Petőfi Népe, 1969. október (24. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-28 / 250. szám

A végén összeroppant a Dózsa Dlagy bátonyi Banyan*—Kecskeméti Du*»ti 5:2 (2:1) Wagybátany, 500 néző. Vezette: Schopp. Nagybátony: Szekeres — László, Gáspár, Szalai — Kupcsulik, Pozsár — Nagy, Veres, Kegye II., Kozik (Regős), Sarkadi (Kovács), Edző: Dávid Róbert. K. Dózsa: Winter — Lan­tos, Fajt, Kreidli — Gyiff- kó, Lutz — Bánhidi, Lódi, Dobó (Pasek), Kiss (Por- handa), Balatoni, Edző: Py- ber István. Kezdés után a hazaiak vezették az első támadást. Fajt jó ütemű közbelépésé­ből Balatoni kapott a bal­oldalon jó labdát. Néhány csel után középre adott s Dobó lövése a kapu mellé szállt Mintegy tíz percen keresztül a két tizenhatos között hullámzott a játék, a csatársorok nem tudtak megbirkózni a védelmek­kel. A 17. percben Dobó, Kiss, Bánhidi akció végén Szekeres védte a kecskemé­ti csatár nem túl erős lö­vését A 26. percben egy ellen- támadás során váratlanul gólt értek el a hazaiak. Veres távoli lövése meg­lepte Wintert. Kezéből kiperdült a labda és a hálóba vágódott. 1:0. A hazaiak nem sokáig őrülhettek a gólnak, mert két perc múlva kiegyenlí­tett a kecskeméti együttes. A 28. percben néhány gyors adogatás után Lódi tört a nagybátomyi kapura. Magára vonta a védőket, majd a tisztán álló Kiss- hez továbbított. A csatár mintegy tíz mé­terről jól eltalált lövést küldött Szekeres hálójá­ba. 1:1. Élvezetes, jó iramú volt a következő percekben a játék. A hazaiak nagy becs­vággyal küzdöttek, s ez eredményre is vezetett A 38. percben Veres tá­volról kapura lőtt. Winter a csúszós talajon nem tudott elrugaszkod­ni, $ a labda a hálóban kötött ki. 2:L A félidő végéig az ered­mény nem változott. A kecskeméti csatárok nem használták ki az őket tá­mogató elég erős szelet, ke­veset vállalkoztak lövésre. A szünetben Pyber edző alapos „fej mosásban” ré­szesítette a csatárokat, s lel­kesebb játékra hívta fel a figyelmet. Szünet után egy ideig úgy látszott, megszívlelték az edző utasítását. A csa­tárok többet mozogtak, s ennek lett az eredménye a kiegyenlítés. A $4. percben Lntz 30 méteres szabadrúgását Szekeres kiejtette és a berohanó Balatoni a há­lóba lőtte a labdát. 2:2. A gól megnyugtatta a kecskeméti kedélyeket Ta­lán túlzottan is magabizto­san játszottak ezután. A 70. percben Kreidli hi­bázott. Nem rúgta el a lab­dát, amelyet Pozsár Nagy­hoz továbbított. Nagy a kimozduló Win­ter mellett a hálóba lőtt. 3:2. Ökölvívás Gyenge bíráskodás Sajóssentpéteren BORSODI BÁNYÁSZ—KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS 13:9 Papírsúly: Princz kiütés­sel győzött Orbán F. ellen. 2:0. Légsúly: Orbán I. el­Sajószentpéter, 900 nezo, vezette: Sárközi, és Deme­ter. A mérkőzés előtt a hazai rendezőség kedves ünnep­ség keretében adott át aján­déktárgyat Vígh Jánosnak, az újdonsült magyar váltó­súlyú ökölvívóbajnoknak. /V közönség hosszan ünne­pelte a kitűnő kecskeméti versenyzőt. A mérkőzésen nem vehe­tett részt Görög, aki ezen a napon kötött házasságot, de ismét indokolatlanul nem tartott a csapattal Karip. A mérkőzés egyébként a vá­rakozásnak megfelelően lenfél nélkül győz. 2:2. Har­matsúly: Fábián pontozás­sal győzött Péntek ellen. 4:2. Péntek meglepően könnyen adta meg magát a nála kisebb képességű öklözőnek. Pehelysúly: Fá­bián pontozással győzött Flórián ellen. 6:2. Könnyű­súly: Varga ellen Oláh pon­tozással győz. 6:4. Oláh nagyszerűen versenyzett és biztos fölénnyel győzött. Kisváltósúly; Orbán A. pontozással győzött Vígh i. ellen. 8:4. Váltósúly: Vígh II. ellenfél nélkül győzött. a laktól t Vígh Sándor össze- ! 8:6. Kár. hogy a magyar csapásáig. A kisváltósú- j bajnok ellen nem állítottak lyúak küzdelmében a pon- ! ki versenyzőt a hazaiak, tozók nagyot tévedtek, Nagy váltósúly: Kónya— ugyanis Vígh az első me- László döntetlen. 9:7. Kö­rlettől eltekintve nagy fö- j zépsúly: Papp ellenfél nél- lényben volt és a harma- j kül győzött. 11:7. Karip tá- dik menetben nem sok volmaradása miatt nem volt hiányzott Orbán kiütéséhez. a Fémmunkásnak indulója. Hasonló volt a helyzet a Félnehézsúly: Csikó ellen nagyváltósúlyúak versenyé- j Kisst sportszerűtlen visel- ben is László sokkal töb- ' kedés miatt a mérkőzésve- bet és tisztábban ütött mint zető leléptette. 13:7. Nehéz- Kónya, mégis a mérkőzés- súly: Bácsik Csőke ellen az vezető döntetlen eredményt első menetben feladta. 13 9 hirdetett ki. Félnehézsúly- ' Csőke ütéseit nem sokáig ban sportszerűtlenség miatt ! állta a jónevű borsodi ver- a mérkőzésvezető leléptet- ! senvző. te Kisst. Ugyanakkor a so- Mindent összevetve meg- rczatos szabálytalanságokat ! állapíthatjuk, hógy a Fém­elkövető Csikó egyszer sem ! munkás balszerencsés kö- részesült megintésben. | rülmények. nomeg pontozói Eredmények: (Elől a Bor-( tévedések miatt vesztetted sodi Bányász versenyzői.) I ezt a mérkőzést. Ezután Balatoni, majd I-ódr egyen üthetett volna ki, de váratlanul a hazaiak növelték tovább góljaik számát A 75. percben szögletet ívelt be Regős a jobboldal­ról. Ügy látszott, hogy a ma­gas Gyiffkó el tudja fe­jelni a labdát ehelyett azonban Kegye II. fejé­ről csúszott a kecskeméti hálóba a labda. 4:2, A 78. percben Lódi szé­píthetett volna, de Szeke­ressel szemben állva sem tudta a hálóba juttatni a labdát. A 80. percben állította be a hazai csapat a mérkőzés végeredményét. Kényszerítő átadások után Kegye Il.-höz került a labda, aki ismét a há­lóba talált. 5:2. A Nagybátonyi Bányász lelkesebb játékával feltét­lenül megérdemelten győ­zött. A gólarány azonban erősen túlzott. A mérkőzés érdekessége, hogy szinte va­lamennyi gól védelmi hibá­ból született. A kecskeméti együttesből Lantos, Gyiff­kó, Porhanda, Bánhidi és Balatoni játszott jól, míg a hazaiak közül Szalai, Kup­csulik, Gáspár, Veres és Nagy játszott nagyon jól. Schopp játékvezető na­gyon jól bíráskodott a vé­gig sportszerű találkozón. A LABDARUGÓ NB I/B Állasa 1. Videoton 29 20 S 6 77:91 43 2. SZEOL 29 15 8 6 55:37 38 3. Pécsi B. 29 13 8 8 40:33 34 4. ZTE 29 12 9 8 48:30 33 5. V árpái. 29 14 5 10 41:32 33 8. Oroszt. 29 13 6 10 46:41 32 7. Kecském. 29 12 7 10 35:27 31 8. Bp. Sp. 29 10 11 8 51:42 31 9. Békéscs. 29 12 7 10 45:40 31 10. SZMTE 29 8 11 10 39 27 11. Szív. MA. 29 10 6 13 : :38 26 12. Szállítók 29 9 8 12 40:47 26 13. MÁVAG 29 10 6 13 31:39 26 14. BKV Elő. 29 7 12 10 26:33 26 15. Ózd 29 8 7 14 33:40 23 16. Győri D. 29 7 9 13 92:48 23 17. Nagyba t. 29 8 4 7 26:62 20 18. Miskolc 29 6 7 16 22:50 19 BKV Előre—Miskolc 2:0 Szív. MÁV—Várpalota 1:0 Szállítók—Bp. Spartacus 3:0 SZEOL—Oroszlány 1:0 ZTE—Szolnoki MTE 1:1 Békéscsaba—Győri Dózsa 2:2 Pécsi Bányász—G.-MÄVAG 3:0 Videoton—Ózd 2:1 Portisch holtversenyben a második Gloggnitzban vasárnap a sakkvilágbajnoki zónaver­senyben befejezték a 15. és az előző fordulókban füg­gőben maradt játszmákat. Portisch Lajos győzött Ma- tanovics ellen, Hartoch el­leni játszmája döntetlen eredménnyel végződött. Je­lenleg holtversenyben a második helyen áll. volt 13 találat a totóban A totó e heti fordulójá­ban nem volt 13 találatos szelvény. 12 találatot 17-en értek el. 50 554 forintos nyere­ménnyel. 11 találatot 275-en értek él. szelvényenként 1250 fo­rintot kapnak. 10 találat 2759 volt, nye­reményük 187 forint. Kitűnő harci szellem, értékes győzelem Kecskeméti TE — Bocskai SE 2:0 (1:0) Kecskemét, 1300 néző, vezette: Barcs. KTB: Molnár — Gudri- cza, Fekete I., Suhajda dr. — Franczkó, Pavlovics — Parádi, Beregi, Szappanos (Zubornyák), Szőczey, Dinnyés (Pongrácz) Edző: Vass János. a kapus bravúrosan szög­letre mentette. A 30. perc­ben tovább növelhette vol­na előnyét a KTE, azonban Szappanos nem találta fel magát a debreceni kapu előtt. Néhány percre feljöt­tek a vendégek, Koritár lőtt jó helyzetben, de Mol­A KTE megérdemelten nyerte a nagy iramú, vál­tozatos mérkőzést. A játék színvonala nem volt ma­gas, de rendkívül heves volt végig a küzdelem. A kapuban Molnár hibátla­nul védett. Mindhárom hát­véd remek teljesítményt Fekete 11-eset a kapus nem védhette. Bocskai SE: Paulusz — Puskás (Kállai), Szabó, Pa­tai — Koller, Kegyes — Végh, Mezei, Veres (Koz­ma), Koritár, Tóth. Edző: Nagy Mihály. Az első öt perc tapoga­tózó játékkal telt el. Az 5. percben szögletet ívelt be Szőczey, Beregi jó helyzet­ben a kapu mellé lőtt A következő támadás végén Szőczey irányzéka volt rossz. Támadott a KTE és az eredmény nem maradt el. A 10. percben szöglethez jutott a KTE. Ismét Sző­czey végezte el. Beívelésére nagyszerű ütemben ugrott fel Pavlovics, s fejéről véd- hetetlenül szállt a labda a debreceni kapuba. 1:0. Támadásban maradt a KTE, ám a jól záró Bocs- kai-védelem mellett nehe­zen tudott kibontakozni a kecskeméti csatársor. A 17. percben Tóth tört Molnár kapujára, lövése azonban a kapu mellé szállt. A 22: percben Szappanos jó át­adását Franczkó lőtte alig mellé. A 25. percben a mérkőzés legnagyobb hely­zete alakult ki Szappanos előtt. A középcsatár lövését nár a helyén volt. Nem sokkal a félidő vége előtt Szőczey jó lövése suhant a kapu fölé. Szünet után a vendégek nagy erővel rohamoztak. A 48. percben Koritár jó cse­lek után lőtt, de Molnár védett. Az 52. percben Dinnyés került nagy gól­helyzetbe, de lövés helyett állitgavott, s így szerelni tudtak a védők. A 62. perc­ben cserélt a KTE. Szappa­nos helyett Zubornyák jött be, majd néhány perccel később a sérült Dinnyés helyett Pongrácz állt be. A 67. percben egy hazai támadás során Pongrácz középen ugratta ki Pará- dit. A szélsőt, mielőtt elér­hette volna a labdát, Szabó lerántotta a földre. A já­tékvezető habozás nélkül 11-est ítélt. Fekete 1. éle­sen lőtte a büntetőt a bal alsó sarokba. 2:0. Egy perccel később a már többször figyelmezte­tésben részesült Szabó újra felvágta Parádit, mire a játékvezető kiállította. A továbbiakban is ke­mény, változatos maradt a küzdelem, az eredmény nem változott. nyújtott. Különösen örven­detes Fekete I. nagyszerű formája, hiszen több hét óta sérülése miatt nem játszhatott. Jól játszott Franczkó és Pavlovics is. Ez utóbbit gólja különösen dicséri. Az elöl levők kö­zül elsősorban & harcos és sokat mozgó Parádit és Szőczeyt emelhetjük ki. A Bocskai nagyon nehezen adta meg magát. Legjobb­jai: Paulusz, Patai, Kori­tár. NB II. KELETI CSOPORT I. DVSC 26 15 8 3 37:12 38 2. Jászber. 26 16 3 7 41:31 35 3. Budafok 26 13 7 6 48:26 33 4. Pénzű. M 11 10 5 33:22 32 5. Gyula 26 10 9 7 38:26 29 6. Kkfháza 26 12 5 9 42:41 29 7. KISTEXT 26 11 6 9 36:31 28 8. Sz. MÁV 26 11 6 9 36:38 28 9. MGM D. 26 8 9 9 32:27 25 10. Bocskai 26 8 8 10 45:47 24 11. SZVSE 26 8 8 10 32:34 24 12. Cegléd SB 9 5 12 44:39 23 13. Szeg. I>. 26 8 6 12 32:34 22 14. KTE 26 6 7 13 32:44 19 15. K. Tűzál. 26 4 7 15 21:53 15 16. M.-kovh. 26 4 4 18 22:66 12 A forduló eredményei: KIS­TEXT—Gyula 1 :0, Budafok— DVSC 1:0, Jászberény—Cegléd 1:0, SZVSE­•Pénzügyőrök 1:1, Szolnoki MÁV­-MGM Debre­cen 3 :i, Szegedi Dózsa—Mező­kovácsháza 4:2. Vasas-győzelem Kőbányán Kiskunfélegyházi Vasas—Kőbányai Tűzálló 2:0 (1:0) A Vasas az első félidő­ben __ kezében tartotta a mérkőzés irányítását. A második félidőben azonban feljöttek a hazaiak, akiket a második gól sem tört le, és sorozatos támadásaikkal igen veszélyes helyzeteket teremtettek a félegyháziak kapuja előtt. A Vasas együtteséből Ézsí, Bolya, Cserkó, Bense játéka emel­kedett ki, míg a kőbányai csapatból Kardos, Teveli és Simkó játszott jól. Gergely utca, 200 néző, vezette: Ungi. Kiskunfélegyházi Vasas: Bolya — Bense, Cserkó, Villányi — Sántha, Dóra — Farkas (Fekete), Bálint, Sahin, Ézsi, Csermák (Má- riási). Edző: Fejes József. Kőbányai Tűzálló: Var­ga — Kardos, Teveli, Kiss — Zimmermann, Vanek I. — Vanek II., Koncz, Fizi, Szabó, Simkó (Laborcz). Edző: Józsa Vilmos. Kezdés után a Vasas azonnal támadásba lendült és csatárai többször is ve­szélyeztették a kőbányai kaput. A sorozatos támadá­soknak a 15. percben végül is eredménye lett. A védők tisztán hagyták Farkast, aki mintegy 14 méterről biztosan lőtt Varga hálójá­ba. 1:0. A 20. percben Sa­hin alig bombázott mellé, majd a 28. percben Cser­mák erős lövését mentette a hazai kapus. A 40. perc­ben Cserkó a 16-os vona­lánál kézzel ütötte le a lab­dát, a szabadrúgást azon­ban fölé rúgták a kőbá­nyaiak. A félidő utolsó perceiben is a félegyháziak játszottak fölényben. Fordulás után megválto­zott a játék képe. A hazai együttes átvette az irányí­tást és csak a Vasas-védők önfeláldozó játékának kö­szönhető, hogy az egyenlí­tés nem született meg. Egy ellentámadás alkalmával Csermákot felvágták. Az 56. percben szabadrúgáshoz jutott a kiskunfélegyházi együttes. Villányi szép be­ívelésére Sahin ugrott fel és mintegy 8 méterről fe­jelt a hálóba. 2:0. A kőbá­nyai csapat továbbra is szorongatott és a 64. perc­ben Bensét felvágták a Va­sas kapuja közelében. A sportszerűtlenkedő Szabót a játékvezető kiállította. A 65. percben Bolya Koncz közeli lövését tisztázta, utá­na pedig lábbal rúgta el a labdát Vanek II. elöl. A 68. percben Villányi sza­badrúgása az oldalhálót ta­lálta el. A 75. percben Fe­kete lövését a kapus csak nehezen tudta hárítani. Két perccel később Fizi már csak Bolyával állt szemben, de öt méterről mellé lőtt. Ezekben a per­cekben a Tűzálló állandó veszélyben tartotta a Va­sas kapuját. A védelem azonban a legtöbb esetben jól zárt. A 80. percben Bo­lya mentett kifutással. Az utolsó percben Fizi került gólhelyzetbe, már Bolya is verve volt, amikor Bense az utolsó pillanatban vágta ki a kapuba tartó labdát. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Sács-Ktekun megy1.-! Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pá1 Riadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr. Mezei István Szerkesztőség: kecskéméi Városi Tanácsház Telefon: 26-19. 25-16 Szerkesztő bizottság: 10-3*. Kiadóhivatal: fecskémét. Szabadság tér Va Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Slöflzethető' a helyi posta- -ilvatalokná! és kézbesítőknél "lefizetést dfl egy hónapra 20.— forint. Kiskun megyei Nyomda Kecskemét Telefon: tl-85 Index: 25 065