Petőfi Népe, 1969. október (24. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-29 / 251. szám

Izgalmas küzdelmek a kecskeméti cselgáncs-emlékversenyen ÖT FŐVÁROSI és öt vi­déki sportkör 62 versenyző­je lépett szőnyegre Kecs­keméten a múlt hét végén megrendezett cselgáncs-em­lékversenyen. Mindkét na­pon — szombaton és va­sárnap is — telt ház fo­gadta a Gépipari és Auto­matizálási Főiskola kultúr­termében mérkőző sporto - lókat. EREDMÉNYEK: Pehely­súlyban <14 induló): 1. Pu- lai (Kecskeméti Dózsa), aki a Faragó Benjamin serleg jövő évi védője. 2. Szabó (Bp. Spartacus). Valameny- nyi mérkőzés közül a leg­szebb volt. 3. Mándli (Új­pesti Dózsa) és Filip (Bp. i Spartacus). Könnyűsúly-! ban (19 induló): 1. Hetényi j (Bp. Honvéd), aki a Bodor 1 Antal emlékserleg jövő évi védője. A jutalmat áz el­hunyt könnyűsúlyú ver­Mai jegyzetünk Ki lesz a F ogas kérdés és nem is könnyű. Arról van szó ugyanis hoay a megyei labdarúgó-bajnokságból a kiírás szerint az év végén hat csávát esik ki, ha min­den jól megy. Igen ám, de most nem megy jól! A fenti megha­tározás csak arra az esetre vonatkozik ha az NB Ili­ből megyei csavataink közül senki sem esik ki. Azt sej­tettük. hoay a Fémmunkás nem tud meokapaszkodni, ez azonban még nem oko­zott volna különösebb za­vart. Egy csapatunk úgyis feljutna, eav vedig kiesik. Maradna tehát a 6 kieső, ha... Sajnos, az a bizonyos „ha" közbejött, vaav helyesebben: úgy látszik közbejön. Elné­zést kérünk most az érde­kelt csapatoktól., s nem sze­retnénk senkit előre elte­metni. de az eddig látot­tak alapján sajnos, nem lát­szik valószínűnek, hogy a Kalocsai VTSK. vagy akár a Fémmunkás be tudná t is> ni a ponthátrányát. A két csapat tehát valószínűleg visszakerül a megyei I. osz­tályba, s ez magával hozza, , hogy onnan nem 6, hanem \ 7 csapat, esik ki. K i lesz ez’ Kérdezték} máris többen tőlünk levélben és telefonon is. Fellapoztuk a megyei lab­darúgó-bajnokság 1969. ver­senykiírását és abban az 5. oldalon ..Az 1970 évi baj­noki rendszer tervezete" cím alatt a következőket ta­láltuk: ..Amennyiben az NB Ili­ből kieső lesz. úgy abban a csoportban, amelyikbe a ki­eső visszakerül több lesz a kieső.’’ Idáig 1:1. mert a Fém­munkás északi, a VTSK pe­dig déli csoporthoz tartozik. A kérdést viszont mégis el­dönti a, kiírás következő mondata: .Ha nem lesz ki­eső az NB IH-böl, akkor abból a csoportból, ame­lyikből a bajnok az NB 111-ba jut. kevesebb lesz a kieső”. A fenti meahatározás — véleményünk szerint — ér­telemszerűen vonatkozik a jelenlegi helyzetre, tehát, ha az északi csoport győz­tese jut fel, akkor a Klap­senyző édesanyja adta át a győztesnek. 2. Szabó (Bp. Spartacus). A Bp. Honvéd bajnokának kontradobása véglegesen eldöntötte' az el­ső hely kérdését. 3. Kősze­gi és Oray (mindkettő a Bp. Spartacus versenyzője). Középsúlyban (15 induló): 1. Ipacs (Újpesti Dózsa), aki a Kovács János serleg jövő évi védője. 2. Kiss E. (Kecskeméti Dózsa). Az utolsó percekig egyforma erők küzdelme volt. Ipacs nagyobb akciószámmal nyert 3. Hosszú (Újpesti Dózsa) és Tóth (Kecskeméti Dózsa). Félnehézsúlyban (9 induló): 1. Varga (Bp. Spar­tacus) nagy küzdelemben bírói döntéssel múlta felül ellenfelét és így a Kovács Ákos emlékserleg jövő évi védője lett. Meglepetésre azonban a serleget nem hozták el Kecskemétre. — értékére való tekintettel!? Mindenesetre kár volt ezért a baklövésért, még ak­kor is, ha előre tudták, hogy ismét a Spartacus nyeri. Persze, ami megtör, tént azt már nem lehet jó­vá tenni, de azért a jövő­ben jobban kellene arra ügyelni, hogy a trófea ott legyen, ahol küzdenek érte! 2. Kiss (Bp. Honvéd), 3. Gábor (Bp. Spartacus) és Kaszper (Közgazd. Egye­tem). Nehézsúlyban (5 in­duló) : 1. Kristóf (Bp. Spar­tacus), aki biztosan nyerte a körmérkőzést. 2. Téglási (Újpesti Dózsa), 3. László (Bp. Egyetértés). STADLER Béla a Ma­gyar Cselgáncs Szövetség főtitkára a következőkép­pen foglalta össze a látot­takat: — Kettős célt szolgált. Emlékverseny és válogató­hetedik? ka SE, vagy a Kiskunfél­egyházi Vasutas menekül meg. az ellenkező esetben pedig — az utolsó forduló eredményétől függően — a Kecel vagy a Gara. Érdeklődésünkre Fehér László, a megyei labdarúgó- szövetség főtitkára elmond­ta, hogy a megyei szövet­ség elnöksége még a héten végérvényesen dönt e\>ben a kérdésben. Véleményünk szerint a döntés nem lehet más. mint ami a kiírásban amúgy is le van írva. Ez sportszerű, és mindkét fél számára egyenlő esélyeket ad. A csapatok nem tehet­nek mást. mint. szurkolnak a csoportbajnokuk győzel­méért. vaav inkább, hogy az NB 111-ások bentmarad­janak. M ennyivel egyszerűbb lesz. 1971-ben. Az egycsoportos megyei baj­nokság bevezetA->ével végleg megszűnnek ezek a problé­mák. Sz. Z. verseny is volt ez a kecs­keméti rendezvény. Novem­ber elején utazunk a leg- jobbakkal Noviszádra, ahol a Duna Kupa keretében képviseljük a magyar csel­gáncssport jóhírét, őszre pedig itthon kerül sor egy válogató jellegű versenyre felnőtt és junior szinten. Előreláthatólag ' Európa cselgáncs nagyhatalmai jönnek Budapestre ... — Nagyon jó erőfelmé­rés volt ez a kecskeméti verseny — mondta Horváth István a válogatott edzője. — Erős volt a mezőny. Kü­lönösen a könnyebb súly­csoportban szereplő ver­senyzők teljesítménye emel­kedett ki. A válogatottak még nincsenek megfelelő formában, még van mit ja­vítani __ V ARGA András a Kecs­keméti Dózsa edzője: — Megközelítőleg úgy szerepeltek versenyzőink, ahogy el is vártuk tőlük. Pulai 1. helyének örülünk. Delinek nem jött ki a lé­pés. A nehézsúlyban Fodor megsérült, csontrepedést szenvedett. A bajaiak két selejtezőn jutottak túl, ami részükről ilyen mezőnyben nem is rossz teljesítmény. 7AMES CHISE BEétNYE — FOBOITOTA: EEBCHfl C.V^‘8' 44. Konrad az egész felső emeletet elfoglalta. A lép- csőfeliárót most páncélajtó zárta el. McKen húsz be­osztottja pedig éjjel-nappal őrizte a lépcsőházat, s az épület egész belsejét. Maggy Phielding meg két rendőr­lány le nem vette szemét Francisről. KILENCEDIK FEJEZET I. — Jack, ennek is vélet­len esetként kell megtörtén­nie — mondta Gollowich. — Mert ha a gyilkosság leg­halványabb gyanúja is föl­merül, mindnyájunknak vé­ge! A széles körű nyomo­zás befejezné pályafutásun­kat. A bíróság pedig olyan dolog, hogy ha valakire kis­sé erősebb nyomást gyako­rolnak. beszélni fog. Ezért véletlen balesetnek kell tör­ténnie. Maurer görnyedte« ült asztalánál. Már tizedik nap­ja másra sem tudott gon­dolni mint arra, hogyan juthat el Francishoz. — Ferrari meg tudná csi­nálni — jegyezte meg Gol­lowich. — Még mindig a város­ban van? A dühkitörésre számító Gollowich készségesen rá­bólintott. — Sőt, most épp a bár­ban tartózkodik^, A döntés az utolsó fordulóra maradt ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti MÁV—Alpár 1:0 (0:0) Kecskemét, 200 néző, vezette: Gyökér. MAV-támadásokkal kezdődött a 15. percben mégis Alpár ju­tott 11-eshez. A büntetőt Sza­bó II. kapu fölé lőtte. A mér­kőzés egyetlen gólja az 55. percben esett. Kávai 13 mé­terről talált az alpáriak kapu­jába. 1:0. A 82. percben Bodort kiállította a játékvezető. Kitűn­tek: Kávai, Kovács, Virágh, illetve: Gavallér, Szabó. Klapka SE—Kecskeméti Volán 3:0 (1:0) Kecskemét, 150 néző, vezet­te : Almási. A Klapka SE meglepően jó játékkal mutatkozott be Kecs­keméten, és megérdemelten nyerte a találkozót. Góllövők: Őrző 2, Fürj. Kitűntek, őrző, Fürj, illetve Gubacsi. Kecskeméti Egyetértés— Kiskunfélegyházi Vasutas 0:0 Kecske'mét, Matkói úti pálya, 200 néző. Alacsony színvonalú mérkő­zésen sok helyzetet hagyott ki az Egyetértés. A Vasutas jól védekezett, és így sikerült megszereznie az egyik pontot. K. Mezőfi SE—Helvécia 14:1 (6:1) Kecskemét, 100 néző, vezette: Tegzes. A mérkőzés érdekessége volt, hogy a hazaiak 100. gólját Vi­rágh lőtte. Góllövők: Józsa 5, Virágh 3, Bravik 2, Méhes, Szabó, Bella, Kállai, illetve: Pongrácz. Kitűntek: Szóráth, Papp, Frifont. Lajosmizse—Kiskőrösi Spartacus 2:1 (2:1) Kiskőrös, 100 néző, vezette: Gerőházi. A szerencsésebb lajosmizsei csapat szerezte meg a győzel­met. Góllövők: Rubos, Kocsis II., illetve: Gombár. Kiskunmajsa—Szánk 7:0 (3:0) Kiskunmajsa, 600 néző, vezet­te: Szabó. A Kiskunmajsa valósággal a kapujához szegezte a szanki csapatot. A győzelem ilyen arányban is megérdemelt. Gól­lövők: Mezőfi 2, Kozma 2, Nyerges 2, Luczek. Kitűntek: Mezőfi, Szatmári, Kuricsai. Radnóti SE—Tiszakécske 3:3 (2:2) Szabadszállás, 100 néző, ve­7otto • RpnVp A mérkőzés játékvezetője nem érkezett meg, így a kiküldött partjelző vezette le a találko­zót. Góllövők: Volf, Faulhá- ber, Bugán, illetve Rusvai (11- esből), Gyenes, Zobák. Kitűn­tek: Volf, Bugán, Gacs, illet­ve: Tóth, Rusvai, Váczi. Kunszentmiklősi VÄV Vasas- Kecskeméti Dózsa II. 2:1 (0:1) Kunszentmiklós, 500 néző, ve­zette: Vargacz. A Dózsa II. kezdett jobban és a 10. percben Gazdag révén ve- j zetést szerzett. 0:1. A 30. perc­ben Jósát ismételt figyelmez­tetés után kiállította a játék­vezető. Több veszélyes hazai támadás után az 50. percben Bálint szögletből Szabó L. ki­egyenlített. l:l. A 75. percben ismét Szabó L. volt eredmé­nyes. Mintegy 25 méterről vet­te be a Dózsa II. kapuját. 2:1. Kitűntek: Székely, Huszár, Szabó, Bálint, illetve: Vincze, Gazdag. DÉLI CSOPORT Vaskút—Szakmár 2:1 (1:1) Vaskút, 300 néző, vezette: Csapó. A 25. percben a vaskúti vé­dők egyik szerelését a játék­vezető szabálytalannak látta és ll-est ítélt, amit Tóth ér­tékesített. 0:1. Ezután a Vaskút nagy erővel támadott és gyors adogatás után Urbán egyenlí­tett. 1:1. A szünet után be­szorult a vendégcsapat és az 58. percben Wéber megszerezte csapatának a győztes gólt. 2:1. Kitűnt: Wéber, Matus, Cső­zik, illetve: Tóth, Szigeti, Vö­rös. Gara—Kiskunhalasi MÄV 3:2 (3:2) Gara, vezette: Balassa. Jó iramú érdekes játék folyt az első félidőben. A gólok so­rát Faidt nyitotta meg az 5. percben. 0:1. A 11. percben Sa­lamon egyenlített. 1:1. Hét perc múlva Lengyel újabb ve­zetést szerzett a kiskunhala­siaknak, de a 32. percben Bá- bity egyenlített. A győztes gólt a 40. ercben Salamon szerezte a garaiaknak. 3:2. A kiesés el­len küzdő Gara sokkal többet támadott és a helyzetek alap­ján nagyobb arányban is győz­hetett volna. Kitűnt: Salamon, Babity, illetve: Lévai. Császártöltés—Csávoly 1:9 (1:0) Császártöltés, 400 néző, vezet­te: Boronkai. Sportszerű küzdelemben a döntetlen igazságosabb lett vol­na. A vezetést Jakubács sze­rezte meg a 30. percben. 1:0. öt perccel később Szipán ki­hagyott egy ll-est. Ifjúsági eredmény: 6:0 Csá­szártöltés javára. Gábor A. SE—Mélykút 2:0 (2:0) Kiskunhalas, 100 néző, ve­zette : Tóth. A hazai csapat a leszerelt Bujdosó, Oláh és Tüske nél­kül is biztosan nyert. Góllö­vők: Juhász, Növök — Rostás. Kecel—Jánoshalma 1:1 (1:1) Kecel, 1000 néző, vezette: Horváth. Remek küzdelmet vívott egy­mással a bajnokjelőlt János­halma és a kiesés ellen har­coló keceli együttes. A 10. percben egy szép támadást Csermák góllal fejezett be. 0:1. Nem sokkal később Raffai 11- esét kivédte a jánoshalmi ka­pus, de Farkas jól eltalált lö­vésével szemben már tehetet­len volt. 1:1. Kitűntek: Haszil- ló, Lajkó, Hajdó, illetve: Cser­mák, Pintér, Fegyvesi. Szamuely SE—Katymár 3:0 (0:0) Kalocsa, 500 néző, vezette: Kemény. Az első 45 perc alacsony színvonalú játékkal telt el. Fordulás után a 46. percben Vajas elfutott a bal szélen és a kimozduló kapus mellett a hálóba talált. 1:0. A 70. perc­ben Géléi 2:0-ra növelte az i eredményt. A befejezés előtt 5 perccel ismét Vajas volt eredményes. 3:0. Kitűntek: Ga­bala. Borka, Kaiser, Kiss, illet­ve: Balogh, Dunai, Patarcsity. Hajós—Bácsalmás 1:0 (0:0) Bácsalmás, 300 néző, vezette: Sólymos. Az első félidőben csapkodó játék folyt. A 76. percben Markó rövid hazaadását Né­meth elcsípte és a tehetetlen Nincsevics mellett a hálóba lőtt. 1:0. Tíz perccel később Csányi és Harnos a kiállítás sorsára jutott. Kitűntek: Um- menhoffer, Németh, illetve: Nincsevics. Tompa—Bajai Bácska Posztó 3:0 (2:0) Tompa, 400 néző, vezette: Ki­rály. Az első félidő első és utolsó percében kapott gólt a tartalé­kos Bácska. A tompaiak meg­érdemelten nyerték a találko­zót. Góllövők: Füredi 2, Földi. Kitűntek: Péter, Gergely, Pék. A MEGYEI LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG Állasa ÉSZAKI CSOPORT 1. Mezőfi 27 21 6 — 108:13 48 2. Kszmikl. 27 16 8 3 63:19 40 3. Egyetért. 27 15 8 4 57:24 38 4. Alpár 27 12 6 9 49:45 30 5. Radnóti 27 10 8 9 51:42 28 6. Kkmajsa 27 11 5 11 37:36 27 1. K. MÁV 26 10 7 9 36:45 27 8. Lajosmi. 27 12 2 13 48:55 26 9. Szánk 27 9 8 10 42:55 26 10. K. Volán 27 9 6 12 25:37 24 11. Tiszáké. 27 8 7 12 33:48 23 12. Klapka 27 8 4 15 49:52 20 13. Helvécia 26 6 6 14 23:73 18 14. Kfh. V. 26 5 7 14 31:60 17 15. Kk. Sp.* 27 4 2 21 25:73 8 K. Dózsa H.* 29 25 1 3 164:28 47 ♦Két büntetőpont levonva. Megjegyzés: A l Kfh. Vasutas —Kiskunmajsa és a Helvécia —K. MÁV félbeszakadt mérkő­zések eredményeit nem számi­tottuk be. DÉLI CSOPORT 1. Jánosh. 29 20 5 4 102:27 45 2. Szamuely 29 20 5 4 54:18 45 3. Császárt. 29 15 11 3 66:33 41 4. Tompa 29 10 15 4 50:26 35 5. Baja 28 12 7 9 53:30 31 6. Gábor A. 29 13 5 11 56:37 31 7. Báesalm. 29 12 7 10 41:46 31 8. Vaskút 29 12 6 11 43:38 20 9. Hajós 29 8 12 9 42:50 28 10. Csávoly* 29 10 7 12 48:42 25 11. Kh. MÁV 29 8 8 13 38:59 24 12. Katymár 29 9 6 14 50:78 24 13. Kecel 29 6 10 13 28:60 22 14. Gara 29 8 5 16 35:87 21 15. Szakmár 29 6 7 16 27:58 19 16. Mélykút 29 1 8 20 22:60 10 ♦Két büntetőpont levonva. A Szakmár és Mélykút már kiesett, a Kecel vagy a Gara még megmenekülhet. SAKK Portimaoban a sakkvilág­bajnoki zónaverseny 5. for­dulójában Bilek sötéttel' döntetlent ért el a bolgár Bobocov ellen. Gloggnitzban a zónaver- veny 16. fordulójában Bár- czay döntetlent ért el Dückstein ellen, Portisch játszmája függőben maradt. Az élcsoport állása: Uhl- mann 12 pont, Andersson 11 pont, Portisch 10,5 pont (1), Sigurjonsson 10 pont, Radulov 9,5 pont, Bárczay 8,5 ponttal a 12. helyen áll. Maurer fölemelte a te­efonkagylót. — Luis? Kérd meg Fer­rarit, jöjjön be hozzám. A bárban találod. Gollowich elégedetten dőlt hátra foteljében: ez az intézkedés őt igazolta. — Helyesen döntöttél, Jack — jelentette ki önelé­gülten. Hosszú percekig némán szemelték egymást, aztán 'öltárult az ajtó. Ferrari jött be. — Hello, Ferrari. Az az érzésem, hogy mégis csak foglalkoznod kell ezzel az átkozott Kollemann lány­nyal. Én most tehetetlen vagyok ebben. Viszont Ybb azt mondja, hogy te rendbe tudnád hozni az ügyet. Így van? — Hát persze. Ez az én munkám — mondta magá­tól értetődően, ám szemöl­dökét fölhúzva —, elren­dezni az ilyen ügyeket. Maurer szeme megvillant, ám arca moccanatlan ma­radt. — Tíz tonnát adok. Ferrari megrázta a fejét. — Ha ezt tízezerre érted, akkor máris hozzákezd­hetsz te magad. — Qké, én nem alku­szom. Legyen húszezer. És honnan vagy benne olyan biztos, hogy egymagad is el tudod intézni? — Még nem fordult elő, hogy ne birkóztam volna meg hasonló ügyekkel. Bí­zom abban, hogy ezúttal sem történik kivétel. Te a nehézségeket, kifogásokat keresed, én pedig a dön­tést — nyomta meg az utolsó mondatot Ferrari. — De véletlen baleset­ként kell festenie! — Véletlen baleset lesz. Maurer arca most püs­pöklilára változott. — Hiszen azt sem tudod, hol van a lány! Fogalmad sincs a körülményekről és mégis úgy beszélsz, mintha már minden rendben lenne* Ferrari gúnyosan elmo­solyodott. — Francis Kollemann az Óceán szállóban tartózko­dik, Barwoodban. A leg­felső emeleten, a tengerre nyíló szobában lakik. Maurer érezte, hogy a hátán végigfut a hideg. — Hát ezt honnan tu­dod? Embereim éjjel-nap­pal figyelik ezt a koszfész­ket, de fogalmuk sincs ról- la, hol van a lány. — Ez az én titkom — rejtélyeskedett Ferrari. — Én soha senkivel sem be­szélem meg a terveimet. Viszont két dologra szük­ségem volna: egy repülőre és egy kiváló pilótára. — Kiváló pilótára? Csak nem akarsz leszállni a ho­tel tetejére? — meresztett nagy szemet Maurer. Ferrari elmosolyodott — Ilyen veszélyes dolgot nem teszek. Mindössze azt akarom, hogy eltereljük a figyelmet. Egyszerű trükk az egész. Bizonyára láttál már ügyes bűvészt. Nos, amikor elkezdi mutatvá­nyát, úgy teszi ezt, hogy a közönség arra figyeljen, mi történik és ne arra, hogyan csinálja azt. — És mikor intézed el a lányt? — kérdezte Maurer. — Szombat este. Nagyon jó este az. — Rendben van. Ma szerda. Péntekre keresek pilótát. Addig még meg kell vele beszélnem pár dolgot. Ferrari fölkelt és kiment a szobából. Maurer meg- könnyebülten fölsóhajtott. (Folytatása következik)