969 évi országos ökölvívó-bajnokságon. Te­hát megyénket három ver­senyző: Görög. Vigh II. és Tímár képviseli majd a leg. jobbak küzdelmében. Gólok és góllövők Szokatlanul kevés — mind­össze 42 — gól esett a vasár­napi forduló során. Ezúttal ki­vételesen a déliek voltak ered­ményesebbek. Az arány 22:20 a javukra. Érdekes, hogy 9 mérkőzésen született 1 gólos győzelem. Ennél nagyobb ará­nyú sikert 6 mérkőzésen értek el, végül 1 mérkőzés döntetlen volt. A góllövőlista állása: (Meg­jegyezzük, hogy Sebők (K. Dózsa) múlt héten elért 11 gól­ja ellen óvás érkezett be. A szemtanúk állítása szerint a tudósító nagyot tévedett. A ki­vizsgálásig Sebők neve nem szerepel a listán.) Északi csoport: 33 gólos: Bravik (Mezőfi), 23 gólos: Sza­bó II. (Alpár), Bánhídi (Dó­zsa), 21 gólos: Bálint (Kun- szentmiklós), 20 gólos: Józsa (Mezőfi), 16 gólos: Linka (Dó­zsa), Papp II. (Szánk), 15 gó­los: Kis juhász II. (Lajosmi- zse), 14 gólos: Mezei (Klapka), 13 gólos: Kiss (Egyetértés), Kratovill (Kfh. Vasutas), 12 gólos: Szóráth (Mezőfi), 11 gó­los: Tormási (K. MÁV), 10 gó­los: Szabó (Kmiklós), Peller (Dózsa), Magyar (Egyetértés) 9 gólos: Porhanda (Dózsa), Siff- ter (Egyetértés), 8 gólos: Jó­sa (Dózsa), Páncsics (Radnó­ti), Bella (Mezőfi), Mezősi (Kkmajsa), 7 gólos: Tóth (Ti- szakécske), őrző (Klapka), Ko­vács II. (Egyetértés), Kocsis I. (Lajosmizse), Lengyel (Alpár), Dobszai II., (Radnóti), Endre II., Zsákai (Volán), 6 gólos: Padlás, Kiss (Dózsa), Tormási (Egyetértés), Nagy (Lajosmi­zse), Besír (Alpár), Kávai (MÁV), Kozma (Kiskunmajsa). DÉLI CSOPORT: 23 gólos: Csermák, Pintér (Jánoshalma), 20 gólos: Horváth (Csávoly), 17 gólos: Szeitz (Császártöltés), 15 gólos: Füredi (Tompa), Gulyás (Katymár), 13 gólos: Oláh (Gá­bor A. SE), Jakubács, Hajzer (Császártöltés), Adám (János­halma), 12 gólos: Maráczi (Já­noshalma), 11 gólos: Bagó (Ha­jós), Dikán (Baja), 9 gólos: Harnos (Bácsalmás), Péter (Vaskút), 8 gólos: Nagy (Sza­muely), Tényi (Gara), Gyugel II. (Kh. MÁV), Gémesi (Kh. MÁV), 7 gólos: Faddi (Gábor A. SE), Vajas (Szamuely), Le- dényi, Szabó (Kecel), Sipőcz (Vaskút). 6 gólos: Karsai (Gá­bor A. SE), Barta (Baja), Hor­váth, Varga, Ispánovics (Sza­muely), Kábái II., Simity II. (Tompa), Walter (Császártöl­tés), Prikidánovity (Katymár), Dobler, .Urbán (Vaskút), Feny­vesi L. (Jánoshalma), Kovács (Kh. MÁV). ÉSZAKI CSOPORT Mezőfi SE—Kecskeméti MÁV 4:0 (2:0) MÁV-pálya, 100 néző. Vezette: Molnár K. Nagy lendülettel kezdett a Mezőfi SE és a 24. perc­ben Papp átadásából Szóráth, mintegy 18 mé­terről gólt lőtt. 1:0 A másodikat Bravik lőtte a 38. percben. Egy védőkről lepattant labdát juttatott a hálóba. 2:0. A második gól után a MÁV kíméletlen, durva játékba kezdett | Gyöngyösi járt ebben elől, és a Mezőfi SE játékosai igyekeztek elkerülni az összecsapásokat. A 61. percben Tormai (MÁV) minden látható ok nélkül megütötte Pajtit, és ezért a játékvezető kiállította. A 73. percben Bravik átadá­sából Jqzsa szép gólt lőtt. 3:0. Ezután Gyöngyösi csú­nyán belerúgott Bravikba, aki megsérült ■ és a továb­biakban már csak a bal­szélen statisztált. A 81. percben Gyöngyösi a 16- oson belül fellökte Szó- ráthot. A 11-est Józsa előbb a kapusba rúgta, majd a visszapattanó lab­dát a hálóba helyezte. 4:0. A mérkőzés után a kiállí­tott Tormási — aki idő­közben felöltözött — az öl. töző folyosólyán úgy meg­ütötte Pajtit, hogy kórház­ba kellett szállítani. Kitűnt: Kállai, Pajti, Mé­hes, illetve: Jéger, Kávai. Kiskőrösi Spartacus— Helvécia 2:1 (2:0) Kiskőrös, 200 néző. Ve­zette: Kürtösi. A kiesési rangadón kö­zepes iramú mérkőzésen megérdemelten győzött a hazai csapat. Az első fél­időben a Spartacus, a má­sodikban a Helvécia tárna, dott többet Góllövők: Szentgyörgyi III., Szent- györgyi IV., illetve: Vida. A játékvezető Szentgyör- gyit, Vidát és Pongráczot kiállította. Kitűnt: Márkó, Gombár, illetve: Mészáros. Ifjúsági eredmény: 18:0 a Kiskőrösi Gépjavító ja­vára. Lajosmizse—Tiszák écske 1:0 (1:0) Lajosmizse, 200 néző. Ve­zette: Hamvas. Jó iramú mérkőzésen többet és veszélyesebben támadott a Lajosmizse. Mindkét csapat előtt sok helyzet adódott, de a csa­tárok sorra elügyetlenked- ték a lehetőségeket. A győztes gólt a 34. percben Kocsis II. rúgta. Egy fel­pattanó labdát kapásból, óriási erővel lőtt a háló­ba. Az eredmépy, a játék képe alapján igazságosnak mondható. Kitűnt: Kisju- hász, Mári és Kocsis II. il­letve: Rusvai. Kunszentmiklósi VÄV Vasas—Kiskunfélegyházi Vasutas 2:0 (1:0) Kunszentmiklós, 300 né­ző. Vezette: Boronkai. Könnyelműsködve kez­dett a Kunszentmiklós és így sokáig kiegyensúlyo­zott volt a küzdelem. A kunszentmiklósiak támad­tak többet, de a vasutasok védelme jól zárt. A vezető gól a 30. percben született. Gyors hazai támadás vé­gén Teleki lőtt a hálóba. 1:0, A gól után állandósult 1 a Vasas fölénye. Sokat tá- | madtak, de sokáig nem ; tudták bevenni a félegyhá­ziak kapuját. A 75. perc­ben Teleki kicselezte a vé­dőket és nagy gólt lőtt. 2:0. A 85. percben 11-hez ju­tott a Kunszentmiklós. Bá­lint büntetőjét azonban Rádi kapus nagy bravúr­ral védte. A látottak alap­ján a kunszentmiklósiak győzelme nagyobb arányú is lehetett volna. Kitűnt: Érti, Huszár, Pálfi, Teleki, illetve Rádi, Tóth S. Ifjúsági eredmény: 3:0 Kunszentmiklós javára. Kiskunmajsa— Kecskeméti Egyetértés 1:1 (1:1) Kiskunmajsa, 300 néző, vezette: Jekis. A kecskeméti csapat já­téka sokszor túl kemény­nek bizonyult és ez aka­dályozta a szép mérkőzés kialakulását. A vezetést az Egyetértés szerezte meg Magyar révén. 0:1. A 43. percben Mezősi egyenlí­tett (11-esből). A játék ké­pe alapján igazságos a dön. tetlen eredmény. Kitűntek: Fekete, Petrecz. Ifjúsági eredmény: 2:2. Kecskeméti Volán SC— Alpár 1:0 (1:0) Kecskemét, MÁV-pálya, 100 néző, vezette: Molnár. Sportszerű, de alacsony színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyert a helyzetét kihasználó Volán. Góllövő: Endre II. Kitűn­tek: Farkas, Endre II., il­letve: Kamasz. Ifjúsági eredmény: 5:0 a Kecskeméti Volán javára. Szánk—Radnóti SE 3:1 (2:0) Szabadszállás, 200 néző, vezette: arga J. A vendégcsapat fokoza­tosan átvette a játék irá­nyítását. A 38. percben közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető a Radnóti SE ellen. A labda érintés nél­kül szállt a hálóba, a já­tékvezető azonban gólt ítélt. 1:0. A 40. percben 2:0-ra növelte előnyét a vendégcsapat. A második félidőre Sasvári került a Radnóti együttesébe, aki nér mi lendületet vitt a játék­ba. Az 50. percben csak szabálytalanság árán tud­ták szerelni a csatárt, de a megadott 11-est Dobszai a kapusba rúgta. Egy perccel később azonban szépítettek a hazaiak. 2:1. A 60. perc­ben 11-est vétett a Radnóti védelme. így 3:l-re alakult az eredmény. Góllövők: Papp I., Papp II., Nagy (11-esből), illetve: Sasvári. Kitűntek: Papp I., Molnár, Péter, illetve: Bugán, Tóth, Sasvári. Kecskeméti Dózsa II.— Klapka SE 2:1 (2:1) Izsák, 100 néző, vezette: Gyökér. A játék képe alapján a döntetlen eredmény igaz­ságosabb lett volna. Góllö­vők: Padlás, Peller, illet­ve: Mezei. Kitűntek: Pel­ler, Balatoni, Oláh, illetve: Burkus, Bakonyi, Mezei, Ambrus. v DÉLI CSOPORT Kiskunhalasi MÁV— Gábor Áron SE 2:1 (1:0) Kiskunhalas, 300 néző, Vezette: Tóth. Jó iramú, érdekes mér­kőzés volt a hazai rangadó. Az első húsz percben egyik csapatnak sem volt komoly helyzete. A 38. percben Gyugel II. által a kapu elé ívelt labdából Gémesi meg­szerezte a vezetést. 1:0. Szünet után a Gábor Á. SE került enyhe mezőnyfölény­be. A 62. percben Kamodi átadását Novok-Rostás kö­zelről a hálóba lőtte. 1:1. Nagy küzdelem indult meg a győztes gólért, és ez a MÁV-nak sikerült. A 75. percben a felfutó Bányai éles lövése a sok láb kö­zött a hálóba talált. A Gá­bor Á. SE csatárai több­nyire a pálya közepén eről­tették a támadásokat, és így alkalmat adtak a MÁV védőinek a tömörülésre. Jók; Szekeres, Laskovics, Lévai. ill. Sajtár. Novok- Rostás. Oláh. Jánoshalma—Csávoly 2:1 (2:1) Csávoly. 1100 néző. Ve­zette: Gerőházi. Igen nagy számú — fő­leg jánoshalmiakból álló — nézősereg előtt nagy ira­mot diktált a vendégcsapat, és már a 2. percben meg­szerezték a vezetést. Ádám szögletét a kapus az egyik védő fejére ütötte, onnan Csermák elé pattant, aki közelről bevágta. 1:0. Las­san feljött a hazai együt­tes iá és kiegyenlített lett a, játék. A 30. percben Hor­váth egészen az alapvona­lig vitte a labdát és onnan Földvári elé gurított, aki a kapu közepébe vágta. 1:1. Nem sokáig örülhettek a csávolyiak az egyenlítésnek, mert a 34. percben Pintér 12 méterről hanyatt vetődve, ollózva lőtte a labdát a hálóba. 2:1. Jánoshalma ja­vára. A szünet után úgy lát­szott. hogy a jánoshalmi csapat elfáradt, legalább is ebben a játékrészben telje­sen egyenrangú volt a két együttes. Kitűnt: Kovács, Ádám. Csermák, illetve: Mándi. Horváth. Ifjúsági eredmény 4:1 Csávoly javára. Szamuely SE—Hajós 2:0 (1:0) Kalocsa, 300 néző. Vezet­te: Turcsányi. Közepes iramú és lagy­matag mérkőzésen biztosan győzött a Szamuely SE. A kalocsaiak végig mezőnyfö­lényben voltak. A 20. perc­ben Ispánovics lőtte az el­ső gólt. 1:0. Ezután egy sor gólhelyzet maradt kihasz­nálatlanul. A 48. percben Rigó jól eltalált lövése kö­tött ki a hálóban. 2:0. A hajósiak lelkesen védekez­tek, sőt niég helyzetük is akadt, de kihasználni már nem tudták. Jók: Barna, Gabala, illetve: Bagó, Li­bor, Szeitz. Kecel—Bajai Bácska Posztó 2:1 (0:0) Kecel, 100 néző, vezette: Tóth. A kiesés ellen küzdő ke­celi együttes csak némi szerencsével tudta otthon tartani a fontos bajnoki pontokat. Góllövők: Lajkó, Kecskés, illetve; Pólyák. Kitűntek: Kecskés. Lajkó, illetve Pólyák. Ifjúsági eredmény: 7:0 a Bajai Bácska Posztó javára. Bácsalmás—Tompa 1:0 (0:0) Bácsalmás, 500 néző. ve­zette: Kalmár. Mintegy 150 főnyi szur­koló kísérte el Bácsalmás­ra a tompái csapatot. Az első félidő főleg mezőny­játékkal telt el. Szünet után élénkebb lett az iram, és némi bácsalmási fölény alakult ki. A 87. uereheu Harnos 16 méteres lövésé­vel vezetéshez jutóit a ha­zai csapat. 1:0. Ezt köve­tően a tompái szurkolók — tiltakozva a játékvezető ítélete ellen — bevonultak a pályára. A bácsalmásiak azonban néhány perc alatt rendet teremtettek. Füredi (Tompa) a kiállítás sorsára jutott. Kitűntek: Jágity, Szőlősi, Hamos, illetve: Si­mity II., Kábái I.. Kábái II. Ifjúsági eredmény; 4:1 Bácsalmás javára. Császártöltés—Szakmár 3:0 (0:0) Császártöltés. 500 néző, vezette: Nyári. Kitűnő játékvezetés mel­lett, közepes iramú mér­kőzésen a hazai csapat ilyen arányban is megérde­melte a győzelmet. Góllö­vők: Szeitz 2, Hajzer. Kitűn­tek; Rausch, Györge. illet­ve: Tóth, Szabadi. Ifjúsági eredmény; 1:0 Császártöltés javára. Vaskút—Gara 4:0 (2:0) Vaskút. 200 néző, vezet­te: Király S. Közepes iram mellett a vaskútiak jobb csatárjáték­kal már a 3. percben, Harsch révén vezetéshez jutottak. 1:0. A 43. percben Urbán 2:0-ra növelte az eredményt. A második fél­idő elején egyenrangú el­lenfelek küzdelme alakult ki. A 73. percben egy ka­pu előtti kavarodásból Pé­ter. a 85. percben pedig Dobler volt eredményes. 4:0. Kitűntek: Matus. Pé­ter. Varga, illetve Molnár, Tamaskó, Szűcs. Ifjúsági eredmény: 5:4 Vaskút javára. Katymár—Mélykút 2:1 (2:0) Mélykút. 100 néző. Ve­zette: Dobra. Kiegyenlített első félóra után a Katymár kerekedett felül és a szünetig két gólt lőttek a hazai csapat ka­pujába. A szünet után a Mélykút harcolt ki me­zőnyfölényt, de a kitűnően védő Balogh kapus hálóját csak egyszer tudták beven­ni. A katymáriak győzelme megérdemelt. Góllövők: Gulyás, Prikidánovits, il­letve: Bényi I. Jók: Ba­logh (a mezőny legjobbja). Gulyás. Kréki. illetve Illés, Bényi H. Ifjúsági eredmény 3:0 a Mélykút javára. A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa északi csoport 1. Mezőfi 23 18 5 — 87:9 41 2. KszmikL 24 14 7 3 54:18 35 3. Egyetért. 23 14 5 4 49:22 33 4. Alpár 23 11 6 6 45:36 28 5. Radnóti 24 8 7 9 43:36 23 6. K. MÁV 23 8 7 8 34 :39 23 7. K. Volán 24 9 5 10 24:29 23 8. Lajosmi. 23 10 2 11 38:47 22 9. Kkmajsa 24 8 5 11 25:36 21 10. Szánk 22 7 6 9 35:43 20 11. Tiszáké. 23 8 4 11 25:39 20 12. Helvécia 23 6 6 11 22:51 ÍR 13. Kkfh. V. 23 5 6 12 30:55 16 14. Klapka 22 6 3 13 37:43 15 15. Kk. Sp.* 24 4 2 18 19:64 8 K. Dózsa II.* 25 22 1 2 138:24 43 •Két büntetőpont levonva. DÉLI CSOPORT 1. Jánosh. 25 18 3 4 95:23 39 2. Szamuely 25 17 5 3 47:16 39 3. Császárt. 24 13 8 3 60:28 34 4. Tompa 25 9 12 4 43:22 30 5. Gábor A. 23 12 5 8 52:30 29 6. Baja 24 10 7 7 42:25 27 7. Bácsalm. 25 10 7 8 34:43 27 8. Vaskút 25 10 5 10 38 :33 25 9. Csávoly* 25 9 6 10 43:37 22 10. Kh. MÁV 25 7 8 10 34:52 22 11. Hajós 25 5 11 9 35:48 21 12. Katymár 25 8 4 13 44:72 20 13. Kecel 25 5 8 12 25:56 18 14 Gara 25 7 4 14 29:71 18 15. Szakmár 25 5 6 14 24:51 16 16. Mélykút 25 1 7 17 19:57 9 •Két büntetőpont levonva. Megjegyzés: A Császártöltés —Bajai Bácska Posztó 2:l-es állásnál félbeszakadt mérkőzés eredményét nem számítottuk I