Petőfi Népe, 1969. október (24. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-14 / 238. szám

Újabb értékes pontok KISKUNHALASI MEDOSZ— BÉKÉSCSABAI AGYAGIPAR 1:0 rthO» Kiskunhalas, 300 néző, Vezette: Lenkei. Kiskunhalasi MEDOSZ: Nagy — Tóth II., Tóth III, Juhász — Vass, Rádi — Csanádi, Mészáros II., Tóth L Csányi, Kocsis. Edző: Virágh István. Kezdés után MEDOSZ- fölény alakult ki, de a halasiak inkább csak a mezőnyben jeleskedtek, mert a 7. percben Mészá­ros II. lövése volt az első említésre méltó esemény. A 13. percben a gyors Rétlaki elől mentett a ha­lasi kapus. A 20. percben Mészáros II. beadásából Csányi a kapufát találta el. A • békéscsabai táma­dók inkább távolról céloz- gaták a MEDOSZ kapuját, de Nagy mindig a helyén volt. A szünet után az 55. percben Farkas lövése csattant a kapufán. A 70. percben sajnálatos sérülés történt. Vasas és Rádi harcolt a labdáért. A csa­bai csatár elesett és olyan szerencsétlenül, hogy a lá­ba eltört. Mentők szállí­tották a kórházba. A 72. percben szerezte meg vezető és egyben győzelmet jelentő gólt a hazai csapat. Kocsis távol­ról lőtt kapura. A labda Unyatinszki kapus kezé­ből kiperdült, éppen Tóth I. elé, aki a hálóba kotor­ta. 1:0. Az utolsó percben Soltvadkert, 700 néző. Ve­zette: Nagy G. Soltvadkert: Mayer — Gilich, Mészáros, Frittmann — Filus, Meskó — Fazekas (Tasnádi), Tóth B., Fábián, Gusztos, Ledniczki. Edző: Várhegyi Ferenc. Élénk iramban, változatos küzdelemmel kezdődött. A III. kér. gyors csatárai mintegy 10 percen át több­ször veszélyesen közelítet­ték meg a Vadkert-kaput. Az 5. percben Zöldi elől mentett Mayer, a 8. perc­ben Farkas lövését ütötte szögletre a hazai kapus. El­telt az első negyedóra és mind inkább a Soltvadkert vette át a játék irányítását. Tóth B. hatalmas lövését Kreif'kapus éppen a kapu­fa tövénél csípte el nagy szerencsével. A 17. percben még Csányi előtt nyílott gólszerzési alkalom, de centiméterekkel mellé lőt­te a labdát. A mérkőzés során a MEDOSZ-nak volt több helyzete és így a győze­lem megérdemeltnek mondható. Kitűnt: Juhász (a mezőny legjobbja), Mé­száros IL, Tóth, Budapest, 300 néző, ve­zette: Molnár G, Kalocsai VTSK: Németh G. — Romsics, (Németh L.), Vatai, Tamás (Dé- bics) — Bálint, Farkas L — Kollár, Nyitrai, Pétiké, Farkas II., Aladics. Edző: Molnár IL Ferenc. A földes játéktér nem „ízlett” a tartalékos ka­locsai csapatnak. Az első negyedórában a Vegyimű­vek harcolt ki mezőny­fölényt. A 8. percben Né­meth G. rosszul ütött ki egy labdát és Kovács a hálóba fejelte. 1:0. A 19. percben Kollár lövése a kapufa mellett hagyta el KÉR. TTVE 1:1 (OK)) Meskó húzta magára a ka­pus mezét A 70. percben Kocsis lö­vése a lécről pattant fölé. A 71. percben Tasnádit a büntetőn belül Pajor fel­vágta. A 11-est a szükség; kapus, Meskó értékesítette. 1:1. Nagy harc indult a győztes gólért de ez egyik csapatnak sem sikerült A 80. percben a vendégek 11-est reklamáltak. Most is vagy 4 percig állt a já­ték, így a kettős kényszer- szünet miatt 100 percig tartott a mérkőzés, amelyen végül igazságos döntetlen született Kitűnt: Fritmann, Meskó (nemcsak mezőny­ben, hanem kapusként is), Tóth B., Ledniczki Bondarcsnk új világrekordja: 75,48 m Hétfőn az ukrajnai Rov- noban megrendezett atléti­kai versenyen Anatolij Bon- darcsuk 75,48 m-re javí­totta a kalapácsvetés világ­rekordját A 30 éves szovjet versenyző az általa tartott 74.68-m-es világcsúcsot döntötte meg, amelyet az athéni EB-n ért el a játékteret A 26. perc­ben a Vegyiművek bal- összekötője jó helyzetben mellégurított A félidő vé­ge előtt Aladics veszélyes lövése alig kerülte el a kaput A második félidőben a kalocsai csapat teljesen átvette a játék irányítá­sát és az 55. percben egyenlített Farkas II. tisz­tára játszotta magát és a bal alsó sarokba gurított. 1:1. A vendégek nem so­káig örülhettek a gólnak. A 60. percben a jobbösz- szekötő elhúzott egy elő- Szerencsét vere holman revágott labdával, de a büntetőterületen belül el­esett. Az egyik védő li­est kiáltott, mire a játék­vezető is a fehér pontra mutatott. A büntetőt Nyi- kos értékesítette. 2:1. A 62. percben megismétlő­dött a jelenet Ezúttal is Nylkos növelte a Vegyi­művek előnyét 3:1. A 66. percben Németh G. kezé­ből Schagmael rúgta ki a labdát és 4:l-re növelte az eredményt. A Vegyi­művek a vezetés birtoká­ban védekezésre rendez­kedett be, amelynek he­vében a 68. percben Ala- dicsot a pálya körül levő vaskorlátnak lökték. Két perccel később pedig Pe­tikét rúgták meg. A 73. percben Pétiké lövését a kapus csak kiütni tud­ta, a labdát Németh L. hálóba pofozta. 4:2. A 75. percben Nyitrai lőtt les­gólt. A 78. percben Ala­dics lőtte a VTSK 3. gól­ját. 4:3. Kitűntek: Kollár, Tamás, Pétiké. Értékes döntetlen 100 perces küzdelem után SOLTVADKERT— ÜL Büntetőkkel nyert a Vegyiművek BP. VEGYIMŰVEK—KALOCSAI VTSK 4:3 (1K* Ledniczki lövésébe az utol­só pillanatban nyúlt bele Vörös. A másik oldalon Horváth három védőt is kicselezett, de Mayernek most még szerencséje volt. A 26. percben Tóth B. nagyerejű lövése alig ment fölé. A szünet után sokáig még a Soltvadkert támadott, de csak Ledniczkinek volt egy gólt ígérő lövése. A 63. percben furcsa körülmények között szerezte meg a ve­zetést a budapesti csapat. Kocsis ívelt beadására Mayer kapus és Farkas ug­rott fel. A csatár ellökte a kapuvédőt, aki a földre zu­hant, majd a megkaparin­tott labdát a hálóba lőtte. Nyilvánvaló szabálytalan­ság történt, a játékvezető mégis gólt ítélt. 1:0. Utána 6 percig állt a játék, mert Mayert ápolták, végül a ka-, pus nem is tudott vissza­térni, Tasnádi jött be és Sarkad, 400 néző, vezet­te: Tóth L. Kun Béla SE: Hluchány — Balogh, Takács I. (Kar­sai), Németh — Makai, Szá- vel — Jankuly, Szarka (Miksztai), Kornfeld, Ko­vács, Rigó. Edző: Kanyó János. Az első félidő változatos mezőnyjátékkal telt el. A labda a két 16-os között pattogott. A jól záró vé­delmek mellett a csatárok nem tudtak gólhelyzeteket kialakítani. Az első percben Kornfeld átlépte a labdát, majd Szarka nagy lövését mentette a hazai kapus. A 13. percben a félegyházi védelem nehezen tudott há­rítani, majd a 25. percben a kapufa mentette meg há­lójukat a góltól. A 30. perc­ben Hluchány védett egy méteres távoli lövését. A második félidő sarkadi fölény jegyében telt el. Ta­kács I. már a 46. percben megsérült, s le kellett cse­rélni. Az átszervezett véde­lem nehezen tudta vissza­verni a meg-megújuló ha­zai rohamokat. A Kun Béla SE csatárai nem tudták elől tartani a labdát és alig néhány helyzetet hoz­tak össze. A 60. percben Kovács kapufáról lepattanó lövése az ötösön álló Korn­feld mögé vágódott. A 85. percben Kovács remek be­adását csípték el a hazai védők a berobbanó Korn­feld elől. A lelkesen játszó, szervezetten védekező Kun B. SE megérdemelten sze­rezte meg az egyik pontot. Kitűntek: Hluchány, Szá- vel, Kovács, Makai. Sarkadon SARKADI KINIZSI—KUN BÉLA SE 0:0 20 Kosárlabda Háromjegyű győzelmet aratott a Baja és a Petőfi KECSKEMÉTI PETŐFI—BKV ELŐRE 105:57 (40:14) NB I. férfi. Budapest, Vezette; Monostori, Hor­ny ák. K. Petőfi: Tóth (24), Csá­nyi (15) — Farkas (12) — Szabó F. (15). Kovács. Ed­ző: Guoth Iván. Pillanatok alatt 3:0-ra ve­zetett a Petőfi, és a 4. perc­ben már 15:8 volt az ered­mény a kecskemétiek ja­vára. Hallatlanul gyors volt a játék, és a Petőfi kitű­nően védekezett. Lerohaná- saik ellen az Előrének nem volt ellenfele. 40:14 lett a félidő. el a Petőfi. A 9. percben Szabó F. kipontozódott, de már ekkor 81:28 volt az állás, 69:49-nél érték el az utolsó három percben, s a xvu, «.uixuat vaavau uuuiä. A nagy formában játszó Petőfi meglepő biztonsággal nyerte ezt a fontos mérkő­zést BAJAI BÁCSKA POSZTŐ—VESZPRÉMI VEGYÉSZ 118:75 (46:42) NB I. férfi. Kiskunfélegy- bott. A második félidőben háza. vezette: Velkei. Sza­mosi. Az első félidőben végig szoros volt az eredmény. A nagyszerű, új kiskunfélegy­házi sportcsarnokban mind­a bajaiak fokozták az ira­mot, a veszprémi csapat pedig elfáradt, s így a vé­gén a Bácska döntő fölény­be került. Ld.: Kovács (25), Rátvay (23), Brassói (21), két csapat ragyogóan do- i illetve Fülöp (23), Koncz KECSKEMÉTI DÓZSA—BKV ELŐRE 65:62 (33:19,55:55) K. Dózsa; D. Kovács (8), Magyar (16) — Kiss (4) — Szabó É. (11). Nemes (2). Csere; Csenki (13). Domo­kos (6). Báder (2). Bajtai (2), Szabó V. (1), Zakiján, Ternesz. Edző; Adamik Fe­renc. Szoros első 10 perc után a félidő második felében nagyszerűen játszott a Dó­zsa és 14 ponttal elhúzott Közben Domokos kiponto­zódott és többen négy sze­mélyi hibát szedtek ösoze. A szünet után úgy látszott, hogy fölényes Dozsa-győze- lem lesz. Már 18 ponttal vezetett a kecskeméti csa­pat amikor megkezdódöt a kipontozódás. Egymásután hét kecskeméti játékos ke­rült a kiepadra. Az Előre, a válogatott Vargáné távoli dobásaival felzárkózott A Dózsában már csak a leg­fiatalabbak voltak a pá­lyán, és hatalmas taktikai • küzdelem indult meg. AB utolsó három percben az Előre sok — sajnos, gyak­ran igen durva — szemé­lyi hibát vétett, a Dózsa pedig büntetődobás helyett mindig oldalról dobta he a labdát Kétpontos kecske­méti vezetésnél az utolsó másodpercekben a bedobás­nál elhibázták a labdát és a lefújás pillanatában sze­mélyi hiba történt Vargá­né idő után dobott bünte­tőkkel egyenlített A hosszabbításban már csak a legfiatalabb öt kecs­keméti játékos volt a pá­lyán. A kezdő ötösből egyedül Magyar játszott, de őt képtelenek voltak tarta­ni a budapestiek. Végül a Dózsa három ponttal nyer­te meg a mérkőzés. Kitűnt: Magyar, Csenki, D. Ko­vács. Szabó É.. Szabó V. A juniormérkőzég ered­ménye: 58:52 a Kecskeméti I Dózsa javára. Hiányzott a küzdőszellem DUNAÚJVÁROS—KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ 5:1 (2:0) Dunaújváros, 500 néző, ve­zette: Tompa. Kiskőrösi Gépjavító: Ba — Zsíros, Kállai I., Balogh — Obomyik, Pecnyik — Szentgyörgyi II., Szentgyör- gyi I., Gacs (Paluska II.), Márkó (Kállai II.), Vén. Edző: Biácsí Sándor, 5 :l-re növelte az eredményt. A kiskőrösi csapatból na­gyon hiányzott Paluska I., bár a küzdeni akarással is baj volt ezen a mérkőzé­sen. Kitűntek: Obomyik, Szentgyörgyi II„ Vén. A szünet után két pere alatt 6 kettős kosarat ért Nb I. női. Kecskemét, vezette: Pajor, Bánsági. A K. Dózsa—Előre női mérkőzésen Szabó Éva kifordulva* bal kézzel dob kosarat az Előre hálójába. Szerencsétlen vereség PÉCSI BTC—BAJAI VASAS MTE 1:0 (0:0) Kitűnő játékvezetés mel­lett, súlyos vereséget szen­vedett a Kiskőrösi Gépja­vító Dunaújvárosban. A ha­zai csapat már a 13. perc­ben megszerezte a vezetést A leálló kiskőrösi védelem mellett Dózsa rúgta a há­lóba a labdát. 1:0. A 18. percben ismét védelmi hi­bából növelhette előnyét a Dunaújváros. A balszélső egyedid tört kapura, lövé­se levágódott, de Üveges a hálóba továbbított. 2:0. Ez­után a Gépjavítónak is volt néhány helyzete, de nem si­került gólra váltani Szünet után a vendégek lestaktikát alkalmaztak. Az 50. és 60. percben Török két góllal növelte a haza­iak előnyét. 4:0. A 65. perc­ben Szentgyörgyi I. belőtte a kiskőrösiek gólját. 4:1. A 88. percben ismét hibát vé­tett a vendég védelem. Üve­gest hagyták szabadon, aki Pécs, 500 néző, vezette: Bálint. Bajai Vasas MTE: Majz- linger — Bisztrovics, Márton, Miklós — Visz- meg, Fodor — Laki, Sza­bó D., Rizsányi, Márity, Bán (Horváth). Edző: Szentannai József. A bajnokcsapat ellen tartalékosán állt ki az MTE. Megerősített védel­me jól zárt a BTC-csatá- rok előtt. A bajaiak há­rom előretolt csatárral veszélyeztettek, de gólt nem tudtak elérni. Az el­ső félidőben főleg mezőny­játék folyt. Egyik kapu sem került komolyabb veszélybe. Szünet után nagy iram­ba kezdtek a hazaiak. Az 50. percben Farkas előtt adódott nagy helyzet, de 12 méteres lövése nem ta­lált célba. Az 52. perc­ben Márity és Kedli ösz- szecsapott. A pécsi játé­kos megsérült A 60. perc­ben Szabó D. lőtt kapu­ra, de Seres hárított. Ezekben a percekben nagy nyomás nehezedett a bajaiak kapujára. A 70. percben Márity elől láb­bal mentett a hazai ka­pus. A 75. percben 11-est vétettek a bajai védők, amelyet Hausli értékesí­tett. 1:0. A hátralevő idő­ben az MTE átvette a já­ték irányítását, de a bőr­gyáriak sikeresen véde­keztek. Jók: Miklós, Brisz- tovics, Laki;